Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 października 2021 r.
9:03

Lublin: Mieszkańcy skarżą się, że brakuje nocnych autobusów. Co na to urzędnicy?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
35 16 A A
(fot. Archiwum)

Na brak nocnych kursów skarżą się pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej. Autobusy linii N1, N2 i N3 jeżdżą wyłącznie w weekendy. W pozostałe dni tygodnia osoby pracujące do późna są skazane na spacery lub jazdę taksówkami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W wyniku wybuchu pandemii kursy różnych linii autobusowych zostały przerzedzone. Natomiast nocne linie zniknęły i utrzymane zostały tylko kurs z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, które jednak nie jeżdżą już co pół godziny, tylko co godzina – pisze do nas pan Jakub. Zwraca uwagę, że chociaż nie obowiązują ograniczenia dotyczące przemieszczania się, to nocne podróże są mocno utrudnione. – Ludzie, którzy pracują w nocy oraz najzwyczajniej wracają z imprez są zmuszeni do bardzo długiego oczekiwania, jazdy samochodem, brania taksówek lub chodzenia na piechotę.

Nie jest to jedyny taki sygnał. – Mój tata dojeżdża do pracy na ul. Zimną. Musi jechać ostatnim dziennym autobusem i czekać dwie godziny – opowiada jedna z osób, które w ostatnich dniach napisały do naszej redakcji.

Czy Zarząd Transportu Miejskiego zdecyduje się na uruchomienie komunikacji nocnej również poza weekendowymi nocami? Urzędnicy sugerują, że nie ma zbyt dużego zapotrzebowania na takie kursy.

– W kontekście komunikacji nocnej otrzymaliśmy w przeciągu tego roku niewiele wniosków dotyczących zwiększenia jej częstotliwości czy uruchomienia połączeń w dni powszednie – stwierdza Monika Białach z lubelskiego ZTM. – Październik, czyli okres po powrocie studentów na uczelnie, jest dla nas miesiącem analiz pod kątem popytu na ten rodzaj komunikacji. Posiadając odpowiednie dane, będziemy mogli podjąć ewentualne decyzje.

Nie zanosi się jednak na to, by „ewentualne decyzje” miały się sprowadzać do zwiększenia liczby kursów linii N1, N2 i N3. – Obecnie w komunikacji publicznej zmagamy się bardzo trudną sytuacją spowodowaną pandemią – dodaje Białach. – Wydatki na komunikację muszą być w dużym stopniu pokrywane z budżetu miasta. Natomiast wpływy z biletów pokrywają ją w niewielkim stopniu w porównaniu do lat sprzed pandemii. Stąd też dostępne na ten cel środki chcemy wykorzystać w jak najbardziej efektywny sposób. Aktualnie naszym priorytetem jest komunikacja dzienna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 października 2021 r. o 09:04
+35
W związku z nowym łagrem, nie będzie nic. POlska w ruinie.
Avatar
Bobas1987 / 27 października 2021 r. o 09:50
+27
No niestety ale taka jest prawda komunikacja nocna, tj. linie N1, N2, N3 kursują nie dość, że tylko w weekendy to w dodatku rzadko. Komunikacja miejska nocna przegrywa sromotnie z taksówkami. W dodatku trasy są długaśne i poplątane. Gdyby było więcej linii nocnych( od N1 do N9) po krótszych trasach i nieco bardziej wyprostowanych a przy tym częściej kursujących( co 20 minut w okresach wiosenno-letnich, co 30 minut w okresach jesienno-zimowych) i nie tylko w weekendy to wówczas komunikacja miejska nocna z powodzeniem mogłaby konkurować z taksówkami( nie tylko pod względem cenowym), ludzie mieliby czym powrócić do domu nie tylko z zabaw, imprez ale także z pracy(nocne zmiany). Miałoby to także inny pozytywny wpływ - mogłoby się rozwinąć nocne życie kulturalne, jak to jest np. w Krakowie.
 Chłopie czy ty wiesz co to jest określony budżet? Oczywiście, że linii nocnych na papierze to można i machnąć 50 od N1 do N50, tylko skąd wyczarować na to pieniądze?
 Chłopie czy ty wiesz co to jest określony budżet? Oczywiście, że linii nocnych na papierze to można i machnąć 50 od N1 do N50, tylko skąd wyczarować na to pieniądze? rozwiń
Avatar
ege_szege / 27 października 2021 r. o 10:00
+24
No niestety ale taka jest prawda komunikacja nocna, tj. linie N1, N2, N3 kursują nie dość, że tylko w weekendy to w dodatku rzadko. Komunikacja miejska nocna przegrywa sromotnie z taksówkami. W dodatku trasy są długaśne i poplątane. Gdyby było więcej linii nocnych( od N1 do N9) po krótszych trasach i nieco bardziej wyprostowanych a przy tym częściej kursujących( co 20 minut w okresach wiosenno-letnich, co 30 minut w okresach jesienno-zimowych) i nie tylko w weekendy to wówczas komunikacja miejska nocna z powodzeniem mogłaby konkurować z taksówkami( nie tylko pod względem cenowym), ludzie mieliby czym powrócić do domu nie tylko z zabaw, imprez ale także z pracy(nocne zmiany). Miałoby to także inny pozytywny wpływ - mogłoby się rozwinąć nocne życie kulturalne, jak to jest np. w Krakowie.
 ja proponuję 15 linii hehe jakie będziesz miał wypełnienie na tych swoich 9 liniach nocnych? po 2 czy 5 osób w każdym autobusie? i ciekawe kto miałby za to płacić, przecież to nic innego jak wożenie powietrza i przepalanie pieniędzy, co ty myślisz że autobusy to na wodę jeżdżą? obudź się i otrząśnij bo bajki piszesz
 ja proponuję 15 linii hehe jakie będziesz miał wypełnienie na tych swoich 9 liniach nocnych? po 2 czy 5 osób w każdym autobusie? i ciekawe kto miałby za to płacić, przecież to nic innego jak wożenie powietrza i przepalanie pieniędzy, co ty myślisz że autobusy to na wodę jeżdżą? obudź się i otrząśnij bo bajki piszesz rozwiń
Avatar
stop_ekoterrorystom_ / 27 października 2021 r. o 10:08
+20
A co myślą o puszczaniu nocą w miasto pustych autobusów koncesjonowani przez Dziennik Wschodni aktywiści z Lubelskiego Ruchu Miejskiego? Popierają taką ekologię? Koniecznie o tym napiszcie.
Avatar
Brutus / 27 października 2021 r. o 10:54
+16
Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Autobusów mniej ale przecież socjal na poziomie najlepiej rozwiniętych krajów. Pięćsetki, trzysetki, trzynastki, czternastki, itd.. Chyba tego właśnie chciał suweren, skoro PiS wygrał wybory? Więc z łaski swojej proszę nie marudzić, że mało remontów dróg albo trolejbusów na ulicach.
Avatar
Jasin / 27 października 2021 r. o 18:02
+7
Osoby, którym przysługują darmowe przejazdy często nie zdają sobie z tego sprawy, że tak naprawdę łupią po kieszeniach własnych członków rodziny, którym żadne ulgi przewozowe nie przysługują. Miasto niczego nie dało w tym zakresie, miasto zabrało z kieszeni więcej tym, którzy muszą płacić za bilety
Urwałeś się z choinki, czy spadłeś z księżyca? Czy  leki się skończyły? Weź koło i walnij się w to ogłupiałe czoło. Albo strzel sobie ten pusty czerep z łuku, żeby nie narobić huku. Tyle w temacie.
Avatar
stop_propagandzie / 2 listopada 2021 r. o 09:55
-7
Brać faktury za taksówki i niech ZTM zwraca pieniądze za przejazdy.
Avatar
9euro-_-dance6. / 27 października 2021 r. o 12:29
-13
@ Brutus: "Pięćsetki, trzysetki, trzynastki, czternastki, itd.. Chyba tego właśnie chciał suweren, skoro PiS wygrał wybory?" - ale jak to się ma do faktu, że w Lublinie jak rządziła tak nadal rządzi PO od długiego czasu? prezydent jest z ramienia PO, w radzie miasta przewagę ma PO nad PIS-em. "Więc z łaski swojej proszę nie marudzić, że mało remontów dróg albo trolejbusów na ulicach." - nie chodzi o kwestię remontów dróg czy ich dużo czy mało, nie chodzi o to czy trolejbusów jest dużo czy mało na ulicach. Trzeba wskazać na jedną oczywistą rzecz - PO i PIS wspólnymi siłami psują kondycję komunikacji miejskiej w Lublinie, to PIS wymyślił sobie te darmowe przejazdy dla osób do 16 roku życia i dla osób po 65 roku życia, bo ta socjalistyczna zagrywka była w ich stylu, pretensję można mieć tylko do PO, że się na takie coś zgodziła, bo o ile pierwszą podwyżkę cen biletów mającą miejsce kilka lat temu( wtedy tłumaczono to, że są potrzebne większe środki na zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego i owszem dokonano wielu zmian) można było jeszcze jakoś zrozumieć tak ta podwyżka, która miała miejsce niedawno jest spowodowana tym, że uszczuplone są wpływy z biletów( to jest negatywna konsekwencja darmowych przejazdów uzyskanych kilka lat temu) i socjalizm biletowy postępuje - przejazdy darmowe dla określonych grup jak zostały tak zostają, a ceny rosną i rosnąć będą. Jestem pewien, że jeszcze kilka lat i zobaczymy ceny biletów: 4,00zł normalny i 2,00zł ulgowy. Osoby, którym przysługują darmowe przejazdy często nie zdają sobie z tego sprawy, że tak naprawdę łupią po kieszeniach własnych członków rodziny, którym żadne ulgi przewozowe nie przysługują. Miasto niczego nie dało w tym zakresie, miasto zabrało z kieszeni więcej tym, którzy muszą płacić za bilety, po to by zwiększyć ubytki z wpływów z biletów( by załatać dziurę jaką powodują darmowe przejazdy). Jednym słowem pasażerowie płacący za bilety niejako finansują i finansować będą te darmowe przejazdy pozostałym grupom wiekowym. Te darmowe przejazdy były tylko i wyłącznie kiełbasą wyborczą - obywatele dali się przekupić za własne pieniądze.
@ Brutus: "Pięćsetki, trzysetki, trzynastki, czternastki, itd.. Chyba tego właśnie chciał suweren, skoro PiS wygrał wybory?" - ale jak to się ma do faktu, że w Lublinie jak rządziła tak nadal rządzi PO od długiego czasu? prezydent jest z ramienia PO, w radzie miasta przewagę ma PO nad PIS-em. "Więc z łaski swojej proszę nie marudzić, że mało remontów dróg albo trolejbusów na ulicach." - nie chodzi o kwestię remontów dróg czy ich dużo czy mało, nie chodzi o to czy trolejbusów jest dużo czy mało na ulicach. Trzeba wskazać n... rozwiń
Avatar
9euro-_-dance6. / 27 października 2021 r. o 10:16
-13
@ Bobas1987: "Chłopie czy ty wiesz co to jest określony budżet?" - Wiem, napisałem komentarz jedynie w celu sugestii, wyraziłem tylko swoją opinię, nic poza tym, wiem, że budżet z gumy nie jest, a zwłaszcza że pandemia trochę dość mocno go poturbowała. "Oczywiście, że linii nocnych na papierze to można i machnąć 50 od N1 do N50," - Bez przesady aż tyle nie potrzeba, zbyteczne to wyolbrzymienie z twojej strony, przez które przemawia ironia. "tylko skąd wyczarować na to pieniądze?" - chcąc otrzymać więcej pieniędzy z wpływów z biletów to w pierwszej kolejności należałoby zlikwidować socjalistyczne darmowe przejazdy dla osób do 16 roku życia(nie płaciłyby jedynie dzieci do 5 roku życia) i dla osób po 65 roku życia( nie płaciłyby osoby po 75 roku życia) i wówczas obniżyć ceny biletów( należy przywrócić 30-minutowe papierowe, likwidując podział na 15-minutowe i 40-minutowe) na przynajmniej 2,40zł normalny a 1,20zł ulgowy. Wtedy ma to sens - płaci za bilety więcej grup wiekowych, ale po znacznie niższych stawkach, dzięki temu wpływy z biletów rosną( pomimo sporo niższych cen), bo ludzie dostrzegają, że za takie stawki cenowe im się to opłaca, toteż popyt wzrasta. Zdecydowanie lepiej jest jak więcej grup wiekowych płaci za bilety ale po sporo niższych stawkach aniżeli jak płaci mniej grup wiekowych ale po dużych stawkach( i stale rosnących).
@ Bobas1987: "Chłopie czy ty wiesz co to jest określony budżet?" - Wiem, napisałem komentarz jedynie w celu sugestii, wyraziłem tylko swoją opinię, nic poza tym, wiem, że budżet z gumy nie jest, a zwłaszcza że pandemia trochę dość mocno go poturbowała. "Oczywiście, że linii nocnych na papierze to można i machnąć 50 od N1 do N50," - Bez przesady aż tyle nie potrzeba, zbyteczne to wyolbrzymienie z twojej strony, przez które przemawia ironia. "tylko skąd wyczarować na to pieniądze?" - chcąc otrzymać więcej pieniędz... rozwiń
Avatar
Monisia / 27 października 2021 r. o 16:08
-14
Już ścierka z agencji obecna P0d fejK0wymi K0ntami srobas, ege-srege, srop-ekoterrystom i srutus.
Avatar
stop_propagandzie / 2 listopada 2021 r. o 09:55
-7
Brać faktury za taksówki i niech ZTM zwraca pieniądze za przejazdy.
Avatar
Jasin / 27 października 2021 r. o 18:02
+7
Osoby, którym przysługują darmowe przejazdy często nie zdają sobie z tego sprawy, że tak naprawdę łupią po kieszeniach własnych członków rodziny, którym żadne ulgi przewozowe nie przysługują. Miasto niczego nie dało w tym zakresie, miasto zabrało z kieszeni więcej tym, którzy muszą płacić za bilety
Urwałeś się z choinki, czy spadłeś z księżyca? Czy  leki się skończyły? Weź koło i walnij się w to ogłupiałe czoło. Albo strzel sobie ten pusty czerep z łuku, żeby nie narobić huku. Tyle w temacie.
Avatar
Monisia / 27 października 2021 r. o 16:08
-14
Już ścierka z agencji obecna P0d fejK0wymi K0ntami srobas, ege-srege, srop-ekoterrystom i srutus.
Avatar
Monisia / 27 października 2021 r. o 14:21
-17
Jak Sułtanowi dalej tak dobrze będzie iść wygaszanie mpk, to niedługo to samo będzie z kursami dziennymi.
Avatar
Monisia / 27 października 2021 r. o 14:18
-16
Jak Sułtanowi dalej tak dobrze będzie iść wygaszanie mpk, to niedługo to samo będzie z kursami dziennymi.
Avatar
Monisia / 27 października 2021 r. o 13:36
-21
Możesz trzepać w łapki, ścierK0 z agencji pr, ile chcesz, ale faktu wygaszania mpk nie da się juz przykryć tanią propagandą.
Avatar
Monisia / 27 października 2021 r. o 13:34
-19
K0szt wypuszczenia paru nocnych autobusów jest nieP0równywalnie mały w stosunku chociażby do tego, co ztm płaci miesiąc w miesiąc na K0nto dewelo-buraka za przywilej rezydowania w "pałacu", gdzie śfięte krowy mogą zaparK0wać swoje blacho-smrody P0d samymi drzwiami, za którymi czochrają kasę za systematyczne wygaszanie mpk.
Avatar
9euro-_-dance6. / 27 października 2021 r. o 12:29
-13
@ Brutus: "Pięćsetki, trzysetki, trzynastki, czternastki, itd.. Chyba tego właśnie chciał suweren, skoro PiS wygrał wybory?" - ale jak to się ma do faktu, że w Lublinie jak rządziła tak nadal rządzi PO od długiego czasu? prezydent jest z ramienia PO, w radzie miasta przewagę ma PO nad PIS-em. "Więc z łaski swojej proszę nie marudzić, że mało remontów dróg albo trolejbusów na ulicach." - nie chodzi o kwestię remontów dróg czy ich dużo czy mało, nie chodzi o to czy trolejbusów jest dużo czy mało na ulicach. Trzeba wskazać na jedną oczywistą rzecz - PO i PIS wspólnymi siłami psują kondycję komunikacji miejskiej w Lublinie, to PIS wymyślił sobie te darmowe przejazdy dla osób do 16 roku życia i dla osób po 65 roku życia, bo ta socjalistyczna zagrywka była w ich stylu, pretensję można mieć tylko do PO, że się na takie coś zgodziła, bo o ile pierwszą podwyżkę cen biletów mającą miejsce kilka lat temu( wtedy tłumaczono to, że są potrzebne większe środki na zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego i owszem dokonano wielu zmian) można było jeszcze jakoś zrozumieć tak ta podwyżka, która miała miejsce niedawno jest spowodowana tym, że uszczuplone są wpływy z biletów( to jest negatywna konsekwencja darmowych przejazdów uzyskanych kilka lat temu) i socjalizm biletowy postępuje - przejazdy darmowe dla określonych grup jak zostały tak zostają, a ceny rosną i rosnąć będą. Jestem pewien, że jeszcze kilka lat i zobaczymy ceny biletów: 4,00zł normalny i 2,00zł ulgowy. Osoby, którym przysługują darmowe przejazdy często nie zdają sobie z tego sprawy, że tak naprawdę łupią po kieszeniach własnych członków rodziny, którym żadne ulgi przewozowe nie przysługują. Miasto niczego nie dało w tym zakresie, miasto zabrało z kieszeni więcej tym, którzy muszą płacić za bilety, po to by zwiększyć ubytki z wpływów z biletów( by załatać dziurę jaką powodują darmowe przejazdy). Jednym słowem pasażerowie płacący za bilety niejako finansują i finansować będą te darmowe przejazdy pozostałym grupom wiekowym. Te darmowe przejazdy były tylko i wyłącznie kiełbasą wyborczą - obywatele dali się przekupić za własne pieniądze.
@ Brutus: "Pięćsetki, trzysetki, trzynastki, czternastki, itd.. Chyba tego właśnie chciał suweren, skoro PiS wygrał wybory?" - ale jak to się ma do faktu, że w Lublinie jak rządziła tak nadal rządzi PO od długiego czasu? prezydent jest z ramienia PO, w radzie miasta przewagę ma PO nad PIS-em. "Więc z łaski swojej proszę nie marudzić, że mało remontów dróg albo trolejbusów na ulicach." - nie chodzi o kwestię remontów dróg czy ich dużo czy mało, nie chodzi o to czy trolejbusów jest dużo czy mało na ulicach. Trzeba wskazać n... rozwiń
Avatar
Brutus / 27 października 2021 r. o 10:54
+16
Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Autobusów mniej ale przecież socjal na poziomie najlepiej rozwiniętych krajów. Pięćsetki, trzysetki, trzynastki, czternastki, itd.. Chyba tego właśnie chciał suweren, skoro PiS wygrał wybory? Więc z łaski swojej proszę nie marudzić, że mało remontów dróg albo trolejbusów na ulicach.
Avatar
9euro-_-dance6. / 27 października 2021 r. o 10:28
-18
@ ege_szege: "ja proponuję 15 linii hehe" - o kolejny się znalazł co to lubi ironizować. "jakie będziesz miał wypełnienie na tych swoich 9 liniach nocnych? po 2 czy 5 osób w każdym autobusie?" - byłoby więcej ludzi niż ci się wydaje, sęk w tym jak przebiegałyby trasy takich linii, jeśli byłyby atrakcyjne, całkiem proste i można by się nimi przemieścić sprawnie na określonych odcinkach to popyt byłby spory. "i ciekawe kto miałby za to płacić," - jak na razie to zobacz sobie jak wygląda komunikacja miejska dzienna, płacimy my pasażerowie nieobjęci ulgami, darmowe przejazdy pozostały, a ceny jak rosły tak nadal rosną i zapewne rosnąć będą, wpływy z biletów topnieją bo przybywa pasażerów z grup wiekowych, którym przysługują darmowe przejazdy, natomiast odpływ jest na tych grupach wiekowych, którzy są nieobjęci ulgami, dostrzegają to łupienie po kieszeniach i nie są naiwni, to się im nie opłaca. Komunikację miejską ratują także studenci i licealiści, którzy jeżdżą na biletach ulgowych( ale to pół ceny biletu normalnego). "przecież to nic innego jak wożenie powietrza i przepalanie pieniędzy," - to był tylko luźny komentarz-sugestia, nie twierdzę, że to co napisałem musi się spełnić czy powinno się spełnić to raz, a dwa na wielu liniach dziennych zjawisko wożenia powietrza występuje a co za tym idzie przepalanie pieniędzy i jakoś nikt się do tego nie doczepia. "co ty myślisz że autobusy to na wodę jeżdżą?" - dajże spokój z tym ironizowaniem. "obudź się i otrząśnij bo bajki piszesz" - nie śpię, to co mówię nie jest całkowicie oderwane od rzeczywistości, wiem, że potrzeba czasu, pieniędzy i cierpliwości, ty zaś jedyne co potrafisz to zbesztać krytyką i to wszystko.
@ ege_szege: "ja proponuję 15 linii hehe" - o kolejny się znalazł co to lubi ironizować. "jakie będziesz miał wypełnienie na tych swoich 9 liniach nocnych? po 2 czy 5 osób w każdym autobusie?" - byłoby więcej ludzi niż ci się wydaje, sęk w tym jak przebiegałyby trasy takich linii, jeśli byłyby atrakcyjne, całkiem proste i można by się nimi przemieścić sprawnie na określonych odcinkach to popyt byłby spory. "i ciekawe kto miałby za to płacić," - jak na razie to zobacz sobie jak wygląda komunikacja miejska dzienn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0. Bramkarz rywali rozdawał prezenty

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0. Bramkarz rywali rozdawał prezenty

Pozytywnym akcentem 2021 rok zakończyli piłkarze Motoru. Drużyna Marka Saganowskiego nie rozegrała może wielkiego spotkania, ale pewnie pokonała Śląsk II Wrocław 2:0. Mimo wszystko kibice i działacze liczyli na więcej, bo żółto-biało-niebiescy przezimują przerwę w rozgrywkach tuż za strefą barażową, na siódmym miejscu w tabeli.

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej w postaci szczepionki mieszkańcom Włodawy – wiadomość takiej treści, adresowana do burmistrza, trafiła na skrzynkę mailową Urzędu Miasta. Wiesław Muszyński zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Święty Mikołaj już w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Święty Mikołaj już w Lublinie

Już po raz ósmy ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Nowy blok w Lublinie z placem zabaw na dachu. Dziedziniec dla seniorów

Nowy blok w Lublinie z placem zabaw na dachu. Dziedziniec dla seniorów

Nowy blok mieszkalny może stanąć przy Chodźki 12, na działce będącej niegdyś zapleczem technicznym telekomunikacji. Urząd Miasta dał deweloperowi zielone światło

Mikołaje w Świdniku pobiegły dla Lenki
Zdjęcia
galeria

Mikołaje w Świdniku pobiegły dla Lenki

Kolorowo i mikołajkowo było dziś na ulicach Świdnika. Wszystko za sprawą VIII Charytatywnego Biegu Mikołajkowego.

Puławy: Są chętni do budowy 10-metrowego pylonu przed halą

Puławy: Są chętni do budowy 10-metrowego pylonu przed halą

Puławy zobowiązały się do sfinansowania budowy pylonu reklamowego, który ma stanąć przed nową halą sportową przy Lubelskiej. Chodzi o dziesięciometrowej wysokości stalowy słup z logo jej sponsora na szczycie. To część umowy pomiędzy Ratuszem, a Grupą Azoty.

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego. Brygadę zasiliło też 35 nowych ochotników.

Lubelskie. Ulica jak "pole bitwy". Urzędnicy tłumaczą to opadami deszczu

Lubelskie. Ulica jak "pole bitwy". Urzędnicy tłumaczą to opadami deszczu

– Chcemy normalnej drogi– mówią mieszkańcy ulicy Ceglanej i narzekają, że urzędnicy nie reagują na ich prośby. Efekt jest taki, że w ich ocenie ulica jest teraz ledwo przejezdna. Urzędnicy obiecują „wyprofilowanie”.

Ponad 3,4 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki

Ponad 3,4 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki

W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 3 406 687 osób – podano w niedzielę na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi blisko 42,7 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad 20,5 mln obywateli.

Budżet Lublina na 2022 rok. Miasta nie stać na spełnienie próśb radnych

Budżet Lublina na 2022 rok. Miasta nie stać na spełnienie próśb radnych

Nie mają powodu do radości miejscy radni, którzy prosili prezydenta o wpisanie dodatkowych wydatków do planowanego na przyszły rok budżetu Lublina. Prezydent ogłosił, że miasta nie stać na spełnienie zdecydowanej większości tych próśb.

Karp pijany czy imbirowy? Propozycje na niedzielny obiad
magazyn

Karp pijany czy imbirowy? Propozycje na niedzielny obiad

Dzisiaj o godzinie 12 w Dworze Anna odbędą się Karpiowe Potyczki. W sekrety przyrządzania karpia wprowadzą gości Kamil Klekowski, szef kuchni w Mobilnej Akademii Kulinarnej i Paweł Szorek, szef kuchni restauracji w Dworze Anna. A my mamy dla was autorski przepis Pawła na flaczki z karpia i zestaw przepisów na smaczne dania z tej ryby

Zwierzęta ze schroniska też czekają na mikołajki

Zwierzęta ze schroniska też czekają na mikołajki

Nowe, lepsze życie będzie można podarować w poniedziałek zwierzętom z miejskiego schroniska przy ul. Metalurgicznej, które kolejny raz organizuje „Zoomikołajki” będące zarazem dniem otwartym placówki. Przygarnięte stąd psy i koty, być może nie od razu, ale zapewne zrewanżują się miłością.

Wędkarze wypadli z łódki. Dla jednego z nich zakończyło się to tragicznie

Wędkarze wypadli z łódki. Dla jednego z nich zakończyło się to tragicznie

Wędkowanie na zalewie w Nieliszu zakończyło się tragicznie. 44-latek wypadł z łódki. Niestety, nie udało się go uratować.

Koronawirus w Polsce, 5 grudnia. W Lublinie 120 nowych zakażeń

Koronawirus w Polsce, 5 grudnia. W Lublinie 120 nowych zakażeń

W całej Polsce jest 22 389 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 5 grudnia 2021 r. Zmarło 19 osób zakażonych koronawirusem, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 26 osób.

Wygraną dedykujemy pracownikom kopalni, czyli opinie po meczu Jagiellonii z Górnikiem Łęczna

Wygraną dedykujemy pracownikom kopalni, czyli opinie po meczu Jagiellonii z Górnikiem Łęczna

Piłkarze Górnika Łęczna pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok po dwóch trafieniach Damiana Gąski i dali jasny sygnał, że nie mają zamiaru poddawać się w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Jak sobotnie spotkanie podsumowali trenerzy obu ekip?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty