Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

3 października 2022 r.
9:24

Na sesji w Świdniku o sztucznej macicy, syntetycznej spermie i homoseksualistach kupujących dzieci na targu

142 66 A A

Zaczęło się od wyjaśniania tego, czy burmistrz może nakazać coś nauczycielom, a skończyło na wypowiedziach o sztucznej macicy, syntetycznej spermie i homoseksualistach kupujących dzieci na targu. Przemowę burmistrza Świdnika na czwartkowej sesji komentują radni z klubu, który wcześniej przygotował apel w sprawie kontrowersyjnego podręcznika do HiT prof. Wojciecha Roszkowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Traktując poważnie grupę radnych opozycyjnych, chciałem bardzo krótko odpowiedzieć na apel (radnych Świdnik Wspólna Sprawa, by podręcznik do historii i teraźniejszości, którego autorem jest prof. Wojciech Roszkowski nie został wprowadzony w miejskim liceum ogólnokształcącym – red.) i wyjaśnić pewne wątpliwości – rozpoczął swoje wystąpienie na czwartkowej sesji Rady Miasta Świdnik burmistrz Waldemar Jakson. Zaznaczył, że podręcznik „bardzo wnikliwie” przeczytał.

W dalszej części tłumaczył, że burmistrz nie może zakazywać czy nakazywać używania takiego czy innego podręcznika w szkołach, bo po pierwsze byłoby to „pogwałceniem Konstytucji”. – To byłaby cenzura prewencyjna – podkreślił burmistrz.

Dodał też, że „burmistrz nie ma uprawnień do tego, aby zakazywać czegokolwiek na płaszczyźnie edukacji”. – Burmistrz jest organem prowadzącym, a nie organem nadzoru pedagogicznego. Tym organem jest kuratorium oświaty. To ono rozlicza nauczycieli czy szkoły, stosując nadzór pedagogiczny z tego czy podstawa programowa jest realizowana.

Dalej Waldemar Jakson mówił o tym, że„ kampania antypodręcznikowa była prowadzona w taki sposób, jakby ten podręcznik był obowiązkowy i jakby nie było żadnej alternatywy”. – Otóż obecnie trzy podręczniki, w tym podręcznik prof. Roszkowskiego, są zatwierdzone do użytku, jeśli chodzi o ten przedmiot. A czwarty, wydawnictwa Operon, jest w trakcie zatwierdzania – dodał Jakson.

Burmistrz podkreślił również, że „zakazywanie czytania jakiejś książki bardzo źle się kojarzy”. – Przynajmniej mnie – osobie, która żyła w okresie komunizmu, gdzie był Główny Urząd Cenzury i gdzie wszystko kontrolowano i w zasadzie wszystkiego zakazywano.

Część wypowiedzi odnosiła się do zarzutu z apelu radnych Świdnik Wspólna Sprawa, dotyczącego metody in vitro (że publikacja prof. Roszkowskiego „uderza w dzieci poczęte w wyniku leczenia niepłodności, nazywając metodę in vitro produkcją i hodowlą ludzi” oraz stawiając pytanie „kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?”).

Burmistrz powiedział, że w publikacji prof. Roszkowskiego „nie ma żadnego fragmentu o in vitro”.

– Tam jest domniemanie, co autor może mieć, albo ma na myśli – ocenił Jakson. – Czyli to można nazwać taką manipulacją. To jest metoda bardzo często stosowana w socjotechnikach – imputowanie poglądów, po to, żeby można było wygodniej atakować.

Burmistrz dodał, że „problem poruszany przez profesora obejmuje znacznie szerszy zakres niż samo in vitro”. – Ten sposób przedstawiania sprawy przez profesora, to dla mnie, jest to przede wszystkim stwierdzenie, że rozwój nowych technologii medycznych i biologicznych zagraża związkom emocjonalnym i etycznym zobowiązaniom, które mogłyby istnieć pomiędzy osobami w pozycji rodzicielskiej, a tymi w pozycji dziecięcej. Oczywiście o tym można dyskutować – powiedział o swoim wrażeniu burmistrz.

Jego zdaniem chodziło przede wszystkim o obronę przed dystopijnym światem Aldousa Huxleya (autora powieści wydanej w 1932 r. pt. „Nowy wspaniały świat” – o świecie całkowicie pozbawionym emocji – red.).

Burmistrz dalej mówił o badaniach i eksperymentach. W trakcie jego wypowiedzi padły słowa o„syntetycznej spermie” czy „sztucznej macicy”. – Która może być ratunkiem np. dla wcześniaków, ale może też posłużyć do produkcji ludzi i ich selekcji. I tutaj o tym prof. Roszkowski mówi – stwierdził burmistrz. Jego zdaniem to „może wytyczać nowe ścieżki w stronę świata Huxleya”.

– To był półgodziny bełkot – komentuje wystąpienie burmistrza Mariusz Wilk, szef klubu Świdnik Wspólna Sprawa. – Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Nie powinna się zdarzyć, zwłaszcza osobie piastującej takie stanowisko. To jest przerażające. To, co usłyszeliśmy było stekiem bzdur i pomówień. Kiedy burmistrz mówił o sztucznej macicy moje oczy nie mogły zrobić się jeszcze większe. A to nie był jeszcze koniec wystąpienia. Nie mogłem zareagować na te słowa od razu, bo byłem tym tak bardzo zaskoczony i zszokowany. Nie spodziewałem się, że burmistrz może publicznie wygłaszać takie tezy. Ale do tego stanowiska na pewno się odniesiemy. I dodaje: – Burmistrz po raz kolejny obraża kobiety i osoby nieheteroseksualne. Smutne, że nie wyciągnął wniosków z historii, kiedy kobiety nazwał „bydłem”.

Jeszcze teraz jestem w szoku, zwłaszcza po tym jak usłyszałam, że homoseksualiści kupują dzieci na targu – przyznaje radna Magdalena Szabała (Świdnik Wspólna Sprawa). – Słowami burmistrza jestem niemile zaskoczona. Czuję się też osobiście urażona jako kobieta. Pan burmistrz zachęca wszystkich do tego, by szanowali czyjeś zdanie, tymczasem sam tego nie robi.

Burmistrz w wypowiedzi na sesji, mówiąc o „handlu ludźmi” stwierdził też, że „każdego roku dziesiątki tysięcy kobiet z całego świata są przymuszane do rodzenia dzieci przeznaczonych na rynek surogactwa”. – Można powiedzieć, że jest to półlegalny międzynarodowy biznes. Oczywiście on wykorzystuje trudną sytuację finansową kobiet, zwłaszcza z krajów rozwijających się – powiedział burmistrz.

Jego zdaniem te kobiety są traktowane jak „fabryki dzieci, są eksploatowane i porzucone”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 5 października 2022 r. o 19:25
Od dawna twierdzę, a od siedmiu lat powtarzam to przy każdej okazji. Kandydaci na stanowiska państwowe i rządowe powinny przy rejestracji okazać  orzeczenia od psychiatry i psychologa, oraz powinny zdać egzamin z wiedzy ogólnej, podobny do tego, który zdają kandydaci do policji. Przecież w tym momencie dopuszczamy do władzy kompletnych odklejeńców.
Avatar
Gutek / 4 października 2022 r. o 11:40
Wypowiadanie takich bzdur przez burmistrza , jest oznaką starzenia się? Legenda opozycji z czasów PRL-u, że taki pan prezio musi zatrudnić bajkopisarzy , aby życiorys był co najmniej podobny , rozmienia się na drobne i mówi, że „ziemia jest płaska " .
Avatar
___K___ / 4 października 2022 r. o 07:43
  IDEOLOGIA gender / ltbg to współczesne zło i wprost następstwo dawnego marksizmu, już teraz zaczyna się prześladowanie ludzi co o tym dyskutują i nie akceptują pseudonauki i ideologii gender / ltbg, tego neomarksizmu, a czy genderowy cudak to normalne - NO NIE. A te dziady platformerskie, lewackie i bezHołowia promują to zło.  TAK TO JEST ZŁA I ZGUBNA ANTYRODZINNA IDEOLOGIA GENDER/LTBG.    
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety.
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 października 2022 r. o 07:43
  IDEOLOGIA gender / ltbg to współczesne zło i wprost następstwo dawnego marksizmu, już teraz zaczyna się prześladowanie ludzi co o tym dyskutują i nie akceptują pseudonauki i ideologii gender / ltbg, tego neomarksizmu, a czy genderowy cudak to normalne - NO NIE. A te dziady platformerskie, lewackie i bezHołowia promują to zło.  TAK TO JEST ZŁA I ZGUBNA ANTYRODZINNA IDEOLOGIA GENDER/LTBG.    
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety.
Po to założył kolejne konto - pamiętasz  " kota 89" ? , zawsze mnie zastanawiało czy za usunięte wpisy też płacą
Dokładnie. To jest ordynarna PiSowska trollerka. Że też płacą za tak grubymi nićmi szyte wpisy... Pewnie im się już naprawdę pod dupami pali.
Dokładnie. To jest ordynarna PiSowska trollerka. Że też płacą za tak grubymi nićmi szyte wpisy... Pewnie im się już naprawdę pod dupami pali. rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 3 października 2022 r. o 22:17
  IDEOLOGIA gender / ltbg to współczesne zło i wprost następstwo dawnego marksizmu, już teraz zaczyna się prześladowanie ludzi co o tym dyskutują i nie akceptują pseudonauki i ideologii gender / ltbg, tego neomarksizmu, a czy genderowy cudak to normalne - NO NIE. A te dziady platformerskie, lewackie i bezHołowia promują to zło.  TAK TO JEST ZŁA I ZGUBNA ANTYRODZINNA IDEOLOGIA GENDER/LTBG.    
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety.
 Po to założył kolejne konto - pamiętasz  " kota 89" ? , zawsze mnie zastanawiało czy za usunięte wpisy też płacą
 Po to założył kolejne konto - pamiętasz  " kota 89" ? , zawsze mnie zastanawiało czy za usunięte wpisy też płacą rozwiń
Avatar
___K___ / 3 października 2022 r. o 22:01
  IDEOLOGIA gender / ltbg to współczesne zło i wprost następstwo dawnego marksizmu, już teraz zaczyna się prześladowanie ludzi co o tym dyskutują i nie akceptują pseudonauki i ideologii gender / ltbg, tego neomarksizmu, a czy genderowy cudak to normalne - NO NIE. A te dziady platformerskie, lewackie i bezHołowia promują to zło.  TAK TO JEST ZŁA I ZGUBNA ANTYRODZINNA IDEOLOGIA GENDER/LTBG.    
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety.
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety. rozwiń
Avatar
poker / 3 października 2022 r. o 21:30
Labydnik! PO raz siódmy pytam: co to jest wymyślony przez ciebie " polski katolicyzm ludowy" i " katolicki zasrancen" ? Wiem, że myślenie to nie twoja domena, ale skoro piszesz bo musisz, to odpowiedz, żebym nie musiał już więcej pytać
Była odpowiedź. Jołop nie czyta odpowiedzi, tylko powtarza własne kłamstwa.
 A gdzie jełopie, te odpowiedzi? Bo nie mogę znaleźć... Podpowiedz, please...
Avatar
Labydnik / 3 października 2022 r. o 21:27
Labydnik! PO raz siódmy pytam: co to jest wymyślony przez ciebie " polski katolicyzm ludowy" i " katolicki zasrancen" ? Wiem, że myślenie to nie twoja domena, ale skoro piszesz bo musisz, to odpowiedz, żebym nie musiał już więcej pytać
 Była odpowiedź. Jołop nie czyta odpowiedzi, tylko powtarza własne kłamstwa.
Avatar
poker / 3 października 2022 r. o 21:08
Labydnik! PO raz siódmy pytam: co to jest wymyślony przez ciebie " polski katolicyzm ludowy" i " katolicki zasrancen" ? Wiem, że myślenie to nie twoja domena, ale skoro piszesz bo musisz, to odpowiedz, żebym nie musiał już więcej pytać
Avatar
poker / 3 października 2022 r. o 20:55
Zachęcam do sięgnięcia po GW. Nie wiem, co tam się dzieje, ale tekst o Homo Komando zwala z nóg. I najciekawsza informacja: ruski człowiek, niejaki Kramek, mąż Kozłowskiej, który namawiał do puczu w Polsce, znalazł się w kierownictwie Homo Komando.
Avatar
_XD_ / 5 października 2022 r. o 19:25
Od dawna twierdzę, a od siedmiu lat powtarzam to przy każdej okazji. Kandydaci na stanowiska państwowe i rządowe powinny przy rejestracji okazać  orzeczenia od psychiatry i psychologa, oraz powinny zdać egzamin z wiedzy ogólnej, podobny do tego, który zdają kandydaci do policji. Przecież w tym momencie dopuszczamy do władzy kompletnych odklejeńców.
Avatar
Gutek / 4 października 2022 r. o 11:40
Wypowiadanie takich bzdur przez burmistrza , jest oznaką starzenia się? Legenda opozycji z czasów PRL-u, że taki pan prezio musi zatrudnić bajkopisarzy , aby życiorys był co najmniej podobny , rozmienia się na drobne i mówi, że „ziemia jest płaska " .
Avatar
___K___ / 4 października 2022 r. o 07:43
  IDEOLOGIA gender / ltbg to współczesne zło i wprost następstwo dawnego marksizmu, już teraz zaczyna się prześladowanie ludzi co o tym dyskutują i nie akceptują pseudonauki i ideologii gender / ltbg, tego neomarksizmu, a czy genderowy cudak to normalne - NO NIE. A te dziady platformerskie, lewackie i bezHołowia promują to zło.  TAK TO JEST ZŁA I ZGUBNA ANTYRODZINNA IDEOLOGIA GENDER/LTBG.    
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety.
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 października 2022 r. o 07:43
  IDEOLOGIA gender / ltbg to współczesne zło i wprost następstwo dawnego marksizmu, już teraz zaczyna się prześladowanie ludzi co o tym dyskutują i nie akceptują pseudonauki i ideologii gender / ltbg, tego neomarksizmu, a czy genderowy cudak to normalne - NO NIE. A te dziady platformerskie, lewackie i bezHołowia promują to zło.  TAK TO JEST ZŁA I ZGUBNA ANTYRODZINNA IDEOLOGIA GENDER/LTBG.    
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety.
Po to założył kolejne konto - pamiętasz  " kota 89" ? , zawsze mnie zastanawiało czy za usunięte wpisy też płacą
Dokładnie. To jest ordynarna PiSowska trollerka. Że też płacą za tak grubymi nićmi szyte wpisy... Pewnie im się już naprawdę pod dupami pali.
Dokładnie. To jest ordynarna PiSowska trollerka. Że też płacą za tak grubymi nićmi szyte wpisy... Pewnie im się już naprawdę pod dupami pali. rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 3 października 2022 r. o 22:17
  IDEOLOGIA gender / ltbg to współczesne zło i wprost następstwo dawnego marksizmu, już teraz zaczyna się prześladowanie ludzi co o tym dyskutują i nie akceptują pseudonauki i ideologii gender / ltbg, tego neomarksizmu, a czy genderowy cudak to normalne - NO NIE. A te dziady platformerskie, lewackie i bezHołowia promują to zło.  TAK TO JEST ZŁA I ZGUBNA ANTYRODZINNA IDEOLOGIA GENDER/LTBG.    
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety.
 Po to założył kolejne konto - pamiętasz  " kota 89" ? , zawsze mnie zastanawiało czy za usunięte wpisy też płacą
 Po to założył kolejne konto - pamiętasz  " kota 89" ? , zawsze mnie zastanawiało czy za usunięte wpisy też płacą rozwiń
Avatar
___K___ / 3 października 2022 r. o 22:01
  IDEOLOGIA gender / ltbg to współczesne zło i wprost następstwo dawnego marksizmu, już teraz zaczyna się prześladowanie ludzi co o tym dyskutują i nie akceptują pseudonauki i ideologii gender / ltbg, tego neomarksizmu, a czy genderowy cudak to normalne - NO NIE. A te dziady platformerskie, lewackie i bezHołowia promują to zło.  TAK TO JEST ZŁA I ZGUBNA ANTYRODZINNA IDEOLOGIA GENDER/LTBG.    
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety.
Usunąłeś po raz kolejny i wkleiłeś ponownie, więc ja znowu piszę: Po pierwsze - ty nawet poprawnie tego napisać nie potrafisz. Po drugie - albo nie masz pojęcia o marksizmie, albo o LGBT, albo - co najbardziej prawdopodobne - o jednym i drugim. Po trzecie - jakież to zagrożenie dla rodziny stanowią osoby LGBT? Konkrety poproszę. Po czwarte: to osoby LGBT są w Polsce prześladowane, o czym świadczy chociażby twój durny wpis. Po piąte: niby dlaczego to jest zło? Tu też poproszę o konkrety. rozwiń
Avatar
poker / 3 października 2022 r. o 21:30
Labydnik! PO raz siódmy pytam: co to jest wymyślony przez ciebie " polski katolicyzm ludowy" i " katolicki zasrancen" ? Wiem, że myślenie to nie twoja domena, ale skoro piszesz bo musisz, to odpowiedz, żebym nie musiał już więcej pytać
Była odpowiedź. Jołop nie czyta odpowiedzi, tylko powtarza własne kłamstwa.
 A gdzie jełopie, te odpowiedzi? Bo nie mogę znaleźć... Podpowiedz, please...
Avatar
Labydnik / 3 października 2022 r. o 21:27
Labydnik! PO raz siódmy pytam: co to jest wymyślony przez ciebie " polski katolicyzm ludowy" i " katolicki zasrancen" ? Wiem, że myślenie to nie twoja domena, ale skoro piszesz bo musisz, to odpowiedz, żebym nie musiał już więcej pytać
 Była odpowiedź. Jołop nie czyta odpowiedzi, tylko powtarza własne kłamstwa.
Avatar
poker / 3 października 2022 r. o 21:08
Labydnik! PO raz siódmy pytam: co to jest wymyślony przez ciebie " polski katolicyzm ludowy" i " katolicki zasrancen" ? Wiem, że myślenie to nie twoja domena, ale skoro piszesz bo musisz, to odpowiedz, żebym nie musiał już więcej pytać
Avatar
poker / 3 października 2022 r. o 20:55
Zachęcam do sięgnięcia po GW. Nie wiem, co tam się dzieje, ale tekst o Homo Komando zwala z nóg. I najciekawsza informacja: ruski człowiek, niejaki Kramek, mąż Kozłowskiej, który namawiał do puczu w Polsce, znalazł się w kierownictwie Homo Komando.
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego

Poznali się w internecie, a na pierwszej randce w ciepły letni dzień poszli na lody. Agata i Grzegorz zajęli pierwsze miejsce w plebiscycie „Ślub Marzeń” organizowanym przez Dziennik Wchodni we współpracy z salonem sukni ślubnych Lanesta. W nagrodę otrzymali voucher na zakup sukni ślubnej o wartości 3 tys. zł. Zwycięska para otrzymała 49 proc. wszystkich głosów.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]

Polski Cukier Start Lublin przełamał serię porażek i pokonał King Szczecin

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy
PDPZ 2022

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy

Płyty z autografami muzyków, pamiątki od sportowców czy dzieła sztuki będzie można dziś nabyć w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na rzecz akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. To kolejna odsłona wyjątkowej „aukcji”, której uczestnicy licytować mogą nie za pieniądze, ale przede wszystkim za produkty spożywcze. Początek o godz. 15.30.

Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie. Był też Święty Mikołaj

Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie. Był też Święty Mikołaj

Na poniedziałek zaplanowano pierwsze zajęcia w Środowiskowym Centrum Seniorów, które powstało w budynku podstawówki przy ul. Śliwińskiego. Starsi mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać tu czas, korzystając m.in. z ćwiczeń.

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej
zdjęcia
galeria

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej

Już nie przy ul. Szczerbowskiego, na piętrze u strażaków, tylko w samodzielnym budynku przy ul. Wojciechowskiej 1. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Dyspozytorni Medycznej w Lublinie od 1 grudnia pracują już w nowym miejscu.

Lubelskie. Bakterie coli w wodociągu. Wyszło to w próbkach pobranych w Biedronce

Lubelskie. Bakterie coli w wodociągu. Wyszło to w próbkach pobranych w Biedronce

Puławski sanepid poinformował o zanieczyszczeniu wody z wodociągu w Wierzchoniowie. Pobrane próbki wykazały obecność bakterii z grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia.

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Rozmowa z Pawłem Brzuszkiewiczem, prezesem Lublinianki

Świerk ma być w tym roku królem rozdania. Sprawdzamy ceny choinek w Lublinie

Świerk ma być w tym roku królem rozdania. Sprawdzamy ceny choinek w Lublinie

Sprzedawcy choinek mówią, że starają się trzymać ceny w ryzach, ale i tak jest drożej. A jeśli chodzi o trendy w choinkowej modzie, to świerki z plantacji mają przyćmić najpiękniejsze jodły.

Świetny występ bokserek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w Zabrzu

Świetny występ bokserek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w Zabrzu

W finałowej gali mogliśmy zobaczyć dwie zawodniczki z naszego regionu – Sandrę Bobowicz i Julię Szeremetę

Minister środowiska o elektrowni atomowej. Wskazuje na wieś w Lubelskiem
zdjęcia
galeria

Minister środowiska o elektrowni atomowej. Wskazuje na wieś w Lubelskiem

Wkrótce zostanie wskazana lokalizacja dla kolejnej elektrowni jądrowej. Na liście - ale nic nie jest przesądzone - jest miejscowość w Lubelskiem. Podczas Konwentu Marszałków Województw RP w Lublinie była też mowa o bezpieczeństwie żywnościowym.

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku? Nie tylko hasło "Putin"
Ranking
galeria

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku? Nie tylko hasło "Putin"

Najpopularniejsza wyszukiwarka świata przedstawia raport za 2022 roku. Prezentuje hasła, które były najczęściej wyszukiwane.

Marszałek chce odwołać dyrektora najlepszego szpitala w województwie

Marszałek chce odwołać dyrektora najlepszego szpitala w województwie

Ważą się losy Adama Chodzińskiego. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego może stracić stanowisko, bo marszałek województwa lubelskiego stracił do niego zaufanie m.in. wskutek pogorszenia sytuacji finansowej placówki.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium