Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2025 r.
18:45

W Lublinie trwają Targi Edukacyjne

Targi Edukacyjne w Lublinie - wydarzenie co roku przyciągające około 19 tysięcy zwiedzających, którymi najczęściej są ósmoklasiści i maturzyści. W dniach 20 i 21 marca Targi zachęcają młode osoby do zapoznania się ze 137 wystawcami promującymi oferty edukacyjne: licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe oraz uczelnie wyższe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

UMCS, Politechnika, Uniwersytet Przyrodniczy i inne wyższe uczelnie publiczne prezentują maturzystom swoje aktualne oferty, nie brakuje także uczelni prywatnych. Wśród nich jest Lubelska Akademia WSEI.

— Obecnie w Lubelskiej Akademii WSEI studiuje około 10 500 studentów. Na dzisiejszych targach oferujemy możliwość studiowania na 28 kierunkach studiów w trzech wydziałach oraz promujemy filię w Warszawie. Dodatkowo prezentujemy dzisiaj nowe kierunki, które się pojawią w roku akademickim 25/26 to jest: e-biznes, e-marketing i e-commerce, nowoczesne technologie w biznesie i zarządzaniu, prawo i finanse w biznesie. W ramach kierunku psychologia - specjalność psychoterapia oraz w kierunku bardziej technicznym -  tworzenie gier komputerowych, technologie interaktywne a także sztuczna inteligencja w logistyce i transporcie. Operujemy również studia podyplomowe w szerokim zakresie kierunków  — mówi dyrektor do spraw współpracy z oświatą Lubelskiej Akademii WSEI Leszek Gońka.

Monika Wróbel, kierownik biura rekrutacji na studia w języku polskim w Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie opowiedziała o nowych kierunkach które się pojawiły w roku akademickim 24/25:

 – Studia są praktyczne, po których znajdzie się na pewno zawód paramedyczny, czyli pielęgniarstwo, fizjoterapia kosmetologia, dietetyka, ratownictwo medyczne. Natomiast mamy też kierunki ścisłe: ekonomia, zarządzanie, turystyka. W tym roku naszym plusem są zniżki do 25% na czasnym dla studentów i nowe kierunki takie jak zarządzanie, ratownictwo i dietetyka pierwszego i drugiego stopnia. Zapraszamy  25 marca na dzień otwarty aby się zapoznać bliżej z naszą ofertą.

Z kolei Akademia Nauk Społecznych i Medycznych na swoim stanowisku uczy udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawia  ofertę studiów licencjackich oraz magisterskich. Marlena Matysek-Nawrocka, przedstawicielka Akademii Nauk Społecznych i Medycznych, opowiedziała o kierunkach cieszących się większą popularnością:

– W obszarze Nauk Społecznych proponujemy kierunki takie jak: praca socjalna, socjologia, zarządzanie i psychologia. Natomiast w obszarze Nauk Medycznych oferujemy: dietetykę, fizjoterapię, kosmetologię, pielęgniarstwo medyczne oraz techniki dentystyczne. W tej chwili dużym zainteresowaniem cieszą się studia pielęgniarskie i ratownictwo medyczne, i dzisiaj na naszym stanowisku ratownicy 1,2,3 roku studiów uczą udzieleniu pierwszej pomocy. Mamy także doskonale wyposażone pracownie, na przykład z dietetyki oraz technik dentystycznych, które prowadzimy od kilkunastu lat nie tylko w trybie stacjonarnym, a także i niestacjonarnym, co jest dość rzadkością na uczelniach w Polsce. Marlena Matysek-Nawrocka podkreśla, że uczelnia jako pierwsza w Lublinie otrzymała zgodę na kształcenie na kierunku kosmetologia i to, że regularnie otrzymują pozytywne oceny komisji akredytacyjnej, co potwierdza spełnienie wszystkich wymagań stawianych przed uczelniami w Polsce.

Na stanowisku 115 prezentuje swoją ofertę SGH, czyli Główna Szkoły Handlowa w Warszawie. Szkoła podkreśla swoją silną reputację, szczególnie w biznesie i prezentuje swoje nowe programy, takie jak "zrównoważony biznes i finanse", "podatki.”, specjalność na studiach magisterskich na kierunku finanse rachunkowości - “biegły rewident”, a także zaprasza na dzień otwarty wszystkich chętnych 7 kwietnia:

– Jesteśmy dość nietypową uczelnią, dlatego że pierwszy rok u nas jest ogólnoekonomiczny, a tylkopo dwóch pierwszych semestrach studiów następuje wybór kierunku. Jest to bardzo dobrą opcją dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie są do końca zdecydowani jaki kierunek chcą studiować – mówi Teresa Długosz przedstawicielka Szkoły Handlowej (SGH) w Warszawie. Podkreśla także, że szkoła ma wysoki wskaźnik akceptacji dla uczniów:

– Na studiach w języku polskim są bardzo wysokie progi wejścia, gdyż punktujemy cztery przedmioty, w tym trzy przedmioty z matury rozszerzonej i czwarty - język obcy.

Wybór dalszej ścieżki edukacyjnej to dla wielu uczniów duże wyzwanie, zwłaszcza gdy pojawiają się nowe możliwości. Wśród odwiedzających targi są osoby, które dopiero poznają dostępne opcje. Jedna z uczennic szkoły podstawowej, początkowo nie brała pod uwagę technikum, ale po zapoznaniu się z ofertą edukacyjną zmieniła zdanie:

– Nigdy wcześniej nie myślałam o technikum, ale przedstawiono mi ofertę, która brzmi bardzo zachęcająco. Myślę o Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego – technik analityk albo technologia chemiczna. To chyba będzie mój drugi wybór - mówi Weronika

Dużym zainteresowaniem cieszy się także oferta Zespołu Szkół Samochodowych, który prezentuje nowoczesne kierunki związane z mechaniką i elektromobilnością. Wicedyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Karol Mróz widzi ogromne zapotrzebowanie w mechanice motocyklowej:

– Współpracujemy z takimi przedsiębiorcami jak Best Auto BMW Lublin i Motor Lubelski. Na naszym stanowisku na targach uczniowie mogą zobaczyć elektronikę samochodową, podłączać obwody elektryczne i pracować z silnikami. Zapraszamy wszystkich – zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Oferujemy kierunki takie jak technik pojazdów samochodowych, elektromechanik i mechanik pojazdów. Wprowadziliśmy także nowe zawody: technik elektromobilności, mechanik motocyklowy i lakiernik samochodowy. Szczególnie stawiamy na mechanikę motocyklową,, bo widzimy przyszłość i też zapotrzebowania ogromne na rynku lubelskim i nie tylko, bo wiemy, że Motor Lublin po raz kolejny wygrywa z rzędu mistrzostwa i potrzebuje też wielkie kadry do współpracy.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams
NA POLIGONIE

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams

Pierwszy kurs dla czołgistów M1A1 Abrams prowadzony wyłącznie przez polskich instruktorów. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL). Do tej pory polskich wojskowych uczyli specjaliści z USA.

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Będą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Będzie coś dla posiadaczy zabytkowych motocykli, będzie parada. Wszystko w Lublinie i za darmo. Zapisy już trwają.

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Przetarg rozstrzygnięty, pieniądze są, a umowa właśnie została podpisana. W ciągu roku na ulice Lublina wyjedzie 20 wodorowych autobusów.

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

We wtorek poznaliśmy werdykt Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na sezon 25/26. Motor Lublin dostał zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie bez żadnych nadzorów. Gdyby beniaminek dostał się do europejskich pucharów, to również mógłby w nich zagrać, bo otrzymał licencję także na występy w rozgrywkach UEFA.

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Wielu kierowców decyduje się na import, ponieważ auta z Ameryki oferują lepsze wyposażenie, a ich zakup bywa bardziej opłacalny niż nabycie analogicznego modelu w Europie.

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Codzienne porządki w domu wymagają nie tylko sprawnego sprzętu, ale również odpowiednio dobranych akcesoriów. Jednym z istotnych elementów wpływających na skuteczność odkurzania są worki, które odpowiadają za zatrzymywanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

Po konferencjach politycy kurtuazyjnie wymienili uwagi w holu lubelskiego ratusza

Poseł Moskal składa zawiadomienie, prokuratura bada, a wiceprezydent Fulara chłodzi nastroje

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie odmowy udostępnienia przez Urząd Miasta Lublin protokołu po kontroli CBA złożył poseł PiS, Michał Moskal. Władze miasta tłumaczą, że protokół jest dowodem w prowadzonym śledztwie i nie może być upubliczniony. A chodzi o domniemanie nieprawidłowości przy budowie dworca metropolitalnego w  Lublinie w kwocie 7,5 miliona złotych.

31-latek z Chełma poszukiwany 44 listami gończymi złapany w Holandii

31-latek z Chełma poszukiwany 44 listami gończymi złapany w Holandii

Odsiedział pół wyroku i nie wrócił z przepustki. Chełmianin był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i 44 listami gończymi.

Majówka na przystanku. Lublin świętuje, a autobusy jadą inaczej
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Majówka na przystanku. Lublin świętuje, a autobusy jadą inaczej

W sobotę w Lublinie zaplanowano uroczystości związane z rocznicą uchwalenia konstytucji 3 maja. To też oznacza spore obkazdy komunikacji miejskiej.

Poseł Michał Krawczyk zaprasza na wyborcze wiece Rafała Trzaskowskiego
film

Sztabowcy Trzaskowskiego szykują grunt na wiece w Lublinie i Zamościu

Rafał Trzaskowski po raz kolejny przyjedzie na Lubelszczyznę. Zaplanowano dwa wiece 4 maja. O godzinie 14 kandydat KO na prezydenta spotka się z mieszkańcami Lublina na Placu Łokietka, a o godz. 17 na Rynku Wodnym w Zamościu.

Jacek Spisacki

Stworzył Pomnik Sybiraków i zaprojektował ołtarz papieski. Zmarł Jacek Spisacki

Był artystą i nauczycielem. W wieku 78 lat zmarł Jacek Spisacki. Zaprojektował charakterystyczny Pomnik Sybiraków w Białej Podlaskiej.

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Lublinie – kompleksowa opieka nad słuchem, mową i drogami oddechowymi
galeria
film

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Lublinie – kompleksowa opieka nad słuchem, mową i drogami oddechowymi

W Lublinie powstało Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, nowoczesna placówka medyczna specjalizująca się w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji zaburzeń słuchu, mowy oraz problemów otorynolaryngologicznych.

Informacja Wójta Gminy Wólka

Informacja Wójta Gminy Wólka

Wypadli z motorówki i utknęli pod mostem na Wiśle

Wypadli z motorówki i utknęli pod mostem na Wiśle

Sezon dopiero ruszył, a na Wiśle w Puławach już doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 52-latek i jego 44-letnia żona wypadli z łodzi motorowej. Mężczyzna był pijany.

ciężarówki

W Jaki Sposób Pozyskiwać Pojazdy Do Swojej Floty?

Czym jest flota samochodowa i kim jest fleet car manager? W jaki sposób finansować pojazdy do swojej floty i która opcja jest najbardziej opłacalna? Sprawdź!

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Rolnictwo -> Maszyny rolnicze -> Sprzedam

Wyważanie dynamiczne wentylatorów-wałów maszyn inż. mechanik dojazd

Lublin

350,00 zł

Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

33,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

169,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

165,00 zł

Komunikaty