Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

21 stycznia 2025 r.
20:29

Teatr Stary w Lublinie: Wszystkie bilety sprzedały się w 38 minut

Autor: Zdjęcie autora Michał Grot
(fot. Teatr Stary w Lublinie/Wojciech NIeśpiałowski)

Tu Jan Peszek i Andrzej Grabowski, a tam Smolik, Kev Fox i Dr Misio. Kto i na co przychodzi do Teatru? – rozmowa z Anną Struzik, kierowniczką działu ds. komunikacji i promocji w Teatrze Starym w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Ile w minionym roku w Teatrze Starym odbyło się wydarzeń?
– W roku 2024 mieliśmy 184 wydarzenia repertuarowe. To jednak nie wszystko, bo w teatrze odbywają się także imprezy organizowane we współpracy z lubelskimi uczelniami oraz innymi instytucjami kultury. W sumie to ponad 200 wydarzeń zorganizowanych w ciągu roku. Dodatkowo w wybrane weekendy i dni Teatr można zwiedzać – na specjalne życzenie grup zorganizowanych także z przewodnikiem.

• Jaka była frekwencja na wszystkich wydarzeniach?
– W wydarzeniach zorganizowanych w Teatrze Starym w 2024 roku wzięło udział blisko 18 tyś. widzów. To jak na tak małą instytucję (nasza sala ma tylko 165 miejsc), bardzo dobry wynik.

• Które wydarzenie było w ubiegłym roku rekordowe pod względem frekwencji?
– Na bardzo wielu wydarzeniach mamy 100 proc. frekwencję – należą do nich z pewnością spektakle teatralne z gwiazdorską obsadą. W zeszłym roku wystąpił u nas m. in. Jan Peszek, Maria Seweryn, Andrzej Grabowski czy Krzysztof Głuchowski, koncerty – tu wymieniłabym wszystkie „Siesty w drodze”, koncert „Sobramesa” Anny Marii Jopek, Smolika i Keva Foxa, Dr Misio, Hanny Banaszak czy Mikromusic. Są wydarzenia, które wyprzedają się w mgnieniu oka, np. bilety na koncert Krystyny Prońko sprzedały się nam w 38 minut.
Dużym sukcesem okazał się także zainaugurowany w 2024 roku cykl „Kino Lubelskie”, w którym prezentujemy produkcje filmowe związane z Lublinem lub tu kręcone. W tym roku będziemy rozwijać ten cykl. Nieustającą popularnością cieszy się „Bitwa o kulturę/lietarturę”. Spotkania poświęcone Radiowej Trójce (z Michałem Nogasiem i Agnieszką Szydłowską), feminatywom (Maciej Makselon), z reportażystą Wojciechem Jagielskim czy pisarkami: Agatą Tuszyńską i Sylwią Chutnik były dużymi frekwencyjnymi sukcesami.
Dodatkowo Bitwy oglądane są także w streamingu przez widzów, którym nie udało się zdobyć wejściówek i widzów spoza Lublina; tutaj nie prowadzimy szczegółowych statystyk, ale wiemy, że takich odbiorców także jest sporo. Dzięki uruchomionej w grudniu Mediatece, na naszej stronie internetowej można oglądać wszystkie archiwalne spotkania z tego cyklu – to kolejny sposób do docierania do naszej publiczności, a także okazja do powrotu do archiwalnych wydarzeń i zapoznania się z nimi.

• Można mówić o trendach wśród publiczności? Co się zmieniło w porównaniu z poprzednimi latami?
– Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się największe gwiazdy oraz wątki w danym momencie rozpalające opinię publiczną. Staramy się trzymać rękę na pulsie i zapraszać znanych i inspirujących gości oraz poruszać te atrakcyjne i wartościowe dla naszej publiczności tematy. W ostatnim roku mamy takie spostrzeżenie, że ludzie – po okresie pewnego wyłączenia z uczestnictwa w życiu kulturalnym związanym z pandemią i wybuchem wojny w Ukrainie – mają dużą potrzebę uczestnictwa w wydarzeniach na żywo; nie za pośrednictwem social mediów, co sprawia, że nasza sala jest pełna.

• Jaki jest profil publiczności?
– Staramy się docierać z ofertą do widzów o różnych zainteresowaniach: mamy seanse kinowe, spotkania, koncerty, wydarzenia dla dzieci oraz – oczywiście – spektakle teatralne, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy się pochwalić także tym, że mamy widzów z wszystkich kategorii wiekowych. Cieszy nas to, że np. na wydarzenia dla dzieci przychodzą całe rodziny – dzieci z rodzicami lub dziadkami.
Świetnym przykładem jest tu pokaz filmu ”Dzieci z Bullerbyn” – na specjalne życzenie widzów dodaliśmy dwa seanse, w których uczestniczyli zarówno widzowie młodsi, którzy nigdy nie widzieli filmu, jak ich rodzice i dziadkowie, którzy mają do tego tytułu duży sentyment i chętnie do niego wrócili.

• Zauważają państwo wzrost zainteresowania ofertą Teatru czy może spadek zainteresowania?
– Zainteresowanie ofertą Teatru jest cały czas wysokie. Jako instytucja impresaryjna mamy bardzo zróżnicowaną ofertę, i wciąż pojawiają się w repertuarze nowe, ciekawe propozycje. Staramy się być na bieżąco w życiu kulturalnym i umożliwić udział lubelskiej publiczności np. w spektaklach, które były nagradzane na festiwalach i głośnym echem odbiły się w przestrzeni publicznej. Podobnie jest z ofertą koncertów, filmów (którym często towarzyszą także spotkania z twórcami) czy spotkań – zapraszamy ciekawych twórców, artystów i osobistości świata (pop)kultury (np. podcasterów, influencerów) reporterów, a także naukowców. Są oni w stanie oczarować i zaciekawić naszą publiczność i tym sposobem w Teatrze pojawiają się nowe osoby, które przychodzą z zamiarem uczestniczenia w tylko jednym wybranym wydarzeniu, a potem decydują się na udział w kolejnych. Cieszy nas także to, że w ciągu 13 lat działalności Teatru udało się nam zbudować społeczność stałych widzów, których często znamy nie tylko z widzenia. Są oni bardzo zaangażowani w życie teatru, bardzo z z nami zżyci.

• Jakie są plany na najbliższe miesiące?
– Obecnie jesteśmy skoncentrowani na naszej nowej premierze: spektaklu muzycznym „OK.NO” z udziałem Elizy Borowskiej i Wojtka Mazolewskiego, opartym na twórczości amerykańskiej pieśniarki Patti Smith. Szykujemy także – w ramach niespodzianki dla naszych Widzów – pakiet specjalnych wydarzeń urodzinowych zaplanowanych na początek marca: m. in. pierwszy w Teatrze Starym koncert Krzysztofa Cugowskiego.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Magda Balsam zaliczyła kolejny, niezły występ

PGE MKS FunFloor Lublin rozgromił Piotrcovię

Zgodnie z planem przebiegał wtorkowy mecz PGE MKS FunFloor z Piotrcovią. Lublinianki do przerwy prowadziły 16:8, a ostatecznie pokonały rywalki 34:19.

Po dwóch dniach imprezy w Lublinie AZS UMCS ma na koncie siedem medali

Mistrzostwa Polski w pływaniu: Są pierwsze złote medale dla AZS UMCS Lublin

Drugiego dnia mistrzostw Polski w pływaniu zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W sumie, po dwóch dniach imprezy, która rozgrywana jest na Aqua Lublin mają na koncie siedem krążków.

Bartosz Wolski zostaje w Motorze

Motor Lublin przedłużył kontrakt z ważnym piłkarzem

Kolejny ważny zawodnik zostaje w Motorze na dłużej. We wtorek klub z Lublina poinformował, że kontrakt Bartosza Wolskiego został automatycznie przedłużony o jeden sezon, czyli do końca rozgrywek 25/26.

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski

Polak leci w kosmos. Jest oficjalna data startu misji

Dokładnie za miesiąc – 29 maja – Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie drugim Polakiem w Kosmosie. Będzie tam testował między innymi specjalny „hełm” z Lublina.

Na zdjęciu ekipa LSM, która wystąpi na tegorocznych Marleykach.
10 maja 2025, 21:00

Święto muzyki reggae – Marleyki 2025

Marleyki to bez wątpienia najweselsza stypa świata! To coroczne święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla ojca założyciela, Roberta Nesty Marleya, znanego szerzej jako Bob Marley.

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Agencja Mienia Wojskowego ogłasza przetarg na sprzedaż powojskowego sprzętu i pojazdów. Kiedy? 8 maja. Na kupców czekają 152 pozycje o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Są samochody, łódź, maszyny, części zamienne, instrumenty muzyczne oraz drewno opałowe. Zyski ze sprzedaży trafią na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych, z którego kupowane są nowoczesne urządzenia dla polskiej armii.

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

Wielu mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny już w czwartek, 1 maja, rozpoczyna długi weekend. Teoretycznie 2 maja jest dniem pracującym, ale urzędy informują, że tego dnia nic nie załatwimy.

Tegoroczny Dzień Otwarty na WSPA

12 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Rekrutacja na WSPA

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Nowości to na przykład HR z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji oraz Kryminologia i profilaktyka społeczna.

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams
NA POLIGONIE

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams

Pierwszy kurs dla czołgistów M1A1 Abrams prowadzony wyłącznie przez polskich instruktorów. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL). Do tej pory polskich wojskowych uczyli specjaliści z USA.

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm
galeria
film

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm

Plac Litewski zamienił się w wielką, otwartą scenę taneczną. Mieszkańcy Lublina zatańczyli i świętowali Międzynarodowy Dzień Tańca. To była pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Będą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Będzie coś dla posiadaczy zabytkowych motocykli, będzie parada. Wszystko w Lublinie i za darmo. Zapisy już trwają.

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Przetarg rozstrzygnięty, pieniądze są, a umowa właśnie została podpisana. W ciągu roku na ulice Lublina wyjedzie 20 wodorowych autobusów.

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

We wtorek poznaliśmy werdykt Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na sezon 25/26. Motor Lublin dostał zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie bez żadnych nadzorów. Gdyby beniaminek dostał się do europejskich pucharów, to również mógłby w nich zagrać, bo otrzymał licencję także na występy w rozgrywkach UEFA.

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Wielu kierowców decyduje się na import, ponieważ auta z Ameryki oferują lepsze wyposażenie, a ich zakup bywa bardziej opłacalny niż nabycie analogicznego modelu w Europie.

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Codzienne porządki w domu wymagają nie tylko sprawnego sprzętu, ale również odpowiednio dobranych akcesoriów. Jednym z istotnych elementów wpływających na skuteczność odkurzania są worki, które odpowiadają za zatrzymywanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium