Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 czerwca 2022 r.
13:19

Prymus PiS ma zostać szefem w Lublinie. Kim jest Sylwester Tułajew

64 13 A A
Sylwester Tułajew
Sylwester Tułajew (fot. Maciej Kaczanowski)

Zawsze w pierwszej ławce. Zawsze przygotowany. Podnosi rękę do odpowiedzi zanim nauczyciel skończy zadawać pytanie. Bierze udział w akademiach i jest w poczcie sztandarowym. W każdej szkole jest taki prymus. Koledzy zazwyczaj za nim nie przepadają, ale wiedzą że jest potrzebny. Sylwester Tułajew jest prymusem w PiS i ma teraz zostać przewodniczącym klasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jesień 2018. Wieczór wyborczy lubelskiego PiS w hotelu Rubicon w Lublinie. Sala pełna. Rozmowy, uśmiechy, uściski. Działacze liczą, że za kilkanaście minut stacje telewizyjne podadzą wstępne wyniki głosowania w wyborach samorządowych. Dla jednych liczą się wybory do sejmiku województwa. Jeżeli udałoby się (a udało się) zdobyć większość, to PiS wskaże marszałka województwa. Zdobędzie także kontrolę nad pieniędzmi z UE, które przepływają przez urząd marszałkowski. Inni politycy chcą władzy w Radzie Miasta. Chcą, żeby prezydent (jeżeli nie będzie z PiS) stał się ich politycznym zakładnikiem. Dla młodego posła ważniejsze jest głosowanie na prezydenta Lublina.

Inni odmawiali

Sylwester Tułajew kilka tygodni wcześniej rzucił rękawicę mającemu bardzo dobre notowania Krzysztofowi Żukowi z PO. PiS miał przynajmniej kilku kandydatów na kandydatów. Od polityków przez biznesmenów. Także tych z milionami na koncie. Tymczasem Jarosław Kaczyński postawił na posła z pierwszą kadencją w Sejmie: Sylwestra Tułajewa.

– Wszyscy inni odmawiali – mówili wtedy działacze.

Wróćmy do Rubiconu. Telewizja podaje wyniki. Już wiadomo, że drugiej tury w Lublinie nie będzie. Tułajew przegrywa z Żukiem w pierwszej rundzie. Jak potem oficjalnie poda Państwowa Komisja Wyborcza prezydent z PO zdobył 62,3 proc. głosów. Kandydat PiS: 31,48. proc. Pozostali w tym wyścigu się nie liczyli.

Rubicon kilkanaście minut po zakończeniu głosowania. Słychać radosne głosy. Politycy odbierają telefony z gratulacjami. Dzwonią chcąc się dowiedzieć, kiedy będzie wiadomo, kto zdobył mandat. Tułajew ściska dłonie kolejnych gratulujących/składających wyrazy współczucia.

Na bok byłego już kandydata PiS odciąga jeden z dziennikarzy. Z Tułajewa schodzi ciśnienie, ale wybucha w nim coś nowego. Jakaś złość. – I co? Dawaliście mi mniej procent od Muszyńskiego, a go przebiłem. I co? – rzuca na początek rozmowy.

Grzegorz Muszyński cztery lata wcześniej był kandydatem PiS na prezydenta Lublina. Też przegrał z Żukiem. Zdobył 30,5 proc. głosów.

Trochę jak poczet

Na jego tle Tułajew może mówić, że poprawił wynik PiS. Ale prawda jest taka, że Muszyński się nie starał. Jakby nie miał woli wygranej. Za to Tułajew jako „żołnierz PiS” podpierał się ze zmęczenia nosem w kampanii. Prowadził ją bardzo aktywnie. Tylko nie chciał brać udziału w debatach.

Czemu przytaczać tę opowieść? Bo pokazuje Sylwestra Tułajewa jako prymusa PiS, który wykona wszystkie polecenie nauczyciela, jakim jest prezes i partia. Taki prymus jest w każdej szkole. Zawsze w wyprasowanym mundurku. Siedzi w pierwszej ławce. Zgłasza się do odpowiedzi i ma 100-procentową frekwencję. Tak trochę jest z Tułajewem.

„PiS pracuje, opozycja baluje. Poseł z Lublina zmiażdżył konkurencję” – to tytuł artykuły z serwisu TVP Info z połowy maja. Lubelski prymus jest jedynym posłem ze 100-procentową obecnością na sejmowych głosowaniach. O czym to świadczy? W sumie o niczym, oprócz tego że Tułajew jest pilny.

Jest też na wszelkich uroczystościach. Gratuluje np. strażakom i odczytuje listy od marszałek Sejmu. – Tak, trochę poczet sztandarowy w szkole. Takie wyróżnienie bez większego przełożenia na skuteczność. Nie zdziwiłbym się, gdyby sam nie zabiegał o to, aby mógł odczytywać listy – mówi nam jeden z posłów PiS.

Ale sam Tułajew wyjaśnia: – Kiedy otrzymuję od marszałek Sejmu taką propozycję, jest to dla mnie zaszczyt, że uczestnikom wydarzenia mogę przekazać słowa ważnej osoby, która w natłoku innych zajęć nie może być obecna osobiście.

Nowa konstrukcja

Formalnie PiS podzielony jest na okręgi. W naszym województwie ma dwa, których szefami są: prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i były poseł, Krzysztof Michałkiewicz (okręg lubelski) i wicepremier, Jacek Sasin (chełmsko-zamojski). To się zmieni.

Prezes Jarosław Kaczyński już podjął decyzję, że struktury okręgowe zostaną skonstruowane w nowy sposób – Zgodnie z podziałem na okręgi w wyborach do Senatu – potwierdza Tułajew. – To ma na celu mocniejsze zaangażowanie członków partii i jej sympatyków. Chcemy spotykać się z wyborcami i przedstawiać dokonania rządu Zjednoczonej Prawicy. Im bliżej wyborów, będziemy także informować o nowych inicjatywach.

Nowe okręgi oznaczają nowych szefów. Zamiast dwóch, w województwie lubelskim, będzie ich sześciu. W okręgu nr 14 obejmującym powiaty położone na północny-zachód od Lublina jako faworyci wymieniani do tej pory byli: starosta łukowski Dariusz Szustek oraz posłowie Sławomir Skwarek, Krzysztof Szulowski. W grę wchodzi też starosta lubartowski Ewa Zybała.

W okręgu nr 15 (powiaty lubelski, janowski, kraśnicki, Łęczyński i świdnicki) faworytem wydaje się być Michał Moskal, pochodzący z Janowa Lubelskiego szef gabinetu politycznego Jarosława Kaczyńskiego. W Białej Podlaskiej pełnomocnikiem może zostać poseł Dariusz Stefaniuk. W przypadku Chełma mówi się o wicemarszałku województwa Zdzisławie Szwedzie, a w Zamościu według nieoficjalnych informacji największe szanse ma poseł Tomasz Zieliński.

A Lublin?

Tu pełnomocnikiem okręgowym ma być Sylwester Tułajew. Może mu zagrozić Krzysztof Michałkiewicz, ale w PiS coraz głośniej o tym, że powoli zostanie skierowany na polityczną emeryturę.

– Pełnomocników wskażą władze krajowe. Myślę, że wkrótce poznamy nazwiska – ucina dyskusję na ten temat Tułajew.

Jeżeli zostanie szefem szefów, będzie to dla niego spory awans. To on będzie odpowiadał za przygotowania do wyborów parlamentarnych, samorządowych w 2023 r. a potem europejskich w 2024 r.

Chyba że skończy się tak jak wówczas, gdy Tułajew miał zostać szefem PiS w Lublinie, a nie został.

Zaskoczenie i pandemia

Rok 2017. Miejskimi strukturami PiS rządzi senator Grzegorz Czelej. Właśnie jest na fali wznoszącej. Jest coraz bliżej prezesa. Dłużej już Czelej nie chce kierować lubelskim PiS. Wskazuje następcę. To właśnie Sylwester Tułajew. Niespodziewanie jednak nie otrzymuje on władzy. Szefem zostaje Tomasz Miszczuk. To zaskoczenie. Tułajewa to zabolało. To policzek, który pamięta do dziś, ale przyjmuje go obecnie na chłodno.

– Zgodnie z przepisami kandydata na przewodniczącego zarządu miejskiego wskazał przewodniczący okręgu. To był pan Krzysztof Michałkiewicz. Rekomendował pana Tomasza Miuszczuka. Jednak zarząd miejski nie przystał na tę kandydaturę. Wobec tego zarząd okręgowy zaakceptował propozycję przewodniczącego okręgu i wskazał przewodniczącego w Lublinie – opisuje technicznie poseł.

Dziś jednak, jeżeli nic się nie zadzieje na szczytach władzy, to Tułajew będzie szefem. Ma tylko jeden problem. Nie uczestniczy w miejskiej polityce. Od kiedy przestał być kandydatem na prezydenta, nie recenzuje postępować Ratusza, nie zabiera głosu w miejskich dyskusjach, nie komentuje najważniejszych spraw.

– Nadal jestem bardzo mocno związany z Lublinem. Przecież tutaj mieszkam. Śledzę wszystkie wydarzenia. Ostatnio faktycznie może w tej miejskiej polityce uczestniczyłem z mniejszym zaangażowaniem. Głównie przez pandemię – odpiera zarzuty.

Ale prawda jest inna: Tułajew nie wtrąca się w prace Miszczuka i radnych w myśl zasady, że sami mają odpowiadać za swoje działania lub ich brak.

Przykre decyzje

Sylwester Tułajew (rocznik 1981) zaczynał karierę jako radny dzielnicowy. W 2006 r. został miejskim radnym. Ostry krytyk – jako radny – Krzysztofa Żuka. Miał ponoć także innym radnym wysyłać nawet w nocy z poleceniami ataku na prezydenta Lublina (Tułajew temu zaprzecza), co doprowadziło do tego, że z klubu PiS wyłamała się część radnych i zaczęła otwarcie popierać Żuka.

Radnym był do 2015 r. kiedy to został posłem. Kiedy przegrał walkę o prezydenturę Lublina, nie został z niczym. W nagrodę, że zgodził się kandydować w kolejnych wyborach do Sejmu dostał pierwszą pozycję na liście wyborczej. Wcześniej, bo w 2019 r. został wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. Resortem kierowała Elżbieta Witek. Dziś jest marszałkiem Sejmu i to jej listy odczytuje Tułajew. Stanowisko w ministerstwie poseł stracił po wyborach, gdy MSWiA zaczął kierować Mariusz Kamiński i wprowadził do resortu swoich ludzi.

– Nie jestem przyspawany do stołka. Nowy minister ma prawo obsadzać urząd nowymi ludźmi. Przyjmuje takie decyzję, nawet jeśli są dla mnie trochę przykre – mówi poseł.

Praca w resorcie i krótki czas, kiedy w przeszłości zarabiał na życie pracując dla Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego to jego jedyna aktywność zawodowa. Generalnie zawsze utrzymywał się z polityki; diety radnego czy z pracy w Sejmie.

Żona i taniec

Ma żonę Weronikę i córkę. Żonę, tancerkę, poznał podczas imprezy Dziennika Wschodniego „Taniec z VIP-ami”. Z Weroniką wiąże się jeszcze jedna sprawa, o której trzeba wspomnieć.

Kwiecień tego roku. W serwisie Natemat.pl, założonym przez Tomasza Lisa, ukazuje się artykuł o ich miłości. Lukrowany tekst ma autora. To „redakcja”. Wszystko wygląda jak opłacona akcja wizerunkowa. Ale w rozmowie z nami poseł zaprzecza.

– Nie sądzi pan chyba, że portal który tak zaciekle atakuje PiS i polityków PiS, zgodziłby się przyjąć pieniądze za napisanie pozytywnie o pośle PiS. Nic z tych rzeczy. To nie była żadna akcja. Sam byłem zaskoczony, że napisali. Ale było mi bardzo miło. Każde zawarte tam słowo o mojej żonie to prawda.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
martinez957 / 17 czerwca 2022 r. o 15:58
Prymus - zazwyczaj jednocześnie klasowa pierd-oła saska
Avatar
RespiratorPISu / 17 czerwca 2022 r. o 15:56
Tułajew jest bękartem proboszcza - sprawdźcie, popytajcie starych bab z Kosarzewa.....Miała matka syna, lecz nie miał on ojca....
Avatar
Gutek / 17 czerwca 2022 r. o 15:52
O NIE - deweloperzy dużych miast, pieniądze, interesiki i platformersi, lewactwo to jest jedność :)
A od kiedy Platforma to lewica? Przecież to jest partia centro-prawicowa. To partia oligrachów i banksterów.
 A kto to jest Morawiecki? Tak tylko pytam? Bo według mnie wszystko jest pomieszane , że w Polsce trudno jest określić miejsce partii . Tym bardziej trudno, że zmieniają partie jak rękawiczki i w nową partię ciągną w którąś stronę ( np. Morawiecki był doradcą PO ).
Avatar
uwaga_na_trolle / 17 czerwca 2022 r. o 15:15
ha ha ha..., że niby on to taki piękny i umny??? Gość opanował do perfekcji "pozorację pola walki". Koligacje, układy, interesy. Zabetonuje PO-PiSowe przymierze dojenia miasta. Tylko niech PiSowska centrala nie będzie znowu zdziwiona, że przegrywa wygrane, skoro stawia na ludzi pokroju Tułajewa.
 Zgadza się. Najlepszym rozwiązaniem dla Lublina byłoby odsunięcie od władzy tego całego układu PO-PIS-deweloperzy.
Avatar
ot_co / 17 czerwca 2022 r. o 15:08
ha ha ha..., że niby on to taki piękny i umny??? Gość opanował do perfekcji "pozorację pola walki". Koligacje, układy, interesy. Zabetonuje PO-PiSowe przymierze dojenia miasta. Tylko niech PiSowska centrala nie będzie znowu zdziwiona, że przegrywa wygrane, skoro stawia na ludzi pokroju Tułajewa.
Avatar
uwaga_na_trolle / 17 czerwca 2022 r. o 15:04
Platformersi od dawna są lewicą - co najmniej od 2010 r. od SLD i biedroniów - trzaskowscy się niczym nie różnią, to liberalno-socjalistyczna lewica. Nawet tzw. lewica dzisiejsza, też się nie zajmuje ludźmi pracy i potrzebującymi, tylko lgbt, aborcją, eutanazją i zarabianiem na biedniejszych pieniędzy tak jak Platformersi / bezHołowie i SLD czy ZSL? :)
 Platformersi nigdy nie byli i nie są żadną lewicą. Platformersi gardzą zwykłymi ludzmi. PO to taka trochę bardziej "ułożona" wersja PIS. To partia kłamców i hipokrytów.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 czerwca 2022 r. o 15:01
POlska w ruinie.
Avatar
uwaga_na_trolle / 17 czerwca 2022 r. o 14:37
Ale jaki Krzysztof Żuk z PO? Przecież od przynajmniej dwóch kadencji, miłościwie nam panujący Prezydent, w czasie wyborów samorządowych nie ma nic wspólnego z PO...
 Przecież to było tylko zagranie propagandowe Żuka, żeby sobie zjednać wyborców nie popierających PO (niestety część to kupiła). Żuk należy do PO i jest nawet w lokalnych strukturach PO. Był szefem lubelskiej Platformy, a teraz jest zastępcą.
Avatar
uwaga_na_trolle / 17 czerwca 2022 r. o 14:31
O NIE - deweloperzy dużych miast, pieniądze, interesiki i platformersi, lewactwo to jest jedność :)
 A od kiedy Platforma to lewica? Przecież to jest partia centro-prawicowa. To partia oligrachów i banksterów.
Avatar
ruchavitsa / 17 czerwca 2022 r. o 14:20
Jak dla mnie wystarczyłoby, żeby ta nominacja zwiastowała koniec Lubelskiej Zjednoczonej Partii Deweloperskiej. Nic więcej od tej osoby nie wymagam.
Avatar
martinez957 / 17 czerwca 2022 r. o 15:58
Prymus - zazwyczaj jednocześnie klasowa pierd-oła saska
Avatar
RespiratorPISu / 17 czerwca 2022 r. o 15:56
Tułajew jest bękartem proboszcza - sprawdźcie, popytajcie starych bab z Kosarzewa.....Miała matka syna, lecz nie miał on ojca....
Avatar
Gutek / 17 czerwca 2022 r. o 15:52
O NIE - deweloperzy dużych miast, pieniądze, interesiki i platformersi, lewactwo to jest jedność :)
A od kiedy Platforma to lewica? Przecież to jest partia centro-prawicowa. To partia oligrachów i banksterów.
 A kto to jest Morawiecki? Tak tylko pytam? Bo według mnie wszystko jest pomieszane , że w Polsce trudno jest określić miejsce partii . Tym bardziej trudno, że zmieniają partie jak rękawiczki i w nową partię ciągną w którąś stronę ( np. Morawiecki był doradcą PO ).
Avatar
uwaga_na_trolle / 17 czerwca 2022 r. o 15:15
ha ha ha..., że niby on to taki piękny i umny??? Gość opanował do perfekcji "pozorację pola walki". Koligacje, układy, interesy. Zabetonuje PO-PiSowe przymierze dojenia miasta. Tylko niech PiSowska centrala nie będzie znowu zdziwiona, że przegrywa wygrane, skoro stawia na ludzi pokroju Tułajewa.
 Zgadza się. Najlepszym rozwiązaniem dla Lublina byłoby odsunięcie od władzy tego całego układu PO-PIS-deweloperzy.
Avatar
ot_co / 17 czerwca 2022 r. o 15:08
ha ha ha..., że niby on to taki piękny i umny??? Gość opanował do perfekcji "pozorację pola walki". Koligacje, układy, interesy. Zabetonuje PO-PiSowe przymierze dojenia miasta. Tylko niech PiSowska centrala nie będzie znowu zdziwiona, że przegrywa wygrane, skoro stawia na ludzi pokroju Tułajewa.
Avatar
uwaga_na_trolle / 17 czerwca 2022 r. o 15:04
Platformersi od dawna są lewicą - co najmniej od 2010 r. od SLD i biedroniów - trzaskowscy się niczym nie różnią, to liberalno-socjalistyczna lewica. Nawet tzw. lewica dzisiejsza, też się nie zajmuje ludźmi pracy i potrzebującymi, tylko lgbt, aborcją, eutanazją i zarabianiem na biedniejszych pieniędzy tak jak Platformersi / bezHołowie i SLD czy ZSL? :)
 Platformersi nigdy nie byli i nie są żadną lewicą. Platformersi gardzą zwykłymi ludzmi. PO to taka trochę bardziej "ułożona" wersja PIS. To partia kłamców i hipokrytów.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 czerwca 2022 r. o 15:01
POlska w ruinie.
Avatar
uwaga_na_trolle / 17 czerwca 2022 r. o 14:37
Ale jaki Krzysztof Żuk z PO? Przecież od przynajmniej dwóch kadencji, miłościwie nam panujący Prezydent, w czasie wyborów samorządowych nie ma nic wspólnego z PO...
 Przecież to było tylko zagranie propagandowe Żuka, żeby sobie zjednać wyborców nie popierających PO (niestety część to kupiła). Żuk należy do PO i jest nawet w lokalnych strukturach PO. Był szefem lubelskiej Platformy, a teraz jest zastępcą.
Avatar
uwaga_na_trolle / 17 czerwca 2022 r. o 14:31
O NIE - deweloperzy dużych miast, pieniądze, interesiki i platformersi, lewactwo to jest jedność :)
 A od kiedy Platforma to lewica? Przecież to jest partia centro-prawicowa. To partia oligrachów i banksterów.
Avatar
ruchavitsa / 17 czerwca 2022 r. o 14:20
Jak dla mnie wystarczyłoby, żeby ta nominacja zwiastowała koniec Lubelskiej Zjednoczonej Partii Deweloperskiej. Nic więcej od tej osoby nie wymagam.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić
film

MPWiK: Brązową wodę z kranu można pić

Miejska spółka początkowo zaprzeczała, by był jakiś problem z wodą, ale teraz przyznaje, że...

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Do nietypowej sytuacji doszło podczas poniedziałkowej sesji rady gminy Końskowola (powiat puławski). Samorządowcy niechcący nie przyznali wójtowi wotum zaufania. Zawiniła niska frekwencja.

Skład już skompletowany, budżet się dopina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przed nowym sezonem

Skład już skompletowany, budżet się dopina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przed nowym sezonem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ma już skompletowany skład na nadchodzący sezon w ekstraklasie i w europejskich pucharach. Budżet koszykarek pozostanie na zbliżonym poziomie co ostatnio

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty