Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

PROBNAMATURA

3 listopada 2009 r.
12:34
Edytuj ten wpis

Matura próbna 2010 matematyka. Pytania, odpowiedzi – arkusze (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 65 A A

Ponad 25 tysięcy uczniów z naszego regionu pisało we wtorek próbną maturę z matematyki 2010. Publikujemy pytania i odpowiedzi (arkusze) z egzaminu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
TUTAJ ZNAJDZIESZ PYTANIA I ODPOWIEDZI Z MAJOWEJ MATURY: Matura 2010, matematyka - odpowiedzi, pytania, arkusze

– I już po maturze… 30 proc. nie uzyskałam. Mam nadzieję, że da to do myślenia tym, co wymyślili maturę z matematyki! – pisze na naszym forum internetowym Kasia.
– Koszmar. Połowa ludzi nie zda – dodaje Marlena.

– Spodziewałem się, że będzie łatwiej – komentuje z kolei Patryk Albiński, maturzysta jednego z lubelskich liceów.

Choć nie brakuje i takich, którzy są zadowoleni. – Według mnie matura była banalnie łatwa, a niektóre zadania na poziomie gimnazjum – przekonuje Dorota Sebo ze Świdnika. – Jeśli ktoś się uczył dłużej niż jeden dzień, spokojnie zda.

W naszym regionie do wtorkowej próby przystąpiło 25 830 uczniów z 404 szkół. Pisali tylko poziom podstawowy. Dostali arkusz z 34 zadaniami i niespełna trzy godziny czasu. Musieli m.in. rozwiązywać równania z kilkoma niewiadomymi, wielomiany, ciągi, liczyć sinusy, tangensy, współrzędne punktów, długości odcinków w trójkącie, liczyć prawdopodobieństwo… Obowiązywały te same zasady, co na właściwej maturze.

– Nasi maturzyści byli raczej zadowoleni, zwłaszcza z zadań zamkniętych. Ale rzeczywiście niektóre tzw. zadania dowodowe mogły być dla części uczniów trudne – mówi Hanna Rusek, wicedyrektor i matematyczka z IX LO w Lublinie. I dodaje, że wiele zależy od tego, na jakim etapie nauki i układania sobie wiedzy w głowie są uczniowie.

Matematyka próbna 2009/2010 Operon - odpowiedzi: TUTAJ

Matematyka próbna 2009/2010 Operon - arkusz: TUTAJ

– To była tylko próba – uspokaja Iwona Kosiuk, wicedyrektor II LO im. Jana Zamoyskiego w Lublinie. – Uczniowie mogli sprawdzić, jakie czekają ich wymagania, jak sobie radzą z poszczególnymi zadaniami, jak rozłożyć czas. Wszystko po to, by w maju nie było problemów.

Od tego roku szkolnego matura z matematyki jest znowu obowiązkowa dla wszystkich zdających (po raz pierwszy od 1983 r.). Żeby zdać maturę, uczniowie muszą zaliczyć wszystkie przedmioty obowiązkowe na minimum 30 procent: j. polski, j. obcy i właśnie matematykę
Właściwe matury rozpoczną się 4 maja egzaminem z języka polskiego. Matematyka będzie dzień później.


wideo: Jakub Markiewicz, Marta Ćwik/MMLublin

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamil / 3 listopada 2010 o 18:13
0
Zadania zamknięte prościzna gorzej z otwartymi może z 3 punkty zdobędę
Avatar
Damian / 3 listopada 2010 o 16:19
0
Powiem tak, chodzę do technikum gdzie mam 3h matmy tygodniowo. Dla mnie matura była w sam raz. Myślę że minimum 50% będę miał. I nie żebym się jakoś wybitnie uczył. Zawsze mialem 3/4 n koniec. Ale płaczcie, że trudna, płaczcie Oni wezmą to sobie do serca i prawdziwa będzie jeszcze łatwiejsza. Jak z tego ktoś nie przekroczy 30% to o czym my rozmawiamy... Przecież te tablice to taka wielka pomoc jest, że wystarczy trochę trzeźwego myślenia żeby napisać na 30%. No ale niech będzie. Matura próbna była bardzo ciężka. Niech dadzą jeszcze łatwiejsze Nabijajcie sondy gdzie się tylko da! pozdrawiam!
Powiem tak, chodzę do technikum gdzie mam 3h matmy tygodniowo. Dla mnie matura była w sam raz. Myślę że minimum 50% będę miał. I nie żebym się jakoś wybitnie uczył. Zawsze mialem 3/4 n koniec. Ale płaczcie, że trudna, płaczcie Oni wezmą to sobie do serca i prawdziwa będzie jeszcze łatwiejsza. Jak z tego ktoś nie przekroczy 30% to o czym my rozmawiamy... Przecież te tablice to taka wielka pomoc jest, że wystarczy trochę trzeźwego myślenia żeby napisać na 30%. No ale niech będzie. Matura próbna była bardzo ciężka. Niech dadzą jeszcze łatwiejs... rozwiń
Avatar
ania / 2 listopada 2010 o 17:18
0
[quote name='Patryk155' timestamp='1257254749' post='188282']
Średnia arytmetyczna pięciu liczb: 5, x, 1, 3, 1 jest równa 3. Wtedy
A. x = 2 B. x = 3 C. x = 4 D. x = 5

W trójkącie równoramiennym ABC dane są AC = BC = 7 oraz AB =12 . Wysokość
opuszczona z wierzchołka C jest równa
A. 13 B. 5 C. 1 D. 5

Wyrażenie 27x3 + y3 jest równe iloczynowi
A. (3x + y)(9x2 - 3xy + y2 )
B. (3x + y)(9x2 + 3xy + y2 )
C. (3x - y)(9x2 + 3xy + y2 )
D. (3x - y)(9x2 -3xy + y2 )

Na seans filmowy sprzedano 280 biletów, w tym 126 ulgowych. Jaki procent sprzedanych
biletów stanowiły bilety ulgowe?
A. 22% B. 33% C. 45% D. 63%

Przepraszam Cię bardzo, ale rozwiązanie tego typu zadań wymaga naprawdę elementarnej znajomości matematyki, posiadając tablice z wzorami jest jeszcze łatwiej, poza tym, w większości zadań można było sobie po kolei podkładać odpowiedzi metodą prób i błędów, jeśli ktoś miał kłopot...

Nie zrobić 15 zadań zamkniętych- to już trzeba się naprawdęęę postarać.
Pozdrawiam
[/quote]
[quote name='Patryk155' timestamp='1257254749' post='188282']
Średnia arytmetyczna pięciu liczb: 5, x, 1, 3, 1 jest równa 3. Wtedy
A. x = 2 B. x = 3 C. x = 4 D. x = 5

W trójkącie równoramiennym ABC dane są AC = BC = 7 oraz AB =12 . Wysokość
opuszczona z wierzchołka C jest równa
A. 13 B. 5 C. 1 D. 5

Wyrażenie 27x3 + y3 jest równe iloczynowi
A. (3x + y)(9x2 - 3xy + y2 )
B. (3x + y)(9x2 + 3xy + y2 )
C. (3x - y)(9x2 + 3xy + y2 )
D. (3x - y)(9x2 -3xy... rozwiń
Avatar
obiektywna / 5 maja 2010 o 19:04
0
50% co to takiego jak na taki prosty poziom
Avatar
kropkakropka / 5 maja 2010 o 16:58
0
Nie wiem jak matura, a przynajmniej zadania zamknięte mogłyby być łatwiejsze i wciąż nazywać się maturą! Matura była tak skonstruowana, że z samych zadań zamkniętych nie było opcji nie uzyskać 15 punktów! Poza tym, co najmniej 3 zadania otwarte też powinien rozwiązać każdy bez problemu!
Ja z matematyką oprócz lekcji nie miałam nic wspólnego przez 3lata, bo będąc na humanie uczyłam się tego co dla mnie ważniejsze. Wystarczyły mi 2 wieczory, aby przejrzeć najpopularniejsze zadania maturalne i załapać sposób ich rozwiązania. 50% mam w kieszeni. ;-)
Nie wiem jak matura, a przynajmniej zadania zamknięte mogłyby być łatwiejsze i wciąż nazywać się maturą! Matura była tak skonstruowana, że z samych zadań zamkniętych nie było opcji nie uzyskać 15 punktów! Poza tym, co najmniej 3 zadania otwarte też powinien rozwiązać każdy bez problemu!
Ja z matematyką oprócz lekcji nie miałam nic wspólnego przez 3lata, bo będąc na humanie uczyłam się tego co dla mnie ważniejsze. Wystarczyły mi 2 wieczory, aby przejrzeć najpopularniejsze zadania maturalne i załapać sposób ich rozwiązania. 5... rozwiń
Avatar
pozytywnienastawiona / 5 maja 2010 o 16:48
0
uff ... i juz po maturce z matmy , prawde powiedziawszy bardzo sie jej obawialam , ale musze przyznac ze byla to najprostsza jak dla mnie matura dotyczaca matmy liczac te wszystkie probne . kamien spadl mi z serca jak sprawdzilam odpowiedzi oczywiscie szczerze wspolczuje tym co sobie nie poradzili , w koncu robilismy jako kroliki doswiadczalne . pozdro dla wszystkich kroliczkow
uff ... i juz po maturce z matmy , prawde powiedziawszy bardzo sie jej obawialam , ale musze przyznac ze byla to najprostsza jak dla mnie matura dotyczaca matmy liczac te wszystkie probne . kamien spadl mi z serca jak sprawdzilam odpowiedzi oczywiscie szczerze wspolczuje tym co sobie nie poradzili , w koncu robilismy jako kroliki doswiadczalne . pozdro dla wszystkich kroliczkow rozwiń
Avatar
~Mariusz~ / 5 maja 2010 o 14:31
0
ROB Ty kozaczku słowny.Wyrażaj sie odpowiednio.Bo po Twoje wypowiedzi można stwierdzić że jesteś co najwyżej po szkole podstawowej a tylko w sieci jesteś taki mądry heh... żal
Avatar
... / 5 maja 2010 o 14:16
0
Może troche wiecej szacunku? Bo osoby które pisza o osobach, które sa niezadowolne za to nie moga liczyc na kulturke swojej osoby.
Avatar
Jacob / 5 maja 2010 o 13:36
0
Matura była banalnie i wyjątkowo PROSTA !! od 1 klasy szkoły podstawowej się uczycie matematyki i to taki wielki problem jest napisać ją na 30 % .
Trzeba było się uczyć a nie teraz narzekać
Avatar
Rob / 5 maja 2010 o 13:29
0
Trzeba BYLO SIE UCZY A NIE IDIOCI MARUDZIC ZE BYLA TRUDNA!!! TO BYL BANAL!! ZALOSNE GLĄBY!@!!!!
Avatar
kamil / 3 listopada 2010 o 18:13
0
Zadania zamknięte prościzna gorzej z otwartymi może z 3 punkty zdobędę
Avatar
Damian / 3 listopada 2010 o 16:19
0
Powiem tak, chodzę do technikum gdzie mam 3h matmy tygodniowo. Dla mnie matura była w sam raz. Myślę że minimum 50% będę miał. I nie żebym się jakoś wybitnie uczył. Zawsze mialem 3/4 n koniec. Ale płaczcie, że trudna, płaczcie Oni wezmą to sobie do serca i prawdziwa będzie jeszcze łatwiejsza. Jak z tego ktoś nie przekroczy 30% to o czym my rozmawiamy... Przecież te tablice to taka wielka pomoc jest, że wystarczy trochę trzeźwego myślenia żeby napisać na 30%. No ale niech będzie. Matura próbna była bardzo ciężka. Niech dadzą jeszcze łatwiejsze Nabijajcie sondy gdzie się tylko da! pozdrawiam!
Powiem tak, chodzę do technikum gdzie mam 3h matmy tygodniowo. Dla mnie matura była w sam raz. Myślę że minimum 50% będę miał. I nie żebym się jakoś wybitnie uczył. Zawsze mialem 3/4 n koniec. Ale płaczcie, że trudna, płaczcie Oni wezmą to sobie do serca i prawdziwa będzie jeszcze łatwiejsza. Jak z tego ktoś nie przekroczy 30% to o czym my rozmawiamy... Przecież te tablice to taka wielka pomoc jest, że wystarczy trochę trzeźwego myślenia żeby napisać na 30%. No ale niech będzie. Matura próbna była bardzo ciężka. Niech dadzą jeszcze łatwiejs... rozwiń
Avatar
ania / 2 listopada 2010 o 17:18
0
[quote name='Patryk155' timestamp='1257254749' post='188282']
Średnia arytmetyczna pięciu liczb: 5, x, 1, 3, 1 jest równa 3. Wtedy
A. x = 2 B. x = 3 C. x = 4 D. x = 5

W trójkącie równoramiennym ABC dane są AC = BC = 7 oraz AB =12 . Wysokość
opuszczona z wierzchołka C jest równa
A. 13 B. 5 C. 1 D. 5

Wyrażenie 27x3 + y3 jest równe iloczynowi
A. (3x + y)(9x2 - 3xy + y2 )
B. (3x + y)(9x2 + 3xy + y2 )
C. (3x - y)(9x2 + 3xy + y2 )
D. (3x - y)(9x2 -3xy + y2 )

Na seans filmowy sprzedano 280 biletów, w tym 126 ulgowych. Jaki procent sprzedanych
biletów stanowiły bilety ulgowe?
A. 22% B. 33% C. 45% D. 63%

Przepraszam Cię bardzo, ale rozwiązanie tego typu zadań wymaga naprawdę elementarnej znajomości matematyki, posiadając tablice z wzorami jest jeszcze łatwiej, poza tym, w większości zadań można było sobie po kolei podkładać odpowiedzi metodą prób i błędów, jeśli ktoś miał kłopot...

Nie zrobić 15 zadań zamkniętych- to już trzeba się naprawdęęę postarać.
Pozdrawiam
[/quote]
[quote name='Patryk155' timestamp='1257254749' post='188282']
Średnia arytmetyczna pięciu liczb: 5, x, 1, 3, 1 jest równa 3. Wtedy
A. x = 2 B. x = 3 C. x = 4 D. x = 5

W trójkącie równoramiennym ABC dane są AC = BC = 7 oraz AB =12 . Wysokość
opuszczona z wierzchołka C jest równa
A. 13 B. 5 C. 1 D. 5

Wyrażenie 27x3 + y3 jest równe iloczynowi
A. (3x + y)(9x2 - 3xy + y2 )
B. (3x + y)(9x2 + 3xy + y2 )
C. (3x - y)(9x2 + 3xy + y2 )
D. (3x - y)(9x2 -3xy... rozwiń
Avatar
obiektywna / 5 maja 2010 o 19:04
0
50% co to takiego jak na taki prosty poziom
Avatar
kropkakropka / 5 maja 2010 o 16:58
0
Nie wiem jak matura, a przynajmniej zadania zamknięte mogłyby być łatwiejsze i wciąż nazywać się maturą! Matura była tak skonstruowana, że z samych zadań zamkniętych nie było opcji nie uzyskać 15 punktów! Poza tym, co najmniej 3 zadania otwarte też powinien rozwiązać każdy bez problemu!
Ja z matematyką oprócz lekcji nie miałam nic wspólnego przez 3lata, bo będąc na humanie uczyłam się tego co dla mnie ważniejsze. Wystarczyły mi 2 wieczory, aby przejrzeć najpopularniejsze zadania maturalne i załapać sposób ich rozwiązania. 50% mam w kieszeni. ;-)
Nie wiem jak matura, a przynajmniej zadania zamknięte mogłyby być łatwiejsze i wciąż nazywać się maturą! Matura była tak skonstruowana, że z samych zadań zamkniętych nie było opcji nie uzyskać 15 punktów! Poza tym, co najmniej 3 zadania otwarte też powinien rozwiązać każdy bez problemu!
Ja z matematyką oprócz lekcji nie miałam nic wspólnego przez 3lata, bo będąc na humanie uczyłam się tego co dla mnie ważniejsze. Wystarczyły mi 2 wieczory, aby przejrzeć najpopularniejsze zadania maturalne i załapać sposób ich rozwiązania. 5... rozwiń
Avatar
pozytywnienastawiona / 5 maja 2010 o 16:48
0
uff ... i juz po maturce z matmy , prawde powiedziawszy bardzo sie jej obawialam , ale musze przyznac ze byla to najprostsza jak dla mnie matura dotyczaca matmy liczac te wszystkie probne . kamien spadl mi z serca jak sprawdzilam odpowiedzi oczywiscie szczerze wspolczuje tym co sobie nie poradzili , w koncu robilismy jako kroliki doswiadczalne . pozdro dla wszystkich kroliczkow
uff ... i juz po maturce z matmy , prawde powiedziawszy bardzo sie jej obawialam , ale musze przyznac ze byla to najprostsza jak dla mnie matura dotyczaca matmy liczac te wszystkie probne . kamien spadl mi z serca jak sprawdzilam odpowiedzi oczywiscie szczerze wspolczuje tym co sobie nie poradzili , w koncu robilismy jako kroliki doswiadczalne . pozdro dla wszystkich kroliczkow rozwiń
Avatar
~Mariusz~ / 5 maja 2010 o 14:31
0
ROB Ty kozaczku słowny.Wyrażaj sie odpowiednio.Bo po Twoje wypowiedzi można stwierdzić że jesteś co najwyżej po szkole podstawowej a tylko w sieci jesteś taki mądry heh... żal
Avatar
... / 5 maja 2010 o 14:16
0
Może troche wiecej szacunku? Bo osoby które pisza o osobach, które sa niezadowolne za to nie moga liczyc na kulturke swojej osoby.
Avatar
Jacob / 5 maja 2010 o 13:36
0
Matura była banalnie i wyjątkowo PROSTA !! od 1 klasy szkoły podstawowej się uczycie matematyki i to taki wielki problem jest napisać ją na 30 % .
Trzeba było się uczyć a nie teraz narzekać
Avatar
Rob / 5 maja 2010 o 13:29
0
Trzeba BYLO SIE UCZY A NIE IDIOCI MARUDZIC ZE BYLA TRUDNA!!! TO BYL BANAL!! ZALOSNE GLĄBY!@!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!