Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

16 listopada 2022 r.
18:06

Pieniądze na „Inwestycje w oświacie” do katolickich szkół i przedszkoli. 2 miliony dla stowarzyszenia radnego PiS

0 20 A A
– Do szkół katolickich uczęszcza 100 tys. polskich dzieci. Przez szereg lat prowadzące je fundacje i stowarzyszenia takiego wsparcia nie otrzymywały – tłumaczy minister Przemysław Czarnek
– Do szkół katolickich uczęszcza 100 tys. polskich dzieci. Przez szereg lat prowadzące je fundacje i stowarzyszenia takiego wsparcia nie otrzymywały – tłumaczy minister Przemysław Czarnek

Ministerstwo Edukacji i Nauki podzieliło właśnie 140 mln zł. Większość środków z programu „Inwestycje w oświacie” trafiło do katolickich szkół i przedszkoli. Na środki drugiego grantowego programu załapali się nawet myśliwi z Zamościa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

100 mln zł rozdano w ramach programu „Inwestycje w oświacie”. W pierwszej turze rozdysponowano 60 mln zł z czego aż 55 mln zł trafiło do diecezji, parafii i organizacji kościelnych. Największym beneficjentem okazała się Diecezja Siedlecka (12 mln zł na dwa projekty).

– Do szkół katolickich uczęszcza 100 tys. polskich dzieci. Przez szereg lat prowadzące je fundacje i stowarzyszenia takiego wsparcia nie otrzymywały. Odkąd jestem ministrem i odwiedzam takie szkoły w całej Polsce, widzę opłakane warunki, w jakich te placówki funkcjonują. Ten program został stworzony dla szkół niesamorządowych, także tych katolickich. Nie widzę w tym nic zdrożnego – mówi Dziennikowi minister edukacji Przemysław Czarnek.

2 mln dla stowarzyszenia radnego PiS

W województwie lubelskim najwięcej – 2 mln zł – dostało Podlaskie Stowarzyszenie Dobra Szkoła. Stowarzyszenie prowadzi Społeczną Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Białej Podlaskiej. Reklamuje się jako placówka „promująca wartości chrześcijańskie, które sprzyjają prawidłowemu kształtowaniu osobowości młodego człowieka”.

Z Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że szefem stowarzyszenia jest Dariusz Litwiniuk, bialski radny PiS. On sam zapewnia jednak, że prezesem już nie jest.

– Kiedy kilka lat temu zostałem radnym, zrezygnowałem z tej funkcji, ale z w KRS został niezmieniony. O to dlaczego tak się stało, proszę pytać obecne władze stowarzyszenia – mówi Dziennikowi Litwiniuk.

– Kilkukrotnie składaliśmy dokumenty w tej sprawie, ale były one odrzucane ze względów formalnych. Nie ukrywam, trochę to zostało zaniedbane, ale właśnie szykujemy nowe dokumenty – zapewnia Jakub Chwesiuk, wiceprezes Podlaskiego Stowarzyszenia Dobra Szkoła. Jak dodaje, ministerialna dotacja zostanie przeznaczona na budowę hali sportowej z szatniami, magazynem i czterema mniejszymi salami do ćwiczeń.

Minister kupi serwer

Ponad 1,5 mln zł otrzymała Archidiecezja Lubelska. Pieniądze mają trafić na zakup serwerowni i sprzętu komputerowego dla prowadzonego przez kurię XXI LO w Lublinie, czyli popularnego „Biskupiaka”.

Wśród beneficjentów programu znalazła się także lubelska parafia p.w. św. Jadwigi Królowej, której przyznano 1 mln zł na budowę siedziby dla prowadzonej przez parafię podstawówki.

Także 1 mln zł dostała katolicka (ale prowadzona przez prywatny podmiot) Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

Nieco mniej, bo 800 tys. zł, otrzymali lubelscy pallotyni na inwestycję w Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Z kolei parafia p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Lublinie ma 135 tys. zł na remont parafialnego przedszkola.

Eksperci zgłaszali szereg wątpliwości dotyczących konkursu. Krytykowali m.in. zbyt krótkie terminy na dostarczenie kompletnej dokumentacji (tylko 2,5 miesiąca).

– Środki trafiły głównie do tych szkół, które miały już rozpoczęte inwestycje. Ale niektóre projekty dotyczyły zakupu nieruchomości lub wyposażenia, gdzie tak obszerna dokumentacja nie była wymagana – stwierdza minister Czarnek. Jak dodaje w przyszłym roku do rozdania z tego programu będzie 40 mln zł.

1 mln dla myśliwych z Zamościa

MEiN rozstrzygnęło także drugi program grantowy „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”, w którym rozdano 40 mln zł. O wsparcie wnioskowało ponad 570 podmiotów, dotacje otrzymały 42. Obok organizacji kościelnych pieniądze dostały m.in. Ochotnicze Straże Pożarne czy Polski Związek Łowiecki w Zamościu. Na co myśliwi zamierzają wydać 1 mln zł?

– Jesteśmy najemcą budynku komunalnego po dawnym domu dziecka. Chcemy otworzyć tam ośrodek edukacji ekologicznej, w którym znajdą się pracownie z wyposażeniem do prezentacji siedlisk i zwierząt występujących na terenie Zamojszczyzny a także ścieżki edukacyjne. Obiekt planujemy otworzyć w przyszłym roku – mówi Wojciech Adamczyk, przewodniczący zarządu okręgowego PZŁ w Zamościu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
martinez957 / 17 listopada 2022 r. o 15:05
Mnie raczej ciekawi czy on to robi świadomie czy jest debilem. Przecież robi świństwo kościołowi. Młodzież sie odwraca
Avatar
poker / 17 listopada 2022 r. o 11:52
W kraju szaleje realna inflacja 30%, ludziom pensje topnieją do połowy miesiąca i będzie tylko gorzej od stycznia a PiS rozdaje kasę katolickim szkołom (maja czesne albo dotacje skarbu państwa na każdego ucznia) i związkom łowieckim. Bareja przy tym to pikuś; czas pogonić to tałatajstwo!
 Dlaczego napisałeś tylko 30 procent? Równie dobrze mogłeś napisać 80. Byłoby w tym tyle samo prawdy. Przebiłeś nawet tvn. Nie wiem czy ci to wybaczą?
Avatar
Lubelak71 / 17 listopada 2022 r. o 09:21
W kraju szaleje realna inflacja 30%, ludziom pensje topnieją do połowy miesiąca i będzie tylko gorzej od stycznia a PiS rozdaje kasę katolickim szkołom (maja czesne albo dotacje skarbu państwa na każdego ucznia) i związkom łowieckim. Bareja przy tym to pikuś; czas pogonić to tałatajstwo!
Avatar
poker / 17 listopada 2022 r. o 08:13
I, zapomniałem dodać: likwidacja senatu, wybory, sądownictwo tak, jak proponuje Kukiz.
Kukiz też proponował żeby nazywać go szmatą i pluć mu twarz a dokładnie "w ryj" . Tyle razy odgrażał się że jak mu dziadek "sędzi pokoju " nie przepchnie to nie będzie z pisem głosował . Dalej głosuje a jedyne co przepchnięte to może tylko grajek . Piszesz jako "Władek" czy "Marysia"  ? "przebierańcu
 Przebierańcu?! Fajny pomysł:)  A co powiesz o Michale Kamińskim zwanym Miśkiem?
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 listopada 2022 r. o 07:37
Pozostaje mi żywić nadzieję, że większość komentujących ze zrozumieniem i mniejszą zaciekłością potraktuje moją niechęć do płacenia jakichkolwiek podatków w kraju nad Wisłą! Wolę dać zarobić Czechom  i Niderlandom, a w  Polsce tylko  to od czego nie ma ucieczki, a więc podatek od nieruchomości!  Żaden przebieraniec nie obłowi się moimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi! Proszę zwrócić uwagę na fakt wyrzucenie w błoto kwot dwukrotnie przewyższających np. zadłużenie szpitala w Kraśniku! KK swoim majątkiem przewyższa wartość wszystkich spółek państwowych razem wziętych!
 I posiada więcej ziemi rolnej niż w zasobach Skarbu Państwa Polski...
 I posiada więcej ziemi rolnej niż w zasobach Skarbu Państwa Polski... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 16 listopada 2022 r. o 22:35
I, zapomniałem dodać: likwidacja senatu, wybory, sądownictwo tak, jak proponuje Kukiz.
 Kukiz też proponował żeby nazywać go szmatą i pluć mu twarz a dokładnie "w ryj" . Tyle razy odgrażał się że jak mu dziadek "sędzi pokoju " nie przepchnie to nie będzie z pisem głosował . Dalej głosuje a jedyne co przepchnięte to może tylko grajek . Piszesz jako "Władek" czy "Marysia"  ? "przebierańcu
Avatar
Max... / 16 listopada 2022 r. o 20:56
