Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lipca 2019 r.
11:21

500 plus na każde dziecko. Osoby, które złożyły wnioski przez internet już otrzymują pieniądze

12 50 A A

Co czwarta rodzina z województwa lubelskiego, uprawniona do korzystania z rządowego programu 500 plus wnioskowała już o wsparcie, robiąc to przez Internet. Część z nich otrzymała już pieniądze. Od najbliższego czwartku będzie można składać wnioski w formie papierowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 1 lipca sztandarowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości obowiązuje w nowej formule. Do tej pory 500 zł było wypłacane tylko na drugie i każde kolejne dziecko. Wsparcie na pierwszą z pociech otrzymywali tylko ci rodzice, którzy wykazali miesięczny dochód na członka rodziny poniżej 800 zł. Po zmianach świadczenie jest przyznawane na każde z dzieci, niezależnie od kryterium dochodowego.

W województwie lubelskim do korzystania z programu 500 plus uprawnionych jest obecnie ok. 395 tys. dzieci. – Według stanu na 25 lipca, złożonych zostało prawie 96 tys. wniosków. Już na początku miesiąca gminy otrzymały łącznie niemal 163 mln zł i to od ich sprawności zależy to, kiedy pieniądze trafią do beneficjentów. Do tej pory z tej puli wypłacono ponad 70 mln zł. Większość samorządów płatności dokona zapewne w najbliższym tygodniu – mówi Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W Lublinie rodzice, którzy już wcześniej korzystali z programu, w tym miesiącu otrzymali pieniądze w dwóch transzach. – W standardowym terminie, jak co miesiąc, dostałem 500 zł na drugie dziecko. W piątek na koncie zobaczyłem przelew dotyczący świadczenia na pierwsze z dzieci – mówi pan Paweł z Czechowa.

– Pierwsze wypłaty ruszyły 5 lipca. Zdarzają się drobne poślizgi, ale staramy się, aby pieniądze sukcesywnie docierały do rodzin. Kolejne pieniądze będziemy przekazywać w najbliższych dniach – zapewnia Katarzyna Fus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. W stolicy województwa w tej chwili uprawnionych do korzystania z programu jest 56 tys. dzieci, o 27 tys. więcej niż przed wprowadzeniem zmian. – Do tej pory wpłynęło ponad 24 tys. wniosków – dodaje szefowa lubelskiego MOPR-u.

W niektórych gminach, zwłaszcza tych mniejszych, rodzice otrzymują jedną wpłatę na konto. – Nie patrzyliśmy, czy chodzi o świadczenie na pierwsze dziecko, czy na drugie i kolejne. Całość pieniędzy wypłacamy jednym przelewem – mówi Tomasz Ciężki, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie w powiecie łukowskim. Tu z programu skorzystać może 2,4 tys. dzieci. – Do tej pory wypłaciliśmy świadczenia dla ok. 75 proc. z nich – deklaruje Ciężki.

