Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2022 r.
8:50

Będą protesty przed Auchan i Leroy Merlin

Autor: Zdjęcie autora sko
147 19 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Protesty pod marketami sieci Auchan i Leroy Merlin pod hasłem „Dzień Hańby dla wspólników Putina” organizuje Euromaidan-Warszawa i Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin. Mają się rozpocząć w sobotę, 23 kwietnia, o godz. 14.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Organizatorzy zapraszają m.in. pod Auchan przy ul. Chodźki w Lublinie. To jedno z 60 miejsc w kraju, gdzie klienci będą domagali się od firmy opuszczenia rosyjskiego rynku.

Pikiety zaplanowano także pod marketami budowlanymi Leroy Merlin, ale obecnie na liście nie ma żadnej placówki z terenu województwa lubelskiego.

To reakcja na decyzje koncernów, które mimo toczącej się w Ukrainie wojny, nadal są obecne na rynku rosyjskim.

Niedawno do bojkotu takich firm wzywał premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu powiedział, że rosyjskie produkty „ociekają dziś krwią”.

– Skoro wojna dotyczy w jakiś sposób każdego z nas, to każdy z nas musi w jakiś sposób włączyć się w jej zastopowanie. Dlatego zachęcam państwa do samodzielnego wprowadzania własnych sankcji, do prowadzenia w ten sposób swojej osobistej, prywatnej, antyrosyjskiej, antyzbrodniczej polityki – mówił Morawiecki. I dodał: – Prowadzenie business as usual z partnerem, który dopuszcza się w tym samym czasie ludobójstwa, nie jest pierwszym szaleństwem tego świata w pogoni za pieniądzem, nie bądźmy naiwni, ale są granice, których przekraczać nie wolno. Ludziom niegodnym podania ręki nie wciska się w tę rękę banknotów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 19 kwietnia 2022 r. o 09:05
Panie Morawiecki - ileż to ciągniemy ciągle z Rosji gazu (w tym LPG), ropy i węgla? Jest pan nie tylko kłamcą, ale i obłudnikiem.
Avatar
Palikut / 19 kwietnia 2022 r. o 09:31
Panie Morawiecki - ileż to ciągniemy ciągle z Rosji gazu (w tym LPG), ropy i węgla? Jest pan nie tylko kłamcą, ale i obłudnikiem.
 Co nie znaczy ,że nie należy bojkotować bandyckich sieci handlowych.
Avatar
wnikliwy / 19 kwietnia 2022 r. o 09:47
JESZCZE NIE TAK DAWNO DAWALIŚCIE KASE PODEJRZANYM LUDZIOM DO PUSZEK NIBY NA WOJNĘ
Avatar
pb88 / 19 kwietnia 2022 r. o 17:38
Jeśli już, to PRZED marketami, a nie pod.
Avatar
___K___ / 19 kwietnia 2022 r. o 09:53
Panie Morawiecki - ileż to ciągniemy ciągle z Rosji gazu (w tym LPG), ropy i węgla? Jest pan nie tylko kłamcą, ale i obłudnikiem.
Co nie znaczy ,że nie należy bojkotować bandyckich sieci handlowych.
Tylko wyjaśnij mi, co ma polski oddział Auchan do globalnej polityki tej sieci? Jaki ma na nią wpływ? Owszem, możemy centrali dokuczyć obniżając im obroty w Polsce, ale przy ich skali działania mogą tego nawet specjalnie nie zauważyć. Za to po dupach dostaną pracownicy Auchan Polska i dostawcy. Nie Rosjanie, nie Putin. I nie mów, że dostawcy przejdą do innych sieci - w handlu tego typu jest to bardzo trudne. Na bruk trafi pewnie kilkadziesiąt, albo i kilkaset osób z samego tylko Auchan, a do tego od poddostawców. Część z tych ludzi, to Ukraińcy. Faktycznie - dokopiemy Ruskim na potęgę... Takie typowo polskie, bezmyślne działanie, bez zrozumienia konsekwencji i skutków społecznych. Na hurra, z szabelką i Bogiem na ustach, a de facto kompletnie przeciw własnemu narodowi i własnym sąsiadom, może nawet znajomym. Dlatego akurat takich bojkotów nie popieram. Zresztą sądzę, że podatki płacone przez Auchan w Rosji i tak pewnie są nższe, niż kasa, jaka płynie do Rosji z Polski za ropę, gaz i węgiel. Ale Morawiecki przystkich przywołuje do porządku, a udaje ślepego w odniesieniu do własnego kraju.
Tylko wyjaśnij mi, co ma polski oddział Auchan do globalnej polityki tej sieci? Jaki ma na nią wpływ? Owszem, możemy centrali dokuczyć obniżając im obroty w Polsce, ale przy ich skali działania mogą tego nawet specjalnie nie zauważyć. Za to po dupach dostaną pracownicy Auchan Polska i dostawcy. Nie Rosjanie, nie Putin. I nie mów, że dostawcy przejdą do innych sieci - w handlu tego typu jest to bardzo trudne. Na bruk trafi pewnie kilkadziesiąt, albo i kilkaset osób z samego tylko Auchan, a do tego od poddostawców. Część z tych ... rozwiń
Avatar
___K___ / 19 kwietnia 2022 r. o 11:08
Zreszta założę się ,ze niebawem napiszesz niebawem nastepne komentarze,gdzie będziesz narzekać na wysokie ceny paliwa i przypisywać winę jak zwykle rządowi.
  Skoro PiSowskie rządy za co tylko się nie wezmą, to zaraz to spieprzą, to czemu mam tego nie robić? Co więcej - skoro PiS do tej pory winami za wszystko obarcza Tuska, choć nie potrafi wskazać obiektywnych dowodów na te winy, to tym bardziej ja, wskazując nieporadność PiSowskich ekip, mogę je obarczać winą za faktyczne niepowodzenia.
Avatar
Gutek / 19 kwietnia 2022 r. o 13:05
Ruski trol ___K___ już nadaje. Że też moderator tego forum pozwala tej onucy na codzienne plucie na polski rząd.
 Czy przyjaciel naszych przyjaciół nie jest naszym przyjacielem ? Skoro Orban i Le Pen są naszymi przyjaciółmi to reszty się domyśl . A swoje zdanie na temat rządu każdy może wyrazić nawet krytyczne  , bo oto między innymi walczyliśmy w latach osiemdziesiątych . Obecny rząd daje bardzo duże pole do krytyki swoimi nieprzemyślanymi decyzjami i wypowiedziami . Napisz mi jaką ustawę wprowadził ten rząd , aby nie trzebaby jej natychmiast nowelizować ?
 Czy przyjaciel naszych przyjaciół nie jest naszym przyjacielem ? Skoro Orban i Le Pen są naszymi przyjaciółmi to reszty się domyśl . A swoje zdanie na temat rządu każdy może wyrazić nawet krytyczne  , bo oto między innymi walczyliśmy w latach osiemdziesiątych . Obecny rząd daje bardzo duże pole do krytyki swoimi nieprzemyślanymi decyzjami i wypowiedziami . Napisz mi jaką ustawę wprowadził ten rząd , aby nie trzebaby jej natychmiast nowelizować ? rozwiń
Avatar
___K___ / 19 kwietnia 2022 r. o 13:45
Ruski trol ___K___ już nadaje. Że też moderator tego forum pozwala tej onucy na codzienne plucie na polski rząd.
Gdyby tobie moderator pozwalał się odzywać tylko wtedy, gdy masz coś sensownego do napisania, to nie znalibyśmy cię na tym forum.
Avatar
kees22 / 19 kwietnia 2022 r. o 10:33
Panie Morawiecki - ileż to ciągniemy ciągle z Rosji gazu (w tym LPG), ropy i węgla? Jest pan nie tylko kłamcą, ale i obłudnikiem.
Co nie znaczy ,że nie należy bojkotować bandyckich sieci handlowych.
Tylko wyjaśnij mi, co ma polski oddział Auchan do globalnej polityki tej sieci? Jaki ma na nią wpływ? Owszem, możemy centrali dokuczyć obniżając im obroty w Polsce, ale przy ich skali działania mogą tego nawet specjalnie nie zauważyć. Za to po dupach dostaną pracownicy Auchan Polska i dostawcy. Nie Rosjanie, nie Putin. I nie mów, że dostawcy przejdą do innych sieci - w handlu tego typu jest to bardzo trudne. Na bruk trafi pewnie kilkadziesiąt, albo i kilkaset osób z samego tylko Auchan, a do tego od poddostawców. Część z tych ludzi, to Ukraińcy. Faktycznie - dokopiemy Ruskim na potęgę... Takie typowo polskie, bezmyślne działanie, bez zrozumienia konsekwencji i skutków społecznych. Na hurra, z szabelką i Bogiem na ustach, a de facto kompletnie przeciw własnemu narodowi i własnym sąsiadom, może nawet znajomym. Dlatego akurat takich bojkotów nie popieram. Zresztą sądzę, że podatki płacone przez Auchan w Rosji i tak pewnie są nższe, niż kasa, jaka płynie do Rosji z Polski za ropę, gaz i węgiel. Ale Morawiecki przystkich przywołuje do porządku, a udaje ślepego w odniesieniu do własnego kraju.
 Jednym komentarzem zaprzeczasz drugiemu. Oby wszystkie kraje unijne postepowały w sprawie embarga tak jak Polska. Ustawa sankcyjna weszła w zycie 15 bm. Poczytaj założenia tej ustawy a dopiero potem pisz komentarze. Zreszta założę się ,ze niebawem napiszesz niebawem nastepne komentarze,gdzie będziesz narzekać na wysokie ceny paliwa i przypisywać winę jak zwykle rządowi. Myslisz ,ze rezygnacja z dostaw rosyjskich  to tak jak cofnięcie ręki po zrywane jabłko? 
 Jednym komentarzem zaprzeczasz drugiemu. Oby wszystkie kraje unijne postepowały w sprawie embarga tak jak Polska. Ustawa sankcyjna weszła w zycie 15 bm. Poczytaj założenia tej ustawy a dopiero potem pisz komentarze. Zreszta założę się ,ze niebawem napiszesz niebawem nastepne komentarze,gdzie będziesz narzekać na wysokie ceny paliwa i przypisywać winę jak zwykle rządowi. Myslisz ,ze rezygnacja z dostaw rosyjskich  to tak jak cofnięcie ręki po zrywane jabłko?  rozwiń
Avatar
Gutek / 19 kwietnia 2022 r. o 13:25
Po ile węgiel od ruskich panie pinokio?
 Nie rozumiem dlaczego dostałeś minusy pod wpisem ? Może to od tych co myślą , że nasz premier prawdomówny jest i że gdy powiedział o embargu na węgiel i to już działa ? A ja mam znajomego maszynistę pociągów towarowych i wiem , że węgiel cały czas jest sprowadzany .
Avatar
Opat / 20 kwietnia 2022 r. o 14:40
Właśnie zrobiłem zakupy w Auchanie. Jeszcze do Decathlona skoczę.
Avatar
Labydnik / 20 kwietnia 2022 r. o 14:09
Jeśli już, to PRZED marketami, a nie pod.
  Ależ właśnie to NIE JEST potrzebna "poprawka". " pod  ... 3. «przyimek występujący w zdaniu komunikującym, że ktoś lub coś znajduje się w pobliżu lub udaje się w pobliże obiektu, który przewyższa osobę lub rzecz, o której mowa, np.  Spotkajmy się pod pomnikiem. » " (zob. sjp.pwn.pl/szukaj/pod.html). Już 11 ogłupiałych zdążyło poprzeć tę rzekomą "poprawkę" )))  Pewnie "ludowi katolicy" po naukach w KUL.
Avatar
Gutek / 20 kwietnia 2022 r. o 13:18
Za wpis o godz. 17.54 z dnia wczorajszego dostałem minusy , ale rozumiem tak , że one są do słów które zacytowałem . To nie są moje słowa , wypowiedzieli je ci trzej osobnicy których wymieniłem.
Avatar
Gutek / 19 kwietnia 2022 r. o 17:54
Po ile węgiel od ruskich panie pinokio?
Nie rozumiem dlaczego dostałeś minusy pod wpisem ? Może to od tych co myślą , że nasz premier prawdomówny jest i że gdy powiedział o embargu na węgiel i to już działa ? A ja mam znajomego maszynistę pociągów towarowych i wiem , że węgiel cały czas jest sprowadzany .
Niezupełnie. Polska sprzeciwiała się np. różnym pomysłom rosyjskim, żeby ograniczać działanie rurociągów na Ukrainie i ponosiła tego nieprzyjemne następstwa - w końcu powstał Nord Stream. Natomiast nie można w nieskończoność pozwalać na to, by Niemcy bogaciły się dzięki użyciu rosyjskich źródeł energii, a Polska ubożała powstrzymując się od tego użycia. Polska jest biedna i coraz bardziej obciążana, Niemcy bogate, więc tym bardziej możemy wymagać przynajmniej tego, byśmy jednocześnie wprowadzali "sankcje".  Nie według zasady: Polska natychmiast, a Niemcy - zobaczy się i najpierw według tego, co najbardziej dokuczy Polsce, a na końcu - według tego co najbardziej dokuczy Niemcom.
 Polska jest biedna i obciążona ? O czym ty piszesz ? Czy słuchałeś wypowiedzi prezesa PiS , premiera czy ostatnich wypowiedzi prezesa NBP ? Oni się mylą, czy bajki opowiadają . Przecież według ich słów wszyscy nam zazdroszczą ,chcą pieniądze pożyczać i wszyscy się zastanawiają jak to zrobiliśmy .
 Polska jest biedna i obciążona ? O czym ty piszesz ? Czy słuchałeś wypowiedzi prezesa PiS , premiera czy ostatnich wypowiedzi prezesa NBP ? Oni się mylą, czy bajki opowiadają . Przecież według ich słów wszyscy nam zazdroszczą ,chcą pieniądze pożyczać i wszyscy się zastanawiają jak to zrobiliśmy . rozwiń
Avatar
pb88 / 19 kwietnia 2022 r. o 17:38
Jeśli już, to PRZED marketami, a nie pod.
Avatar
Labydnik / 19 kwietnia 2022 r. o 16:29
Po ile węgiel od ruskich panie pinokio?
Nie rozumiem dlaczego dostałeś minusy pod wpisem ? Może to od tych co myślą , że nasz premier prawdomówny jest i że gdy powiedział o embargu na węgiel i to już działa ? A ja mam znajomego maszynistę pociągów towarowych i wiem , że węgiel cały czas jest sprowadzany .
 Niezupełnie. Polska sprzeciwiała się np. różnym pomysłom rosyjskim, żeby ograniczać działanie rurociągów na Ukrainie i ponosiła tego nieprzyjemne następstwa - w końcu powstał Nord Stream. Natomiast nie można w nieskończoność pozwalać na to, by Niemcy bogaciły się dzięki użyciu rosyjskich źródeł energii, a Polska ubożała powstrzymując się od tego użycia. Polska jest biedna i coraz bardziej obciążana, Niemcy bogate, więc tym bardziej możemy wymagać przynajmniej tego, byśmy jednocześnie wprowadzali "sankcje".  Nie według zasady: Polska natychmiast, a Niemcy - zobaczy się i najpierw według tego, co najbardziej dokuczy Polsce, a na końcu - według tego co najbardziej dokuczy Niemcom. 
 Niezupełnie. Polska sprzeciwiała się np. różnym pomysłom rosyjskim, żeby ograniczać działanie rurociągów na Ukrainie i ponosiła tego nieprzyjemne następstwa - w końcu powstał Nord Stream. Natomiast nie można w nieskończoność pozwalać na to, by Niemcy bogaciły się dzięki użyciu rosyjskich źródeł energii, a Polska ubożała powstrzymując się od tego użycia. Polska jest biedna i coraz bardziej obciążana, Niemcy bogate, więc tym bardziej możemy wymagać przynajmniej tego, byśmy jednocześnie wprowadzali "sankcje".  Nie wedł... rozwiń
Avatar
Labydnik / 19 kwietnia 2022 r. o 14:52
Po ile węgiel od ruskich panie pinokio?[/quote] Nie rozumiem dlaczego dostałeś minusy pod wpisem ? Może to od tych co myślą , że nasz premier prawdomówny jest i że gdy powiedział o embargu na węgiel i to już działa ? A ja mam znajomego maszynistę pociągów towarowych i wiem , że węgiel cały czas jest sprowadzany .[/quote]   [quote][quote]Ruski trol ___K___ już nadaje. Że też moderator tego forum pozwala tej onucy na codzienne plucie na polski rząd.
Czy przyjaciel naszych przyjaciół nie jest naszym przyjacielem ? Skoro Orban i Le Pen są naszymi przyjaciółmi to reszty się domyśl . A swoje zdanie na temat rządu każdy może wyrazić nawet krytyczne  , bo oto między innymi walczyliśmy w latach osiemdziesiątych . Obecny rząd daje bardzo duże pole do krytyki swoimi nieprzemyślanymi decyzjami i wypowiedziami . Napisz mi jaką ustawę wprowadził ten rząd , aby nie trzebaby jej natychmiast nowelizować ?
 Niezupełnie takie uogólnienia o "przyjaciołach" są słuszne. Hasła "nacjonalistyczne" mogą ich łączyć, podobnie jak skłonność do wodzowskiego rządzenia ze szkodami dla "demokracji" (co nb. robi też "wódz Rosji" i to w większym stopniu). Jednak Polsce nie po drodze z p. Putinem, zaś pp. Le Pen i Orban marzą wprost o "taniej energii" z Rosji, a p. Orban jeszcze o "rewizji granic" - co robi już Rosja.
 Niezupełnie takie uogólnienia o "przyjaciołach" są słuszne. Hasła "nacjonalistyczne" mogą ich łączyć, podobnie jak skłonność do wodzowskiego rządzenia ze szkodami dla "demokracji" (co nb. robi też "wódz Rosji" i to w większym stopniu). Jednak Polsce nie po drodze z p. Putinem, zaś pp. Le Pen i Orban marzą wprost o "taniej energii" z Rosji, a p. Orban jeszcze o "rewizji granic" - co robi już Rosja. rozwiń
Avatar
___K___ / 19 kwietnia 2022 r. o 13:45
Ruski trol ___K___ już nadaje. Że też moderator tego forum pozwala tej onucy na codzienne plucie na polski rząd.
Gdyby tobie moderator pozwalał się odzywać tylko wtedy, gdy masz coś sensownego do napisania, to nie znalibyśmy cię na tym forum.
Avatar
Gutek / 19 kwietnia 2022 r. o 13:25
Po ile węgiel od ruskich panie pinokio?
 Nie rozumiem dlaczego dostałeś minusy pod wpisem ? Może to od tych co myślą , że nasz premier prawdomówny jest i że gdy powiedział o embargu na węgiel i to już działa ? A ja mam znajomego maszynistę pociągów towarowych i wiem , że węgiel cały czas jest sprowadzany .
Avatar
Gutek / 19 kwietnia 2022 r. o 13:05
Ruski trol ___K___ już nadaje. Że też moderator tego forum pozwala tej onucy na codzienne plucie na polski rząd.
 Czy przyjaciel naszych przyjaciół nie jest naszym przyjacielem ? Skoro Orban i Le Pen są naszymi przyjaciółmi to reszty się domyśl . A swoje zdanie na temat rządu każdy może wyrazić nawet krytyczne  , bo oto między innymi walczyliśmy w latach osiemdziesiątych . Obecny rząd daje bardzo duże pole do krytyki swoimi nieprzemyślanymi decyzjami i wypowiedziami . Napisz mi jaką ustawę wprowadził ten rząd , aby nie trzebaby jej natychmiast nowelizować ?
 Czy przyjaciel naszych przyjaciół nie jest naszym przyjacielem ? Skoro Orban i Le Pen są naszymi przyjaciółmi to reszty się domyśl . A swoje zdanie na temat rządu każdy może wyrazić nawet krytyczne  , bo oto między innymi walczyliśmy w latach osiemdziesiątych . Obecny rząd daje bardzo duże pole do krytyki swoimi nieprzemyślanymi decyzjami i wypowiedziami . Napisz mi jaką ustawę wprowadził ten rząd , aby nie trzebaby jej natychmiast nowelizować ? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

Zbrojna akcja policji na Kalinowszczyźnie w Lublinie. Niczego się nie spodziewał
wideo
film

Zbrojna akcja policji na Kalinowszczyźnie w Lublinie. Niczego się nie spodziewał

Na jednej z ulic Lublina policja zatrzymała seryjnego włamywacza. W tym celu powołano specjalną grupę śledczą, a akcji nadano kryptonim „Hydra”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!