Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 października 2021 r.
16:30

Nowy szef lubelskiej PO o swoich głównych celach. A my pytamy gdzie się podziało 300 działaczy?

17 7 A A
Stanisław Żmijan lubelską Platformą kierował już w latach 2011-2013
Stanisław Żmijan lubelską Platformą kierował już w latach 2011-2013 (fot. Krzysztof Mazur / archiwum)

– Musimy skupić się na odbudowie utraconego zaufania – zapowiada Stanisław Żmijan, nowy-stary szef Platformy Obywatelskiej w województwie lubelskim. W sobotnich wyborach wyraźnie pokonał Piotra Górskiego i Grzegorza Nowakowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O reelekcję w roli przewodniczącego regionu PO nie ubiegał się prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Do wyborczej walki, wbrew wcześniejszym oczekiwaniom – nie stanął także dotychczasowy wiceprzewodniczący, poseł Krzysztof Grabczuk. Obaj na dwa tygodnie przed wyborami udzielili poparcia Stanisławowi Żmijanowi, byłemu posłowi, który lubelską Platformą kierował już w latach 2011-2013.

Jak wynika z nieoficjalnych rozmów, za tą decyzją stała… matematyka. Zarówno Żuk, jak i Grabczuk mieli policzyć szable i z tych szacunków wynikło, że żaden z nich nie mógł być pewny zwycięstwa. Zdecydowali więc o rezygnacji ze startu w wyborach, wskazując wspólnego kandydata. O stanowisko przewodniczącego regionu postanowiło ubiegać się jeszcze dwóch działaczy: szef miejskich struktur w Lublinie Grzegorz Nowakowski i kierujący jednym z dzielnicowych kół w stolicy województwa Piotr Górski.

„Politykę robi się z ludźmi”

Niespodzianki nie było. W sobotnim głosowaniu z wyraźną przewagą wygrał Żmijan, który zdobył 342 głosy. O niespodziance można mówić w przypadku drugiego miejsca. Z 81 głosami zajął je Górski, który do ostatniej chwili musiał zbierać podpisy poparcia, by móc zarejestrować swoją kandydaturę. Nowakowskiego poparło 58 osób.

– Nie będę ukrywał satysfakcji, zwłaszcza że zdobyłem zaufanie na poziomie 70 proc. Ale stąpam twardo po ziemi i wiem co mnie czeka. Przed nami dużo ciężkiej pracy, by odzyskać utracone zaufanie wyborców do naszej formacji. Mam świadomość, że sam tego nie zrobię, bo politykę robi się z ludźmi – zapowiada Stanisław Żmija.

Nowy szef lubelskiej Platformy jako jedno z głównych zadań wymienia powrót do elektoratu z mniejszych miejscowości, a także przysięgnięcie do formacji części wyborców z terenów wiejskich.

Gdzie się podziało 300 członków?

Partyjne doły mówią też o potrzebie odbudowy struktur w terenie. Tu warto przytoczyć liczby. W sobotnich wyborach oddano 481 ważnych głosów. Przed czterema laty, gdy Krzysztof Żuk wygrał z Krzysztofem Grabczukiem o zaledwie dwa głosy, w sumie głosowało ponad 800 osób. Gdzie więc podziało się ponad 300 działaczy?

– To wynika z wielu powodów. Między innymi z praktyk stosowanych przez partię rządzącą. Wiele osób wyciszyło się z obawy o swoje miejsca pracy – przekonuje Stanisław Żmijan. Ludzie pracujący w urzędach czy szkołach wycofują się z aktywności politycznej po stronie opozycji, by nie mieć z tego tytułu nieprzyjemności. W podobnej sytuacji są też przedsiębiorcy, którzy często mają do czynienia z urzędnikami. Część osób przestało płacić składki (był to warunek głosowania w wewnętrznych wyborach – przyp. aut.) także w związku z kryzysem związanym z pandemią. Ale wciąż pozostają naszymi sympatykami i liczę, że dalej będziemy wspólnie działać.

W Lublinie rządzi pani poseł

Poza szefem regionu, członkowie największej partii opozycyjnej wybierali także przewodniczących struktur w powiatach. Ze szczególną uwagą śledzona była rywalizacja w Lublinie. Tu posłanka Marta Wcisło okazała się lepsza od radnej sejmiku województwa Bożeny Lisowskiej, wygrywając w stosunku 82:58.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 października 2021 r. o 19:52
Nawet w takiej sprawie jak wybory w PO winien PIS. A może jednak są inne powody niż te, które pan podaje. Może PO prostu te 300 osób straciło zaufanie. A na czym ma polegac  ta wytężona praca? Zgodnie z ogólną tendencją partii czyli zero programu i nienawiść do rządzących?
 A tam, w tvpiss mówili że to wina Tuska...
Avatar
Sir_Fred / 24 października 2021 r. o 17:21
Wot, zagwozdka - gdzie się POdziało 300 członków. Tajemnica bardziej zagmatwana od kwestii gdzie są bachory z Michałowa 
Avatar
Sir_Fred / 24 października 2021 r. o 16:58
To kiedy umowy śmieciowe po 4,5 zeta za godzinę (brutto), POziom bezrobocia na POziomie 20% i POwrót głodnych dzieci o szkół?
Avatar
Monisia / 25 października 2021 r. o 08:51
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie strony tego samego medalu, powiedzmy, tej samej kliki solidarnościuchów, którzy próbują cementować swój duopol. Oby wyborcy zauważyli, że nie warto głosować na dziadków z PO i PIS, i poszli w stronę nowych partii ideowych, takich jak Lewica, Razem, Konfederacja czy Hołownia. Dla mnie najlepiej gdyby PO w końcu zatonęłą i pociągnęła PiS za sobą.
 Moim zdaniem przypisywanie Sułtanowi z Jakubowic jakiegoK0lwiek zacięcia ideowego P0za misją służenia Ludziom z Wypchanymi Portfelami to przecenianie charakteru tej żałosnej P0staci. Ale z tymi dwoma stronami medalu kliki dewelo-solidaruchów jest coś na rzeczy.
 Moim zdaniem przypisywanie Sułtanowi z Jakubowic jakiegoK0lwiek zacięcia ideowego P0za misją służenia Ludziom z Wypchanymi Portfelami to przecenianie charakteru tej żałosnej P0staci. Ale z tymi dwoma stronami medalu kliki dewelo-solidaruchów jest coś na rzeczy. rozwiń
Avatar
Paul / 24 października 2021 r. o 19:20
Nawet w takiej sprawie jak wybory w PO winien PIS. A może jednak są inne powody niż te, które pan podaje. Może PO prostu te 300 osób straciło zaufanie. A na czym ma polegac ta wytężona praca? Zgodnie z ogólną tendencją partii czyli zero programu i nienawiść do rządzących?
Avatar
poker / 24 października 2021 r. o 17:04
Ale z niego Filutek: to właśnie jak PO rządziła razem z PSL, to zawłaszczyła sobie wszystko: szkoły, urzędy, fundacje. I ci ludzie pracują tam do dnia dzisiejszego. Niestety, nikt ich nie powyrzucał, bo to właśnie oni upolitycznili całe życie społeczeństwa. W szkołach rozdawali podręczniki w reklamówkach z logiem PO, nauczyciele też musieli być od nich, bo inaczej nie mieli szans na pracę. Nawet stażyści musieli wykazywać się gorliwością w świadczeniu nieodpłatnych usług pro partyjnych, żeby zdobyć następny staż. Za pieniądze, które nie dawały żadnych szans na przeżycie. Emeryci dostawali 0,80 gr. waloryzacji. Dzieci głodowały. Służba zdrowia w zaniku, wszędzie nepotyzm, dziadostwo i kult lokalnych działaczy partyjnych. Powsadzanych nawet do struktur Solidarności, żeby hamować wszystkie oznaki niezadowolenia i wyrzucać z pracy niepokornych. PO i PSL= kłamstwo, bałagan, nieład, niekompetencja i nędza
Ale z niego Filutek: to właśnie jak PO rządziła razem z PSL, to zawłaszczyła sobie wszystko: szkoły, urzędy, fundacje. I ci ludzie pracują tam do dnia dzisiejszego. Niestety, nikt ich nie powyrzucał, bo to właśnie oni upolitycznili całe życie społeczeństwa. W szkołach rozdawali podręczniki w reklamówkach z logiem PO, nauczyciele też musieli być od nich, bo inaczej nie mieli szans na pracę. Nawet stażyści musieli wykazywać się gorliwością w świadczeniu nieodpłatnych usług pro partyjnych, żeby zdobyć następny staż. Za pieniądze, które nie dawa... rozwiń
Avatar
METATRON / 24 października 2021 r. o 17:58
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie strony tego samego medalu, powiedzmy, tej samej kliki solidarnościuchów, którzy próbują cementować swój duopol. Oby wyborcy zauważyli, że nie warto głosować na dziadków z PO i PIS, i poszli w stronę nowych partii ideowych, takich jak Lewica, Razem, Konfederacja czy Hołownia. Dla mnie najlepiej gdyby PO w końcu zatonęłą i pociągnęła PiS za sobą.
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie... rozwiń
Avatar
Monisia / 25 października 2021 r. o 08:51
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie strony tego samego medalu, powiedzmy, tej samej kliki solidarnościuchów, którzy próbują cementować swój duopol. Oby wyborcy zauważyli, że nie warto głosować na dziadków z PO i PIS, i poszli w stronę nowych partii ideowych, takich jak Lewica, Razem, Konfederacja czy Hołownia. Dla mnie najlepiej gdyby PO w końcu zatonęłą i pociągnęła PiS za sobą.
 Moim zdaniem przypisywanie Sułtanowi z Jakubowic jakiegoK0lwiek zacięcia ideowego P0za misją służenia Ludziom z Wypchanymi Portfelami to przecenianie charakteru tej żałosnej P0staci. Ale z tymi dwoma stronami medalu kliki dewelo-solidaruchów jest coś na rzeczy.
 Moim zdaniem przypisywanie Sułtanowi z Jakubowic jakiegoK0lwiek zacięcia ideowego P0za misją służenia Ludziom z Wypchanymi Portfelami to przecenianie charakteru tej żałosnej P0staci. Ale z tymi dwoma stronami medalu kliki dewelo-solidaruchów jest coś na rzeczy. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 października 2021 r. o 19:52
Nawet w takiej sprawie jak wybory w PO winien PIS. A może jednak są inne powody niż te, które pan podaje. Może PO prostu te 300 osób straciło zaufanie. A na czym ma polegac  ta wytężona praca? Zgodnie z ogólną tendencją partii czyli zero programu i nienawiść do rządzących?
 A tam, w tvpiss mówili że to wina Tuska...
Avatar
Paul / 24 października 2021 r. o 19:20
Nawet w takiej sprawie jak wybory w PO winien PIS. A może jednak są inne powody niż te, które pan podaje. Może PO prostu te 300 osób straciło zaufanie. A na czym ma polegac ta wytężona praca? Zgodnie z ogólną tendencją partii czyli zero programu i nienawiść do rządzących?
Avatar
METATRON / 24 października 2021 r. o 17:58
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie strony tego samego medalu, powiedzmy, tej samej kliki solidarnościuchów, którzy próbują cementować swój duopol. Oby wyborcy zauważyli, że nie warto głosować na dziadków z PO i PIS, i poszli w stronę nowych partii ideowych, takich jak Lewica, Razem, Konfederacja czy Hołownia. Dla mnie najlepiej gdyby PO w końcu zatonęłą i pociągnęła PiS za sobą.
Żuk jako przodowy prawicowiec dopiął swego i zacementował PO jako partię antyliberalną, po której można spodziewać się tylko zakazów Marszów Równości. Tym prawicowym kursem pewnie chciał przekonać do siebie i do PO konserwatywnych wyborców, nie dość, że Ci na to nie poszli, optując za PiS, PSL i Konfederacją, to jeszcze ostatki struktur miejskich się wykruszyły, wraz ze spektakularnym transferem Joanny Muchy do Polski 2050 Hołowni. Ewidentnie kurs w PO na prawo za czasów Żuka nie wyszedł. Ale nie ma co się dziwić, bo Tusk i Kaczyński to dwie... rozwiń
Avatar
Sir_Fred / 24 października 2021 r. o 17:21
Wot, zagwozdka - gdzie się POdziało 300 członków. Tajemnica bardziej zagmatwana od kwestii gdzie są bachory z Michałowa 
Avatar
poker / 24 października 2021 r. o 17:04
Ale z niego Filutek: to właśnie jak PO rządziła razem z PSL, to zawłaszczyła sobie wszystko: szkoły, urzędy, fundacje. I ci ludzie pracują tam do dnia dzisiejszego. Niestety, nikt ich nie powyrzucał, bo to właśnie oni upolitycznili całe życie społeczeństwa. W szkołach rozdawali podręczniki w reklamówkach z logiem PO, nauczyciele też musieli być od nich, bo inaczej nie mieli szans na pracę. Nawet stażyści musieli wykazywać się gorliwością w świadczeniu nieodpłatnych usług pro partyjnych, żeby zdobyć następny staż. Za pieniądze, które nie dawały żadnych szans na przeżycie. Emeryci dostawali 0,80 gr. waloryzacji. Dzieci głodowały. Służba zdrowia w zaniku, wszędzie nepotyzm, dziadostwo i kult lokalnych działaczy partyjnych. Powsadzanych nawet do struktur Solidarności, żeby hamować wszystkie oznaki niezadowolenia i wyrzucać z pracy niepokornych. PO i PSL= kłamstwo, bałagan, nieład, niekompetencja i nędza
Ale z niego Filutek: to właśnie jak PO rządziła razem z PSL, to zawłaszczyła sobie wszystko: szkoły, urzędy, fundacje. I ci ludzie pracują tam do dnia dzisiejszego. Niestety, nikt ich nie powyrzucał, bo to właśnie oni upolitycznili całe życie społeczeństwa. W szkołach rozdawali podręczniki w reklamówkach z logiem PO, nauczyciele też musieli być od nich, bo inaczej nie mieli szans na pracę. Nawet stażyści musieli wykazywać się gorliwością w świadczeniu nieodpłatnych usług pro partyjnych, żeby zdobyć następny staż. Za pieniądze, które nie dawa... rozwiń
Avatar
Sir_Fred / 24 października 2021 r. o 16:58
To kiedy umowy śmieciowe po 4,5 zeta za godzinę (brutto), POziom bezrobocia na POziomie 20% i POwrót głodnych dzieci o szkół?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium