Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

7 stycznia 2022 r.
9:41

Nawet 22 tys. zł miesięcznie. Podwyżkowy szał w samorządach. Ile zarabia lubelska władza?

1 9 A A

Blisko dwukrotnie więcej zarabiają od niedawna marszałek województwa, prezydenci Lublina i Chełma czy kilkoro starostów z naszego regionu. Podwyżki – mniejsze lub większe – dostali wszyscy. Sprawdziliśmy, o ile więcej wynosić będą nowe zarobki samorządowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podwyżki w samorządach to efekt zmian w przepisach dotyczących wynagradzania osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie.

Zmieniły się tzw. kwoty bazowe, co oznacza, że maksymalne zarobki wójtów, burmistrzów, starostów i prezydentów miast oraz marszałków województw mogą wzrosnąć o 60 proc.

Dotychczas górna granica wynosiła 12,5 tys. W ubiegłym roku została podniesiona do nieco ponad 20 tys. zł przy czym samorządowcy nie mogą zarabiać mniej niż 80 proc. maksymalnej stawki.

Więcej na ten temat w tym miejscu.

Najczęściej powtarzanym argumentem był ten, że osoby na tego typu stanowiskach ponoszą dużą odpowiedzialność, w stosunku do której dotychczasowe zarobki były nieadekwatne. Niejednokrotnie padały też porównania do stawek obowiązujących na wolnym rynku. Ale pojawiały się też komentarze, że czas pandemii to nie jest dobry moment na podwyżki, a jeśli już, to nie muszą być one z górnej półki.

Bo rzeczywiście, w wielu samorządach radni przyznali swoim włodarzom maksymalne możliwe wynagrodzenia.

Pewne jest, że na tym nie koniec.

W związku ze zmianą ogólnokrajowych przepisów w górę poszła także wysokość diet radnych wszystkich szczebli. Ale podwyżki otrzymują także kolejne osoby pełniące najważniejsze funkcje w poszczególnych urzędach. Swoich współpracowników docenił już chociażby marszałek Jarosław Stawiarski. Wicemarszałkowie Michał Mulawa i Zbigniew Wojciechowski będą zarabiać teraz o prawie 7 tys. zł więcej, a o prawie 6 tys. wzrosły pensje członków zarządu województwa Zdzisława Szweda i Sebastiana Trojaka. Podwyżki podobnej wysokości czwórce swoich zastępców przyznał także prezydent Lublina

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2022 r. o 09:48
+25
„Te pieniądze im się po prostu należały”, a gorszy sort niech nie narzeka, też dostał podwyżki prądu, gazu i wieli innych rzeczy. Jak to mówił doradca Pana Tuska cyt. ,,ludzie mają za***ać za miskę ryżu".
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2022 r. o 09:50
+17
Poseł Grad to wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej, poseł czterech kadencji, minister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Do drugiego gabinetu nie został powołany, a ponieważ ma czwórkę dzieci - jak mówią rozmówcy z Sowy - "nie daje [już] rady" i trzeba dać mu zarobić. Rozmówcy narzekają, że "dyszka brutto" to "trochę słabo jest". Istna głodowa pensja! Morawiecki proponuje więc więcej "dyszek". Nie liczą się kompetencje, nie ma mowy o żadnych otwartych konkursach, o żadnej weryfikacji.
Avatar
kees22 / 7 stycznia 2022 r. o 10:17
+15
No tak - PiSowczycy wstali z kolan, a żeby nie było, że sami sobie przyznali podwyżki ("nam się te pieniądze po prostu należały"), to przepchnęli to ustawą, która rzuciła na żer także samorządowców niePiSowskich. Ja nie wiem, że ludzie nie mają jeszcze dość ogromnej inflacji, skokowej podwyżki cen prądu i gazu, Pegasusa, nieumiejętności radzenia sobie z czymkolwiek, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji też PiSowskiej hołoty! Toż nawet w Kazachstanie ludzie się wkurzyli!!!
 Przypominam ci ,że skoro twój pryncypał i inni z opozycji nie chcą tych podwyżek moga je przeznaczyć na szczytne cele w postaci darowizn. Ale jakoś nie słyszę i nie widzę tych deklaracji.
 Przypominam ci ,że skoro twój pryncypał i inni z opozycji nie chcą tych podwyżek moga je przeznaczyć na szczytne cele w postaci darowizn. Ale jakoś nie słyszę i nie widzę tych deklaracji. rozwiń
Avatar
poker / 7 stycznia 2022 r. o 20:03
+8
A gdzie jest artykuł o wyroku sądu dot. wykorzystywania seksualnego dziecka przez tatusia? Tatuś, jeśli mu się nie uda wymigać, będzie musiał powstrzymać się na rok od uciech z pociechą. A gdzie jest informacja o tym, że 12 letnia dziewczynka popełniła samobójstwo przed świętami, bo sąd przez 10 miesięcy nie zdążył zareagować i zostawił ją samą z pedofilami pod jednym dachem? To są sprawy nieważne?
Avatar
___K___ / 7 stycznia 2022 r. o 09:51
+7
No tak - PiSowczycy wstali z kolan, a żeby nie było, że sami sobie przyznali podwyżki ("nam się te pieniądze po prostu należały"), to przepchnęli to ustawą, która rzuciła na żer także samorządowców niePiSowskich. Ja nie wiem, że ludzie nie mają jeszcze dość ogromnej inflacji, skokowej podwyżki cen prądu i gazu, Pegasusa, nieumiejętności radzenia sobie z czymkolwiek, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji też PiSowskiej hołoty! Toż nawet w Kazachstanie ludzie się wkurzyli!!!
Avatar
___K___ / 7 stycznia 2022 r. o 11:45
+2
No tak - PiSowczycy wstali z kolan, a żeby nie było, że sami sobie przyznali podwyżki ("nam się te pieniądze po prostu należały"), to przepchnęli to ustawą, która rzuciła na żer także samorządowców niePiSowskich. Ja nie wiem, że ludzie nie mają jeszcze dość ogromnej inflacji, skokowej podwyżki cen prądu i gazu, Pegasusa, nieumiejętności radzenia sobie z czymkolwiek, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji też PiSowskiej hołoty! Toż nawet w Kazachstanie ludzie się wkurzyli!!!
Przypominam ci ,że skoro twój pryncypał i inni z opozycji nie chcą tych podwyżek moga je przeznaczyć na szczytne cele w postaci darowizn. Ale jakoś nie słyszę i nie widzę tych deklaracji.
Nie wiem, skąd pomysł, że mam jakiegoś pryncypała, a zwłaszcza, że jest on samorządowcem. Wykonuję wolny zawód, więc nie trafiłeś. Ale wy po tej PiSowskiej stronie wszędzie czujecie jakieś farmy trolli, jakichś urzędników wypisujących na forach cuda w obronie wadz spoza PiS-u. Nie sądź po sobie, bo to właśnie PiSowskie aparatczyki, które trafiły do różnego rodzaju urzędów i SSP okazują się miernotami bez wiedzy, doświadczenia i obycia.
Nie wiem, skąd pomysł, że mam jakiegoś pryncypała, a zwłaszcza, że jest on samorządowcem. Wykonuję wolny zawód, więc nie trafiłeś. Ale wy po tej PiSowskiej stronie wszędzie czujecie jakieś farmy trolli, jakichś urzędników wypisujących na forach cuda w obronie wadz spoza PiS-u. Nie sądź po sobie, bo to właśnie PiSowskie aparatczyki, które trafiły do różnego rodzaju urzędów i SSP okazują się miernotami bez wiedzy, doświadczenia i obycia. rozwiń
Avatar
Tuco_Ramirez / 20 stycznia 2022 r. o 19:43
0
Podwyżki inflacja Stanowiska = wolska naszych marzeń :D
Avatar
___K___ / 9 stycznia 2022 r. o 11:54
0
A gdzie jest artykuł o wyroku sądu dot. wykorzystywania seksualnego dziecka przez tatusia? Tatuś, jeśli mu się nie uda wymigać, będzie musiał powstrzymać się na  rok od uciech z pociechą. A gdzie jest informacja o tym, że 12 letnia dziewczynka popełniła samobójstwo przed świętami, bo sąd przez 10 miesięcy nie zdążył zareagować i zostawił ją samą z pedofilami pod jednym dachem? To są sprawy nieważne?
To są sprawy bardzo ważne, każdy przypadek pedofilii trzeba tępić i karać z całą surowością prawa. Zapytam więc - czy przywołane przez ciebie przypadki pochodzą z naszego regionu? Bo jeśli nie, to od biedy tym można tłumaczyć brak artykułów na ich temat - wszak DW jest pismem regionalnym. Jeśli to nasz region, to faktycznie powinni o tym napisać.
To są sprawy bardzo ważne, każdy przypadek pedofilii trzeba tępić i karać z całą surowością prawa. Zapytam więc - czy przywołane przez ciebie przypadki pochodzą z naszego regionu? Bo jeśli nie, to od biedy tym można tłumaczyć brak artykułów na ich temat - wszak DW jest pismem regionalnym. Jeśli to nasz region, to faktycznie powinni o tym napisać. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2022 r. o 11:06
-2
No tak - PiSowczycy wstali z kolan, a żeby nie było, że sami sobie przyznali podwyżki ("nam się te pieniądze po prostu należały"), to przepchnęli to ustawą, która rzuciła na żer także samorządowców niePiSowskich. Ja nie wiem, że ludzie nie mają jeszcze dość ogromnej inflacji, skokowej podwyżki cen prądu i gazu, Pegasusa, nieumiejętności radzenia sobie z czymkolwiek, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji też PiSowskiej hołoty! Toż nawet w Kazachstanie ludzie się wkurzyli!!!
Przypominam ci ,że skoro twój pryncypał i inni z opozycji nie chcą tych podwyżek moga je przeznaczyć na szczytne cele w postaci darowizn. Ale jakoś nie słyszę i nie widzę tych deklaracji.
 Ale podatki, ZUSy od nowej kwoty zapłacić muszą... A no i wzrośnie średnia krajowa i będzie mógł pinokio się chwalić jakie to u nas są średnie wynagrodzenia... Wolska marzeń, POlska w ruinie.
 Ale podatki, ZUSy od nowej kwoty zapłacić muszą... A no i wzrośnie średnia krajowa i będzie mógł pinokio się chwalić jakie to u nas są średnie wynagrodzenia... Wolska marzeń, POlska w ruinie. rozwiń
Avatar
Tuco_Ramirez / 20 stycznia 2022 r. o 19:43
0
Podwyżki inflacja Stanowiska = wolska naszych marzeń :D
Avatar
___K___ / 9 stycznia 2022 r. o 11:54
0
A gdzie jest artykuł o wyroku sądu dot. wykorzystywania seksualnego dziecka przez tatusia? Tatuś, jeśli mu się nie uda wymigać, będzie musiał powstrzymać się na  rok od uciech z pociechą. A gdzie jest informacja o tym, że 12 letnia dziewczynka popełniła samobójstwo przed świętami, bo sąd przez 10 miesięcy nie zdążył zareagować i zostawił ją samą z pedofilami pod jednym dachem? To są sprawy nieważne?
To są sprawy bardzo ważne, każdy przypadek pedofilii trzeba tępić i karać z całą surowością prawa. Zapytam więc - czy przywołane przez ciebie przypadki pochodzą z naszego regionu? Bo jeśli nie, to od biedy tym można tłumaczyć brak artykułów na ich temat - wszak DW jest pismem regionalnym. Jeśli to nasz region, to faktycznie powinni o tym napisać.
To są sprawy bardzo ważne, każdy przypadek pedofilii trzeba tępić i karać z całą surowością prawa. Zapytam więc - czy przywołane przez ciebie przypadki pochodzą z naszego regionu? Bo jeśli nie, to od biedy tym można tłumaczyć brak artykułów na ich temat - wszak DW jest pismem regionalnym. Jeśli to nasz region, to faktycznie powinni o tym napisać. rozwiń
Avatar
poker / 7 stycznia 2022 r. o 20:03
+8
A gdzie jest artykuł o wyroku sądu dot. wykorzystywania seksualnego dziecka przez tatusia? Tatuś, jeśli mu się nie uda wymigać, będzie musiał powstrzymać się na rok od uciech z pociechą. A gdzie jest informacja o tym, że 12 letnia dziewczynka popełniła samobójstwo przed świętami, bo sąd przez 10 miesięcy nie zdążył zareagować i zostawił ją samą z pedofilami pod jednym dachem? To są sprawy nieważne?
Avatar
___K___ / 7 stycznia 2022 r. o 11:45
+2
No tak - PiSowczycy wstali z kolan, a żeby nie było, że sami sobie przyznali podwyżki ("nam się te pieniądze po prostu należały"), to przepchnęli to ustawą, która rzuciła na żer także samorządowców niePiSowskich. Ja nie wiem, że ludzie nie mają jeszcze dość ogromnej inflacji, skokowej podwyżki cen prądu i gazu, Pegasusa, nieumiejętności radzenia sobie z czymkolwiek, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji też PiSowskiej hołoty! Toż nawet w Kazachstanie ludzie się wkurzyli!!!
Przypominam ci ,że skoro twój pryncypał i inni z opozycji nie chcą tych podwyżek moga je przeznaczyć na szczytne cele w postaci darowizn. Ale jakoś nie słyszę i nie widzę tych deklaracji.
Nie wiem, skąd pomysł, że mam jakiegoś pryncypała, a zwłaszcza, że jest on samorządowcem. Wykonuję wolny zawód, więc nie trafiłeś. Ale wy po tej PiSowskiej stronie wszędzie czujecie jakieś farmy trolli, jakichś urzędników wypisujących na forach cuda w obronie wadz spoza PiS-u. Nie sądź po sobie, bo to właśnie PiSowskie aparatczyki, które trafiły do różnego rodzaju urzędów i SSP okazują się miernotami bez wiedzy, doświadczenia i obycia.
Nie wiem, skąd pomysł, że mam jakiegoś pryncypała, a zwłaszcza, że jest on samorządowcem. Wykonuję wolny zawód, więc nie trafiłeś. Ale wy po tej PiSowskiej stronie wszędzie czujecie jakieś farmy trolli, jakichś urzędników wypisujących na forach cuda w obronie wadz spoza PiS-u. Nie sądź po sobie, bo to właśnie PiSowskie aparatczyki, które trafiły do różnego rodzaju urzędów i SSP okazują się miernotami bez wiedzy, doświadczenia i obycia. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2022 r. o 11:06
-2
No tak - PiSowczycy wstali z kolan, a żeby nie było, że sami sobie przyznali podwyżki ("nam się te pieniądze po prostu należały"), to przepchnęli to ustawą, która rzuciła na żer także samorządowców niePiSowskich. Ja nie wiem, że ludzie nie mają jeszcze dość ogromnej inflacji, skokowej podwyżki cen prądu i gazu, Pegasusa, nieumiejętności radzenia sobie z czymkolwiek, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji też PiSowskiej hołoty! Toż nawet w Kazachstanie ludzie się wkurzyli!!!
Przypominam ci ,że skoro twój pryncypał i inni z opozycji nie chcą tych podwyżek moga je przeznaczyć na szczytne cele w postaci darowizn. Ale jakoś nie słyszę i nie widzę tych deklaracji.
 Ale podatki, ZUSy od nowej kwoty zapłacić muszą... A no i wzrośnie średnia krajowa i będzie mógł pinokio się chwalić jakie to u nas są średnie wynagrodzenia... Wolska marzeń, POlska w ruinie.
 Ale podatki, ZUSy od nowej kwoty zapłacić muszą... A no i wzrośnie średnia krajowa i będzie mógł pinokio się chwalić jakie to u nas są średnie wynagrodzenia... Wolska marzeń, POlska w ruinie. rozwiń
Avatar
kees22 / 7 stycznia 2022 r. o 10:17
+15
No tak - PiSowczycy wstali z kolan, a żeby nie było, że sami sobie przyznali podwyżki ("nam się te pieniądze po prostu należały"), to przepchnęli to ustawą, która rzuciła na żer także samorządowców niePiSowskich. Ja nie wiem, że ludzie nie mają jeszcze dość ogromnej inflacji, skokowej podwyżki cen prądu i gazu, Pegasusa, nieumiejętności radzenia sobie z czymkolwiek, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji też PiSowskiej hołoty! Toż nawet w Kazachstanie ludzie się wkurzyli!!!
 Przypominam ci ,że skoro twój pryncypał i inni z opozycji nie chcą tych podwyżek moga je przeznaczyć na szczytne cele w postaci darowizn. Ale jakoś nie słyszę i nie widzę tych deklaracji.
 Przypominam ci ,że skoro twój pryncypał i inni z opozycji nie chcą tych podwyżek moga je przeznaczyć na szczytne cele w postaci darowizn. Ale jakoś nie słyszę i nie widzę tych deklaracji. rozwiń
Avatar
___K___ / 7 stycznia 2022 r. o 09:51
+7
No tak - PiSowczycy wstali z kolan, a żeby nie było, że sami sobie przyznali podwyżki ("nam się te pieniądze po prostu należały"), to przepchnęli to ustawą, która rzuciła na żer także samorządowców niePiSowskich. Ja nie wiem, że ludzie nie mają jeszcze dość ogromnej inflacji, skokowej podwyżki cen prądu i gazu, Pegasusa, nieumiejętności radzenia sobie z czymkolwiek, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji też PiSowskiej hołoty! Toż nawet w Kazachstanie ludzie się wkurzyli!!!
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2022 r. o 09:50
+17
Poseł Grad to wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej, poseł czterech kadencji, minister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Do drugiego gabinetu nie został powołany, a ponieważ ma czwórkę dzieci - jak mówią rozmówcy z Sowy - "nie daje [już] rady" i trzeba dać mu zarobić. Rozmówcy narzekają, że "dyszka brutto" to "trochę słabo jest". Istna głodowa pensja! Morawiecki proponuje więc więcej "dyszek". Nie liczą się kompetencje, nie ma mowy o żadnych otwartych konkursach, o żadnej weryfikacji.
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2022 r. o 09:48
+25
„Te pieniądze im się po prostu należały”, a gorszy sort niech nie narzeka, też dostał podwyżki prądu, gazu i wieli innych rzeczy. Jak to mówił doradca Pana Tuska cyt. ,,ludzie mają za***ać za miskę ryżu".
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Rozpoczęły się zapowiadane kontrole cen na sklepowych półkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma sprawdzać, czy handlowcy zareagują na obniżkę VAT. Grozi karami dla tych, którzy cen nie obniżą. Na razie niektóre produkty zdrożały.

Olga Bończyk na Dzień Kobiet w Nałęczowie
6 marca 2022, 19:00

Olga Bończyk na Dzień Kobiet w Nałęczowie

6 marca o godz. 19 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury wystąpi Olga Bończyk z zespołem.

Wisła Puławy – Pilica Białobrzegi 6:0. Drugi sparing na szóstkę

Wisła Puławy – Pilica Białobrzegi 6:0. Drugi sparing na szóstkę

Po sobotniej porażce w Kielcach Wisła Puławy spisała się dużo lepiej w środowym sparingu z Pilicą Białobrzegi. Rywal tym razem był jednak mniej wymagający i Duma Powiśla rozbiła ostatecznie trzecioligowca 6:0.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!