Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

25 grudnia 2018 r.
14:08

Piotr Sadczuk (prezes Górnika Łęczna): Ewolucja zamiast rewolucji

0 9 A A
Piotr Sadczuk, nowy prezes Górnika Łęczna
Piotr Sadczuk, nowy prezes Górnika Łęczna (fot. DW)

ROZMOWA Z Piotrem Sadczukiem, prezesem Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Jest pan prezesem Górnika od nieco ponad tygodnia. Jak czuje się pan czuje w nowej roli?

– W fotelu siedzę bardzo rzadko, bo prowadzę dużo rozmów. Mam za sobą spotkania z pracownikami, kibicami, a także dziennikarzami. Zamierzam poznać funkcjonowanie klubu i tutejsze środowisko. Mogę zapewnić, że nie będę siedzieć w swoim gabinecie tylko aktywie współpracować z innymi ludźmi. Obecnie wstępnie zapoznaje się z sytuacją sportowo-organizacyjną w Górniku i daje sobie czas do końca stycznia aby w to wszystko należycie się wdrożyć. Chcemy by klub funkcjonował coraz lepiej.

  • Jakie są pierwsze wrażenia?

– Bardzo pozytywne. Jestem bardzo zadowolony z tego, że w sprawy Górnika tak mocno zaangażowany jest prezes Kopalni Bogdanka Artur Wasil. Bez wsparcia naszego głównego sponsora klub by nie mógł funkcjonować. Obecnie najważniejsza jest pierwsza drużyna i roszady jakie mogą w niej zajść. Mam na myśli listę transferową i zawodników z jakimi będziemy rozmawiali w kontekście wzmocnień.

  • Pojawiły się jakieś niespodzianki?

– Nie ma raczej takich sytuacji. Są dwa trzy tematy, które ciągną się za nami od czasów Ekstraklasy, ale zapewniam, że niedługo i one zostaną rozwiązane. Widać, że w Górniku wszystko jest obecnie zaplanowane.

  • Dla pana funkcja prezesa to nowe doświadczenie w pracy zawodowej. Nie boi się pan tego wyzwania?

– Myślę, że moje przygotowanie merytoryczne zarówno od strony ekonomicznej jak i sportowej jest na tyle dobre, że powinienem dać sobie radę. Wydaje mi się, że właśnie merytoryka zadecydowała o tym, że znalazłem się w Górniku. Liczę, że przy pomocy Sebastiana Buczaka czyli wiceprezesa i przychylnych ludzi związanych z klubem uda mi się skutecznie wdrożyć. Sytuacja finansowa nie przekłada się na wyniki zespołu na boisku, ale zrobię wszystko by tak było.

  • Przy powołaniu na stanowisko prezesa co usłyszał pan od Rady Nadzorczej?

– Wszyscy liczą, że Górnik wróci na właściwe tory pod każdym względem. Władze kopalni zapowiedziały, że liczą na mnie i zarząd. Cieszę się, że zostałem obdarzony takim zaufaniem i postaram się nie zawieść.

  • A jakie cele zostały wyznaczone?

– Zdrowe finanse i fundamenty. Dlatego zamierzam pozyskać także sponsorów z zewnątrz tak aby ocieplić wizerunek klubu. Chcę aby Górnik Łęczna był postrzegany jako solidny, dobry klub.

  • Za kwestie sportowe ma od teraz odpowiadać Veljko Nikitović, a więc poprzedni prezes…

– Myślę, że Veljko zna się na tym znakomicie bo przez wiele lat sam grał w piłkę dlatego objął to stanowisko. Będzie on ściśle współpracował ze sztabem szkoleniowym pierwszej i drugiej drużyny. Poza tym jesteśmy obecnie w gorącym okresie transferowym, a szukanie innej osoby niż Nikitović na to stanowisko działałoby na szkodę klubu.

  • Będzie pan opiniować politykę kadrową, czy zdaje się pan na opinię sztabu trenerskiego i dyrektora sportowego?

– Jestem przekonany, że trenerzy Smuda i Broniszewski, a także Nikitović to osoby, które lepiej ode mnie znają się na piłce nożnej i umiejętnościach zawodników. Musi to jednak funkcjonować na zdrowych, rozsądnych zasadach. Wiem, że trener Smuda czy Veljko chcieliby mieć w Górniku zawodników z pierwszych stron gazet natomiast musimy działać zgodnie z tym na co klub obecnie stać. Wiem, że pojawiły się fajne nazwiska zawodników, którzy chcą przyjść grać do Łęcznej. Będziemy z nimi rozmawiać. Jednak na pewno nie będzie tu kominów płacowych.

  • Z drugiej strony od byłego już prezesa słyszeliśmy, że marzy mu się zespół, w którym znaczącą rolę będą odgrywać zawodnicy z regionu. Jak to pogodzić?

– Uda nam się to. W sporcie zdrowa rywalizacja jest niezbędna i to nie jest tak, że na Lubelszczyźnie brakuje młodych talentów. Zaprosimy graczy z niższych liga na testy i jeżeli się sprawdzą wzmocnią drużynę.

  • Kadra wiosną ma być jednak znacznie węższa…

– Jesienią skład był bardzo szeroki, a to wiązało się z dużym obciążeniem finansowym. Dlatego teraz będziemy chcieli skroić garnitur na miarę naszych możliwości i potrzeb. W Górniku nie będzie zawodników biorących duże pieniądze i siedzących na ławce rezerwowych. Jest tu jednak miejsce dla graczy z regionu i Akademii. Mamy w bramce Patryka Rojka, a do pierwszej drużyny powoli puka Jakub Cielebąk. Postawimy więc na zdrową rywalizację.

  • Czy zima będzie czasem rewolucji?

– Nic takiego nie będzie mieć miejsca. Wielu piłkarzy ma podpisane kontrakty więc trudno szaleć na rynku transferowym. Będziemy się skupiać na graczach mających swoje karty na ręku. Czeka na nie rewolucja, a ewolucja w której pozyskamy czterech pięciu zawodników.

  • Z Górnika odszedł Patryk Szysz. Tę lukę trzeba będzie więc koniecznie wypełnić…

– Są już pomysły jak to zrobić. Zresztą nie tylko w kontekście tej pozycji, ale i innych. Jednak zdecydowanie za wcześnie na konkretne nazwiska.

  • Oglądał pan mecze Górnika z rundy jesiennej i zna pan styl gry zespołu?

– Jestem na bieżąco. Do pewnego momentu drużyna nie wyglądała tak jak powinna. Dlatego doszło do zmiany i po przyjściu trenera Smudy na cztery ostatnie mecze gra wyglądała lepiej. Szczególnie mecz z ROW-em Rybnik pozwala wierzyć, że w Łęcznej będzie się oglądać fajną piłkę. To zresztą nasz cel.

  • Wiosną celem ma być podniesienie frekwencji na trybunach. A nic jej nie może bardziej podnieść jak wygrane mecze…

– Dobra gra przyciąga kibiców. Ale nie tylko. Chcemy wyjść z inicjatywą do naszych sympatyków, a także pracowników kopalni i zaoferować karnety na bardzo korzystnych zasadach. Zamierzamy też dotrzeć do szkół i przedszkoli. We wtorek widziałem się z kibicami i było to owocne spotkanie. Fani chcą aktywnie włączyć się w doping i rozwój Górnika. Frekwencja obecnie jest naszą bolączką, ale nie jest to tylko nasz problem. Proszę choćby zwrócić uwagę na Śląsk Wrocław gdzie na piękny nowoczesny stadion przychodzi garstka kibiców.

  • Przed rundą wiosenną macie dwa punkty straty do miejsca dającego awans. Chyba nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza…

– Ja też sobie tego nie wyobrażam, ale apeluję o spokój. Zrobię wszystko z zarządem i pionem sportowym aby wzmocnić drużynę tak aby było widać tego efekty. Wszystko jednak zweryfikuje boisko. Emocje jednak będą duże i oczekuję tego, że Górnik włączy się w walkę o awans.

  • Czego życzyć panu na najbliższe dni jako sternikowi Górnika?

– Myślę, że trochę spokoju. Pierwsze dni były dla mnie bardzo aktywne. Poza tym jak najlepszych wyników i owocnej współpracy ze sponsorami, kibicami i mediami. Przy okazji chciałbym też życzyć wszystkim kibicom Wesołych spokojnych świąt, a w nowym 2019 roku życzę wielu sportowych emocji i zapraszam na nasz stadion.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 16:01
Aktualnie Górnik zajmuje wysoką lokatę. Wyżej nie będzie. Prezes robi rzecz oczywistą, szukając innych sponsorów. Co jeśli stanie się za jakiś czas tak jak w Puławach?W obecnych czasach frekwencja na stadionach w Polsce jest fatalna. Nie dziwota że firmy wolą ostatnio hale sportowe. Myślę że potrzebny jest sukces naszej kopanej na arenie międzynarodowej. Taka iskra zapalna. Może wtedy będzie ogólne większe zainteresowanie. Póki co żenuła na boiskach jak i na trybunach (bluzgi i wiele dymu)
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 14:25
Po wynikach poznamy i : P. Prezesa, Pana Dyr. Kopalni i piłkarzy. Pożyjemy zobaczymy czy będzie złoto czy błyszczący tombak.
Avatar
RODOwity / 27 grudnia 2018 r. o 13:42
Panie Sadczuk dlaczego ani słowa o aferach z Pana udziałem? 
Avatar
ja / 30 grudnia 2018 r. o 18:07
Od kiedy to na stadion sie chodzi oglądać trybuny ogarnij się człowieku i zauważ jakie mieliśmy stadiony jak Polska piłka była potęgą międzynarodową -jak pomyślisz nie będziesz pisał takich głupot
Avatar
Wiedzący, jak będzie ... / 26 grudnia 2018 r. o 08:54
Gówno z tego będzie ...
Avatar
Damian / 25 grudnia 2018 r. o 19:46
Już się zaczyna. Szysz odszedł. Znów jakiś szrot trafi, a potem będzie Ola Boga że górnik nie może awansowac
Avatar
LLE / 25 grudnia 2018 r. o 17:16
W GÓRNIK WIERZYMY
Avatar
stanley / 26 grudnia 2018 r. o 12:16
niema stodoły to hala sportowa , wytrzeszcz oczy i nie pisz głupot . nie móśisz tu bywać , jedz na Arenę i pasjonuj się wyczynami SZarowoli .
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 21:12
,,Na nowoczesny stadion Śląska przychodzi garstka kibiców " w Łęcznej takiego stadionu nie ma. Kto ma przyjść na taki stadion? Gdzie za bramką jest stodoła i całe trybuny i wygląd zewnątrz stadionu wygladają tragicznie.
Avatar
ja / 30 grudnia 2018 r. o 18:07
Od kiedy to na stadion sie chodzi oglądać trybuny ogarnij się człowieku i zauważ jakie mieliśmy stadiony jak Polska piłka była potęgą międzynarodową -jak pomyślisz nie będziesz pisał takich głupot
Avatar
RODOwity / 27 grudnia 2018 r. o 13:42
Panie Sadczuk dlaczego ani słowa o aferach z Pana udziałem? 
Avatar
stanley / 26 grudnia 2018 r. o 12:16
niema stodoły to hala sportowa , wytrzeszcz oczy i nie pisz głupot . nie móśisz tu bywać , jedz na Arenę i pasjonuj się wyczynami SZarowoli .
Avatar
Wiedzący, jak będzie ... / 26 grudnia 2018 r. o 08:54
Gówno z tego będzie ...
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 21:12
,,Na nowoczesny stadion Śląska przychodzi garstka kibiców " w Łęcznej takiego stadionu nie ma. Kto ma przyjść na taki stadion? Gdzie za bramką jest stodoła i całe trybuny i wygląd zewnątrz stadionu wygladają tragicznie.
Avatar
Damian / 25 grudnia 2018 r. o 19:46
Już się zaczyna. Szysz odszedł. Znów jakiś szrot trafi, a potem będzie Ola Boga że górnik nie może awansowac
Avatar
LLE / 25 grudnia 2018 r. o 17:16
W GÓRNIK WIERZYMY
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 16:01
Aktualnie Górnik zajmuje wysoką lokatę. Wyżej nie będzie. Prezes robi rzecz oczywistą, szukając innych sponsorów. Co jeśli stanie się za jakiś czas tak jak w Puławach?W obecnych czasach frekwencja na stadionach w Polsce jest fatalna. Nie dziwota że firmy wolą ostatnio hale sportowe. Myślę że potrzebny jest sukces naszej kopanej na arenie międzynarodowej. Taka iskra zapalna. Może wtedy będzie ogólne większe zainteresowanie. Póki co żenuła na boiskach jak i na trybunach (bluzgi i wiele dymu)
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 14:25
Po wynikach poznamy i : P. Prezesa, Pana Dyr. Kopalni i piłkarzy. Pożyjemy zobaczymy czy będzie złoto czy błyszczący tombak.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

eWinner II LIGA
19. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Polkowice - GKS Jastrzębie 4-0
Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1-1
Garbarnia Kraków - KKS Kalisz 3-0
Polonia Warszawa - Pogoń Siedlce 0-1
Zagłębie II Lubin - Stomil Olsztyn 0-4
Kotwica Kołobrzeg - Śląsk II Wrocław 1-1
Radunia Stężyca - Znicz Pruszków 0-1
Siarka Tarnobrzeg - Lech II Poznań 0-1
Hutnik Kraków - Wisła Puławy 2-2

Tabela:

1. Kotwica 19 38 29-16
2. Kalisz 19 35 40-26
3. Polonia 19 34 31-20
4. Stomil 19 33 31-22
5. Wisła 19 32 36-23
6. Olimpia 19 32 30-21
7. Znicz 19 29 24-23
8. Górnik P. 19 24 26-26
9. Jastrzębie 19 24 20-28
10. Lech II 19 23 25-29
11. Motor 19 22 22-26
12. Pogoń S. 19 22 21-25
13. Radunia 19 22 30-36
14. Zagłębie II 19 22 24-41
15. Siarka 19 20 24-31
16. Garbarnia 19 19 33-38
17. Hutnik 19 19 30-38
18. Śląsk II 19 18 22-29

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!