Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2022 r.
18:55

Jak PiS uchodźcami przykrywał polexit. W tle nazwisko profesora z UMCS

10 22 A A
Waldemar Paruch
Waldemar Paruch (fot. Archiwum)

Premier Mateusz Morawiecki beształ swoich współpracowników za nieprzemyślany spot uderzający w uchodźców i polityków PO. Kontrowersyjnej reklamówki bronił prof. z UMCS. Waldemar Paruch. Tak wynika z kolejnych „maili Dworczyka”, które właśnie wypłynęły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ani rząd, ani minister w KPRM Michał Dworczyk nigdy nie potwierdzili autentyczności regularnie publikowanych e-maili wymienianych między najważniejszymi politykami w Polsce. Jednocześnie jednak kilka osób z obrzeży polityki biorących udział w tych dyskusjach przyznało, że zhakowane i ujawniane systematycznie maile są prawdziwe.

W czwartek w taki właśnie sposób wypłynęła sprawa z 2018 roku.

Spot #BezpiecznySamorząd

21 października 2018 r. to czas wyborów samorządowych. Trwa ostra walka pomiędzy PiS, PO i PSL. Ta pierwsza partia chce przejąć władzę w województwach, miastach, powiatach i gminach. Platforma i ludowcy walczą o utrzymanie się u sterów. Na kilka dni przed głosowaniem w telewizji i internecie pojawia się spot PiS. A partia Kaczyńskiego w mediach społecznościowych wzywa: „21 października wybierz #BezpiecznySamorząd. Podajcie dalej”.

Reklamówka to mix wypowiedzi ówczesnego przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny (o gotowości do przyjmowania przez Polskę uchodźców) ze zdjęciami zamieszek wywołanych przez nielegalnych imigrantów w innych krajach Europy.

Spot był mocno krytykowany, źle oceniał go nawet koalicjant PiS, Jarosław Gowin. W powszechnej opinii był to materiał powielający najgorsze stereootypy, potęgujący niechęć do imigrantów.

– Nagonka przeprowadzona przez część mediów wynika zapewne z prostego powodu: za wszelką cenę próbują one odwrócić uwagę od faktu, że były rząd PO-PSL bezrefleksyjnie, narażając bezpieczeństwo Polaków, zgodził się na przyjmowanie do Polski migrantów – tak na falę krytyki zareagował PiS, a konkretnie Beata Mazurek z Chełma, która dziś jest eurodeputowaną tej partii.

Kilka maili

W czwartek na portalu poufnarozmowa.com został ujawniony kolejny mail z tzw. „maili Dworczaka”. To wymiana wiadomości z 18 października.

Pierwszą pisze Mateusz Morawiecki. „Dostaję mnóstwo maili i SMS-ów ws. spotu o uchodźcach. 1. Sprawa spotu na 100 proc. przegrana w sądzie. 2. Dominacja emocji negatywnych. Ograniczyć jego emisję, bo wzmacnia identyfikację z drugą stroną. 4. Działa na emocje, ale nie wiem czy chwiejnych. ZASADA GENERALNA - takie spoty bada się przed emisją. Czy zbadaliście reakcję na ten spot? Czy sztab go widział? Lepiej mniej tego negatywnego spotu. Beata Sawicka się kłania”.

Odpowiada mu Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS. „Proszę jeszcze o zachowanie spokoju. Spot o uchodźcach ma na celu mobilizację naszych wyborców i demobilizację drugiej strony. Po drugie, jest przeciwagą do narracji o polexicie. To, że jest trafiony, świadczy reakcja drugiej strony, która wypuściła celebrytów Hołownia et consortes atakujących go. Ciekawe, że dopiero dzisiaj od popołudnia, a puściliśmy go wczoraj. Tzn., że zorientowali się, że on działa. Od dziś idzie przede wszystkim spot pozytywny PMM. Spot o uchodźcach był sprawdzony oczywiście pod kątem prawnym”.

Kolejnym który zabiera głos jest politolog z UMCS, prof. Waldemar Paruch. W tym czasie Paruch był szefem Centrum Analiz Strategicznych. To rządowe ciało, którego oficjalnym zadaniem jest m.in. sprawdzanie projektów przygotowywanych ustaw, aby wyeliminować buble prawne.

Paruch miał napisać: „W zupełności Pan Tomek ma rację. Musimy przykryć tematem uchodźców sprawę polexitu, a innego tak mocnego nie mamy. Polacy muszą dyskutować o uchodźcach, a nie o polexicie. To naturalna reakcja na wczoraj. Temat polexitu przykrył taśmy PSL, czyli zniszczył nam przekaz tygodnia ostatniego przed wyborami”.

Kim jest Waldemar Paruch?

To jeden z najbliższych swego czasu współpracowników Jarosława Kaczyńskiego i jak się teraz okazuje - Mateusza Morawieckiego. Był też w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy. Nie pełni już rządowych funkcji. Politycznie – oficjalnie – także się nie udziela. Jednak jeszcze kilka lat temu w PiS był bardzo ceniony, choć w lubelskiej polityce nie miał aż takiego poważania.

W kuluarach zwykło się o Paruchu mówić, że jest przykładem wskazującym różnicę między politologiem a politykiem. Autorzy tych słów mieli ma myśli porażki wyborcze Parucha. W tym tę najgłośniejszą. W 2014 r. był numerem 1. na liście wyborczej PiS w eurowyborach. Do Lublina przyjechał sam Jarosław Kaczyński zachwalający profesora. Ale Paruch mandatu nie zdobył, a lepszy wyborczy wynik miał kandydat z drugiej pozycji - prof. Mirosław Piotrowski.

Jak dziś prof. Waldemar Paruch odnosi się do ujawnionych maili? – Nie odnoszę się do e-maili, których źródła pochodzenia nie znam – odpisał nam krótko na zadane pytanie.

(fot. Screen poufnarozmowa.com)

Spot w sądzie

W połowie grudnia 2021 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zdecydował o dostarczeniu aktów oskarżenia dwunastu politykom PiS, m.in. Mariuszowi Błaszczakowi, Joannie Lichockiej, Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Piotrowi Glińskiemu, Patrykowi Jakiemu oraz Krystynie Pawłowicz, zasiadającej obecnie w TK.

Z wnioskiem o wszczęcie z urzędu postępowania pod nawoływania do nienawiści wystąpił m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Prokuratura odmawiała wszczęcia śledztwa, ale ostatecznie Ośrodek uzyskał w sądzie prawo do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia wobec polityków PiS.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 13 stycznia 2022 r. o 19:09
+37
Elektorat PiS jest łatwy do sterowania. Niski poziom wykształcenia, brak orientacji na samodzielność, brak kreatywności oraz zaściankowość i brak kontaktu ze światem pozwalają sterować milionami ludzi za pomocą kilku kanałów TVP. Elementy są te same: oblężona twierdza, wróg wewnętrzny i zewnętrzny, nieustający atak na rodzinę i wartości kościółkowe. To się miksuje, dodaje detale typu: uchodźca, tęczowi, lewak, ruski gaz, Bruksela, ekologia, kultura, Tokarczuk. Okrasza się wątkiem historycznym - Inka, Bury Pilecki, Chrobry, Lech. Potem ubiera się we wstążki w kolorach narodowych, matkę Boską, Jezusa, Krzyż i Orzeł (najlepiej razem) i piszcza się to suwerenowi jakieś 16 razy na dobę. Sieczka z mózgu jaka powstaje po takim "ćwiczeniu" robi z takiego osobnika zombie zdolne tylko do przekazywania urywków przekazu. Tak urobiony wyborca nie zareaguje nawet w chwili kiedy będzie konał z głodu bo zapowiadana tarcza Mateusza szybciej go przygniecie niż wykarmi. PiS z wami "świadomi" wyborcy.
Elektorat PiS jest łatwy do sterowania. Niski poziom wykształcenia, brak orientacji na samodzielność, brak kreatywności oraz zaściankowość i brak kontaktu ze światem pozwalają sterować milionami ludzi za pomocą kilku kanałów TVP. Elementy są te same: oblężona twierdza, wróg wewnętrzny i zewnętrzny, nieustający atak na rodzinę i wartości kościółkowe. To się miksuje, dodaje detale typu: uchodźca, tęczowi, lewak, ruski gaz, Bruksela, ekologia, kultura, Tokarczuk. Okrasza się wątkiem historycznym - Inka, Bury Pilecki, Chrobry, Lech. Potem ubier... rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 13 stycznia 2022 r. o 19:29
+27
Poker już zameldowany. A gdzie reszta trolli? Monisia? TECZOWY_ZSL? kees22? Przyszły już instrukcje z przekazami dnia od centrali? Brać się do roboty pisowskie szczekaczki.
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 stycznia 2022 r. o 19:03
+21
Ciekawe co przed nami ukrywa Nowym Łagrem...
Avatar
Kroll / 13 stycznia 2022 r. o 20:37
+20
"W tym czasie Paruch był szefem Centrum Analiz Strategicznych. To rządowe ciało, którego oficjalnym zadaniem jest m.in. sprawdzanie projektów przygotowywanych ustaw, aby wyeliminować buble prawne." Biorąc pod uwagę nasz obecny stan prawny zwłaszcza w kwestiach systemu prawnego i sądów nie szło panu Waldkowi najlepiej w walce z bublami. Albo się nie przemęczał i puszczał projekty jak leci. I PiS już na lata zasłynie z gniotów prawnych. A tak na marginesie: Waldek jest za Polexitem rozumiem?
Avatar
___K___ / 14 stycznia 2022 r. o 09:38
+17
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Pozwolę sobie przypomnieć ci nieśmiało, że "Polskę w ruinie" wymyślił PiS. Szkoda tylko, że tę akurat obietnicę wyborczą realizuje... :-(
Avatar
___K___ / 14 stycznia 2022 r. o 07:43
+17
Chociaż nie jestem autorem to przekazuję pewien post dla m.in, dla Uwaga  na trolle pisowskie  celem POmyślenia Panie,Panowie,obywatelki,obywatele,towarzyszki,towarzysze,lewaczki,lewacy oraz pozostałe 55 płci! Czy chcecie partii ,która Wam przywróci wiek emerytalny od 67 lat? Czy chcecie partii ,która zabierze 500+? Czy chcecie partii ,która zabierze wyprawki szkolne? Czy chcecie partii ,która zabierze emerytom 13 i 14 emeryturę? Czy chcecie partii,która przywróci podatek dochodowy dla osób poniżej 26 roku życia? Czy chcecie partii,która wyprzeda resztki Sreber Rodowych za “czapkę śliwek”? Czy chcecie partii,która będzie jeździć po dyrektywy za Odrę lub Smoleńsk? Czy chcecie partii,która finansuje portal szkalujący ,oczerniający,szydzący z ludzi,kobiet,katolików,wiary rozpowszechnia fake newsy o nich oraz politykach tylko jednej opcji ? Czy chcecie partii,która chce żeby duże koncerny medialne nie płaciły podatków w kraju ich działalności? Czy chcecie partii ,która zalegalizuje małżeństwa hom...? Czy chcecie partii,gdzie główny hasłem jest ********? Czy chcecie partii,która OPIŁUJE Polaków,katolików z wiary I patriotyzmu? Czy chceci partii,która zamknie około 800 szpitali zostawiając jedynie 150? Czy chcecie partii ,która ściągalność Vat i podatków przywróci do poziomu 2014 roku? Czy chcecie partii,która w politycznym amoku chce zlikwidować TVP I TVP INFO ? Czy chcecie partii ,w której aborcja dzieci nienarodzonych jest głównym postulatem wyborczym? Czy chcecie partii,polityka w,której pryncypał rzekł,że Polskość to nienormalność? Czy chcecie partii,która nie chce środków finansowy dla Polski z UE w ten sposób chce wyprowadzić Polskę z UE? Czy chcecie takich partii i polityków,którzy wspomagają reżim Mińska i Moskwy ,gdzie w wojnie hybrydowej owe reżimy kolbami wpychają w granice Polski i Unii nielegalnych migrantów? Czy chcecie koalicji efemerydy typu “Wsie Partie Hop do Kupki” tylko po to ,żeby dorwać się do koryta? Czy chcecie partii,która nie ma programu dla Polek,Polaków,Polski,gospodarki jedynym programem jest „totalne veto” wobec rządu i partii rządzącej? Czy chcecie Prezydenta ,który w orędziach będzie beczał,szczepił na Covid-19 bez kolejki lub kleił taśmą drzwi?? Jeżeli tak to bardzo proszę! Szanowny wyborco totalny ! Zawsze rano podczas makijażu czy też golenia spójrz śmiało w lustro i odpowiedz sobie: Czy ja dobrze robię,zrobiłem popierając totalnych? Czy to co powiedziała pewna pani komisarz w Brukseli o Polakach dotyczyło też mnie? Czy ciągłe donoszenia na Polskę i Polaków do Brukseli lub za Odrę służy mnie i Polsce? Czy w Polsce było mniej korupcji przy tym wyborze? Czy zapadały sprawiedliwe wyroki sądowe? Czy powodziło mi się lepiej i więcej zarabiałem? Czy wtedy oddychałem całymi płucami i nie było mi duszno? Czy wtedy emigranci wracali i podejmowali pracę w Polsce? Czy w tym czasie dzieci dostawały 500+? Czy w tym czasie emeryci dostawali 13 i 14 emeryturę? Czy partia,którą popieram rozliczyła się z afer czy zamiotła je pod dywan? Czy partia którą popieram spełniła obietnice wyborcze? Czy popieranie partii,która OPIŁUJE Polaków,katolików z wiary I patriotyzmu? Czy popieranie partii,która nie chce środków finansowy dla Polski z UE w ten sposób chce wyprowadzić Polskę z UE? Czy popieranie takich partii i polityków,którzy wspomagają reżim Mińska i Moskwy ,gdzie w wojnie hybrydowej owe reżimy kolbami wpychają w granice Polski i Unii nielegalnych migrantów? Czy popieranie partii,która nie ma programu dla Polek,Polaków,Polski,gospodarki jedynym programem jest „totalne veto” wobec rządu i partii rządzącej? Czy aborcja nienarodzonych dzieci główny punkt programowy tej partii jest moim wyborem? Pamiętaj odpowiadasz przed samym sobą a więc bądź szczery! Jak zobaczysz roześmiane oblicze to zrobiłeś dobrze! Jak zobaczysz ponurą, posępną twarz zastanów się dlaczego?
Co za debilny wpis w PiSowskim stylu. PiS wiecznie tylko wszystkich wszystkim straszy i kreuje się na wybawiciela, zbawcę wręcz. Widać wyraźnie, jak wybawili nas już z pieniędzy za prąd, gaz, paliwa i żywność. Ja nie chcę, żeby PiSowski rząd coś mi "dawał", bo "daje" mi z tego, co mi wcześniej zabierze i to na wiele sposobów. PiS nie "daje" swoich pieniędzy. To nasza kasa, a oni zajęli się tylko redystrybucją pobierając sobie przy tym sporo dla siebie. Nie inwestują, nie rozwijają kraju. Psują pieniądz. Tak, chcę każdej innej partii, choćby miało się skończyć 500+, 300+ i wszystkie te niby dobroci obecnego (nie)rządu. Bo rozumiem, jak działa gospodarka.
Co za debilny wpis w PiSowskim stylu. PiS wiecznie tylko wszystkich wszystkim straszy i kreuje się na wybawiciela, zbawcę wręcz. Widać wyraźnie, jak wybawili nas już z pieniędzy za prąd, gaz, paliwa i żywność. Ja nie chcę, żeby PiSowski rząd coś mi "dawał", bo "daje" mi z tego, co mi wcześniej zabierze i to na wiele sposobów. PiS nie "daje" swoich pieniędzy. To nasza kasa, a oni zajęli się tylko redystrybucją pobierając sobie przy tym sporo dla siebie. Nie inwestują, nie rozwijają kraju. Psują pie... rozwiń
Avatar
lbn / 13 stycznia 2022 r. o 19:32
+13
Profesor Waldemar. Onegdaj tak blisko prezesa Kaczyńskiego.....
Avatar
Krzysztof25 / 14 stycznia 2022 r. o 09:43
+12
Profesor Waldemar musiał odstawić jakiś numer że  go odstawili od korytka? Taki strateg, a sam stał się "uchodźcą" tyle że politycznym. Kto ogniem wojuje...
Avatar
maria-antonina / 14 stycznia 2022 r. o 08:09
+8
Profesor Waldemar. Onegdaj tak blisko prezesa Kaczyńskiego.....
 Czy posądzanie Waldemara i Jarosława o gojostwo nie jest ordynarnym pomówieniem?
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 stycznia 2022 r. o 07:49
+4
A tak się spytam, PO ile były te ośmiorniczki ?
Avatar
jak70 / 15 stycznia 2022 r. o 01:47
+3
pisowcy podniecają się ,że w aferze podsłuchowej były spożywane ośmiorniczki,które w innych krajach są jednym z najtańszym daniem rybnym.
Avatar
kees22 / 14 stycznia 2022 r. o 10:40
-16
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Pozwolę sobie przypomnieć ci nieśmiało, że "Polskę w ruinie" wymyślił PiS. Szkoda tylko, że tę akurat obietnicę wyborczą realizuje... :-(
 A ja ci przypominam ,że za Peło kazano nam wierzyć w zieloną wyspę, że TW Bolek jest bohaterem narodowym i że rudy jest jedynym remedium na wszysko co złe w POlsce. 
 A ja ci przypominam ,że za Peło kazano nam wierzyć w zieloną wyspę, że TW Bolek jest bohaterem narodowym i że rudy jest jedynym remedium na wszysko co złe w POlsce.  rozwiń
Avatar
poker / 14 stycznia 2022 r. o 09:55
-8
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Pozwolę sobie przypomnieć ci nieśmiało, że "Polskę w ruinie" wymyślił PiS. Szkoda tylko, że tę akurat obietnicę wyborczą realizuje... :-(
 Rozumiem i doceniam twoją nieśmiałość spowodowaną albo niewiedzą, albo wstydem, że powielasz kłamstwo, do którego PO się przyznała:)
 Rozumiem i doceniam twoją nieśmiałość spowodowaną albo niewiedzą, albo wstydem, że powielasz kłamstwo, do którego PO się przyznała:) rozwiń
Avatar
Krzysztof25 / 14 stycznia 2022 r. o 09:43
+12
Profesor Waldemar musiał odstawić jakiś numer że  go odstawili od korytka? Taki strateg, a sam stał się "uchodźcą" tyle że politycznym. Kto ogniem wojuje...
Avatar
___K___ / 14 stycznia 2022 r. o 09:38
+17
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Pozwolę sobie przypomnieć ci nieśmiało, że "Polskę w ruinie" wymyślił PiS. Szkoda tylko, że tę akurat obietnicę wyborczą realizuje... :-(
Avatar
poker / 14 stycznia 2022 r. o 09:35
-20
Polexit to kolejna bajka propagandowa wymyślona przez PO, podobnie jak hasło "Polska w ruinie". Tusk już zęby zjadł z wysiłku, żeby co tydzień coś wymyślić, żeby media miały pożywkę, a głupki z dołów partyjnych łykają to jak pelikany. Ale cóż? Głupkom trudno rozeznać prawdę, bo są głupkami...
Avatar
poker / 14 stycznia 2022 r. o 09:30
-12
Elektorat PiS jest łatwy do sterowania. Niski poziom wykształcenia, brak orientacji na samodzielność, brak kreatywności oraz zaściankowość i brak kontaktu ze światem pozwalają sterować milionami ludzi za pomocą kilku kanałów TVP. Elementy są te same: oblężona twierdza, wróg wewnętrzny i  zewnętrzny, nieustający atak na rodzinę i wartości kościółkowe. To się miksuje, dodaje detale typu: uchodźca, tęczowi, lewak, ruski gaz, Bruksela, ekologia, kultura, Tokarczuk. Okrasza się wątkiem historycznym - Inka, Bury Pilecki, Chrobry, Lech. Potem ubiera się we wstążki w kolorach narodowych, matkę Boską, Jezusa, Krzyż i Orzeł (najlepiej razem) i piszcza się to suwerenowi jakieś 16 razy na dobę. Sieczka z mózgu jaka powstaje po takim "ćwiczeniu" robi z takiego osobnika  zombie zdolne tylko do przekazywania urywków przekazu. Tak urobiony wyborca nie zareaguje nawet w chwili kiedy będzie konał z głodu bo zapowiadana tarcza Mateusza szybciej go przygniecie niż wykarmi. PiS z wami "świadomi" wyborcy.
Brawo! Rozwijasz się! Coraz lepiej wychodzi ci pisanie wytycznych z brejzlandii.
Dla ciebie PAN. Wódki z tobą nie piłem. Kumpli szukas że się przymilasz? Tu nie znajdziesz.
 :):):) Pan? :):):) Oj, bardzo byś chciał, ale za wyskokie progi. Ciebie chyba za młodu ojciec cepem po łbie walił, skoro mój wpis odczytujesz jako chęć przymilania się. Pozostaje tylko współczuć ci...
 :):):) Pan? :):):) Oj, bardzo byś chciał, ale za wyskokie progi. Ciebie chyba za młodu ojciec cepem po łbie walił, skoro mój wpis odczytujesz jako chęć przymilania się. Pozostaje tylko współczuć ci... rozwiń
Avatar
maria-antonina / 14 stycznia 2022 r. o 08:09
+8
Profesor Waldemar. Onegdaj tak blisko prezesa Kaczyńskiego.....
 Czy posądzanie Waldemara i Jarosława o gojostwo nie jest ordynarnym pomówieniem?
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 stycznia 2022 r. o 07:49
+4
A tak się spytam, PO ile były te ośmiorniczki ?
Avatar
___K___ / 14 stycznia 2022 r. o 07:43
+17
Chociaż nie jestem autorem to przekazuję pewien post dla m.in, dla Uwaga  na trolle pisowskie  celem POmyślenia Panie,Panowie,obywatelki,obywatele,towarzyszki,towarzysze,lewaczki,lewacy oraz pozostałe 55 płci! Czy chcecie partii ,która Wam przywróci wiek emerytalny od 67 lat? Czy chcecie partii ,która zabierze 500+? Czy chcecie partii ,która zabierze wyprawki szkolne? Czy chcecie partii ,która zabierze emerytom 13 i 14 emeryturę? Czy chcecie partii,która przywróci podatek dochodowy dla osób poniżej 26 roku życia? Czy chcecie partii,która wyprzeda resztki Sreber Rodowych za “czapkę śliwek”? Czy chcecie partii,która będzie jeździć po dyrektywy za Odrę lub Smoleńsk? Czy chcecie partii,która finansuje portal szkalujący ,oczerniający,szydzący z ludzi,kobiet,katolików,wiary rozpowszechnia fake newsy o nich oraz politykach tylko jednej opcji ? Czy chcecie partii,która chce żeby duże koncerny medialne nie płaciły podatków w kraju ich działalności? Czy chcecie partii ,która zalegalizuje małżeństwa hom...? Czy chcecie partii,gdzie główny hasłem jest ********? Czy chcecie partii,która OPIŁUJE Polaków,katolików z wiary I patriotyzmu? Czy chceci partii,która zamknie około 800 szpitali zostawiając jedynie 150? Czy chcecie partii ,która ściągalność Vat i podatków przywróci do poziomu 2014 roku? Czy chcecie partii,która w politycznym amoku chce zlikwidować TVP I TVP INFO ? Czy chcecie partii ,w której aborcja dzieci nienarodzonych jest głównym postulatem wyborczym? Czy chcecie partii,polityka w,której pryncypał rzekł,że Polskość to nienormalność? Czy chcecie partii,która nie chce środków finansowy dla Polski z UE w ten sposób chce wyprowadzić Polskę z UE? Czy chcecie takich partii i polityków,którzy wspomagają reżim Mińska i Moskwy ,gdzie w wojnie hybrydowej owe reżimy kolbami wpychają w granice Polski i Unii nielegalnych migrantów? Czy chcecie koalicji efemerydy typu “Wsie Partie Hop do Kupki” tylko po to ,żeby dorwać się do koryta? Czy chcecie partii,która nie ma programu dla Polek,Polaków,Polski,gospodarki jedynym programem jest „totalne veto” wobec rządu i partii rządzącej? Czy chcecie Prezydenta ,który w orędziach będzie beczał,szczepił na Covid-19 bez kolejki lub kleił taśmą drzwi?? Jeżeli tak to bardzo proszę! Szanowny wyborco totalny ! Zawsze rano podczas makijażu czy też golenia spójrz śmiało w lustro i odpowiedz sobie: Czy ja dobrze robię,zrobiłem popierając totalnych? Czy to co powiedziała pewna pani komisarz w Brukseli o Polakach dotyczyło też mnie? Czy ciągłe donoszenia na Polskę i Polaków do Brukseli lub za Odrę służy mnie i Polsce? Czy w Polsce było mniej korupcji przy tym wyborze? Czy zapadały sprawiedliwe wyroki sądowe? Czy powodziło mi się lepiej i więcej zarabiałem? Czy wtedy oddychałem całymi płucami i nie było mi duszno? Czy wtedy emigranci wracali i podejmowali pracę w Polsce? Czy w tym czasie dzieci dostawały 500+? Czy w tym czasie emeryci dostawali 13 i 14 emeryturę? Czy partia,którą popieram rozliczyła się z afer czy zamiotła je pod dywan? Czy partia którą popieram spełniła obietnice wyborcze? Czy popieranie partii,która OPIŁUJE Polaków,katolików z wiary I patriotyzmu? Czy popieranie partii,która nie chce środków finansowy dla Polski z UE w ten sposób chce wyprowadzić Polskę z UE? Czy popieranie takich partii i polityków,którzy wspomagają reżim Mińska i Moskwy ,gdzie w wojnie hybrydowej owe reżimy kolbami wpychają w granice Polski i Unii nielegalnych migrantów? Czy popieranie partii,która nie ma programu dla Polek,Polaków,Polski,gospodarki jedynym programem jest „totalne veto” wobec rządu i partii rządzącej? Czy aborcja nienarodzonych dzieci główny punkt programowy tej partii jest moim wyborem? Pamiętaj odpowiadasz przed samym sobą a więc bądź szczery! Jak zobaczysz roześmiane oblicze to zrobiłeś dobrze! Jak zobaczysz ponurą, posępną twarz zastanów się dlaczego?
Co za debilny wpis w PiSowskim stylu. PiS wiecznie tylko wszystkich wszystkim straszy i kreuje się na wybawiciela, zbawcę wręcz. Widać wyraźnie, jak wybawili nas już z pieniędzy za prąd, gaz, paliwa i żywność. Ja nie chcę, żeby PiSowski rząd coś mi "dawał", bo "daje" mi z tego, co mi wcześniej zabierze i to na wiele sposobów. PiS nie "daje" swoich pieniędzy. To nasza kasa, a oni zajęli się tylko redystrybucją pobierając sobie przy tym sporo dla siebie. Nie inwestują, nie rozwijają kraju. Psują pieniądz. Tak, chcę każdej innej partii, choćby miało się skończyć 500+, 300+ i wszystkie te niby dobroci obecnego (nie)rządu. Bo rozumiem, jak działa gospodarka.
Co za debilny wpis w PiSowskim stylu. PiS wiecznie tylko wszystkich wszystkim straszy i kreuje się na wybawiciela, zbawcę wręcz. Widać wyraźnie, jak wybawili nas już z pieniędzy za prąd, gaz, paliwa i żywność. Ja nie chcę, żeby PiSowski rząd coś mi "dawał", bo "daje" mi z tego, co mi wcześniej zabierze i to na wiele sposobów. PiS nie "daje" swoich pieniędzy. To nasza kasa, a oni zajęli się tylko redystrybucją pobierając sobie przy tym sporo dla siebie. Nie inwestują, nie rozwijają kraju. Psują pie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Rozpoczęły się zapowiadane kontrole cen na sklepowych półkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma sprawdzać, czy handlowcy zareagują na obniżkę VAT. Grozi karami dla tych, którzy cen nie obniżą. Na razie niektóre produkty zdrożały.

Olga Bończyk na Dzień Kobiet w Nałęczowie
6 marca 2022, 19:00

Olga Bończyk na Dzień Kobiet w Nałęczowie

6 marca o godz. 19 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury wystąpi Olga Bończyk z zespołem.

Wisła Puławy – Pilica Białobrzegi 6:0. Drugi sparing na szóstkę

Wisła Puławy – Pilica Białobrzegi 6:0. Drugi sparing na szóstkę

Po sobotniej porażce w Kielcach Wisła Puławy spisała się dużo lepiej w środowym sparingu z Pilicą Białobrzegi. Rywal tym razem był jednak mniej wymagający i Duma Powiśla rozbiła ostatecznie trzecioligowca 6:0.

Mogłeś odpowiedzieć dobrze, ale i tak nie zdałeś. Tak wyglądał egzamin na prawo jazdy

Mogłeś odpowiedzieć dobrze, ale i tak nie zdałeś. Tak wyglądał egzamin na prawo jazdy

Zamieszanie z egzaminami na prawo jazdy. Do zestawu pytań zostało włączonych osiem błędnych. Ministerstwo szuka odpowiedzialnych za to urzędników, a Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego sprawdzają czy ci co 24 stycznia nie zdali egzaminu, oblali go słusznie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!