Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2025 r.
18:45

W Lublinie trwają Targi Edukacyjne

Targi Edukacyjne w Lublinie - wydarzenie co roku przyciągające około 19 tysięcy zwiedzających, którymi najczęściej są ósmoklasiści i maturzyści. W dniach 20 i 21 marca Targi zachęcają młode osoby do zapoznania się ze 137 wystawcami promującymi oferty edukacyjne: licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe oraz uczelnie wyższe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

UMCS, Politechnika, Uniwersytet Przyrodniczy i inne wyższe uczelnie publiczne prezentują maturzystom swoje aktualne oferty, nie brakuje także uczelni prywatnych. Wśród nich jest Lubelska Akademia WSEI.

— Obecnie w Lubelskiej Akademii WSEI studiuje około 10 500 studentów. Na dzisiejszych targach oferujemy możliwość studiowania na 28 kierunkach studiów w trzech wydziałach oraz promujemy filię w Warszawie. Dodatkowo prezentujemy dzisiaj nowe kierunki, które się pojawią w roku akademickim 25/26 to jest: e-biznes, e-marketing i e-commerce, nowoczesne technologie w biznesie i zarządzaniu, prawo i finanse w biznesie. W ramach kierunku psychologia - specjalność psychoterapia oraz w kierunku bardziej technicznym -  tworzenie gier komputerowych, technologie interaktywne a także sztuczna inteligencja w logistyce i transporcie. Operujemy również studia podyplomowe w szerokim zakresie kierunków  — mówi dyrektor do spraw współpracy z oświatą Lubelskiej Akademii WSEI Leszek Gońka.

Monika Wróbel, kierownik biura rekrutacji na studia w języku polskim w Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie opowiedziała o nowych kierunkach które się pojawiły w roku akademickim 24/25:

 – Studia są praktyczne, po których znajdzie się na pewno zawód paramedyczny, czyli pielęgniarstwo, fizjoterapia kosmetologia, dietetyka, ratownictwo medyczne. Natomiast mamy też kierunki ścisłe: ekonomia, zarządzanie, turystyka. W tym roku naszym plusem są zniżki do 25% na czasnym dla studentów i nowe kierunki takie jak zarządzanie, ratownictwo i dietetyka pierwszego i drugiego stopnia. Zapraszamy  25 marca na dzień otwarty aby się zapoznać bliżej z naszą ofertą.

Z kolei Akademia Nauk Społecznych i Medycznych na swoim stanowisku uczy udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawia  ofertę studiów licencjackich oraz magisterskich. Marlena Matysek-Nawrocka, przedstawicielka Akademii Nauk Społecznych i Medycznych, opowiedziała o kierunkach cieszących się większą popularnością:

– W obszarze Nauk Społecznych proponujemy kierunki takie jak: praca socjalna, socjologia, zarządzanie i psychologia. Natomiast w obszarze Nauk Medycznych oferujemy: dietetykę, fizjoterapię, kosmetologię, pielęgniarstwo medyczne oraz techniki dentystyczne. W tej chwili dużym zainteresowaniem cieszą się studia pielęgniarskie i ratownictwo medyczne, i dzisiaj na naszym stanowisku ratownicy 1,2,3 roku studiów uczą udzieleniu pierwszej pomocy. Mamy także doskonale wyposażone pracownie, na przykład z dietetyki oraz technik dentystycznych, które prowadzimy od kilkunastu lat nie tylko w trybie stacjonarnym, a także i niestacjonarnym, co jest dość rzadkością na uczelniach w Polsce. Marlena Matysek-Nawrocka podkreśla, że uczelnia jako pierwsza w Lublinie otrzymała zgodę na kształcenie na kierunku kosmetologia i to, że regularnie otrzymują pozytywne oceny komisji akredytacyjnej, co potwierdza spełnienie wszystkich wymagań stawianych przed uczelniami w Polsce.

Na stanowisku 115 prezentuje swoją ofertę SGH, czyli Główna Szkoły Handlowa w Warszawie. Szkoła podkreśla swoją silną reputację, szczególnie w biznesie i prezentuje swoje nowe programy, takie jak "zrównoważony biznes i finanse", "podatki.”, specjalność na studiach magisterskich na kierunku finanse rachunkowości - “biegły rewident”, a także zaprasza na dzień otwarty wszystkich chętnych 7 kwietnia:

– Jesteśmy dość nietypową uczelnią, dlatego że pierwszy rok u nas jest ogólnoekonomiczny, a tylkopo dwóch pierwszych semestrach studiów następuje wybór kierunku. Jest to bardzo dobrą opcją dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie są do końca zdecydowani jaki kierunek chcą studiować – mówi Teresa Długosz przedstawicielka Szkoły Handlowej (SGH) w Warszawie. Podkreśla także, że szkoła ma wysoki wskaźnik akceptacji dla uczniów:

– Na studiach w języku polskim są bardzo wysokie progi wejścia, gdyż punktujemy cztery przedmioty, w tym trzy przedmioty z matury rozszerzonej i czwarty - język obcy.

Wybór dalszej ścieżki edukacyjnej to dla wielu uczniów duże wyzwanie, zwłaszcza gdy pojawiają się nowe możliwości. Wśród odwiedzających targi są osoby, które dopiero poznają dostępne opcje. Jedna z uczennic szkoły podstawowej, początkowo nie brała pod uwagę technikum, ale po zapoznaniu się z ofertą edukacyjną zmieniła zdanie:

– Nigdy wcześniej nie myślałam o technikum, ale przedstawiono mi ofertę, która brzmi bardzo zachęcająco. Myślę o Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego – technik analityk albo technologia chemiczna. To chyba będzie mój drugi wybór - mówi Weronika

Dużym zainteresowaniem cieszy się także oferta Zespołu Szkół Samochodowych, który prezentuje nowoczesne kierunki związane z mechaniką i elektromobilnością. Wicedyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Karol Mróz widzi ogromne zapotrzebowanie w mechanice motocyklowej:

– Współpracujemy z takimi przedsiębiorcami jak Best Auto BMW Lublin i Motor Lubelski. Na naszym stanowisku na targach uczniowie mogą zobaczyć elektronikę samochodową, podłączać obwody elektryczne i pracować z silnikami. Zapraszamy wszystkich – zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Oferujemy kierunki takie jak technik pojazdów samochodowych, elektromechanik i mechanik pojazdów. Wprowadziliśmy także nowe zawody: technik elektromobilności, mechanik motocyklowy i lakiernik samochodowy. Szczególnie stawiamy na mechanikę motocyklową,, bo widzimy przyszłość i też zapotrzebowania ogromne na rynku lubelskim i nie tylko, bo wiemy, że Motor Lublin po raz kolejny wygrywa z rzędu mistrzostwa i potrzebuje też wielkie kadry do współpracy.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zdjęcie ilustracyjne

Cień Sahrynia nad Tomaszowem. Pamięć kpt. Jachymka na celowniku

W lokalnej społeczności jest uważany za bohatera, który bronił polskiej ludności przed atakami UPA. Jednak jego działalność budzi kontrowersje wśród mniejszości ukraińskiej. Sprawą zajęli się radni Tomaszowa Lubelskiego.

Już w półfinale play-off Bogdanka LUK Lublin sprawiła niespodziankę eliminując mistrza Polski JSW Jastrzębski Węgiel. W finale zagra z wicemistrzem z Zawiercia

Bogdanka LUK Lublin zaczyna walkę o złoto z Aluron CMC Wartą Zawiercie

W pierwszym meczu finałowym play-off o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pierwszy gwizdek środowego spotkania o godzinie 18.

Magda Balsam zaliczyła kolejny, niezły występ

PGE MKS FunFloor Lublin rozgromił Piotrcovię

Zgodnie z planem przebiegał wtorkowy mecz PGE MKS FunFloor z Piotrcovią. Lublinianki do przerwy prowadziły 16:8, a ostatecznie pokonały rywalki 34:19.

Po dwóch dniach imprezy w Lublinie AZS UMCS ma na koncie siedem medali

Mistrzostwa Polski w pływaniu: Są pierwsze złote medale dla AZS UMCS Lublin

Drugiego dnia mistrzostw Polski w pływaniu zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W sumie, po dwóch dniach imprezy, która rozgrywana jest na Aqua Lublin mają na koncie siedem krążków.

Bartosz Wolski zostaje w Motorze

Motor Lublin przedłużył kontrakt z ważnym piłkarzem

Kolejny ważny zawodnik zostaje w Motorze na dłużej. We wtorek klub z Lublina poinformował, że kontrakt Bartosza Wolskiego został automatycznie przedłużony o jeden sezon, czyli do końca rozgrywek 25/26.

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski

Polak leci w kosmos. Jest oficjalna data startu misji

Dokładnie za miesiąc – 29 maja – Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie drugim Polakiem w Kosmosie. Będzie tam testował między innymi specjalny „hełm” z Lublina.

Na zdjęciu ekipa LSM, która wystąpi na tegorocznych Marleykach.
10 maja 2025, 21:00

Święto muzyki reggae – Marleyki 2025

Marleyki to bez wątpienia najweselsza stypa świata! To coroczne święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla ojca założyciela, Roberta Nesty Marleya, znanego szerzej jako Bob Marley.

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Agencja Mienia Wojskowego ogłasza przetarg na sprzedaż powojskowego sprzętu i pojazdów. Kiedy? 8 maja. Na kupców czekają 152 pozycje o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Są samochody, łódź, maszyny, części zamienne, instrumenty muzyczne oraz drewno opałowe. Zyski ze sprzedaży trafią na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych, z którego kupowane są nowoczesne urządzenia dla polskiej armii.

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

Wielu mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny już w czwartek, 1 maja, rozpoczyna długi weekend. Teoretycznie 2 maja jest dniem pracującym, ale urzędy informują, że tego dnia nic nie załatwimy.

Tegoroczny Dzień Otwarty na WSPA

12 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Rekrutacja na WSPA

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Nowości to na przykład HR z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji oraz Kryminologia i profilaktyka społeczna.

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams
NA POLIGONIE

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams

Pierwszy kurs dla czołgistów M1A1 Abrams prowadzony wyłącznie przez polskich instruktorów. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL). Do tej pory polskich wojskowych uczyli specjaliści z USA.

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm
galeria
film

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm

Plac Litewski zamienił się w wielką, otwartą scenę taneczną. Mieszkańcy Lublina zatańczyli i świętowali Międzynarodowy Dzień Tańca. To była pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Będą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Będzie coś dla posiadaczy zabytkowych motocykli, będzie parada. Wszystko w Lublinie i za darmo. Zapisy już trwają.

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Przetarg rozstrzygnięty, pieniądze są, a umowa właśnie została podpisana. W ciągu roku na ulice Lublina wyjedzie 20 wodorowych autobusów.

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

We wtorek poznaliśmy werdykt Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na sezon 25/26. Motor Lublin dostał zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie bez żadnych nadzorów. Gdyby beniaminek dostał się do europejskich pucharów, to również mógłby w nich zagrać, bo otrzymał licencję także na występy w rozgrywkach UEFA.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Rolnictwo -> Maszyny rolnicze -> Sprzedam

Wyważanie dynamiczne wentylatorów-wałów maszyn inż. mechanik dojazd

Lublin

350,00 zł

Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

33,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

169,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

165,00 zł

Komunikaty