Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 czerwca 2022 r.
8:09

W Lublinie na wakacje skracają godziny otwarcia boisk. "Ta decyzja jest skandaliczna"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
7 17 A A
Lublin na każdym kroku podkreśla, że w 2023 roku będzie Europejską Stolicą Młodzieży
Lublin na każdym kroku podkreśla, że w 2023 roku będzie Europejską Stolicą Młodzieży (fot. Piotr Michalski)

Radykalnie skrócone zostały w tym roku godziny otwarcia boisk Orlik podczas wakacji. – Jak ma się rozwijać sport w tym mieście, skoro brak miejsc do gry? – pyta rozczarowany Czytelnik. Ratusz tłumaczy, że musi szukać oszczędności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez całe wakacje boiska Orlik mają być czynne wyłącznie od godz. 16 do 20. To o wiele krócej niż w poprzednich latach, gdy boiska były otwarte latem przez dziewięć godzin dziennie, zazwyczaj od godz. 12 do 21.

– Co mają robić dzieci i młodzież? Siedzieć przed telewizorami i komputerami? Cztery dostępne godziny zajmą kluby, a co z pozostałymi? Nie wspomnę już o dorosłych, którzy też grają w piłkę, koszykówkę, siatkówkę czy tenisa – skarży się nam pan Bartek. Dla niego ta decyzja jest niezrozumiała.

– Z powodu inflacji mniej osób wyjedzie na wakacje. Miasto, zamiast udostępnić miejsca do aktywnego wypoczynku, po prostu je zamyka. Za to np. Wydział Kultury ma duże fundusze na wydarzenia, na które przychodzi później 10 osób – skarży się nasz Czytelnik. – Jak ma się rozwijać sport w tym mieście, skoro brak miejsc do gry? Poza Orlikami praktycznie nie ma ogólnodostępnych boisk. Na nowych osiedlach nie powstają boiska, a na starych są zabudowywane nowymi blokami.

Na nowe godziny otwarcia boisk skarży nam się również jedna z mam, której synowie spędzają wakacje w mieście. – Ta decyzja jest skandaliczna, bezmyślna, podejmowana chyba przez osoby, które nie mają dzieci – mówi pani Agnieszka. – Jak dziecko siedzi w domu i nie jedzie na kolonie, to jedyne, co może zrobić nie wydając pieniędzy, to pójść na boiska. A teraz skończy się tak, że dzieci będą siedzieć z telefonami w domu.

Dlaczego okrojono godziny dostępności Orlików? – Wprowadzone przez rząd zmiany w systemie podatkowym, które uszczupliły budżet miasta o blisko 145 mln zł oraz aktualna sytuacja gospodarcza i inflacja odczuwalne są we wszystkich obszarach funkcjonowania miasta, co wpływa na jego finanse, zmuszając do szukania oszczędności – odpowiada Anna Czerwonka z biura prasowego Ratusza.

Urząd Miasta przekonuje, że jest gdzie grać w piłkę. – Poza Orlikami mieszkańcy mogą korzystać także z kilkudziesięciu boisk osiedlowych i dodatkowo udostępnionych w okresie letnim 16 boisk przyszkolnych na terenie całego miasta – dodaje Czerwonka.

Ratusz informuje, że cztery szkoły będą udostępniać Orliki także poza standardowymi godzinami, czyli przed godz. 16, ale bez udziału animatora zajęć. Tak ma być * w podstawówce nr 1 przy Kunickiego (codziennie od godz. 13 do 16), * w szkole nr 33 przy Pogodnej (boisko ma być tu czynne dodatkowo od poniedziałku do piątku w godz. 9-12), * w podstawówce nr 57 przy Krasińskiego (od poniedziałku do piątku ma być otwierane już o godz. 13) oraz * na boisku odzieżówki przy Lwowskiej 11 (od wtorku do piątku będzie tu można grać od godz. 13).

Orlik obok szkoły przy ul. Wajdeloty będzie czynny w wakacje od godz. 16 do 20 (fot. Piotr Michalski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LoganBig / 29 czerwca 2022 r. o 14:12
Nie no wcale nie widać, że uwaga_na_trolle i dr_dewelonarciarstwa to jeden i ten sam troll tylko piszący z dwóch różnych kont. Wcale a wcale.
Avatar
dr_dewelonarciarstwa / 29 czerwca 2022 r. o 13:36
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
No gdzieś w końcu ten milion aut obiecanych przez morawieckiego (tego co jesgo żona kupiła okazjonalnie działki od księdza) trzeba będzie parkować...
A jak tam prezydent Żuk? Już znalazł sobie legalne miejsce parkingowe czy dalej parkuje na chodnikach?
 Nie drażnij paliwacuchy - osoby ciężK0 chorej z nienawiści do pisiaków, roweraków, aktywistów oraz zetteemu (który ciągle odmawia wypłaty tantiemów za używanie prywatnego wizerunku paliwacuchy przyozdabiającego przystanki mpk).
 Nie drażnij paliwacuchy - osoby ciężK0 chorej z nienawiści do pisiaków, roweraków, aktywistów oraz zetteemu (który ciągle odmawia wypłaty tantiemów za używanie prywatnego wizerunku paliwacuchy przyozdabiającego przystanki mpk). rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 czerwca 2022 r. o 13:31
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
No gdzieś w końcu ten milion aut obiecanych przez morawieckiego (tego co jesgo żona kupiła okazjonalnie działki od księdza) trzeba będzie parkować...
A jak tam prezydent Żuk? Już znalazł sobie legalne miejsce parkingowe czy dalej parkuje na chodnikach?
 Z tego co słyszałem pozazdrościł balbinie i też jest wożony...
Avatar
dr_dewelonarciarstwa / 29 czerwca 2022 r. o 13:29
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
 ReK0rdowa liczba aut na mieszkańca to wyznacznik "rozwoju" ala Detroit.
Avatar
dr_dewelonarciarstwa / 29 czerwca 2022 r. o 13:28
Dziad Jakubowicki oszczędza na nowe K0lesioseum za 400-500 mln dla cfaniaków od czarnego cyrku i deweloperki, tak że ten teges ...
 Żeby ubogacać, może P0 prostu zaciągnąć K0lejne chwilówki (obecnie pewno oprocentowane sporo powyżej 10%). Ta decyzja to po prostu K0lejny K0pniak sprzedany "plebsowi".
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 13:07
Lublin to jest stolicą, ale dziadostwa, niekompetencji, niegospodarności i nepotyzmu.
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 13:06
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
No gdzieś w końcu ten milion aut obiecanych przez morawieckiego (tego co jesgo żona kupiła okazjonalnie działki od księdza) trzeba będzie parkować...
 A jak tam prezydent Żuk? Już znalazł sobie legalne miejsce parkingowe czy dalej parkuje na chodnikach?
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 czerwca 2022 r. o 12:02
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
 No gdzieś w końcu ten milion aut obiecanych przez morawieckiego (tego co jesgo żona kupiła okazjonalnie działki od księdza) trzeba będzie parkować...
Avatar
richirich / 29 czerwca 2022 r. o 11:19
do 21:00 to powinnien byc standart.... albo faktycznie przeróbcie to na parkingi bo po co to komu
Avatar
wnikliwy / 29 czerwca 2022 r. o 11:18
I TAK STAŁY PUSTE
Avatar
LoganBig / 29 czerwca 2022 r. o 14:12
Nie no wcale nie widać, że uwaga_na_trolle i dr_dewelonarciarstwa to jeden i ten sam troll tylko piszący z dwóch różnych kont. Wcale a wcale.
Avatar
dr_dewelonarciarstwa / 29 czerwca 2022 r. o 13:36
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
No gdzieś w końcu ten milion aut obiecanych przez morawieckiego (tego co jesgo żona kupiła okazjonalnie działki od księdza) trzeba będzie parkować...
A jak tam prezydent Żuk? Już znalazł sobie legalne miejsce parkingowe czy dalej parkuje na chodnikach?
 Nie drażnij paliwacuchy - osoby ciężK0 chorej z nienawiści do pisiaków, roweraków, aktywistów oraz zetteemu (który ciągle odmawia wypłaty tantiemów za używanie prywatnego wizerunku paliwacuchy przyozdabiającego przystanki mpk).
 Nie drażnij paliwacuchy - osoby ciężK0 chorej z nienawiści do pisiaków, roweraków, aktywistów oraz zetteemu (który ciągle odmawia wypłaty tantiemów za używanie prywatnego wizerunku paliwacuchy przyozdabiającego przystanki mpk). rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 czerwca 2022 r. o 13:31
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
No gdzieś w końcu ten milion aut obiecanych przez morawieckiego (tego co jesgo żona kupiła okazjonalnie działki od księdza) trzeba będzie parkować...
A jak tam prezydent Żuk? Już znalazł sobie legalne miejsce parkingowe czy dalej parkuje na chodnikach?
 Z tego co słyszałem pozazdrościł balbinie i też jest wożony...
Avatar
dr_dewelonarciarstwa / 29 czerwca 2022 r. o 13:29
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
 ReK0rdowa liczba aut na mieszkańca to wyznacznik "rozwoju" ala Detroit.
Avatar
dr_dewelonarciarstwa / 29 czerwca 2022 r. o 13:28
Dziad Jakubowicki oszczędza na nowe K0lesioseum za 400-500 mln dla cfaniaków od czarnego cyrku i deweloperki, tak że ten teges ...
 Żeby ubogacać, może P0 prostu zaciągnąć K0lejne chwilówki (obecnie pewno oprocentowane sporo powyżej 10%). Ta decyzja to po prostu K0lejny K0pniak sprzedany "plebsowi".
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 13:07
Lublin to jest stolicą, ale dziadostwa, niekompetencji, niegospodarności i nepotyzmu.
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 13:06
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
No gdzieś w końcu ten milion aut obiecanych przez morawieckiego (tego co jesgo żona kupiła okazjonalnie działki od księdza) trzeba będzie parkować...
 A jak tam prezydent Żuk? Już znalazł sobie legalne miejsce parkingowe czy dalej parkuje na chodnikach?
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 czerwca 2022 r. o 12:02
To i tak cud, że w ogóle otwarte. Że nie przerobiono ich jeszcze na parking.
 No gdzieś w końcu ten milion aut obiecanych przez morawieckiego (tego co jesgo żona kupiła okazjonalnie działki od księdza) trzeba będzie parkować...
Avatar
richirich / 29 czerwca 2022 r. o 11:19
do 21:00 to powinnien byc standart.... albo faktycznie przeróbcie to na parkingi bo po co to komu
Avatar
wnikliwy / 29 czerwca 2022 r. o 11:18
I TAK STAŁY PUSTE
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj