Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 maja 2022 r.
6:35

Urzędowa pensja to za mało. Gdzie dorabiają prezydenci z Lubelskiego

1 8 A A

Prezydenci miast z naszego regionu w ubiegłym roku dostali solidne podwyżki, ale wciąż chętnie dorabiają w innych miejscach. Łatwiej o intratną fuchę jest tym związanym z obozem obecnej władzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ubiegłoroczne podwyżki dla najważniejszych osób w państwie nie ominęły prezydentów miast. Decyzją radnych najhojniej obdarowani zostali prezydenci Lublin – Krzysztof Żuk i Zamościa – Andrzej Wnuk, którzy od sierpnia 2021 roku zarabiają po ok. 9 tys. zł. Do niespełna 8 tys. zł wzrosły pensje Jakuba Banaszka z Chełma i Pawła Maja z Puław. „Tylko” o 6,5 tys. zł więcej dostaje rządzący w Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Nie tylko w urzędzie

Podwyżki wyraźnie widać w opublikowanych właśnie oświadczeniach za ubiegły rok. Ale samorządowcy muszą wskazać w nich także dodatkowe źródła dochodów.

Ubiegłoroczne zarobki Andrzeja Wnuka jako prezydenta miasta to ok. 190 tys. zł. Dodatkowe 81 tys. zł „na rękę” dostał zasiadanie w Radzie ds. spółek z Udziałem Skarbu Państwa. Do jego zadań należy opiniowanie kandydatów na członków organów nadzorczych w państwowych spółkach. Za udział w ok. 140 zdalnych głosowaniach w miesiącu otrzymuje ok. 7 tys. zł.

Dodatkowym zajęciem Wnuka zainteresował się jeden z opozycyjnych radnych, który wnioskował o wygaszenie mandatu prezydenta. Komisarz wyborczy nie dopatrzył się tu jednak złamania przepisów związanych z zakazem łączenia sprawowanej funkcji z zatrudnieniem w administracji rządowej.

– Moje powołanie do rady nie wynika z tego, że jestem politycznym nominatem tylko z tego, że posiadam niezaprzeczalne kompetencje, by w tej radzie zasiadać – tłumaczył nam kilka miesięcy temu Andrzej Wnuk.

Po godzinach w dwóch radach

Dwa dodatkowe źródła zarobków na „państwowym” ma prezydent Chełma. Jakub Banaszek w ubiegłym roku wykazał dochód w wysokości 242 tys. zł. Oprócz chełmskiego magistratu, zarabiał w Radzie ds. Taryfikacji Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji i w radzie nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W tym drugim przypadku za udział w jednym posiedzeniu miesięcznie dostaje ok. 4 tys. zł.

Warto podkreślić, że Chełm jest jednym z beneficjentów środków z WFOŚiGW. Zdaniem Banaszka nie ma tu konfliktu interesów.

– Nie istnieje kolizja prawna pomiędzy pełnieniem funkcji prezydenta a zasiadaniem w radzie nadzorczej. Prezydent jest zawsze wyłączony z głosowań, które dotyczą zarówno miasta Chełm, jak i podległych mu spółek komunalnych – przekonuje biuro prasowe chełmskiego Urzędu Miasta.

Prezydent - wykładowca

Prezydenci będący w opozycji do obecnej władzy nie mają co liczyć na dodatkowe pensje z publicznych pieniędzy. Ale rządzący od 12 lat Lublinem Krzysztof Żuk (PO) i tak może się pochwalić najwyższym rocznym dochodem wśród prezydentów miast naszego regionu. Jego ubiegłoroczne zarobki z umów o pracę to łącznie 251 tys. zł. Jako źródła dochodów podje Urząd Miasta oraz Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie (jej kanclerzem jest związana z Porozumieniem Jarosława Gowina Teresa Bogacka). Z oświadczeń Żuka wynika, że w WSEI wykłada od 2014 roku. Wówczas w tej szkole zarobił 86 tys. rocznie. W późniejszych oświadczeniach swój dochód z ratusza i WSEI zawsze podawał łącznie.

