Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lipca 2022 r.
6:34

Rekordzista dostał 32 tys. zł. Tak nagradza lubelski marszałek. Na liście 1014 osoby

11 14 A A

Najmniejsza nagroda: 400 zł. Najwyższa: 32 tys. zł. Dopiero po kilku tygodniach zadawania pytań w końcu poznaliśmy listę nagrodzonych urzędników marszałka Jarosława Stawiarskiego. Ale 15 proc. pracowników o premii mogło tylko pomarzyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czerwcu po korytarzach urzędu zaczęły krążyć plotki o kilkudziesięciotysięcznych wypłatach dla niektórych dyrektorów. Mówiło się też, że to premie z okazji przypadającego na 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego. Po raz pierwszy o nagrody zapytaliśmy urząd przed miesiącem. Na odpowiedź czekaliśmy dziewięć dni. Gdy w końcu przyszła, brzmiała tak: – Z okazji Dnia Samorządu UMWL nie przyznał pracownikom nagród finansowych – odpisał Remigiusz Małecki (PiS), rzecznik marszałka.

Zapytaliśmy więc jeszcze raz. O to, kto nagrody dostał, w jakiej wysokości i z jakiego powodu. Tym razem urząd na odpowiedź potrzebował sześciu dni. Ale z niej również niewiele wynikało: – Średnia wysokość wszystkich przyznanych nagród wyniosła 2283 zł – podał Małecki. – Średnia na stanowiskach urzędniczych to 2091 zł, a na stanowiskach kierowniczych – 4929 zł.

Dopiero gdy zapytaliśmy w trybie dostępu do informacji publicznej (może to zrobić każdy), udało nam się poznać skalę zjawiska. Urząd przyznał, że finansowo nagrodził 1014 osób. Wydał na to 2.326.750 zł. Dostaliśmy też listy. Ale tylko przy 22 pozycjach są podane nazwiska – to urzędnicy pełniący funkcję publiczną lub którzy się zgodzili na podanie danych o nagrodach. Przy zdecydowanej części nazwiska są wykreślone.

Nagrody – Urząd Marszałkowski w Lublinie

Z „jawnej” grupy najmniej, bo jedynie 1300 zł, dostała Gabriela Janicka (kieruje oddziałem zezwoleń na usunięcie drzew i krzewów). Niewiele więcej – po 1500 zł – trafiło do Małgorzaty Bieniek (Oddział Organizacji Ochrony Zdrowia) i Katarzyny Winiarczyk (Departament Zarządzania RPO). Róża Dyrka, do wczoraj sekretarz województwa lubelskiego (zgodnie z jej oświadczeniem majątkowym za 2021 rok nie miała żadnych oszczędności), dostała 10 tys. zł nagrody. tyle samo otrzymał Janusz Bodziacki, były burmistrz Lubartowa z PiS, obecnie dyrektor Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych (160 tys. zł oszczędności), czy Ewa Szałachwiej, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, która w 2019 roku z list PiS startowała do Sejmu (18,3 tys. zł oszczędności). Z kolei Marek Krakowski, do wczoraj dyr. Departamentu Infrastruktury i Majątku Województwa (nie ma oszczędności) – dostał o 2 tys. zł mniej.

Druga, „tajna” lista, liczy 992 pozycji. Są na niej tylko kwoty – od 400 zł do 20 tys. zł.

Pełna lista znajduje się w galerii zdjęć.

Gdy pokazaliśmy wykaz nagród kilku pracownikom, nie kryli oburzenia. – Nagroda, którą otrzymałem, jest jedną z najniższych. Dyrekcja rozdaje je nie według tego, kto jak pracuje i jakie zadania realizuje, ale według tego, kogo bardziej lubi. Przy obecnych cenach i braku podwyżek jest nie do pomyślenia, że niektórzy – ci bardziej lubiani – dostają takie pieniądze. Kilkanaście tysięcy złotych różnicy w wysokości nagród jest niesprawiedliwie, a to przecież my pracujemy na wynagrodzenie dla swoich przełożonych, nie mając z tego nic – mówi jeden z urzędników.

Niesprawiedliwe społecznie

Bożena Lisowska, radna PO, na czerwcowym posiedzeniu sejmiku województwa zapytała marszałka o system premiowania. – Ze względu na dochodzące do mnie sygnały od pracowników, że uznaniowość jest niesprawiedliwa dla niektórych wieloletnich urzędników, że przy przyznawaniu nagród nie jest zachowana równość traktowania, a pojawiają się nawet głosy, że dochodzi do zwykłej dyskryminacji.

Radna Lisowska zwraca uwagę, że niektórzy dostali zaledwie 500-600 złotych nagrody, a inni nawet 10 tys. zł i więcej.

– Tym, którzy i tak dużo zarabiają ze względu na zajmowane stanowisko, daje się wysokie premie, co w odczuciu pracowników jest niesprawiedliwe społecznie – podkreśla radna, która jest jednocześnie przewodniczącą komisji rewizyjnej sejmiku.

W odpowiedzi marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) odpowiedział, że nagrody są przyznawane za „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, za wzorowe i godne naśladowania wypełnianie obowiązków, za przejawianie inicjatywy i zaangażowania w pracy lub za podnoszenie jej efektywności i jakości”.

Dodał, że w tym roku premie otrzymało 85 proc. zatrudnionych w UM. „Dla 15 proc. pracowników nie zostały one przyznane, „co jest w pełni zgodne z charakterem nagród i regulaminem wynagradzania obowiązującym w urzędzie”. Stawiarski odpisał też radnej, że nagrody „wpływają korzystnie na całe środowisko pracy oraz pomagają stworzyć pozytywne postawy wobec pracy”.

– Ta odpowiedź jest ogólnikowa i pełna sloganów – mówi tymczasem radna Lisowska. – Dlatego ponowię moje pytanie, by marszałek bardziej skrupulatnie podszedł do odpowiedzi. Takie pismo nie wyjaśnia problemu i tylko potęguje poczucie niesprawiedliwości – zaznacza szefowa komisji rewizyjnej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ciski / 21 lipca 2022 r. o 16:22
Nałożyłem sankcje na listę PiSu za ruinę mojego portfela i nękanie covidowe. Te powyższe nagrody to taki dodatek ale zdaję sobie sprawę ,że każdy polityk to weźmie. co było widać po podwyżkach w parlamencie. Tam po 60% i śmieją się z chleba czy węgla. Jestem całkowicie zaskoczony, zasmucony i zdruzgotany decyzjami PiS. Żegnajcie a głosowałem.
Avatar
Kroll / 19 lipca 2022 r. o 18:58
No i się mleko wylało. Może nie mleko tylko miliony PLNów. Ale dla swoich. Inflacja a ludzie pany żyć muszą. Brutto czy netto dobrze być u "lubelskiego marszałka" na liście płac. Sypnie groszem dla najwierniejszych towarzyszy, kuzynów i znajomych. W końcu to czas dojenia. Tylko zastanawia jedno: czemu nie było kartonowych czeków? Marszałek wstydzi się swojej wspaniałomyślności i szczodrości? Spokojnie. To tylko publiczne pieniądze. Czyli niczyje.
Avatar
gazeta / 19 lipca 2022 r. o 16:15
Nagrody w urzędach bulwersują nie tylko w Lublinie. Dla porównania jak to było we Wrocławiu w 2018 roku. "Po kilku latach sądowych batalii Urząd Miejski Wrocławia musiał pokazać uzasadnienia wniosków o nagrody przyznawane urzędnikom w 2018 r., czyli jeszcze za kadencji prezydenta Rafała Dutkiewicza. Wtedy ponad 300 urzędników otrzymało łącznie prawie 2 mln zł nagród. W roku 2018 we wrocławskim urzędzie pracowało ponad 1600 osób, w tym na stanowiskach kierowniczych 321. Szeregowi pracownicy nagród nie dostawali wcale lub dostawali niewielkie kwoty, podczas gdy dyrektorzy wydziałów potrafili zainkasować rocznie nagrody po kilkadziesiąt tysięcy złotych." cytuję za: 2022-07-06, Autor: Marcin Kruk, m.kruk@tuwroclaw.com link: ***s://***tuwroclaw.com/wiadomosci,tak-daje-sie-nagrody-w-ratuszu-po-batalii-sadowej-wroclaw-musial-ujawnic-wnioski,wia5-3315-66021.html
Nagrody w urzędach bulwersują nie tylko w Lublinie. Dla porównania jak to było we Wrocławiu w 2018 roku. "Po kilku latach sądowych batalii Urząd Miejski Wrocławia musiał pokazać uzasadnienia wniosków o nagrody przyznawane urzędnikom w 2018 r., czyli jeszcze za kadencji prezydenta Rafała Dutkiewicza. Wtedy ponad 300 urzędników otrzymało łącznie prawie 2 mln zł nagród. W roku 2018 we wrocławskim urzędzie pracowało ponad 1600 osób, w tym na stanowiskach kierowniczych 321. Szeregowi pracownicy nagród nie dostawali wcale lub dostawali nie... rozwiń
Avatar
Sylwesteter_123 / 19 lipca 2022 r. o 15:00
Widać po komentarzu poniżej ze marszałek z PiS pogonił swoją kancelarie do roboty! W końcu za coś biorą pienadze a ciekawe jakie dostali nagrody? Ale ze jeszcze Kinga się trzyma na stoku dyr jestem w szoku, ale w sumie kiedyś psl terwz PiS.
Avatar
Gutek / 19 lipca 2022 r. o 14:59
Nie "lubelski marszałek", tylko marszałek województwa lubelskiego. I nie "1014 osoby", tylko 1014 osób.
 Wymagasz zbyt dużo od                    „  dziennikarzy " prasy regionalnej . Oni nie czytają „to " co napiszą ani komentarzy, dowodem jest wpis reklamowy z serduszkiem.
Avatar
gazeta / 19 lipca 2022 r. o 14:49
Rozumiem, że przyznane nagrody są podane w kwocie brutto., czyli na rękę pracownik otrzymał mniej, bo potrącono mu kwotę na podatek. Autor tekstu, bagatela, nie napisał ani nie zasugerował tej podstawowej informacji w swoim tekście. Poza tym dla równowagi powinien ukazać się artykuł o nagrodach w Urzędzie Miasta Lublin. A podsumowując to epatowanie opinii publicznej tematem nagród jest tematem mało istotnym. W każdym zakładzie pracy odpowiedni procent płac przeznacza się na nagrody, co zresztą zaklepane jest w budżecie jednostki. Kto otrzyma nagrodę? O tym decyduje jej szef na podstawie obowiązującego regulaminu wynagradzania i osobistej oceny wkładu pracy pracownika. Pieniądze dzieliły i będą dzielić ludzi, wzbudzać zawiść i zazdrość, wewnątrz załogi, jak i poza zakładem pracy.
Rozumiem, że przyznane nagrody są podane w kwocie brutto., czyli na rękę pracownik otrzymał mniej, bo potrącono mu kwotę na podatek. Autor tekstu, bagatela, nie napisał ani nie zasugerował tej podstawowej informacji w swoim tekście. Poza tym dla równowagi powinien ukazać się artykuł o nagrodach w Urzędzie Miasta Lublin. A podsumowując to epatowanie opinii publicznej tematem nagród jest tematem mało istotnym. W każdym zakładzie pracy odpowiedni procent płac przeznacza się na nagrody, co zresztą zaklepane jest w budżecie jednostki. Kto otrzym... rozwiń
Avatar
klikbajt / 19 lipca 2022 r. o 13:38
czyli ci co rzeczywiście pracowali dostali grosze albo nic, a zwierzchnicy dostają kasę za : (cytując) „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, za wzorowe i godne naśladowania wypełnianie obowiązków, za przejawianie inicjatywy i zaangażowania w pracy lub za podnoszenie jej efektywności i jakości”. oraz , że nagrody „wpływają korzystnie na całe środowisko pracy oraz pomagają stworzyć pozytywne postawy wobec pracy”.No tak , wpływają korzystnie, bo taki nie nagradzany pracownik zdemnotywowany taką sytuacją zwolni się z pracy robiąc miejsce dla znajomego. Więc środowisko zrobi się klarowne (sami swoi).
czyli ci co rzeczywiście pracowali dostali grosze albo nic, a zwierzchnicy dostają kasę za : (cytując) „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, za wzorowe i godne naśladowania wypełnianie obowiązków, za przejawianie inicjatywy i zaangażowania w pracy lub za podnoszenie jej efektywności i jakości”. oraz , że nagrody „wpływają korzystnie na całe środowisko pracy oraz pomagają stworzyć pozytywne postawy wobec pracy”.No tak , wpływają korzystnie, bo taki nie nagradzany pracownik zdemnotywowany taką sytuacją zwolni się z pracy robiąc miejsce dl... rozwiń
Avatar
pb88 / 19 lipca 2022 r. o 12:32
Nie "lubelski marszałek", tylko marszałek województwa lubelskiego. I nie "1014 osoby", tylko 1014 osób.
Avatar
Gutek / 19 lipca 2022 r. o 12:27
To jest budżetówka nagrody powinny być jawne , ale przecież wtedy wszyscy by widzieli , jak są nagradzani szczególnie zasłużeni dla ojczyzny bo nawet w śmietnikach grzebiący . Pozdrowienia dla Tomuś Zalewasia .
Avatar
rybki / 19 lipca 2022 r. o 10:54
No i mamy następny powód by pogonić to pisowskie towarzystwo niszczące Polskę w niemal wszystkich obszarach.
Avatar
Ciski / 21 lipca 2022 r. o 16:22
Nałożyłem sankcje na listę PiSu za ruinę mojego portfela i nękanie covidowe. Te powyższe nagrody to taki dodatek ale zdaję sobie sprawę ,że każdy polityk to weźmie. co było widać po podwyżkach w parlamencie. Tam po 60% i śmieją się z chleba czy węgla. Jestem całkowicie zaskoczony, zasmucony i zdruzgotany decyzjami PiS. Żegnajcie a głosowałem.
Avatar
Kroll / 19 lipca 2022 r. o 18:58
No i się mleko wylało. Może nie mleko tylko miliony PLNów. Ale dla swoich. Inflacja a ludzie pany żyć muszą. Brutto czy netto dobrze być u "lubelskiego marszałka" na liście płac. Sypnie groszem dla najwierniejszych towarzyszy, kuzynów i znajomych. W końcu to czas dojenia. Tylko zastanawia jedno: czemu nie było kartonowych czeków? Marszałek wstydzi się swojej wspaniałomyślności i szczodrości? Spokojnie. To tylko publiczne pieniądze. Czyli niczyje.
Avatar
gazeta / 19 lipca 2022 r. o 16:15
Nagrody w urzędach bulwersują nie tylko w Lublinie. Dla porównania jak to było we Wrocławiu w 2018 roku. "Po kilku latach sądowych batalii Urząd Miejski Wrocławia musiał pokazać uzasadnienia wniosków o nagrody przyznawane urzędnikom w 2018 r., czyli jeszcze za kadencji prezydenta Rafała Dutkiewicza. Wtedy ponad 300 urzędników otrzymało łącznie prawie 2 mln zł nagród. W roku 2018 we wrocławskim urzędzie pracowało ponad 1600 osób, w tym na stanowiskach kierowniczych 321. Szeregowi pracownicy nagród nie dostawali wcale lub dostawali niewielkie kwoty, podczas gdy dyrektorzy wydziałów potrafili zainkasować rocznie nagrody po kilkadziesiąt tysięcy złotych." cytuję za: 2022-07-06, Autor: Marcin Kruk, m.kruk@tuwroclaw.com link: ***s://***tuwroclaw.com/wiadomosci,tak-daje-sie-nagrody-w-ratuszu-po-batalii-sadowej-wroclaw-musial-ujawnic-wnioski,wia5-3315-66021.html
Nagrody w urzędach bulwersują nie tylko w Lublinie. Dla porównania jak to było we Wrocławiu w 2018 roku. "Po kilku latach sądowych batalii Urząd Miejski Wrocławia musiał pokazać uzasadnienia wniosków o nagrody przyznawane urzędnikom w 2018 r., czyli jeszcze za kadencji prezydenta Rafała Dutkiewicza. Wtedy ponad 300 urzędników otrzymało łącznie prawie 2 mln zł nagród. W roku 2018 we wrocławskim urzędzie pracowało ponad 1600 osób, w tym na stanowiskach kierowniczych 321. Szeregowi pracownicy nagród nie dostawali wcale lub dostawali nie... rozwiń
Avatar
Sylwesteter_123 / 19 lipca 2022 r. o 15:00
Widać po komentarzu poniżej ze marszałek z PiS pogonił swoją kancelarie do roboty! W końcu za coś biorą pienadze a ciekawe jakie dostali nagrody? Ale ze jeszcze Kinga się trzyma na stoku dyr jestem w szoku, ale w sumie kiedyś psl terwz PiS.
Avatar
Gutek / 19 lipca 2022 r. o 14:59
Nie "lubelski marszałek", tylko marszałek województwa lubelskiego. I nie "1014 osoby", tylko 1014 osób.
 Wymagasz zbyt dużo od                    „  dziennikarzy " prasy regionalnej . Oni nie czytają „to " co napiszą ani komentarzy, dowodem jest wpis reklamowy z serduszkiem.
Avatar
gazeta / 19 lipca 2022 r. o 14:49
Rozumiem, że przyznane nagrody są podane w kwocie brutto., czyli na rękę pracownik otrzymał mniej, bo potrącono mu kwotę na podatek. Autor tekstu, bagatela, nie napisał ani nie zasugerował tej podstawowej informacji w swoim tekście. Poza tym dla równowagi powinien ukazać się artykuł o nagrodach w Urzędzie Miasta Lublin. A podsumowując to epatowanie opinii publicznej tematem nagród jest tematem mało istotnym. W każdym zakładzie pracy odpowiedni procent płac przeznacza się na nagrody, co zresztą zaklepane jest w budżecie jednostki. Kto otrzyma nagrodę? O tym decyduje jej szef na podstawie obowiązującego regulaminu wynagradzania i osobistej oceny wkładu pracy pracownika. Pieniądze dzieliły i będą dzielić ludzi, wzbudzać zawiść i zazdrość, wewnątrz załogi, jak i poza zakładem pracy.
Rozumiem, że przyznane nagrody są podane w kwocie brutto., czyli na rękę pracownik otrzymał mniej, bo potrącono mu kwotę na podatek. Autor tekstu, bagatela, nie napisał ani nie zasugerował tej podstawowej informacji w swoim tekście. Poza tym dla równowagi powinien ukazać się artykuł o nagrodach w Urzędzie Miasta Lublin. A podsumowując to epatowanie opinii publicznej tematem nagród jest tematem mało istotnym. W każdym zakładzie pracy odpowiedni procent płac przeznacza się na nagrody, co zresztą zaklepane jest w budżecie jednostki. Kto otrzym... rozwiń
Avatar
klikbajt / 19 lipca 2022 r. o 13:38
czyli ci co rzeczywiście pracowali dostali grosze albo nic, a zwierzchnicy dostają kasę za : (cytując) „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, za wzorowe i godne naśladowania wypełnianie obowiązków, za przejawianie inicjatywy i zaangażowania w pracy lub za podnoszenie jej efektywności i jakości”. oraz , że nagrody „wpływają korzystnie na całe środowisko pracy oraz pomagają stworzyć pozytywne postawy wobec pracy”.No tak , wpływają korzystnie, bo taki nie nagradzany pracownik zdemnotywowany taką sytuacją zwolni się z pracy robiąc miejsce dla znajomego. Więc środowisko zrobi się klarowne (sami swoi).
czyli ci co rzeczywiście pracowali dostali grosze albo nic, a zwierzchnicy dostają kasę za : (cytując) „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, za wzorowe i godne naśladowania wypełnianie obowiązków, za przejawianie inicjatywy i zaangażowania w pracy lub za podnoszenie jej efektywności i jakości”. oraz , że nagrody „wpływają korzystnie na całe środowisko pracy oraz pomagają stworzyć pozytywne postawy wobec pracy”.No tak , wpływają korzystnie, bo taki nie nagradzany pracownik zdemnotywowany taką sytuacją zwolni się z pracy robiąc miejsce dl... rozwiń
Avatar
pb88 / 19 lipca 2022 r. o 12:32
Nie "lubelski marszałek", tylko marszałek województwa lubelskiego. I nie "1014 osoby", tylko 1014 osób.
Avatar
Gutek / 19 lipca 2022 r. o 12:27
To jest budżetówka nagrody powinny być jawne , ale przecież wtedy wszyscy by widzieli , jak są nagradzani szczególnie zasłużeni dla ojczyzny bo nawet w śmietnikach grzebiący . Pozdrowienia dla Tomuś Zalewasia .
Avatar
rybki / 19 lipca 2022 r. o 10:54
No i mamy następny powód by pogonić to pisowskie towarzystwo niszczące Polskę w niemal wszystkich obszarach.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Grupa Dzieciak w sieci donosi o zatrzymaniu mężczyzny, który już wcześniej został ujęty za wysyłanie dziewczynce obscenicznych treści.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Pozycje obu drużyn w tabeli PGE Ekstraligi - dzisiejszego gospodarza, czyli Motoru Lublin, oraz Moje Bermudy Stali Gorzów - już się nie zmienią. Jednak to nie oznacza, że będziemy oglądać sportowe widowisko pozbawione emocji. Nad Bystrzycę przyjeżdża przecież najlepszy obecnie polski żużlowiec - Bartosz Zmarzlik - który w przyszłym roku ma bronić żółto-biało-niebieskich barw. Początek spotkania wyznaczono na godz. 19.15. Transmisję zapewnia Canal+ Sport 5. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

43 wnioski zgłoszono w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Chełmie. Kilkanaście z nich zostało odrzuconych. Ich autorzy mają ostatnią szansę na składanie odwołań

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

W drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym Azoty Puławy pokonały Handball Stal Mielec 29:20. W kolejnym sparingu brązowi medaliści kraju pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 31:27

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

W sześciu kolejnych miejscowościach mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nie tylko place zabaw, ale również siłownie na świeżym powietrzu.

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci
14 sierpnia 2022, 11:00

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci

14 sierpnia o godz. 11 w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat o tematyce superbohaterskiej.

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika
8 sierpnia 2022, 18:00

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika

Puławy goszczą grupę 60 uczniów ze szkoły artystycznej z Bojarki na Ukrainie. Ich pobyt w mieście partnerskim został sfinansowany z dobrowolnych wpłat mieszkańców, wsparcia miasta Douai oraz środków budżetowych. W poniedziałek wystąpią w Puławskim Ośrodku Kultury.

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus
galeria

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus

Podopieczne Moniki Marzec pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski oraz słowacką Iuventę Michalovce

Meeting of Styles 2022. Za rok trzeba w Lublinie szukać dłuższej ściany
zdjęcia
galeria

Meeting of Styles 2022. Za rok trzeba w Lublinie szukać dłuższej ściany

Około 50 osób wzięło udział w Meeting of Styles, polskiej odsłonie największego na świecie festiwalu poświęconego graffiti. Impreza w Lublinie gościła po raz dwunasty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty