Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 kwietnia 2019 r.
7:46

8 zł dla pielęgniarki za poradę? "Aż tak nisko nas cenią?!"

132 51 A A

- Aż tak nisko nas cenią?! - oburzają się na propozycje resortu zdrowia pielęgniarki. Z projektu rozporządzenia dotyczącego porad pielęgniarskich wynika, że miałyby dostawać 8 zł, ale nie wiadomo, za co dokładnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod koniec marca pojawił się projekt rozporządzenia ministra zdrowia dotyczący porad pielęgniarskich. Pielęgniarki nie zgadzają się jednak z jego treścią.

- Pod pojęciem porad pielęgniarskich kryje się wiele dodatkowych obowiązków. To nie tylko wypisanie recepty, ale też np. opatrzenie rany, wypisanie skierowania do specjalisty, zlecenie badań laboratoryjnych w razie wątpliwości, co do stanu pacjenta przed wypisaniem recepty na kontynuację leczenia konkretnymi lekami – tłumaczy Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Każdy z tych obowiązków jest kosztochłonny. Już sama morfologia to ok. 10 zł. Ministerstwo chce, żebyśmy to wszystko robiły z tych 8 złotych? – pyta szefowa związku pielęgniarek.

Dodatkowe obowiązki dla pielęgniarek miały odciążyć system – zmniejszyć kolejki do lekarzy i tym samym ułatwić życie pacjentom. Pielęgniarki deklarowały, że są gotowe do samodzielnego wykonywania takich porad, ale od początku podkreślały, że oczekują za to odpowiedniego wynagrodzenia.

– Jeśli ministerstwo uważa, że wystarczy nam zaspokojenie ambicji zawodowych poprzez umożliwienie samodzielnego wykonywanie dodatkowych świadczeń, to nie tędy droga. Nie o to nam chodziło – zaznacza Olszak-Winiarska. – Odpowiedzialność, jaka się z tym wiąże i czas, który musimy na to poświęcić, wymagają godziwego wynagrodzenia. 8 złotych to śmieszna stawka. Dla nas nie do przyjęcia – podkreśla i dodaje, że kolejna niejasna kwestia to odrębność kontraktowania porad pielęgniarskich.

– W projekcie rozporządzenia nie ma jednoznacznego wskazania, że te dodatkowe obowiązki miałyby być odrębnie kontraktowane, a o to też od początku zabiegałyśmy – zaznacza Olszak-Winiarska. – Może więc dojść do sytuacji, że pielęgniarka usłyszy od pracodawcy, że nie dostanie pieniędzy, bo nie są one przeznaczone na ten cel.

Jak zaznacza przewodnicząca, o wszystkich wątpliwościach dotyczących treści rozporządzenia pielęgniarki poinformowały resort zdrowia.

– Po spotkaniu minister zadeklarował, że uwzględni w projekcie wynagrodzenie za dodatkowe obowiązki, tak, aby stało się atrakcyjne dla pielęgniarek. Mają być też jasno określone zasady jego finansowania w postaci odrębnego kontraktowania – zaznacza Olszak-Winiarska. – Bez tych zmian i gwarancji stałego wzrostu wynagrodzenia za nałożone dodatkowe obowiązki zawodowe będziemy apelować, aby ich nie przyjmować.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 14 kwietnia 2019 o 12:55
+10
Dla mnie pielegniarka nie jest siostra ja mam brata.zwykla kobieta ktora wykonuje zawod pielegniarki.powinno sie do nich mowic per pani.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2019 o 09:45
+7
Czytając komentarze państwa i analizując sytuację polityczni-spoleczna w tym kraju dochodzę do wniosku że obecny rząd popełnił największy błąd podając do publicznej wiadomości sukcesy które osiągają w szczególności odnoszących się do finansów. Mamy strajk nauczycieli którzy żądają podwyżki 1000 zł. Logicznie myśląc może mi ktoś pokaże kraj w EU czy na świecie który dał podwyżkę 50% procentowa za 18 godzinny tygodniowy czas pracy? Teraz proponuję się 8 zł za poradę pielęgniarską i w tej kwestii znów jest problem bo to mało Czy każda próba podwyższeniu czegokolwiek w tym kraju musi być torpedowana I co ciekawe największe roszczenia maja pracownicy budżetówki żyjący z pracy innych Zaczynacie państwo być oderwani od rzeczywistości Nikt jeszcze nie zbudował czegoś w kilka dni nikt nie naprawił niczego przez kilka lat zniszczonego przez 30 łat zacznijcie myśleć logicznie.
Czytając komentarze państwa i analizując sytuację polityczni-spoleczna w tym kraju dochodzę do wniosku że obecny rząd popełnił największy błąd podając do publicznej wiadomości sukcesy które osiągają w szczególności odnoszących się do finansów. Mamy strajk nauczycieli którzy żądają podwyżki 1000 zł. Logicznie myśląc może mi ktoś pokaże kraj w EU czy na świecie który dał podwyżkę 50% procentowa za 18 godzinny tygodniowy czas pracy? Teraz proponuję się 8 zł za poradę pielęgniarską i w tej kwestii znów jest problem bo to mało Czy każda próba pod... rozwiń
Avatar
A_ / 14 kwietnia 2019 o 12:47
+6
W naszej grupie zawodowej sytuacja wygląda tak, jak to celnie opisał A. Burakowski i ani razu nie pada określenie "siostry"-to tak na marginesie. Opisuje pielęgniarską rzeczywistość, z którą w 100% się zgadzamy. Sytuacja jest skandaliczna. Wszystkie rządy po 89 roku, haniebnie wykorzystywały słabszą pozycje społeczna tej/pielęgniarek/ grupy a nawet w ten sposób ją kreowały, by pod pretekstem służby i powołania wykreować współczesne Polskie Narodowe Niewolnictwo. Górnicy stali się świętymi krowami i pupilkami a pielęgniarki osłami i wołami do roboty za żenujące parę groszy. Stworzono chory system sankcjonujący upokorzenie tej grupy zawodowej z wynagrodzeniem, które jest jak spluniecie w twarz. Podwyżki przez lata były dla lekarzy, którzy je dostawali w wyniku protestów pielęgniarek, ale pielęgniarki nie mogły i nadal nie mogą doczekać się paru groszy nawet po tzw. wygranych protestach pielęgniarek. Niektórzy dyrektorzy szpitali nawet tych ogólnopolskich podwyżek do tej pory nie wypłacają pod byle jakim kretyńskim i chamskim pretekstem. Sytuacja prowadzi do tego, że będą masowo zatrudniane rosyjskie i ukraińskie pielęgniarki i one dostana te 6-8tyś/ mies, a Polki nie doczekają się we własnym kraju (jako pełnoprawne obywatelki) takiego wynagrodzenia nigdy. Chory system upokarza własnych obywateli. Ciekawe ze w Danii , Norwegii itp doświadczone pielęgniarki ze stażem mogą zarabiać po 15-18 tyś. / mies?. Masowe protesty pielęgniarek powinny rozpocząć się jak najszybciej i rozpieprzyć ten trwający od lat skandal. A to że szpitale stają się izbami wytrzeźwień i schroniskami dla meneli z opcja full service i pakietem pełnych badan (włącznie z tomografia i rezonansem kilka/kilkanaście razy w roku) to już jest osobny wątek. Kreowanie/ przez rządzących i media/ pielęgniarek jako grupy roszczeniowej i stawianej jako przykład moralnie nagannej chciwości, w sytuacji gdy samemu nie jest się w stanie zapewnić systemowych rozwiązań, które gwarantowałyby pacjentom komfort leczenia, jest słabe. Bardzo słabe. I z gruntu nieuczciwe. Bo fakt, że istnieją przypadki czarnych owiec w naszej grupie zawodowej, nie jest żadnym usprawiedliwieniem wobec ekonomicznego wyzysku całej rzeszy tych, które poświęcają mnóstwo czasu i sił dla pacjentów, nie mając z tego tytułu nic, poza satysfakcją i głodową pensją. Ponadto proszę się zapoznać z ustawami dot. nas pielęgniarek tj. ustawy o płacy minimalnej i normach minimalnych. Teraz rozumiecie Państwo dlaczego "siostra" brzmi pejoratywnie.
W naszej grupie zawodowej sytuacja wygląda tak, jak to celnie opisał A. Burakowski i ani razu nie pada określenie "siostry"-to tak na marginesie. Opisuje pielęgniarską rzeczywistość, z którą w 100% się zgadzamy. Sytuacja jest skandaliczna. Wszystkie rządy po 89 roku, haniebnie wykorzystywały słabszą pozycje społeczna tej/pielęgniarek/ grupy a nawet w ten sposób ją kreowały, by pod pretekstem służby i powołania wykreować współczesne Polskie Narodowe Niewolnictwo. Górnicy stali się świętymi krowami i pupilkami a pielęgniarki osłami ... rozwiń
Avatar
Lekarz / 14 kwietnia 2019 o 10:27
+5
Pielęgniarki po ostatnich podwyżkach i tak zarabiają bardzo dużo. W szpitalu przy Al.Krasnickich pielęgniarka wyciąga 5tys. netto.
Avatar
Gosc / 14 kwietnia 2019 o 08:13
+5
Ech mucka.glupoty piszesz ciemny czlowieku.dla rolnikow sa pieniadze z unii na rolnictwo i tylko na rolnictwo .nie ma mozliwosci ich przesunac.mozna je wziac lub nie.dla budzetowki sa pieniadze z podatkow placonych przez obywateli w Polsce a jak wyglada placenie podstkow to wszyscy wiemy.wszystko byle podatku nie zaplacic a potem nie ma na lekarzy policje pielegniarki nauczycieli.nauczcie sie najpierw uczciwie placic w Polsce podatki.
Avatar
Nauczyciel / 14 kwietnia 2019 o 10:01
+4
Czytając komentarze państwa i analizując sytuację polityczni-spoleczna w tym kraju dochodzę do wniosku że obecny rząd popełnił największy błąd podając do publicznej wiadomości sukcesy które osiągają w szczególności odnoszących się do finansów. Mamy strajk nauczycieli którzy żądają podwyżki 1000 zł. Logicznie myśląc może mi ktoś pokaże kraj w EU czy na świecie który dał podwyżkę 50% procentowa za 18 godzinny tygodniowy czas pracy? Teraz proponuję się 8 zł za poradę pielęgniarską i w tej kwestii znów jest problem bo to mało Czy każda próba podwyższeniu czegokolwiek w tym kraju musi być torpedowana I co ciekawe największe roszczenia maja pracownicy budżetówki żyjący z pracy innych Zaczynacie państwo być oderwani od rzeczywistości Nikt jeszcze nie zbudował czegoś w kilka dni nikt nie naprawił niczego przez kilka lat zniszczonego przez 30 łat zacznijcie myśleć logicznie.
 ŚWIĘTE SŁOWA. 1000 zł to dla nauczyciela 50 procent podwyżki. A rząd podaję w TVP że zarabiają tyle co poseł lub 5900pln. Teraz obereie się pielęgniarkom bo jak to całe 8 zeta dają o jeszcze grymasza. 
 ŚWIĘTE SŁOWA. 1000 zł to dla nauczyciela 50 procent podwyżki. A rząd podaję w TVP że zarabiają tyle co poseł lub 5900pln. Teraz obereie się pielęgniarkom bo jak to całe 8 zeta dają o jeszcze grymasza.  rozwiń
Avatar
Ala / 14 kwietnia 2019 o 18:26
+3
Polacy to wszyscy za granica pracuja chetnie i sumiennie.wynagrodzenie oczywiscie wieksze ale przekraczajac granice nagle splywa na nich czlowieczenstwo,?nie przepisy sa inne.moja kuzynka mieszka w stanach .tam lekarz za spoznienue sie na wixyte do pacjenta moze zostac podany o odszkodowanie a u nas nawet jakby zarabiali po 50 tys.miesiecznie ludzi mieliby w du..ach.nie ma kar i konsekwencji za patalastwo .
Avatar
Bea_ / 14 kwietnia 2019 o 17:05
+3
Do ~Gościa, który pisze o pielęgniarkach z poprzewracanymi d*pami: jak będziesz przyjmowany w oddział, to weź wydruk swojego postu;d
Avatar
Paweł / 14 kwietnia 2019 o 15:26
+3
Jak moj ojciec lezal w szpitalu na wewnetrznym na sali na pacjentow w bardzo ciezkim stanie,polprzytomny i bolalo go to te kur..y przychodzily i mowily  co jeczy nie ma co jeczec.za pare godzin zmarl.zero empatii.nie mam dla nich zadnego szacunku.
 Tępa dzido!!! Pretense do pielęgniarek??? A co, lekarzy w tym szpitalu nie było???? To lekarz ma leczyć chorych! Pretensje jak zwykle do pielęgniarek! A do lekarza poszłaś z kopertą, aby nie wypisywał do domu, bo co zrobisz z chorym? No to nie wypisał! Czego jeszcze chcesz? Już nie wspomnę jak nazwałaś te, które były przy twym ojcu w ostatnich chwilach jego życia... To słowo świadczy TYLKO o tobie!!! Do domu jednak nie zabrałaś, choć w szpitalu było tak źle?
 Tępa dzido!!! Pretense do pielęgniarek??? A co, lekarzy w tym szpitalu nie było???? To lekarz ma leczyć chorych! Pretensje jak zwykle do pielęgniarek! A do lekarza poszłaś z kopertą, aby nie wypisywał do domu, bo co zrobisz z chorym? No to nie wypisał! Czego jeszcze chcesz? Już nie wspomnę jak nazwałaś te, które były przy twym ojcu w ostatnich chwilach jego życia... To słowo świadczy TYLKO o tobie!!! Do domu jednak nie zabrałaś, choć w szpitalu było tak źle? rozwiń
Avatar
pielęgniarka z Bergen... / 14 kwietnia 2019 o 15:22
+3
do Pani Grażyny: przeczytałam z zainteresowaniem, ale cały artykuł "Educational Levels of Hospital Nurses and Surgical Patient Mortality" jest w języku Januszom kompletnie obcym, a więc nie należy spodziewać się jakiejkolwiek refleksji! A tak na marginesie dopiszę, że jedyną rzeczą, jaką mogę uczynić dla moich koleżanek jest przyczynienie się do podpisanie (przez polskie pielęgniarki) 7 kolejnych kontraktów w norweskich szpitalach!
Avatar
Gosc / 14 kwietnia 2019 o 22:28
-2
Nie tylko ludzie nauczeni sa dawac lapowki ale lekarze nadal sie ich domagaja.np.nie ma miejsca na oddziale .dasz kase miejsce jest.
Avatar
Hehe / 14 kwietnia 2019 o 21:37
+1
Pediatro w Polsce lekarze są traktowani jak bogowie. O łapówkach nie wspominając. Niby jest nagonka na to a jednak ludzie mają wpojone to. Trzeba dac... Wątpię, że maja lepiej w kanadzie. 
Avatar
Ewa / 14 kwietnia 2019 o 21:05
+2
No pewnie. U nas na wsi za jeden zastrzyk/ 5 minut/ bierze 20 zł.
Avatar
słuchacz Radia Marysia.... / 14 kwietnia 2019 o 18:52
-2
....pozwalają sobą pomiatać, to i na szacunek liczyć nie mają elementarnych podstaw! A więc niech je gnoją na każdym kroku, ponieważ byle pedofil w sutannie zarabia 3x więcej od niezbędnej na każdym oddziale szpitalnym pielęgniarki!
Avatar
Ala / 14 kwietnia 2019 o 18:26
+3
Polacy to wszyscy za granica pracuja chetnie i sumiennie.wynagrodzenie oczywiscie wieksze ale przekraczajac granice nagle splywa na nich czlowieczenstwo,?nie przepisy sa inne.moja kuzynka mieszka w stanach .tam lekarz za spoznienue sie na wixyte do pacjenta moze zostac podany o odszkodowanie a u nas nawet jakby zarabiali po 50 tys.miesiecznie ludzi mieliby w du..ach.nie ma kar i konsekwencji za patalastwo .
Avatar
Gosc / 14 kwietnia 2019 o 18:17
0
Panie pediatro na emeryturze a co za PO synkom nie podobalo sie w Polsce?bo sadze ze w Kanadzie siedza nie od 3 lat. Ach zapomnialam ze za platformy sluzba zdrowia byla w cudownym rozkwicie a ten zly PIS wszystko pospsul.
Avatar
pediatra na emeryturze... / 14 kwietnia 2019 o 18:10
0
.....nie liczcie na moją empatię lub zrozumienie, miłe panie pielęgniarki! Popieraliśmy już akcję protestacyjną lekarzy rezydentów, jak i ratowników medycznych, ale zarówno jedni, jak i drudzy ulegli presji rezygnując z korzystnych dla własnej grupy zawodowej rozwiązań. Obecnie obaj nasi synowie wykonują chwalebny zawód lekarza w Kanadzie, gdzie czują się nie tylko docenieni za swoje umiejętności, ale i z b.przyzwoitych warunków życia w społeczeństwie rozumiejącym znaczenie dobrej służby zdrowia! Wy zaś staliście się dla nas kompletnie obojętni! Pozwalacie na sprowadzenie Was do roli wyrobników w rękach prymitywnych kanalii z rządzącej krajem opcji...
.....nie liczcie na moją empatię lub zrozumienie, miłe panie pielęgniarki! Popieraliśmy już akcję protestacyjną lekarzy rezydentów, jak i ratowników medycznych, ale zarówno jedni, jak i drudzy ulegli presji rezygnując z korzystnych dla własnej grupy zawodowej rozwiązań. Obecnie obaj nasi synowie wykonują chwalebny zawód lekarza w Kanadzie, gdzie czują się nie tylko docenieni za swoje umiejętności, ale i z b.przyzwoitych warunków życia w społeczeństwie rozumiejącym znaczenie dobrej służby zdrowia! Wy zaś staliście się dla nas kompletnie oboję... rozwiń
Avatar
Gosc / 14 kwietnia 2019 o 17:40
0
To tepego Pawla.jak cos piszesz buraku to oprzyj swoja wiedze na faktach .nikt nie dawal koperty zeby ojca nie zabierac bo nikt go nie chcial wypisac w stanie jakim byl.to nie byl pacjent onkologicz ny .co 1.5 miesiaca chodzil na zabieg 4 dni i do domu .tym razem tak nie bylo.caly czas byla przy nim mama i ona widxiala zachowsnie pielegniarek opisane przezemnie.3 lata minely a ona do dzis nie moze sie pogodzic z ta znieczulica z ich strony bo dawanie zastrzykiw i kroplowki to nie do lekarzy nalezy.zycze podobnego doswiadczenia w twojej cxlowieku rodxinie a wtedy porozmawiamy.a pielegniarki tak jak sa dobre tak i niestety sa tez zle i nie ma co bronic jak ktos nie zasluguje.
To tepego Pawla.jak cos piszesz buraku to oprzyj swoja wiedze na faktach .nikt nie dawal koperty zeby ojca nie zabierac bo nikt go nie chcial wypisac w stanie jakim byl.to nie byl pacjent onkologicz ny .co 1.5 miesiaca chodzil na zabieg 4 dni i do domu .tym razem tak nie bylo.caly czas byla przy nim mama i ona widxiala zachowsnie pielegniarek opisane przezemnie.3 lata minely a ona do dzis nie moze sie pogodzic z ta znieczulica z ich strony bo dawanie zastrzykiw i kroplowki to nie do lekarzy nalezy.zycze podobnego doswiadczenia w twojej cxlo... rozwiń
Avatar
Bea_ / 14 kwietnia 2019 o 17:05
+3
Do ~Gościa, który pisze o pielęgniarkach z poprzewracanymi d*pami: jak będziesz przyjmowany w oddział, to weź wydruk swojego postu;d
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2019 o 17:02
-4
Pielęgniarkom w d.pach się poprzewracało. Niedługo będą oczekiwać wynagrodzenia na poziomie 10tys. netto/mc! Ludzie że zdecydowanie bardziej odpowiedzialnymi funkcjami, w sektorze prywatnym zarabiają znacznie mniej niż te strzykawki i nie mogą strajkować a budżetówka widzę zrobiła się roszczeniową bardzo. Nie dość, że mają gwarancję pracy do emerytury, to jeszcze chcą zarabiać jak prezesi firm.
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik - Sokół Sieniawa 3:1. Udany rewanż za rundę jesienną

Stal Kraśnik - Sokół Sieniawa 3:1. Udany rewanż za rundę jesienną 0 0

W starciu niepokonanych na wiosnę: Stali i Sokoła górą pierwsza z ekip. Piłkarze Jarosława Pacholarza w mocno odmłodzonym składzie pokonali drużynę z Sieniawy 3:1

TBV Start – Anwil Włocławek 70:88. Koniec marzeń o ósemce [zdjęcia]
galeria

TBV Start – Anwil Włocławek 70:88. Koniec marzeń o ósemce [zdjęcia] 0 0

Anwil Włocławek pozbawił koszykarzy TBV Startu resztek nadzei o udziale w fazie play-off. Mistrz Polski wygrał 88:70, a pierwsze skrzypce w ekipie Igora Milicicia grał wychowany w Lublinie Michał Ignerski

Wigilia paschalna: W kościołach święcenie ognia [zdjęcia]
galeria

Wigilia paschalna: W kościołach święcenie ognia [zdjęcia] 0 1

Święcenie ognia i paschału w Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Chełmianka - Podlasie 3:1. Tym razem nie zmarnowali przewagi

Chełmianka - Podlasie 3:1. Tym razem nie zmarnowali przewagi 0 3

Przed pierwszym gwizdkiem sobotnich derbów zarówno Chełmianka, jak i Podlasie liczyły na punkty. Po meczu w dużo lepszych nastrojach byli jednak gospodarze. Drużyna Artura Bożyka pokonała rywali 3:1 i zrobiła duży krok w kierunku utrzymania. A bialczanie znowu znaleźli się pod kreską

Lama uciekinierka słynna w całej Polsce ma nowy dom. Mieszka w woj. lubelskim
galeria
film

Lama uciekinierka słynna w całej Polsce ma nowy dom. Mieszka w woj. lubelskim 0 1

Rozmowa ze Stefanem Odojem, nowym właścicielem słynnej lamy z Bierunia. Stefan Odój prowadzi Ośrodek Malibu w podlubelskiej Krężnicy Jarej, w którym funkcjonuje minizoo. To nowy dom Rambo

Orlęta Spomlek - Wisła Sandomierz 2:0. Uciekają od strefy spadkowej

Orlęta Spomlek - Wisła Sandomierz 2:0. Uciekają od strefy spadkowej 0 1

Orlęta nie zmarnowały szansy. Biało-zielonym dwa mecze z rzędu wypadły na własnym stadionie. I w obu drużyna Rafała Borysiuka była lepsza od rywali. Tym razem ograła Wisłę Sandomierz 2:0, chociaż pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 70 minucie

Urząd kupił radnym tablety. Chcą je oddać dzieciom. "Boją się elektroniki?"

Urząd kupił radnym tablety. Chcą je oddać dzieciom. "Boją się elektroniki?" 0 6

Grupa radnych chce przekazać dzieciom z domów dziecka tablety, jakie zafundował im magistrat do pracy. – Czy radni boją się elektroniki? – pyta Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta w Zamościu.

Wiślanie Jaśkowice - Avia Świdnik 1:1. Wreszcie zdobyli coś na wyjeździe

Wiślanie Jaśkowice - Avia Świdnik 1:1. Wreszcie zdobyli coś na wyjeździe 0 1

Avia na pewno rozegrała lepszy mecz niż przed tygodniem przeciwko Wólczance. Żółto-niebiescy po wizycie w Skawinie dopisali jednak do swojego konta tylko jeden punkt. Spotkanie z Wiślanami Jaśkowice zakończyło się remisem 1:1. Trzeba dodać, że dla żółto-niebieskich to było pierwsze „oczko” wywalczone w tym roku na boisku rywala

Rajd Rowerowy w Puławach
27 kwietnia 2019, 9:00

Rajd Rowerowy w Puławach 0 2

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 9 w Puławach rozpocznie się wiosenny Rajd Rowerowy Terenowy. Start ze Skweru Niepodległości.

Droga krzyżowa przed katedrą Notre Dame [wideo]
film

Droga krzyżowa przed katedrą Notre Dame [wideo] 0 0

Paryż, Francja. Wielu katolików uczestniczyło w wielkopiątkowej drodze krzyżowej przed spaloną katedrą Notre Dame. Modlitwę poprowadził arcybiskup Paryża, Michel Aupetit.

Działacze PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego w Lubartowie

Działacze PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego w Lubartowie 0 7

Działacze lubartowskiego PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego. Zaczęli zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie

W kraju więcej pijanych kierowców. Jak jest w Lubelskiem?

W kraju więcej pijanych kierowców. Jak jest w Lubelskiem? 0 8

Krajowe policyjne statystyki pijanych kierowców po raz pierwszy od kilku lat wykazują tendencję wzrostową. Jednym z nielicznych województw na pozytywnym minusie jest nasz region.

Artyści z Afryki, Szwajcarii i Gruzji w Lublinie. Przed nami KODY 2019 (program)
8 maja 2019, 19:00

Artyści z Afryki, Szwajcarii i Gruzji w Lublinie. Przed nami KODY 2019 (program) 0 1

Już po raz 11. Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zorganizuje w Lublinie Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią znakomici artyści ze Szwajcarii, Gruzji a nawet Afryki. Hasłem przewodnim odbywającej się w dniach 8-10 maja imprezy będzie "Wieża Babel".

Koncert Freenology i Wera Kidżeski w Pubie u Szewca
25 kwietnia 2019, 19:30

Koncert Freenology i Wera Kidżeski w Pubie u Szewca 0 0

25 kwietnia o godz. 19.30 w Pubie u Szewca (ul. Grodzka 18) wystąpią Freenology i Wera Kidżeski.

W Radzyniu powstaje skatepark. Ma być gotowy do końca maja

W Radzyniu powstaje skatepark. Ma być gotowy do końca maja 0 1

W Radzyniu Podlaskim ruszyła budowa skateparku. Obiekt powstaje na Bulwarach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!