Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Janów Lubelski

16 stycznia 2021 r.
12:52

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Autor: Zdjęcie autora aa
1121 9 A A

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem przekonany, że działam zgodnie z prawem – podkreśla Piotr Rzetelski, właściciel ośrodka narciarskiego NARTRAJ w Chrzanowie. Już wcześniej tłumaczył dziennikarzom, że po przeprowadzeniu razem z swoimi prawnikami dokładnej analizy obowiązujących zakazów, przepisów i definicji okazało się, że otwarte nie mogą być stoki narciarskie. – My nie jesteśmy stokiem tylko ośrodkiem narciarskim – przypomina.

Wczoraj w ośrodku, który prowadzi została przeprowadzona kontrola sanepidu i policji. – Żadnych większych nieprawidłowości nie stwierdziliśmy. Mamy na myśli przede wszystkich brak maseczek ochronnych – mówi asp. szt. Faustyna Łazur, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. I zapowiada: W dalszym ciągu będziemy prowadzić działania razem z inspektorami z inspekcji sanitarnej.

– W piątek odwiedził nas też technik policji, który robił zdjęcia na terenie ośrodka. Podejrzewam, że dokumentował to, że ośrodek funkcjonuje – dodaje Piotr Rzetelski. – Wszystko odbyło się normalnie, jak podczas wcześniejszych kontroli przed lokdownem. Wszelkie obostrzenia sanitarne są przestrzegane. Pilnujemy aby osoby, które przyjeżdżają do ośrodka nosiły maseczki ochronne. I dodaje: Dziś nie było jeszcze żadnej kontroli. Rano na miejscu był zaś patrol policji, ale funkcjonariusze, którzy przyjechali nikogo nie sprawdzali.

Właściciel NARTRAJ-u przyznaje, że dzwonią do niego osoby, które dopytują czy mogą być ukarani za to, że przyjechali do ośrodka i z niego korzystają.

– Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach – odpowiada asp. szt. Faustyna Łazur. – Możemy nałożyć mandat za brak maseczki ochronnej czy też nieprzestrzeganie przepisów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Ośrodek narciarski w Chrzanowie, po przerwie został otwarty wczoraj o godz. 14. Dziś działa od godz. 9.

 

(fot. Jacek Szydłowski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Motormaxx / 16 stycznia 2021 r. o 14:23
+53
Ciekawi mnie jaka kara spotka Emilewicz za bezczelne naplucie Polakom w twarz. "My som władza a wy nikim" - tak to mniej więcej wybrzmiało.
Avatar
adamczuk / 16 stycznia 2021 r. o 13:53
+45
Czyli co? Znowu ktoś napisał rozporządzenie na kolanie? Nie ogarniając że stok narciarski i ośrodek narciarski to dwa zupełnie inne rodzaje działalności? Dziwne tylko że górale tego nie ogarnęli wcześniej bo tych ośrodków narciarskich jest pewnie więcej....
Avatar
PISFAN / 16 stycznia 2021 r. o 13:31
+45
Brawo Policja tak trzymać jeżeli karać to powinno się zacząć od pani Emilewicz bo to ona w bezczelny sposób pokazała nam wszystkim Fucka zjeżdżając ze swoimi dziećmi na nartach w czasie gdy w tym czasie stoki narciarskie były zamknięte na dodatek nie posiadała wymaganych licencji dopiero później je sobie załatwiła
Avatar
Motormaxx / 16 stycznia 2021 r. o 14:29
+41
Ten cały PIS (cytuję: "Posady i Stanowiska") to takie samo "błoto" jak PO czy SLD co zresztą w Wałbrzychu otwarcie przyznali sami działacze... W czterech literach mają Polaków. Im kasa musi się zgadzać, reszta niech umiera z głodu. Taka prawda niestety.
Avatar
adamczuk / 16 stycznia 2021 r. o 15:53
+32
Po pierwsze napluli w twarz ci,którzy zaszczepili się w wyniku załatwienia  na WUM .Przecież te Milery jandy,Miszczaki Kurniki potencjalnie pozbawili życia tych ,którzy pracują na ryzyku w walce z Covidem. Po drugie skoro synowie Emilewicz byli w maskach i przestrzegali obostrzeń analogicznie jak w Chrzanowie to w czym problem? Czy oni odebrali komus szczepionki.(życie)
Dlaczego wymieniasz tylko osoby które zaszczepiły się na WUM a przemilaczasz polityków PiS, głównie starostów którzy się szczepili, a później tłumaczyli że niby są właścicielami szpitali? Jak kogoś probujesz hejtować to wszystkich którzy dopuścili się wymienionego przez Ciebie czynu, a nie tylko z opcji której nie popierasz. A synowie Emilewicz złamali prawo bo jeździli nie w ośrodku narciarskim tylko na stoku narciarskim. A na stokach możesz jeździć tylko z licencją, której nie mieli. Osoby którzy należą lub sympatyzują z partią która ma w nazwie PRAWO powinni to wiedzieć.
Dlaczego wymieniasz tylko osoby które zaszczepiły się na WUM a przemilaczasz polityków PiS, głównie starostów którzy się szczepili, a później tłumaczyli że niby są właścicielami szpitali? Jak kogoś probujesz hejtować to wszystkich którzy dopuścili się wymienionego przez Ciebie czynu, a nie tylko z opcji której nie popierasz. A synowie Emilewicz złamali prawo bo jeździli nie w ośrodku narciarskim tylko na stoku narciarskim. A na stokach możesz jeździć tylko z licencją, której nie mieli. Osoby którzy należą lub sympatyzują z pa... rozwiń
Avatar
Max... / 16 stycznia 2021 r. o 15:39
+23
Perliste olewanie "geniuszów" z PiS staje się powoli kolejnym sportem narodowym. Pokazywanie im środkowego palca powinno być obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka! Osobiście z mozołem, ale bardzo skrupulatnie archiwizuję dane o mniej lub bardziej znanych mi osobnikach popierających tę skorumpowaną zmianę! Jakiś wewnętrzny imperatyw podpowiada, że mój trud na marne w przyszłości nie pójdzie!
Avatar
Max... / 16 stycznia 2021 r. o 21:33
+15
Właśnie jestem po spotkaniu z kilkoma zaprzyjaźnionymi osobami i postanowiliśmy wybrać się do Was na narty nie tylko celem poszusowania na stoku, ale przede wszystkim okazania solidarności z odważnymi i zręcznymi przedsiębiorcami. Mam nadzieje, że i jakaś restauracyjka zdecyduje o otwarciu swoich podwoi, abyśmy skorzystali z okazji zjedzenia regionalnego posiłku! ***** *** i tak trzymajcie!
Avatar
Max... / 18 stycznia 2021 r. o 00:28
+10
Zgodnie z wczorajszą deklaracją wybraliśmy się do Was i była to doskonalą zabawa dla dzieci oraz nas samych! Urokliwe zwieńczenie weekendu. Walczcie o swoje prawo do wolnej przedsiębiorczości, a przyzwoici Polacy na pewno staną się przyczynkiem do sukcesu! ***** ***
Avatar
kees22 / 16 stycznia 2021 r. o 15:13
-43
Po pierwsze napluli w twarz ci,którzy zaszczepili się w wyniku załatwienia  na WUM .Przecież te Milery jandy,Miszczaki Kurniki potencjalnie pozbawili życia tych ,którzy pracują na ryzyku w walce z Covidem. Po drugie skoro synowie Emilewicz byli w maskach i przestrzegali obostrzeń analogicznie jak w Chrzanowie to w czym problem? Czy oni odebrali komus szczepionki.(życie)
Avatar
Max... / 18 stycznia 2021 r. o 00:28
+10
Zgodnie z wczorajszą deklaracją wybraliśmy się do Was i była to doskonalą zabawa dla dzieci oraz nas samych! Urokliwe zwieńczenie weekendu. Walczcie o swoje prawo do wolnej przedsiębiorczości, a przyzwoici Polacy na pewno staną się przyczynkiem do sukcesu! ***** ***
Avatar
Max... / 16 stycznia 2021 r. o 21:33
+15
Właśnie jestem po spotkaniu z kilkoma zaprzyjaźnionymi osobami i postanowiliśmy wybrać się do Was na narty nie tylko celem poszusowania na stoku, ale przede wszystkim okazania solidarności z odważnymi i zręcznymi przedsiębiorcami. Mam nadzieje, że i jakaś restauracyjka zdecyduje o otwarciu swoich podwoi, abyśmy skorzystali z okazji zjedzenia regionalnego posiłku! ***** *** i tak trzymajcie!
Avatar
adamczuk / 16 stycznia 2021 r. o 15:53
+32
Po pierwsze napluli w twarz ci,którzy zaszczepili się w wyniku załatwienia  na WUM .Przecież te Milery jandy,Miszczaki Kurniki potencjalnie pozbawili życia tych ,którzy pracują na ryzyku w walce z Covidem. Po drugie skoro synowie Emilewicz byli w maskach i przestrzegali obostrzeń analogicznie jak w Chrzanowie to w czym problem? Czy oni odebrali komus szczepionki.(życie)
Dlaczego wymieniasz tylko osoby które zaszczepiły się na WUM a przemilaczasz polityków PiS, głównie starostów którzy się szczepili, a później tłumaczyli że niby są właścicielami szpitali? Jak kogoś probujesz hejtować to wszystkich którzy dopuścili się wymienionego przez Ciebie czynu, a nie tylko z opcji której nie popierasz. A synowie Emilewicz złamali prawo bo jeździli nie w ośrodku narciarskim tylko na stoku narciarskim. A na stokach możesz jeździć tylko z licencją, której nie mieli. Osoby którzy należą lub sympatyzują z partią która ma w nazwie PRAWO powinni to wiedzieć.
Dlaczego wymieniasz tylko osoby które zaszczepiły się na WUM a przemilaczasz polityków PiS, głównie starostów którzy się szczepili, a później tłumaczyli że niby są właścicielami szpitali? Jak kogoś probujesz hejtować to wszystkich którzy dopuścili się wymienionego przez Ciebie czynu, a nie tylko z opcji której nie popierasz. A synowie Emilewicz złamali prawo bo jeździli nie w ośrodku narciarskim tylko na stoku narciarskim. A na stokach możesz jeździć tylko z licencją, której nie mieli. Osoby którzy należą lub sympatyzują z pa... rozwiń
Avatar
Max... / 16 stycznia 2021 r. o 15:39
+23
Perliste olewanie "geniuszów" z PiS staje się powoli kolejnym sportem narodowym. Pokazywanie im środkowego palca powinno być obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka! Osobiście z mozołem, ale bardzo skrupulatnie archiwizuję dane o mniej lub bardziej znanych mi osobnikach popierających tę skorumpowaną zmianę! Jakiś wewnętrzny imperatyw podpowiada, że mój trud na marne w przyszłości nie pójdzie!
Avatar
kees22 / 16 stycznia 2021 r. o 15:13
-43
Po pierwsze napluli w twarz ci,którzy zaszczepili się w wyniku załatwienia  na WUM .Przecież te Milery jandy,Miszczaki Kurniki potencjalnie pozbawili życia tych ,którzy pracują na ryzyku w walce z Covidem. Po drugie skoro synowie Emilewicz byli w maskach i przestrzegali obostrzeń analogicznie jak w Chrzanowie to w czym problem? Czy oni odebrali komus szczepionki.(życie)
Avatar
Motormaxx / 16 stycznia 2021 r. o 14:29
+41
Ten cały PIS (cytuję: "Posady i Stanowiska") to takie samo "błoto" jak PO czy SLD co zresztą w Wałbrzychu otwarcie przyznali sami działacze... W czterech literach mają Polaków. Im kasa musi się zgadzać, reszta niech umiera z głodu. Taka prawda niestety.
Avatar
Motormaxx / 16 stycznia 2021 r. o 14:23
+53
Ciekawi mnie jaka kara spotka Emilewicz za bezczelne naplucie Polakom w twarz. "My som władza a wy nikim" - tak to mniej więcej wybrzmiało.
Avatar
adamczuk / 16 stycznia 2021 r. o 13:53
+45
Czyli co? Znowu ktoś napisał rozporządzenie na kolanie? Nie ogarniając że stok narciarski i ośrodek narciarski to dwa zupełnie inne rodzaje działalności? Dziwne tylko że górale tego nie ogarnęli wcześniej bo tych ośrodków narciarskich jest pewnie więcej....
Avatar