Prezydent Lublina ponadto zarobił blisko 60 tys. zł z praw autorskich i umów zlecenia.

Na tym tle skromnie wypadają Michał Litwiniuk (PO) i bezpartyjny Paweł Maj obaj do urzędowych pensji dorobili jedynie po 5 tys. zł z tytułu „działalności wykonywanej osobiście”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kristopher / 24 maja 2022 r. o 11:24
Teraz już wiem dlaczego moja uczennica Kasia wyszła za mąż za rozwodnika emeryta Żuka ] !!!!! Dla !!!!!
Avatar
romkow / 23 maja 2022 r. o 12:34
Żuk podobno spędza po kilkanaście godzin w Ratuszu i to nawet w weekendy, więc jak on jeszcze znajduje czas na dodatkowe prace? Chyba biedaczek nie je, nie śpi tylko cały czas pracuje.
 Ile byś kont nie założył i tak na każdym łatwo cię poznać. W kółko klepanko o  jednym i tym samym, prawda płatny trollu?
Avatar
srutek / 23 maja 2022 r. o 11:37
Żuk podobno spędza po kilkanaście godzin w Ratuszu i to nawet w weekendy, więc jak on jeszcze znajduje czas na dodatkowe prace? Chyba biedaczek nie je, nie śpi tylko cały czas pracuje.
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 maja 2022 r. o 11:09
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
Słusznie. Wystarczy sprawdzić zeznania majątkowe radnych. A przy okazji: dlaczego tzw. diety są dochodem nieopodatkowanym i nie uwzględnianym w niektórych okolicznościach? Dlaczego opozycja nie robi z tym porządku?
Pragnę przyponieć że realną władzę sprawyuje od 2016 roku piss i to oni powinni się tym zająć, bo jak sam wielokrotnie trierdzisz (ponikąd słusznie) że opozycja to ... . Więc chyba wnioske powinien być złgoszony do p.rzydenta Andrzeja D. (vel. długopis) lub marszałka Elżbiety W. (trzeba unieważnić bo przegramy vel. reasumpcja) ewntualnie dfo samego kalsteina (tego co trzba dac 50 tyś i podpisze). Bo w sumie tylko oni i jeszcze pan Antonii może, bo pana od listu od córki leśmniczego nie ma, a mateusz m. zajęty jest odbieraniem listów w sprawie okazyjnie wystawionych działek od kościoła i sprzątaniem w kamienicach.
A to PiS wprowadził?!
 Ale chyba rządzi i przypomuinam słowa jedej kobiety z grupy jarosława k. cyt.  ‘’Pokora, praca, umiar – mówiła 15 listopada 2015 roku podczas swojego godzinnego exposé Beata Szydło. - Roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą’’ – zapowiadała beata sz., ta sama od wypadku z seicento.
 Ale chyba rządzi i przypomuinam słowa jedej kobiety z grupy jarosława k. cyt.  ‘’Pokora, praca, umiar – mówiła 15 listopada 2015 roku podczas swojego godzinnego exposé Beata Szydło. - Roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą’’ – zapowiadała beata sz., ta sama od wypadku z seicento. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 maja 2022 r. o 11:07
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
Słusznie. Wystarczy sprawdzić zeznania majątkowe radnych. A przy okazji: dlaczego tzw. diety są dochodem nieopodatkowanym i nie uwzględnianym w niektórych okolicznościach? Dlaczego opozycja nie robi z tym porządku?
   Pragnę przypomnieć że realną władzę sprawuje od 2016 roku piss i to oni powinni się tym zająć, bo jak sam wielokrotnie twierdzisz (ponikąd słusznie) że opozycja to ... . Więc chyba wniosek powinien być złgoszony do p.rezydenta andrzeja d. (vel. długopis) lub marszałek elżbiety w. (trzeba unieważnić bo przegramy vel. reasumpcja) ewntualnie dfo samego kalsteina (tego co trzba dac 50 tyś i podpisze). Bo w sumie tylko oni i jeszcze pan antonii ten co tak (miał polecieć rządowym samolotem do smolenska a wybrał pociąg i uciekła z tamtągd jak tchórz, a dziś prowadzi szopkę pt. komisja) może, bo pana od listu od córki leśniczego nie ma, a mateusz m. zajęty jest odbieraniem listów w sprawie okazyjnie wystawionych działek od kościoła i sprzątaniem w kamienicach.
   Pragnę przypomnieć że realną władzę sprawuje od 2016 roku piss i to oni powinni się tym zająć, bo jak sam wielokrotnie twierdzisz (ponikąd słusznie) że opozycja to ... . Więc chyba wniosek powinien być złgoszony do p.rezydenta andrzeja d. (vel. długopis) lub marszałek elżbiety w. (trzeba unieważnić bo przegramy vel. reasumpcja) ewntualnie dfo samego kalsteina (tego co trzba dac 50 tyś i podpisze). Bo w sumie tylko oni i jeszcze pan antonii ten co tak (miał polecieć rządowym samolotem do smolenska a wybrał pociąg i uciekła z... rozwiń
Avatar
poker / 23 maja 2022 r. o 11:06
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
Słusznie. Wystarczy sprawdzić zeznania majątkowe radnych. A przy okazji: dlaczego tzw. diety są dochodem nieopodatkowanym i nie uwzględnianym w niektórych okolicznościach? Dlaczego opozycja nie robi z tym porządku?
Pragnę przyponieć że realną władzę sprawyuje od 2016 roku piss i to oni powinni się tym zająć, bo jak sam wielokrotnie trierdzisz (ponikąd słusznie) że opozycja to ... . Więc chyba wnioske powinien być złgoszony do p.rzydenta Andrzeja D. (vel. długopis) lub marszałka Elżbiety W. (trzeba unieważnić bo przegramy vel. reasumpcja) ewntualnie dfo samego kalsteina (tego co trzba dac 50 tyś i podpisze). Bo w sumie tylko oni i jeszcze pan Antonii może, bo pana od listu od córki leśmniczego nie ma, a mateusz m. zajęty jest odbieraniem listów w sprawie okazyjnie wystawionych działek od kościoła i sprzątaniem w kamienicach.
 A to PiS wprowadził?! 
 A to PiS wprowadził?!  rozwiń
Avatar
poker / 23 maja 2022 r. o 10:05
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
 Słusznie. Wystarczy sprawdzić zeznania majątkowe radnych. A przy okazji: dlaczego tzw. diety są dochodem nieopodatkowanym i nie uwzględnianym w niektórych okolicznościach? Dlaczego opozycja nie robi z tym porządku?
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 maja 2022 r. o 06:39
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
Avatar
Kristopher / 24 maja 2022 r. o 11:24
Teraz już wiem dlaczego moja uczennica Kasia wyszła za mąż za rozwodnika emeryta Żuka ] !!!!! Dla !!!!!
Avatar
romkow / 23 maja 2022 r. o 12:34
Żuk podobno spędza po kilkanaście godzin w Ratuszu i to nawet w weekendy, więc jak on jeszcze znajduje czas na dodatkowe prace? Chyba biedaczek nie je, nie śpi tylko cały czas pracuje.
 Ile byś kont nie założył i tak na każdym łatwo cię poznać. W kółko klepanko o  jednym i tym samym, prawda płatny trollu?
Avatar
srutek / 23 maja 2022 r. o 11:37
Żuk podobno spędza po kilkanaście godzin w Ratuszu i to nawet w weekendy, więc jak on jeszcze znajduje czas na dodatkowe prace? Chyba biedaczek nie je, nie śpi tylko cały czas pracuje.
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 maja 2022 r. o 11:09
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
Słusznie. Wystarczy sprawdzić zeznania majątkowe radnych. A przy okazji: dlaczego tzw. diety są dochodem nieopodatkowanym i nie uwzględnianym w niektórych okolicznościach? Dlaczego opozycja nie robi z tym porządku?
Pragnę przyponieć że realną władzę sprawyuje od 2016 roku piss i to oni powinni się tym zająć, bo jak sam wielokrotnie trierdzisz (ponikąd słusznie) że opozycja to ... . Więc chyba wnioske powinien być złgoszony do p.rzydenta Andrzeja D. (vel. długopis) lub marszałka Elżbiety W. (trzeba unieważnić bo przegramy vel. reasumpcja) ewntualnie dfo samego kalsteina (tego co trzba dac 50 tyś i podpisze). Bo w sumie tylko oni i jeszcze pan Antonii może, bo pana od listu od córki leśmniczego nie ma, a mateusz m. zajęty jest odbieraniem listów w sprawie okazyjnie wystawionych działek od kościoła i sprzątaniem w kamienicach.
A to PiS wprowadził?!
 Ale chyba rządzi i przypomuinam słowa jedej kobiety z grupy jarosława k. cyt.  ‘’Pokora, praca, umiar – mówiła 15 listopada 2015 roku podczas swojego godzinnego exposé Beata Szydło. - Roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą’’ – zapowiadała beata sz., ta sama od wypadku z seicento.
 Ale chyba rządzi i przypomuinam słowa jedej kobiety z grupy jarosława k. cyt.  ‘’Pokora, praca, umiar – mówiła 15 listopada 2015 roku podczas swojego godzinnego exposé Beata Szydło. - Roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą’’ – zapowiadała beata sz., ta sama od wypadku z seicento. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 maja 2022 r. o 11:07
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
Słusznie. Wystarczy sprawdzić zeznania majątkowe radnych. A przy okazji: dlaczego tzw. diety są dochodem nieopodatkowanym i nie uwzględnianym w niektórych okolicznościach? Dlaczego opozycja nie robi z tym porządku?
   Pragnę przypomnieć że realną władzę sprawuje od 2016 roku piss i to oni powinni się tym zająć, bo jak sam wielokrotnie twierdzisz (ponikąd słusznie) że opozycja to ... . Więc chyba wniosek powinien być złgoszony do p.rezydenta andrzeja d. (vel. długopis) lub marszałek elżbiety w. (trzeba unieważnić bo przegramy vel. reasumpcja) ewntualnie dfo samego kalsteina (tego co trzba dac 50 tyś i podpisze). Bo w sumie tylko oni i jeszcze pan antonii ten co tak (miał polecieć rządowym samolotem do smolenska a wybrał pociąg i uciekła z tamtągd jak tchórz, a dziś prowadzi szopkę pt. komisja) może, bo pana od listu od córki leśniczego nie ma, a mateusz m. zajęty jest odbieraniem listów w sprawie okazyjnie wystawionych działek od kościoła i sprzątaniem w kamienicach.
   Pragnę przypomnieć że realną władzę sprawuje od 2016 roku piss i to oni powinni się tym zająć, bo jak sam wielokrotnie twierdzisz (ponikąd słusznie) że opozycja to ... . Więc chyba wniosek powinien być złgoszony do p.rezydenta andrzeja d. (vel. długopis) lub marszałek elżbiety w. (trzeba unieważnić bo przegramy vel. reasumpcja) ewntualnie dfo samego kalsteina (tego co trzba dac 50 tyś i podpisze). Bo w sumie tylko oni i jeszcze pan antonii ten co tak (miał polecieć rządowym samolotem do smolenska a wybrał pociąg i uciekła z... rozwiń
Avatar
poker / 23 maja 2022 r. o 11:06
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
Słusznie. Wystarczy sprawdzić zeznania majątkowe radnych. A przy okazji: dlaczego tzw. diety są dochodem nieopodatkowanym i nie uwzględnianym w niektórych okolicznościach? Dlaczego opozycja nie robi z tym porządku?
Pragnę przyponieć że realną władzę sprawyuje od 2016 roku piss i to oni powinni się tym zająć, bo jak sam wielokrotnie trierdzisz (ponikąd słusznie) że opozycja to ... . Więc chyba wnioske powinien być złgoszony do p.rzydenta Andrzeja D. (vel. długopis) lub marszałka Elżbiety W. (trzeba unieważnić bo przegramy vel. reasumpcja) ewntualnie dfo samego kalsteina (tego co trzba dac 50 tyś i podpisze). Bo w sumie tylko oni i jeszcze pan Antonii może, bo pana od listu od córki leśmniczego nie ma, a mateusz m. zajęty jest odbieraniem listów w sprawie okazyjnie wystawionych działek od kościoła i sprzątaniem w kamienicach.
 A to PiS wprowadził?! 
 A to PiS wprowadził?!  rozwiń
Avatar
poker / 23 maja 2022 r. o 10:05
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
 Słusznie. Wystarczy sprawdzić zeznania majątkowe radnych. A przy okazji: dlaczego tzw. diety są dochodem nieopodatkowanym i nie uwzględnianym w niektórych okolicznościach? Dlaczego opozycja nie robi z tym porządku?
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 maja 2022 r. o 06:39
Piękne potwierdzenie słów zabawiciela Wolski cyt. ,,Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ''
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie niedźwiedź depcze kulę ziemską. Nowy mural nieco się opóźni [zdjęcia]
galeria

W Lublinie niedźwiedź depcze kulę ziemską. Nowy mural nieco się opóźni [zdjęcia]

Przedłużą się prace nad nowym, antywojennym muralem tworzonym przez ukraińskiego artystę na ścianie kamienicy przy Jasnej. Miał być gotowy do dzisiaj, na jego ukończenie potrzeba jeszcze kilka dni.

Lublin: Zamiast koncertu z muzyką Dire Straits był wielki zawód. Pusta hala, muzyków brak
Alarm24

Lublin: Zamiast koncertu z muzyką Dire Straits był wielki zawód. Pusta hala, muzyków brak

Bilety na to wydarzenie nie były tanie, bo kosztowały od 184 do 499 zł. Jednak ci melomani, którzy mieli ochotę posłuchać w piątek muzyki rockowej spod znaku Dire Straits, solidnie się rozczarowali. Koncert został odwołany kilka dni temu, ale niektórzy i tak pojawili się w hali Globus w Lublinie, bo nie dotarła do nich informacja o jego odwołaniu. Organizator komunikował się z posiadaczami biletów za pośrednictwem Facebooka

Rozpad w Górniku Łęczna trwa. Kolejni dwaj piłkarze żegnają się z klubem

Rozpad w Górniku Łęczna trwa. Kolejni dwaj piłkarze żegnają się z klubem

Trwa rozpad drużyny Górnika Łęczna. W piątek okazało się, że z zielono-czarnymi pożegnało się dwóch kolejnych zawodników z linii pomocy – Jason Lokilo i Janusz Gol

Regions Cup: Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej lepsza od Podkarpacia
film

Regions Cup: Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej lepsza od Podkarpacia

W piątek rozpoczął się Finałowy Turniej Makroregionu w ramach UEFA Regions Cup. W Stalowej Woli o awans do krajowego finału walczy także reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarze Sebastiana Luterka na dzień dobry pokonali rywali z Podkarpacia 2:0.

Ogród dla zmysłów przy zamojskiej podstawówce. Nacieszy oko, nos i ucho [zdjęcia]
galeria

Ogród dla zmysłów przy zamojskiej podstawówce. Nacieszy oko, nos i ucho [zdjęcia]

Już jest ponad 100 sadzonek najróżniejszych roślin i kwiatów. Za jakiś czas powstaną też alejki, domki dla owadów i ptaków, a także ławki i altanka. Przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi rozpoczęła się budowa ogrodu sensorycznego.

Młodzież Motoru Lublin druga podczas DMPJ w Bydgoszczy. Ale jest nad czym myśleć

Młodzież Motoru Lublin druga podczas DMPJ w Bydgoszczy. Ale jest nad czym myśleć

W Lublinie młodzież Motoru zajęła drugą lokatę i powtórzyła ten wyczyn dzień później w Bydgoszczy. W czwartek na torze miejscowej Abramczyk Polonii rozegrano drugi ćwierćfinał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w grupie B

Skazany za kradzież prądu. Teraz były radny nie chce oddać pieniędzy do urzędu

Skazany za kradzież prądu. Teraz były radny nie chce oddać pieniędzy do urzędu

Były radny powiatowy Zbigniew A., zgodnie z decyzją władz powiatu puławskiego, ma zwrócić diety, które zostały mu wypłacone po prawomocnym wyroku skazującym. Samorządowiec został o to poproszony już pod koniec lutego, ale pieniędzy do dzisiaj nie zwrócił.

3, 2, 1, 0 start! Zaczyna się 47. Zamojskie Lato Teatralne
25 czerwca 2022, 13:00

3, 2, 1, 0 start! Zaczyna się 47. Zamojskie Lato Teatralne

Na początek przedstawienie dla dzieci, a na wieczorem plenerowy, widowiskowy spektakl na Rynku Wielkim. W sobotę zaczyna się 47. Zamojskie Lato Teatralne. Potrwa do 10 lipca.

Zderzenie na wyjeździe z Lublina. Dwoje dzieci w szpitalu, długi korek samochodów

Zderzenie na wyjeździe z Lublina. Dwoje dzieci w szpitalu, długi korek samochodów

Dwoje małych dzieci pojechało do szpitala na badania po tym, jak samochód, którym jechały, zderzył się z drugim autem. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo ruch w miejscu zdarzenia jest utrudniony

Kontrowersyjny napis na pomniku. Sprawca nadal poszukiwany

Kontrowersyjny napis na pomniku. Sprawca nadal poszukiwany

Ktoś w maju na pomniku Latającej Fortecy w Worońcu pod Białą Podlaską zamieścił kontrowersyjny napis. Policji nie udało się namierzyć sprawcy.

"Klęczałam, a kocie łby wbijały mi się w czaszkę". Performance białoruskich artystów
Zdjęcia
galeria

"Klęczałam, a kocie łby wbijały mi się w czaszkę". Performance białoruskich artystów

Igor przez godzinę odtwarzał pozycję człowieka w sytuacji opresji, z głową przy ziemi. Elektroniczny zegar odmierzał głośne sekundy.

Kolejka przed granicą na 35 kilometrów! Zamkną przejście dla samochodów osobowych

Kolejka przed granicą na 35 kilometrów! Zamkną przejście dla samochodów osobowych

Kolejka samochodów do przejścia granicznego w Dorohusku liczy już ponad 35 kilometrów. Korek zaczyna się od miejscowości Stołpie. Wiele wskazuje też na to, że będzie tak aż do końca czerwca. Dzisiaj Straż Graniczna poinformowała, że w poniedziałek zamknie przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin dla samochodów osobowych

Nad zalewem w Zamościu. Palmy, parasole, parawany i piach [zdjęcia]
galeria

Nad zalewem w Zamościu. Palmy, parasole, parawany i piach [zdjęcia]

Formalnie pierwszy dzień wakacji jest w sobotę, więc dopiero od tego dnia plażowiczów nad zalewem w Zamościu strzec będą ratownicy WOPR. Ale amatorów wodnych i słonecznych kąpieli nie brakowało tutaj już w piątkowe popołudnie.

Suczka nie jadła od kilku tygodni. Jej właściciel czekał, aż zdechnie

Suczka nie jadła od kilku tygodni. Jej właściciel czekał, aż zdechnie

Widok skrajnie wychudzonej suczki zaniepokoił sąsiadów, którzy zaalarmowali puławską fundację prozwierzęcą "Przyjazna Łapa". Wolontariuszki w czwartek udały się pod wskazany adres i odebrały czworonoga właścicielowi. Mela trafiła do puławskiej lecznicy weterynaryjnej.

Zagrodzono część najpopularniejszej drogi rowerowej w Lublinie