Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2021 r.
12:43

Chcą postawić specjalny pomnik na cmentarzu w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora aa
79 24 A A
Grób Dziecka Utraconego na cmenta rzu na Majdanku (dokładna lokaliza cja: S8 Z18 rząd 2, numer 3 i 4)
Grób Dziecka Utraconego na cmenta rzu na Majdanku (dokładna lokaliza cja: S8 Z18 rząd 2, numer 3 i 4) (fot. Piotr Michalski)

Chcemy stworzyć pierwsze w Lublinie miejsce pamięci dzieci nienarodzonych na Cmentarzu Komunalnym ,,Majdanek” – wyjaśniają inicjatorzy budowy lubelskiego Grobu Dziecka Utraconego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W najbliższy piątek już po raz 13. będzie obchodzony w Lublinie Dzień Dziecka Utraconego.

„Co roku, wydarzenie to gromadzi kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka” – piszą organizatorzy wydarzenia, Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie.

Z ich inicjatywy w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, w piątek o godz. 18 zostanie odprawiona msza w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie (ul. Skierki 12).

Powstała także Księga Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci. Jej papierowa wersja, będzie wyłożona w kościele w piątek przed mszą. „Cały rok zapraszamy również rodziców do wpisywania swoich dzieci do Internetowej Księgi Dzieci Utraconych, znajdującej się na naszej stronie internetowej: http://rodzicepostracie.lublin.pl/. Swoje zmarłe dzieci wpisują tam rodzice nie tylko z Lublina, ale z całej Polski, a także z zagranicy” – dodają inicjatorzy wydarzenia, którzy też co miesiąc (pierwsze soboty miesiąca, począwszy od listopada) organizują spotkania połączone ze wspólną modlitwą w kościele przy ul. Skierki.

Trwa także zbiórka pieniędzy na budowę Grobu Dziecka Utraconego na cmentarzu na Majdanku, gdzie pod koniec października 2020 r. został ustawiony krzyż. – Znajduje się on w pobliżu grobów dziecięcych – mówi Paweł Garbacz, przedstawiciel rodziców biorących udział w tej inicjatywie. – Pomnik będzie mieć formę rzeźby ukazującej Jezusa Chrystusa, rodziców i dziecko. Autorką projektu jest pani Magdalena Widelska, artystka-plastyczka. Pomnik zostanie wykonany w piaskowca.

Projekt pomnika (fot. Materiał inicjatorów budowy Grobu Dziecka Utraconego)

„Chcemy, aby to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych, bez względu na wiek i okoliczności ich śmierci. Mamy nadzieję, że każdy rodzic, który nie ma grobu swojego dziecka lub ma go, gdzieś daleko, poza Lublinem, będzie mógł w tym miejscu zapalić znicz, pomodlić się i pobyć w bliskości ze swoim dzieckiem” – dodają organizatorzy.

– Rodzice już odwiedzają ten grób. Widzimy to po zapalonych lampkach a także zostawionych po swoich dzieciach pamiątkach: maskotkach, zdjęciu USG – mówi Paweł Garbacz.

Na budowę pomnika potrzeba ok. 100 tys. zł. W uzbieraniu tej kwoty można pomóc przekazując datki, za pośrednictwem internetu: wspieram.oaza.pl/campaigns/budowa-grobu-dziecka-utraconego-w-lublinie/ lub poprzez tradycyjne wpłaty na konto bankowe: Diakonia Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej, nr konta: 17 1240 1503 1111 0010 7046 2321, dopiskiem ,,pomnik dziecka utraconego”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 października 2021 r. o 13:15
Nie lepiej przeznaczyć pieniądze na ratunek zdrowia jakiegoś jeszcze żyjącego dziecka, skazanego na cierpienie bo boog tak chciał, a pissowcy zamiast pieniądze na leczenie przeznaczają na kolejne gusła i zabobony wyimaginowanej wspólnoty która w swoich szeregach ukrywa pedofilów ?
Avatar
___K___ / 12 października 2021 r. o 13:26
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
Avatar
Jas_Fasola / 12 października 2021 r. o 13:25
Jeżeli ktoś do modlitwy potrzebuje czegoś z betonu, stali czy złota i jeszcze pochlapanego wodą H2O+ to słaba jest jego wiara.
Avatar
___K___ / 12 października 2021 r. o 13:25
„Chcemy, aby to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych, bez względu na wiek i okoliczności ich śmierci". Chyba jednak nie o wszystkich, a jedynie o tych katolickich...
Avatar
Jasin / 12 października 2021 r. o 16:16
„bochaterów" internetowych było wielu
No, zwłaszcza takich "bochaterów". "Pójdź, dziecię! ja cię uczyć każę!" M. Konopnicka
Avatar
Jas_Fasola / 12 października 2021 r. o 12:57
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Avatar
Jasin / 12 października 2021 r. o 14:47
A kto napisał " niejednokrotnie byłem świadkiem odbioru zwłok nienarodzonych, martwych płodów
Jesteś idiotą. Ciężkim idiotą. To zamiast komentarza. A za chamskie, ordynarne pomówienia i insynuacje - w realu powinieneś po ryju dostać. Tyle w temacie.
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:34
  Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?  
  Teraz już wiesz, gdzie jest ten polityczny jad nienawiści, oślizły, glistowaty świętoszku?
Wciąż nie wiem - jak zwykle nie odpowiedziałeś merytorycznie.
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:33
   Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić.      mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki  
Dokładnie tak. Strażnik się znalazł nawiedzony - nie swojej kasy. Napisz mu jeszcze, niech się drapie po własnej d...., a nie po cudzej. A jak tak się spina o podatki - to mu mogę kontrolę skarbową podesłać. Prześwietlą go moment.
Jasin, ty to możesz sobie co najwyżej palec w nos wsadzić, chłopku małorolny. A jak chesz, to ślij na mnie kontrole - nie mam nic do ukrycia.
Jasin, ty to możesz sobie co najwyżej palec w nos wsadzić, chłopku małorolny. A jak chesz, to ślij na mnie kontrole - nie mam nic do ukrycia. rozwiń
Avatar
___K___ / 14 października 2021 r. o 21:26
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby "   to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych   " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos.
Kretynie mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki
Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?
ote> Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu? rozwiń
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:38
No, Jasin,  gdzie i jakie "chamskie, ordynarne pomówienia i insynuacje" skierowałem pod twoim adresem? Bo jak na razie, to ty mnie wyzywasz od idiotów, wyskrobków a także  oślizłych, glistowatych świętoszków . Co więcej - kierujesz pod moim adresem groźby karalne. Nie, żebym się przejmował jakimiś wypocinami chłopka małorolnego, ale nie mogę Ci nie pokaać, jaki jesteś obłudny i zwyczajnie tępy.
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:34
  Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?  
  Teraz już wiesz, gdzie jest ten polityczny jad nienawiści, oślizły, glistowaty świętoszku?
Wciąż nie wiem - jak zwykle nie odpowiedziałeś merytorycznie.
Avatar
___K___ / 15 października 2021 r. o 20:33
   Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić.      mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki  
Dokładnie tak. Strażnik się znalazł nawiedzony - nie swojej kasy. Napisz mu jeszcze, niech się drapie po własnej d...., a nie po cudzej. A jak tak się spina o podatki - to mu mogę kontrolę skarbową podesłać. Prześwietlą go moment.
Jasin, ty to możesz sobie co najwyżej palec w nos wsadzić, chłopku małorolny. A jak chesz, to ślij na mnie kontrole - nie mam nic do ukrycia.
Jasin, ty to możesz sobie co najwyżej palec w nos wsadzić, chłopku małorolny. A jak chesz, to ślij na mnie kontrole - nie mam nic do ukrycia. rozwiń
Avatar
Jasin / 15 października 2021 r. o 13:42
Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?
Teraz już wiesz, gdzie jest ten polityczny jad nienawiści, oślizły, glistowaty świętoszku?
Avatar
Jasin / 15 października 2021 r. o 08:42
 Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki
Dokładnie tak. Strażnik się znalazł nawiedzony - nie swojej kasy. Napisz mu jeszcze, niech się drapie po własnej d...., a nie po cudzej. A jak tak się spina o podatki - to mu mogę kontrolę skarbową podesłać. Prześwietlą go moment.
Dokładnie tak. Strażnik się znalazł nawiedzony - nie swojej kasy. Napisz mu jeszcze, niech się drapie po własnej d...., a nie po cudzej. A jak tak się spina o podatki - to mu mogę kontrolę skarbową podesłać. Prześwietlą go moment. rozwiń
Avatar
___K___ / 14 października 2021 r. o 21:26
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby "   to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych   " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos.
Kretynie mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki
Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu?
ote> Skończyły się argumenty, więc już nawet sam sobie zaprzeczasz? W sumie czego się spodziewałem po dyskusji ze zwolennikiem PiSu? rozwiń
Avatar
Wielejebny / 14 października 2021 r. o 07:16
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby "   to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych   " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos.
 Kretynie mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki
ote>  Kretynie mam gdzieś twoje chodniki które to niby współfinansujesz. Prawisz morały co zrobić z cudzymi pieniędzmi i o to chodzi a nie o jakieś tam chodniki rozwiń
Avatar
___K___ / 13 października 2021 r. o 13:56
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby " to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos.
Matołku - pisałeś o chodniku, czy oświetleniu, więc napisałem ci, że ja to współfinansuję. Czyli trafiłeś kulą w płot. Mimo to brniesz dalej. Mi pomnik sam w sobie nie przeszkadza, wyraziłem tylko swoją opoinię na temat słów, jakoby " to miejsce pełniło funkcję pomnika pamięci o wszystkich dzieciach utraconych " twierdząc, że skoro pomnik zawiera w sobie także postać religijną, to jednak nie dla wszystkich on będzie miejscem pamięci. Zrozum, co czytasz, i dopiero potem zabieraj głos. rozwiń
Avatar
Wielejebny / 13 października 2021 r. o 07:59
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
 Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik
 Ale ten pomnik ma powstać nie z podatków więc co mi tu wyjeżdżasz z podatkami. Rządzic chcesz synu nie swoimi pieniędzmi,prawisz tu jakieś mądrości ,co można za te pieniądze zrobić. Przekaz wypłatę czy kieszonkowe od rodziców na te swoje projekty,wtedy będziesz koleś git:) na żukową ławeczkę za sto tysięcy,co się co chwilę psuje  też głosowałeś? Może trzeba było przeznaczyć te pieniądze na chodnik rozwiń
Avatar
___K___ / 12 października 2021 r. o 19:39
Może lepiej za te pieniądze wybudować oświetlenie jakiegoś przejścia dla pieszych, albo chodnik tam gdzie go brakuje, żeby uratować życie dzieciom żyjącym. Co z kolejnego pomnika?
Masz 100% racji!
To może wybuduj ten chodnik czy oświetlenie za swoje skoro taki mundry jesteś. Fajnie się wydaje nie swoje ,a swoje to już nie bardzo. Może zamiast miejskiej plaży w stolycy z palet za milion złotych lepiej przeznaczyć na biednych
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci.
A skąd wiesz, że nie buduję? Wspieram budżet niemałymi podatkami, wybieram ciekawe projekty w budżecie obywatelskim - robię to, o czym piszesz. Tego pomnika wspierać nie zamierzam i nie dlatego, że nie widzę dla niego sensu, ale dlatego, że znowu dzieli on ludzi - poprzez postać religijną wyklucza szereg osób, które też utraciły swoje dzieci. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

8 tys. policjantów chce zrzucić mundury. Pozostali będą tyrać

8 tys. policjantów chce zrzucić mundury. Pozostali będą tyrać

Toczą się negocjacje w sprawie przyszłorocznych podwyżek w policji. Wielu z mundurowych chce odejść, bo bardziej im się opłaca zostać emerytami.

Kierowca BMW, który zabił w wypadku starszą panią aresztowany

Kierowca BMW, który zabił w wypadku starszą panią aresztowany

36-latek z gminy Janowiec, który w sobotę pod wpływem alkoholu doprowadził tragicznego w skutkach wypadku, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Na miejscu zginęła mieszkanka Puław, a jej mąż trafił do szpitala.

Mundial 2022: Kamerun – Serbia 3:3. Piłkarski rollercoaster

Mundial 2022: Kamerun – Serbia 3:3. Piłkarski rollercoaster

Wielkie emocje, sześć bramek i podział punktów. Reprezentacja Kamerunu przegrywała z Serbią 1:3, ale zdołała odrobić straty i spotkanie zakończyło się podziałem punktów

Lublin. Pięć miesiecy bez pływania. Stary basen do remontu

Lublin. Pięć miesiecy bez pływania. Stary basen do remontu

Nie dłużej niż pięć miesięcy ma trwać remont krytej pływalni Strefa H2O, czyli starego basenu przy Al. Zygmuntowskich.

Kim jest i ile zarabia programista Java?

Kim jest i ile zarabia programista Java?

Nie jest tajemnicą, że zarobki programistów specjalizujących się w wykorzystaniu w praktyce niezwykle popularnego języka Java należą do najwyższych w rodzimej branży IT. Praca ta wiąże się z dość dużą odpowiedzialnością oraz koniecznością nieprzerwanego stawiania czoła różnorakim wyzwaniom, jednakże jest ona nad wyraz opłacalna. Sprawdźmy więc z czym ona się wiąże!

Zamość. O Zamoyskich w kawiarni. I nie tylko o Janie
1 grudnia 2022, 17:00

Zamość. O Zamoyskich w kawiarni. I nie tylko o Janie

Nie tylko o Janie Zamoyskim, założycielu miasta, ale też innych członkach wybitnego rodu opowiadać będzie w czwartek (1 grudnia) historyk Jacek Feduszka. Na spotkanie z nim warto wybrać się tego dnia do Kawiarni Mazagram na Starym Mieście w Zamościu.

Młodzi artyści namalują wspomnienia mieszkańców Puław

Młodzi artyści namalują wspomnienia mieszkańców Puław

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie namalują obrazy inspirowane prawdziwymi historiami opowiedzianymi im przez mieszkańców Puław. Podczas spotkania zaplanowanego na wtorek, każdy będzie mógł przyjść i podzielić się z artystami własnymi wspomnieniami związanymi z miastem.

Polski Cukier AZS UMCS awansował do finału turnieju Lotto 3x3 Liga

Polski Cukier AZS UMCS awansował do finału turnieju Lotto 3x3 Liga

Impreza odbywająca się w Cetniewie była bardzo ciekawym turniejem, na który stawiły się wszystkie zespoły występujące w rozgrywkach Energa Basket Ligi. W tym gronie były również lublinianki. Akademiczki wystąpiły w składzie: Aleksandra Kuczyńska, Olga Trzeciak, Anna Winkowska i Wiktoria Zając.

Z parkingów zaczęły znikać samochody. Wielka akcja CBŚP w Radzyniu Podlaskim
zdjęcia
galeria

Z parkingów zaczęły znikać samochody. Wielka akcja CBŚP w Radzyniu Podlaskim

14 podejrzanych, a z nich 11 osób zostało aresztowanych. Tak wygląda bilans najnowszej akcji CBŚP, które namierzyło gang złodziei samochodów.

Ceny gazu w 2023 roku. Nie będzie limitu dochodowego

Ceny gazu w 2023 roku. Nie będzie limitu dochodowego

Rząd wycofuje się z pomysłu, żeby to dochody decydowały o tym, jakie będą rachunki za gaz. Teraz na stole jest nowe rozwiązanie.

Zabawki ze sklepu Zakupowo

Zabawki ze sklepu Zakupowo

Poszukując zabawek dla najmłodszych coraz częściej zastanawiamy się nad tym, jak znaleźć takie, których przystępna cena będzie iść w parze z wysoką jakością. Wiemy, że wzbudzenie dziecięcego zainteresowania nie jest trudne, liczymy jednak na to, że wybranym przez nas zabawkom uda się je również utrzymać. Nie każde rozwiązanie wywiąże się tak samo dobrze z tego rodzaju oczekiwań. Nie ulega jednak wątpliwości, że zabawki ze sklepu Zakupowo będą strzałem w dziesiątkę.

Iluminacje świąteczne w Lublinie nie będą świecić przez całą noc

Iluminacje świąteczne w Lublinie nie będą świecić przez całą noc

Tylko w określonych godzinach mają w tym roku świecić świąteczne ozdoby w centrum Lublina. Ich montaż powinien się zacząć lada dzień. Miasto nie rezygnuje za to z występów w bożonarodzeniowej szopce.

Padwa Zamość wygrała trzeci mecz z rzędu, AZS AWF Biała Podlaska znowu górą

Padwa Zamość wygrała trzeci mecz z rzędu, AZS AWF Biała Podlaska znowu górą

W pierwszym meczu w hali OSiR w tym sezonie Padwa pokonała Budnex Stal Gorzów 21:18. To już trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo drużyny z Zamościa.

Zadzwonił na numer alarmowy: zabiłem swoją żonę, a ciało wrzuciłem do rzeki

Zadzwonił na numer alarmowy: zabiłem swoją żonę, a ciało wrzuciłem do rzeki

Mieszkaniec Lubartowa zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że zabił swoją żonę, a jej zwłoki wrzucił do rzeki.

GTK Gdynia – Bogdanka AZS UMCS II Lublin 69:65. Nie wykorzystały szansy

GTK Gdynia – Bogdanka AZS UMCS II Lublin 69:65. Nie wykorzystały szansy

Bogdanka AZS UMCS II Lublin wystąpiła w Gdyni poważnie wzmocniona zawodniczkami z Energa Basket Ligi. Niestety, nawet to nie pomogło pokonać GTK Gdynia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty