Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2020 r.
6:33

Uczniowie z liceum w Lublinie walczą o błyskawicę. Dyrektorka zakazała znaku Strajku Kobiet

631 24 A A
(fot. Piotr Michalski)

– Żyjemy w wolnym kraju i nie można piętnować nikogo za obywatelską postawę i czynny udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego – podkreślają uczniowie V LO w Lublinie, uczestnicy ostatnich protestów. Żeby uniemożliwić im wyrażanie poglądów, dyrektor szkoły zmieniła regulamin zdalnych lekcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdy po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji rozpoczęły się uliczne protesty; akcję poparła część uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Swoje poglądy manifestowali ustawiając jako zdjęcia profilowe w aplikacjach służących do zdalnych lekcji czerwone błyskawice – symbol strajku kobiet. Jak opisuje Onet, spotkało się to z negatywną reakcją jednego z nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie. Miał on powiedzieć, że niedozwolone jest używanie jakichkolwiek symboli związanych z obecnymi strajkami. Podkreślił też, że to symbolika, której w szkole nie można respektować, bo nawiązuje do „złych rzeczy”.

– To tylko jeden z przykładów – mówi nam jeden z uczniów szkoły. Prosi o anonimowość, bo nie chce narazić się na złe oceny. – Wielu nauczycieli zwraca uwagę na nasze awatary. Mówią, że trzeba je zmienić. Moi znajomi z innych klas byli z powodu błyskawicy nazywani gówniarzami i małolatami.

– Nie komentuję sytuacji w tym momencie – ucina proszona o komentarz do sprawy Beata Jezierska, dyrektor szkoły.

Nie mamy więc okazji żeby spytać, dlaczego 30 października opublikowała nowy regulamin e-lekcji: „Podczas zajęć on-line zabrania się zmiany obrazu profilowego na inny niż format zdjęcia legitymacyjnego lub narzucony przez platformę MS Teams” – czytamy w nim. „Postawa i zachowanie w czasie lekcji on-line będą elementem oceny zachowania śródrocznego/rocznego”.

Wiemy, że zapis ten wywołał burzę. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego napisali do dyrekcji list, w którym podkreślają, że postanowienia nowego regulaminu są sprzeczne nie tylko ze statutem szkoły, ale także z konstytucją. Proszą więc o ich zmianę.

– Formą wyrażania swoich poglądów oraz indywidualności jest dla uczniów wygląd, ubiór czy fryzura, a w czasie pandemii także ikonka. Zdjęcia profilowe w platformie Teams w dobie pandemii stały się dla wszystkich uczniów sposobem do określenia własnej osobowości i podkreślenia swoich poglądów – podkreślają.

Zobacz: Protest kobiet w Lublinie

– Żaden nauczyciel nie może zakazać uczniowi wyrażania swoich poglądów – podkreśla natomiast Mariusz Banach, wiceprezydent Lublina do spraw Oświaty i Wychowania. – Każdy powinien mieć za to czas na rozmowy z uczniami i jeśli przychodzą do niego manifestując w jakikolwiek sposób swoje poglądy, to znak, że mają coś do powiedzenia i że przychodzą z ważnymi dla nich kwestiami. Nawet jeśli ktoś się z tymi kwestiami nie zgadza, to nie można kończyć rozmowy wygłaszając negatywne komentarze lub narzucając własny pogląd.

Z listu lubelskiego kuratora oświaty do dyrektorów szkół

– Ważną rolą nauczyciela i wychowawcy jest inicjowanie dialogu z uczniami, nieuciekanie od poruszania tematów trudnych i aktualnych, jednak nie po to, aby mieć możliwość zaprezentowania poglądów własnych - zajęcia w szkole, czy to stacjonarne, czy zdalne, nie mogą być zatem wykorzystywane do jakiejkolwiek agitacji i manifestowania poglądów nauczycieli czy wspierania stanowiska różnych środowisk w danej sprawie.

Zobacz: Protesty na ul. Sowińskiego i Głebokiej

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oi. / 5 listopada 2020 r. o 09:06
+33
Runa SIG - starogermanski symbol zwyciestwa uzywany przez nazistowskie bojowe oddziały SS. Pojedynczy symbol był stosowany przez bojówki w 3 Rzeczy Niemieckiej tzw. JUNGVOLK
  Wykorzystywanie go przez Ogólnopolski Strajk Kobiet nie ma nic wspólnego z nadużyciem, gdyż jest to jeden z najdawniejszych, funkcjonujących w wielu kulturach, powszechnie zrozumiałych, archetypicznych wręcz znaków. Wiązanie go z symboliką faszystowską jest albo świadomą manipulacją, albo przejawem niewiedzy
Avatar
oi. / 5 listopada 2020 r. o 09:12
+27
art.256 uwielbianiej przez lewaków i podpisanej przez alexandra chwiejnego ustawy zas. zakazuje prezentowania symboliki totalitarnej... sami sobie lewacy uchwaliliście te przepisy a sie do nich nie stosujecie ?
  Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli?
  Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli? rozwiń
Avatar
oi. / 5 listopada 2020 r. o 11:53
+15
Runa SIG - starogermanski symbol zwyciestwa uzywany przez nazistowskie bojowe oddziały SS. Pojedynczy symbol był stosowany przez młodziezowe  bojówki w 3 Rzeczy Niemieckiej tzw. JUNGVOLK- Hitlerjugen
    Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli? MYŚLISZ ZSL OWSKI PAJACU ŻE TYLKO TY POTRAFISZ PRZEKLEJAĆ POSTY??? 
    Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli? MYŚLISZ ZSL OWSKI PAJACU ŻE TYLKO TY POTRAFISZ PRZEKLEJAĆ POSTY???  rozwiń
Avatar
Komentator / 5 listopada 2020 r. o 07:44
+14
Tak jak myślałem, w tych protestach biorą udział głównie dzieci szkolne którym się nudzi.
  A kto ma protestować w tym przypadku... staruszkowie z DPS?
Avatar
Robik / 5 listopada 2020 r. o 14:39
+12
W kraju tak okrutnie zdewastowanym przez niemieckich nazistów i sowiecki czerwony bestialski  komunizm znowu w przestrzeni publicznej pojawiają się symbole prohitlerowskich dzieciaków z JUNGVOLK'u ??  Co P0szło nie tak?
 ... Ten cały ZSL bezczelnie "nie odróżnia" nawet kolorów. Czerwony czy czarny lub biały to bez znaczenia. Równie dobrze mógłby powiedzieć, że na pogrzebie czarne chorągwie są znakiem komunizmu. No ogłupienie i bezczelność pełne.
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 listopada 2020 r. o 07:13
+10
A symbole ideologi kościoła można używać ??
Avatar
Robik / 5 listopada 2020 r. o 06:45
+9
Jeśli ta p. Jezierska nie wycofa swoich zarządzeń, to niech może ktokolwiek (w tym dziennikarz Dziennika Wschodniego) wyśle list do miejscowego "kuratorium". Na taki list mają obowiązek coś zrobić, przynajmniej odpowiedzieć pisemnie.
Avatar
Adam_z_Lublina / 5 listopada 2020 r. o 08:37
+8
Zastraszanie to typowe działanie dla bolszewickich rządów. Na szczęście takie chamskie próby zastraszanie młodzieży przyniosą przeciwne do oczekiwanych skutki. Cechą młodych ludzi jest bunt, i takie działania tylko go podsycają.
Avatar
oi. / 5 listopada 2020 r. o 11:52
+6
art.256 uwielbianiej przez lewaków i podpisanej przez alexandra chwiejnego ustawy zas. zakazuje prezentowania symboliki totalitarnej ( np. hakenkreuz, runa sig)... sami sobie lewacy uchwaliliście te przepisy a sie do nich nie stosujecie ?
    Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli?
    Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli? rozwiń
Avatar
___K___ / 5 listopada 2020 r. o 10:06
+5
Zastraszanie to typowe działanie dla bolszewickich rządów. Na szczęście takie chamskie próby  zastraszanie młodzieży przyniosą przeciwne do oczekiwanych skutki. Cechą młodych ludzi jest bunt, i takie działania tylko go podsycają.
... Kradniesz 121tys., "niezawisły" sąd zasądzi karę 5 tys. Zostaje na czysto 116000. Tylko musisz nazywać się Kiyowski (K0D) . Zwykły Polak idzie do więzienia za batonik wartości 0.99gr.
Co to ma wspólnego z komentowanym artykułem? A po drugie - czyż od pięciu lat to nie PiS reformuje sądy? I takie są efekty tej reformy? Czyli znowu był to pic na wodę, fotomontaż.
Co to ma wspólnego z komentowanym artykułem? A po drugie - czyż od pięciu lat to nie PiS reformuje sądy? I takie są efekty tej reformy? Czyli znowu był to pic na wodę, fotomontaż. rozwiń
Avatar
PISFAN / 7 listopada 2020 r. o 09:57
+3
Niech Pani dyrektor zacznie od szafek trafo później przez latarnie i inne urządzenia które są pod napięciem przecież tam jest pełno tabliczek z piorunem ba nawet w telefonie też piorun znajdzie
Avatar
Przemek_Leniak / 6 listopada 2020 r. o 06:21
-6
wy***ić ich
Avatar
Robik / 5 listopada 2020 r. o 14:39
+12
W kraju tak okrutnie zdewastowanym przez niemieckich nazistów i sowiecki czerwony bestialski  komunizm znowu w przestrzeni publicznej pojawiają się symbole prohitlerowskich dzieciaków z JUNGVOLK'u ??  Co P0szło nie tak?
 ... Ten cały ZSL bezczelnie "nie odróżnia" nawet kolorów. Czerwony czy czarny lub biały to bez znaczenia. Równie dobrze mógłby powiedzieć, że na pogrzebie czarne chorągwie są znakiem komunizmu. No ogłupienie i bezczelność pełne.
Avatar
oi. / 5 listopada 2020 r. o 11:53
+15
Runa SIG - starogermanski symbol zwyciestwa uzywany przez nazistowskie bojowe oddziały SS. Pojedynczy symbol był stosowany przez młodziezowe  bojówki w 3 Rzeczy Niemieckiej tzw. JUNGVOLK- Hitlerjugen
    Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli? MYŚLISZ ZSL OWSKI PAJACU ŻE TYLKO TY POTRAFISZ PRZEKLEJAĆ POSTY??? 
    Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli? MYŚLISZ ZSL OWSKI PAJACU ŻE TYLKO TY POTRAFISZ PRZEKLEJAĆ POSTY???  rozwiń
Avatar
oi. / 5 listopada 2020 r. o 11:52
+6
art.256 uwielbianiej przez lewaków i podpisanej przez alexandra chwiejnego ustawy zas. zakazuje prezentowania symboliki totalitarnej ( np. hakenkreuz, runa sig)... sami sobie lewacy uchwaliliście te przepisy a sie do nich nie stosujecie ?
    Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli?
    Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli? rozwiń
Avatar
___K___ / 5 listopada 2020 r. o 10:06
+5
Zastraszanie to typowe działanie dla bolszewickich rządów. Na szczęście takie chamskie próby  zastraszanie młodzieży przyniosą przeciwne do oczekiwanych skutki. Cechą młodych ludzi jest bunt, i takie działania tylko go podsycają.
... Kradniesz 121tys., "niezawisły" sąd zasądzi karę 5 tys. Zostaje na czysto 116000. Tylko musisz nazywać się Kiyowski (K0D) . Zwykły Polak idzie do więzienia za batonik wartości 0.99gr.
Co to ma wspólnego z komentowanym artykułem? A po drugie - czyż od pięciu lat to nie PiS reformuje sądy? I takie są efekty tej reformy? Czyli znowu był to pic na wodę, fotomontaż.
Co to ma wspólnego z komentowanym artykułem? A po drugie - czyż od pięciu lat to nie PiS reformuje sądy? I takie są efekty tej reformy? Czyli znowu był to pic na wodę, fotomontaż. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 listopada 2020 r. o 09:25
-21
Runa SIG - starogermanski symbol zwyciestwa uzywany przez nazistowskie bojowe oddziały SS. Pojedynczy symbol był stosowany przez młodziezowe  bojówki w 3 Rzeczy Niemieckiej tzw. JUNGVOLK- Hitlerjugen
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 listopada 2020 r. o 09:24
-16
art.256 uwielbianiej przez lewaków i podpisanej przez alexandra chwiejnego ustawy zas. zakazuje prezentowania symboliki totalitarnej ( np. hakenkreuz, runa sig)... sami sobie lewacy uchwaliliście te przepisy a sie do nich nie stosujecie ?
Avatar
oi. / 5 listopada 2020 r. o 09:12
+27
art.256 uwielbianiej przez lewaków i podpisanej przez alexandra chwiejnego ustawy zas. zakazuje prezentowania symboliki totalitarnej... sami sobie lewacy uchwaliliście te przepisy a sie do nich nie stosujecie ?
  Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli?
  Błyskawica była  używana przez grupy militarne, również w Polsce. Symbolu do złudzenia przypominającego logo Strajku Kobiet używały podczas okupacji niemieckiej Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. Pytanie, dlaczego Jędraszewskiemu i Terleckiemu symbol protestu kobiet kojarzy się tylko z nazistami, a nie grupami młodych ludzi walczących z okupantem. Prawda boli? rozwiń
Avatar
Max... / 5 listopada 2020 r. o 09:07
+1
...wbrew pozorom taka nagonka jest wspaniałą informacją już z samego rana! Dzięki pani dyrektor łatwiej mi będzie dotrzeć do młodych ludzi z informacją o zaletach dokonania aktu apostazji! Dotychczas obracaliśmy się w środowiskach studenckich, ale i młodsi obywatele naszego kraju poprzez prześladowanie ich stają się wdzięcznym obiektem szarzenia postaw obywatelskich! Na pohybel czarnym zboczeńcom....
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przez niemal ćwierć wieku był zatrudniony w Katolickim Stowarzyszeniu "Civitas Christiana". We wtorek Rada Powiatu w Świdniku, choć niejednogłośnie, podjęła uchwalę ws. powołania Romualda Gumienniaka na członka zarządu powiatu.

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież do 18 roku życia do zgłaszania prac na wystawę "Sen niedźwiedzia", która zostanie zrealizowana w formie online. Nabór potrwa do 6 grudnia.

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

Już pół wieku minęło, odkąd z Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie wyjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka - słynnego polskiego samochodu dostawczego. W sumie powstało niecałe 590 tys. sztuk tego pojazdu

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia
Zdjęcia Czytelników
galeria

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia

Filar słoneczny to słup światła, który - w uproszczeniu - powstaje dzięki kryształkom lodu. Dzisiaj to zjawisko udało się uwiecznić na zdjęciach naszym Czytelnikom. Nie zabrakło także kilku ciekawych ujęć zachodu słońca. Zapraszamy do oglądania galerii takich fotografii

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Gruntowna przebudowa krytej pływalni, rewitalizacja miasta, a także modernizacja ulicznego oświetlenia – takie inwestycje znalazły się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Przyszły rok dla mieszkańców będzie też oznaczać podwyżki opłat za śmierci i wzrost stawek podatków

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Piły poszły ruch przy rewitalizacji rynku. Pod topór w większości poszły spróchniałe drzewa, grożące zawaleniem.

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]
film

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]

– Eurowizja Junior to było moje marzenie – mówi Alicja Tracz. 10-latka ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego w niedzielę będzie reprezentować Polskę. W tym roku konkurs odbędzie się zdalnie

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"
film

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"

Warszawa. Poseł Lech Kołakowski opuścił klub i partię Prawo i Sprawiedliwość i będzie odtąd posłem niezrzeszonym. Jak wyjaśnił, nie mógł zaakceptować ustawy zwanej "piątką dla zwierząt" i jej kolejnych wersji, forsowanych przez kierownictwo partii mimo oporu części polityków Zjednoczonej Prawicy. Zasugerował również, że w tle jego rezygnacji leżał konflikt z centralą na Nowogrodzkiej.

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Dopiero po ostatnim spotkaniu Hetman Żółkiewka awansował na pierwsze miejsce w tabeli zostając tym samym mistrzem jesieni

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Począwszy od wtorku, 24 listopada, powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w Polsce nie będą publikować na swoich stronach codziennych raportów dotyczących SARS-CoV-2. Informacje ma upubliczniać GIS. Póki co ich nie ma. Najnowszych danych z powiatu świdnickiego nie poznali też dzisiaj radni z tego terenu.

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Kaletnicy, szewcy, zegarmistrze – to tylko niektórzy rzemieślnicy, których epidemia pozbawiła normalnych możliwości funkcjonowania. Pomóc w przetrwaniu mogą im tylko wierni klienci. Ci skrzykują się w internecie

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Domy szeregowe, czyli inaczej segmenty to opcja cenowo porównywalna do trzypokojowego mieszkania. Własny ogródek i większa powierzchnia sprawia, że za rozsądne pieniądze otrzymujemy jednak namiastkę domu

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej
Po naszej publikacji

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej

Od dwóch tygodni w Ciechankach (pow. łęczyński, gmina Puchaczów) ciszy nie przerywa huk ciętych karoserii zużytych samochodów. Po naszych artykułach i emisji reportażu w TVP z miejscowości wyniosła się firma zajmująca się demontażem starych aut na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Niespodzianka dla kibiców Azotów Puławy. We wtorek klub poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Do zespołu Larsa Walthera dołączył Słoweniec Andraż Velkavrh, który występuję na pozycji środkowego rozgrywającego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.