Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Janów Lubelski

16 stycznia 2021 r.
12:52

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Autor: Zdjęcie autora aa
1121 9 A A

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem przekonany, że działam zgodnie z prawem – podkreśla Piotr Rzetelski, właściciel ośrodka narciarskiego NARTRAJ w Chrzanowie. Już wcześniej tłumaczył dziennikarzom, że po przeprowadzeniu razem z swoimi prawnikami dokładnej analizy obowiązujących zakazów, przepisów i definicji okazało się, że otwarte nie mogą być stoki narciarskie. – My nie jesteśmy stokiem tylko ośrodkiem narciarskim – przypomina.

Wczoraj w ośrodku, który prowadzi została przeprowadzona kontrola sanepidu i policji. – Żadnych większych nieprawidłowości nie stwierdziliśmy. Mamy na myśli przede wszystkich brak maseczek ochronnych – mówi asp. szt. Faustyna Łazur, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. I zapowiada: W dalszym ciągu będziemy prowadzić działania razem z inspektorami z inspekcji sanitarnej.

– W piątek odwiedził nas też technik policji, który robił zdjęcia na terenie ośrodka. Podejrzewam, że dokumentował to, że ośrodek funkcjonuje – dodaje Piotr Rzetelski. – Wszystko odbyło się normalnie, jak podczas wcześniejszych kontroli przed lokdownem. Wszelkie obostrzenia sanitarne są przestrzegane. Pilnujemy aby osoby, które przyjeżdżają do ośrodka nosiły maseczki ochronne. I dodaje: Dziś nie było jeszcze żadnej kontroli. Rano na miejscu był zaś patrol policji, ale funkcjonariusze, którzy przyjechali nikogo nie sprawdzali.

Właściciel NARTRAJ-u przyznaje, że dzwonią do niego osoby, które dopytują czy mogą być ukarani za to, że przyjechali do ośrodka i z niego korzystają.

– Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach – odpowiada asp. szt. Faustyna Łazur. – Możemy nałożyć mandat za brak maseczki ochronnej czy też nieprzestrzeganie przepisów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Ośrodek narciarski w Chrzanowie, po przerwie został otwarty wczoraj o godz. 14. Dziś działa od godz. 9.

 

(fot. Jacek Szydłowski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Motormaxx / 16 stycznia 2021 r. o 14:23
+53
Ciekawi mnie jaka kara spotka Emilewicz za bezczelne naplucie Polakom w twarz. "My som władza a wy nikim" - tak to mniej więcej wybrzmiało.
Avatar
adamczuk / 16 stycznia 2021 r. o 13:53
+45
Czyli co? Znowu ktoś napisał rozporządzenie na kolanie? Nie ogarniając że stok narciarski i ośrodek narciarski to dwa zupełnie inne rodzaje działalności? Dziwne tylko że górale tego nie ogarnęli wcześniej bo tych ośrodków narciarskich jest pewnie więcej....
Avatar
PISFAN / 16 stycznia 2021 r. o 13:31
+45
Brawo Policja tak trzymać jeżeli karać to powinno się zacząć od pani Emilewicz bo to ona w bezczelny sposób pokazała nam wszystkim Fucka zjeżdżając ze swoimi dziećmi na nartach w czasie gdy w tym czasie stoki narciarskie były zamknięte na dodatek nie posiadała wymaganych licencji dopiero później je sobie załatwiła
Avatar
Motormaxx / 16 stycznia 2021 r. o 14:29
+41
Ten cały PIS (cytuję: "Posady i Stanowiska") to takie samo "błoto" jak PO czy SLD co zresztą w Wałbrzychu otwarcie przyznali sami działacze... W czterech literach mają Polaków. Im kasa musi się zgadzać, reszta niech umiera z głodu. Taka prawda niestety.
Avatar
adamczuk / 16 stycznia 2021 r. o 15:53
+32
Po pierwsze napluli w twarz ci,którzy zaszczepili się w wyniku załatwienia  na WUM .Przecież te Milery jandy,Miszczaki Kurniki potencjalnie pozbawili życia tych ,którzy pracują na ryzyku w walce z Covidem. Po drugie skoro synowie Emilewicz byli w maskach i przestrzegali obostrzeń analogicznie jak w Chrzanowie to w czym problem? Czy oni odebrali komus szczepionki.(życie)
Dlaczego wymieniasz tylko osoby które zaszczepiły się na WUM a przemilaczasz polityków PiS, głównie starostów którzy się szczepili, a później tłumaczyli że niby są właścicielami szpitali? Jak kogoś probujesz hejtować to wszystkich którzy dopuścili się wymienionego przez Ciebie czynu, a nie tylko z opcji której nie popierasz. A synowie Emilewicz złamali prawo bo jeździli nie w ośrodku narciarskim tylko na stoku narciarskim. A na stokach możesz jeździć tylko z licencją, której nie mieli. Osoby którzy należą lub sympatyzują z partią która ma w nazwie PRAWO powinni to wiedzieć.
Dlaczego wymieniasz tylko osoby które zaszczepiły się na WUM a przemilaczasz polityków PiS, głównie starostów którzy się szczepili, a później tłumaczyli że niby są właścicielami szpitali? Jak kogoś probujesz hejtować to wszystkich którzy dopuścili się wymienionego przez Ciebie czynu, a nie tylko z opcji której nie popierasz. A synowie Emilewicz złamali prawo bo jeździli nie w ośrodku narciarskim tylko na stoku narciarskim. A na stokach możesz jeździć tylko z licencją, której nie mieli. Osoby którzy należą lub sympatyzują z pa... rozwiń
Avatar
Max... / 16 stycznia 2021 r. o 15:39
+23
Perliste olewanie "geniuszów" z PiS staje się powoli kolejnym sportem narodowym. Pokazywanie im środkowego palca powinno być obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka! Osobiście z mozołem, ale bardzo skrupulatnie archiwizuję dane o mniej lub bardziej znanych mi osobnikach popierających tę skorumpowaną zmianę! Jakiś wewnętrzny imperatyw podpowiada, że mój trud na marne w przyszłości nie pójdzie!
Avatar
Max... / 16 stycznia 2021 r. o 21:33
+15
Właśnie jestem po spotkaniu z kilkoma zaprzyjaźnionymi osobami i postanowiliśmy wybrać się do Was na narty nie tylko celem poszusowania na stoku, ale przede wszystkim okazania solidarności z odważnymi i zręcznymi przedsiębiorcami. Mam nadzieje, że i jakaś restauracyjka zdecyduje o otwarciu swoich podwoi, abyśmy skorzystali z okazji zjedzenia regionalnego posiłku! ***** *** i tak trzymajcie!
Avatar
Max... / 18 stycznia 2021 r. o 00:28
+10
Zgodnie z wczorajszą deklaracją wybraliśmy się do Was i była to doskonalą zabawa dla dzieci oraz nas samych! Urokliwe zwieńczenie weekendu. Walczcie o swoje prawo do wolnej przedsiębiorczości, a przyzwoici Polacy na pewno staną się przyczynkiem do sukcesu! ***** ***
Avatar
kees22 / 16 stycznia 2021 r. o 15:13
-43
Po pierwsze napluli w twarz ci,którzy zaszczepili się w wyniku załatwienia  na WUM .Przecież te Milery jandy,Miszczaki Kurniki potencjalnie pozbawili życia tych ,którzy pracują na ryzyku w walce z Covidem. Po drugie skoro synowie Emilewicz byli w maskach i przestrzegali obostrzeń analogicznie jak w Chrzanowie to w czym problem? Czy oni odebrali komus szczepionki.(życie)
Avatar
Max... / 18 stycznia 2021 r. o 00:28
+10
Zgodnie z wczorajszą deklaracją wybraliśmy się do Was i była to doskonalą zabawa dla dzieci oraz nas samych! Urokliwe zwieńczenie weekendu. Walczcie o swoje prawo do wolnej przedsiębiorczości, a przyzwoici Polacy na pewno staną się przyczynkiem do sukcesu! ***** ***
Avatar
Max... / 16 stycznia 2021 r. o 21:33
+15
Właśnie jestem po spotkaniu z kilkoma zaprzyjaźnionymi osobami i postanowiliśmy wybrać się do Was na narty nie tylko celem poszusowania na stoku, ale przede wszystkim okazania solidarności z odważnymi i zręcznymi przedsiębiorcami. Mam nadzieje, że i jakaś restauracyjka zdecyduje o otwarciu swoich podwoi, abyśmy skorzystali z okazji zjedzenia regionalnego posiłku! ***** *** i tak trzymajcie!
Avatar
adamczuk / 16 stycznia 2021 r. o 15:53
+32
Po pierwsze napluli w twarz ci,którzy zaszczepili się w wyniku załatwienia  na WUM .Przecież te Milery jandy,Miszczaki Kurniki potencjalnie pozbawili życia tych ,którzy pracują na ryzyku w walce z Covidem. Po drugie skoro synowie Emilewicz byli w maskach i przestrzegali obostrzeń analogicznie jak w Chrzanowie to w czym problem? Czy oni odebrali komus szczepionki.(życie)
Dlaczego wymieniasz tylko osoby które zaszczepiły się na WUM a przemilaczasz polityków PiS, głównie starostów którzy się szczepili, a później tłumaczyli że niby są właścicielami szpitali? Jak kogoś probujesz hejtować to wszystkich którzy dopuścili się wymienionego przez Ciebie czynu, a nie tylko z opcji której nie popierasz. A synowie Emilewicz złamali prawo bo jeździli nie w ośrodku narciarskim tylko na stoku narciarskim. A na stokach możesz jeździć tylko z licencją, której nie mieli. Osoby którzy należą lub sympatyzują z partią która ma w nazwie PRAWO powinni to wiedzieć.
Dlaczego wymieniasz tylko osoby które zaszczepiły się na WUM a przemilaczasz polityków PiS, głównie starostów którzy się szczepili, a później tłumaczyli że niby są właścicielami szpitali? Jak kogoś probujesz hejtować to wszystkich którzy dopuścili się wymienionego przez Ciebie czynu, a nie tylko z opcji której nie popierasz. A synowie Emilewicz złamali prawo bo jeździli nie w ośrodku narciarskim tylko na stoku narciarskim. A na stokach możesz jeździć tylko z licencją, której nie mieli. Osoby którzy należą lub sympatyzują z pa... rozwiń
Avatar
Max... / 16 stycznia 2021 r. o 15:39
+23
Perliste olewanie "geniuszów" z PiS staje się powoli kolejnym sportem narodowym. Pokazywanie im środkowego palca powinno być obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka! Osobiście z mozołem, ale bardzo skrupulatnie archiwizuję dane o mniej lub bardziej znanych mi osobnikach popierających tę skorumpowaną zmianę! Jakiś wewnętrzny imperatyw podpowiada, że mój trud na marne w przyszłości nie pójdzie!
Avatar
kees22 / 16 stycznia 2021 r. o 15:13
-43
Po pierwsze napluli w twarz ci,którzy zaszczepili się w wyniku załatwienia  na WUM .Przecież te Milery jandy,Miszczaki Kurniki potencjalnie pozbawili życia tych ,którzy pracują na ryzyku w walce z Covidem. Po drugie skoro synowie Emilewicz byli w maskach i przestrzegali obostrzeń analogicznie jak w Chrzanowie to w czym problem? Czy oni odebrali komus szczepionki.(życie)
Avatar
Motormaxx / 16 stycznia 2021 r. o 14:29
+41
Ten cały PIS (cytuję: "Posady i Stanowiska") to takie samo "błoto" jak PO czy SLD co zresztą w Wałbrzychu otwarcie przyznali sami działacze... W czterech literach mają Polaków. Im kasa musi się zgadzać, reszta niech umiera z głodu. Taka prawda niestety.
Avatar
Motormaxx / 16 stycznia 2021 r. o 14:23
+53
Ciekawi mnie jaka kara spotka Emilewicz za bezczelne naplucie Polakom w twarz. "My som władza a wy nikim" - tak to mniej więcej wybrzmiało.
Avatar
adamczuk / 16 stycznia 2021 r. o 13:53
+45
Czyli co? Znowu ktoś napisał rozporządzenie na kolanie? Nie ogarniając że stok narciarski i ośrodek narciarski to dwa zupełnie inne rodzaje działalności? Dziwne tylko że górale tego nie ogarnęli wcześniej bo tych ośrodków narciarskich jest pewnie więcej....
Avatar
PISFAN / 16 stycznia 2021 r. o 13:31
+45
Brawo Policja tak trzymać jeżeli karać to powinno się zacząć od pani Emilewicz bo to ona w bezczelny sposób pokazała nam wszystkim Fucka zjeżdżając ze swoimi dziećmi na nartach w czasie gdy w tym czasie stoki narciarskie były zamknięte na dodatek nie posiadała wymaganych licencji dopiero później je sobie załatwiła
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Na brudne chodniki wjeżdża zamiatarka

Biała Podlaska: Na brudne chodniki wjeżdża zamiatarka

Spółka Zieleń zadba o czyste chodniki. Pomoże jej w tym nowy sprzęt – zamiatarka.

Lublin: Człowiek wchodzi do sklepu i płaci ręką. Implant płatniczy mają w Polsce 33 osoby [wideo]
Magazyn
galeria
film

Lublin: Człowiek wchodzi do sklepu i płaci ręką. Implant płatniczy mają w Polsce 33 osoby [wideo]

Z Wojciechem Paprotą z Lublina, twórcą firmy Walletmor, która sprzedaje pierwszy na świecie implant płatniczy, rozmawiamy o jego innowacyjnym wynalazku.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 32:27. Spokojna wygrana puławian

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 32:27. Spokojna wygrana puławian

W spotkaniu 20. kolejki Azoty Puławy pokonały Chrobrego Głogów 32:27

Lublin: Społecznicy będą w sobotę sprzątać górki czechowskie

Lublin: Społecznicy będą w sobotę sprzątać górki czechowskie

Już w sobotę społecznicy będą zbierać śmieci z terenu górek czechowskich. Liczą na pomoc wszystkich chętnych

Brodka, Rojek, Sanah i inni. Letnie Brzmienia w Lublinie
18 czerwca 2021, 0:00

Brodka, Rojek, Sanah i inni. Letnie Brzmienia w Lublinie

Muzyczne gwiazdy odwiedzą w wakacje Lublin w ramach trasy Letnie Brzmienia organizowanej w największych polskich miastach. Good Taste Production ogłosiło, że w okresie od 18 czerwca do 8 sierpnia w Browarze Perła odbędzie się aż osiem koncertów.

Szef WHO: Wskaźnik zakażeń na świecie bliski najwyższemu odnotowanemu dotąd w pandemii

Szef WHO: Wskaźnik zakażeń na świecie bliski najwyższemu odnotowanemu dotąd w pandemii

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła prawie dwukrotnie na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zbliżając się do najwyższego wskaźnika obserwowanego do tej pory podczas pandemii – powiadomił w piątek szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Książę Filip na „Roztoczu”. Mąż królowej Elżbiety II był na lubelskim jachcie [zdjęcia]
galeria

Książę Filip na „Roztoczu”. Mąż królowej Elżbiety II był na lubelskim jachcie [zdjęcia]

W sobotę odbędzie się pogrzeb księcia Filipa. Mało kto wie, ale zmarły przed tygodniem mąż królowej Elżbiety II w latach 80. ubiegłego wieku gościł na „Roztoczu”. Chodzi o jacht będący własnością Lubelskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

Puławy: Położą kostkę zamiast betonowych płyt

Puławy: Położą kostkę zamiast betonowych płyt

Prawie 1,5 mln zł miasto wyda w tym roku na przebudowę ul. Sypniewskiego na os. Włostowice oraz przylegających do niej dróg. Na miejscu pracuje już ciężki sprzęt. Prace zakończą się jesienią.

Warsztaty zdobienia ceramiki online
27 kwietnia 2021, 17:00

Warsztaty zdobienia ceramiki online

Ostatnią kwietniową propozycją zajęć Pracowni Kultury Maki są warsztaty zdobienia ceramiki dla dzieci powyżej 7 roku życia i młodzieży, które odbędą się online 27 kwietnia o godz. 17.

13-latek podniósł ręce, policjant strzelił. Mimo próby reanimacji, nastolatka nie udało się uratować
film

13-latek podniósł ręce, policjant strzelił. Mimo próby reanimacji, nastolatka nie udało się uratować

Chicago, Illinois, USA. Władze Chicago opublikowały nagranie z kamer policyjnych, które ujawnia okoliczności zastrzelenia przez policjanta 13-letniego Adama Toledo. Jak widać na filmie, wygląda na to, że funkcjonariusz użył broni, gdy chłopak miał ręce uniesione w górze. Mimo próby reanimacji, nastolatka nie udało się uratować.

Co ze szkołami "Żak" w Lublinie? "Nie wiemy, czy nasze dzieci będą mogły ukończyć szkołę"

Co ze szkołami "Żak" w Lublinie? "Nie wiemy, czy nasze dzieci będą mogły ukończyć szkołę"

Temat szkół „Żak” wciąż budzi emocje. Rodzice uczniów placówki zastanawiają się, czy szkoła może i będzie działać. W ubiegłym roku placówka została wykreślona z ewidencji.

Biała Podlaska: Mural i obelisk. Lotnicy chcą przypomnieć o tradycjach

Biała Podlaska: Mural i obelisk. Lotnicy chcą przypomnieć o tradycjach

Byli lotnicy chcą przypomnieć mieszkańcom o bogatych tradycjach lotniczych Białej Podlaskiej. Przy ulicy Sidorskiej powstanie mural oraz obelisk.

Julian Lesiński wystąpi w Radiu Lublin
23 kwietnia 2021, 19:00

Julian Lesiński wystąpi w Radiu Lublin

Kolejnym gościem cyklu koncertów w Radiu Lublin będzie aktor i wokalista Julian Lesiński. Koncert odbędzie się 23 kwietnia o godz. 19 i będzie transmitowany online na Facebooku.

Punkt szczepień powszechnych w Kraśniku jest gotowy. Ma być ponad 400 szczepień dziennie
galeria

Punkt szczepień powszechnych w Kraśniku jest gotowy. Ma być ponad 400 szczepień dziennie

Punkt szczepień powszechnych w Kraśniku czeka na pierwszych pacjentów. Na poniedziałek nie ma już wolnych miejsc.

Lublin: Ratusz chwali się monitoringiem w parku Ludowym. Umie liczyć, jak pilnuje?

Lublin: Ratusz chwali się monitoringiem w parku Ludowym. Umie liczyć, jak pilnuje?

Ponad 284 tys. zł kosztował nowy system monitoringu zainstalowany w parku Ludowym. Ratusz chwali się kamerami, które liczą spacerowiczów i będą mogły liczyć nawet małe zwierzęta. Urzędnicy przekonują, że to przydatna wiedza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!