Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2021 r.
7:57

Głuska, Popiełuszki, Rusałka... Wiele ulic w Lublinie spadło do niższej kategorii odśnieżania

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
95 12 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Lublin jest przygotowany do szybkiej reakcji na pogorszenie pogody – zapewnia Urząd Miasta.
Ulice znowu podzielono na kilka kategorii – te, które należy odśnieżyć w pierwszej kolejności oraz te,
które będą musiały poczekać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na najlepiej oczyszczanych ulicach luźny śnieg może się utrzymywać nawet do dwóch godzin po ustaniu opadów, a błoto pośniegowe nawet przez cztery godziny. Takie zasady określił Zarząd Dróg i Mostów, który ustalił trzy standardy utrzymania miejskich ulic.

Odśnieżaniem dróg zajmują się na zlecenie miasta cztery firmy. – Już od początku listopada są one w pełnej gotowości – zapewnia Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Wcześniej, później, na końcu

Do pierwszej, najlepszej kategorii załapało się około 200 ulic o łącznej długości 216 km. Na tej liście jest m.in. al. Kraśnicka, Kunickiego, al. Spółdzielczości Pracy czy ul. 3 Maja.

Do drugiej kategorii (luźny śnieg do czterech godzin po opadach, błoto pośniegowe do sześciu godzin) zaliczone są np. ul. Dolna Panny Marii, Jutrzenki, Bursztynowa, Weteranów i Zemborzycka, łącznie ponad 100 ulic (razem mają 112 km).

Z kolei na niemal 300 ulicach (łącznie 144 km) zaliczonych do trzeciego standardu aż przez sześć godzin mogą zalegać zaspy. W tej kategorii jest chociażby ul. Brzeskiej, Jantarowa, Łabędzia, Montażowa oraz Pana Balcera.

Są też ulice, które nie są ujęte w żadnym standardzie. Tu pług pojawi się dopiero wtedy, gdy poproszą o to mieszkańcy, a „ważniejsze” drogi będą już ogarnięte.

Tutaj mają jeździć częściej

Niektóre ulice mają być odśnieżane w tym sezonie lepiej niż zeszłej zimy. Do najwyższego standardu „awansowała” ul. Pielęgniarek. Natomiast do trzeciej kategorii trafiły nieuwzględnione wcześniej w żadnym standardzie ulice: Dolińskiego, Dworska, Gminna, Gospodarcza (ślepy odcinek od Mełgiewskiej do wytwórni słodyczy), Ludowa, Nadrzeczna (od ul. Mickiewicza do Rejtana), osiedlowy odcinek Nałkowskich, ul. Polskiego Czerwonego Krzyża, Plagego i Laśkiewicza, Szelburg-Zarembiny, ŚrodkowaWielka.

Tutaj pług przyjedzie później

Znacznie dłuższa jest lista ulic, które przeniesiono do gorszego standardu odśnieżania. W drugim wylądowały następujące ulice: Akademicka, Braci Wieniawskich, Chemiczna, Cienista, Długa, Gazowa, Gliniana, Głuska, Grabskiego, Grenadierów (z wyjątkiem odcinka do szpitala), Inżynierska, Jagiellońska, Kapucyńska, Kazimierza Wielkiego, Kiepury, Legionowa, Lipińskiego, Lotnicza (odcinek od Drogi Męczenników Majdanka do Pogodnej), Mościckiego, Obrońców Pokoju, Ofiar Katynia, Ogrodowa, Okopowa, Pancerniaków, Peowiaków, Pliszczyńska, Pogodna, Ponikwoda, Popiełuszki, Północna, Rataja, Rusałka, Ruska, Szczerbowskiego, Walentynowicz, Wyzwolenia, Zielona, Zorza.

Z drugiego do trzeciego standardu przeniesiono ul. Balladyny, Frezerów, Krępiecką od Moritza do Witosa, Ordonówny, Porzeczkową, Projektową, Rymwida, Sierpińskiego, Ułanów, Wajdeloty, Wallenroda, Żywnego.

Gdzie dzwonić, gdy zasypie

Interwencje w sprawie stanu ulic można zgłaszać dyżurnemu Zarządu Dróg i Mostów, który w dni powszednie powinien być dostępny pod numerem telefonu 81 466 57 89 od godz. 6 do 21, zaś w soboty, niedziele i święta od godz. 7.30 do 21. W pozostałych porach należy dzwonić do Straży Miejskiej pod numer 986.

Za utrzymanie terenów innych niż drogi (np, alejek w parkach) nie odpowiadają już drogowcy, ale Wydział Gospodarki Komunalnej, któremu można zgłaszać uwagi tylko w dni powszednie od godz. 7.30 do 15.30 (tel. 81 466 31 32), a w innych dniach i godzinach pozostaje dzwonić do Straży Miejskiej. Pod inny numer trzeba natomiast dzwonić w sprawie utrzymania miejsc parkingowych w płatnej strefie: 81 503 21 38 (poniedziałek-piątek, od godz. 8 do 18.30).

Urzędnicy: śledzimy prognozy

Ratusz twierdzi, że jest przygotowany do szybkiej reakcji na opady śniegu lub gołoledź. – Stałą analizę sytuacji, szczególnie w zakresie transportu, utrzymania dróg, a także warunków atmosferycznych prowadzi Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wykorzystywane są do tego zarówno systemy monitoringu wizyjnego, sieć stacji pogodowych oraz programy analityczne – zapewnia Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Miasto ma również podpisaną umowę na świadczenie usługi indywidualnej osłony meteorologicznej obejmującą m.in. codzienne prognozy, ostrzeżenia i analizy meteorologiczne oraz stały całodobowy kontakt z dyżurnym meteorologiem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Muad_Dib / 30 listopada 2021 r. o 08:23
No cóż, podziękujmy za Polski Ład. Dochody z pit-u spadną znacząco. A rząd ma to generalnie w nosie i sypnie jednorazowo trochę ochłapów.
Avatar
Muad_Dib / 30 listopada 2021 r. o 09:17
No cóż, podziękujmy za Polski Ład. Dochody z pit-u spadną znacząco. A rząd ma to generalnie w nosie i sypnie jednorazowo trochę ochłapów.
Sugerujesz, ścierK0 z agencji pato-pr, że Dziad Jakubowicki wzgardzi środkami dla miasta-wydmuszki z PŁ?
 Jakbyś miała trochę rozumu w głowie, to byś się wiedziała, że na samym podatku pit wszystkie gminy a także miasta na prawach powiatu, jakmi jest Lublin, stracą ponad 10% swoich dochodów. W skali Lublina to dziura na poziomie kilkudziesięciu milionów. Rząd jednorazowo da JEDNORAZOWO średnio 50% tego. Średnio, bo jst, które żyją lepiej z rządem dostaną więcej. Taki Białystok coś koło 70% a Warszawa 25%. Nie wiem, czy jesteś z Lublina, czy nie, ale naprawdę trzeba mieć totalne klapki na oczach, żeby nie zobaczyć, że sytuacja samorządów mocno się pogorszy, na czym stracimy my mieszkańcy, niezależnie od tego której partii kibicujesz. Obrażaniem i wyzywaniem innych nic nie wskórasz. Przejrzyj w końcu na oczy
 Jakbyś miała trochę rozumu w głowie, to byś się wiedziała, że na samym podatku pit wszystkie gminy a także miasta na prawach powiatu, jakmi jest Lublin, stracą ponad 10% swoich dochodów. W skali Lublina to dziura na poziomie kilkudziesięciu milionów. Rząd jednorazowo da JEDNORAZOWO średnio 50% tego. Średnio, bo jst, które żyją lepiej z rządem dostaną więcej. Taki Białystok coś koło 70% a Warszawa 25%. Nie wiem, czy jesteś z Lublina, czy nie, ale naprawdę trzeba mieć totalne klapki na oczach, żeby nie zobaczyć, że sytuacja sam... rozwiń
Avatar
Muad_Dib / 30 listopada 2021 r. o 10:10
Co znaczy "dziura" w postaci kilkudziesięciu mln, skoro Szastacz Jakubowicki rocznie P0trafłi wydać nawet kilkaset mln na zbędne (albo niezbędne tylK0 dewelo-buraczkom) bizancjum?
 Dziura, czyli brak dochodów. Wiem, że nie masz większego pojęcia o finansach publicznych, więc pozwól, że ci wytłumaczę. Po jednej stronie masz dochody, na które składa się szerego pozycji, w tym część z redystrybucji podatku pit. W ubiegłym roku wpływy te zostały uszczuplone przez zwolnienie z opodatkowania ludzi poniżej 26 roku życia. W roku nastepnym w związku z wprowadzeniem polskiego ładu, wpływy zostaną jeszcze bardzie uszczuplone. I tu dochodzimy do drugiej pozycji, czyli wydatków, Skoro do kasy nie wpłynie duża część pieniążków, które wpływały w latach ubiegłych, to nie będzie z czego robić niektórych rzeczy i będą problemy np. z odśnieżaniem. Dziurę załatać chce rząd jednorazowo, ale w kwocie zbyt niskiej do potrzeb. Zwracam uwagę na słowo "jednorazowo" Od 2023 nie będzie już tej subwencji i będzie jeszcze gorzej. Pole manewru samorządy mają bardzo ograniczone i będą musiały ciąć wydatki bieżące, a na tym ucierpią przede wszystkim mieszkańcy. Inflacja pędzi jak szalona. Koszty wszystkiego rosną straszliwie i będzie jeszcze gorzej. Dziury kredytami zaspyać się nie da, bo samorządy będą miały problemy z wypłacalnością mając kaganiec w postaci art 243 uofp. Trochę wiedzy i byś przestała rzucać jadem, który wynika przede wszystkim z twojej nikłej wiedzy na wiele tematów, a w tym w szczególności.
 Dziura, czyli brak dochodów. Wiem, że nie masz większego pojęcia o finansach publicznych, więc pozwól, że ci wytłumaczę. Po jednej stronie masz dochody, na które składa się szerego pozycji, w tym część z redystrybucji podatku pit. W ubiegłym roku wpływy te zostały uszczuplone przez zwolnienie z opodatkowania ludzi poniżej 26 roku życia. W roku nastepnym w związku z wprowadzeniem polskiego ładu, wpływy zostaną jeszcze bardzie uszczuplone. I tu dochodzimy do drugiej pozycji, czyli wydatków, Skoro do kasy nie wpłynie duża część ... rozwiń
Avatar
Muad_Dib / 30 listopada 2021 r. o 09:23
Dziad Jakubowicki zatopił finanse Łysogrodu i teraz dziaduje na wszystkim. PS. A jak wygląda odśnieżanie w Jakubowicach?
A masz pojęcie, że Jakubowice to gm. Niemce? :D 
Avatar
Kosmitulo / 30 listopada 2021 r. o 17:22
Czytasz komentarze i się zastanawiasz co jest gorsze. Imbecyl rzucający na lewo i prawo czerstwymi sucharami i myślący że są zabawne czy płatny pisowski troll posiadający mózg wielkości orzecha włoskiego?
Avatar
ajs66 / 1 grudnia 2021 r. o 12:33
Na najlepiej oczyszczanych ulicach luźny śnieg może się utrzymywać nawet do dwóch godzin po ustaniu opadów, a błoto pośniegowe nawet przez cztery godziny. PARANOJA. Czyli jeszcze przez 2 godziny po tym jak spadnie śnieg, nasi drodzy drogowcy będą się przyglądać jak auta stoją w zapach. Czy jakiś ratuszowy "geniusz" wie, jak ważnym łącznikiem między dzielnicami jest Rusałka.?
Avatar
Monisia / 30 listopada 2021 r. o 19:18
Co znaczy "dziura" w postaci kilkudziesięciu mln, skoro Szastacz Jakubowicki rocznie P0trafłi wydać nawet kilkaset mln na zbędne (albo niezbędne tylK0 dewelo-buraczkom) bizancjum?
Avatar
Monisia / 30 listopada 2021 r. o 19:21
No cóż, podziękujmy za Polski Ład. Dochody z pit-u spadną znacząco. A rząd ma to generalnie w nosie i sypnie jednorazowo trochę ochłapów.
 Sugerujesz, ścierK0 z agencji pato-pr, że Dziad Jakubowicki uniesie się "honorem" i wzgardzi środkami dla miasta-wydmuszki z PŁ?
Avatar
Monisia / 30 listopada 2021 r. o 19:19
Łatwo zauważyć, że cięcia dotyczą głównie starych dzielni zamieszkanych przez "plebs", tj. tam, gdzie dewelo-buraczki nie mają wielkiego P0la do P0PiSu, jak LSM, Bronowice czy Wieniawa.
Avatar
Monisia / 30 listopada 2021 r. o 19:19
Dziad Jakubowicki zatopił finanse Łysogrodu i teraz dziaduje na wszystkim. PS. A jak wygląda odśnieżanie w Jakubowicach? PPS. Tak, wiem, ociężała umysłowo ścierK0, że Dziad Jakubowicki mieszka i płaci podatki w gminie Niemce.
Avatar
ajs66 / 1 grudnia 2021 r. o 12:33
Na najlepiej oczyszczanych ulicach luźny śnieg może się utrzymywać nawet do dwóch godzin po ustaniu opadów, a błoto pośniegowe nawet przez cztery godziny. PARANOJA. Czyli jeszcze przez 2 godziny po tym jak spadnie śnieg, nasi drodzy drogowcy będą się przyglądać jak auta stoją w zapach. Czy jakiś ratuszowy "geniusz" wie, jak ważnym łącznikiem między dzielnicami jest Rusałka.?
Avatar
Monisia / 30 listopada 2021 r. o 19:21
No cóż, podziękujmy za Polski Ład. Dochody z pit-u spadną znacząco. A rząd ma to generalnie w nosie i sypnie jednorazowo trochę ochłapów.
 Sugerujesz, ścierK0 z agencji pato-pr, że Dziad Jakubowicki uniesie się "honorem" i wzgardzi środkami dla miasta-wydmuszki z PŁ?
Avatar
Monisia / 30 listopada 2021 r. o 19:19
Łatwo zauważyć, że cięcia dotyczą głównie starych dzielni zamieszkanych przez "plebs", tj. tam, gdzie dewelo-buraczki nie mają wielkiego P0la do P0PiSu, jak LSM, Bronowice czy Wieniawa.
Avatar
Monisia / 30 listopada 2021 r. o 19:19
Dziad Jakubowicki zatopił finanse Łysogrodu i teraz dziaduje na wszystkim. PS. A jak wygląda odśnieżanie w Jakubowicach? PPS. Tak, wiem, ociężała umysłowo ścierK0, że Dziad Jakubowicki mieszka i płaci podatki w gminie Niemce.
Avatar
Monisia / 30 listopada 2021 r. o 19:18
Co znaczy "dziura" w postaci kilkudziesięciu mln, skoro Szastacz Jakubowicki rocznie P0trafłi wydać nawet kilkaset mln na zbędne (albo niezbędne tylK0 dewelo-buraczkom) bizancjum?
Avatar
Kosmitulo / 30 listopada 2021 r. o 17:22
Czytasz komentarze i się zastanawiasz co jest gorsze. Imbecyl rzucający na lewo i prawo czerstwymi sucharami i myślący że są zabawne czy płatny pisowski troll posiadający mózg wielkości orzecha włoskiego?
Avatar
Japolan / 30 listopada 2021 r. o 14:40
Dziad Jakubowicki zatopił finanse Łysogrodu i teraz dziaduje na wszystkim. PS. A jak wygląda odśnieżanie w Jakubowicach? PPS. Tak, wiem, ociężała umysłowo ścierK0, że Dziad Jakubowicki mieszka i płaci podatki w gminie Niemce.
Protestuję przeciwko naruszaniu parytetów płciowych! Ciągle o jakimś "Dziadu". Czyżby z tej wiochy pouciekały wszystkie baby (niekoniecznie Jagi)?
Avatar
Japolan / 30 listopada 2021 r. o 14:37
Grunt, by dojazd do Jakubowic Konińskich był na dobrym poziomie. A co z resztą? Tak samo jak z Polską Wschodnią (według jednego z Politykierów Otumaniających).
Avatar
Muad_Dib / 30 listopada 2021 r. o 10:10
Co znaczy "dziura" w postaci kilkudziesięciu mln, skoro Szastacz Jakubowicki rocznie P0trafłi wydać nawet kilkaset mln na zbędne (albo niezbędne tylK0 dewelo-buraczkom) bizancjum?
 Dziura, czyli brak dochodów. Wiem, że nie masz większego pojęcia o finansach publicznych, więc pozwól, że ci wytłumaczę. Po jednej stronie masz dochody, na które składa się szerego pozycji, w tym część z redystrybucji podatku pit. W ubiegłym roku wpływy te zostały uszczuplone przez zwolnienie z opodatkowania ludzi poniżej 26 roku życia. W roku nastepnym w związku z wprowadzeniem polskiego ładu, wpływy zostaną jeszcze bardzie uszczuplone. I tu dochodzimy do drugiej pozycji, czyli wydatków, Skoro do kasy nie wpłynie duża część pieniążków, które wpływały w latach ubiegłych, to nie będzie z czego robić niektórych rzeczy i będą problemy np. z odśnieżaniem. Dziurę załatać chce rząd jednorazowo, ale w kwocie zbyt niskiej do potrzeb. Zwracam uwagę na słowo "jednorazowo" Od 2023 nie będzie już tej subwencji i będzie jeszcze gorzej. Pole manewru samorządy mają bardzo ograniczone i będą musiały ciąć wydatki bieżące, a na tym ucierpią przede wszystkim mieszkańcy. Inflacja pędzi jak szalona. Koszty wszystkiego rosną straszliwie i będzie jeszcze gorzej. Dziury kredytami zaspyać się nie da, bo samorządy będą miały problemy z wypłacalnością mając kaganiec w postaci art 243 uofp. Trochę wiedzy i byś przestała rzucać jadem, który wynika przede wszystkim z twojej nikłej wiedzy na wiele tematów, a w tym w szczególności.
 Dziura, czyli brak dochodów. Wiem, że nie masz większego pojęcia o finansach publicznych, więc pozwól, że ci wytłumaczę. Po jednej stronie masz dochody, na które składa się szerego pozycji, w tym część z redystrybucji podatku pit. W ubiegłym roku wpływy te zostały uszczuplone przez zwolnienie z opodatkowania ludzi poniżej 26 roku życia. W roku nastepnym w związku z wprowadzeniem polskiego ładu, wpływy zostaną jeszcze bardzie uszczuplone. I tu dochodzimy do drugiej pozycji, czyli wydatków, Skoro do kasy nie wpłynie duża część ... rozwiń
Avatar
Muad_Dib / 30 listopada 2021 r. o 09:23
Dziad Jakubowicki zatopił finanse Łysogrodu i teraz dziaduje na wszystkim. PS. A jak wygląda odśnieżanie w Jakubowicach?
A masz pojęcie, że Jakubowice to gm. Niemce? :D 
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

25 lat sakry biskupiej Mieczysława Cisło. Uroczystość w lubelskiej archikatedrze. Zdjęcia
galeria

25 lat sakry biskupiej Mieczysława Cisło. Uroczystość w lubelskiej archikatedrze. Zdjęcia

Ksiądz biskup Mieczysław Cisło obchodził w czwartek 25. rocznicę sakry biskupiej. Uroczystości odbywały się w katedrze lubelskiej.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej z nowym dyrektorem

Caritas Archidiecezji Lubelskiej z nowym dyrektorem

Dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej został ks. dr Łukasz Mudrak. Zastąpił na stanowisku ks. Pawła Tomaszewskiego

Radni Lublina wyrzucili do kosza projekt mieszkańców

Radni Lublina wyrzucili do kosza projekt mieszkańców

Rada Miasta nie zgodziła się na wprowadzenie zmian w statucie, które zwiększyłyby uprawnienia rad dzielnic. Projekt uchwały osobiście zachwalał senator Jacek Bury, który stwierdził, że Lublin boryka się z "poważnym kryzysem demokracji". Słowa polityka Polski 2050 spotkały się ze stanowczą reakcją samorządowców.

Automatyczna, kontenerowa i na kwadrans

Automatyczna, kontenerowa i na kwadrans

W Białej Podlaskiej brakuje miejskiego szaletu. To się miało zmienić w ubiegłym roku, ale przetarg unieważniono. Miasto po raz kolejny szuka wykonawcy „automatycznej toalety kontenerowej”.

Lublin zbiera świece dla Ukrainy

Lublin zbiera świece dla Ukrainy

ŚwiatłoZLublina – pod takim hasłem trwa zbiórka świec dla mieszkańców Ukrainy. Trafią one do ukraińskich miast i miejscowości z regionów, gdzie w wyniku rosyjskich ataków infrastruktura energetyczna uległa największym uszkodzeniom.

Lublin. Co za wpadka. Podejrzanego taksówkarza zauważyło policyjne małżeństwo

Lublin. Co za wpadka. Podejrzanego taksówkarza zauważyło policyjne małżeństwo

Ogromnego pecha miał mężczyzna, który na dachu swojego samochodu miał koguta taksówki.

Wielki protest rolników w Dorohusku. „W stodole mam tony zboża z ubiegłorocznych zbiorów”
dużo zdjęć
galeria

Wielki protest rolników w Dorohusku. „W stodole mam tony zboża z ubiegłorocznych zbiorów”

Do Dorohuska–Okopy, bazy protestu, zmierza kolumna ciągników rolniczych i oflagowanych samochodów osobowych. Czuć jest atmosferę protestu zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Oszukana Wieś”. Tak zaczyna się czwartkowy poranek przed przejściem granicznym w Dorohusku.

Straż Miejska pokazuje mistrzów parkowania. Miejsce 1. w pełni zasłużone. Zdjęcia
galeria

Straż Miejska pokazuje mistrzów parkowania. Miejsce 1. w pełni zasłużone. Zdjęcia

Strażnicy zapowiadają, że takie zdjęcia będą przedstawiali cyklicznie. Na razie jest trzech mistrzów.

Kierowca volkswagena śmiertelnie potrącił kobietę. Przechodziła przez jezdnię poza pasami

Kierowca volkswagena śmiertelnie potrącił kobietę. Przechodziła przez jezdnię poza pasami

Piesza była reanimowana, ale nie udało się jej uratować. Przechodziła przez jezdnię w dobrze oświetlonym miejscu.

Dęblin. Ruszają zmiany przy dworcu. Najpierw chodnik i zatoka

Dęblin. Ruszają zmiany przy dworcu. Najpierw chodnik i zatoka

Jeszcze tej zimy mieszkańcy doczekają się remontu zatoki autobusowej oraz nowego chodnika wzdłuż ul. Dworcowej. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A. To pierwszy etap zmian w tej części miasta. W planach są już kolejne zadania, w tym remont dworca.

W "Orfeuszu" na Czechowie działa nowa firma. To ukraińska poczta

W "Orfeuszu" na Czechowie działa nowa firma. To ukraińska poczta

Nie wyjeżdżając z Lublina można pójść na ukraińską pocztę. Kurierska firma ze wschodu ma u nas dwa oddziały. Kadra i klienci: z obu stron granicy.

"One RoMan Show" w Centrum Kongresowym UP
10 lutego 2023, 20:00

"One RoMan Show" w Centrum Kongresowym UP

W piątek, 10 lutego o godz. 20 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) wystąpi Roman Żurek z programem "Tapioka".

Nowy partner Lublina. To rodzinne miasto prezydenta Ukrainy i najdłuższe miasto w Europie

Nowy partner Lublina. To rodzinne miasto prezydenta Ukrainy i najdłuższe miasto w Europie

Krzywy Róg będzie miastem partnerskim Lublina. Zgodę na podpisanie umowy z rodzinnym miastem prezydenta Ukrainy wyrazili lubelscy radni.

Kolędujmy z orkiestrą reprezentacyjną WP

Kolędujmy z orkiestrą reprezentacyjną WP

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaprasza dziś na wyjątkowe wydarzenie w Krasnymstawie

Lubelskie. Rolnicy blokują drogi w Hrebennem i Dorohusku. NA ŻYWO

Lubelskie. Rolnicy blokują drogi w Hrebennem i Dorohusku. NA ŻYWO

Protest ma trwać do północy 3 lutego. Na miejscu jest policja, która ostrzega kierowców przez utrudnieniami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty