Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2022 r.
18:07

50 mężczyzn i 20 kobiet. Oto nowi lubelscy policjanci

Autor: Zdjęcie autora PeeM
12 7 A A

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie 70 policjantów, którzy wstąpili w szeregi lubelskiej formacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zdecydowałam się wstąpić do policji, gdyż od zawsze to było moje marzenie, by służyć społeczeństwu i jednocześnie spełniać swoje pasje. Docelowo chciałabym pracować w wydziale kryminalnym, gdyż interesują mnie sprawy dochodzeniowo-śledcze. Na początku jednak zacznę służbę od wydziału patrolowo-interwencyjnego – mówi Aleksandra Czop, policjantka, która dziś składała ślubowanie.

Wśród nowo przystępujących do służby policjantów było 50 mężczyzn i 20 kobiet. Nowo przyjęci mundurowi, aby dostać się do policji musieli przejść kilka etapów w tym: test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.

Policjanci, którzy zasilili lubelski garnizon, przyjęli służbowe legitymacje z rąk nadinspektora Artura Bieleckiego, Komendanta Głównego Policji w Lublinie.

– Policja oferuje szeroki wachlarz kierunków kształcenia: od prewencji, laboratorium, wydział kryminalny, przewodnika psa służbowego, oddziały kontrterrorystyczne czy ruch drogowy, każdy z adeptów znajdzie coś, co przyniesie satysfakcję oraz będzie rozwijać – mówi nadinspektor Artur Bielecki, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

Nowoprzyjęci policjanci zasilą szeregi komend w: Lublinie, Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Świdniku, Lubartowie, Łukowie, Krasnymstawie, Puławach oraz Hrubieszowie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 23 czerwca 2022 r. o 07:32
Ciekawe ilu z tych "nowych" - Policjantów i Policjantek - doczeka po 30 latach EMERYTURY ??? Stawiam, ze tylko 10% !
Avatar
poker / 23 czerwca 2022 r. o 05:38
Każdy, powtarzam, każdy nawet kobiety, tuż przed rozpoczęciem służby powinien odbyć zasadniczą służbę wojskową w wymiarze krótkim 3-4 miesięcy, dotyczyć to powinno również wszystkich co idą do każdych innych służb mundurowych, straż pożarna, SW, inne. Jest przyjęty np. do straży lub policji najpierw 3 miesiące w wojsku.
Najlepszy "staż" na granicy białoruskiej  listopad / grudzień 2021- jak jesteś wstanie nocą przepchnąć dziecko przez druty żyletkowe to jesteś nasz
 POrażająca jest mizeria intelektualna fatalnej opozycji...
 POrażająca jest mizeria intelektualna fatalnej opozycji... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 22 czerwca 2022 r. o 22:48
Każdy, powtarzam, każdy nawet kobiety, tuż przed rozpoczęciem służby powinien odbyć zasadniczą służbę wojskową w wymiarze krótkim 3-4 miesięcy, dotyczyć to powinno również wszystkich co idą do każdych innych służb mundurowych, straż pożarna, SW, inne. Jest przyjęty np. do straży lub policji najpierw 3 miesiące w wojsku.
 Najlepszy "staż" na granicy białoruskiej  listopad / grudzień 2021- jak jesteś wstanie nocą przepchnąć dziecko przez druty żyletkowe to jesteś nasz
Avatar
Palec_jenej_posel / 22 czerwca 2022 r. o 22:00
Będzie komu pilnować chodnik w Wawie na Mickiewicza , bardziej ambitni dostąpią zaszczytu pałowania kobiet
Avatar
antypiss / 22 czerwca 2022 r. o 21:19
Po co dwóch przedstawicieli sekty watykańskiej?
Avatar
pb88 / 22 czerwca 2022 r. o 18:39
Nie ma kogoś takiego, jak "Komendant Główny Policji w Lublinie". Powinno być "z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie".
Avatar
Kroll / 22 czerwca 2022 r. o 18:21
I już jestem spokojniejszy. Wiem że milicja ma swoje sztandary, swoją maskotkę (nie chodzi mi o byłego ministra Błaszczyka tylko pluszaka), ma swoje hasło ale czy ma swój hymn? Pieśń? Może trzeba dokleić do rytu milicyjnego jakiś utwór muzyczny znany i lubiany, przez starych i młodych, przez chłopców i dziewczynki.... Propozycje? Moja to taka piosenka"....spytaj milicjanta on Ci prawdę powie, spytaj milicjanta on Ci wskaże drogę..... lalala".
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 23 czerwca 2022 r. o 07:32
Ciekawe ilu z tych "nowych" - Policjantów i Policjantek - doczeka po 30 latach EMERYTURY ??? Stawiam, ze tylko 10% !
Avatar
poker / 23 czerwca 2022 r. o 05:38
Każdy, powtarzam, każdy nawet kobiety, tuż przed rozpoczęciem służby powinien odbyć zasadniczą służbę wojskową w wymiarze krótkim 3-4 miesięcy, dotyczyć to powinno również wszystkich co idą do każdych innych służb mundurowych, straż pożarna, SW, inne. Jest przyjęty np. do straży lub policji najpierw 3 miesiące w wojsku.
Najlepszy "staż" na granicy białoruskiej  listopad / grudzień 2021- jak jesteś wstanie nocą przepchnąć dziecko przez druty żyletkowe to jesteś nasz
 POrażająca jest mizeria intelektualna fatalnej opozycji...
 POrażająca jest mizeria intelektualna fatalnej opozycji... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 22 czerwca 2022 r. o 22:48
Każdy, powtarzam, każdy nawet kobiety, tuż przed rozpoczęciem służby powinien odbyć zasadniczą służbę wojskową w wymiarze krótkim 3-4 miesięcy, dotyczyć to powinno również wszystkich co idą do każdych innych służb mundurowych, straż pożarna, SW, inne. Jest przyjęty np. do straży lub policji najpierw 3 miesiące w wojsku.
 Najlepszy "staż" na granicy białoruskiej  listopad / grudzień 2021- jak jesteś wstanie nocą przepchnąć dziecko przez druty żyletkowe to jesteś nasz
Avatar
Palec_jenej_posel / 22 czerwca 2022 r. o 22:00
Będzie komu pilnować chodnik w Wawie na Mickiewicza , bardziej ambitni dostąpią zaszczytu pałowania kobiet
Avatar
antypiss / 22 czerwca 2022 r. o 21:19
Po co dwóch przedstawicieli sekty watykańskiej?
Avatar
pb88 / 22 czerwca 2022 r. o 18:39
Nie ma kogoś takiego, jak "Komendant Główny Policji w Lublinie". Powinno być "z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie".
Avatar
Kroll / 22 czerwca 2022 r. o 18:21
I już jestem spokojniejszy. Wiem że milicja ma swoje sztandary, swoją maskotkę (nie chodzi mi o byłego ministra Błaszczyka tylko pluszaka), ma swoje hasło ale czy ma swój hymn? Pieśń? Może trzeba dokleić do rytu milicyjnego jakiś utwór muzyczny znany i lubiany, przez starych i młodych, przez chłopców i dziewczynki.... Propozycje? Moja to taka piosenka"....spytaj milicjanta on Ci prawdę powie, spytaj milicjanta on Ci wskaże drogę..... lalala".
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania