Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Ludzie są tu spragnieni muzyki poważnej – przekonują organizatorzy czwartej edycji Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W tym roku, oprócz koncertów w programie znaleźć też można wystawy.
Pewnego letniego dnia 1965 roku szosą z Nałęczowa do Lublina jechał Piotr Szczepanik, znany i lubiany polski piosenkarz, który pochodził z Lublina, gdzie również mieszkał. W wyniku awarii układu kierowniczego samochód zjechał do rowu i uderzył w siatkę sąsiada stryjka Jana Pyszniaka. Piotrowi Szczepanikowi nic się nie stało. Auto nie miało takiego szczęścia, bardzo mocno ucierpiało. Był to niemiecki kabriolet marki Hanomag – Rozmowa ze Zdzisławem Pyszniakiem, autorem książki „Dwa wieki rodu Pyszniaków”.
Zanim koncerty i handlowanie rozkręciły się na dobre, Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński edukował małych i dużych. Na część warsztatów trzeba się było zapisać ale można podglądać pracujących.
W nowej odsłonie, ale z dobrze znanym duchem. W piątek w Lublinie rozpoczął się Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. W sobotę i niedzielę działać będą stoiska handlowe. Na Starym Mieście można się spodziewać około 140 twórców ludowych z Polski, Ukrainy, Słowacji i Litwy. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze koncerty.
Od niedzieli do soboty (21-27 sierpnia) potrwa w Krasnobrodzie XVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”. To gratka dla melomanów.
Przy przebojach zespołu Piersi będą się bawić ci, którzy wytrwają do końca Dożynek Powiatowo-Gminnych planowanych na niedzielę w podzamojskim Miączynie. Ale zanim gwiazda wyjdzie na scenę, bardzo wiele wydarzy się na boisku przy miejscowej szkole.
Koncerty, zabawy i stoiska rzemieślników będą wypełniać lubelskie Stare Miasto od dziś do niedzieli włącznie. Tyle potrwa festiwal Re:tradycja, czyli impreza, która wykluła się z Jarmarku Jagiellońskiego i zarazem go wchłonęła.
Na ekrany lubelskich kin trafi w ten weekend polski thriller z międzynarodową obsadą - "Wrobiony". Fani anime będą z kolei mieli okazję zobaczenia na dużym ekranie filmu ze świata "Dragon Ball". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Jesienią Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1) zabierze słuchaczy w muzyczną podróż do lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Wszystko za sprawą wyjątkowego widowiska przywołującego szlagiery muzyki przedwojennej. Koncert odbędzie się 29 października o godz. 17.
Ryk silników, swąd palonych opon, drifty, akrobacje, pokazy, a do tego koncerty. Na niedzielę planowana jest kolejna edycja imprezy „Zamość na okrągło”. To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, ale nie tylko.
"Mater Furiosa" to wielowątkowy tryptyk o kobiecości w świecie ogarniętym wojną. 1 września w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) swoją premierę będzie miał najnowszy spektakl Joanny Lewickiej, reżyserki m.in. "Snu nocy letniej".
„Pokój i Dobro” – tak nazywa się zespół tworzony przez młodych franciszkanów, studentów filozofii i teologii, którzy w sobotę wystąpią z koncertem w Zamościu.
21 sierpnia o godz. 17 na terenie parku Koźmiana w Piotrowicach odbędzie się finał projektu "Zagraj nam muzyczko. Graj na cały kraj!". To będzie święto kultury ludowej.
W czwartek, 22 września o godz. 19 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) wystąpią artyści projektu Piotr Lemańczyk Standards Group.
Impreza rozpocznie się o godzinie 11, a wieczorem na scenie wystąpi Dawid Kwiatkowski oraz zespół Wilki.
W Kazimierzu Dolnym trwa cykl wydarzeń muzyczno-kulturalnych realizowanych w przestrzeni wzgórza zamkowego - Kazimierskie Wzgórze Sztuki. Kolejne atrakcje w najbliższą sobotę.
Już w sobotę odbędzie się spotkanie z Serhijem Żadanem. To nie tylko znany poeta, ale też frontman rockowego zespołu.
W czwartek, 18 sierpnia o godz. 17.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka".
W sierpniu Ośrodek Praktyk Teatralny "Gardzienice" (Gardzienice Pierwsze 3) zaprasza na kolejne Maratony Teatralne. Będzie można też zwiedzić kompleks z przewodnikiem.
Trzy dni koncertów, muzyka tradycyjna, sztuka, twórcy ludowi i rzemieślnicy - tak zapowiada się Festiwal Re:tradycja, który rozpocznie się już w najbliższy piątek na Starym Mieście. Po 15 latach Jarmark Jagielloński zmienia nazwę, ale kultura tradycyjna pozostanie osią wydarzenia.
W piątek, 19 sierpnia o godz. 18.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) odbędzie się spotkanie z poetą Januszem Kozłowskim.
Dobiega końca tegoroczna edycja Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Na finał, 20 sierpnia, w kazimierskiej farze odbędzie się aż cztery wyjątkowe koncerty.
Gdy w lutym wybuchła wojna w Ukrainie, pracownicy niemieckiej ambasady w Kijowie znaleźli schronienie w Zamościu i tu pracowali. Teraz chcą miastu i mieszkańcom za tę gościnę podziękować koncertem, który w środę odbędzie się na Rynku Wielkim.
- To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego lata w Lublinie - tak występ Przemysława Goldena zapowiadają organizatorzy Centralnego Placu Zabaw. Premierowy koncert promujący album "Kronos" już 19 sierpnia o godz. 21 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).
Dobiega końca tegoroczna edycja Kina Plenerowego w Nałęczowie. W najbliższy weekend przed Urzędem Miasta Nałęczów (ul. Lipowa 3) zostaną wyświetlone filmy "Paddington 2" i "Green Book".