Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O godz. 10 przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury (ul. Lipowa 6) w niedzielę rozpocznie się kolejny już w tym sezonie Kiermasz Produktów Lokalnych.
Wtorkowa nawałnica w Puławach doprowadziła do zalania budynków. Silny wiatr połamał też drzewa.
Zostań kierownikiem Domu Kuncewiczów – zachęca oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Kierowniczy gabinet (na jeden dzień) to jedna z nagród w „Aukcji na rzecz chorego Przyjaciela”, która w sobotę odbędzie się w Kazimierzu Dolnym.
Dobiega końca tegoroczna odsłona Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Cieszący się wieloletnią tradycją projekt, w tym roku miał charakter wyjątkowy z powodu jubileuszu 400-lecia organów Kazimierskiej Fary, które mieli do dyspozycji zaproszeni goście. Przed nami ostatni z koncertów, który odbędzie się 22 sierpnia o godz. 19. Wystąpi: Gabriele Giacomelli.
Zalane piwnice i połamane drzewa to efekt burz jakie przeszły we wtorek nad powiatem puławskim.
Na S17 w Sielcach w powiecie puławskim samochód osobowy uderzył w osłony. Kierowcy jadący do Lublina muszą przygotować się na utrudnienia.
Prawdopodobieństwo nadejścia burz służby meteorologiczne szacują na bardzo duże.
Raport Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie z 17 sierpnia 2020 r. Sytuacja w Puławach i powiecie puławskim.
W sobotę, 22 sierpnia o godz. 9 ze Skweru Niepodległości w Puławach wyruszy (nie)Winny Rajd Pieszy trasą prowadzącą do regionalnej winnicy w miejscowości Las Stocki.
Na 21 ognisk Covid-19, o których informują służby sanitarne, cztery są w fazie rozwojowej. Tym mianem określane jest ognisko powiązane z UMCS w Lublinie.
Zatłoczony Kazimierz Dolny, spacery po lubelskiej wsi i kajaki. Tak właśnie spędzamy ten weekend. Niektórzy mieli go dłuższy o jeden dzień. Tak się stało przez to, że wiele firm czy urzędów już w piątek zrobiło sobie wolne. Dzięki temu ich pracownicy mogli swobodnie gdzieś pojechać. Nie każdy wyruszył w długie trasy. Wiele osób albo wybrało się na spacer po najbliższej okolicy, albo pływało kajakami po Bystrzycy w Lublinie, ale wręcz tłumy wybrały malownicze miasteczko nad Wisłą.
Dwa dni atrakcji, na które złożą się m.in. wystawa, kino plenerowe i koncert, czeka na mieszkańców Puław z okazji Święta Wojska Polskiego w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Wydarzenia odbywać się będą w różnych przestrzeniach miasta 15 i 16 sierpnia.
30 sierpnia pociągi na trasie Lublin – Warszawa mają przyśpieszyć. Będzie to efektem prowadzonej właśnie modernizacji linii kolejowej numer 7. Jednak nie wszystkie prace zakończą się do końca wakacji. Roboty nadal będą prowadzone np. na Dworcu Lublin Główny, który jest teraz kompletnie rozkopany. Dużo lepiej sytuacja wygląda na stacjach pomiędzy Puławami a Motyczem. Chociaż i na tym odcinku nadal prowadzone są prace.
Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Przed premierą najnowszego filmu Christophera Nolana lubelskie multipleksy zapraszają na pokazy jego wcześniejszego przeboju "Incepcja". Sprawdź repertuar kin w Lublinie i regionie na weekend.
Specjaliści z Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska oraz naukowcy z UMCS wezmą pod lupę Kazimierski Park Krajobrazowy. Zinwentaryzują faunę i florę, wypracują sposoby ochrony dzikiej przyrody i pochylą się nad korektą granic parku.
„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.
- Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent, który więcej się nie powtórzy - mówi Arkadiusz Małecki, wójt Kurowa. Polecił wymienić kostkę brukową przed domem, na której ktoś napisał „wróg Polski”. To była kara za wywieszenie plakatu Rafała Trzaskowskiego.
Szkoła może uczyć nie tylko rozumienia wierszy i dat ważnych bitew, ale także podstaw ekonomii, oceny ryzyka, czy umiejętności potrzebnych do rozwijania przedsiębiorczości. Zajęcia tego rodzaju dla uczniów puławskich szkół zamówił Ratusz.
Rozpoczął się nabór do szkółki piłkarskiej prowadzonej przez KS Góra Puławskiej. Rodzice mogą zgłaszać dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Zajęcia prowadzone przez licencjonowanego trenera będą odbywały się dwa razy w tygodniu.
Na 39 miast, które biorą udział w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski, Puławy są na 5. miejscu. Szans na pokonanie Bydgoszczy już nie ma, ale Starogard Gdański i Ostrowiec Świętokrzyski nadal są w zasięgu. Zabawa zakończy się w niedzielę, 16 sierpnia.
Koniec ze spóźnieniami i zbyt długimi przerwami w trakcie pracy. Władze powiatu puławskiego wydały ponad 85 tys. zł na nowy system kontroli pracowników.
Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.
39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.