INNE

Barbara Cywińska najlepszą juniorką Memoriału Stanisława Szozdy

Już po raz dziewiąty do Prudnika zjechali najlepsi kolarze z całej Polski, aby rywalizować w ulicznym kryterium

Karol Kręt czwarty na torze w Misano w kolejnym wyścigu serii Porsche Sports Cup Deutschland

Młody zawodnik z Tereszpola zaliczył na włoskim torze znakomity występ

Cezary Kęsik przegrał z Tomaszem Romanowskim podczas gali KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim

Pochodzący ze Stargardu 33-latek miał być dla Cezarego Kęsika jednym z największych wyzwań w karierze. Romanowski w hali w Ostrowie Wielkopolskim pojawił się z niezłym rekordem, na który składało się 16 zwycięstw i 8 porażek. Imponujące były zwłaszcza jego trzy ostatnie triumfy.

Biegi na nartorolkach. W Tomaszowie Lubelskim rozegrano Bieg Hetmański

Rywalizację pań wygrała Anna Berezecka

MMA. Krystian Olszta przegrał z Igorem Włodarczykiem podczas gali FEN 41 w Mrągowie

Dla zawodnika MKS Lubartów był to debiut w klatce FEN, jednej z najważniejszych organizacji w kraju

BMX Racing. W Lublinie rozegrano mistrzostwa Polski w jeździe na czas

Zawody zdominowali przedstawiciele Lubelskiego Klubu Kolarstwa Górskiego

Kobieta z żelaza leci na Hawaje. Puławianka pokonała Ironmana w nieco ponad 15 godzin
Magazyn

15 godzin, 14 minut i 29 sekund – tyle czasu 51-letnia puławianka potrzebowała na ukończenie międzynarodowych triathlonowych zawodów IRONMAN w Gdyni. To rywalizacja dla najlepszych. Wymaga przepłynięcia 3,8 km w morzu, pokonania 180 km rowerem, a następnie pełnego maratonu. Tego samego dnia Iwona Latańska z zawodów wróciła z medalem. W jej kategorii wiekowej nikt nie zrobił tego szybciej.

Krystian Olszta zmierzy się z Igorem Włodarczykiem podczas FEN 41 w Mrągowie

Dla zawodnika MKS Lubartów jest to jedna z najważniejszych walk w karierze. Olszta po raz pierwszy wejdzie do klatki tak prestiżowej federacji jak FEN. Wcześniej bił się m.in. dla Madness Cage Fighting czy Fight Emipire MMA. Zresztą dla tej ostatniej organizacji stoczył swój ostatni pojedynek, kiedy w czerwcu pokonał Damiana Tokarskiego.

Szymon Ładniak dwukrotnie drugi na słynnym torze Lausitzring w ramach serii ADAC TCR Germany

Położony w Brandenburgii obiekt jest jednym z najciekawszych w całej Europie. Można na nim wytyczyć bowiem wiele ścieżek, a wśród nich również owalną. Z niej zresztą korzystali kierowcy walczący na początku XXI w. w prestiżowej amerykańskiej serii Champ Car

Dobry występ Karola Kręta w pierwszym wyścigu serii Porsche Sports Cup Deutschalnd

Impreza odbyła się na torze Oschersleben

Szymon Ładniak zajął czwarte miejsce podczas zawodów serii ADAC TCR Germany na torze Nurburgring

Położony w Nadrenii tor to jeden z kultowych obiektów w Niemczech

MMA. Michał Oleksiejczuk zwycięski w Las Vegas

Michał Oleksiejczuk potrzebował niespełna dwóch minut, aby rozbić Sama Alvey podczas gali UFC w Las Vegas

Michał Oleksiejczuk będzie walczyć w Las Vegas

Michał Oleksiejczuk zmierzy się w nocy z soboty na niedzielę z Samem Alvey w ramach UFC APEX w Las Vegas. Pięściarz spod Łęcznej pierwszy raz wystąpi w niższej kategorii wagowej

Lubelscy studenci wrócili z Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi z medalami

Lubelscy sportowcy wywalczyli siedem medali podczas 15 dni spędzonych w Łodzi na Europejskich Igrzyskach Akademickich. Z uczelni z naszego regionu najwyżej w klasyfikacji znalazła się Akademia Zamojska

Karol Kręt z Tereszpola osiąga sukcesy w serii Porsche Sports Cup Deutschland

17-latek to znana postać na krajowym podwórku. W poprzednim roku sięgnął po kartingowe wicemistrzostwo Polski. Ten sukces pchnął jego karierę i w tym sezonie młody kierowca startuje w prestiżowej serii Porsche Sports Cup Deutschland. Rywalizację na międzynarodowej arenie ułatwia mu fakt, że swoją pomocą objęła go Akademia ORLEN Team.

Hubert Szymajda rozbity przez Yanna Liasse podczas gali KSW 72 w Kielcach

Ta walka miała być dla 33-letniego Polaka wielką szansą na przywrócenie swojej kariery na właściwe tory. Dla świdniczanina dwa wcześniejsze występy dla federacji KSW zakończyły się porażkami. Debiut miał miejsce w 2019 r., lecz podczas KSW 48 w hali Globus przegrał z Shamilem Musaevem. Kolejny występ w KSW miał miejsce w styczniu tego roku. Szymajda bił się z Kacprem Koziorzębskim, ale przegrał jednogłośnie na punkty.

Lubelscy speed-balliści wrócili z czterema medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Klubowych w Myślenicach

Z Myślenic przywieźli cztery brązowe medale, a ich sportowe apetyty nie zostały całkowicie zaspokojone. Sekcja Speed-Ball Lublin wróciła z rozgrywanych w ostatni weekend XII Międzynarodowych Mistrzostw Klubowych, gdzie rywalizowała trójka zawodników ze stolicy naszego regionu

Zawodnicy Lubelskiego Klubu Kolarstwa Górskiego wywalczyli 10 medali mistrzostw Polski w Skarżysku-Kamiennej

LKKG wysłało do województwa świętokrzyskiego 27-osobową reprezentację. Z tego grona aż 10 zawodników wróciło z miejscami na podium w różnych kategoriach wiekowych.

Hubert Szymajda w sobotę zmierzy się z Yannem Liasse

Świdniczanin wciąż czeka na pierwszą wygraną w KSW. 33-letni Polak do tej pory dwa razy pojawiał się w klatce jednej z najważniejszych federacji w Europie. Debiut miał miejsce w 2019 roku, lecz podczas KSW 48 w hali Globus przegrał z Shamilem Musaevem.

W Lublinie rozgrywany był LOTTO Triathlon Energy [zdjęcia]

Zalew Zemborzycki i jego okolice zostały opanowane przez sportowców biorących udział w LOTTO Triathlon Energy. Na najdłuższym dystansie zwycięstwo odnieśli Roksana Orzyszek i Paweł Młodzikowski

Hubert Szymajda przed walką z Yannem Liasse. "Plany są aktualne tylko do momentu pierwszego uderzenia"

Rozmowa z Hubertem Szymajdą, zawodnikiem MMA

W niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się LOTTO Triathlon Energy

Już dawno w Lublinie nie było imprezy triathlonowej na tak dużą skalę. Chociaż dyscyplina będąca połączeniem pływania, kolarstwa i biegu ma w naszym regionie sporo zwolenników, to jednak wielkie imprezy zazwyczaj omijały stolicę województwa. Swoich sił próbowano najczęściej w mniejszych miejscowościach, jak chociażby Kraśnik.

Hubert Szymajda ponownie pojawi się w klatce Federacji KSW

Świdniczanin 23 lipca w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia zmierzy się z Yannem Liasse

Tomaszów Lubelski opanowali wrotkarze

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano Uliczne mistrzostwa Polski. Zawodnicy TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski błyszczeli głównie w kategoriach młodzieżowych