Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2021 r.
21:13

Lublin. Uczelnia tylko dla zaszczepionych. Tak zdecydował rektor

Autor: Zdjęcie autora sko
979 15 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie zdecydowała, że w zajęciach udział mogą wziąć tylko wykładowcy i studenci, którzy przyjęli preparat chroniący przed COVID-19.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dyskusja o takiej metodzie postępowania w Polsce trwa już od kilku miesięcy. Jak na razie niewiele uczelni wyższych zdecydowało się na wprowadzenie ograniczeń związanych z koronawirusem. O zajęciach stacjonarnych tylko dla osób zaszczepionych zdecydowała np. Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Teraz podobne zarządzenie wydał rektor jednej ze szkół w Lublinie. To pierwszy taki przypadek z mieście.

Mowa o Akademii Nauk Stosowanych, która do niedawna nosiła nazwę Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie. Na stronie placówki zostało zamieszczone zarządzenie rektora prof. dr. hab. Witolda Kłaczewskiego.

Jasno napisano w nim, że zarówno pracownicy, jak i studenci mają przedstawić certyfikat szczepienia. Ci pierwsi mają się zgłosić do działu kadr, a drudzy do dziekanatów. Rektor dał im na to czas do 30 listopada i w wydanym zarządzeniu nazywa ten termin „nieprzekraczalnym”.

Co się stanie, gdy ktoś nie przedstawi dowodu na szczepienia lub nie przyjął preparatu ochronnego? Władze szkoły stawiają sprawę jasno: „Po tym terminie osoby niezaszczepione nie zostają wpuszczone do pracy oraz zajęć dydaktycznych”. – informuje prof. Kłaczewski w dokumencie.

Zobacz: Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej w Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Japolan / 22 listopada 2021 r. o 21:29
Kolejny ..., któremu ubzdurało się, jakoby stał ponad prawem. Tę zbrodniczą praktykę trzeba zgłosić do Agencji Kontrwywiadu Wojskowego (jako organu szczególnie właściwego w zwalczaniu zbrodni przeciwko ludzkości) oraz Prokuraturze. Precz z faszyzmem, w tym z covid'owym faszyzmem! Instytucja do natychmiastowej likwidacji - w ramach walki z faszystowskim procederem.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 07:45
--->>   ŁAMANIE KONSTYTUCJI ?????  nie ma nic gorszego niż usłużny reżimowi NWO  lewak wykształcony ponad miarę swojej inteligencji....
Avatar
Motormaxx / 22 listopada 2021 r. o 23:25
Do sądu z gościem. Dyskryminację niech stosuje u siebie w domu. Rektor? Co to za rektor? Traktor nie rektor. Komuś jeszcze śmierdzą pieniądze osób niezaszczepionych i tych, którzy nie chcą pozwolić sobą manipulować?
Avatar
Dunloop / 23 listopada 2021 r. o 04:31
A Pan rektor wie że po wyroku skazującym a taki otrzyma nie będzie mógł pełnić funkcji publicznej? ale ok przecież to PiSdooopy
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 08:11
min Czarnek : "uczelnia, również podmiot leczniczy, nie może uzależniać udziału studentów w zajęciach od przedstawienia informacji o poddaniu się szczepieniu przeciwko COVID-19."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 08:13
GAME OVER 18.10 Szanowni Państwo Rektorzy, - " Brak jest podstawy prawnej uprawniającej do weryfikacji faktu zaszczepienia się, jak również zobowiązującej do okazania potwierdzenia zaszczepienia się. Przetwarzanie danych osobowych w powyższym zakresie do czasu zmiany przepisów jest nieuprawnione."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 07:51
.... czas pójść wzorem wolnych ludzi w Niderlandach, Austrii, Włoch i na taczkach wyperniczyć do nadawcy żymskich namiestników dewastujących polską ekonomie, służbę zdrowia i edukację.
Avatar
qebeq / 23 listopada 2021 r. o 08:39
"(...) są zobowiązani do przestrzegania zasad zalecanych zasad”? WTF? To prof. dr hab. pisał? Co to za patałach co nie potrafi zdania bez błędu sklecić? Przed nawiasem zamykającym spacji się też nie stawia, jkbc. Sprawdziłem co to za indywiduum – humanista co nie potrafi po polsku pisać. Na pewno świetnie ta 'uczelnia’ kształci z takimi władzami. JPRDL
Avatar
ZdenekC. / 23 listopada 2021 r. o 19:27
A świadom jest że konstytucją nie pozwala mu na wydawanie takich aktów prawnych? Jak mu się nie podoba niech zrezygnuje z funkcji bo jak widać nie bardzo się do niej nadaje, a jego prywatne zdanie nie powinno mieć odzwierciedlenia w sprawowanej funkcji.
Avatar
greg77 / 23 listopada 2021 r. o 06:43
Mądry facet ten rektor. Krótka piłka, męska decyzja. A głąby i ciemnota won z uczelni
  Z Twojego wpisu wnioskuję, że miałeś pod górkę do szkoły. W podstawówce nikt nie chciał się z Tobą kolegować, przewracało się to to o własne nogi, w piłkę grać nie potrafiło, a jak trzeba było mieć z kogoś bekę, to mieliśmy z takich jak Ty. Niestety w życiu dorosłym okazało się, że nie jest lepiej, stąd Twoja nienawiść do ludzi.
Avatar
ZdenekC. / 23 listopada 2021 r. o 19:27
A świadom jest że konstytucją nie pozwala mu na wydawanie takich aktów prawnych? Jak mu się nie podoba niech zrezygnuje z funkcji bo jak widać nie bardzo się do niej nadaje, a jego prywatne zdanie nie powinno mieć odzwierciedlenia w sprawowanej funkcji.
Avatar
qebeq / 23 listopada 2021 r. o 08:39
"(...) są zobowiązani do przestrzegania zasad zalecanych zasad”? WTF? To prof. dr hab. pisał? Co to za patałach co nie potrafi zdania bez błędu sklecić? Przed nawiasem zamykającym spacji się też nie stawia, jkbc. Sprawdziłem co to za indywiduum – humanista co nie potrafi po polsku pisać. Na pewno świetnie ta 'uczelnia’ kształci z takimi władzami. JPRDL
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 08:13
GAME OVER 18.10 Szanowni Państwo Rektorzy, - " Brak jest podstawy prawnej uprawniającej do weryfikacji faktu zaszczepienia się, jak również zobowiązującej do okazania potwierdzenia zaszczepienia się. Przetwarzanie danych osobowych w powyższym zakresie do czasu zmiany przepisów jest nieuprawnione."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 08:11
min Czarnek : "uczelnia, również podmiot leczniczy, nie może uzależniać udziału studentów w zajęciach od przedstawienia informacji o poddaniu się szczepieniu przeciwko COVID-19."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 07:51
.... czas pójść wzorem wolnych ludzi w Niderlandach, Austrii, Włoch i na taczkach wyperniczyć do nadawcy żymskich namiestników dewastujących polską ekonomie, służbę zdrowia i edukację.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 07:45
--->>   ŁAMANIE KONSTYTUCJI ?????  nie ma nic gorszego niż usłużny reżimowi NWO  lewak wykształcony ponad miarę swojej inteligencji....
Avatar
greg77 / 23 listopada 2021 r. o 06:43
Mądry facet ten rektor. Krótka piłka, męska decyzja. A głąby i ciemnota won z uczelni
  Z Twojego wpisu wnioskuję, że miałeś pod górkę do szkoły. W podstawówce nikt nie chciał się z Tobą kolegować, przewracało się to to o własne nogi, w piłkę grać nie potrafiło, a jak trzeba było mieć z kogoś bekę, to mieliśmy z takich jak Ty. Niestety w życiu dorosłym okazało się, że nie jest lepiej, stąd Twoja nienawiść do ludzi.
Avatar
Dunloop / 23 listopada 2021 r. o 04:31
A Pan rektor wie że po wyroku skazującym a taki otrzyma nie będzie mógł pełnić funkcji publicznej? ale ok przecież to PiSdooopy
Avatar
Sir_Fred / 23 listopada 2021 r. o 01:53
W USA podano już 390 milionów dawek szczepionek na COVID. Gdyby choć 5% płaskoziemnych bredni było prawdziwych to byłoby: - 10 milionów tru/pów; - 10 milionów zakrzepów; - 100 milionów ostrych reakcji poszczepiennych.  A płaskoziemcy-antyszczepionkowce nadal nadają zatrute brednie jak po wszczepieniu mikrochipa do mózgów w korelacji z siecią 5G 
Avatar
LLUbelak / 23 listopada 2021 r. o 01:30
Dobra decyzja. Ktoś tu ma ja ja. Lekarzy niezaszczepionych odsunąć od wykonywania zawodu .
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.