Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

2 października 2020 r.
18:25

Burmistrz Kraśnika: Mamy poważny kryzys wizerunkowy

292 12 A A
(fot. UM Kraśnik)

Rozmowa z Wojciechem Wilkiem, burmistrzem Kraśnika, byłym posłem Platformy Obywatelskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Podejrzewam, że jest pan „rozchwytywany” przez dziennikarzy, ale powodem nie jest to, że w Kraśniku będzie budowana nowa kryta pływalnia.

– Zainteresowanie mediów jest rzeczywiście duże i to zarówno ogólnopolskich, jak i zagranicznych. Dziennikarze pytają o ostatnie uchwały Rady Miasta. Pierwsza dotyczy sprawy LGBT, druga sieci 5G. I to mnie martwi, bo wołałbym rozmawiać o inwestycjach realizowanych w naszym mieście lub też tych, do których niedługo przystąpimy. To zainteresowanie nie służy miastu. Mamy poważny kryzys wizerunkowy.

• Ogląda pan memy o Kraśniku, czyta komentarze i wierszyki, bo nawet i takie formy pojawiły w internecie?

– Tak, śledzę to co się dzieje w przestrzeni publicznej. To, jak Kraśnik jest przedstawiany w internecie, także spędza mi sen z powiek. Na pierwszy rzut oka niektóre memy mogą być zabawne. Zapamiętałem zwłaszcza jeden. Przedstawia starszego pana z brodą, stojącego przy rowerze na kwadratowych kołach. Rysunek jest podpisany: „Burmistrz Kraśnika o godz. 15 wraca po pracy do domu”. Korciło mnie, żeby napisać, że mam nadzieję, że wyglądam trochę lepiej, mój rower ma okrągłe koła, a z pracy raczej nigdy nie wychodzę o godz. 15, tylko później. Ten wylew memów i żartów nie jest dobry dla miasta. To jest wizerunek Kraśnika, który nie jest prawdziwy i on uderza przede wszystkim w mieszkańców, którzy na to nie zasłużyli.

• Spodziewał się pan aż takiej reakcji po tej jednej sesji?

– Zdawałem sobie sprawę, że te tematy wzbudzą zainteresowanie mediów, ale nie spodziewałem się, że będzie ono aż takie.

• Gdyby pana głos był decydujący, to jak by pan zagłosował w sprawie środowiska LGBT (stanowisko Miasto Kraśnik wolne od ideologii LGBT - przyp. aut.) i sieci 5G?

– Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty, wiedzę naukową, a także to co się dzieje wokół miasta, zagłosowałbym za uchyleniem jednej i drugiej uchwały.

• Tak też uważa część mieszkańców, która przyszła w miniony piątek na tęczowy protest. Demonstrowali swój sprzeciw przeciwko utrzymaniu w Kraśniku tzw. strefy wolnej od LBGT.

– Mieszkańcy Kraśnika to są mądrzy i otwarci ludzie. Na pewno nikt nie chce, aby miasto było kojarzone jako nieprzychylne komukolwiek. Także radni, który byli inicjatorami uchwały ws. powstrzymania ideologii LGBT, podkreślali, że ich intencją nie było dyskryminowanie kogokolwiek.

• A jaki jest Kraśnik? 

– Kraśnik to piękne miasto z dobrymi i przyjaznymi mieszkańcami. W sferze publicznej nie przypominam sobie żadnego zdarzenia związanego z dyskryminowaniem kogokolwiek. Oczywiście w rodzinach są różne sytuacje, ale one zdarzają się wszędzie. Społeczność Kraśnika jest różna pod wieloma względami, ale wszyscy powinni czuć się w tym mieście bezpiecznie.

• W Radzie Miasta większości ma opozycja: klub radnych Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnego Kraśnika (tzw. PiS-bis) można zatem przypuszczać, że uchwalona zostanie także Samorządowa Karta Praw Rodzin, za którą stoi Ordo Iuris. Ta deklaracja przez niektórych jest także uważana jako uderzająca w środowisko LGBT. Kraśnik będzie mieć taką Kartę?

– Nie wiem, czy Karta zostanie przyjęta. Jeśli zostanie, to też nie wiem jaki będzie mieć ostatecznie kształt. Na ostatniej sesji projekt Karty został przekazany do komisji. Radni zgłaszali szereg uwag do projektu tego dokumentu. Dlatego nie potrafię powiedzieć dzisiaj jaki będzie finał tej sprawy.

• Czy jest realne zagrożenie, że Kraśnik może stracić fundusze europejskie? Chodzi przecież o olbrzymie pieniądze.

– Realizujemy szereg projektów proinwestycyjnych. W Kraśniku na pewno pieniądze z funduszu norweskiego przyczyniłyby się do rozwoju naszego miasta. W kontekście wypowiedzi pani minister spraw zagranicznych Norwegii (wymieniła Kraśnik i homofoniczną uchwałę rady - przyp. aut.) to, co się dzieje obecnie, nie sprzyja temu, abyśmy otrzymali finansowe wsparcie. My cały czas pracujemy nad projektem. Złożymy wniosek. Z radnymi będę jeszcze rozmawiał na ten temat i mam nadzieję, że będziemy wspólnie szukać najlepszego wyjścia z zaistniałej sytuacji.

Zobacz także: Sesja Rady Miasta w Kraśniku w sprawie LGBT

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lucypher / 2 października 2020 r. o 19:08
+27
Po co tu zakłamywać rzeczywistość? Rada miasta została wybrana przez mieszkańców, reprezentuje ich wybory i jest ich odzwierciedleniem.
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 października 2020 r. o 19:28
+16
Proszę Pana, przespaliście pewien moment a brak dobrego marketingu który by odwrócił rozgłos w pozytywny wizerunek, przekaz. Przegraliście drugi raz, bo rozgłos jaki mieliście można było wykorzystać, a działania miasta były na poziomie skansenu PRL. Ale szanuję, w końcu do rady miasta wybiera się najlepsze jednostki jako przedstawicieli.
Avatar
randalk / 3 października 2020 r. o 04:26
+12
tych radnych wybrali mieszkańcy Kraśnika, więc nie są to otwarci, tolerancyjni czy wspanali ludzie. To są głupcy, którzy na radnych wybrali głupoli. Brak wiedzy i chęci jej pozyskania to twarz ludzi z miast, miasteczek i wiosek. Nie rozczulajmy się na głupolami, bo mnie ich nie jest szkoda. Szkodą jest że głupolstwo ma taki wpływ na przestrzeń publiczną. W Kraśniku skupiła się obecna głupota społeczna w soczewce.
Avatar
NosiłWilkRazyKilka / 3 października 2020 r. o 19:20
+9
Kazimierz Choma (kandydat PiS na burmistrza) oraz Wojciech Wilk obiecywali w kampani tańszą wodę. Mają bezwzględną większość w radzie, mogą bez problemu obniżyć ceny wody. Niestety jak tu obniżyć ceny gdy zatrudnia się swoich partyjnych kolegów. Za Włodarczyka było 5 członków rady nadzorczej a wystarczy trzech, obecna „ dobra zmiana „ zmieniła na sześciu ( po 2 tyś na głowę) Nowe etaty „dyrektorów” i „expertów” - hipokryzja, politykierstwo i obłuda. Obecny układ nie dość, że nic dla miasta nie zrobił to tylko zadłużył, skompromitował i ośmieszył Kraśnik....
Kazimierz Choma (kandydat PiS na burmistrza) oraz Wojciech Wilk obiecywali w kampani tańszą wodę. Mają bezwzględną większość w radzie, mogą bez problemu obniżyć ceny wody. Niestety jak tu obniżyć ceny gdy zatrudnia się swoich partyjnych kolegów. Za Włodarczyka było 5 członków rady nadzorczej a wystarczy trzech, obecna „ dobra zmiana „ zmieniła na sześciu ( po 2 tyś na głowę) Nowe etaty „dyrektorów” i „expertów” - hipokryzja, politykierstwo i obłuda. Obecny układ nie dość, że nic dla miasta nie zrobił to tylko zadłużył, skompromitował i ośmie... rozwiń
Avatar
Max... / 3 października 2020 r. o 13:28
+9
Krasniczanie wybrali swoich "wybitnych" przedstawicieli i powinni liczyc sie z ewentualnymi konsekwencjami! Przeciez tych "madrali" nikt im nie narzucil! Widzialem w Internecie film z posiedzenia RM, gdzie jakis oszolomek zadal pytanie o skrot LGBT, a drugi probowal cos w swoim pustym rozumku skleic przyblizajac zagadnienie! To juz nawet nie jest zenujace, ale wrecz mrozace krew w zylach! Jak mozna bylo doprowadzic do takiego spustoszenia intelektualnego? Kubus Puchatek nie musi sie wstydzic......
Avatar
bela / 3 października 2020 r. o 09:48
+9
No ale chyba Kraśnik może być dumnym, że tylu jego mieszkańców pracuje w Urzędzie w Lublinie ?
Avatar
OPUSDEI / 2 października 2020 r. o 19:09
+9
Panie Wilku, Pański Kraśnik już przegrał. Usuńcie się, i dajcie miejsce innym, bardziej inkluzywnym gminom i miastom. Uchylę Panu rąbka tajemnicy, w przyszłym roku przejdzie tornado nad takimi strefami wolnymi od LGBT. Nie ważne co radni mówią, ważne co uczynili. Tornado będzie polegać na bardzo silnym bombardowaniu negatywnym Public Relations wszystkich firm i marek działających w danych strefach wolnych od LGBT. Wie Pan, lokalnej fermy kurcząt to nie ruszy, ale już międzynarodowego inwestora szwedzkiego, czy managera fińskiego, czy polityka norweskiego to odpowiednio ustosunkuje do takich stref. Nie ważne jest już co Radni uważają, ważne co przegłosowali, Ci u Pana przegłosowali dyskryminację, brak wsparcia mniejszości, oraz generalnie homofobiczną doktrynę Kremla. Nie każde miasto może sobie pozwolić na wzrost bezrobocia i defamację wśród banków inwestycyjnych, nie każde miasto jest bogate państwowymi molochami jak Puławy. Ale to co nadchodzi, uderzy najbardziej w średniej wielkości zakłady produkcyjne. Od papieru śniadaniowego, przez mleczarnie, po produkcję folii aluminiowej, nadchodzi spójny front atmosferyczny. To będzie coś nowego.Trochę jak trzeci akt, grande finale. Dla takich Kraśników to może być dramat, bo internetowej Polsce was nie szkoda. Śmiejemy się z Kraśnika, i nie kibicujemy Kraśnikowi. Publika chce widzieć jak Kraśnik zostaje przyciśnięty. Publika chce widzieć tych 11 radnych i ich świetlaną przyszłość. I to nie tylko niemiecki Fakt. Mam na myśli publikę anonków.
Panie Wilku, Pański Kraśnik już przegrał. Usuńcie się, i dajcie miejsce innym, bardziej inkluzywnym gminom i miastom. Uchylę Panu rąbka tajemnicy, w przyszłym roku przejdzie tornado nad takimi strefami wolnymi od LGBT. Nie ważne co radni mówią, ważne co uczynili. Tornado będzie polegać na bardzo silnym bombardowaniu negatywnym Public Relations wszystkich firm i marek działających w danych strefach wolnych od LGBT. Wie Pan, lokalnej fermy kurcząt to nie ruszy, ale już międzynarodowego inwestora szwedzkiego, czy managera fińskiego, czy polityk... rozwiń
Avatar
poker / 3 października 2020 r. o 08:51
+3
Panie Wilku, Pański Kraśnik już przegrał. Usuńcie się, i dajcie miejsce innym, bardziej inkluzywnym gminom i miastom. Uchylę Panu rąbka tajemnicy, w przyszłym roku przejdzie tornado nad takimi strefami wolnymi od LGBT. Nie ważne co radni mówią, ważne co uczynili. Tornado będzie polegać na bardzo silnym bombardowaniu negatywnym Public Relations wszystkich firm i marek działających w danych strefach wolnych od LGBT. Wie Pan, lokalnej fermy kurcząt to nie ruszy, ale już międzynarodowego inwestora szwedzkiego, czy managera fińskiego, czy polityka norweskiego to odpowiednio ustosunkuje do takich stref. Nie ważne jest już co Radni uważają, ważne co przegłosowali, Ci u Pana przegłosowali dyskryminację, brak wsparcia mniejszości, oraz generalnie homofobiczną doktrynę Kremla. Nie każde miasto może sobie pozwolić na wzrost bezrobocia i defamację wśród banków inwestycyjnych, nie każde miasto jest bogate państwowymi molochami jak Puławy. Ale to co nadchodzi, uderzy najbardziej w średniej wielkości zakłady produkcyjne. Od papieru śniadaniowego, przez mleczarnie, po produkcję folii aluminiowej, nadchodzi spójny front atmosferyczny. To będzie coś nowego.Trochę jak trzeci akt, grande finale. Dla takich Kraśników to może być dramat, bo internetowej Polsce was nie szkoda. Śmiejemy się z Kraśnika, i nie kibicujemy Kraśnikowi. Publika chce widzieć jak Kraśnik zostaje przyciśnięty. Publika chce widzieć tych 11 radnych i ich świetlaną przyszłość. I to nie tylko niemiecki Fakt. Mam na myśli publikę anonków.
 Towarzyszu, nie straszcie, bo się was nie boimy. Jesteś jeden, a gadasz, jakby było was pięciu. Ale nawet gdybyś się skolonował, to i tak nic to nie da, bo prawda się obroni: chłop to chłop, a baba to baba. I choćbyś nie wiem jak krzyczał i straszył, to nikt tego nie zmieni.
 Towarzyszu, nie straszcie, bo się was nie boimy. Jesteś jeden, a gadasz, jakby było was pięciu. Ale nawet gdybyś się skolonował, to i tak nic to nie da, bo prawda się obroni: chłop to chłop, a baba to baba. I choćbyś nie wiem jak krzyczał i straszył, to nikt tego nie zmieni. rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 3 października 2020 r. o 09:41
+2
Można by powiedzieć, że Kraśnik jest mobingowany w internecie tylko dlatego, że nie chce "być po linii". To jest właśnie nowa twarz tolerancji i akceptacji decyzji wspólnoty samorządowej. Albo robicie tak jak my chcemy, albo nie dostaniecie z funduszy norweskich ani "złotówki", a do tego będziemy was wyśmiewać, ile się da. W niczym wam oczywiście nie pomożemy, jeśli mieszkańcy Kraśnika będą tej pomocy potrzebować, ale za to teraz zrobimy wszystko, aby delikatnie mówiąc zrobić z was idiotów.
 Demokracja i ci państwo z czynnymi/biernymi prawami wyborczymi to jedno. Ale globalna wioska i ogół anonków to drugie. Z założenia, nawet jeśli posiadasz władzę w Państwie i farmę troli w Ministerstwie Nienawiści, lub niejakiego Piebiaka za naczelnego funkcjonariuza Twojej farmy, to nie zapanujesz nad żywiołem internetowym. Z prostej przyczyny, władza w jednym Państwie jest mikra w porównaniu z ogółem Państw interpołączonych siecią. Nawet jeśli radnym wydaje się, że są większością, tu mówię akurat o tej grupce 11 pacanów Kraśnika, to zawsze jest jakiś większy obraz. Globalnie należą do mniejszości, i internet polski i światowy ma tego świadomość, dlatego ich konwulsje i granie na kartę mOrdo Iuris lub Kremla mimo, że ubrane w obronę wartości rodzinnych, jest widziane jako oderwane od globalnego kontekstu zawirowanie, anomalia, na tyle ciekawa, że śmieszna. Kraśnik przegrał w wolnym internecie.
 Demokracja i ci państwo z czynnymi/biernymi prawami wyborczymi to jedno. Ale globalna wioska i ogół anonków to drugie. Z założenia, nawet jeśli posiadasz władzę w Państwie i farmę troli w Ministerstwie Nienawiści, lub niejakiego Piebiaka za naczelnego funkcjonariuza Twojej farmy, to nie zapanujesz nad żywiołem internetowym. Z prostej przyczyny, władza w jednym Państwie jest mikra w porównaniu z ogółem Państw interpołączonych siecią. Nawet jeśli radnym wydaje się, że są większością, tu mówię akurat o tej grupce 11 pacanów Kraś... rozwiń
Avatar
poker / 3 października 2020 r. o 18:55
-1
W skrócie: Internet żąda ofiary. Kraśnik.
 Towarzysz dobrze to ujął. Międzynarodowa sitwa lewacka mści się za odwagę mieszkańców w przyznawaniu się do wyznawania wiary katolickiej. Taki negatywny obraz Kraśnika kreują podmioty i media z nimi związane, które są zaangażowane w siłowe wprowadzenie "nowego ładu", czyli ideologii gender. Oczywiście wszystko pod pretekstem dyskryminacji osób płci nieznanych. Ale Kraśnik nie przestraszy się rozwrzeszczanych słabeuszy: obroniliśmy Krzyż w czasie głębokiej komuny, obronimy i teraz, w czasie Nowoczesnej komuny!
 Towarzysz dobrze to ujął. Międzynarodowa sitwa lewacka mści się za odwagę mieszkańców w przyznawaniu się do wyznawania wiary katolickiej. Taki negatywny obraz Kraśnika kreują podmioty i media z nimi związane, które są zaangażowane w siłowe wprowadzenie "nowego ładu", czyli ideologii gender. Oczywiście wszystko pod pretekstem dyskryminacji osób płci nieznanych. Ale Kraśnik nie przestraszy się rozwrzeszczanych słabeuszy: obroniliśmy Krzyż w czasie głębokiej komuny, obronimy i teraz, w czasie Nowoczesnej komuny! rozwiń
Avatar
NosiłWilkRazyKilka / 3 października 2020 r. o 19:20
+9
Kazimierz Choma (kandydat PiS na burmistrza) oraz Wojciech Wilk obiecywali w kampani tańszą wodę. Mają bezwzględną większość w radzie, mogą bez problemu obniżyć ceny wody. Niestety jak tu obniżyć ceny gdy zatrudnia się swoich partyjnych kolegów. Za Włodarczyka było 5 członków rady nadzorczej a wystarczy trzech, obecna „ dobra zmiana „ zmieniła na sześciu ( po 2 tyś na głowę) Nowe etaty „dyrektorów” i „expertów” - hipokryzja, politykierstwo i obłuda. Obecny układ nie dość, że nic dla miasta nie zrobił to tylko zadłużył, skompromitował i ośmieszył Kraśnik....
Kazimierz Choma (kandydat PiS na burmistrza) oraz Wojciech Wilk obiecywali w kampani tańszą wodę. Mają bezwzględną większość w radzie, mogą bez problemu obniżyć ceny wody. Niestety jak tu obniżyć ceny gdy zatrudnia się swoich partyjnych kolegów. Za Włodarczyka było 5 członków rady nadzorczej a wystarczy trzech, obecna „ dobra zmiana „ zmieniła na sześciu ( po 2 tyś na głowę) Nowe etaty „dyrektorów” i „expertów” - hipokryzja, politykierstwo i obłuda. Obecny układ nie dość, że nic dla miasta nie zrobił to tylko zadłużył, skompromitował i ośmie... rozwiń
Avatar
poker / 3 października 2020 r. o 18:55
-1
W skrócie: Internet żąda ofiary. Kraśnik.
 Towarzysz dobrze to ujął. Międzynarodowa sitwa lewacka mści się za odwagę mieszkańców w przyznawaniu się do wyznawania wiary katolickiej. Taki negatywny obraz Kraśnika kreują podmioty i media z nimi związane, które są zaangażowane w siłowe wprowadzenie "nowego ładu", czyli ideologii gender. Oczywiście wszystko pod pretekstem dyskryminacji osób płci nieznanych. Ale Kraśnik nie przestraszy się rozwrzeszczanych słabeuszy: obroniliśmy Krzyż w czasie głębokiej komuny, obronimy i teraz, w czasie Nowoczesnej komuny!
 Towarzysz dobrze to ujął. Międzynarodowa sitwa lewacka mści się za odwagę mieszkańców w przyznawaniu się do wyznawania wiary katolickiej. Taki negatywny obraz Kraśnika kreują podmioty i media z nimi związane, które są zaangażowane w siłowe wprowadzenie "nowego ładu", czyli ideologii gender. Oczywiście wszystko pod pretekstem dyskryminacji osób płci nieznanych. Ale Kraśnik nie przestraszy się rozwrzeszczanych słabeuszy: obroniliśmy Krzyż w czasie głębokiej komuny, obronimy i teraz, w czasie Nowoczesnej komuny! rozwiń
Avatar
Max... / 3 października 2020 r. o 13:28
+9
Krasniczanie wybrali swoich "wybitnych" przedstawicieli i powinni liczyc sie z ewentualnymi konsekwencjami! Przeciez tych "madrali" nikt im nie narzucil! Widzialem w Internecie film z posiedzenia RM, gdzie jakis oszolomek zadal pytanie o skrot LGBT, a drugi probowal cos w swoim pustym rozumku skleic przyblizajac zagadnienie! To juz nawet nie jest zenujace, ale wrecz mrozace krew w zylach! Jak mozna bylo doprowadzic do takiego spustoszenia intelektualnego? Kubus Puchatek nie musi sie wstydzic......
Avatar
bela / 3 października 2020 r. o 09:48
+9
No ale chyba Kraśnik może być dumnym, że tylu jego mieszkańców pracuje w Urzędzie w Lublinie ?
Avatar
OPUSDEI / 3 października 2020 r. o 09:44
-5
W skrócie: Internet żąda ofiary. Kraśnik.
Avatar
OPUSDEI / 3 października 2020 r. o 09:41
+2
Można by powiedzieć, że Kraśnik jest mobingowany w internecie tylko dlatego, że nie chce "być po linii". To jest właśnie nowa twarz tolerancji i akceptacji decyzji wspólnoty samorządowej. Albo robicie tak jak my chcemy, albo nie dostaniecie z funduszy norweskich ani "złotówki", a do tego będziemy was wyśmiewać, ile się da. W niczym wam oczywiście nie pomożemy, jeśli mieszkańcy Kraśnika będą tej pomocy potrzebować, ale za to teraz zrobimy wszystko, aby delikatnie mówiąc zrobić z was idiotów.
 Demokracja i ci państwo z czynnymi/biernymi prawami wyborczymi to jedno. Ale globalna wioska i ogół anonków to drugie. Z założenia, nawet jeśli posiadasz władzę w Państwie i farmę troli w Ministerstwie Nienawiści, lub niejakiego Piebiaka za naczelnego funkcjonariuza Twojej farmy, to nie zapanujesz nad żywiołem internetowym. Z prostej przyczyny, władza w jednym Państwie jest mikra w porównaniu z ogółem Państw interpołączonych siecią. Nawet jeśli radnym wydaje się, że są większością, tu mówię akurat o tej grupce 11 pacanów Kraśnika, to zawsze jest jakiś większy obraz. Globalnie należą do mniejszości, i internet polski i światowy ma tego świadomość, dlatego ich konwulsje i granie na kartę mOrdo Iuris lub Kremla mimo, że ubrane w obronę wartości rodzinnych, jest widziane jako oderwane od globalnego kontekstu zawirowanie, anomalia, na tyle ciekawa, że śmieszna. Kraśnik przegrał w wolnym internecie.
 Demokracja i ci państwo z czynnymi/biernymi prawami wyborczymi to jedno. Ale globalna wioska i ogół anonków to drugie. Z założenia, nawet jeśli posiadasz władzę w Państwie i farmę troli w Ministerstwie Nienawiści, lub niejakiego Piebiaka za naczelnego funkcjonariuza Twojej farmy, to nie zapanujesz nad żywiołem internetowym. Z prostej przyczyny, władza w jednym Państwie jest mikra w porównaniu z ogółem Państw interpołączonych siecią. Nawet jeśli radnym wydaje się, że są większością, tu mówię akurat o tej grupce 11 pacanów Kraś... rozwiń
Avatar
poker / 3 października 2020 r. o 08:51
+3
Panie Wilku, Pański Kraśnik już przegrał. Usuńcie się, i dajcie miejsce innym, bardziej inkluzywnym gminom i miastom. Uchylę Panu rąbka tajemnicy, w przyszłym roku przejdzie tornado nad takimi strefami wolnymi od LGBT. Nie ważne co radni mówią, ważne co uczynili. Tornado będzie polegać na bardzo silnym bombardowaniu negatywnym Public Relations wszystkich firm i marek działających w danych strefach wolnych od LGBT. Wie Pan, lokalnej fermy kurcząt to nie ruszy, ale już międzynarodowego inwestora szwedzkiego, czy managera fińskiego, czy polityka norweskiego to odpowiednio ustosunkuje do takich stref. Nie ważne jest już co Radni uważają, ważne co przegłosowali, Ci u Pana przegłosowali dyskryminację, brak wsparcia mniejszości, oraz generalnie homofobiczną doktrynę Kremla. Nie każde miasto może sobie pozwolić na wzrost bezrobocia i defamację wśród banków inwestycyjnych, nie każde miasto jest bogate państwowymi molochami jak Puławy. Ale to co nadchodzi, uderzy najbardziej w średniej wielkości zakłady produkcyjne. Od papieru śniadaniowego, przez mleczarnie, po produkcję folii aluminiowej, nadchodzi spójny front atmosferyczny. To będzie coś nowego.Trochę jak trzeci akt, grande finale. Dla takich Kraśników to może być dramat, bo internetowej Polsce was nie szkoda. Śmiejemy się z Kraśnika, i nie kibicujemy Kraśnikowi. Publika chce widzieć jak Kraśnik zostaje przyciśnięty. Publika chce widzieć tych 11 radnych i ich świetlaną przyszłość. I to nie tylko niemiecki Fakt. Mam na myśli publikę anonków.
 Towarzyszu, nie straszcie, bo się was nie boimy. Jesteś jeden, a gadasz, jakby było was pięciu. Ale nawet gdybyś się skolonował, to i tak nic to nie da, bo prawda się obroni: chłop to chłop, a baba to baba. I choćbyś nie wiem jak krzyczał i straszył, to nikt tego nie zmieni.
 Towarzyszu, nie straszcie, bo się was nie boimy. Jesteś jeden, a gadasz, jakby było was pięciu. Ale nawet gdybyś się skolonował, to i tak nic to nie da, bo prawda się obroni: chłop to chłop, a baba to baba. I choćbyś nie wiem jak krzyczał i straszył, to nikt tego nie zmieni. rozwiń
Avatar
randalk / 3 października 2020 r. o 04:26
+12
tych radnych wybrali mieszkańcy Kraśnika, więc nie są to otwarci, tolerancyjni czy wspanali ludzie. To są głupcy, którzy na radnych wybrali głupoli. Brak wiedzy i chęci jej pozyskania to twarz ludzi z miast, miasteczek i wiosek. Nie rozczulajmy się na głupolami, bo mnie ich nie jest szkoda. Szkodą jest że głupolstwo ma taki wpływ na przestrzeń publiczną. W Kraśniku skupiła się obecna głupota społeczna w soczewce.
Avatar
anka-anka / 2 października 2020 r. o 20:48
-10
Można by powiedzieć, że Kraśnik jest mobingowany w internecie tylko dlatego, że nie chce "być po linii". To jest właśnie nowa twarz tolerancji i akceptacji decyzji wspólnoty samorządowej. Albo robicie tak jak my chcemy, albo nie dostaniecie z funduszy norweskich ani "złotówki", a do tego będziemy was wyśmiewać, ile się da. W niczym wam oczywiście nie pomożemy, jeśli mieszkańcy Kraśnika będą tej pomocy potrzebować, ale za to teraz zrobimy wszystko, aby delikatnie mówiąc zrobić z was idiotów.
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 października 2020 r. o 19:28
+16
Proszę Pana, przespaliście pewien moment a brak dobrego marketingu który by odwrócił rozgłos w pozytywny wizerunek, przekaz. Przegraliście drugi raz, bo rozgłos jaki mieliście można było wykorzystać, a działania miasta były na poziomie skansenu PRL. Ale szanuję, w końcu do rady miasta wybiera się najlepsze jednostki jako przedstawicieli.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Protest kobiet. Blokady ulic w Lublinie

Protest kobiet. Blokady ulic w Lublinie

Dokładnie o godzinie 14.30 mają się rozpocząć w Lublinie blokady trzech ulic organizowane w ramach protestu kobiet przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. ustawy antyaborcyjnej.

Porażki piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska i Azotów II Puławy

Porażki piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska i Azotów II Puławy

AZS AWF Biała Podlaska i Azoty II Puławy zgodnie przegrały mecze w ramach szóstej kolejki.

Lubelscy zawodnicy walczą o tytuł Najlepszego Sportowca AZS Lublin 2020

Lubelscy zawodnicy walczą o tytuł Najlepszego Sportowca AZS Lublin 2020

10 sportowców reprezentujących Kluby Uczelniane Akademickiego Związku Sportowego z woj. lubelskiego walczy o tytuł tego najlepszego. 10 listopada poznamy nazwisko najbardziej wyróżniającego się w minionym roku zawodnika lub zawodniczki

Puławy: Park handlowy w miejsce Tesco. Kiedy zakupy w Karuzeli?

Puławy: Park handlowy w miejsce Tesco. Kiedy zakupy w Karuzeli?

Rozwijająca się pandemia nie pokrzyżowała planów spółki, która przy ul. Dęblińskiej w Puławach planuje budowę parku handlowego "Karuzela". Budowa obiektu, którego powierzchnia wyniesie 14 tys. metrów kwadratowych, ma rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Mandaty i wnioski do sądu po marszach kobiet. W Świdniku 70-latek rzucił się na tajniaka
galeria

Mandaty i wnioski do sądu po marszach kobiet. W Świdniku 70-latek rzucił się na tajniaka

Niewiele mandatów nałożyła policja na uczestników weekendowych protestów w lubelskich miastach. Dwa razy funkcjonariusze zostali zaatakowani i w każdym przypadku agresorami byli przeciwnicy marszów.

„Zielony wolontariat. Poczuj chemię do bycia eko” druga edycja.  Regulamin konkursu

„Zielony wolontariat. Poczuj chemię do bycia eko” druga edycja. Regulamin konkursu

Ulga na dziecko z perspektywy rodzica w pytaniach i odpowiedziach

Ulga na dziecko z perspektywy rodzica w pytaniach i odpowiedziach

W trakcie epidemii bardzo trudno jest uzyskać jakiekolwiek informacje z urzędów - w różnych okresach są one zamknięte, często pracują w ograniczonym zakresie, część urzędników choruje, czy też jest na kwarantannach. Szczególnie w takim czasie, podatnicy szukają pomocy w opracowaniach internetowych. Nie ma w tym nic złego, w każdym jednak wypadku należy pamiętać, żeby korzystać z wiarygodnych źródeł i portali oraz traktować odpowiedzi jako wskazówki – nie jako wykładnię prawa. Podawane odpowiedzi zakładają bowiem jakiś konkretny stan faktyczny, który nie musi być tożsamy ze stanem podatnika. Jednym z często pojawiających się zagadnień, jest tak zwana ulga na dzieci – jak z niej korzystać, jak o nią wnioskować, jaka może być wysokość pomocy?

Warto robić coś dla innych. Stanisław Santarek o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Lublina
Magazyn

Warto robić coś dla innych. Stanisław Santarek o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Lublina

Jest twarzą Lublina. Od blisko 30 lat Stanisław Santarek jako przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina ze współpracownikami i wolontariuszami z powodzeniem zbiera pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków i rzeźb na najstarszej nekropolii w mieście. – Moje możliwości są już na wyczerpaniu. Na początku maja będę obchodził 90. urodziny. Najwyższy czas żeby ktoś mnie zastąpił.

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin Jan Tkaczyk został mistrzem Polski juniorów we wspinaczce na czas. W weekend razem z klubowymi kolegami i koleżankami startował na zawodach w Gliwicach

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy przegrywał już 1:2 z Bad Boys Zastawie. Ostatecznie zwyciężył 3:2 zdobywając kolejne bramki w końcówce. Trzecie trafienie dla gospodarzy to gol samobójczy gości

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Nietypowa sytuacja w grupie pierwszej. Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna w przeciągu ośmiu dni dwa razy powalczą ze sobą o punkty. Pierwsze z zaległych spotkań obu ekip odbędzie się już we wtorek o godz. 14.30

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Tylko do środy włącznie można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią
galeria

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią

Jest oficjalny wniosek o zmianę sposobu użytkowania zabytkowego budynku przy pl. Litewskim 3, gdzie mieścił się do niedawna Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

W ostatnim czasie branża kosmetyczna w Polsce rozwija się wyjątkowo prężnie. Dodatkowo coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online, szczególnie w czasie epidemii koronawirusa, kiedy dostępność sklepów stacjonarnych jest ograniczona. W rezultacie na rynku powstaje coraz więcej drogerii online. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią dla siebie

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej
Nagranie z monitoringu
film

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej

Wulgarne napisy na budynku i rozlany wosk na szybach. Ktoś w ten sposób zdewastował siedzibę biur polityków Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Policja poszukuje sprawców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.