Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

CGK-hp

31 stycznia 2024 r.
18:37

KSU w Fabryce Kultury Zgrzyt

Autor: Zdjęcie autora MG
0 A A
3 lutego 2024 19:00
(fot. kupbilecik/materiał promocyjny)

W sobotę 3 lutego zapraszamy do lubelskiej Fabryki Kultury Zgrzyt na wyjątkowy koncert. Tego wieczora wystąpi ikona polskiego punk rocka - KSU! W ubiegłym roku zespół obchodził 45-lecie działalności. Na przestrzeni lat muzyka zespołu ewoluowała ale emocje, pasja i miłość do punk rocka pozostały niezmienne. Siczka i spółka zagrają zarówno elektryczne, jak i akustyczne wersje swoich utworów, w tym z najnowszego albumu "44", który osiągnął ogromny sukces.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zespół powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, stając się jednym z prekursorów ruchu punkowego w Polsce oraz jego siła napędową. KSU wyróżnia się naprawdę bogatą historią. Został założony przez piątkę nastolatków, którzy zakochali się w muzyce i chcieli spróbować swoich sił na scenie. Od początku istnienia ważną rolę pełnił w nim Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk. Nazwę KSU zespół przyjął oficjalnie w 1978 roku - inspiracją do tego były tablice rejestracyjne pojazdów w województwie krośnieńskim. Od momentu wymyślenia nazwy KSU zaczęło grać muzykę, która mocno przypominała punk rocka. Wzrost popularności zespołu nastąpił w latach 80. XX wieku, kiedy to muzycy nawiązali znajomość z Kazikiem Staszewskim. Dzięki temu udało im się zdobyć wstęp na wiele ważnych wydarzeń muzycznych, na których mogli pokazać się szerszej publiczności.

Debiut płytowy miał miejsce dopiero w 1988 roku. Wtedy to światło dzienne ujrzała płyta "Pod prąd", która obecnie ma status płyty kultowej. Co prawda, na początku nie odniosła ona zbyt dużego sukcesu, jednak dzięki niej o dobrze zapowiadającym się zespole usłyszało wielu fanów rocka. Pierwsze poważne sukcesy KSU odniósł, współpracując z wydawcą Melissa. Z jego wsparciem KSU opublikował chociażby "Moje Bieszczady" czy "Na 15 lecie!". Sam zespół sądzi, że przełomowym momentem w jego karierze był jednak rok 2005 i wydanie albumu "Nasze słowa". Choć już poprzednie publikacje wzbudzały wiele pochlebnych opinii, to dopiero ten album przyczynił się do prawdziwego spopularyzowania KSU. W kolejnych latach kapela wydała także "Przystanek Woodstock 2005" czy "Dwa narody". W ostatnich latach KSU miał trochę dłuższą przerwę od wydawania płyt, aczkolwiek w 2023 roku powrócił ze zdwojoną siłą, publikując płytę "44". W mgnieniu oka zyskała ona wielu fanów i przypomniała wszystkim o działalności zespołu.
W chwili obecnej w skład KSU wchodzi sześciu artystów. Obecny skład bardzo mocno różni się jednak od tego, który odpowiadał za założenie kapeli. Jedyną osobą, która przetrwała próbę czasu i jest w KSU od samego początku, jest Eugeniusz Olejarczyk. Odpowiada on zarówno za śpiew, jak i gitary. Pomimo dużych zmian personalnych KSU nadal ma wielu oddanych fanów.
Początek koncertu o godzinie 19.00. Z racji tego, że bilety rozeszły się ekspresowo, to podajemy bezpośredni link do platformy zakupowej, gdzie można kupić ostatnie sztuki biletów.
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/116075/Lublin/Koncert+KSU/?utm_source=pp&utm_medium=13

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Czarna Pascha w Zgrzycie
22 września 2024, 19:00

Czarna Pascha w Zgrzycie

W najbliższą niedzielę w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt odbędzie się Czarna Pascha. To niezwykłe wydarzenie łączy w sobie black metalowe obrzędy z nowoczesną oprawą wizualną, oferując przez to unikalne doświadczenie muzyczne. Wystąpią: Batushka, Shadohm oraz Terrordome.

Intymny koncert Grażyny Łobaszewskiej
22 września 2024, 18:00

Intymny koncert Grażyny Łobaszewskiej

Dama polskiej piosenki, Grażyna Łobaszewska znana z takich przebojów jak: „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy” czy „Gdybyś” wystąpi 22 września (niedziela) w Kultowej Klubokawiarni w nowej, intymnej odsłonie.

Ulica Łukasińskiego po przebudowie była już w ramach gwarancji naprawiana w kilku miejscach. Teraz będzie zamknięta na całej długości

Cała ulica zamknięta dla ruchu. Niedawno ją przebudowali, teraz naprawiają

Od dzisiaj (16 września) przez prawie miesiąc (do 12 października) będzie zamknięta dla ruchu ulica Łukasińskiego na Starym Mieście w Zamościu. Wykonawca przebudowy ma ją naprawiać w ramach gwarancji.

Biuro podróży wysyła seniorów do Słowacji, która walczy z powodzią

Biuro podróży wysyła seniorów do Słowacji, która walczy z powodzią

”Do czwartku może się jeszcze dużo zmienić”. Z powodziami walczy spora część Europy Środkowo-Wschodniej, lecz nie przeszkadza to jednak jednemu z biur podróży, aby wysyłać tam klientów na wycieczkę.

Eliasz I.
biała podlaska

Były radny PiS wpadł na łapówkach. Jest wyrok

Eliasz I., były radny PiS z Białej Podlaskiej skazany za łapówki. Po trwającym kilka lat procesie, sąd wymierzył mu karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Powódź: Kolejne miasta w Lubelskiem włączają się w pomoc
ZBIÓRKI DARÓW

Powódź: Kolejne miasta w Lubelskiem włączają się w pomoc

Lublin, Zamość, Chełm, Hrubieszów, Krasnystaw... Coraz więcej samorządów z województwa lubelskiego informuje o organizacji zbiórek darów dla mieszkańców południa Polski. Ludzie tam stracili domy, często dorobek całego życia. Potrzebują jedzenia, wody, ubrań.

W trakcie postępowania okazało się, że zaginione pieniądze zostały wpłacone na 14 lokat bankowych

Radcowie okradli KUL na 3 mln zł? Nie przyznają się do winy

Trójka radców prawnych została oskarżona o przywłaszczenie spadku, który miał otrzymać Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wyrok miał zapaść dzisiaj, sąd jednak zmienił zdanie.

Różne kolory flag - co oznaczają

Powódź: jak wzywać pomoc za pomocą flag lub kawałków materiału

Na razie nasz region pod względem hydrologicznym jest spokojny, ale strażacy w regionie non stop monitorują stan wód

Puławianie pomogą powodzianom. Trwa zbiórka darów

Puławianie pomogą powodzianom. Trwa zbiórka darów

W puławskim Ratuszu utworzone zostało dzisiaj miejsce zbiórki darów na rzecz poszkodowanych w powodziach na południu kraju. Potrzeba głównie żywności, wody butelkowanej i środków czystości.

Wybory w Opolu zakończone. Duża przewaga faworytki

Wybory w Opolu zakończone. Duża przewaga faworytki

W niedzielę, 15 września, mieszkańcy kilku ulic Opola Lubelskiego wzięli udział w wyborach uzupełniających do miejskiej rady. Frekwencja wyniosła prawie 23 proc. Najwięcej głosów spośród piątki zainteresowanych otrzymała kandydatka komitetu "Wspólna Gmina".

Łukasz Jabłoński od soboty jest nowym wiceprezesem zarządu w Motorze Lublin.

Łukasz Jabłoński, czyli w Motorze Lublin wiceprezes ds. wszelkich związanych z organizacją

W sobotę były sternik Korony Kielce Łukasz Jabłoński oficjalnie został wiceprezesem zarządu Motoru Lublin. W poniedziałek beniaminek PKO BP Ekstraklasy przedstawił nowego pracownika podczas konferencji prasowej.

Jak dbać o stiuk? Praktyczne porady dla właścicieli

Jak dbać o stiuk? Praktyczne porady dla właścicieli

Stiuk to jeden z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich materiałów dekoracyjnych, który może dodać niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Jego unikalna struktura i estetyka sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany w aranżacjach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Jednak, aby stiuk zachował swoje walory przez długi czas, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady, które pomogą właścicielom stiuku w jego pielęgnacji, aby cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Uczcili bohaterów walk w obronie Lublina
galeria

Uczcili bohaterów walk w obronie Lublina

W poniedziałek, 16 września odbyły się obchody 85. rocznicy walk w obronie Lublina, stoczonych z niemieckim najeźdźcą 16 i 17 września 1939 r. Przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich oraz delegacje instytucji oddali hołd obrońcom Lublina i Ojczyzny z września 1939 r.

Ten owczarek to tzw. pies dualny. Był szkolony i do wykrywania wyrobów tytoniowych, i do wywęszenia pieniędzy

Wywęszy gotówkę w każdej skrytce

Był szkolony do wykrywania przemycanych papierosów, ale przeszedł jeszcze jeden specjalistyczny kurs. Teraz owczarek niemiecki, który wspiera funkcjonariuszy celnych z Zosina potrafi wywęszyć również gotówkę.

Ewakuacja mieszkańców zalanych domów

Powódź w Polsce. Rząd wprowadza stan klęski żywiołowej

Coraz więcej zalanych miast i miasteczek, zniszczonych domów, mostów, przełamanych zapór. W związku z dramatyczną sytuacją powodziową na południu Polski rząd zdecydował o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej

Kalendarz
wrzesień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna