Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

29 lipca 2022 r.
20:33

Baner posła Kanthaka na deptaku w Lublinie. A pozwolenia brak

12 24 A A

Jan Kanthak uśmiecha się ze ściany kamienicy na lubelskim deptaku. To reklama biura poselskiego polityka Solidarnej Polski. Powieszona dziś bez pozwolenia konserwatora zabytków

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Baner jest dość duży. Jest na nim zdjęcie posła, logo sejmu i dwóch partii politycznych: Solidarnej Polski i PiS. Na kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 19 zawisł w piątek rano.

Niedługo później do naszej redakcji zadzwonił jeden z mieszkańców. – To zawsze było biuro widmo. Nie ma człowieka, a jest szyld. I to pewnie bez pozwolenia konserwatora – zżyma się mężczyzna.

Jak się okazuje – ma rację.

– Nie było pozwolenia na powieszenie tego szyldu – potwierdza Dariusz Kopciowski, Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

– Właśnie to załatwiamy – przyznaje asystentka parlamentarzysty, którą w piątek popołudniu zastajemy w biurze poselskim Jana Kanthaka. – Wcześniej też mieliśmy szyld, taki mniejszy. Zostało tylko miejsce zmienione. Nie wiedzieliśmy, że musi złożyć wniosek o pozwolenie.

Jak przyznaje, o tym, że taki dokument od konserwatora zabytków jest potrzebny, dowiedziała się dziś. – Od drugiego asystenta – stwierdza dziewczyna. – Słyszałam też, że płaskie szyldy nie potrzebują pozwoleń, tylko te wystające. To jednak nieprawda… Mam nadzieję, że uda się ten wniosek złożyć jeszcze dziś, choć jest to dość skomplikowane.

Jan Kanthak swoje biuro poselskie na deptaku otworzył w lutym 2020. Na tym wydarzeniu pojawili się m.in. posłowie PiS Przemysław Czarnek i Sławomir Skwarek, a pomieszczenia poświęcił ksiądz.

Kanthak, który pochodzi z Gdańska, a wybory do sejmu w Lublinie wygrał przy pomocy największych billbordów w mieście, swoje biuro poselskie otworzył jako ostatni z lubelskich parlamentarzystów. Zdecydował się na pomieszczenia zajmowane wcześniej przez senatora Andrzeja Stanisławka (kamienicę w użytkowaniu wieczystym ma firma Santrex, której właścicielami są Włosi).

Gdy rok po hucznym otwarciu biuro chcieli odwiedzić dziennikarze lubelskiej Gazety Wyborczej, na II piętrze kamienicy zastali jedynie kartkę na drzwiach. „Nie wiem, gdzie jest biuro poselskie. Bardzo proszę nie przeszkadzać” – napisał na swoich drzwiach sąsiad z piętra.

Dziś wejście do biura jest już wyraźnie oznaczone, są nawet godziny przyjęć interesantów (pon-pt w godz. 8-16). Pracownica biura zapewnia też, że jest możliwe umówienie się z posłem na spotkanie, a on sam często bywa w Lublinie

– Zdarza się do kilku razy w tygodniu. Wszystko zależy od obowiązków posła w Warszawie – tłumaczy.

Jan Kanthak, rocznik ’91, z wykształcenia prawnik, do czasu ostatnich wyborów parlamentarnych zupełnie nie był związany z naszym regionem. Był radnym miejskim Gdańska i rzecznikiem prasowym ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W 2019 roku wystartował z ostatniego miejsca na lubelskiej liście PiS, ale jego kampania tania nie była. Billboardy były ogromne, a hasła chwytliwe („Zalew Zemborzycki polskim Balatonem. Świat zobaczy piękno regionu”, „Szczęśliwa rodzina. Praca, zdrowie, rozwój – tutaj, a nie na emigracji”).

Kanthak zdobył 12 803 głosy i został posłem. Od tego czasu mediów nie unika, wręcz przeciwnie. Często gości w studiu TVP Info, a dzięki kontrowersyjnym wypowiedziom, często trafia na czołówki gazet i portali.

Ze sprawozdań, jakie można znaleźć na stronie sejmu, wynika, że na prowadzenie swojego jedynego biura poselskiego w 2021 roku poseł Solidarnej Polski wydał 194 tys. zł. W tym: 29,7 tys. zł to koszty najmu lokalu; 32,9 tys. zł kosztowały przejazdy samochodem a 1 857 zł taksówki. Telefon i Internet to 2,8 tys. zł, a wynagrodzenia pracowników biura - 18 tys. zł (umowy o pracę) i 41 tys. zł (inne umowy).

Rok wcześniej prowadzenie tego biura miało kosztować 205 tys. zł, z czego najwięcej poseł wydał na wynagrodzenia (79,9 tys. zł), jazdę samochodem (39 tys. zł) i czynsz (40,4 tys. zł).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 1 sierpnia 2022 r. o 07:40
Już dawno prosiłem żebyś opisał tu konkrety. Nigdy się tego nie doczekałem. Czyli rozsiewasz plotki, szczujesz i prowokujesz. Jesteś zwykłą, mierną, nic nie znaczącą osobą.
poker, ja na przykład NIGDY nie doczekałem się od ciebie dowodów na głoszone przez ciebie tezy. a i o jakiekolwiek konkrety w twoich wklejkach ciężko, więc daruj sobie takie wpisy pod czyimkolwiek adresem, bo zgodnie z jakże ci bliską, jak sądzę, biblijną maksymą "niech pierwszy rzuci kamieniem...".
Avatar
poker / 31 lipca 2022 r. o 22:43
Już dawno prosiłem żebyś opisał tu konkrety. Nigdy się tego nie doczekałem. Czyli rozsiewasz plotki, szczujesz i prowokujesz. Jesteś zwykłą, mierną, nic nie znaczącą osobą.
Avatar
Labydnik / 31 lipca 2022 r. o 14:16
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
To raczej ociężali umysłowo chwalcy obecnej władzy powinni coś wziąć na poprawę swych zdolności poznawczych i rozumowych. Wtedy może zrozumieją, że trudno mieć zaufanie do "działacza społecznego", który głosi ogółowi, że potępia LGBT itp., a sam natrętnie narzuca się komuś z ustnymi pieszczotami członka męskiego. Oczywiście, w tym wypadku niczego nie udowodniono - pozostaje ocenić prawdopodobieństwo.
To już nie prawdopodobieństwo, to fakt: przeciwnicy obecnej władzy myślą innymi częściami ciała niż normalna reszta społeczeństwa. Z całą pewnością nie jest to rozwój biologiczny.
U "Pokera" nie jest to "rozwój biologiczny" z pewnością, raczej wpływe tego zniewieściałego środowiska, którego strojem urzędowym są sukienki. Wybitnie "podjarany" zagadnieniem pod względem społecznym dość błahym czyli jakimiś zabawami między mężczyznami. Natomiast zupełnie pomija sprawę zakłamania rzeczonego środowiska w sprawach płciowych, która tu jest najistotniejsza. 
U "Pokera" nie jest to "rozwój biologiczny" z pewnością, raczej wpływe tego zniewieściałego środowiska, którego strojem urzędowym są sukienki. Wybitnie "podjarany" zagadnieniem pod względem społecznym dość błahym czyli jakimiś zabawami między mężczyznami. Natomiast zupełnie pomija sprawę zakłamania rzeczonego środowiska w sprawach płciowych, która tu jest najistotniejsza.  rozwiń
Avatar
poker / 31 lipca 2022 r. o 13:41
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
To raczej ociężali umysłowo chwalcy obecnej władzy powinni coś wziąć na poprawę swych zdolności poznawczych i rozumowych. Wtedy może zrozumieją, że trudno mieć zaufanie do "działacza społecznego", który głosi ogółowi, że potępia LGBT itp., a sam natrętnie narzuca się komuś z ustnymi pieszczotami członka męskiego. Oczywiście, w tym wypadku niczego nie udowodniono - pozostaje ocenić prawdopodobieństwo.
 To już nie prawdopodobieństwo, to fakt: przeciwnicy obecnej władzy myślą innymi częściami ciała niż normalna reszta społeczeństwa. Z całą pewnością nie jest to rozwój biologiczny.
 To już nie prawdopodobieństwo, to fakt: przeciwnicy obecnej władzy myślą innymi częściami ciała niż normalna reszta społeczeństwa. Z całą pewnością nie jest to rozwój biologiczny. rozwiń
Avatar
___K___ / 31 lipca 2022 r. o 10:02
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
Sam wielokrotnie plułeś na demokratycznie wybrane władze, które były przed PiSem, ale nagle tylko jedną władzę uznajesz za wybraną demokratycznie? To chyba z twoim rozumkiem coś jest nie tak...
Sam wielokrotnie plułeś na demokratycznie wybrane władze, które były przed PiSem, ale nagle tylko jedną władzę uznajesz za wybraną demokratycznie? To chyba z twoim rozumkiem coś jest nie tak... rozwiń
Avatar
Labydnik / 31 lipca 2022 r. o 09:15
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
 To raczej ociężali umysłowo chwalcy obecnej władzy powinni coś wziąć na poprawę swych zdolności poznawczych i rozumowych. Wtedy może zrozumieją, że trudno mieć zaufanie do "działacza społecznego", który głosi ogółowi, że potępia LGBT itp., a sam natrętnie narzuca się komuś z ustnymi pieszczotami członka męskiego. Oczywiście, w tym wypadku niczego nie udowodniono - pozostaje ocenić prawdopodobieństwo.
 To raczej ociężali umysłowo chwalcy obecnej władzy powinni coś wziąć na poprawę swych zdolności poznawczych i rozumowych. Wtedy może zrozumieją, że trudno mieć zaufanie do "działacza społecznego", który głosi ogółowi, że potępia LGBT itp., a sam natrętnie narzuca się komuś z ustnymi pieszczotami członka męskiego. Oczywiście, w tym wypadku niczego nie udowodniono - pozostaje ocenić prawdopodobieństwo. rozwiń
Avatar
poker / 31 lipca 2022 r. o 07:51
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
 Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
 Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia. rozwiń
Avatar
Gutek / 31 lipca 2022 r. o 00:12
Monisiu idioto poskładałeś swoje klepki (konta ) wiesz ile ich masz ? Gdybyś spojrzał na mapę to może zobaczył byś , że Jakubowice są całkiem blisko Lublina , a Gdańsk „trochę " dalej .
Avatar
Kroll / 30 lipca 2022 r. o 17:52
Glutek, ja ze swojej strony dołączam wyrazy wsPÓłczucia dla tych wszystkich, którzy głosowali na dewelo-spadochroniarza z Jakubowic.
 -"Niech mi pani powie, szczerze, dlaczego zabiła pani mecenasa Rolskiego? -Tadek, to nie ta sprawa". Reasumując: nie te wybory.
Avatar
P0ssij_deweloburaka / 30 lipca 2022 r. o 14:57
Glutek, ja ze swojej strony dołączam wyrazy wsPÓłczucia dla tych wszystkich, którzy głosowali na dewelo-spadochroniarza z Jakubowic.
Avatar
___K___ / 1 sierpnia 2022 r. o 07:40
Już dawno prosiłem żebyś opisał tu konkrety. Nigdy się tego nie doczekałem. Czyli rozsiewasz plotki, szczujesz i prowokujesz. Jesteś zwykłą, mierną, nic nie znaczącą osobą.
poker, ja na przykład NIGDY nie doczekałem się od ciebie dowodów na głoszone przez ciebie tezy. a i o jakiekolwiek konkrety w twoich wklejkach ciężko, więc daruj sobie takie wpisy pod czyimkolwiek adresem, bo zgodnie z jakże ci bliską, jak sądzę, biblijną maksymą "niech pierwszy rzuci kamieniem...".
Avatar
poker / 31 lipca 2022 r. o 22:43
Już dawno prosiłem żebyś opisał tu konkrety. Nigdy się tego nie doczekałem. Czyli rozsiewasz plotki, szczujesz i prowokujesz. Jesteś zwykłą, mierną, nic nie znaczącą osobą.
Avatar
Labydnik / 31 lipca 2022 r. o 14:16
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
To raczej ociężali umysłowo chwalcy obecnej władzy powinni coś wziąć na poprawę swych zdolności poznawczych i rozumowych. Wtedy może zrozumieją, że trudno mieć zaufanie do "działacza społecznego", który głosi ogółowi, że potępia LGBT itp., a sam natrętnie narzuca się komuś z ustnymi pieszczotami członka męskiego. Oczywiście, w tym wypadku niczego nie udowodniono - pozostaje ocenić prawdopodobieństwo.
To już nie prawdopodobieństwo, to fakt: przeciwnicy obecnej władzy myślą innymi częściami ciała niż normalna reszta społeczeństwa. Z całą pewnością nie jest to rozwój biologiczny.
U "Pokera" nie jest to "rozwój biologiczny" z pewnością, raczej wpływe tego zniewieściałego środowiska, którego strojem urzędowym są sukienki. Wybitnie "podjarany" zagadnieniem pod względem społecznym dość błahym czyli jakimiś zabawami między mężczyznami. Natomiast zupełnie pomija sprawę zakłamania rzeczonego środowiska w sprawach płciowych, która tu jest najistotniejsza. 
U "Pokera" nie jest to "rozwój biologiczny" z pewnością, raczej wpływe tego zniewieściałego środowiska, którego strojem urzędowym są sukienki. Wybitnie "podjarany" zagadnieniem pod względem społecznym dość błahym czyli jakimiś zabawami między mężczyznami. Natomiast zupełnie pomija sprawę zakłamania rzeczonego środowiska w sprawach płciowych, która tu jest najistotniejsza.  rozwiń
Avatar
poker / 31 lipca 2022 r. o 13:41
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
To raczej ociężali umysłowo chwalcy obecnej władzy powinni coś wziąć na poprawę swych zdolności poznawczych i rozumowych. Wtedy może zrozumieją, że trudno mieć zaufanie do "działacza społecznego", który głosi ogółowi, że potępia LGBT itp., a sam natrętnie narzuca się komuś z ustnymi pieszczotami członka męskiego. Oczywiście, w tym wypadku niczego nie udowodniono - pozostaje ocenić prawdopodobieństwo.
 To już nie prawdopodobieństwo, to fakt: przeciwnicy obecnej władzy myślą innymi częściami ciała niż normalna reszta społeczeństwa. Z całą pewnością nie jest to rozwój biologiczny.
 To już nie prawdopodobieństwo, to fakt: przeciwnicy obecnej władzy myślą innymi częściami ciała niż normalna reszta społeczeństwa. Z całą pewnością nie jest to rozwój biologiczny. rozwiń
Avatar
___K___ / 31 lipca 2022 r. o 10:02
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
Sam wielokrotnie plułeś na demokratycznie wybrane władze, które były przed PiSem, ale nagle tylko jedną władzę uznajesz za wybraną demokratycznie? To chyba z twoim rozumkiem coś jest nie tak...
Sam wielokrotnie plułeś na demokratycznie wybrane władze, które były przed PiSem, ale nagle tylko jedną władzę uznajesz za wybraną demokratycznie? To chyba z twoim rozumkiem coś jest nie tak... rozwiń
Avatar
Labydnik / 31 lipca 2022 r. o 09:15
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
 To raczej ociężali umysłowo chwalcy obecnej władzy powinni coś wziąć na poprawę swych zdolności poznawczych i rozumowych. Wtedy może zrozumieją, że trudno mieć zaufanie do "działacza społecznego", który głosi ogółowi, że potępia LGBT itp., a sam natrętnie narzuca się komuś z ustnymi pieszczotami członka męskiego. Oczywiście, w tym wypadku niczego nie udowodniono - pozostaje ocenić prawdopodobieństwo.
 To raczej ociężali umysłowo chwalcy obecnej władzy powinni coś wziąć na poprawę swych zdolności poznawczych i rozumowych. Wtedy może zrozumieją, że trudno mieć zaufanie do "działacza społecznego", który głosi ogółowi, że potępia LGBT itp., a sam natrętnie narzuca się komuś z ustnymi pieszczotami członka męskiego. Oczywiście, w tym wypadku niczego nie udowodniono - pozostaje ocenić prawdopodobieństwo. rozwiń
Avatar
poker / 31 lipca 2022 r. o 07:51
A co z seksualną propozycją posła Kanataka? Czy sądy już wyjaśniły te amocy w WC? To właściwie nic zdrożnego bo poseł jest pełnoletni i czynów podobnych do Jankowskiego nie robił, nie wykorzystał też biurka metropolity do aktów seksualnych i nawet na ostro nic nie proponował. W końcu homoseksualizm nie jest karalny a ja wspieram ruchy walczące o tolerancję. Pytam tylko bo "uciekła" mi temat i nie wiem jaki jest finał. Pomożecie drodzy pisofani?
 Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia.
 Zadziwiajaca obsesja. Ogromna większość wypowiadających się przeciwników demokratycznie wybranej władzy kwalifikuje się do leczenia. rozwiń
Avatar
Gutek / 31 lipca 2022 r. o 00:12
Monisiu idioto poskładałeś swoje klepki (konta ) wiesz ile ich masz ? Gdybyś spojrzał na mapę to może zobaczył byś , że Jakubowice są całkiem blisko Lublina , a Gdańsk „trochę " dalej .
Avatar
Kroll / 30 lipca 2022 r. o 17:52
Glutek, ja ze swojej strony dołączam wyrazy wsPÓłczucia dla tych wszystkich, którzy głosowali na dewelo-spadochroniarza z Jakubowic.
 -"Niech mi pani powie, szczerze, dlaczego zabiła pani mecenasa Rolskiego? -Tadek, to nie ta sprawa". Reasumując: nie te wybory.
Avatar
P0ssij_deweloburaka / 30 lipca 2022 r. o 14:57
Glutek, ja ze swojej strony dołączam wyrazy wsPÓłczucia dla tych wszystkich, którzy głosowali na dewelo-spadochroniarza z Jakubowic.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Janowianka straciła lidera. Uzbek trafił do trzeciej ligi

Janowianka straciła lidera. Uzbek trafił do trzeciej ligi

Tylko pół roku trwała przygoda Bekzoda Akhmedova w Janowiance Janów Lubelski. Ten kto śledzi rozgrywki lubelskiej klasy okręgowej nie powinien być zdziwiony tym, że Uzbek spędził na tym poziomie tak mało czasu. 22-latek przerastał bowiem tę ligę o kilka klas

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji

64-latek z Lublina zażądał od swojego znajomego 20 zł, a kiedy ten odmówił, ugodził go kilka razy nożem w głowę. Napastnik miał już problemy z prawem, dlatego teraz będzie odpowiadać przed sądem w warunkach multirecydywy – za kratkami może spędzić ponad 20 lat

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
18 sierpnia 2022, 18:00

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 18, w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Lustyka "Exodus. Stygmaty czasu".

 Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

 Na inaugurację zawita do Lublina drużyna Master Pharm Łódź

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Ten wyrok jest prawomocny, co oznacza, że wokalistka będzie musiała nie tylko zapłacić, ale także rozstać się z prowadzeniem samochodu na kilka lat

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Zakup jakiegokolwiek sprzętu domowego to obecnie dla nas spory stres. Dlaczego? Dlatego, że mamy ogromny wybór i wydaje nam się, że sami nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji. Prawda jest jednak taka – jak dobrze się do tego przygotujemy i nie będziemy podejmować impulsywnych kroków to na pewno wybierzemy coś takiego, co w zupełności spełni nasze oczekiwania. Najbardziej istotne jest to, aby nie sugerować się tutaj przesadnie zdaniem innych osób - można wysłuchać ich opinii, ale dalej musimy samodzielnie stwierdzić, co jest dla nas faktycznie najlepsze.

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]
galeria

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]

Nie była to akcja może tak spektakularna, ale polała się krew. Włodawscy policjanci musieli jechać do Okuninki, żeby poskromić włamywacza. Mężczyzna nie wytłumaczył im, z jakiego powodu wszedł bez pytania do wagonu pocztowego. Efekt jest taki, że czeka go długa odsiadka. Pod uwagę będzie brany jeden, dosyć istotny szczegół

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury
11 sierpnia 2022, 17:00

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury

W czwartek, 11 sierpnia o godz. 17 na placu Litewskim odbędą się zajęcia modowe dla dzieci, które zorganizują Warsztaty Kultury.

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Na koniec sierpnia zaplanowano pomiar hałasu przy zakładzie kamieniarskim spędzającym sen z powiek sąsiadom. Kontrola ma wykazać, czy zakład działa za głośno, ale nie odbędzie się z zaskoczenia. Urząd tłumaczy, że nie może działać bez zapowiedzi.

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!