Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

9 września 2021 r.
6:36

Pracują za dużo, zarabiają za mało. Co najmniej kilkuset medyków z Lubelskiego jedzie na wielki protest

81 13 A A
Pielęgniarki podczas majowego protestu w Warszawie
Pielęgniarki podczas majowego protestu w Warszawie (fot. Jacek Szydłowski / archiwum)

Praca ponad siły i zbyt niskie wynagrodzenia. Medycy mają dość i w sobotę wyjdą na ulicę. Do Warszawy z całej Polski, również z województwa lubelskiego, przyjadą m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, czy fizjoterapeuci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na sobotni wspólny protest medyków, jedzie ponad 500 pielęgniarek i położnych z województwa lubelskiego. Żądają, podobnie jak przedstawiciele innych zawodów medycznych, zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych, która obowiązuje od 1 lipca.

– Pomija ona doświadczenie i kwalifikacje personelu medycznego. Minimalne wynagrodzenie dla pielęgniarki wchodzącej do systemu to 3772 zł brutto, co przy 160 godzinach pracy miesięcznie daje stawkę 23,50 zł za godzinę. Z kolei dla pielęgniarki z 30-letnim doświadczeniem stawka minimalna to 4186 zł brutto czyli 26,00 zł za godzinę – zwraca uwagę Dorota Ronek, wiceprzewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Dodaje: – Tymczasem np. w Niemczech stawki dla pielęgniarek są nieporównywalnie wyższe. Od 2017 roku minimalna stawka wynagrodzenia to 8,84 euro czyli ok. 39,90 zł za godzinę.

Pielęgniarki skarżą się też na przepracowanie. – Pracując nawet 300 godzin w miesiącu pielęgniarki i położne narażają zdrowie swoje i pacjentów, którymi się opiekują – podkreśla Dorota Ronek. Dodaje, że konieczne jest wprowadzenie urlopu dla poratowania zdrowia dla medyków pracujących w systemie zmianowym oraz dodatku motywacyjnego dla emerytowanych medyków pracujących w publicznej ochronie zdrowia.

Na przepracowanie narzekają też lekarze.

– Medycy pracują znacznie ponad normalny czas pracy, nawet z ustawowo dopuszczanymi nadgodzinami. Są do tego zmuszeni, bo zwyczajnie brakuje kadry – podkreśla Jakub Kosikowski, lekarz rezydent z województwa lubelskiego. – Dlatego młodzi ludzie tracą zainteresowanie zawodem pielęgniarki, ratownika medycznego czy fizjoterapeuty. Za chwilę tych zawodów nie będzie miał kto wykonywać. I nie chodzi tu tylko o wynagrodzenia, ale też o system oparty na pracę ponad siły. A to się nie zmieni, dopóki nie będzie więcej kadry i tu koło się zamyka – zwraca uwagę lekarz.

Zaznacza, że dodatkowy problem to biurokracja. – Lekarz poświęca obecnie nawet 70-80 proc. czasu na wypełnianie dokumentacji, zamiast skupić się na pacjencie – podkreśla Kosikowski. – Braki w finansowaniu ochrony zdrowia, a przez to niedobór personelu medycznego, to jedne z najważniejszych problemów, które nadal nierozwiązane doprowadziły do sobotniego protestu. Nie da się ich rozwiązać jedną ustawą.

– Różnice w wynagrodzeniach ratowników medycznych w poszczególnych stacjach w województwie lubelskim, a także innych częściach kraju to nawet 1000-1500 złotych. To absurd, bo każdy ratownik w Lublinie, Warszawie czy Poznaniu wykonuje dokładnie takie same procedury medyczne oraz ratunkowe i musi być gotowy na wyjazd do pacjenta non stop – zaznacza Dariusz Gruda, ratownik medyczny z Lublina i przewodniczący Polskiego Związku Ratowników Medycznych. – Trudno się więc dziwić, że ratownicy tracą cierpliwość i chcą protestować. Wystarczy przykład: w naszym województwie rozpiętość wynagrodzeń zasadniczych to 3800-4800 zł brutto, a w Poznaniu czy Szczecinie dochodzą one nawet do 5000 zł brutto. To nie tylko niezrozumienie ze strony szefów poszczególnych jednostek pogotowia, ale też - jeśli mówimy o różnicach płac w obrębie jednej stacji - ewidentne łamanie Kodeksu Pracy – podkreśla przewodniczący.

Tłumaczy, że podczas sobotniego protestu ratownicy będą walczyć przede wszystkim o ujednolicenie wynagrodzeń. – Solidaryzujemy się też z innymi zawodami medycznymi, bo razem tworzymy ochronę zdrowia. Cały czas jeszcze liczymy też, że w końcu rozmowy z resortem zdrowia przyniosą w końcu jakieś wymierne skutki finansowe i rozwiązania systemowe – zaznacza Gruda.

Po manifestacji powstanie Białe Miasteczko 2.0., które organizuje Porozumienie Rezydentów razem z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy. Codziennie (przynajmniej przez tydzień) będą się tam odbywać m.in. wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne na temat sytuacji w ochronie zdrowia. Medycy liczą na odzew ze strony rządu i rozpoczęcie rozmów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:55
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i  diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
My tak. Dlatego się szczepimy. Ty masz to w doopie, nie szczepisz się, prowadzisz akcję antyszczepionkową i jeszcze śmiesz zabierać głos w sprawie leczenia?
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:54
PeeKooLSKA ze szpiclem kramkiem znowu będzie ciągnąć druta na granicy w Usnarzu?
Co to ma do komentowanego artykułu, matołku?
Avatar
AaronSzechter / 9 września 2021 r. o 07:22
lekarze mogliby uniknąć przepracowania gdyby nie pracowali na kilku etatach (naraz), ale kasa łatwa, więc pracują i pracować będą niezależnie od wynagrodzenia.
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:59
Z pielęgniarkami i przedstawicielami innych zawodów medycznych się zgadzam, ale co do lekarzy mam pewne wątpliwości. Nie mam nic przeciwko ich nadgodzinom, czy pracy w różnych placówkach, ale jak już są w przychodni państwowej, na które wszyscy płacimy składki, to niech przyjmują długo i namiętnie, a nie przez 2-3 godziny, i tak nierzadko się spóźniając. Gdyby w przychodni taki lekarz pracował przez 8 godzin, to może nie byłoby takich kolejek do specjalistów. OK, nawet nie musi codziennie, niech pracuje tak 2-3 dni w tygodniu, a pozostałe dni niech pracuje w szpitalu. Ale niech będzie dostępny. Tylko że nikomu tutaj, może poza pacjentami, nie zależy na uzdrowieniu sytuacji. A jeszcze debilny PiS wysyła medyków za granicę mówiąc im "niech jadą".
Z pielęgniarkami i przedstawicielami innych zawodów medycznych się zgadzam, ale co do lekarzy mam pewne wątpliwości. Nie mam nic przeciwko ich nadgodzinom, czy pracy w różnych placówkach, ale jak już są w przychodni państwowej, na które wszyscy płacimy składki, to niech przyjmują długo i namiętnie, a nie przez 2-3 godziny, i tak nierzadko się spóźniając. Gdyby w przychodni taki lekarz pracował przez 8 godzin, to może nie byłoby takich kolejek do specjalistów. OK, nawet nie musi codziennie, niech pracuje tak 2-3 dni w tygodniu, a pozostałe dn... rozwiń
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 12:49
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i  diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
 To co z tą naturalną odpornością już ją zdobyłeś przez przechorowanie? Pół roku o tym wypisujesz swoje kocopoły.
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 10:36
PeeKooLSKA ze szpiclem kramkiem znowu będzie ciągnąć druta na granicy w Usnarzu?
 Ty masz jakiś fetysz na temat tego ciągnięcia, czy jakieś niespełnione fantazje?
Avatar
_XD_ / 15 września 2021 r. o 12:18
Moja mama jest lekarzem i nie narzeka. Niedługo i tak idzie na emeryturę, także korzysta z ostatnich lat pracy której kochała. Jedyny minus to właśnie jej ciągły brak czasu, na urodziny dostała ode mnie iRobota, aby trochę odciążył ją w obowiązkach domowych.
 Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Tylko tak trochę nie zauważyłaś w czym rzecz. Medycy to nie tylko lekarze w wieku emerytalnym, a między innymi źle opłacane pielęgniarki których średnia wieku przekroczyła 50 lat; ratownicy medyczni, którzy są wyrzuceni poza nawias jakichkolwiek podwyżek płac, bo to "inny zawód medyczny" a kompetencje i odpowiedzialność mają znacznie większą niż pielęgniarka i rehabilitanci którzy są w dokładnie takiej samej sytuacji jak ratownicy. O lekarzach starzystach już nie wspomnę. Ale twoja mama dostała robota. HURRA!
 Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Tylko tak trochę nie zauważyłaś w czym rzecz. Medycy to nie tylko lekarze w wieku emerytalnym, a między innymi źle opłacane pielęgniarki których średnia wieku przekroczyła 50 lat; ratownicy medyczni, którzy są wyrzuceni poza nawias jakichkolwiek podwyżek płac, bo to "inny zawód medyczny" a kompetencje i odpowiedzialność mają znacznie większą niż pielęgniarka i rehabilitanci którzy są w dokładnie takiej samej sytuacji jak ratownicy. O lekarzach starzystach już nie wspomnę. Ale tw... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 12:11
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 10:34
lekarze mogliby uniknąć przepracowania gdyby nie pracowali na kilku etatach (naraz), ale kasa łatwa, więc pracują i pracować będą niezależnie od wynagrodzenia.
 Tya. To wtedy dopiero byś srał żarem, że kolejki do lekarzy i że zamykają szpitale.
Avatar
Janusz_Paliwas / 9 września 2021 r. o 07:10
Palec pewnej poseł dosadnie pokazał co piss myśli o zdrowiu POlek i POlaków. cytując hryniecką, niech jadą. POlska w ruinie.
Avatar
_XD_ / 15 września 2021 r. o 12:18
Moja mama jest lekarzem i nie narzeka. Niedługo i tak idzie na emeryturę, także korzysta z ostatnich lat pracy której kochała. Jedyny minus to właśnie jej ciągły brak czasu, na urodziny dostała ode mnie iRobota, aby trochę odciążył ją w obowiązkach domowych.
 Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Tylko tak trochę nie zauważyłaś w czym rzecz. Medycy to nie tylko lekarze w wieku emerytalnym, a między innymi źle opłacane pielęgniarki których średnia wieku przekroczyła 50 lat; ratownicy medyczni, którzy są wyrzuceni poza nawias jakichkolwiek podwyżek płac, bo to "inny zawód medyczny" a kompetencje i odpowiedzialność mają znacznie większą niż pielęgniarka i rehabilitanci którzy są w dokładnie takiej samej sytuacji jak ratownicy. O lekarzach starzystach już nie wspomnę. Ale twoja mama dostała robota. HURRA!
 Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Tylko tak trochę nie zauważyłaś w czym rzecz. Medycy to nie tylko lekarze w wieku emerytalnym, a między innymi źle opłacane pielęgniarki których średnia wieku przekroczyła 50 lat; ratownicy medyczni, którzy są wyrzuceni poza nawias jakichkolwiek podwyżek płac, bo to "inny zawód medyczny" a kompetencje i odpowiedzialność mają znacznie większą niż pielęgniarka i rehabilitanci którzy są w dokładnie takiej samej sytuacji jak ratownicy. O lekarzach starzystach już nie wspomnę. Ale tw... rozwiń
Avatar
TamaraPel / 14 września 2021 r. o 15:01
Moja mama jest lekarzem i nie narzeka. Niedługo i tak idzie na emeryturę, także korzysta z ostatnich lat pracy której kochała. Jedyny minus to właśnie jej ciągły brak czasu, na urodziny dostała ode mnie iRobota, aby trochę odciążył ją w obowiązkach domowych.
Avatar
patafilar / 10 września 2021 r. o 10:19
Nie ma rady, trzeba samemu się uodparniać na grypę i inne choroby. Od lat stosuję w swojej diecie soki pełne witamin, które sama robię w wyciskarce wg. zaleceń terapiasokami.pl/odpornosc-soki. Do soków dodaje czosnek i imbir. Oprócz diety hartuję się i uprawiam sport. Unikam spożywania słodyczy i używek. Wszystko to zapewnia mi zdrowie i energię. Jednak najgorszy jest stres, który niszczy wszystko i obniża odporność organizmu, a wtedy już krok do choroby.
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:59
Z pielęgniarkami i przedstawicielami innych zawodów medycznych się zgadzam, ale co do lekarzy mam pewne wątpliwości. Nie mam nic przeciwko ich nadgodzinom, czy pracy w różnych placówkach, ale jak już są w przychodni państwowej, na które wszyscy płacimy składki, to niech przyjmują długo i namiętnie, a nie przez 2-3 godziny, i tak nierzadko się spóźniając. Gdyby w przychodni taki lekarz pracował przez 8 godzin, to może nie byłoby takich kolejek do specjalistów. OK, nawet nie musi codziennie, niech pracuje tak 2-3 dni w tygodniu, a pozostałe dni niech pracuje w szpitalu. Ale niech będzie dostępny. Tylko że nikomu tutaj, może poza pacjentami, nie zależy na uzdrowieniu sytuacji. A jeszcze debilny PiS wysyła medyków za granicę mówiąc im "niech jadą".
Z pielęgniarkami i przedstawicielami innych zawodów medycznych się zgadzam, ale co do lekarzy mam pewne wątpliwości. Nie mam nic przeciwko ich nadgodzinom, czy pracy w różnych placówkach, ale jak już są w przychodni państwowej, na które wszyscy płacimy składki, to niech przyjmują długo i namiętnie, a nie przez 2-3 godziny, i tak nierzadko się spóźniając. Gdyby w przychodni taki lekarz pracował przez 8 godzin, to może nie byłoby takich kolejek do specjalistów. OK, nawet nie musi codziennie, niech pracuje tak 2-3 dni w tygodniu, a pozostałe dn... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:55
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i  diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
My tak. Dlatego się szczepimy. Ty masz to w doopie, nie szczepisz się, prowadzisz akcję antyszczepionkową i jeszcze śmiesz zabierać głos w sprawie leczenia?
Avatar
___K___ / 9 września 2021 r. o 14:54
PeeKooLSKA ze szpiclem kramkiem znowu będzie ciągnąć druta na granicy w Usnarzu?
Co to ma do komentowanego artykułu, matołku?
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 12:49
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i  diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
 To co z tą naturalną odpornością już ją zdobyłeś przez przechorowanie? Pół roku o tym wypisujesz swoje kocopoły.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2021 r. o 12:11
W czasie pandemii , zgodnie z przysiągą HIPOKRATESA, medycy zamykali drzwi przychodni i diagnozowali choroby przez telefon . Efekt jaki mamy, to nadmiarowe zgony w liczbie ponad 100 tys. Pomyśleliscie o tych ludziach i ich rodzinach ?
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 10:36
PeeKooLSKA ze szpiclem kramkiem znowu będzie ciągnąć druta na granicy w Usnarzu?
 Ty masz jakiś fetysz na temat tego ciągnięcia, czy jakieś niespełnione fantazje?
Avatar
_XD_ / 9 września 2021 r. o 10:34
lekarze mogliby uniknąć przepracowania gdyby nie pracowali na kilku etatach (naraz), ale kasa łatwa, więc pracują i pracować będą niezależnie od wynagrodzenia.
 Tya. To wtedy dopiero byś srał żarem, że kolejki do lekarzy i że zamykają szpitale.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Mieszkańcy sołectwa Nadwiślanka przed laty sami pomogli swojej gminie zbudować wodociąg. Teraz za korzystanie z wody płacą dwa razy więcej, niż pozostałe miejscowości, prawie 7 zł za metr. Ich zdaniem to nieuczciwe. Pokazują rachunki i proszą o pomoc.

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

W pięciu meczach Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku padło aż 51 bramek.

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi krajowej od Janowa Lubelskiego do Frampola. Tylko dwie propozycje mieszczą się w budżecie GDDKiA.

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

W środę LUK Lublin podejmie Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza o godz. 18.30.

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Boże Narodzenie już coraz bliżej. Wielkimi krokami nadchodzi czas, w którym obdarowujemy naszych bliskich nietuzinkowymi prezentami. Chcesz w tym roku zaskoczyć rodziców niebanalnymi upominkami, które dostarczą wielu emocji i wzruszeń? W takim razie zamiast perfum, biżuterii i skarpet, podaruj im coś z przygotowanej przez nas listy. Czytaj dalej, aby poznać nasze propozycje na uniwersalne prezenty na święta.

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi
18 grudnia 2022, 14:00

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi

W przedświąteczną niedzielę 18 grudnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców. Do udziału w nim zaprasza burmistrz miasta.

Najlepsza metoda przedłużania włosów – estetyczna i wygodna

Najlepsza metoda przedłużania włosów – estetyczna i wygodna

Posiadanie naturalnych gęstych i długich włosów to cel wielu kobiet. Jednak nie zawsze jest to cel, który łatwo można osiągnąć. Przedłużanie włosów to sposób, by sobie w tym dopomóc i zadbać nie tylko o atrakcyjny wygląd, ale i o dobre samopoczucie psychiczne.

Zamość. Z kolędą przez Polskę. Zamojszczyzna zaprasza na koncert
30 grudnia 2022, 18:00

Zamość. Z kolędą przez Polskę. Zamojszczyzna zaprasza na koncert

Do koncertu jest jeszcze sporo czasu, ale bilety już są w sprzedaży. Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna zaprasza na wspólną podróż "Z kolędą przez Polskę".

Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej w Chatce Żaka
14 grudnia 2022, 12:00

Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej w Chatce Żaka

W dniach 14-15 grudnia (godz. 12-19) w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędą się Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej.

Prezydent Lublina chce iść do sądu. Chodzi o atrakcyjną działkę

Prezydent Lublina chce iść do sądu. Chodzi o atrakcyjną działkę

Czy między siedzibą ZUS a nowymi biurowcami będą mogły powstać mieszkania? O tym może zdecydować sąd. Prezydent proponuje Radzie Miasta zaskarżenie decyzji wojewody, który orzekł, że zgoda na 70 proc. mieszkań w obszarze usług narusza prawo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium