Kolarstwo

W Lubartowie rozegrano kolarskie zawody Pucharu Polski

To były dwa dni kolarskiego święta w Lubartowie. W sobotę rywalizowano w Sernikach w jeździe indywidualnej na czas, a w niedzielę walczono na ulicach Lubartowa w wyścigu ze startu wspólnego. Najbardziej musi cieszyć frekwencja, bo na starcie pojawiło się kilkuset zawodników z całej Polski.

Świetny występ Boras Team Lewart Lubartów w Pucharze Polski w Zielonej Górze

Działacze lubartowskiego klubu mają bardzo otwarte i chętne do pomocy serca

Sportowiec 2021 roku: Filip Maciejuk i Bartłomiej Proć pokazali się światu

Przedstawiamy kolejnych kandydatów do tytułu sportowca roku. Tym razem kolarzy. A tych wśród nominowanych nie brakuje. Filip Maciejuk i Bartłomiej Proć powalczą o tytuł najpopularniejszego sportowca, a Kacper Maciejuk najpopularniejszego juniora.

Krzysztof Domin z Pogoni Mostostal Puławy piąty w Pucharze Polski w Rydzynie

Krzysztof Domin zajął 5 miejsce w kategorii orlików w Pucharze Polski w Rydzynie.

Michał Kusiński koordynatorem BMX Racingu w Polskim Związku Kolarskim

Michał Kusiński z Lubelskiego Klubu Kolarstwa Górskiego został koordynatorem BMX Racingu w Polskim Związku Kolarskim

Tour de Pologne znowu zawita do województwa lubelskiego

W sobotę poznaliśmy trasę 79. Tour de Pologne. Tym razem zawody wystartują 30 lipca w Kielcach, a zakończą się 5 sierpnia w Krakowie. Kolarze będą jednak rywalizowali także w województwie lubelskim. Pierwszy etap wyścigu zakończy się w Lublinie. Ale to nie koniec.

Sukces Krzysztofa Domina z Pogoni Mostostal Puławy w Mikołowie

Krzysztof Domin (Pogoń Mostostal Puławy) najlepszym orlikiem V Ogólnopolskiego Wyścigu o Puchar Burmistrza Mikołowa.

KS Pogoń Mostostal Puławy najlepszą drużyną w Polsce!

To wielki dzień puławskiego kolarstwa. Krajowy czempionat w jeździe drużynowej oraz jeździe dwójkami na czas okazał się popisem podopiecznych Adama Wojewódki i Łukasza Świderskiego

Artur Sowiński z Pogoni Mostostal Puławy blisko podium w Gdyni

Dość nieoczekiwanie w Pucharze Polski w maratonie MTB w Gdyni wystartował Artur Sowiński. Zawodnik Pogoni Mostostal Puławy to specjalista od wyścigów na szosie. Na dużo cięższym rowerze spisał się jednak równie dobrze.

W sobotę odbędzie się Sosnowica Cross MTB Maraton

To już trzecia edycja tej imprezy. Tym razem organizatorzy przygotowali dla uczestników cztery róże dystanse, które są uzależnione od wieku oraz stanu wytrenowania.

Już 18 września odbędzie się III edycja Sosnowica Cross MTB Maraton. Są jeszcze wolne miejsca

Ta impreza to niepowtarzalny wyścig kolarski, w czasie którego odnajdzie się każdy pasjonat kolarstwa górskiego.

Marcin Polak i Michał Ładosz podejrzani o doping!

To może być spektakularny koniec karier Marcina Polaka i Michała Ładosza. Zawodnicy Hetmana Lublin, którzy zdobyli w Tokio brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich, są podejrzewani o stosowanie dopingu

Marcin Polak i Michał Ładosz z medalem igrzysk paraolimpijskich w Tokio!

Zawodnicy KKT Hetman Lublin zdobyli brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w wyścigu na 4 km na dochodzenie

Joao Almeida wygrał 78. Tour de Pologne, który w tym roku rozpoczął się w Lublinie

Najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski, zajął trzecie miejsce

Tour de Pologne: Fernando Gaviria z grupy Uae Team Emirates wygrał trzeci etap

Kolumbijczyk osiągnął czas 5.18:15. Koszulkę najlepszego górala założył Łukasz Owsian, zwycięzca wszystkich trzech premii górskich

78. Tour de Pologne: Joao Almeida wygrał drugi etap, Michał Kwiatkowski czwarty

We wtorek kolarze pożegnali województwo lubelskie i mieli do pokonania 201 km. Honorowy start drugiego etapu miał miejsce na Rynku Wielkim w Zamościu. O godzinie 14, kiedy dyrektor wyścigu Czesław Lang machnął chorągiewką, peleton od razu ostro ruszył do ścigania.

Tour de Pologne znowu w Lublinie i naszym regionie. Start wyścigu w poniedziałek na placu Zamkowym

Po 12 latach Tour de Pologne znowu zawita do Lublina i naszego województwa. W poniedziałek 9 sierpnia, na placu Zamkowym, o godzinie 13.10 rozpocznie się liczący 216 km pierwszy etap: Lublin – Chełm szlagierowo zapowiadającej się kolarskiej imprezy. To już 78. edycja polskiego touru. Drugi etap poprowadzi z Zamościa do Przemyśla. Zakończenie wyścigu zaplanowano na 15 sierpnia w Krakowie

Filip Maciejuk z Puław znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Tour de Pologne

20-latek jest wychowankiem Pogoni Mostostal Puławy, w której zresztą święcił olbrzymie sukcesy. Tym największym był brązowy medal w mistrzostwach świata w jeździe indywidualnej na czas, który wywalczył w 2017 r. w norweskim Bergen. Co ciekawe, zwycięzcą tamtej rywalizacji został Thomas Pidcock, który kilka dni temu został mistrzem olimpijskim w kolarstwie górskim.

Znakomity występ Bartłomieja Procia w Pucharze Bogumiły Matusiak

Zawodnik Pogoni Mostostal Puławy zajął w tym wyścigu drugie miejsce, a na mecie przegrał jedynie z Estończykiem Rometem Pajurem z CFC Sprodiklubi. Wyniki końcowe były rezultatem faktu, że na mecie finiszował cały peleton, a w takich warunkach Proć czuje się najlepiej.

9 sierpnia z Lublina do Chełma ruszy Tour de Pologne

Wyścig rozpocznie się etapem wiodącym z Lublina do Chełma. Dzień później peleton wystartuje z Zamościa, a finiszować będzie w Przemyślu