Pozostaje mi żywić nadzieję, że większość komentujących ze zrozumieniem i mniejszą zaciekłością potraktuje moją niechęć do płacenia jakichkolwiek podatków w kraju nad Wisłą! Wolę dać zarobić Czechom i Niderlandom, a w Polsce tylko to od czego nie ma ucieczki, a więc podatek od nieruchomości! Żaden przebieraniec nie obłowi się moimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi! Proszę zwrócić uwagę na fakt wyrzucenie w błoto kwot dwukrotnie przewyższających np. zadłużenie szpitala w Kraśniku! KK swoim majątkiem przewyższa wartość wszystkich spółek państwowych razem wziętych!
Pozostaje mi żywić nadzieję, że większość komentujących ze zrozumieniem i mniejszą zaciekłością potraktuje moją niechęć do płacenia jakichkolwiek podatków w kraju nad Wisłą! Wolę dać zarobić Czechom i Niderlandom, a w Polsce tylko to od czego nie ma ucieczki, a więc podatek od nieruchomości! Żaden przebieraniec nie obłowi się moimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi! Proszę zwrócić uwagę na fakt wyrzucenie w błoto kwot dwukrotnie przewyższających np. zadłużenie szpitala w Kraśniku! KK swoim majątkiem przewyższa wartość wszystkich spółek pań... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 16 listopada 2022 r. o 20:53
Spokojnie, nie zginą. Już niebawem zrepolonizujemy cały majątek zagrabiony Polsce przez tą wyimaginowaną wspólnotę obcego państwa watykan.
Avatar
hist / 16 listopada 2022 r. o 20:44
Nikt niczego nie ukradł. Wszystko jest przejrzyste i transparentne. Dzieci będą miały sale gimnastyczne, komputery i tak dalej. One nie mogą być gorsze tylko dlatego, że chodzą do katolickich szkół. Szkoła w Białej, która dostała dotację, była uratowana przed likwidacją. Teraz chodzi tam dużo dzieci. Szkoła nie miała nawet sali gimnastycznej. Teraz będzie to miała. Atak na szkołę, że dostała dotację, to podłość i nie ma niczego wspólnego z merytoryką. Przecież wszystko jest legalne.
Avatar
poker / 16 listopada 2022 r. o 20:18
I, zapomniałem dodać: likwidacja senatu, wybory, sądownictwo tak, jak proponuje Kukiz.
Avatar
martinez957 / 17 listopada 2022 r. o 15:05
Mnie raczej ciekawi czy on to robi świadomie czy jest debilem. Przecież robi świństwo kościołowi. Młodzież sie odwraca
Avatar
poker / 17 listopada 2022 r. o 11:52
W kraju szaleje realna inflacja 30%, ludziom pensje topnieją do połowy miesiąca i będzie tylko gorzej od stycznia a PiS rozdaje kasę katolickim szkołom (maja czesne albo dotacje skarbu państwa na każdego ucznia) i związkom łowieckim. Bareja przy tym to pikuś; czas pogonić to tałatajstwo!
 Dlaczego napisałeś tylko 30 procent? Równie dobrze mogłeś napisać 80. Byłoby w tym tyle samo prawdy. Przebiłeś nawet tvn. Nie wiem czy ci to wybaczą?
Avatar
Lubelak71 / 17 listopada 2022 r. o 09:21
W kraju szaleje realna inflacja 30%, ludziom pensje topnieją do połowy miesiąca i będzie tylko gorzej od stycznia a PiS rozdaje kasę katolickim szkołom (maja czesne albo dotacje skarbu państwa na każdego ucznia) i związkom łowieckim. Bareja przy tym to pikuś; czas pogonić to tałatajstwo!
Avatar
poker / 17 listopada 2022 r. o 08:13
I, zapomniałem dodać: likwidacja senatu, wybory, sądownictwo tak, jak proponuje Kukiz.
Kukiz też proponował żeby nazywać go szmatą i pluć mu twarz a dokładnie "w ryj" . Tyle razy odgrażał się że jak mu dziadek "sędzi pokoju " nie przepchnie to nie będzie z pisem głosował . Dalej głosuje a jedyne co przepchnięte to może tylko grajek . Piszesz jako "Władek" czy "Marysia"  ? "przebierańcu
 Przebierańcu?! Fajny pomysł:)  A co powiesz o Michale Kamińskim zwanym Miśkiem?
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 listopada 2022 r. o 07:37
Pozostaje mi żywić nadzieję, że większość komentujących ze zrozumieniem i mniejszą zaciekłością potraktuje moją niechęć do płacenia jakichkolwiek podatków w kraju nad Wisłą! Wolę dać zarobić Czechom  i Niderlandom, a w  Polsce tylko  to od czego nie ma ucieczki, a więc podatek od nieruchomości!  Żaden przebieraniec nie obłowi się moimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi! Proszę zwrócić uwagę na fakt wyrzucenie w błoto kwot dwukrotnie przewyższających np. zadłużenie szpitala w Kraśniku! KK swoim majątkiem przewyższa wartość wszystkich spółek państwowych razem wziętych!
 I posiada więcej ziemi rolnej niż w zasobach Skarbu Państwa Polski...
 I posiada więcej ziemi rolnej niż w zasobach Skarbu Państwa Polski... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 16 listopada 2022 r. o 22:35
I, zapomniałem dodać: likwidacja senatu, wybory, sądownictwo tak, jak proponuje Kukiz.
 Kukiz też proponował żeby nazywać go szmatą i pluć mu twarz a dokładnie "w ryj" . Tyle razy odgrażał się że jak mu dziadek "sędzi pokoju " nie przepchnie to nie będzie z pisem głosował . Dalej głosuje a jedyne co przepchnięte to może tylko grajek . Piszesz jako "Władek" czy "Marysia"  ? "przebierańcu
Avatar
Max... / 16 listopada 2022 r. o 20:56
Pozostaje mi żywić nadzieję, że większość komentujących ze zrozumieniem i mniejszą zaciekłością potraktuje moją niechęć do płacenia jakichkolwiek podatków w kraju nad Wisłą! Wolę dać zarobić Czechom i Niderlandom, a w Polsce tylko to od czego nie ma ucieczki, a więc podatek od nieruchomości! Żaden przebieraniec nie obłowi się moimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi! Proszę zwrócić uwagę na fakt wyrzucenie w błoto kwot dwukrotnie przewyższających np. zadłużenie szpitala w Kraśniku! KK swoim majątkiem przewyższa wartość wszystkich spółek państwowych razem wziętych!
Pozostaje mi żywić nadzieję, że większość komentujących ze zrozumieniem i mniejszą zaciekłością potraktuje moją niechęć do płacenia jakichkolwiek podatków w kraju nad Wisłą! Wolę dać zarobić Czechom i Niderlandom, a w Polsce tylko to od czego nie ma ucieczki, a więc podatek od nieruchomości! Żaden przebieraniec nie obłowi się moimi ciężko zapracowanymi pieniędzmi! Proszę zwrócić uwagę na fakt wyrzucenie w błoto kwot dwukrotnie przewyższających np. zadłużenie szpitala w Kraśniku! KK swoim majątkiem przewyższa wartość wszystkich spółek pań... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 16 listopada 2022 r. o 20:53
Spokojnie, nie zginą. Już niebawem zrepolonizujemy cały majątek zagrabiony Polsce przez tą wyimaginowaną wspólnotę obcego państwa watykan.
Avatar
hist / 16 listopada 2022 r. o 20:44
Nikt niczego nie ukradł. Wszystko jest przejrzyste i transparentne. Dzieci będą miały sale gimnastyczne, komputery i tak dalej. One nie mogą być gorsze tylko dlatego, że chodzą do katolickich szkół. Szkoła w Białej, która dostała dotację, była uratowana przed likwidacją. Teraz chodzi tam dużo dzieci. Szkoła nie miała nawet sali gimnastycznej. Teraz będzie to miała. Atak na szkołę, że dostała dotację, to podłość i nie ma niczego wspólnego z merytoryką. Przecież wszystko jest legalne.
Avatar
poker / 16 listopada 2022 r. o 20:18
I, zapomniałem dodać: likwidacja senatu, wybory, sądownictwo tak, jak proponuje Kukiz.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin
9 grudnia 2022, 19:00

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert zespołu Moow mi Janek, który zaplanowano na 9 grudnia o godz. 19.

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Mieszkańcy kilkunastu ulic dzisiaj o północy stracą dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Prace mają zakończyć się w piątek rano. Skutki awarii odczuje m.in. IUNG, Dom Chemika i Zespół Szkół nr 2. Szpital przełączono na zasilanie awaryjne.

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Skarbonka była przymocowana do stolika. To ukradli też stolik.

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej
12 grudnia 2022, 18:00

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę Kodeksu karnego, zaostrzającą m.in. kary za najcięższe przestępstwa. Część zmian, jak wprowadzenie tzw. bezwzględnego dożywocia czy konfiskatę aut nietrzeźwych kierowców krytykowali przedstawiciele środowiska prawniczego.

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!