Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

9 września 2021 r.
6:36

Pracują za dużo, zarabiają za mało. Co najmniej kilkuset medyków z Lubelskiego jedzie na wielki protest

81 13 A A
Pielęgniarki podczas majowego protestu w Warszawie
Pielęgniarki podczas majowego protestu w Warszawie (fot. Jacek Szydłowski / archiwum)

Praca ponad siły i zbyt niskie wynagrodzenia. Medycy mają dość i w sobotę wyjdą na ulicę. Do Warszawy z całej Polski, również z województwa lubelskiego, przyjadą m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, czy fizjoterapeuci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na sobotni wspólny protest medyków, jedzie ponad 500 pielęgniarek i położnych z województwa lubelskiego. Żądają, podobnie jak przedstawiciele innych zawodów medycznych, zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych, która obowiązuje od 1 lipca.

– Pomija ona doświadczenie i kwalifikacje personelu medycznego. Minimalne wynagrodzenie dla pielęgniarki wchodzącej do systemu to 3772 zł brutto, co przy 160 godzinach pracy miesięcznie daje stawkę 23,50 zł za godzinę. Z kolei dla pielęgniarki z 30-letnim doświadczeniem stawka minimalna to 4186 zł brutto czyli 26,00 zł za godzinę – zwraca uwagę Dorota Ronek, wiceprzewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Dodaje: – Tymczasem np. w Niemczech stawki dla pielęgniarek są nieporównywalnie wyższe. Od 2017 roku minimalna stawka wynagrodzenia to 8,84 euro czyli ok. 39,90 zł za godzinę.

Pielęgniarki skarżą się też na przepracowanie. – Pracując nawet 300 godzin w miesiącu pielęgniarki i położne narażają zdrowie swoje i pacjentów, którymi się opiekują – podkreśla Dorota Ronek. Dodaje, że konieczne jest wprowadzenie urlopu dla poratowania zdrowia dla medyków pracujących w systemie zmianowym oraz dodatku motywacyjnego dla emerytowanych medyków pracujących w publicznej ochronie zdrowia.

Na przepracowanie narzekają też lekarze.

– Medycy pracują znacznie ponad normalny czas pracy, nawet z ustawowo dopuszczanymi nadgodzinami. Są do tego zmuszeni, bo zwyczajnie brakuje kadry – podkreśla Jakub Kosikowski, lekarz rezydent z województwa lubelskiego. – Dlatego młodzi ludzie tracą zainteresowanie zawodem pielęgniarki, ratownika medycznego czy fizjoterapeuty. Za chwilę tych zawodów nie będzie miał kto wykonywać. I nie chodzi tu tylko o wynagrodzenia, ale też o system oparty na pracę ponad siły. A to się nie zmieni, dopóki nie będzie więcej kadry i tu koło się zamyka – zwraca uwagę lekarz.

Zaznacza, że dodatkowy problem to biurokracja. – Lekarz poświęca obecnie nawet 70-80 proc. czasu na wypełnianie dokumentacji, zamiast skupić się na pacjencie – podkreśla Kosikowski. – Braki w finansowaniu ochrony zdrowia, a przez to niedobór personelu medycznego, to jedne z najważniejszych problemów, które nadal nierozwiązane doprowadziły do sobotniego protestu. Nie da się ich rozwiązać jedną ustawą.

– Różnice w wynagrodzeniach ratowników medycznych w poszczególnych stacjach w województwie lubelskim, a także innych częściach kraju to nawet 1000-1500 złotych. To absurd, bo każdy ratownik w Lublinie, Warszawie czy Poznaniu wykonuje dokładnie takie same procedury medyczne oraz ratunkowe i musi być gotowy na wyjazd do pacjenta non stop – zaznacza Dariusz Gruda, ratownik medyczny z Lublina i przewodniczący Polskiego Związku Ratowników Medycznych. – Trudno się więc dziwić, że ratownicy tracą cierpliwość i chcą protestować. Wystarczy przykład: w naszym województwie rozpiętość wynagrodzeń zasadniczych to 3800-4800 zł brutto, a w Poznaniu czy Szczecinie dochodzą one nawet do 5000 zł brutto. To nie tylko niezrozumienie ze strony szefów poszczególnych jednostek pogotowia, ale też - jeśli mówimy o różnicach płac w obrębie jednej stacji - ewidentne łamanie Kodeksu Pracy – podkreśla przewodniczący.

Tłumaczy, że podczas sobotniego protestu ratownicy będą walczyć przede wszystkim o ujednolicenie wynagrodzeń. – Solidaryzujemy się też z innymi zawodami medycznymi, bo razem tworzymy ochronę zdrowia. Cały czas jeszcze liczymy też, że w końcu rozmowy z resortem zdrowia przyniosą w końcu jakieś wymierne skutki finansowe i rozwiązania systemowe – zaznacza Gruda.

Po manifestacji powstanie Białe Miasteczko 2.0., które organizuje Porozumienie Rezydentów razem z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy. Codziennie (przynajmniej przez tydzień) będą się tam odbywać m.in. wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne na temat sytuacji w ochronie zdrowia. Medycy liczą na odzew ze strony rządu i rozpoczęcie rozmów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:55
+8
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i  diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
My tak. Dlatego się szczepimy. Ty masz to w doopie, nie szczepisz się, prowadzisz akcję antyszczepionkową i jeszcze śmiesz zabierać głos w sprawie leczenia?
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:54
+5
PeeKooLSKA ze szpiclem kramkiem znowu będzie ciągnąć druta na granicy w Usnarzu?
Co to ma do komentowanego artykułu, matołku?
Avatar
AaronSzechter / 9 września 2021 r. o 07:22
+5
lekarze mogliby uniknąć przepracowania gdyby nie pracowali na kilku etatach (naraz), ale kasa łatwa, więc pracują i pracować będą niezależnie od wynagrodzenia.
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:59
+4
Z pielęgniarkami i przedstawicielami innych zawodów medycznych się zgadzam, ale co do lekarzy mam pewne wątpliwości. Nie mam nic przeciwko ich nadgodzinom, czy pracy w różnych placówkach, ale jak już są w przychodni państwowej, na które wszyscy płacimy składki, to niech przyjmują długo i namiętnie, a nie przez 2-3 godziny, i tak nierzadko się spóźniając. Gdyby w przychodni taki lekarz pracował przez 8 godzin, to może nie byłoby takich kolejek do specjalistów. OK, nawet nie musi codziennie, niech pracuje tak 2-3 dni w tygodniu, a pozostałe dni niech pracuje w szpitalu. Ale niech będzie dostępny. Tylko że nikomu tutaj, może poza pacjentami, nie zależy na uzdrowieniu sytuacji. A jeszcze debilny PiS wysyła medyków za granicę mówiąc im "niech jadą".
Z pielęgniarkami i przedstawicielami innych zawodów medycznych się zgadzam, ale co do lekarzy mam pewne wątpliwości. Nie mam nic przeciwko ich nadgodzinom, czy pracy w różnych placówkach, ale jak już są w przychodni państwowej, na które wszyscy płacimy składki, to niech przyjmują długo i namiętnie, a nie przez 2-3 godziny, i tak nierzadko się spóźniając. Gdyby w przychodni taki lekarz pracował przez 8 godzin, to może nie byłoby takich kolejek do specjalistów. OK, nawet nie musi codziennie, niech pracuje tak 2-3 dni w tygodniu, a pozostałe dn... rozwiń
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 12:49
+3
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i  diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
 To co z tą naturalną odpornością już ją zdobyłeś przez przechorowanie? Pół roku o tym wypisujesz swoje kocopoły.
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 10:36
+3
PeeKooLSKA ze szpiclem kramkiem znowu będzie ciągnąć druta na granicy w Usnarzu?
 Ty masz jakiś fetysz na temat tego ciągnięcia, czy jakieś niespełnione fantazje?
Avatar
_XD_ / 15 września 2021 r. o 12:18
+2
Moja mama jest lekarzem i nie narzeka. Niedługo i tak idzie na emeryturę, także korzysta z ostatnich lat pracy której kochała. Jedyny minus to właśnie jej ciągły brak czasu, na urodziny dostała ode mnie iRobota, aby trochę odciążył ją w obowiązkach domowych.
 Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Tylko tak trochę nie zauważyłaś w czym rzecz. Medycy to nie tylko lekarze w wieku emerytalnym, a między innymi źle opłacane pielęgniarki których średnia wieku przekroczyła 50 lat; ratownicy medyczni, którzy są wyrzuceni poza nawias jakichkolwiek podwyżek płac, bo to "inny zawód medyczny" a kompetencje i odpowiedzialność mają znacznie większą niż pielęgniarka i rehabilitanci którzy są w dokładnie takiej samej sytuacji jak ratownicy. O lekarzach starzystach już nie wspomnę. Ale twoja mama dostała robota. HURRA!
 Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Tylko tak trochę nie zauważyłaś w czym rzecz. Medycy to nie tylko lekarze w wieku emerytalnym, a między innymi źle opłacane pielęgniarki których średnia wieku przekroczyła 50 lat; ratownicy medyczni, którzy są wyrzuceni poza nawias jakichkolwiek podwyżek płac, bo to "inny zawód medyczny" a kompetencje i odpowiedzialność mają znacznie większą niż pielęgniarka i rehabilitanci którzy są w dokładnie takiej samej sytuacji jak ratownicy. O lekarzach starzystach już nie wspomnę. Ale tw... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 12:11
+1
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 10:34
0
lekarze mogliby uniknąć przepracowania gdyby nie pracowali na kilku etatach (naraz), ale kasa łatwa, więc pracują i pracować będą niezależnie od wynagrodzenia.
 Tya. To wtedy dopiero byś srał żarem, że kolejki do lekarzy i że zamykają szpitale.
Avatar
Janusz_Paliwas / 9 września 2021 r. o 07:10
0
Palec pewnej poseł dosadnie pokazał co piss myśli o zdrowiu POlek i POlaków. cytując hryniecką, niech jadą. POlska w ruinie.
Avatar
_XD_ / 15 września 2021 r. o 12:18
+2
Moja mama jest lekarzem i nie narzeka. Niedługo i tak idzie na emeryturę, także korzysta z ostatnich lat pracy której kochała. Jedyny minus to właśnie jej ciągły brak czasu, na urodziny dostała ode mnie iRobota, aby trochę odciążył ją w obowiązkach domowych.
 Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Tylko tak trochę nie zauważyłaś w czym rzecz. Medycy to nie tylko lekarze w wieku emerytalnym, a między innymi źle opłacane pielęgniarki których średnia wieku przekroczyła 50 lat; ratownicy medyczni, którzy są wyrzuceni poza nawias jakichkolwiek podwyżek płac, bo to "inny zawód medyczny" a kompetencje i odpowiedzialność mają znacznie większą niż pielęgniarka i rehabilitanci którzy są w dokładnie takiej samej sytuacji jak ratownicy. O lekarzach starzystach już nie wspomnę. Ale twoja mama dostała robota. HURRA!
 Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Tylko tak trochę nie zauważyłaś w czym rzecz. Medycy to nie tylko lekarze w wieku emerytalnym, a między innymi źle opłacane pielęgniarki których średnia wieku przekroczyła 50 lat; ratownicy medyczni, którzy są wyrzuceni poza nawias jakichkolwiek podwyżek płac, bo to "inny zawód medyczny" a kompetencje i odpowiedzialność mają znacznie większą niż pielęgniarka i rehabilitanci którzy są w dokładnie takiej samej sytuacji jak ratownicy. O lekarzach starzystach już nie wspomnę. Ale tw... rozwiń
Avatar
TamaraPel / 14 września 2021 r. o 15:01
-1
Moja mama jest lekarzem i nie narzeka. Niedługo i tak idzie na emeryturę, także korzysta z ostatnich lat pracy której kochała. Jedyny minus to właśnie jej ciągły brak czasu, na urodziny dostała ode mnie iRobota, aby trochę odciążył ją w obowiązkach domowych.
Avatar
patafilar / 10 września 2021 r. o 10:19
-2
Nie ma rady, trzeba samemu się uodparniać na grypę i inne choroby. Od lat stosuję w swojej diecie soki pełne witamin, które sama robię w wyciskarce wg. zaleceń terapiasokami.pl/odpornosc-soki. Do soków dodaje czosnek i imbir. Oprócz diety hartuję się i uprawiam sport. Unikam spożywania słodyczy i używek. Wszystko to zapewnia mi zdrowie i energię. Jednak najgorszy jest stres, który niszczy wszystko i obniża odporność organizmu, a wtedy już krok do choroby.
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:59
+4
Z pielęgniarkami i przedstawicielami innych zawodów medycznych się zgadzam, ale co do lekarzy mam pewne wątpliwości. Nie mam nic przeciwko ich nadgodzinom, czy pracy w różnych placówkach, ale jak już są w przychodni państwowej, na które wszyscy płacimy składki, to niech przyjmują długo i namiętnie, a nie przez 2-3 godziny, i tak nierzadko się spóźniając. Gdyby w przychodni taki lekarz pracował przez 8 godzin, to może nie byłoby takich kolejek do specjalistów. OK, nawet nie musi codziennie, niech pracuje tak 2-3 dni w tygodniu, a pozostałe dni niech pracuje w szpitalu. Ale niech będzie dostępny. Tylko że nikomu tutaj, może poza pacjentami, nie zależy na uzdrowieniu sytuacji. A jeszcze debilny PiS wysyła medyków za granicę mówiąc im "niech jadą".
Z pielęgniarkami i przedstawicielami innych zawodów medycznych się zgadzam, ale co do lekarzy mam pewne wątpliwości. Nie mam nic przeciwko ich nadgodzinom, czy pracy w różnych placówkach, ale jak już są w przychodni państwowej, na które wszyscy płacimy składki, to niech przyjmują długo i namiętnie, a nie przez 2-3 godziny, i tak nierzadko się spóźniając. Gdyby w przychodni taki lekarz pracował przez 8 godzin, to może nie byłoby takich kolejek do specjalistów. OK, nawet nie musi codziennie, niech pracuje tak 2-3 dni w tygodniu, a pozostałe dn... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:55
+8
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i  diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
My tak. Dlatego się szczepimy. Ty masz to w doopie, nie szczepisz się, prowadzisz akcję antyszczepionkową i jeszcze śmiesz zabierać głos w sprawie leczenia?
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:54
+5
PeeKooLSKA ze szpiclem kramkiem znowu będzie ciągnąć druta na granicy w Usnarzu?
Co to ma do komentowanego artykułu, matołku?
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 12:49
+3
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i  diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
 To co z tą naturalną odpornością już ją zdobyłeś przez przechorowanie? Pół roku o tym wypisujesz swoje kocopoły.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 12:11
+1
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 10:36
+3
PeeKooLSKA ze szpiclem kramkiem znowu będzie ciągnąć druta na granicy w Usnarzu?
 Ty masz jakiś fetysz na temat tego ciągnięcia, czy jakieś niespełnione fantazje?
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 10:34
0
lekarze mogliby uniknąć przepracowania gdyby nie pracowali na kilku etatach (naraz), ale kasa łatwa, więc pracują i pracować będą niezależnie od wynagrodzenia.
 Tya. To wtedy dopiero byś srał żarem, że kolejki do lekarzy i że zamykają szpitale.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczór ze Stanisławem Lemem na UMCS
9 grudnia 2021, 18:00

Wieczór ze Stanisławem Lemem na UMCS

9 grudnia o godz. 18 w Muzeum UMCS (ul. Radziszewskiego 11) zostanie zorganizowany "Wieczór ze Stanisławem Lemem".

Szpital w Międzyrzecu Podlaskim kolejny rok ze stratą

Szpital w Międzyrzecu Podlaskim kolejny rok ze stratą

Szpital powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim z kolejnym programem naprawczym. Powód, to ponad 3 mln zł straty za ubiegły rok. Radni pytają dyrektora, ile jeszcze takich programów trzeba będzie przyjąć.

Strażacy, alpaki, orkiestra i mnóstwo prezentów dla dzieci z lubelskich szpitali
galeria

Strażacy, alpaki, orkiestra i mnóstwo prezentów dla dzieci z lubelskich szpitali

A do tego strażacy i Mikołaj z bajkową świtą – tak wyglądały tegoroczne „Strażackie Mikołajki” w Lublinie.

Próbowała się leczyć atomizerem tlenu. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym, osierociła dwoje małych dzieci

Próbowała się leczyć atomizerem tlenu. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym, osierociła dwoje małych dzieci

Leczą się w domu amantadyną, witaminami albo tlenem w atomizerze. W szczepienia nie wierzą. Do szpitala trafiają często w stanie krytycznym. – Zdarzało się, że umierali na izbie przyjęć. Nie zdążyliśmy ich nawet przyjąć na oddział – opowiada ordynator oddziału covidowego w jednym z lubelskich szpitali.

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. Rozbili rywala zagrywką
galeria

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. Rozbili rywala zagrywką

W 10. kolejce PlusLigi LUK Lublin pokonał Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. MVP wybrany został środkowy gospodarzy Jan Nowakowski

Anna Dąbrowska Wolontariuszką Roku 2021. A lubelskie klasztory przyjmą uchodźców
galeria

Anna Dąbrowska Wolontariuszką Roku 2021. A lubelskie klasztory przyjmą uchodźców

– Jesteście państwo prawdziwą duszą Polski i Polaków i w ogóle człowieczeństwa – usłyszała Anna Dąbrowska, prezeska stowarzyszenia Homo Faber nagrodzona w niedzielę tytułem Wolontariuszki Roku 2021 Lubelszczyzny. Podczas Gali Wolontariatu ogłoszono również, że lubelskie klasztory będą przyjmować uchodźców, a za ich utrzymanie będą płacić m.in. biskupi.

GKS Górnik Łęczna – KKS Czarni Antrans Sosnowiec 1:2. Puchar nie dla nich [ZDJĘCIA]
galeria

GKS Górnik Łęczna – KKS Czarni Antrans Sosnowiec 1:2. Puchar nie dla nich [ZDJĘCIA]

Puchar Polski piłkarek nożnych Górnik Łęczna w dramatycznych okolicznościach przegrywa z Czarnymi Sosnowiec i odpada z rozgrywek już na poziomie 1/16 finału. To oznacza, że w pucharowych zmaganiach województwo lubelskie nie ma już żadnego reprezentanta

Trwa przebudowa Polskiego Cukru Pszczółki Lublin

Trwa przebudowa Polskiego Cukru Pszczółki Lublin

Energa Basket Liga Cleveland Melvin nowym zawodnikiem Polskiego Cukru Pszczółka Start Lublin

Szpitalny Oddział wciąż bez Ratunku. Karetki jadą dalej

Szpitalny Oddział wciąż bez Ratunku. Karetki jadą dalej

Już nie tylko pacjentów z udarami i zawałami, ale też chorych z najcięższymi urazami nie przyjmuje SOR przy Jaczewskiego w Lublinie. Na finał rozmów pracowników z dyrekcją szpitala się nie zanosi.

Skoki narciarskie. W Wiśle znów brakowało błysku

Skoki narciarskie. W Wiśle znów brakowało błysku

Obiecująca sobota i dość blada niedziela – tak można w skrócie podsumować dwa dni rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Reprezentanci Polski wciąż mają problem ze znalezieniem formy i notują przeciętne występy

Handball Stal Mielec – Azoty Puławy 26:34. Zgodnie z planem

Handball Stal Mielec – Azoty Puławy 26:34. Zgodnie z planem

W spotkaniu 12. kolejki PGNiG Superligi Azoty Puławy pokonały Handball Stal Mielec 34:26

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0. Bramkarz rywali rozdawał prezenty
galeria

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0. Bramkarz rywali rozdawał prezenty

Pozytywnym akcentem 2021 rok zakończyli piłkarze Motoru. Drużyna Marka Saganowskiego nie rozegrała może wielkiego spotkania, ale pewnie pokonała Śląsk II Wrocław 2:0. Mimo wszystko kibice i działacze liczyli na więcej, bo żółto-biało-niebiescy przezimują przerwę w rozgrywkach tuż za strefą barażową, na siódmym miejscu w tabeli.

Garbarnia Kraków – Wisła Puławy 2:1. Dziesiąte miejsce na koniec roku

Garbarnia Kraków – Wisła Puławy 2:1. Dziesiąte miejsce na koniec roku

Wisła kończy rok w kiepskich humorach i serię czterech meczów bez zwycięstwa. W niedzielę puławianie musieli uznać wyższość Garbarni Kraków, z którą przegrali na wyjeździe 1:2. W efekcie, na razie zajmują 10 miejsce w tabeli i tracą sześć punktów do strefy barażowej. Mają też tylko osiem „oczek” przewagi nad ostatnim zespołem zagrożonym spadkiem.

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej w postaci szczepionki mieszkańcom Włodawy – wiadomość takiej treści, adresowana do burmistrza, trafiła na skrzynkę mailową Urzędu Miasta. Wiesław Muszyński zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Święty Mikołaj już w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Święty Mikołaj już w Lublinie

Już po raz ósmy ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium