Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 października 2022 r.
21:56

"PiS ustawą chce decydować o tym, czy ktoś popełnił przestępstwo i to jeszcze działając wstecz?"

0 23 A A
Ostatecznie wybory prezydenckie odbyły się w tradycyjnej formie w lipcu 2020 r.
Ostatecznie wybory prezydenckie odbyły się w tradycyjnej formie w lipcu 2020 r. (fot. Jacek Szydłowski / archiwum)

Do Sejmu trafił projekt ustawy zwalniającej od odpowiedzialności karnej samorządowców, którzy w 2020 roku przed niedoszłymi wyborami kopertowymi udostępnili Poczcie Polskiej spisy wyborców. W całej Polsce w tej sprawie trwa kilkaset postępowań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kwiecień 2020 roku. W trakcie pierwszego lockdownu związanego z pandemią koronawirusa obóz rządzący dąży do tego, by mimo wprowadzanych obostrzeń doszły do skutku planowane na 10 maja wybory prezydenckie. Mają się one odbyć w formie korespondencyjnej, a za ich organizację odpowiadać ma Poczta Polska. Dlatego państwowa spółka zwraca się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z prośbą o udostępnienie spisów wyborców.

Prawnicy alarmowali wówczas, że takie działanie nie ma podstawy prawnej i nosi znamiona przestępstwa. Ostatecznie na 2,5 tys. polskich samorządów dane zdecydowało się przekazać zaledwie 470. Wobec ich wszystkich zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Do tej pory zapadł jeden wyrok.

W marcu tego roku Sąd Rejonowy w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) uznał, że wójt gminy Wapno dopuścił się przekroczenia uprawnień. Postępowanie zostało umorzone na rok próby, a wójtowi nakazano zapłatę 2 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

„Nie powinniśmy zwlekać”

Podobnych spraw jest więcej, ale najprawdopodobniej samorządowcy, którzy dwa lata temu spełnili prośbę Poczty Polskiej, unikną odpowiedzialności i chodzenia po sądach. W ubiegłym tygodniu do Sejmu wpłynął złożony przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt ustawy abolicyjnej. Czytamy w nim, że „nie popełnił przestępstwa wójt, burmistrz lub prezydent miasta, który w czasie stanu epidemii przekazał operatorowi wyznaczonemu spis wyborców w związku z wyborami powszechnymi w 2020 r.”. Ponadto projekt zakłada umorzenie trwających postępowań w tej sprawie i zatarcie wydanych wcześniej wyroków.

– Ustawę będziemy procedować jak najszybciej. Sądzę, że na następnym posiedzeniu Sejmu. Nie powinniśmy zwlekać. Trzeba przeciąć dyskusję nad tymi orzeczeniami. Musimy budować zaufanie do państwa polskiego, dlatego wprowadzamy kontratyp, który jednoznacznie wskazuje, że nie było działania niezgodnego z prawem – mówi w rozmowie z Interią reprezentująca wnioskodawców posłanka PiS Anna Milczanowska.

Niezrozumiała linia, czy niedorzeczny pomysł?

O komentarz poprosiliśmy lubelskich polityków. Jan Kanthak z wchodzącej w skład obozu Zjednoczonej Prawicy Solidarnej Polski zgadza się z zapisami wspomnianego projektu.

– Dotyka on istoty sprawy, która była zupełnie niezrozumiała dla przeciętnego obywatela, kiedy niektóre samorządy próbowały przeciwstawiać się i blokować próbę przeprowadzenia demokratycznych wyborów. Do tego mamy niezrozumiałą linię orzeczniczą sądów, dlatego trzeba się pochylić nad problemem i w ramach prac parlamentarnych wypracować odpowiednie regulacje, które w przyszłości nie pozwalałyby karać samorządów, które wykonywały swoje konstytucyjne obowiązki – mówi nam Kanthak.

Ale przedstawiciele opozycji na pomyśle nie zostawiają suchej nitki.

– Niedorzeczny – tak komentuje go lubelska posłanka Polski 2050 Joanna Mucha. – Równie dobrze można wydać dekret mówiący, że funkcjonariusze PiS nie popełnili przestępstwa, niezależnie od tego, co zrobili.

– Włos jeży się na głowie. To próba zabawy w niezależne sądy i wyręczania wymiaru sprawiedliwości. Czy to znaczy, że PiS ustawą chce decydować o tym, czy ktoś popełnił przestępstwo i to jeszcze działając wstecz? – pyta z kolei poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Krawczyk.

„Dmuchanie na zimne”

Na przygotowanej przez Watchdog Polska mapie znajdziemy kilkadziesiąt samorządów z województwa lubelskiego, które udostępniły poczcie spis wyborców. Jak ich szefowie komentują projekt ustawy abolicyjnej?

– Zdania nie zmieniłem. Uważam, że nie naruszyliśmy praw – mówi nam krótko Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego. I dodaje, że nie ma żadnych informacji o trwającym w tej sprawie postępowaniu.

Więcej wie za to burmistrz Świdnika. – Odpowiadaliśmy na pytania policji, ale nie wiem, co jeszcze wydarzyło się w tej kwestii. Moim zdaniem ta abolicja to dmuchanie na zimne – twierdzi Waldemar Jakson i przekonuje, że kierowany przez niego samorząd przekazując dane dochował należytej staranności. – Z tego, co pamiętam, był to cały proces. Na pierwszego maila od Poczty Polskiej nie zareagowaliśmy. Zrobiliśmy to dopiero wtedy, kiedy dostaliśmy pismo z podpisem kwalifikowanym, odnoszące się do decyzji premiera. Dane przesłaliśmy w formie zaszyfrowanego pliku, zabezpieczonego dodatkowym hasłem. W oddzielnym wniosku poprosiliśmy pocztę o zwrócenie się do nas o jego udostępnienie. Nasi prawnicy interpretowali, że wszystko jest zgodnie z prawem, tylko trzeba to zrobić w odpowiedni sposób – podsumowuje burmistrz Świdnika.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 19:13
@Labydnik - jak to mówili starożytni - na trzepaczu łapka gore hihi:)). 
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 18:28
@Labydniczek - tobie się również przydał duszpasterz. Od tego porannego machania mikrowiosłem to co gęste włosy wyrosną między palcami hihi :)) a PO za tym to paskudny naług - gorzej się oduczyć niźli jaranie szlugaresów
   "Katoliczka ludowa" z Lubelszczyzny nie może oprzeć się swoim chutliwym natręctwom, które, rzecz u jej podobnych częsta, kojarzy się z "duszpasterzem". Rojenia pobudzonej wyobraźni tego dziwoląga też przypominają wycieki członków "kasty watykańskiej". Ta głupia  tym razem pisze: "NAŁUG". (Poprzednio był "pochybel". Wcześniej jakieś błędy w słowach pochodzących z zagranicy. Itd. itp.)
   "Katoliczka ludowa" z Lubelszczyzny nie może oprzeć się swoim chutliwym natręctwom, które, rzecz u jej podobnych częsta, kojarzy się z "duszpasterzem". Rojenia pobudzonej wyobraźni tego dziwoląga też przypominają wycieki członków "kasty watykańskiej". Ta głupia  tym razem pisze: "NAŁUG". (Poprzednio był "pochybel". Wcześniej jakieś błędy w słowach pochodzących z zagranicy. Itd. itp.) rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 18:24
@Labydniczek - a kto napisał, że naukowcy nie podtrzymują tezy od nietoperzy??? Skoro nie od nich, to pozostaje sztuczna manipulacja genomami bo samo z siebie to się nie wzięło
 Ale głupia )))
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 16:20
@Labydniczek - tobie się również przydał duszpasterz. Od tego porannego machania mikrowiosłem to co gęste włosy wyrosną między palcami hihi :)) a PO za tym to paskudny naług - gorzej się oduczyć niźli jaranie szlugaresów
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 16:17
@Labydniczek - a kto napisał, że naukowcy nie podtrzymują tezy od nietoperzy??? Skoro nie od nich, to pozostaje sztuczna manipulacja genomami bo samo z siebie to się nie wzięło 
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 16:17
@Labydniczek - a kto napisał, że naukowcy nie podtrzymują tezy od nietoperzy??? Skoro nie od nich, to pozostaje sztuczna manipulacja genomami bo samo z siebie to się nie wzięło 
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 15:38
@Labydniczek - skoro się tak na wszytkim znasz to skąd się niby wzięło morowe powietrze 2 lata temu jak nie ze sztucznych manipulacji genomami ?
 Teraz zgrywa się, że niby głosiła coś o "manipulacji genomami", a przecież wcześniej pisała: "...  nie wiadomo było, czy Ludzkość wogóle przetrwa bo jakiś Kitajec POstanowił na obiad zeżreć nietoperza !   " Dopiero gdy jej napisano (każdy niech sobie zgadnie, kto to zrobił): " domysły o mięsie nietoperza jako przyczynie COVID-19 są obecnie bardzo rzadko przyjmowane przez naukowców. " to teraz udaje kłamliwie, że głosiła co innego. "Katoliczka ludowa" w RP!
ote>  Teraz zgrywa się, że niby głosiła coś o "manipulacji genomami", a przecież wcześniej pisała: "...  nie wiadomo było, czy Ludzkość wogóle przetrwa bo jakiś Kitajec POstanowił na obiad zeżreć nietoperza !   " Dopiero gdy jej napisano (każdy niech sobie zgadnie, kto to zrobił): " domysły o mięsie nietoperza jako przyczynie COVID-19 są obecnie bardzo rzadko przyjmowane przez naukowców. " to teraz udaje kłamliwie, że głosiła co innego. "Katoliczka ludowa" w RP! rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 15:26
shalom goyim... krótki tutorial JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WYBORÓW?! OTO METODA ---------------"Potężny transfer środków z "lasów" do organizacji kościelnych pod przykrywką konkursu "Drewno jest z lasu". Okazuje się, że na 118 zwycięzców (dla każdego dofinansowanie do 100 000 zł) aż 85% to parafie i inne instytucje kościelne! " Sprawę ujawnił AntoniSKostka .... budżet konkursu wyniósł 10 000 000 zł. .... umowa koalicyjna  przekazała "lasy" jakiej parti???????
 Jest też inna w tym "duchu" zawłaszczania wiadomość. "ZARZĄDZENIE NR 88 DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH z dnia 13 października  2022 roku" głosi, że leśnicy będą urabiani pod względem "etyczno-moralnym" za pomocą właśnie powołanego w Lasach Państwowych "Zespołu Duszpasterskiego" )))
 Jest też inna w tym "duchu" zawłaszczania wiadomość. "ZARZĄDZENIE NR 88 DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH z dnia 13 października  2022 roku" głosi, że leśnicy będą urabiani pod względem "etyczno-moralnym" za pomocą właśnie powołanego w Lasach Państwowych "Zespołu Duszpasterskiego" ))) rozwiń
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 15:21
@Labydniczek - skoro się tak na wszytkim znasz to skąd się niby wzięło morowe powietrze 2 lata temu jak nie ze sztucznych manipulacji genomami ?
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 14:45
@Labydłownik - z rana zadowolony spec od „żeglugi wielkiej” na Bałtyku bo wymęczył swoje mikrowiosełko dla zdrowotności
   Starą "korwetę" zawsze się rozpozna )))
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 19:13
@Labydnik - jak to mówili starożytni - na trzepaczu łapka gore hihi:)). 
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 18:28
@Labydniczek - tobie się również przydał duszpasterz. Od tego porannego machania mikrowiosłem to co gęste włosy wyrosną między palcami hihi :)) a PO za tym to paskudny naług - gorzej się oduczyć niźli jaranie szlugaresów
   "Katoliczka ludowa" z Lubelszczyzny nie może oprzeć się swoim chutliwym natręctwom, które, rzecz u jej podobnych częsta, kojarzy się z "duszpasterzem". Rojenia pobudzonej wyobraźni tego dziwoląga też przypominają wycieki członków "kasty watykańskiej". Ta głupia  tym razem pisze: "NAŁUG". (Poprzednio był "pochybel". Wcześniej jakieś błędy w słowach pochodzących z zagranicy. Itd. itp.)
   "Katoliczka ludowa" z Lubelszczyzny nie może oprzeć się swoim chutliwym natręctwom, które, rzecz u jej podobnych częsta, kojarzy się z "duszpasterzem". Rojenia pobudzonej wyobraźni tego dziwoląga też przypominają wycieki członków "kasty watykańskiej". Ta głupia  tym razem pisze: "NAŁUG". (Poprzednio był "pochybel". Wcześniej jakieś błędy w słowach pochodzących z zagranicy. Itd. itp.) rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 18:24
@Labydniczek - a kto napisał, że naukowcy nie podtrzymują tezy od nietoperzy??? Skoro nie od nich, to pozostaje sztuczna manipulacja genomami bo samo z siebie to się nie wzięło
 Ale głupia )))
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 16:20
@Labydniczek - tobie się również przydał duszpasterz. Od tego porannego machania mikrowiosłem to co gęste włosy wyrosną między palcami hihi :)) a PO za tym to paskudny naług - gorzej się oduczyć niźli jaranie szlugaresów
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 16:17
@Labydniczek - a kto napisał, że naukowcy nie podtrzymują tezy od nietoperzy??? Skoro nie od nich, to pozostaje sztuczna manipulacja genomami bo samo z siebie to się nie wzięło 
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 16:17
@Labydniczek - a kto napisał, że naukowcy nie podtrzymują tezy od nietoperzy??? Skoro nie od nich, to pozostaje sztuczna manipulacja genomami bo samo z siebie to się nie wzięło 
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 15:38
@Labydniczek - skoro się tak na wszytkim znasz to skąd się niby wzięło morowe powietrze 2 lata temu jak nie ze sztucznych manipulacji genomami ?
 Teraz zgrywa się, że niby głosiła coś o "manipulacji genomami", a przecież wcześniej pisała: "...  nie wiadomo było, czy Ludzkość wogóle przetrwa bo jakiś Kitajec POstanowił na obiad zeżreć nietoperza !   " Dopiero gdy jej napisano (każdy niech sobie zgadnie, kto to zrobił): " domysły o mięsie nietoperza jako przyczynie COVID-19 są obecnie bardzo rzadko przyjmowane przez naukowców. " to teraz udaje kłamliwie, że głosiła co innego. "Katoliczka ludowa" w RP!
ote>  Teraz zgrywa się, że niby głosiła coś o "manipulacji genomami", a przecież wcześniej pisała: "...  nie wiadomo było, czy Ludzkość wogóle przetrwa bo jakiś Kitajec POstanowił na obiad zeżreć nietoperza !   " Dopiero gdy jej napisano (każdy niech sobie zgadnie, kto to zrobił): " domysły o mięsie nietoperza jako przyczynie COVID-19 są obecnie bardzo rzadko przyjmowane przez naukowców. " to teraz udaje kłamliwie, że głosiła co innego. "Katoliczka ludowa" w RP! rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 15:26
shalom goyim... krótki tutorial JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WYBORÓW?! OTO METODA ---------------"Potężny transfer środków z "lasów" do organizacji kościelnych pod przykrywką konkursu "Drewno jest z lasu". Okazuje się, że na 118 zwycięzców (dla każdego dofinansowanie do 100 000 zł) aż 85% to parafie i inne instytucje kościelne! " Sprawę ujawnił AntoniSKostka .... budżet konkursu wyniósł 10 000 000 zł. .... umowa koalicyjna  przekazała "lasy" jakiej parti???????
 Jest też inna w tym "duchu" zawłaszczania wiadomość. "ZARZĄDZENIE NR 88 DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH z dnia 13 października  2022 roku" głosi, że leśnicy będą urabiani pod względem "etyczno-moralnym" za pomocą właśnie powołanego w Lasach Państwowych "Zespołu Duszpasterskiego" )))
 Jest też inna w tym "duchu" zawłaszczania wiadomość. "ZARZĄDZENIE NR 88 DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH z dnia 13 października  2022 roku" głosi, że leśnicy będą urabiani pod względem "etyczno-moralnym" za pomocą właśnie powołanego w Lasach Państwowych "Zespołu Duszpasterskiego" ))) rozwiń
Avatar
Jaceniacka / 25 października 2022 r. o 15:21
@Labydniczek - skoro się tak na wszytkim znasz to skąd się niby wzięło morowe powietrze 2 lata temu jak nie ze sztucznych manipulacji genomami ?
Avatar
Labydnik / 25 października 2022 r. o 14:45
@Labydłownik - z rana zadowolony spec od „żeglugi wielkiej” na Bałtyku bo wymęczył swoje mikrowiosełko dla zdrowotności
   Starą "korwetę" zawsze się rozpozna )))
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy kontra Górnik Zabrze w PGNiG Pucharze Polski

Azoty Puławy kontra Górnik Zabrze w PGNiG Pucharze Polski

W 1/8 finału Azoty Puławy zagrają dzisiaj w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Spotkanie zaplanowano na godz. 18

Chełm: Remont deptaka musi poczekać. Aleja Gwiazd idzie na półkę

Chełm: Remont deptaka musi poczekać. Aleja Gwiazd idzie na półkę

Miasto wstrzymuje się z remontem deptaka. Inwestycja miała być realizowana razem z przebudową parku międzyosiedlowego na os. XXX-lecia, jednak na oba zadania nie starczy pieniędzy

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

10 firm i konsorcjów chce postawić nowy most w Łęcznej. Poprzednie podejście do inwestycji się nie powiodło.

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium