Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
4 września na kanale YouTube Fundacji Lesslów zostanie opublikowany spektakl "Igraszki z diabłem" zrealizowany na finał tegorocznej edycji Festiwalu im. Wincentego i Franciszka Lesslów w Puławach.
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na Piknik kawaleryjski z 19. Pułkiem Ułanów Wołyńskich, który odbędzie się w dniach 5-6 września na Zamku w Janowcu.
Nowy film Patryka Vegi, "Pętla", to najgłośniejsza filmowa premiera weekendu, ale w lubelskich kinach można w dalszym ciągu oglądać m.in. najnowsze dzieło Christophera Nolana "Tenet". Sprawdź repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie.
W tym roku w ramach akcji Narodowe Czytanie cała Polska będzie czytać "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Nie może również zabraknąć inicjatywy w Puławach. W sobotę, 4 września o godz. 10 obchody rozpoczną się na terenie zielonym przed główną siedzibą Biblioteki Miejskiej przy ul. Głębokiej 7A.
Odcinkowy pomiar prędkości i zmiana organizacji ruchu. Specjalna komisja powołana po tym, jak w Parchatce zginęła rowerzystka uznała, że sama budowa chodnika to za mało. A nawet na to nie ma pieniędzy.
W niedzielę, 6 września o godz. 17.30 spod budynku Centrum Informacji Turystycznej na Skwerze Niepodległości w Puławach wystartuje Wieczorny Rajd Rowerowy.
Lekarka z Puław odpowie przed sądem za narażenie życia pacjentki. Zdaniem śledczych pobieżnie i nieprawidłowo zdiagnozowała kobietę, która trafiła na oddział ratunkowy. Pacjentka zmarła.
Mikrobiologiczne zanieczyszczenie wody w gminie Janowiec potwierdził w piątek puławski sanepid. Problem dotyczy pięciu miejscowości, w których wodę można pić tylko po jej przegotowaniu. Trwa chlorowanie wodociągu. W piątek zaplanowano czterogodzinną przerwę w dostawie wody.
Władze liczyły na ministerialną dotację. Miała pomóc w budowie podświetlanych przejść dla pieszych, które były planowane na ul. Skłodowskiej-Curie i Wróblewskiego. Mimo wysokiej oceny wniosku przez Urząd Wojewódzki w Lublinie, pieniędzy na ten cel zabrakło.
W sobotę, 5 września o godz. 14 w Marinie Puławy odbędzie się Holi Święto Kolorów. To gratka dla wszystkich wielbicieli dobrej zabawy.
Służby wojewody informują o kolejnych 19 osobach chorych. 14 z nich to mieszkańcy Lublina i powiatu lubelskiego.
Prymas Polski abp Wojciech Polak będzie przewodniczyć tegorocznym niedzielnym uroczystościom maryjnym w Wąwolnicy. 42. rocznica koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej rozpocznie się dzień wcześniej, czyli w sobotę. Wśród modlących się osób będą m.in. uczestnicy rowerowej pielgrzymki z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie.
Najpierw zachorował zastępca burmistrza, a teraz okazuje się, że też sam burmistrz Kazimierza Dolnego.
Zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego ma koronawirusa. Zanim się to okazało, spotkał się z dyrektorami szkół, ci z nauczycielami, a oni we wtorek z uczniami.
W ciszy i deszczu odbyła się dzisiejsza uroczystość upamiętnienia wybuchu II wojny światowej. Na cmentarzu wojennym puławscy samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, szkół i organizacji patriotycznych - złożyli kwiaty i zapalili znicze.
U zastępcy burmistrza Kazimierza Dolnego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Nie ma on jednak objawów. Na wyniki badań czeka burmistrz miasteczka
Prawo i Sprawiedliwość zaskoczone decyzją Pawła Maja o odwołaniu swojego zastępcy. - Zawsze powtarzał, że jestem dobrym urzędnikiem i mu pomagam - przyznał Paweł Szabłowski, były już wiceprezydent Puław
Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości podczas ostatniej sesji nie udzielił wotum zaufania dla prezydenta Puław Pawła Maja. W odpowiedzi prezydent miasta wręczył dzisiaj wypowiedzenie swojemu zastępcy, Pawłowi Szabłowskiemu reprezentującemu to ugrupowanie.
Dwie nastolatki z Puław przeżyły chwile grozy. W gminie Przyłęk (powiat zwoleński) zostały zaatakowane przez 33-latka, który jednej z nich groził gwałtem. Dziewczynki z opresji wybawił wezwany na pomoc kierowca. Podejrzany trafił za kratki.
W piątek z jednego z kominów Zakładów Azotowych w Puławach zaczął wydobywać się dym o nietypowej, pomarańczowej barwie. Rzecznik przedsiębiorstwa zapewnia, że nie był groźny dla ludzi.
Puławska policja poszukuje widocznych na zdjęciu mężczyzn. Tych dwóch pod koniec lipca wyniosło z jednego z supermarketów na osiedlu Niwa kilka opakowań kawy o wartości ponad 550 zł. Sprawców nagrał sklepowy monitoring.
Mają dość strachu, wypadków i ofiar. W weekend blokowali drogi w Parchatce, Wierzchoniowie i Ludwinie. Żądają inwestycji w bezpieczeństwo na drogach lokalnych.
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Manufaktury Muzealnej (Podzamcze 20) na wykład "Miejsca Pamięci Bitwy Warszawskiej w Gminie Kazimierz Dolny". Wydarzenie odbędzie się 3 września o godz. 16.
Urząd Miasta organizacyjnie i kadrowo nie jest w stanie już funkcjonować prawidłowo – tak klub radnych PiS ocenił 1,5 roku rządów prezydenta Puław. Bez poparcia swojego koalicjanta Paweł Maj nie dostał od rady wotum zaufania.
Porzuconym dzieciom dają ciepło, opiekę i miłość. Odprowadzają do szkoły, odrabiają lekcje, chodzą do kina i na ciastko. Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa tworzą dla sierot dom - miejsce, gdzie pokrzywdzone przez los dzieci mogą się czuć bezpiecznie. Od 14 lat budują też ten z cegły i kamienia, powoli płacąc rachunki zdobytymi na jałmużnie datkami. Teraz potrzebują niecałych 400 tysięcy, żeby wykończyć schody, zapłacić za podjazd i kawałek drogi, ale trzeba dziesięć razy więcej, żeby budowę szczęśliwego domu dla dzieci zakończyć.