Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jesteśmy chyba jedną z niewielu gmin pod względem ukształtowania terenu, którą tak zasypuje – przypuszcza Henryk Michałek, wójt gminy Batorz (powiat janowski). Tzw. Batórkę, która jest najkrótszą drogą z Lublina przez Bychawę do Batorza musiał odśnieżać gminny pług wirnikowy produkcji rosyjskiej.
Na drogach województwa lubelskiego panuje bardzo trudne warunki do jazdy. Relacja.
Żubry skutecznie kryją się w lesie. Tylko wprawne oko wyposażone w sporej mocy lornetkę dojrzy potężne zwierzęta idealnie zlane w linią lasu. Osiem przeżuwaczy w różnym wieku stworzyło zalążek żubrzej rodziny w Lasach Janowskich.
Obwodnica Janowa Lubelskiego jest najbardziej zaawansowanym odcinkiem na realizowanej S19 między Lublinem a Rzeszowem. Ominie miasto od zachodniej strony. Zostały już tylko prace kosmetyczne, droga jest niemal gotowa i czeka na wiosnę.
Ponad dwa tysiące osób zadeklarowało wsparcie dla właściciela ośrodka narciarskiego w Chrzanowie. Piotr Rzetelski zaapelował o pomoc w obliczu grożących mu sankcji za otwarcie stoku w czasie epidemii.
Tragicznie skończył się transport krowy żubra, która miała zasilić populację w Lasach Janowskich. Zwierzę padło. Pozostałych pięć żubrów dotarło pomyślnie do Janowa Lubelskiego, gdzie będą adaptować się do nowego otoczenia.
Trwają roboty budowlane w Rynku w Janowie Lubelskim, które dotyczą przebudowy dworca. Zmieni się również wygląd Parku Misztalec, zaś przy szkole podstawowej powstaną boiska. W mieście zostanie wybudowany też skate park. Będzie także mobilne sztuczne lodowisko, czyli takie, które będzie można rozstawić w różnych miejscach
To kolejna inwestycja dotycząca szpitala w Janowie Lubelskim. Wiosną mają ruszyć prace dotyczące otoczenia lecznicy. Zaplanowano m.in. budowę dróg dojazdowych, parkingów, oświetlenia a także zagospodarowania terenów zielonych. SP ZOZ chce też kupić i zamontować szlabany z parkomatami. Będą to pierwsze takie urządzenia w mieście
Żubr jest dziki i chadza swoimi ścieżkami. Pierwsza para tych potężnych parzystokopytnych, ledwo przyjechała, a już czmychnęła poza zagrodę adaptacyjną.
9 okazałych żubrów zadomawia się na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski. Dwóm bykom towarzyszy dwie krowy z potomstwem oraz trzech przedstawicieli żubrzej młodzieży. Tak powstaje janowska linia polskiego żubra.
Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.
W piątek o godzinie 14 otwarty został ośrodek narciarski w Chrzanowie.
Dziś o godzinie 14 rusza ośrodek narciarski NARTRAJ w Chrzanowie (pow. janowski). Jego właściciel zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa. O zapewnienie bezpieczeństwa narciarzy prosi policję i sanepid.
W związku z przypadającymi na 1933 rok okrągłą 250. rocznicą bitwy pod Wiedniem i oraz 70. wybuchu Powstania Styczniowego zaplanowano emisję dwóch monet pamiątkowych. W tym celu zorganizowano zamknięty konkurs rzeźbiarski.
Konflikt w sprawie przebiegu obwodnicy Janowa Lubelskiego przybiera na sile. W tle są odkrycia archeologiczne i cztery warianty.
Dwóch wybitnych artystów – Edward Wittig, Stanisław Roman Lewandowski – i dwie monety 5-złotowe – „Nike” i „Konstytucja”. Obaj byli wybitnymi twórcami, obaj stworzyli monety, które w pewnym sensie stały się symbolami tamtego okresu.
Pan Andrzej prowadzi w Janowie Lubelskim sieć sklepów. Po towar jeździ do Lublina lub dalej; do Warszawy. Z niecierpliwością czeka na oddanie lubelskiego odcinka S19.
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie będą wykonywane szczepienia przeciwko Covid-19.
Synoptycy przewidują, że we wtorek w województwie będzie w miarę ciepło, ale deszczowo. Za kilka dni ma nadejść jednak mróz ze wschodu.