Od 1 sierpnia wnioski można będzie składać także w formie papierowej, bezpośrednio w urzędach lub pocztą. Osoby, które zrobią to do końca września, świadczenie otrzymają z wyrównaniem od lipca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mamba wschodnia / 28 lipca 2019 r. o 11:41
+8
A kiedy nowe dopłay, opłaty i nowe podatki, aby finansować Menel500+ i ograbić ciężko pracujących na kawałek chleba?
Avatar
Ada / 5 sierpnia 2019 r. o 12:11
+7
Bzdura. Nie wiem komu w Lublinie wypłacili już w połowie lipca ale pomimo złożenia wniosku 02.07, do dzisiaj nie mam nawet potwierdzenia zweryfikowanie wniosku (ponad miesiąc). Oczywiście., że zgodnie z prawem nie muszą się spieszyć ale nie piszcie bzdur, że w Lublinie tak to szybko i rewelacyjnie idzie. Najważniejsze że kasa do budżetu trafiła a ludzie mogą sobie czekać.
Avatar
Gość / 28 lipca 2019 r. o 11:36
+6
Socjalizm to ustrój w którym grupa frajerów finansuje grupę cwaniaków. A musi to w końcu runąć bo ilość frajerów maleje a cwaniaków rośnie.
Avatar
antysocjalista / 28 lipca 2019 r. o 13:52
+5
Kindengeld i ddd, jestescie lewusami, komuchami i nieuleczalnymi imbecylami jak caly PiSlam. 500+ jak kazdy socjal jest NIESPRAWIEDLIWY, AMORALNY i ZLODZIEJSKI, promuje prozniactwo i degeneruje roszczeniowo-lewacka ciemnote, ktora namnaza sie w zastraszajacym tempie, tacy jak wy jeszcze im za to placa (ohh sorry wy pewnie bierzecie ta kase i za to zyjecie).Jezeli cie nie stac na dzieci to nie powinienes ich miec - proste i logiczne oraz sprawiedliwe.
Avatar
Henryk / 28 lipca 2019 r. o 12:11
+5
Wszystko drożeje, bo rosną podatki, dopłaty i opłady wyrównawcze oraz akcyza i opłata benzynowa (lub jakoś tak) . A Wam fajnie rozdaje się zabrane mi ciężko zarobione pieniądze.
Avatar
Ja / 29 lipca 2019 r. o 21:22
+4
Kpina!!! Jestem samotną matka, alimenty dostaję różnie Pracuję i co? Też jestem menelem?! Najlepiej osadzić jak sprawa nie dotyczy Ciebie! Skoro bogaty może to dlaczego nie przeciętny,dlaczego nie biedny... Wstyd!!!
Avatar
Ciemnowidz / 28 lipca 2019 r. o 13:58
+4
"Sprawne" państwo za platformy i peeselu wprowadziło ok 300 miliardów z VAT, MILIARDY z handlu lewym paliwem oraz dodatkowo miliardy z innych spółek państwowych, za grosze wyprzedawały majątek Polaków - ile to by było programów 500+ ??
 Dziś w podobym tempie rośnie długn wewnętzny. Kiedyś, jak Polska będzie niewypłacalna, (a do tego blisko),  za przysłowiową złotówkę  trzeba będzie Polskę oddać Góralom z dalekich Wgórz. I tyle w temacie.
Avatar
Marks / 28 lipca 2019 r. o 13:32
+4
Każdemu po równo, a dzieciom po 500+, reszta do Kołchozu pracować za miskę ziemmiaków.
 A tym z LGBT rower plus.
Avatar
prawica / 28 lipca 2019 r. o 13:08
+4
Do Kindengeld: pisowski frajerze, 500+ toz to typowo socjalistyczny, zlodziejski program. Przez to rosna podatki, ceny i inflacja a panstwo juz niedlugo zbankrutuje (szczegolnie po ostatniej nowelizacji gdzie zniesiono prog dochodowy a 500 zeta nalezy sie do 18 roku zycia "dziecka").
Avatar
Też Hemryk / 28 lipca 2019 r. o 12:49
+4
Wszystko drożeje, bo rosną podatki, dopłaty i opłady wyrównawcze oraz akcyza i opłata benzynowa (lub jakoś tak) . A Wam fajnie rozdaje się zabrane mi ciężko zarobione pieniądze.
 Aby było uczciwie, powinno być dla równowagi: pracujący 1500Plus
Avatar
Ada / 5 sierpnia 2019 r. o 12:11
+7
Bzdura. Nie wiem komu w Lublinie wypłacili już w połowie lipca ale pomimo złożenia wniosku 02.07, do dzisiaj nie mam nawet potwierdzenia zweryfikowanie wniosku (ponad miesiąc). Oczywiście., że zgodnie z prawem nie muszą się spieszyć ale nie piszcie bzdur, że w Lublinie tak to szybko i rewelacyjnie idzie. Najważniejsze że kasa do budżetu trafiła a ludzie mogą sobie czekać.
Avatar
PiSmen / 31 lipca 2019 r. o 11:19
+1
Drogi, moze nawet bardzo drogi ;) lewacki trollu p0-zsl: az w 20 państwach Europy na 28 (dane z 2015) przysługuje dodatek na dzieci bez względu na dochód.
10/10
A w USA i Japonii nie. Coś chcesz napisać o lewakach, czy o biedzie w USA lub Japonii?
to proste lewcki trollu - w USA i Japonii nie było okupacji KOMUNISTÓW (stalinistów, bierutów, ochabów, cimoszewiczów, millerów) i NIEMIECKICH FASZYSTÓW oraz nikt nie wyprzedawał polskich firm za bezcen jak Bucholtz czy Langman.
Dlatego Leninowski trollu należy zabrać tym, co wyracowali i dać tym, co na to nie zapracowali. By tym pracującym burżujom  od zarobku w głowach się nie porzewracało.
Szaniwny Wilbicielu Lenina. I dletego chcesz mi zabrać pieniądze, które wyracowałem, a które coraz bardziej natarczywie mi odciągają w podatkach, dodatkch paliwowych, akcyzach i opłatach wyrównawyczych etc.
  Ty i tak masz dużo. Trzeba dać takim co nie pracują, żeby nasz elektorat się dalej reprodukował. A jak się będziesz pultał to w majestacie naszego prawa dowalimy ci jeszcze większe opłaty. Albo w ogóle zabierzemy ku pożytkowi całego narodu.
  Ty i tak masz dużo. Trzeba dać takim co nie pracują, żeby nasz elektorat się dalej reprodukował. A jak się będziesz pultał to w majestacie naszego prawa dowalimy ci jeszcze większe opłaty. Albo w ogóle zabierzemy ku pożytkowi całego narodu. rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 11:13
0
Ceny rosną bo wszyscy muszą się zrzucać na twoje 500+. Przedsiębiorcy też. Tak to niestety działa.
Avatar
K / 31 lipca 2019 r. o 10:12
+1
W Zabrzu niestety nie wypłacili 500plus na pierwsze dziecko. 31 lipiec i nic. Na drugie dziecko przyszedł przelew jak co miesiąc 20. Kiedy zadzwoniłam do urzędu z pytaniem dlaczego na pierwsze dziecko nie nie dostałam mimo, że przeszło potwierdzenie droga mailową, mimo że złożyłam wniosek w pierwszych dniach lipca on-line- uprzejma pani poinformowała mnie , że urząd ma miesiac lub też do końca miesiąca czas na przekazanie. No to czekam i czekam...Przelewu jak nie ms tak nie ma. A wydatki związane że Sz kola już się zaczęły. W wyniku rekrutacji do szkoły średniej trzeba było wyrobić zdjęcie do legitymacji i przekazać szkole w określonym terminie. Koszt zdjęcia do legitymacji 40zl. Szok i zdzierstwo. Koszta rosną. Wypłaty stoją w miejscu. Potrzeby pociech rosną z roku na rok. CENY WSZYSTKIEGO ROSNĄ. Do tego trzeba pomyśleć o podręcznikach do technikum. Osoby samotnie wychowujące są w trudniejszej sytuacji bo na rodzinę zarania tylko jedna osoba . Dla mlodziezy rozpoczynającej naukę w szkole średniej powinno być 1000 plus w rodzinach niepełnych. Dla jednej osoby normalne funkcjonowanie i zaopatrzenie dzieci we wszystkie potrzeby na dzień dzisiejszy to walka o przetrwanie z miesiąca na miesiąc.
W Zabrzu niestety nie wypłacili 500plus na pierwsze dziecko. 31 lipiec i nic. Na drugie dziecko przyszedł przelew jak co miesiąc 20. Kiedy zadzwoniłam do urzędu z pytaniem dlaczego na pierwsze dziecko nie nie dostałam mimo, że przeszło potwierdzenie droga mailową, mimo że złożyłam wniosek w pierwszych dniach lipca on-line- uprzejma pani poinformowała mnie , że urząd ma miesiac lub też do końca miesiąca czas na przekazanie. No to czekam i czekam...Przelewu jak nie ms tak nie ma. A wydatki związane że Sz kola już się zaczęły. W wyniku rekrutac... rozwiń
Avatar
Ja / 29 lipca 2019 r. o 21:22
+4
Kpina!!! Jestem samotną matka, alimenty dostaję różnie Pracuję i co? Też jestem menelem?! Najlepiej osadzić jak sprawa nie dotyczy Ciebie! Skoro bogaty może to dlaczego nie przeciętny,dlaczego nie biedny... Wstyd!!!
Avatar
Gość / 29 lipca 2019 r. o 14:12
+1
WYSTARCZYLO ODRABAC ZLODZIEJSKIE CZERWONE RYJE OD KORYTA I KASA z P0DATKOW MOZE SPOKOJNIE ROZWIJAC NORMALNE  RODZINY
 10/10
Avatar
tomek / 29 lipca 2019 r. o 11:16
+2
500+ to jedno WIELKIE S...........O wobec pokolenia 50 i 60 latków którzy często z jednej pensji utrzymywali 2 lub 3 dzieci, a dziś muszą płacić podatki dla tych którzy mają 1,2 lub 1,4 dziecka i żądają 500 złoty
Avatar
dominkaa / 29 lipca 2019 r. o 09:59
-6
matka trójki dzieci zainwestowała dwa 500plus na stronie systemzarabiania.pl teraz ma dochody powyzej 12tys. co miesiac,
Avatar
elektrownie atomowe Grada / 29 lipca 2019 r. o 00:24
0
Poczekajta jeszcze jak prąd dla firm zdrożeje.
 to dzieki podpisom tuSSka i mega wałkowi UE z emisją C02 - którą to USA ROSJA i Chiny mają w dpie.
Avatar
SpokoGostek / 28 lipca 2019 r. o 21:43
+1
Poczekajta jeszcze jak prąd dla firm zdrożeje.