Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2022 r.
18:55

Jak PiS uchodźcami przykrywał polexit. W tle nazwisko profesora z UMCS

10 22 A A
Waldemar Paruch
Waldemar Paruch (fot. Archiwum)

Premier Mateusz Morawiecki beształ swoich współpracowników za nieprzemyślany spot uderzający w uchodźców i polityków PO. Kontrowersyjnej reklamówki bronił prof. z UMCS. Waldemar Paruch. Tak wynika z kolejnych „maili Dworczyka”, które właśnie wypłynęły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ani rząd, ani minister w KPRM Michał Dworczyk nigdy nie potwierdzili autentyczności regularnie publikowanych e-maili wymienianych między najważniejszymi politykami w Polsce. Jednocześnie jednak kilka osób z obrzeży polityki biorących udział w tych dyskusjach przyznało, że zhakowane i ujawniane systematycznie maile są prawdziwe.

W czwartek w taki właśnie sposób wypłynęła sprawa z 2018 roku.

Spot #BezpiecznySamorząd

21 października 2018 r. to czas wyborów samorządowych. Trwa ostra walka pomiędzy PiS, PO i PSL. Ta pierwsza partia chce przejąć władzę w województwach, miastach, powiatach i gminach. Platforma i ludowcy walczą o utrzymanie się u sterów. Na kilka dni przed głosowaniem w telewizji i internecie pojawia się spot PiS. A partia Kaczyńskiego w mediach społecznościowych wzywa: „21 października wybierz #BezpiecznySamorząd. Podajcie dalej”.

Reklamówka to mix wypowiedzi ówczesnego przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny (o gotowości do przyjmowania przez Polskę uchodźców) ze zdjęciami zamieszek wywołanych przez nielegalnych imigrantów w innych krajach Europy.

Spot był mocno krytykowany, źle oceniał go nawet koalicjant PiS, Jarosław Gowin. W powszechnej opinii był to materiał powielający najgorsze stereootypy, potęgujący niechęć do imigrantów.

– Nagonka przeprowadzona przez część mediów wynika zapewne z prostego powodu: za wszelką cenę próbują one odwrócić uwagę od faktu, że były rząd PO-PSL bezrefleksyjnie, narażając bezpieczeństwo Polaków, zgodził się na przyjmowanie do Polski migrantów – tak na falę krytyki zareagował PiS, a konkretnie Beata Mazurek z Chełma, która dziś jest eurodeputowaną tej partii.

Kilka maili

W czwartek na portalu poufnarozmowa.com został ujawniony kolejny mail z tzw. „maili Dworczaka”. To wymiana wiadomości z 18 października.

Pierwszą pisze Mateusz Morawiecki. „Dostaję mnóstwo maili i SMS-ów ws. spotu o uchodźcach. 1. Sprawa spotu na 100 proc. przegrana w sądzie. 2. Dominacja emocji negatywnych. Ograniczyć jego emisję, bo wzmacnia identyfikację z drugą stroną. 4. Działa na emocje, ale nie wiem czy chwiejnych. ZASADA GENERALNA - takie spoty bada się przed emisją. Czy zbadaliście reakcję na ten spot? Czy sztab go widział? Lepiej mniej tego negatywnego spotu. Beata Sawicka się kłania”.

Odpowiada mu Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS. „Proszę jeszcze o zachowanie spokoju. Spot o uchodźcach ma na celu mobilizację naszych wyborców i demobilizację drugiej strony. Po drugie, jest przeciwagą do narracji o polexicie. To, że jest trafiony, świadczy reakcja drugiej strony, która wypuściła celebrytów Hołownia et consortes atakujących go. Ciekawe, że dopiero dzisiaj od popołudnia, a puściliśmy go wczoraj. Tzn., że zorientowali się, że on działa. Od dziś idzie przede wszystkim spot pozytywny PMM. Spot o uchodźcach był sprawdzony oczywiście pod kątem prawnym”.

Kolejnym który zabiera głos jest politolog z UMCS, prof. Waldemar Paruch. W tym czasie Paruch był szefem Centrum Analiz Strategicznych. To rządowe ciało, którego oficjalnym zadaniem jest m.in. sprawdzanie projektów przygotowywanych ustaw, aby wyeliminować buble prawne.

Paruch miał napisać: „W zupełności Pan Tomek ma rację. Musimy przykryć tematem uchodźców sprawę polexitu, a innego tak mocnego nie mamy. Polacy muszą dyskutować o uchodźcach, a nie o polexicie. To naturalna reakcja na wczoraj. Temat polexitu przykrył taśmy PSL, czyli zniszczył nam przekaz tygodnia ostatniego przed wyborami”.

Kim jest Waldemar Paruch?

To jeden z najbliższych swego czasu współpracowników Jarosława Kaczyńskiego i jak się teraz okazuje - Mateusza Morawieckiego. Był też w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy. Nie pełni już rządowych funkcji. Politycznie – oficjalnie – także się nie udziela. Jednak jeszcze kilka lat temu w PiS był bardzo ceniony, choć w lubelskiej polityce nie miał aż takiego poważania.

W kuluarach zwykło się o Paruchu mówić, że jest przykładem wskazującym różnicę między politologiem a politykiem. Autorzy tych słów mieli ma myśli porażki wyborcze Parucha. W tym tę najgłośniejszą. W 2014 r. był numerem 1. na liście wyborczej PiS w eurowyborach. Do Lublina przyjechał sam Jarosław Kaczyński zachwalający profesora. Ale Paruch mandatu nie zdobył, a lepszy wyborczy wynik miał kandydat z drugiej pozycji - prof. Mirosław Piotrowski.

Jak dziś prof. Waldemar Paruch odnosi się do ujawnionych maili? – Nie odnoszę się do e-maili, których źródła pochodzenia nie znam – odpisał nam krótko na zadane pytanie.

(fot. Screen poufnarozmowa.com)

Spot w sądzie

W połowie grudnia 2021 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zdecydował o dostarczeniu aktów oskarżenia dwunastu politykom PiS, m.in. Mariuszowi Błaszczakowi, Joannie Lichockiej, Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Piotrowi Glińskiemu, Patrykowi Jakiemu oraz Krystynie Pawłowicz, zasiadającej obecnie w TK.

Z wnioskiem o wszczęcie z urzędu postępowania pod nawoływania do nienawiści wystąpił m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Prokuratura odmawiała wszczęcia śledztwa, ale ostatecznie Ośrodek uzyskał w sądzie prawo do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia wobec polityków PiS.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 13 stycznia 2022 r. o 19:09
Elektorat PiS jest łatwy do sterowania. Niski poziom wykształcenia, brak orientacji na samodzielność, brak kreatywności oraz zaściankowość i brak kontaktu ze światem pozwalają sterować milionami ludzi za pomocą kilku kanałów TVP. Elementy są te same: oblężona twierdza, wróg wewnętrzny i zewnętrzny, nieustający atak na rodzinę i wartości kościółkowe. To się miksuje, dodaje detale typu: uchodźca, tęczowi, lewak, ruski gaz, Bruksela, ekologia, kultura, Tokarczuk. Okrasza się wątkiem historycznym - Inka, Bury Pilecki, Chrobry, Lech. Potem ubiera się we wstążki w kolorach narodowych, matkę Boską, Jezusa, Krzyż i Orzeł (najlepiej razem) i piszcza się to suwerenowi jakieś 16 razy na dobę. Sieczka z mózgu jaka powstaje po takim "ćwiczeniu" robi z takiego osobnika zombie zdolne tylko do przekazywania urywków przekazu. Tak urobiony wyborca nie zareaguje nawet w chwili kiedy będzie konał z głodu bo zapowiadana tarcza Mateusza szybciej go przygniecie niż wykarmi. PiS z wami "świadomi" wyborcy.
Elektorat PiS jest łatwy do sterowania. Niski poziom wykształcenia, brak orientacji na samodzielność, brak kreatywności oraz zaściankowość i brak kontaktu ze światem pozwalają sterować milionami ludzi za pomocą kilku kanałów TVP. Elementy są te same: oblężona twierdza, wróg wewnętrzny i zewnętrzny, nieustający atak na rodzinę i wartości kościółkowe. To się miksuje, dodaje detale typu: uchodźca, tęczowi, lewak, ruski gaz, Bruksela, ekologia, kultura, Tokarczuk. Okrasza się wątkiem historycznym - Inka, Bury Pilecki, Chrobry, Lech. Potem ubier... rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 13 stycznia 2022 r. o 19:29
Poker już zameldowany. A gdzie reszta trolli? Monisia? TECZOWY_ZSL? kees22? Przyszły już instrukcje z przekazami dnia od centrali? Brać się do roboty pisowskie szczekaczki.
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 stycznia 2022 r. o 19:03
Ciekawe co przed nami ukrywa Nowym Łagrem...
Avatar
___K___ / 14 stycznia 2022 r. o 09:38
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Pozwolę sobie przypomnieć ci nieśmiało, że "Polskę w ruinie" wymyślił PiS. Szkoda tylko, że tę akurat obietnicę wyborczą realizuje... :-(
Avatar
Kroll / 13 stycznia 2022 r. o 20:37
"W tym czasie Paruch był szefem Centrum Analiz Strategicznych. To rządowe ciało, którego oficjalnym zadaniem jest m.in. sprawdzanie projektów przygotowywanych ustaw, aby wyeliminować buble prawne." Biorąc pod uwagę nasz obecny stan prawny zwłaszcza w kwestiach systemu prawnego i sądów nie szło panu Waldkowi najlepiej w walce z bublami. Albo się nie przemęczał i puszczał projekty jak leci. I PiS już na lata zasłynie z gniotów prawnych. A tak na marginesie: Waldek jest za Polexitem rozumiem?
Avatar
___K___ / 14 stycznia 2022 r. o 07:43
Chociaż nie jestem autorem to przekazuję pewien post dla m.in, dla Uwaga  na trolle pisowskie  celem POmyślenia Panie,Panowie,obywatelki,obywatele,towarzyszki,towarzysze,lewaczki,lewacy oraz pozostałe 55 płci! Czy chcecie partii ,która Wam przywróci wiek emerytalny od 67 lat? Czy chcecie partii ,która zabierze 500+? Czy chcecie partii ,która zabierze wyprawki szkolne? Czy chcecie partii ,która zabierze emerytom 13 i 14 emeryturę? Czy chcecie partii,która przywróci podatek dochodowy dla osób poniżej 26 roku życia? Czy chcecie partii,która wyprzeda resztki Sreber Rodowych za “czapkę śliwek”? Czy chcecie partii,która będzie jeździć po dyrektywy za Odrę lub Smoleńsk? Czy chcecie partii,która finansuje portal szkalujący ,oczerniający,szydzący z ludzi,kobiet,katolików,wiary rozpowszechnia fake newsy o nich oraz politykach tylko jednej opcji ? Czy chcecie partii,która chce żeby duże koncerny medialne nie płaciły podatków w kraju ich działalności? Czy chcecie partii ,która zalegalizuje małżeństwa hom...? Czy chcecie partii,gdzie główny hasłem jest ********? Czy chcecie partii,która OPIŁUJE Polaków,katolików z wiary I patriotyzmu? Czy chceci partii,która zamknie około 800 szpitali zostawiając jedynie 150? Czy chcecie partii ,która ściągalność Vat i podatków przywróci do poziomu 2014 roku? Czy chcecie partii,która w politycznym amoku chce zlikwidować TVP I TVP INFO ? Czy chcecie partii ,w której aborcja dzieci nienarodzonych jest głównym postulatem wyborczym? Czy chcecie partii,polityka w,której pryncypał rzekł,że Polskość to nienormalność? Czy chcecie partii,która nie chce środków finansowy dla Polski z UE w ten sposób chce wyprowadzić Polskę z UE? Czy chcecie takich partii i polityków,którzy wspomagają reżim Mińska i Moskwy ,gdzie w wojnie hybrydowej owe reżimy kolbami wpychają w granice Polski i Unii nielegalnych migrantów? Czy chcecie koalicji efemerydy typu “Wsie Partie Hop do Kupki” tylko po to ,żeby dorwać się do koryta? Czy chcecie partii,która nie ma programu dla Polek,Polaków,Polski,gospodarki jedynym programem jest „totalne veto” wobec rządu i partii rządzącej? Czy chcecie Prezydenta ,który w orędziach będzie beczał,szczepił na Covid-19 bez kolejki lub kleił taśmą drzwi?? Jeżeli tak to bardzo proszę! Szanowny wyborco totalny ! Zawsze rano podczas makijażu czy też golenia spójrz śmiało w lustro i odpowiedz sobie: Czy ja dobrze robię,zrobiłem popierając totalnych? Czy to co powiedziała pewna pani komisarz w Brukseli o Polakach dotyczyło też mnie? Czy ciągłe donoszenia na Polskę i Polaków do Brukseli lub za Odrę służy mnie i Polsce? Czy w Polsce było mniej korupcji przy tym wyborze? Czy zapadały sprawiedliwe wyroki sądowe? Czy powodziło mi się lepiej i więcej zarabiałem? Czy wtedy oddychałem całymi płucami i nie było mi duszno? Czy wtedy emigranci wracali i podejmowali pracę w Polsce? Czy w tym czasie dzieci dostawały 500+? Czy w tym czasie emeryci dostawali 13 i 14 emeryturę? Czy partia,którą popieram rozliczyła się z afer czy zamiotła je pod dywan? Czy partia którą popieram spełniła obietnice wyborcze? Czy popieranie partii,która OPIŁUJE Polaków,katolików z wiary I patriotyzmu? Czy popieranie partii,która nie chce środków finansowy dla Polski z UE w ten sposób chce wyprowadzić Polskę z UE? Czy popieranie takich partii i polityków,którzy wspomagają reżim Mińska i Moskwy ,gdzie w wojnie hybrydowej owe reżimy kolbami wpychają w granice Polski i Unii nielegalnych migrantów? Czy popieranie partii,która nie ma programu dla Polek,Polaków,Polski,gospodarki jedynym programem jest „totalne veto” wobec rządu i partii rządzącej? Czy aborcja nienarodzonych dzieci główny punkt programowy tej partii jest moim wyborem? Pamiętaj odpowiadasz przed samym sobą a więc bądź szczery! Jak zobaczysz roześmiane oblicze to zrobiłeś dobrze! Jak zobaczysz ponurą, posępną twarz zastanów się dlaczego?
Co za debilny wpis w PiSowskim stylu. PiS wiecznie tylko wszystkich wszystkim straszy i kreuje się na wybawiciela, zbawcę wręcz. Widać wyraźnie, jak wybawili nas już z pieniędzy za prąd, gaz, paliwa i żywność. Ja nie chcę, żeby PiSowski rząd coś mi "dawał", bo "daje" mi z tego, co mi wcześniej zabierze i to na wiele sposobów. PiS nie "daje" swoich pieniędzy. To nasza kasa, a oni zajęli się tylko redystrybucją pobierając sobie przy tym sporo dla siebie. Nie inwestują, nie rozwijają kraju. Psują pieniądz. Tak, chcę każdej innej partii, choćby miało się skończyć 500+, 300+ i wszystkie te niby dobroci obecnego (nie)rządu. Bo rozumiem, jak działa gospodarka.
Co za debilny wpis w PiSowskim stylu. PiS wiecznie tylko wszystkich wszystkim straszy i kreuje się na wybawiciela, zbawcę wręcz. Widać wyraźnie, jak wybawili nas już z pieniędzy za prąd, gaz, paliwa i żywność. Ja nie chcę, żeby PiSowski rząd coś mi "dawał", bo "daje" mi z tego, co mi wcześniej zabierze i to na wiele sposobów. PiS nie "daje" swoich pieniędzy. To nasza kasa, a oni zajęli się tylko redystrybucją pobierając sobie przy tym sporo dla siebie. Nie inwestują, nie rozwijają kraju. Psują pie... rozwiń
Avatar
Krzysztof25 / 14 stycznia 2022 r. o 09:43
Profesor Waldemar musiał odstawić jakiś numer że  go odstawili od korytka? Taki strateg, a sam stał się "uchodźcą" tyle że politycznym. Kto ogniem wojuje...
Avatar
lbn / 13 stycznia 2022 r. o 19:32
Profesor Waldemar. Onegdaj tak blisko prezesa Kaczyńskiego.....
Avatar
maria-antonina / 14 stycznia 2022 r. o 08:09
Profesor Waldemar. Onegdaj tak blisko prezesa Kaczyńskiego.....
 Czy posądzanie Waldemara i Jarosława o gojostwo nie jest ordynarnym pomówieniem?
Avatar
jak70 / 15 stycznia 2022 r. o 01:47
pisowcy podniecają się ,że w aferze podsłuchowej były spożywane ośmiorniczki,które w innych krajach są jednym z najtańszym daniem rybnym.
Avatar
jak70 / 15 stycznia 2022 r. o 01:47
pisowcy podniecają się ,że w aferze podsłuchowej były spożywane ośmiorniczki,które w innych krajach są jednym z najtańszym daniem rybnym.
Avatar
kees22 / 14 stycznia 2022 r. o 10:40
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Pozwolę sobie przypomnieć ci nieśmiało, że "Polskę w ruinie" wymyślił PiS. Szkoda tylko, że tę akurat obietnicę wyborczą realizuje... :-(
 A ja ci przypominam ,że za Peło kazano nam wierzyć w zieloną wyspę, że TW Bolek jest bohaterem narodowym i że rudy jest jedynym remedium na wszysko co złe w POlsce. 
 A ja ci przypominam ,że za Peło kazano nam wierzyć w zieloną wyspę, że TW Bolek jest bohaterem narodowym i że rudy jest jedynym remedium na wszysko co złe w POlsce.  rozwiń
Avatar
poker / 14 stycznia 2022 r. o 09:55
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Pozwolę sobie przypomnieć ci nieśmiało, że "Polskę w ruinie" wymyślił PiS. Szkoda tylko, że tę akurat obietnicę wyborczą realizuje... :-(
 Rozumiem i doceniam twoją nieśmiałość spowodowaną albo niewiedzą, albo wstydem, że powielasz kłamstwo, do którego PO się przyznała:)
 Rozumiem i doceniam twoją nieśmiałość spowodowaną albo niewiedzą, albo wstydem, że powielasz kłamstwo, do którego PO się przyznała:) rozwiń
Avatar
Krzysztof25 / 14 stycznia 2022 r. o 09:43
Profesor Waldemar musiał odstawić jakiś numer że  go odstawili od korytka? Taki strateg, a sam stał się "uchodźcą" tyle że politycznym. Kto ogniem wojuje...
Avatar
___K___ / 14 stycznia 2022 r. o 09:38
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Pozwolę sobie przypomnieć ci nieśmiało, że "Polskę w ruinie" wymyślił PiS. Szkoda tylko, że tę akurat obietnicę wyborczą realizuje... :-(
Avatar
poker / 14 stycznia 2022 r. o 09:35
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Avatar
poker / 14 stycznia 2022 r. o 09:30
Elektorat PiS jest łatwy do sterowania. Niski poziom wykształcenia, brak orientacji na samodzielność, brak kreatywności oraz zaściankowość i brak kontaktu ze światem pozwalają sterować milionami ludzi za pomocą kilku kanałów TVP. Elementy są te same: oblężona twierdza, wróg wewnętrzny i  zewnętrzny, nieustający atak na rodzinę i wartości kościółkowe. To się miksuje, dodaje detale typu: uchodźca, tęczowi, lewak, ruski gaz, Bruksela, ekologia, kultura, Tokarczuk. Okrasza się wątkiem historycznym - Inka, Bury Pilecki, Chrobry, Lech. Potem ubiera się we wstążki w kolorach narodowych, matkę Boską, Jezusa, Krzyż i Orzeł (najlepiej razem) i piszcza się to suwerenowi jakieś 16 razy na dobę. Sieczka z mózgu jaka powstaje po takim "ćwiczeniu" robi z takiego osobnika  zombie zdolne tylko do przekazywania urywków przekazu. Tak urobiony wyborca nie zareaguje nawet w chwili kiedy będzie konał z głodu bo zapowiadana tarcza Mateusza szybciej go przygniecie niż wykarmi. PiS z wami "świadomi" wyborcy.
Brawo! Rozwijasz się! Coraz lepiej wychodzi ci pisanie wytycznych z brejzlandii.
Dla ciebie PAN. Wódki z tobą nie piłem. Kumpli szukas że się przymilasz? Tu nie znajdziesz.
 :):):) Pan? :):):) Oj, bardzo byś chciał, ale za wyskokie progi. Ciebie chyba za młodu ojciec cepem po łbie walił, skoro mój wpis odczytujesz jako chęć przymilania się. Pozostaje tylko współczuć ci...
 :):):) Pan? :):):) Oj, bardzo byś chciał, ale za wyskokie progi. Ciebie chyba za młodu ojciec cepem po łbie walił, skoro mój wpis odczytujesz jako chęć przymilania się. Pozostaje tylko współczuć ci... rozwiń
Avatar
maria-antonina / 14 stycznia 2022 r. o 08:09
Profesor Waldemar. Onegdaj tak blisko prezesa Kaczyńskiego.....
 Czy posądzanie Waldemara i Jarosława o gojostwo nie jest ordynarnym pomówieniem?
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 stycznia 2022 r. o 07:49
A tak się spytam, PO ile były te ośmiorniczki ?
Avatar
___K___ / 14 stycznia 2022 r. o 07:43
Chociaż nie jestem autorem to przekazuję pewien post dla m.in, dla Uwaga  na trolle pisowskie  celem POmyślenia Panie,Panowie,obywatelki,obywatele,towarzyszki,towarzysze,lewaczki,lewacy oraz pozostałe 55 płci! Czy chcecie partii ,która Wam przywróci wiek emerytalny od 67 lat? Czy chcecie partii ,która zabierze 500+? Czy chcecie partii ,która zabierze wyprawki szkolne? Czy chcecie partii ,która zabierze emerytom 13 i 14 emeryturę? Czy chcecie partii,która przywróci podatek dochodowy dla osób poniżej 26 roku życia? Czy chcecie partii,która wyprzeda resztki Sreber Rodowych za “czapkę śliwek”? Czy chcecie partii,która będzie jeździć po dyrektywy za Odrę lub Smoleńsk? Czy chcecie partii,która finansuje portal szkalujący ,oczerniający,szydzący z ludzi,kobiet,katolików,wiary rozpowszechnia fake newsy o nich oraz politykach tylko jednej opcji ? Czy chcecie partii,która chce żeby duże koncerny medialne nie płaciły podatków w kraju ich działalności? Czy chcecie partii ,która zalegalizuje małżeństwa hom...? Czy chcecie partii,gdzie główny hasłem jest ********? Czy chcecie partii,która OPIŁUJE Polaków,katolików z wiary I patriotyzmu? Czy chceci partii,która zamknie około 800 szpitali zostawiając jedynie 150? Czy chcecie partii ,która ściągalność Vat i podatków przywróci do poziomu 2014 roku? Czy chcecie partii,która w politycznym amoku chce zlikwidować TVP I TVP INFO ? Czy chcecie partii ,w której aborcja dzieci nienarodzonych jest głównym postulatem wyborczym? Czy chcecie partii,polityka w,której pryncypał rzekł,że Polskość to nienormalność? Czy chcecie partii,która nie chce środków finansowy dla Polski z UE w ten sposób chce wyprowadzić Polskę z UE? Czy chcecie takich partii i polityków,którzy wspomagają reżim Mińska i Moskwy ,gdzie w wojnie hybrydowej owe reżimy kolbami wpychają w granice Polski i Unii nielegalnych migrantów? Czy chcecie koalicji efemerydy typu “Wsie Partie Hop do Kupki” tylko po to ,żeby dorwać się do koryta? Czy chcecie partii,która nie ma programu dla Polek,Polaków,Polski,gospodarki jedynym programem jest „totalne veto” wobec rządu i partii rządzącej? Czy chcecie Prezydenta ,który w orędziach będzie beczał,szczepił na Covid-19 bez kolejki lub kleił taśmą drzwi?? Jeżeli tak to bardzo proszę! Szanowny wyborco totalny ! Zawsze rano podczas makijażu czy też golenia spójrz śmiało w lustro i odpowiedz sobie: Czy ja dobrze robię,zrobiłem popierając totalnych? Czy to co powiedziała pewna pani komisarz w Brukseli o Polakach dotyczyło też mnie? Czy ciągłe donoszenia na Polskę i Polaków do Brukseli lub za Odrę służy mnie i Polsce? Czy w Polsce było mniej korupcji przy tym wyborze? Czy zapadały sprawiedliwe wyroki sądowe? Czy powodziło mi się lepiej i więcej zarabiałem? Czy wtedy oddychałem całymi płucami i nie było mi duszno? Czy wtedy emigranci wracali i podejmowali pracę w Polsce? Czy w tym czasie dzieci dostawały 500+? Czy w tym czasie emeryci dostawali 13 i 14 emeryturę? Czy partia,którą popieram rozliczyła się z afer czy zamiotła je pod dywan? Czy partia którą popieram spełniła obietnice wyborcze? Czy popieranie partii,która OPIŁUJE Polaków,katolików z wiary I patriotyzmu? Czy popieranie partii,która nie chce środków finansowy dla Polski z UE w ten sposób chce wyprowadzić Polskę z UE? Czy popieranie takich partii i polityków,którzy wspomagają reżim Mińska i Moskwy ,gdzie w wojnie hybrydowej owe reżimy kolbami wpychają w granice Polski i Unii nielegalnych migrantów? Czy popieranie partii,która nie ma programu dla Polek,Polaków,Polski,gospodarki jedynym programem jest „totalne veto” wobec rządu i partii rządzącej? Czy aborcja nienarodzonych dzieci główny punkt programowy tej partii jest moim wyborem? Pamiętaj odpowiadasz przed samym sobą a więc bądź szczery! Jak zobaczysz roześmiane oblicze to zrobiłeś dobrze! Jak zobaczysz ponurą, posępną twarz zastanów się dlaczego?
Co za debilny wpis w PiSowskim stylu. PiS wiecznie tylko wszystkich wszystkim straszy i kreuje się na wybawiciela, zbawcę wręcz. Widać wyraźnie, jak wybawili nas już z pieniędzy za prąd, gaz, paliwa i żywność. Ja nie chcę, żeby PiSowski rząd coś mi "dawał", bo "daje" mi z tego, co mi wcześniej zabierze i to na wiele sposobów. PiS nie "daje" swoich pieniędzy. To nasza kasa, a oni zajęli się tylko redystrybucją pobierając sobie przy tym sporo dla siebie. Nie inwestują, nie rozwijają kraju. Psują pieniądz. Tak, chcę każdej innej partii, choćby miało się skończyć 500+, 300+ i wszystkie te niby dobroci obecnego (nie)rządu. Bo rozumiem, jak działa gospodarka.
Co za debilny wpis w PiSowskim stylu. PiS wiecznie tylko wszystkich wszystkim straszy i kreuje się na wybawiciela, zbawcę wręcz. Widać wyraźnie, jak wybawili nas już z pieniędzy za prąd, gaz, paliwa i żywność. Ja nie chcę, żeby PiSowski rząd coś mi "dawał", bo "daje" mi z tego, co mi wcześniej zabierze i to na wiele sposobów. PiS nie "daje" swoich pieniędzy. To nasza kasa, a oni zajęli się tylko redystrybucją pobierając sobie przy tym sporo dla siebie. Nie inwestują, nie rozwijają kraju. Psują pie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące wyciętych drzew nad Bugiem. Sprawdza to policja i prokuratura

Tysiące wyciętych drzew nad Bugiem. Sprawdza to policja i prokuratura

Mieszkańcy i aktywiści przecierali oczy ze zdumienia widząc ogromne ilości ściętych drzew nad brzegiem Bugu na chronionym przyrodniczo obszarze. Do gołej ziemi wykarczowano kilkadziesiąt hektarów. Sprawą zajmują się policja i prokuratura, a dzierżawca terenu twierdzi, że działał zgodnie z prawem.

Dla jednych 400 zł, dla innych nawet 32 tys. złotych nagrody. Tak docenia lubelski marszałek

Dla jednych 400 zł, dla innych nawet 32 tys. złotych nagrody. Tak docenia lubelski marszałek

Nagrody w wysokości prawie 4 mln zł przyznał pod koniec ubiegłego roku pracownikom Urzędu Marszałkowskiego marszałek Jarosław Stawiarski (PiS). Najniższa premia wyniosła 400 zł. Rekordzista otrzymał 32 tys. zł.

Pluszowy żółw i pies Pluto dla dzieci. To Światowy Dzień Chorego w szpitalu w Lublinie
galeria

Pluszowy żółw i pies Pluto dla dzieci. To Światowy Dzień Chorego w szpitalu w Lublinie

W środę, 8 lutego, obchodziliśmy XXXI Światowy Dzień Chorego. Widać to było w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Nocne nasłuchiwanie sów już jutro. „Noc sów” z ogniskiem i kiełbaskami

Nocne nasłuchiwanie sów już jutro. „Noc sów” z ogniskiem i kiełbaskami

Zwyczaje mało znanych ptaków drapieżnych poznają uczestnicy „Nocy sów” w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie (powiat rycki). Otwarte spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 19.

Czy grzyby mogą zamienić w zombie? Naukowo o „The Last of Us”

Czy grzyby mogą zamienić w zombie? Naukowo o „The Last of Us”

Choroby powodowane przez grzyby są trudne do leczenia, bo grzyby komunikując się między sobą, mogą przekazywać m.in. informację o oporności na leki. Jednak pasożytem człowieka nie stanie się Cordyceps, grzyb tworzący „mrówki zombie” – mówi mykolożka dr hab. Anna Biedunkiewicz.

Poważny wypadek busa na S12 w pobliżu Puław. Zablokowana droga do Lublina. Objazdy

Poważny wypadek busa na S12 w pobliżu Puław. Zablokowana droga do Lublina. Objazdy

Na miejscu jest policja i kieruje, jadące w stronę Lublina, samochody na objazdy.

Lublin. Kongres Rad Dzielnic i temat przewodni: spalarnia śmieci
film

Lublin. Kongres Rad Dzielnic i temat przewodni: spalarnia śmieci

W Lublinie odbywa się druga edycja Kongresu Rad Dzielnic. To spotkanie organizowane przez senatora Polski 2050 Jacka Burego.

Górki czechowskie. Znamy uzasadnienie ostatniego wyroku sądu

Górki czechowskie. Znamy uzasadnienie ostatniego wyroku sądu

Wojewódzki Sąd Administracyjny stanął po stronie miasta i dewelopera decydując o przyszłości górek czechowskich. Teraz poznaliśmy uzasadnienie wyroku.

Wystawa "Akwarele i rysunek" Eweliny Maliborskiej-Patkowskiej
17 lutego 2023, 17:00

Wystawa "Akwarele i rysunek" Eweliny Maliborskiej-Patkowskiej

W piątek, 17 lutego o godz. 17 w Galerii OKNA MBP (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy Eweliny Maliborskiej-Patkowskiej "Akwarele i rysunek".

II liga koszykarzy: Lublinianka gorsza od Probasket Mińsk Mazowiecki

II liga koszykarzy: Lublinianka gorsza od Probasket Mińsk Mazowiecki

Lublinianka dzielnie walczyła z Superis UKS Probasket, ale ostatecznie musiała uznać wyższość podopiecznych Rafała Króla.

Do biedronki przyszedł żuk... Wicewojewoda tak chwali przyznanie pieniędzy na drogi

Do biedronki przyszedł żuk... Wicewojewoda tak chwali przyznanie pieniędzy na drogi

Ponad 300 mln zł trafiło do województwa lubelskiego w ramach ostatniego rozdania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wicewojewoda Robert Gmitruczuk (PiS) zapewnia, że pieniądze były przyznawane samorządom bez klucza partyjnego.

Azoty Puławy znowu bez kapitana

Azoty Puławy znowu bez kapitana

Kiepska wiadomość dla trenera Roberta Lisa, a także kibiców Azotów Puławy. Michał Jurecki w najbliższych tygodniach nie pomoże drużynie na parkiecie.

 Liceum chce kształcić przyszłych żołnierzy pod patronatem MON

Liceum chce kształcić przyszłych żołnierzy pod patronatem MON

Platerka zamierza kształcić uczniów w swoich klasach mundurowych pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. – Zainteresowanie tym profilem jest duże – przyznaje Przemysław Olesiejuk, dyrektor II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej.

Na czym polega praca stomatologa?

Na czym polega praca stomatologa?

Każdy z nas mniej więcej wie, na czym polega praca dentysty. Lekarz stomatolog to jednak bardzo obszerne pojęcie, dlatego też chcielibyśmy przyjrzeć się mu nieco bliżej. Odpowiemy sobie również na pytanie odnośnie tego, jak często powinniśmy odwiedzać gabinet dentystyczny.

Grzegorz Turnau w Centrum Spotkania Kultur
17 lutego 2023, 19:00

Grzegorz Turnau w Centrum Spotkania Kultur

W piątek, 17 lutego o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) wystąpi Grzegorz Turnau z koncertem w ramach trasy "Znów wędrujemy".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!