Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2019 r.
14:14

„Na Majdanek?!!” „czytasz w moich myślach". Będzie doniesienie do prokuratury po wpisie o Marszu Równości w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora łm
126 62 A A
Wpis został usunięty, ale został skopiowany i rozszedł się w mediach społecznościowych
Wpis został usunięty, ale został skopiowany i rozszedł się w mediach społecznościowych (fot. screen)

Organizatorzy Marszu Równości w Lublinie zamierzają zgłosić zawiadomienie do prokuratury za mowę nienawiści na Facebooku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o wpis, który pojawił się w poniedziałek na Facebooku pod naszym artykułem, dotyczącym zmiany trasy Marszu Równości w Lublinie. Jeden z komentujących napisał „Na Majdanek?!!”. Na post odpowiedział ktoś z fanpage popularnego w centrum Lublina sklepu ze zdrową żywnością: „czytasz w moich myślach :D”.

Rozpętała się burza. Wpisy po jakimś czasie zostały usunięte, ale w sieci nic nie ginie. Szybko rozeszły się w mediach społecznościowych.

Właściciel sklepu: To nie ja

– Wstałem rano, zobaczyłem maile, opinie na Google, a później wszedłem na Facebooka. Czytam, że organizatorzy Marszu Równości zarzucają mi, że chciałbym wysłać kogoś do obozu zagłady. Piszą też do mnie w tej sprawie klienci – mówi Dziennikowi Jacek Orzechowski, właściciel sklepu Delikatesy Własnej Roboty. Na początku tłumaczył, że ktoś musiał włamać się na firmowy fanpage. W podobnym tonie wystosował oświadczenie na Facebooku. – To nie ja. Sprawdziłem „dziennik aktywności” (można tam zobaczyć każdą swoją aktywność wykonaną na Facebooku – red.) i nie ma nic takiego. Ja takich poglądów nie mam. Ręce mi się trzęsą, nie wiem co z tym dalej robić? – zapewniał Orzechowski.

Jednak w tłumaczenia opublikowane w oświadczeniu na Facebooku mało kto uwierzył. – Tak, bo konto na fejsie lubelskich delikatesów to cel wszystkich hakerów – napisała Anna. – Napisał ktoś, kto ma dostęp do FB sklepu. Słabe jest tłumaczenie z włamaniem na FB delikatesów – dodał Daniel.

Po południu do naszej redakcji oddzwonił właściciel delikatesów: – Mam dowód na to, że to nie ja. Do wpisu przyznała się moja była pracownica, która miała dostęp do fanpage na Facebooku. Przyznała się w rozmowie telefonicznej ze mną, którą nagrałem. Twierdzi, że nie wie, jak to się stało. Naraziło mnie to na ogromne straty – tłumaczy. W kolejnym komunikacie na Facebooku Orzechowski dodał, że „ubolewa, że taka sytuacja miała miejsce”.

Będzie doniesienie w sprawie wpisu „Na Majdanek?!!”

Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie, zapowiedział, że mimo wszystko złoży doniesienie do prokuratury. – My przyjmujemy dużo hejtu na siebie, ale to co jest dla nas najgorsze, to hejt związany z eksterminacją ludzi, jak w III Rzeszy – mówi Bartosz Staszewski. Dodał jednak, że doniesienie będzie dotyczyć jedynie wpisu „Na Majdanek?!!”, a nie odpowiedzi, którą opublikowano z profilu delikatesów. – Jest to także bulwersujący wpis, ale cieszę się, że właściciel sklepu odcina się od takich poglądów. Ważne jest, żeby kontrolować to, kto ma dostęp do Facebooka, bo łatwo zrobić kryzys, ale z trudem go później zażegnać – mówi Staszewski.

II Marsz Równości w Lublinie ma się odbyć 28 września.

e-Wydanie

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 14:21
+26
ten Bartosz Staszewski to pozywa wszystkich, no nie można już mieć swoich poglądów. Za myślozbrodnie pod sąd, a za tzw mowę nienawiści to do łagru najlepiej. Już to kiedyś było w ZSRR gdzie wsadzano do więzień za opowiadanie dowcipów.
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 14:18
+22
Majdanek to część Lublina, więc o co chodzi? niektórym już zupełnie odbiło..
Avatar
Observer / 4 września 2019 o 15:50
+18
B. Staszewskiego do sądu za oszczerstwa pod adresem właściciela sklepu. Staszewski urządza od rana lincz na właścicielu sklepu na swoim profilu oraz na profilu Marszu Równości bez stosownej wiedzy. Jak można kogoś dyskredytowac nie mając dowodów, że to on???
Avatar
. / 4 września 2019 o 14:24
+18
Majdanek to część Lublina, więc o co chodzi? niektórym już zupełnie odbiło..
 Dokładnie. Nawet przystanki się nazywają Majdanek 01 Majdanek 02... Jedni lepsi od drugich...
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 16:22
+17
Jak do tej pory nikomu nie chciało się latać po sądach, ale po ofensywie tęczowych ludków widać, że proszą się o stosowną replikę. Pamiętacie np. to kocmołuchowate coś z parady równości wypowiadające się, że "czeka aż stare k... głosujące na pis wymrą"? Dlaczego np. ten śmieć nie trafił przed sąd? Normalni powinni się za to wreszcie wziąć i zacząć na nich donosić dla odmiany, bo wyraźnie tęczowe próbuje zastraszać - sądem, problemami w pracy, ostracyzmem. Damy się zastraszać? Popatrzeć po wpisach koleżków Staszewskiego i jego ideologicznych akolitów, to jakby wiele z nich traktować poważnie, to z sądów by nie wyszli.
Jak do tej pory nikomu nie chciało się latać po sądach, ale po ofensywie tęczowych ludków widać, że proszą się o stosowną replikę. Pamiętacie np. to kocmołuchowate coś z parady równości wypowiadające się, że "czeka aż stare k... głosujące na pis wymrą"? Dlaczego np. ten śmieć nie trafił przed sąd? Normalni powinni się za to wreszcie wziąć i zacząć na nich donosić dla odmiany, bo wyraźnie tęczowe próbuje zastraszać - sądem, problemami w pracy, ostracyzmem. Damy się zastraszać? Popatrzeć po wpisach koleżków Staszewskiego i jego ideol... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 15:12
+17
Pytanie do rządzących w Ratuszu i ZTM-u . Jako kierowca trolejbusu co mam odpowiedzieć pasażerowi gdy zapyta : " ...panie , na Majdanek ... ? " Bo jak żle odpowiem , to jakiś pasażer pozwie mnie do sądu i stracę pracę .
Avatar
KL / 4 września 2019 o 14:32
+16
A mogła napisać Na Czuby?
Avatar
gość / 4 września 2019 o 14:56
+15
no to teraz tęczowi się popisali. Z sytuacji na sytuacje, ruch LGBT coraz bardziej się kompromituje... Za stwiedzenie " na majdanek" chcą ludzi karać jakby ktoś mówił: do gazu z "kochającymi inaczej". UWAGA z uwagi na irracjonalne podejście i pozywanie wszytkich dookoła muszę od razu objaśnić, że nie mysle w ten sposób i nie chec nikogo gazować jedynie przytaczam przykład wydaje mi się nadintrpetacji działaczy LGBT w przypadku stwierdzenia "Na majdanek?!"- to nie jest nawoływanie do nienawiści- tyłumacze się by nikt nie pozwał mnie za byleco ;) Jednocześnie warto by pozywający zdał sobie sprawę że majdanek to nie jest jednozaczna nawa nawołująca do mowy nienawiści i wiążąca w przypadku intencji związnych z ludobujstwem. Osobista prośba do działaczy LGBT: uspokójcie się i przestańcie straszyć każdego sądami, kto nie podziela waszych postulatów, lub po prostu żartuje w sarkastyczny sposób (przyklejając mu łatkę homofoba). Tolerancja nie boli z resztą sami o tym mówicie.
no to teraz tęczowi się popisali. Z sytuacji na sytuacje, ruch LGBT coraz bardziej się kompromituje... Za stwiedzenie " na majdanek" chcą ludzi karać jakby ktoś mówił: do gazu z "kochającymi inaczej". UWAGA z uwagi na irracjonalne podejście i pozywanie wszytkich dookoła muszę od razu objaśnić, że nie mysle w ten sposób i nie chec nikogo gazować jedynie przytaczam przykład wydaje mi się nadintrpetacji działaczy LGBT w przypadku stwierdzenia "Na majdanek?!"- to nie jest nawoływanie do nienawiści- tyłumacze si... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 14:53
+15
skąd kolesie są finansowani ?????
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 14:32
+15
Nawet obrońca z urzędu obali oskarżyciela . Moim zdanie to chodzi o to że jak nie mogą zacząć z Placu Zamkowego , to niech zaczną z " dzielnicy Majdanek " .
Avatar
qwergretgvb / 5 dni temu o 13:10
0
jebac tecze
Avatar
Gość / 8 września 2019 o 08:34
0
dziennik wschodni to zlewaczałe - pedalskie media ! ! !
Avatar
Felek / 7 września 2019 o 14:33
+11
Ale nazwanie mnie faszystą tylko dlatego że jestem przeciwny takim marszom już mową nienawiści nie jest ?
Avatar
Syrena 105L turbo / 7 września 2019 o 12:57
+5
Na majdanek idź kupić kwiatki i znicze albo wkłady do zniczy Są kwiaciarnie czynne od 7.00 do 20.00-tej. Zapraszam
Avatar
Gość / 7 września 2019 o 08:16
+8
Majdanek to niy tylko obóz . Kiedyś mieszkałem na Majdanku mówiąc potocznie czyli na ul.Dr. Męcz . Majd. To jest po prostu chore . Ludzie mają prawo wyrazić swoje zdanie. A gdyby nawet to jest to poprostu przenośnia że pani tego towarzystwa nie akceptuje . Nie życzę sobie afiszowania chorej ideologii w moim pięknym mieście Lublin . I myślę że jest to zdanie 80 procent mieszkańców
Avatar
józek / 7 września 2019 o 01:09
-5
POCZYTAJACIE PRZEPISY A PÓŹNIEJ LATAJCIE Z PISMAMI DO POLICJI CZY NA PROKURATURĘ!!! ART 256KK NIE MÓWI NIC O NAWOŁYWANIU DO NIENAWISCI WOBEC OSOB LGBT TYLKO GRUP ETNICZNYCH CZY RELIGIJNYCH!  NIKT ZA TAKI WPIS NIE ZAJMIE SIĘ SPRAWĄ!
 Póki co jednak - na szczęście - gloryfikowanie nazistowskich zbrodni jest w naszym kraju zakazane! Trzeba byc ostatnim durniem by nie skojarzyć tego wpisu z nazizmem. Ten, kto to napisał ma wyraźnie nazistowskie predykelcje. Art 256 KK wyraźnie mówi o penalizowaniu "propagowania faszyzmu lub innych totalitarnych ustrojów...". 
 Póki co jednak - na szczęście - gloryfikowanie nazistowskich zbrodni jest w naszym kraju zakazane! Trzeba byc ostatnim durniem by nie skojarzyć tego wpisu z nazizmem. Ten, kto to napisał ma wyraźnie nazistowskie predykelcje. Art 256 KK wyraźnie mówi o penalizowaniu "propagowania faszyzmu lub innych totalitarnych ustrojów...".  rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2019 o 09:04
-1
gdzie oni widzieli tu nienawisc w tym wpisie? wyglada na zart, ewentualnie kpinę
Avatar
:) / 5 września 2019 o 15:03
0
haha, najpierw kłapanie i niedwuznanczne groźby, a jak nadchodzi spotkanie z konsekwencjami to palenie głupa i udawanie że nie wiadomo osso chozzi :)
Avatar
jw2227 / 5 września 2019 o 14:46
-3
Służyłem w jednosce wojskowej JW 1699 w latach 90-tych i dla tysięcy żołnierzy Majdanek to poligon zwany pasem taktycznym na którym była strzelnica dla BWP ( Bojowy Wóz Pancerny).Majdanek ma wiele znaczeń dla ludzi.
 w latach 90 to była ch..nia nie wojsko ,lepiej sie panie pancerny tym nie chwal,bo nie ma czym,że byłes zwykłym szejkiem??żarty
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 13:28
+8
Ale Majdanek to też dzielnica Lublina, może to na myśli miała ta osoba. A mową nienawiści do normalnych jest wzywanie normalnych do tolerowania publicznych wyskoków garstki nienormalnych. Niech robią co chcą, ale u siebie w domu. Te ich marsze powinny być zakazane, bo czy normalni ludzie demonstrują publicznie swoje upodobania seksualne??
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 2

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 0 1

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 1

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 1 5

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 5 2

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 21 17

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 19 3

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 4 9

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 1 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!