Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2021 r.
12:43

Chcą postawić specjalny pomnik na cmentarzu w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora aa
79 24 A A
Grób Dziecka Utraconego na cmenta rzu na Majdanku (dokładna lokaliza cja: S8 Z18 rząd 2, numer 3 i 4)
Grób Dziecka Utraconego na cmenta rzu na Majdanku (dokładna lokaliza cja: S8 Z18 rząd 2, numer 3 i 4) (fot. Piotr Michalski)

Chcemy stworzyć pierwsze w Lublinie miejsce pamięci dzieci nienarodzonych na Cmentarzu Komunalnym ,,Majdanek” – wyjaśniają inicjatorzy budowy lubelskiego Grobu Dziecka Utraconego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W najbliższy piątek już po raz 13. będzie obchodzony w Lublinie Dzień Dziecka Utraconego.

„Co roku, wydarzenie to gromadzi kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka” – piszą organizatorzy wydarzenia, Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie.

Z ich inicjatywy w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, w piątek o godz. 18 zostanie odprawiona msza w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie (ul. Skierki 12).

Powstała także Księga Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci. Jej papierowa wersja, będzie wyłożona w kościele w piątek przed mszą. „Cały rok zapraszamy również rodziców do wpisywania swoich dzieci do Internetowej Księgi Dzieci Utraconych, znajdującej się na naszej stronie internetowej: http://rodzicepostracie.lublin.pl/. Swoje zmarłe dzieci wpisują tam rodzice nie tylko z Lublina, ale z całej Polski, a także z zagranicy” – dodają inicjatorzy wydarzenia, którzy też co miesiąc (pierwsze soboty miesiąca, począwszy od listopada) organizują spotkania połączone ze wspólną modlitwą w kościele przy ul. Skierki.

Trwa także zbiórka pieniędzy na budowę Grobu Dziecka Utraconego na cmentarzu na Majdanku, gdzie pod koniec października 2020 r. został ustawiony krzyż. – Znajduje się on w pobliżu grobów dziecięcych – mówi Paweł Garbacz, przedstawiciel rodziców biorących udział w tej inicjatywie. – Pomnik będzie mieć formę rzeźby ukazującej Jezusa Chrystusa, rodziców i dziecko. Autorką projektu jest pani Magdalena Widelska, artystka-plastyczka. Pomnik zostanie wykonany w piaskowca.

Projekt pomnika (fot. Materiał inicjatorów budowy Grobu Dziecka Utraconego)

„Chcemy, aby to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych, bez względu na wiek i okoliczności ich śmierci. Mamy nadzieję, że każdy rodzic, który nie ma grobu swojego dziecka lub ma go, gdzieś daleko, poza Lublinem, będzie mógł w tym miejscu zapalić znicz, pomodlić się i pobyć w bliskości ze swoim dzieckiem” – dodają organizatorzy.

– Rodzice już odwiedzają ten grób. Widzimy to po zapalonych lampkach a także zostawionych po swoich dzieciach pamiątkach: maskotkach, zdjęciu USG – mówi Paweł Garbacz.

Na budowę pomnika potrzeba ok. 100 tys. zł. W uzbieraniu tej kwoty można pomóc przekazując datki, za pośrednictwem internetu: wspieram.oaza.pl/campaigns/budowa-grobu-dziecka-utraconego-w-lublinie/ lub poprzez tradycyjne wpłaty na konto bankowe: Diakonia Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej, nr konta: 17 1240 1503 1111 0010 7046 2321, dopiskiem ,,pomnik dziecka utraconego”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 października 2021 r. o 13:15
+9
Nie lepiej przeznaczyć pieniądze na ratunek zdrowia jakiegoś jeszcze żyjącego dziecka, skazanego na cierpienie bo boog tak chciał, a pissowcy zamiast pieniądze na leczenie przeznaczają na kolejne gusła i zabobony wyimaginowanej wspólnoty która w swoich szeregach ukrywa pedofilów ?
Avatar
___K___ / 12 października 2021 r. o 13:26
+8
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
Avatar
Jas_Fasola / 12 października 2021 r. o 13:25
+8
Jeżeli ktoś do modlitwy potrzebuje czegoś z betonu, stali czy złota i jeszcze pochlapanego wodą H2O+ to słaba jest jego wiara.
Avatar
___K___ / 12 października 2021 r. o 13:25
+6
„Chcemy, aby to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych, bez względu na wiek i okoliczności ich śmierci". Chyba jednak nie o wszystkich, a jedynie o tych katolickich...
Avatar
Jasin / 12 października 2021 r. o 16:16
+5
„bochaterów" internetowych było wielu
No, zwłaszcza takich "bochaterów". "Pójdź, dziecię! ja cię uczyć każę!" M. Konopnicka
Avatar
Jas_Fasola / 12 października 2021 r. o 12:57
+5
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Avatar
Jasin / 12 października 2021 r. o 14:47
+2
A kto napisał " niejednokrotnie byłem świadkiem odbioru zwłok nienarodzonych, martwych płodów
Jesteś idiotą. Ciężkim idiotą. To zamiast komentarza. A za chamskie, ordynarne pomówienia i insynuacje - w realu powinieneś po ryju dostać. Tyle w temacie.
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:34
+1
  Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?  
  Teraz już wiesz, gdzie jest ten polityczny jad nienawiści, oślizły, glistowaty świętoszku?
Wciąż nie wiem - jak zwykle nie odpowiedziałeś merytorycznie.
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:33
+1
   Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić.      mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki  
Dokładnie tak. Strażnik się znalazł nawiedzony - nie swojej kasy. Napisz mu jeszcze, niech się drapie po własnej d...., a nie po cudzej. A jak tak się spina o podatki - to mu mogę kontrolę skarbową podesłać. Prześwietlą go moment.
Jasin, ty to możesz sobie co najwyżej palec w nos wsadzić, chłopku małorolny. A jak chesz, to ślij na mnie kontrole - nie mam nic do ukrycia.
Jasin, ty to możesz sobie co najwyżej palec w nos wsadzić, chłopku małorolny. A jak chesz, to ślij na mnie kontrole - nie mam nic do ukrycia. rozwiń
Avatar
___K___ / 13 października 2021 r. o 13:56
+1
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby " to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos.
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby " to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos. rozwiń
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:38
0
No, Jasin,  gdzie i jakie "chamskie, ordynarne pomówienia i insynuacje" skierowałem pod twoim adresem? Bo jak na razie, to ty mnie wyzywasz od idiotów, wyskrobków a także  oślizłych, glistowatych świętoszków . Co więcej - kierujesz pod moim adresem groźby karalne. Nie, żebym się przejmował jakimiś wypocinami chłopka małorolnego, ale nie mogę Ci nie pokaać, jaki jesteś obłudny i zwyczajnie tępy.
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:34
+1
  Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?  
  Teraz już wiesz, gdzie jest ten polityczny jad nienawiści, oślizły, glistowaty świętoszku?
Wciąż nie wiem - jak zwykle nie odpowiedziałeś merytorycznie.
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:33
+1
   Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić.      mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki  
Dokładnie tak. Strażnik się znalazł nawiedzony - nie swojej kasy. Napisz mu jeszcze, niech się drapie po własnej d...., a nie po cudzej. A jak tak się spina o podatki - to mu mogę kontrolę skarbową podesłać. Prześwietlą go moment.
Jasin, ty to możesz sobie co najwyżej palec w nos wsadzić, chłopku małorolny. A jak chesz, to ślij na mnie kontrole - nie mam nic do ukrycia.
Jasin, ty to możesz sobie co najwyżej palec w nos wsadzić, chłopku małorolny. A jak chesz, to ślij na mnie kontrole - nie mam nic do ukrycia. rozwiń
Avatar
Jasin / 15 października 2021 r. o 13:42
0
Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?
Teraz już wiesz, gdzie jest ten polityczny jad nienawiści, oślizły, glistowaty świętoszku?
Avatar
Jasin / 15 października 2021 r. o 08:42
0
 Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki
Dokładnie tak. Strażnik się znalazł nawiedzony - nie swojej kasy. Napisz mu jeszcze, niech się drapie po własnej d...., a nie po cudzej. A jak tak się spina o podatki - to mu mogę kontrolę skarbową podesłać. Prześwietlą go moment.
Dokładnie tak. Strażnik się znalazł nawiedzony - nie swojej kasy. Napisz mu jeszcze, niech się drapie po własnej d...., a nie po cudzej. A jak tak się spina o podatki - to mu mogę kontrolę skarbową podesłać. Prześwietlą go moment. rozwiń
Avatar
___K___ / 14 października 2021 r. o 21:26
0
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby "   to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych   " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos.
Kretynie mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki
Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?
ote> Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu? rozwiń
Avatar
Wielejebny / 14 października 2021 r. o 07:16
-1
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby "   to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych   " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos.
 Kretynie mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki
ote>  Kretynie mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki rozwiń
Avatar
___K___ / 13 października 2021 r. o 13:56
+1
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby " to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos.
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby " to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos. rozwiń
Avatar
Wielejebny / 13 października 2021 r. o 07:59
+1
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
 Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
 Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik rozwiń
Avatar
___K___ / 12 października 2021 r. o 19:39
-1
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor w sobotę zagra z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda. Wygrana to obowiązek

Motor w sobotę zagra z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda. Wygrana to obowiązek

Kiedy, jeżeli nie w sobotę i z kim, jak nie z ostatnią drużyną w tabeli? Po czterech meczach bez zwycięstwa piłkarze Motoru muszą zgarnąć pełną pulę. W sobotę ich rywalem będzie czerwona latarnia rozgrywek, Sokół Ostróda. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.

Lublin jako miasto możliwości. Przegląd rynku nieruchomości

Lublin jako miasto możliwości. Przegląd rynku nieruchomości

Poszukiwania zazwyczaj trwają dłuższą chwilę, bo nie od razu znajduje się przecież nieruchomość, w której ulokuje się setki tysięcy złotych. Nawet jeśli komuś zależy na czasie, warto taką decyzję gruntownie przemyśleć, zanim na fali euforii podjęte zostaną nierozsądne kroki. Jeśli jednak jest się przekonanym co do wybranej oferty, wystarczy za pomocą portalu z ofertami skontaktować się ze sprzedawcą i ustalić szczegóły takie jak wizyta w nieruchomości, zamówienie rzeczoznawcy etc.

Lublin. Wypadek na rondzie, wyznaczono objazdy

Lublin. Wypadek na rondzie, wyznaczono objazdy

Duże utrudnienia występują na Czechowie po wypadku na rondzie koło Orfeusza

Ptasia grypa zostawiła ich bez grosza. Rolnicy odwołują się w sądzie

Ptasia grypa zostawiła ich bez grosza. Rolnicy odwołują się w sądzie

W maju w hodowli gęsi Piotra i Krystyny Wińskich z Korczówki (gmina Łomazy) stwierdzono ognisko ptasiej grypy. Inspektorat weterynarii odmówił wypłaty odszkodowania. Rolnicy właśnie odwołali się w sądzie.

Jak przyrządzić aromatyczne flaki wołowe i wieprzowe? Poznaj nasze triki

Jak przyrządzić aromatyczne flaki wołowe i wieprzowe? Poznaj nasze triki

Zastanawiałeś się nad tym, jak przyrządzić aromatyczne flaki w wersji wołowej oraz wieprzowej? Podpowiemy Ci, z jakich trików powinieneś skorzystać, aby ostateczny efekt przerósł Twoje najśmielsze oczekiwania. Doskonale wiemy, że flaki goszczą na wielu polskich stołach, ale nie każdy jest w stanie umiejętnie i smacznie je przygotować. Z naszymi poradami będzie to dużo łatwiejsze.

Chemia gospodarcza dla domu - jak ją dobrze wybrać?

Chemia gospodarcza dla domu - jak ją dobrze wybrać?

Chemia gospodarcza do domu to zestaw środków, które każdy z nas ma pod ręką. Są nieocenione przy każdym dużym, jak i małym sprzątaniu i niewątpliwie pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu i pracy. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? O czym powinniśmy pamiętać kupując środki czystości do naszego domu?

Produkty parafinowe – co możemy dostać?

Produkty parafinowe – co możemy dostać?

Choć parafina kojarzy się przede wszystkim z produkcją świec i zabiegami kosmetycznymi, jest ona wykorzystywana dużo częściej. Jakie produkty parafinowe znajdziemy w sklepach?

Top pomysłów na świąteczny prezent

Top pomysłów na świąteczny prezent

Koniec każdego roku to czas intensywnego poszukiwania pomysłów na prezent i ich gorączkowego kupowania. W tym czasie wszyscy wymieniają się koncepcją wyboru podarunków, mając nadzieję na czerpanie z cudzych doświadczeń. Jednym z najwdzięczniejszych obszarów świątecznych zakupów jest sklep AGD.

Koronawirus w Polsce, 22 października. Najgorzej w Lubelskiem, dane z powiatów

Koronawirus w Polsce, 22 października. Najgorzej w Lubelskiem, dane z powiatów

W całej Polsce jest 5706 nowych zakażeń koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 22 października 2021 r.

Azoty Puławy zmierzą się w Płocku z Orlen Wisłą. Zagrać tak jak z Kielcami

Azoty Puławy zmierzą się w Płocku z Orlen Wisłą. Zagrać tak jak z Kielcami

W meczu na szczycie Azoty Puławy zagrają w piątek z Orlen Wisłą Płock. Początek rywalizacji o godzinie 20.15. Spotkanie obejrzymy w TVP Sport.

Materace kieszeniowe - wady i zalety

Materace kieszeniowe - wady i zalety

Wszyscy wiemy, jak ważny jest relaksujący, regenerujący sen. By móc się nim cieszyć każdej nocy, trzeba koniecznie zadbać o odpowiednie wyposażenie sypialni - przede wszystkim liczy się tu jakość łóżka. Wygodny materac to podstawa - jednak każdy sklep z łóżkami posiada w swojej ofercie różnorodne modele. Który z nich najlepiej jest wybrać i jakie są wady i zalety najpopularniejszych materacy kieszeniowych?

Złe wieści z obozu Pszczółki Polski Cukier przed ligowym meczem. Martina Fassina kontuzjowana

Złe wieści z obozu Pszczółki Polski Cukier przed ligowym meczem. Martina Fassina kontuzjowana

Po powrocie z Turcji koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin są już myślami przy niedzielnym meczu. Na wyjeździe zagrają z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzowem Wielkopolskim. Zła wiadomość jest taka, że w składzie na długo zabraknie świetnie spisującej się od początku sezonu Włoszki Martiny Fassiny

Zziębnięci, spragnieni i głodni nocują w lasach

Zziębnięci, spragnieni i głodni nocują w lasach

Rozmowa z Anną Dąbrowską, prezeską lubelskiej organizacji Homo Faber, która wraz z kilkunastoma innymi stowarzyszeniami pozarządowymi tworzy Grupę Granica podejmującą działania wobec kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.

Górnik Łęczna jedzie na mecz z Radomiakiem Radom, czyli starcie starych znajomych

Górnik Łęczna jedzie na mecz z Radomiakiem Radom, czyli starcie starych znajomych

W piątkowy wieczór piłkarze z Górnika Łęczna kolejny już w tym sezonie raz zainaugurują kolejną serię gier. O godzinie 18 w Radomiu zespół trener Kamila Kieresia zmierzy się z innym z beniaminków rozgrywek – Radomiakiem

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie. Diuna [22-24.10]
22 października 2021, 9:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie. Diuna [22-24.10]

To jedna z najgłośniejszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wchodzi długo wyczekiwane widowisko science fiction "Diuna" na podstawie bestsellerowej prozy Franka Herberta. Miłośnicy grozy będą mogli też zobaczyć nową odsłonę serii "Halloween". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty