Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 października 2021 r.
16:30

Nowy szef lubelskiej PO o swoich głównych celach. A my pytamy gdzie się podziało 300 działaczy?

17 9 A A
Stanisław Żmijan lubelską Platformą kierował już w latach 2011-2013
Stanisław Żmijan lubelską Platformą kierował już w latach 2011-2013 (fot. Krzysztof Mazur / archiwum)

– Musimy skupić się na odbudowie utraconego zaufania – zapowiada Stanisław Żmijan, nowy-stary szef Platformy Obywatelskiej w województwie lubelskim. W sobotnich wyborach wyraźnie pokonał Piotra Górskiego i Grzegorza Nowakowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O reelekcję w roli przewodniczącego regionu PO nie ubiegał się prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Do wyborczej walki, wbrew wcześniejszym oczekiwaniom – nie stanął także dotychczasowy wiceprzewodniczący, poseł Krzysztof Grabczuk. Obaj na dwa tygodnie przed wyborami udzielili poparcia Stanisławowi Żmijanowi, byłemu posłowi, który lubelską Platformą kierował już w latach 2011-2013.

Jak wynika z nieoficjalnych rozmów, za tą decyzją stała… matematyka. Zarówno Żuk, jak i Grabczuk mieli policzyć szable i z tych szacunków wynikło, że żaden z nich nie mógł być pewny zwycięstwa. Zdecydowali więc o rezygnacji ze startu w wyborach, wskazując wspólnego kandydata. O stanowisko przewodniczącego regionu postanowiło ubiegać się jeszcze dwóch działaczy: szef miejskich struktur w Lublinie Grzegorz Nowakowski i kierujący jednym z dzielnicowych kół w stolicy województwa Piotr Górski.

„Politykę robi się z ludźmi”

Niespodzianki nie było. W sobotnim głosowaniu z wyraźną przewagą wygrał Żmijan, który zdobył 342 głosy. O niespodziance można mówić w przypadku drugiego miejsca. Z 81 głosami zajął je Górski, który do ostatniej chwili musiał zbierać podpisy poparcia, by móc zarejestrować swoją kandydaturę. Nowakowskiego poparło 58 osób.

– Nie będę ukrywał satysfakcji, zwłaszcza że zdobyłem zaufanie na poziomie 70 proc. Ale stąpam twardo po ziemi i wiem co mnie czeka. Przed nami dużo ciężkiej pracy, by odzyskać utracone zaufanie wyborców do naszej formacji. Mam świadomość, że sam tego nie zrobię, bo politykę robi się z ludźmi – zapowiada Stanisław Żmija.

Nowy szef lubelskiej Platformy jako jedno z głównych zadań wymienia powrót do elektoratu z mniejszych miejscowości, a także przysięgnięcie do formacji części wyborców z terenów wiejskich.

Gdzie się podziało 300 członków?

Partyjne doły mówią też o potrzebie odbudowy struktur w terenie. Tu warto przytoczyć liczby. W sobotnich wyborach oddano 481 ważnych głosów. Przed czterema laty, gdy Krzysztof Żuk wygrał z Krzysztofem Grabczukiem o zaledwie dwa głosy, w sumie głosowało ponad 800 osób. Gdzie więc podziało się ponad 300 działaczy?

– To wynika z wielu powodów. Między innymi z praktyk stosowanych przez partię rządzącą. Wiele osób wyciszyło się z obawy o swoje miejsca pracy – przekonuje Stanisław Żmijan. Ludzie pracujący w urzędach czy szkołach wycofują się z aktywności politycznej po stronie opozycji, by nie mieć z tego tytułu nieprzyjemności. W podobnej sytuacji są też przedsiębiorcy, którzy często mają do czynienia z urzędnikami. Część osób przestało płacić składki (był to warunek głosowania w wewnętrznych wyborach – przyp. aut.) także w związku z kryzysem związanym z pandemią. Ale wciąż pozostają naszymi sympatykami i liczę, że dalej będziemy wspólnie działać.

W Lublinie rządzi pani poseł

Poza szefem regionu, członkowie największej partii opozycyjnej wybierali także przewodniczących struktur w powiatach. Ze szczególną uwagą śledzona była rywalizacja w Lublinie. Tu posłanka Marta Wcisło okazała się lepsza od radnej sejmiku województwa Bożeny Lisowskiej, wygrywając w stosunku 82:58.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 października 2021 r. o 19:52
+16
Nawet w takiej sprawie jak wybory w PO winien PIS. A może jednak są inne powody niż te, które pan podaje. Może PO prostu te 300 osób straciło zaufanie. A na czym ma polegac  ta wytężona praca? Zgodnie z ogólną tendencją partii czyli zero programu i nienawiść do rządzących?
 A tam, w tvpiss mówili że to wina Tuska...
Avatar
Sir_Fred / 24 października 2021 r. o 17:21
+9
Wot, zagwozdka - gdzie się POdziało 300 członków. Tajemnica bardziej zagmatwana od kwestii gdzie są bachory z Michałowa 
Avatar
Sir_Fred / 24 października 2021 r. o 16:58
+3
To kiedy umowy śmieciowe po 4,5 zeta za godzinę (brutto), POziom bezrobocia na POziomie 20% i POwrót głodnych dzieci o szkół?
Avatar
stop_propagandzie / 25 października 2021 r. o 11:40
-11
Żmijan opowiada bajki. Lubelska PO to taka drugorzędna partyjka, która nie cieszy się dużym poparciem i dlatego ludzie z niej odchodzą. Widzą, że nie ma dla nich przyszłości w PO. Żuk był bardzo złym szefem i doprowadził do rozkładu lubelskiej Platformy oraz narobił więcej szkód niż pożytku.
Avatar
Monisia / 25 października 2021 r. o 08:51
-14
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie strony tego samego medalu, powiedzmy, tej samej kliki solidarnościuchów, którzy próbują cementować swój duopol. Oby wyborcy zauważyli, że nie warto głosować na dziadków z PO i PIS, i poszli w stronę nowych partii ideowych, takich jak Lewica, Razem, Konfederacja czy Hołownia. Dla mnie najlepiej gdyby PO w końcu zatonęłą i pociągnęła PiS za sobą.
 Moim zdaniem przypisywanie Sułtanowi z Jakubowic jakiegoK0lwiek zacięcia ideowego P0za misją służenia Ludziom z Wypchanymi Portfelami to przecenianie charakteru tej żałosnej P0staci. Ale z tymi dwoma stronami medalu kliki dewelo-solidaruchów jest coś na rzeczy.
 Moim zdaniem przypisywanie Sułtanowi z Jakubowic jakiegoK0lwiek zacięcia ideowego P0za misją służenia Ludziom z Wypchanymi Portfelami to przecenianie charakteru tej żałosnej P0staci. Ale z tymi dwoma stronami medalu kliki dewelo-solidaruchów jest coś na rzeczy. rozwiń
Avatar
Monisia / 24 października 2021 r. o 20:23
-22
" Gdzie więc podziało się ponad 300 działaczy? To wynika z wielu powodów. Między innymi z praktyk stosowanych przez partię rządzącą." A ja mam równie śmiałą teorię: A może jednak wynika to z praktyk stosowanych przez rządzącą dewelo-bandę? Czyli nawet P0kemońscy karierowicze mają już dość obciachu robienia za P0dręcznych dewelo-buractwa.
Avatar
Paul / 24 października 2021 r. o 19:20
-23
Nawet w takiej sprawie jak wybory w PO winien PIS. A może jednak są inne powody niż te, które pan podaje. Może PO prostu te 300 osób straciło zaufanie. A na czym ma polegac ta wytężona praca? Zgodnie z ogólną tendencją partii czyli zero programu i nienawiść do rządzących?
Avatar
poker / 24 października 2021 r. o 17:04
-31
Ale z niego Filutek: to właśnie jak PO rządziła razem z PSL, to zawłaszczyła sobie wszystko: szkoły, urzędy, fundacje. I ci ludzie pracują tam do dnia dzisiejszego. Niestety, nikt ich nie powyrzucał, bo to właśnie oni upolitycznili całe życie społeczeństwa. W szkołach rozdawali podręczniki w reklamówkach z logiem PO, nauczyciele też musieli być od nich, bo inaczej nie mieli szans na pracę. Nawet stażyści musieli wykazywać się gorliwością w świadczeniu nieodpłatnych usług pro partyjnych, żeby zdobyć następny staż. Za pieniądze, które nie dawały żadnych szans na przeżycie. Emeryci dostawali 0,80 gr. waloryzacji. Dzieci głodowały. Służba zdrowia w zaniku, wszędzie nepotyzm, dziadostwo i kult lokalnych działaczy partyjnych. Powsadzanych nawet do struktur Solidarności, żeby hamować wszystkie oznaki niezadowolenia i wyrzucać z pracy niepokornych. PO i PSL= kłamstwo, bałagan, nieład, niekompetencja i nędza
Ale z niego Filutek: to właśnie jak PO rządziła razem z PSL, to zawłaszczyła sobie wszystko: szkoły, urzędy, fundacje. I ci ludzie pracują tam do dnia dzisiejszego. Niestety, nikt ich nie powyrzucał, bo to właśnie oni upolitycznili całe życie społeczeństwa. W szkołach rozdawali podręczniki w reklamówkach z logiem PO, nauczyciele też musieli być od nich, bo inaczej nie mieli szans na pracę. Nawet stażyści musieli wykazywać się gorliwością w świadczeniu nieodpłatnych usług pro partyjnych, żeby zdobyć następny staż. Za pieniądze, które nie dawa... rozwiń
Avatar
METATRON / 24 października 2021 r. o 17:58
-35
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie strony tego samego medalu, powiedzmy, tej samej kliki solidarnościuchów, którzy próbują cementować swój duopol. Oby wyborcy zauważyli, że nie warto głosować na dziadków z PO i PIS, i poszli w stronę nowych partii ideowych, takich jak Lewica, Razem, Konfederacja czy Hołownia. Dla mnie najlepiej gdyby PO w końcu zatonęłą i pociągnęła PiS za sobą.
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie... rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 25 października 2021 r. o 11:40
-11
Żmijan opowiada bajki. Lubelska PO to taka drugorzędna partyjka, która nie cieszy się dużym poparciem i dlatego ludzie z niej odchodzą. Widzą, że nie ma dla nich przyszłości w PO. Żuk był bardzo złym szefem i doprowadził do rozkładu lubelskiej Platformy oraz narobił więcej szkód niż pożytku.
Avatar
Monisia / 25 października 2021 r. o 08:51
-14
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie strony tego samego medalu, powiedzmy, tej samej kliki solidarnościuchów, którzy próbują cementować swój duopol. Oby wyborcy zauważyli, że nie warto głosować na dziadków z PO i PIS, i poszli w stronę nowych partii ideowych, takich jak Lewica, Razem, Konfederacja czy Hołownia. Dla mnie najlepiej gdyby PO w końcu zatonęłą i pociągnęła PiS za sobą.
 Moim zdaniem przypisywanie Sułtanowi z Jakubowic jakiegoK0lwiek zacięcia ideowego P0za misją służenia Ludziom z Wypchanymi Portfelami to przecenianie charakteru tej żałosnej P0staci. Ale z tymi dwoma stronami medalu kliki dewelo-solidaruchów jest coś na rzeczy.
 Moim zdaniem przypisywanie Sułtanowi z Jakubowic jakiegoK0lwiek zacięcia ideowego P0za misją służenia Ludziom z Wypchanymi Portfelami to przecenianie charakteru tej żałosnej P0staci. Ale z tymi dwoma stronami medalu kliki dewelo-solidaruchów jest coś na rzeczy. rozwiń
Avatar
Monisia / 24 października 2021 r. o 20:23
-22
" Gdzie więc podziało się ponad 300 działaczy? To wynika z wielu powodów. Między innymi z praktyk stosowanych przez partię rządzącą." A ja mam równie śmiałą teorię: A może jednak wynika to z praktyk stosowanych przez rządzącą dewelo-bandę? Czyli nawet P0kemońscy karierowicze mają już dość obciachu robienia za P0dręcznych dewelo-buractwa.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 października 2021 r. o 19:52
+16
Nawet w takiej sprawie jak wybory w PO winien PIS. A może jednak są inne powody niż te, które pan podaje. Może PO prostu te 300 osób straciło zaufanie. A na czym ma polegac  ta wytężona praca? Zgodnie z ogólną tendencją partii czyli zero programu i nienawiść do rządzących?
 A tam, w tvpiss mówili że to wina Tuska...
Avatar
Paul / 24 października 2021 r. o 19:20
-23
Nawet w takiej sprawie jak wybory w PO winien PIS. A może jednak są inne powody niż te, które pan podaje. Może PO prostu te 300 osób straciło zaufanie. A na czym ma polegac ta wytężona praca? Zgodnie z ogólną tendencją partii czyli zero programu i nienawiść do rządzących?
Avatar
METATRON / 24 października 2021 r. o 17:58
-35
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie strony tego samego medalu, powiedzmy, tej samej kliki solidarnościuchów, którzy próbują cementować swój duopol. Oby wyborcy zauważyli, że nie warto głosować na dziadków z PO i PIS, i poszli w stronę nowych partii ideowych, takich jak Lewica, Razem, Konfederacja czy Hołownia. Dla mnie najlepiej gdyby PO w końcu zatonęłą i pociągnęła PiS za sobą.
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie... rozwiń
Avatar
Sir_Fred / 24 października 2021 r. o 17:21
+9
Wot, zagwozdka - gdzie się POdziało 300 członków. Tajemnica bardziej zagmatwana od kwestii gdzie są bachory z Michałowa 
Avatar
poker / 24 października 2021 r. o 17:04
-31
Ale z niego Filutek: to właśnie jak PO rządziła razem z PSL, to zawłaszczyła sobie wszystko: szkoły, urzędy, fundacje. I ci ludzie pracują tam do dnia dzisiejszego. Niestety, nikt ich nie powyrzucał, bo to właśnie oni upolitycznili całe życie społeczeństwa. W szkołach rozdawali podręczniki w reklamówkach z logiem PO, nauczyciele też musieli być od nich, bo inaczej nie mieli szans na pracę. Nawet stażyści musieli wykazywać się gorliwością w świadczeniu nieodpłatnych usług pro partyjnych, żeby zdobyć następny staż. Za pieniądze, które nie dawały żadnych szans na przeżycie. Emeryci dostawali 0,80 gr. waloryzacji. Dzieci głodowały. Służba zdrowia w zaniku, wszędzie nepotyzm, dziadostwo i kult lokalnych działaczy partyjnych. Powsadzanych nawet do struktur Solidarności, żeby hamować wszystkie oznaki niezadowolenia i wyrzucać z pracy niepokornych. PO i PSL= kłamstwo, bałagan, nieład, niekompetencja i nędza
Ale z niego Filutek: to właśnie jak PO rządziła razem z PSL, to zawłaszczyła sobie wszystko: szkoły, urzędy, fundacje. I ci ludzie pracują tam do dnia dzisiejszego. Niestety, nikt ich nie powyrzucał, bo to właśnie oni upolitycznili całe życie społeczeństwa. W szkołach rozdawali podręczniki w reklamówkach z logiem PO, nauczyciele też musieli być od nich, bo inaczej nie mieli szans na pracę. Nawet stażyści musieli wykazywać się gorliwością w świadczeniu nieodpłatnych usług pro partyjnych, żeby zdobyć następny staż. Za pieniądze, które nie dawa... rozwiń
Avatar
Sir_Fred / 24 października 2021 r. o 16:58
+3
To kiedy umowy śmieciowe po 4,5 zeta za godzinę (brutto), POziom bezrobocia na POziomie 20% i POwrót głodnych dzieci o szkół?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Emisja obligacji ma pomóc w pokryciu przyszłorocznego deficytu budżetowego gminy Końskowola. Według projektu, wydatki rzędu 47,5 mln zł znów będą wyższe od dochodów szacowanych na niecałe 41 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata oraz lokalne inwestycje

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Internet zrewolucjonizował wiele aspektów naszego codziennego życia, również sposób robienia zakupów. Kupowanie online stało się czymś całkowicie oczywistym i, jak pokazują statystyki, już co drugi Polak regularnie robi zakupy w sieci. Najczęściej wybieramy odzież, obuwie, książki, ale również sprzęt elektroniczny czy produkty spożywcze. Badania pokazują, że systematycznie rośnie też zainteresowanie kosmetykami i zakupem leków przez Internet. Jednak w tym wypadku sprzedaż online obwarowana jest licznymi wymaganiami. Kluczowe jest bowiem zachowanie najwyższych form bezpieczeństwa, tak w kwestii przechowywania czy pakowania leków i suplementów, jak i ich transportu.

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polki odniosły jedno zwycięstwo w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Ta impreza była ostatnim testem przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami świata.

Gdzie aborcja jest legalna?

Gdzie aborcja jest legalna?

Nawet 1 na 4 ciąże kończy się aborcją na całym świecie. Tak wynika z ogólnodostępnych statystyk. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat wiele państw zdecydowało się na zmianę prawa, dzięki czemu kobiety mają większy dostęp do aborcji. Mimo to jednak nie wszędzie aborcja jest legalna. Gdzie można usunąć ciąże legalnie, a gdzie jest to całkowicie zakazane? Dowiedz się!

Jak leczyć alkoholizm?

Jak leczyć alkoholizm?

Alkoholizm to niebezpieczna choroba, która stopniowo wyniszcza organizm. Nieleczona nierzadko doprowadza do śmierci. Niestety nie istnieją leki na alkoholizm. Leczenie tej formy uzależnienia zwykle wymaga sięgnięcia po pomoc z zewnątrz. Osoby nadużywające alkoholu najczęściej nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z takim problemem. Jednym z ważniejszych elementów leczenia jest detoks alkoholowy. Na czym polega? Jak można wyjść z nałogu? Dowiedz się!

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Gabor przegrał z Mieczysławem. To nazwa dla dębu, jednego z pomników przyrody, które właśnie ustanowiono w Łukowie. – Zagłosowalibyście nad nazwaniem dębu imieniem Hans? Nie sądzę – stwierdził na sesji jeden z radnych.

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Czarują głosem publiczność w całej Polsce, prezentują największe partie operowe i operetkowe, a także muzykę popularną i rozrywkową. Mowa o Trzech Tenorach w składzie: Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Adam Ruta. Już 15 grudnia 2021 r. wystąpią po raz pierwszy w Lublinie w Studio Polskiego Radia im. Budki Suflera przy ul. Obrońców Pokoju 2.

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury
4 grudnia 2021, 20:00

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury

Wieloletni wokalista Indios Bravos, Piotr Gutkowski, wystąpi z solowym projektem w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19). Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 20.

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!
galeria

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!

Już w pierwszy weekend grudnia zapraszamy wszystkie osoby poszukujące mieszkania na Dni Otwarte, które odbędą się na terenie inwestycji OSIEDLE 4 PORY ROKU w Świdniku. Będą mieli Państwo okazję obejrzeć wolne lokale, pospacerować po niemal gotowym osiedlu i otrzymać zniżkę na zakup własnego M.

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

13 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 18 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 383 zakażenia

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder nie zdobyła punktów Pucharu Świata w swoim pierwszym w tym sezonie występie.

Trzy ciekawe atrakcje weselne, w które warto zainwestować

Trzy ciekawe atrakcje weselne, w które warto zainwestować

Zabawa weselna to nie tylko tańce, dobre jedzenie, starannie wybrana oprawa muzyczna oraz tradycyjne gry. Na udaną imprezę składają się także liczne atrakcje, dzięki którym możemy urozmaicić jej przebieg, dostarczyć gościom dodatkowych emocji oraz nie pozwolić im się nudzić nawet przez chwilę. Warto poświęcić nieco czasu na wyszukanie ciekawych atrakcji weselnych, których dodatek z pewnością pozytywnie wpłynie na przebieg całej zabawy oraz zadowolenie jej uczestników. Oto trzy sprawdzone propozycje, które warto wziąć pod uwagę!

Mikołajki hip-hopowe w DK LSM
3 grudnia 2021, 17:00

Mikołajki hip-hopowe w DK LSM

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "CAMINO" zaprasza do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na kolejną edycję festiwalu Mikołajki hip-hopowe. Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.

Miejsce już jest, tylko windy brak. Można pomóc osobom niepełnosprawnym

Miejsce już jest, tylko windy brak. Można pomóc osobom niepełnosprawnym

Sześciu dorosłych niepełnosprawnych już wkrótce będzie się mogło wprowadzić do domu prowadzonego przez Społeczne Stowarzyszenie „My Razem”. Przed przeprowadzką konieczne jest tylko zbudowanie szybu windowego i zamontowanie windy. Na to nie ma jednak pieniędzy.

Kto chce pracować w Straży Miejskiej w Świdniku? Kandydat poszukiwany

Kto chce pracować w Straży Miejskiej w Świdniku? Kandydat poszukiwany

Strażnik miejski w Świdniku wciąż poszukiwany. Osoby zainteresowane tą pracą mogą składać dokumenty do 3 grudnia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium