Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

14 grudnia 2019 r.
15:25

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19

50 16 A A
Z pierwszych odcinków 130-kilometrowej trasy kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a inwestycja ma być gotowa w połowie 2022 r. <br />
Z pierwszych odcinków 130-kilometrowej trasy kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a inwestycja ma być gotowa w połowie 2022 r.
(fot. GDDKiA)

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) otrzymał odcinek S19 Rudnik nad Sanem - Nisko Południe. Jest to 6,5-kilometrowy fragment przyszłej trasy ekspresowej, na którym powstaną m.in. dwa węzły, sześć wiaduktów i sześć przepustów.

Rozpoczyna się on na węźle Rudnik nad Sanem na przecięciu z DK 77 oraz obwodnicą Stalowej Woli i Niska. Następnie trasa biegnie równolegle do szerokotorowej linii kolejowej LK-65, a następnie na węźle Nisko Południe krzyżuje się z istniejącą DK 19 oraz kilometr dalej z linią kolejową LK-65.

Jest to druga z sześciu planowanych decyzji ZRID po stronie woj. podkarpackiego. Przypomnijmy, że budowa S19 między Lublinem a Sokołowem Małopolskim została podzielona na 12 odcinków, z czego sześć powstaje w naszym regionie, a sześć na Podkarpaciu.

W tej chwili w woj. lubelskim prace trwają już na sześciu odcinkach przyszłej ekspresówki. Pod koniec listopada ZRID otrzymał ostatni, szósty odcinek po stronie woj. lubelskiego (ok. 20-kilometrowy fragment między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem). Obecnie trwają tam prace przygotowawcze, związane z przekazaniem wykonawcy dostępu do placu budowy.

Kiedy pojedziemy?

Z pierwszych odcinków 130-kilometrowej trasy kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a inwestycja ma być gotowa w połowie 2022 r. 

Budowa S19 pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim jest realizowana z wykorzystaniem funduszy unijnych. To jeden z elementów międzynarodowej trasy Via Carpatia, któa będzie miała w Polsce ponad 700 km. Połączy wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju państwa bałtyckie z południem Europy.

S19 Lublin-Rzeszów: Decyzję ZRID wydano już dla odcinków:

Lublin Węglin - Niedrzwica Duża, długość ok. 12 km, wartość umowy na realizację ok. 312,2 mln zł
Niedrzwica Duża - Kraśnik Północ, długość ok. 20 km, wartość umowy na realizację ok. 498 mln zł
obwodnica Kraśnika, długość ok. 10 km, wartość umowy na realizację ok. 319,5 mln zł
Kraśnik - Janów Lubelski, długość ok. 18 km, wartość umowy na realizację ok. 390 mln zł
obwodnica Janowa Lubelskiego, długość ok. 7 km, wartość umowy na realizację ok. 148,5 mln zł
Janów Lubelski - Lasy Janowskie, długość ok. 8 km, wartość umowy na realizację ok. 183,6 mln zł
Zdziary - Rudnik nad Sanem, długość ok. 9 km, wartość umowy na realizację ok. 286,9 mln zł
Rudnik nad Sanem – Nisko Południe, długość ok. 6 km, wartość umowy na realizację ok. 196,3 mln zł

Wojewoda podkarpacki prowadzi procedurę dla odcinków:

Lasy Janowskie - Zdziary, długość ok. 9,3 km, wartość umowy na realizację ok. 236,3 mln zł
Nisko Południe - Podgórze, długość ok. 11,5 km, wartość umowy na realizację ok. 272,5 mln zł
Podgórze - Kamień, długość ok. 10,5 km, wartość umowy na realizację ok. 333,5 mln zł
Kamień - Sokołów Małopolski Północ, długość ok. 7,9 km, wartość umowy na realizację ok. 286,4 mln zł 

Budowa S19: okolice Polichny i Łążka Ordynackiego

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wielka Niemka / 15 grudnia 2019 r. o 09:54
+12
Przepusty, przejścia i wiadukty dla zwierząt muszą być. Ziemia należy do wszystkich, nie tylko do ludzi. To my chcemy szybciej, wygodniej i (może) bezpieczniej dojechać do celu. Zwierzęta chcą tylko dalej normalnie żyć....to tylko nam, ludziom zawsze się  śpieszy.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 20:24
+6
Szkoda tylko, że odcinki S19 na północ od Lublina są opóźniane. Przetargi miały ruszać na wiosnę 2020 r. ale zostały przełożone na razie na grudzień 2020 r. a najprawdopodobniej ruszą dopiero w 2021 r. Nie wiadomo czy kiedykolwiek powstaną, S19 od Rzeszowa do Lublina i dalej s17 do Warszawy będzie połączeniem Podkarpacia ze stolicą i o to tylko chodzi.
Avatar
jaco / 17 grudnia 2019 r. o 16:44
+4
Ciekawe czy dożyje expresowki Lublin- Biała Podlaska?
Avatar
Grześ / 14 grudnia 2019 r. o 16:58
+3
Szkoda tylko, że odcinki S19 na północ od Lublina są opóźniane. Przetargi miały ruszać na wiosnę 2020 r. ale zostały przełożone na razie na grudzień 2020 r. a najprawdopodobniej ruszą dopiero w 2021 r. Można o tym wyczytać w tabelce na stronie internetowej GDDKiA. ***s://***gddkia.gov.pl/pl/4059/Program-Budowy-Drog-Krajowych-sprawdz-stan-zaawansowania
Avatar
zadziwiony / 14 grudnia 2019 r. o 22:19
+2
Szkoda tylko, że odcinki S19 na północ od Lublina są opóźniane. Przetargi miały ruszać na wiosnę 2020 r. ale zostały przełożone na razie na grudzień 2020 r. a najprawdopodobniej ruszą dopiero w 2021 r. Nie wiadomo czy kiedykolwiek powstaną, S19 od Rzeszowa do Lublina i dalej s17 do Warszawy będzie połączeniem Podkarpacia  ze stolicą i o to tylko chodzi.
 Mijasz Kock i pusta droga, do Lubartowa faktycznie potrzebna bardzo. Ale chyba faktycznie chodzi o połączenie z Warszawą , a na pólnoc od Lbn jest dwójka
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 17:19
+2
Oszusci wynajmuja domy i nie placa.w okolicach Lubartowa i Lublina pojawiaja sie dwaj Panowie Wieslaw B i Krzysztof S (cecha charakterystyczna obaj maja brody) ktorzy wyrazaja chęć najmu domu.Po uzgodnienieniu szczegółow wprowadzaja się .Panowie są miłośnikami zwierząt maja dwa psy czarnego labradora i owczarka alzackiego.Placa za miesiąc lub dwa po czym w nocy sie wyprowadzają .Ostatnio tak zalatwili wynajmującego z Kamionki gdzie nie uregulowali czynszu za 3 miesiące i oplaty licznikowe.Wyprowadzili sie i zapewne mieszkaja w nowo wynajętym domu .Panowie pochodza z Pomorza i jezdza Volkswagenem o numerach rej zaczynajacych sie litera P..W Lublinie prowadza dwa sklepy.Szukam osób ktore zostaly oszukane przez te osoby .Prosze o kontakt osoby pokrzywdzone UWAZAJCIE TO OSZUŚCI
Oszusci wynajmuja domy i nie placa.w okolicach Lubartowa i Lublina pojawiaja sie dwaj Panowie Wieslaw B i Krzysztof S (cecha charakterystyczna obaj maja brody) ktorzy wyrazaja chęć najmu domu.Po uzgodnienieniu szczegółow wprowadzaja się .Panowie są miłośnikami zwierząt maja dwa psy czarnego labradora i owczarka alzackiego.Placa za miesiąc lub dwa po czym w nocy sie wyprowadzają .Ostatnio tak zalatwili wynajmującego z Kamionki gdzie nie uregulowali czynszu za 3 miesiące i oplaty licznikowe.Wyprowadzili sie i zapewne mieszkaja w nowo wynajęty... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 16:24
+2
Wychodzi na to, że jeden kilometr tej trasy to około 30 milionów złotych. 100 metrów tej drogi, czyli długość boiska do piłki nożnej to około 3 miliony zł. To są ogromne pieniądze. 100 metrów tej drogi to wartość (równowartość) 30 niezłej klasy samochodów. Czy koszty nie są zbyt wysokie? Czy nie zostały celowo zawyżone? A jeśli tak to kto na tym skorzystał?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 19:13
+1
do gośc: Wychodzi na to, że jeden kilometr tej trasy to około 30 milionów złotych. 100 metrów tej drogi, czyli długość boiska do piłki nożnej to około 3 miliony zł. To są ogromne pieniądze. 100 metrów tej drogi to wartość (równowartość) 30 niezłej klasy samochodów. Czy koszty nie są zbyt wysokie? Czy nie zostały celowo zawyżone? A jeśli tak to kto na tym skorzystał? kolego nie pamiętasz że ktoś kiedyś stwierdził że wystarczy nie kraśc a będzie taniej ??? budowa dróg leży jak mój kiedy patrze na bete!!! budowa dróg jest ok same sukcesy tak przynajmniej mówili w tv... :-)
do gośc: Wychodzi na to, że jeden kilometr tej trasy to około 30 milionów złotych. 100 metrów tej drogi, czyli długość boiska do piłki nożnej to około 3 miliony zł. To są ogromne pieniądze. 100 metrów tej drogi to wartość (równowartość) 30 niezłej klasy samochodów. Czy koszty nie są zbyt wysokie? Czy nie zostały celowo zawyżone? A jeśli tak to kto na tym skorzystał? kolego nie pamiętasz że ktoś kiedyś stwierdził że wystarczy nie kraśc a będzie taniej ??? budowa dróg leży jak mój kiedy patrze na bete!!! budowa dróg jest ok same sukcesy tak p... rozwiń
Avatar
Krab / 14 grudnia 2019 r. o 18:00
+1
A czy ktoś wie, ile GDDKiA płaci za wywlaszone działki i domy pod budowę ekspresowki?
Avatar
Zamość / 15 grudnia 2019 r. o 08:38
0
Wszyscy korzystają z dotacji unii ,budują drogi , łączą się expresowkami a Zamość twierdzą stoi i się dalej broni ,tylko tym razem od ...afery z PGK
Avatar
jaco / 17 grudnia 2019 r. o 16:44
+4
Ciekawe czy dożyje expresowki Lublin- Biała Podlaska?
Avatar
Wielka Niemka / 15 grudnia 2019 r. o 09:54
+12
Przepusty, przejścia i wiadukty dla zwierząt muszą być. Ziemia należy do wszystkich, nie tylko do ludzi. To my chcemy szybciej, wygodniej i (może) bezpieczniej dojechać do celu. Zwierzęta chcą tylko dalej normalnie żyć....to tylko nam, ludziom zawsze się  śpieszy.
Avatar
Zamość / 15 grudnia 2019 r. o 08:38
0
Wszyscy korzystają z dotacji unii ,budują drogi , łączą się expresowkami a Zamość twierdzą stoi i się dalej broni ,tylko tym razem od ...afery z PGK
Avatar
qwerty / 14 grudnia 2019 r. o 23:02
-9
lotczik - Ekspresówka do Rzeszowa i Warszawy to wyrok dla lotniska w Świdniku. pisałem o tym wielokrotnie od około... już nawet nie pamiętam ale kilku lat kiedy pojawiały się artykuły o lotnisku i s17 i s19, że jeśli nie powstanie "konkurencyjna" a przynajmniej konkretna siatka polączeń z lotniska swidnik do czasu otwarcia w/w dróg to to lotnisko jest skazane na zaoranie a, że na chwile obecną nie zanosi się na jakieś konkretne zmiany więc to lotnisko to będzie lotnisko jak studnia bez dna gdzie tylko prezesi i zarząd będą mieli super posady bez względu na to czy coś tu wyląduje a my wszyscy będziemy do tego jedynie dokładać. No i do pensji tych osób oczywiście też.
 Lotnisko było od początku skazane na straty, to była tylko megalomania kilku osób. Wiaodmo było, że północne i zachodnei powiaty wybiorą Warszawę, południowe rzeszów. S19 i tak by powstało bo to było w planach od dawna. Wielu zresztą ucieka z Lublina bo to Lublin będzie dokładał i dokładał do skarbonki bez dna. Nie bez przyczyny wielu działaczy PO wiedzą c co się święci ucieka z Lublina.
 Lotnisko było od początku skazane na straty, to była tylko megalomania kilku osób. Wiaodmo było, że północne i zachodnei powiaty wybiorą Warszawę, południowe rzeszów. S19 i tak by powstało bo to było w planach od dawna. Wielu zresztą ucieka z Lublina bo to Lublin będzie dokładał i dokładał do skarbonki bez dna. Nie bez przyczyny wielu działaczy PO wiedzą c co się święci ucieka z Lublina. rozwiń
Avatar
asertyuk / 14 grudnia 2019 r. o 22:58
-2
Wychodzi na to, że jeden kilometr tej trasy to około 30 milionów złotych. 100 metrów tej drogi, czyli długość boiska do piłki nożnej to około 3 miliony zł. To są ogromne pieniądze. 100 metrów tej drogi to wartość (równowartość) 30 niezłej klasy samochodów. Czy koszty nie są zbyt wysokie? Czy nie zostały celowo zawyżone? A jeśli tak to kto na tym skorzystał?
 Niestety koszta wzrosły. Na tym odcinku masz też sporą wycinkę.
Avatar
zadziwiony / 14 grudnia 2019 r. o 22:19
+2
Szkoda tylko, że odcinki S19 na północ od Lublina są opóźniane. Przetargi miały ruszać na wiosnę 2020 r. ale zostały przełożone na razie na grudzień 2020 r. a najprawdopodobniej ruszą dopiero w 2021 r. Nie wiadomo czy kiedykolwiek powstaną, S19 od Rzeszowa do Lublina i dalej s17 do Warszawy będzie połączeniem Podkarpacia  ze stolicą i o to tylko chodzi.
 Mijasz Kock i pusta droga, do Lubartowa faktycznie potrzebna bardzo. Ale chyba faktycznie chodzi o połączenie z Warszawą , a na pólnoc od Lbn jest dwójka
Avatar
zadziwiony / 14 grudnia 2019 r. o 22:17
-11
Wychodzi na to, że jeden kilometr tej trasy to około 30 milionów złotych. 100 metrów tej drogi, czyli długość boiska do piłki nożnej to około 3 miliony zł. To są ogromne pieniądze. 100 metrów tej drogi to wartość (równowartość) 30 niezłej klasy samochodów. Czy koszty nie są zbyt wysokie? Czy nie zostały celowo zawyżone? A jeśli tak to kto na tym skorzystał?
 obywatele skorzystają bo będzie łatwiej uciekac na zachód. Zas co do kosztów to masz przepusty dla żab i zajęcy, wiadkuty dla saren i łosi, dwie jezdnie drogi s19 , dwie drogi dla ruchu lokalnego po obydwu stronach, bezkolizyjne skrzyżowania, kładki dla pieszych ogromne.   Zaplanuj taniej
 obywatele skorzystają bo będzie łatwiej uciekac na zachód. Zas co do kosztów to masz przepusty dla żab i zajęcy, wiadkuty dla saren i łosi, dwie jezdnie drogi s19 , dwie drogi dla ruchu lokalnego po obydwu stronach, bezkolizyjne skrzyżowania, kładki dla pieszych ogromne.   Zaplanuj taniej rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 20:24
+6
Szkoda tylko, że odcinki S19 na północ od Lublina są opóźniane. Przetargi miały ruszać na wiosnę 2020 r. ale zostały przełożone na razie na grudzień 2020 r. a najprawdopodobniej ruszą dopiero w 2021 r. Nie wiadomo czy kiedykolwiek powstaną, S19 od Rzeszowa do Lublina i dalej s17 do Warszawy będzie połączeniem Podkarpacia ze stolicą i o to tylko chodzi.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 19:13
+1
do gośc: Wychodzi na to, że jeden kilometr tej trasy to około 30 milionów złotych. 100 metrów tej drogi, czyli długość boiska do piłki nożnej to około 3 miliony zł. To są ogromne pieniądze. 100 metrów tej drogi to wartość (równowartość) 30 niezłej klasy samochodów. Czy koszty nie są zbyt wysokie? Czy nie zostały celowo zawyżone? A jeśli tak to kto na tym skorzystał? kolego nie pamiętasz że ktoś kiedyś stwierdził że wystarczy nie kraśc a będzie taniej ??? budowa dróg leży jak mój kiedy patrze na bete!!! budowa dróg jest ok same sukcesy tak przynajmniej mówili w tv... :-)
do gośc: Wychodzi na to, że jeden kilometr tej trasy to około 30 milionów złotych. 100 metrów tej drogi, czyli długość boiska do piłki nożnej to około 3 miliony zł. To są ogromne pieniądze. 100 metrów tej drogi to wartość (równowartość) 30 niezłej klasy samochodów. Czy koszty nie są zbyt wysokie? Czy nie zostały celowo zawyżone? A jeśli tak to kto na tym skorzystał? kolego nie pamiętasz że ktoś kiedyś stwierdził że wystarczy nie kraśc a będzie taniej ??? budowa dróg leży jak mój kiedy patrze na bete!!! budowa dróg jest ok same sukcesy tak p... rozwiń
Avatar
endriu72 / 14 grudnia 2019 r. o 19:05
-11
lotczik - Ekspresówka do Rzeszowa i Warszawy to wyrok dla lotniska w Świdniku. pisałem o tym wielokrotnie od około... już nawet nie pamiętam ale kilku lat kiedy pojawiały się artykuły o lotnisku i s17 i s19, że jeśli nie powstanie "konkurencyjna" a przynajmniej konkretna siatka polączeń z lotniska swidnik do czasu otwarcia w/w dróg to to lotnisko jest skazane na zaoranie a, że na chwile obecną nie zanosi się na jakieś konkretne zmiany więc to lotnisko to będzie lotnisko jak studnia bez dna gdzie tylko prezesi i zarząd będą mieli super posady bez względu na to czy coś tu wyląduje a my wszyscy będziemy do tego jedynie dokładać. No i do pensji tych osób oczywiście też.
lotczik - Ekspresówka do Rzeszowa i Warszawy to wyrok dla lotniska w Świdniku. pisałem o tym wielokrotnie od około... już nawet nie pamiętam ale kilku lat kiedy pojawiały się artykuły o lotnisku i s17 i s19, że jeśli nie powstanie "konkurencyjna" a przynajmniej konkretna siatka polączeń z lotniska swidnik do czasu otwarcia w/w dróg to to lotnisko jest skazane na zaoranie a, że na chwile obecną nie zanosi się na jakieś konkretne zmiany więc to lotnisko to będzie lotnisko jak studnia bez dna gdzie tylko prezesi i zarząd będą mieli s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin wyłącza sygnalizacje świetlne i przyciski przy przejściach dla pieszych. Ale nie wszędzie

Lublin wyłącza sygnalizacje świetlne i przyciski przy przejściach dla pieszych. Ale nie wszędzie

Od jutra, ze względu na mały ruch pojazdów, na blisko 30 skrzyżowaniach wyłączona będzie sygnalizacja świetlna. Także od jutra, z obawy przed szerzeniem się koronawirusa, przy kilkudziesięciu przejściach przez jezdnię wyłączone będą przyciski, bez których dotknięcia nie zapalało się zielone światło

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

- Pracujemy nad zwiększeniem wydajności laboratoriów już przeprowadzających testy na koronawirusa i nad uruchomieniem kolejnych; dziś jest robionych około 5 tys. testów dziennie, ale wydaje się, że mamy potencjał, by móc dojść do 15-20 tys. testów na dobę - stwierdził wiceszef Ministerstwa Zdrowia Sławomir Gadomski.

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Metraco Zagłębie Lubin buduje skład na przyszły sezon. Miedziowe chcą zdetronizować MKS Perła Lublin.

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Technikum Drzewne wygrało konkurs na Szkołę Roku 2020. Za nim uplasowało się XXIV Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim miejscu znalazło się XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru. Wyniki zaskakują?

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Nietypową próbę pokonania polskiej granicy odnotowali wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nietypową, bo zwykle strażnicy wyłapują ludzi, którzy chcą się do Polski nielegalnie dostać. Tym razem dwóch młodych Mołdawian chciało pokonać granicę w odwrotnym kierunku - z Polski na Ukrainę.

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Ponad podziałami drukują przyłbice ochronne dla medyków. Tak dzieje się w Międzyrzecu Podlaskim. W akcję włączyły się szkoły i firmy.

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Miejskie szkoły będą mogły udostępniać laptopy uczniom, którzy nie mają takich urządzeń niezbędnych do uczestnictwa w zdalnej nauce.

Buty damskie na sezon wiosenny

Buty damskie na sezon wiosenny

Kobiety kochają buty i to jest fakt, który można potwierdzić po ilości par w garderobie każdej z nas. Oczywiście są też takie, które stronią od zakupów i ograniczają się do zakupów tylko, gdzie poprzednie egzemplarze się zużyją. Jednak większość z nas kocha buty, szczególnie nowości wypuszczane na wiosnę. Czym tym razem powinnyśmy się zainteresować? Co przygotowali dla nas producenci w nowym sezonie? Czego nie może zabraknąć w naszej garderobie? Sprawdzamy!

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia przy robieniu zakupów. Mieszkańcy Lublina dostosowują się do tych zasad. Na wejście do sklepu muszą niekiedy czekać w długich kolejkach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Jutro o godz. 9.00 rozpoczyna się próbna matura. Aż do następnej środy uczniowie kończący naukę w technikach i liceach będą mogli mierzyć się dwa razy dziennie z arkuszami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Będą mogli, ale nie będą musieli, bo egzamin jest nieobowiązkowy.

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks jest zdecydowanie najpopularniejszą grą online w czasie epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Codziennie gra w nią kilkanaście milionów osób. Teraz Ty też możesz dołączyć do gry wykorzystując kody lub bonusy zaproszeniowe ze strony kody.pl

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Miasto przegrało sprawę w sądzie z Marią Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne. W ubiegłym roku interweniowała nawet kancelaria prezydenta.

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach wpadli na oryginalny pomysł dodania otuchy swoim uczniom. Wysłali im pozdrowienia przez internet wykonując kolaż ze swoich zdjęć tworzących razem serdeczną wiadomość dla dzieci.

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

To jedno z największych wydarzeń w dziejach naszego muzeum! Tak placówka określa 1753 srebrne denary, które trafiły do muzealników dzięki decyzji prywatnego znalazcy. – Cała moja teoria o „pierwszej bitwie o Kotlinę Hrubieszowską” znalazła kolejny mocny argument. Szok, niedowierzanie, radość – komentuje prof. Andrzej Kokowski, odkrywca Gotów w Kotlinie Hrubieszowskiej

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni
1 kwietnia 2020, 12:00

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni

Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!