Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Huta szkła, kopalnia piasku, zakłady produkcyjne oraz ośrodek badawczo-rozwojowy powstaną w Leszkowicach (pow. lubartowski) na części terenu, na którym kiedyś miało powstać lotnisko. Pracę znajdzie tu co najmniej 350 osób.
W podlubelskich Niemcach powstanie zakład produkujący meble. Na inwestorów czeka też 18 hektarów przy ul. Przemysłowej. Ma tu powstać miasteczko przemysłowo-logistyczne
Inwestycje warte ponad 108 mln zł i zatrudnienie 16 nowych pracowników to kolejne plany Polskich Zakładów Zbożowych Lubella na terenie Podstrefy Lublin
W parku handlowym na Węglinie rozpoczęła się kolejna inwestycja. Swój sklep sportowy buduje tam sieć Decathlon. W planie jest jeszcze pasaż handlowy
Blachodachówki, inteligentne okna i żaluzje przetwarzające energię słoneczną na prąd będą powstawać w Lublinie. 12 mln dotacji na ten cel dostała firma Electrotile.
Jedni czekają na 10 tys., drudzy nawet na 200 tys. złotych. Spółka FTK w Krasnymstawie jest winna plantatorom tytoniu prawie 6 milionów złotych.
Zaczynali od paczek wysyłanych busem, przepakowywania tirów na tyłach sklepu i magazynu pod gołym niebem. Dziś Paweł Wójciak i Grzegorz Cioczek prowadzą jedną z największych firm eksportujących na Zachód polską żywność – Mastermedia
Niepotrzebne worki foliowe na opakowania produktów miesiącami zalegały w magazynach Zakładów Azotowych Puławy. Ich wyprodukowanie oraz składowanie kosztowało milion złotych. Sprawę bada puławska prokuratura
Związkowcy z puławskich Azotów krytykują działania zarządu Grupy Azoty. Nie podoba im się najnowszy plan przeniesienia do Tarnowa ośrodka zarządzającego sprzedażą towarów. Uważają, że to uderzy w państwowego dystrybutora nawozów, spółkę Agrochem.
Na trudnym rynku, zdominowanym przez wielkie światowe koncerny, lubelska BioMaxima radzi sobie coraz lepiej. Swoje testy medyczne sprzedaje do szpitali i laboratoriów w 60 krajach
MON powołał dwa zespoły negocjacyjne, które mają przygotować i poprowadzić negocjacje offsetowe. Jest to drugi etap przetargu. Decyzja o zakupie nowych śmigłowców dla sił specjalnych i marynarki może zapaść w tym roku.
Zdobywca III miejsca i nagrody internautów w ubiegłorocznym konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Lubelszczyzny. Zdobywca tytułu Marka Lubelskie w 2016 r. Ambasador Wschodu 2015. Nominacja w plebiscycie Polacy z Werwą PKN Orlen. Nagrody i tytuły można mnożyć. Apartamenty „W Drzewach” w nałęczowskich wąwozach podbiły już nie tylko serca klientów, ale także zostały zauważone i wielokrotnie uhonorowane.
Aż 22 mln zł zapłaciła za 75 proc. udziałów w lubelskim serwisie nocowanie.pl Grupa Wirtualna Polska. Jak do tego doszło, że lokalna marka w ciągu 12 lat stała się ogólnopolskim dużym graczem na rynku pośrednictwa w usługach hotelowych i pensjonatowych?
„Dlaczego? Brak nowych miejsc pracy, Terespol ma najwyższe podatki w kraju” – takie hasła widnieją na 20 banerach, które w mieście rozwiesili miejscowi przedsiębiorcy
Na 1,84 mln działających w Polsce firm na koniec 2016 roku aż 96 proc. z nich to mikroprzedsiębiorstwa. Udział w tworzeniu PKB mikro i małych firm wynosi już prawie 40 proc. Imponująco wygląda również ich wpływ na zatrudnienie. W najmniejszych, często rodzinnych i jednoosobowych firmach, pracuje już nieco ponad 50 proc. wszystkich zatrudnionych, co daje ponad 4,5 mln osób.
Centrum Spotkania Kultur ogłosiło przetarg na wyłonienie operatora prowadzącego salon fryzjerski w siedzibie instytucji.
Możemy stracić część naszych dochodów, a nawet zostać zmuszeni do zaprzestania działalności – mówią hodowcy ryb z województwa lubelskiego. Chodzi o zapowiadane zmiany w dzieleniu dotacji unijnych dla gospodarstw rybackich. A w tej branży pracuje w naszym regionie 3 tys. osób
To może być rewolucja w rolnictwie. Lubelska firma NexBio szykuje się do wprowadzenia na rynek urządzenia, które pozwoli na wykrywanie chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium. I już zgarnia nagrody w prestiżowych konkursach.
W tegorocznej, XV edycji konkursu, tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy” otrzymało 70 urzędów, wskazanych przez przedsiębiorców – najwięcej w województwie mazowieckim (13), śląskim (7), zachodniopomorskim (6) oraz lubelskim (6). Zwyciężyły Urzędy Skarbowe w Legnicy, Świdnicy i Jaworze.
Puławska firma Ruke, znana do niedawna jako Szkło-Lux zapowiada rozbudowę hal produkcyjnych i zatrudnienie nowych pracowników. Do końca roku powierzchnia hal ma wzrosnąć z 3 do 4 tysięcy mkw.
Nowy budynek widać chociażby z okien pociągu z Lublina do Warszawy. Olbrzymia konstrukcja wyrasta ponad korony drzew. Szefowie Lubelli podkreślają jednak, że o sukcesie firmy nie decydują wyłącznie inwestycje, ale także dobra współpraca z dostawcami gwarantującymi najlepszy surowiec do makaronów. Najlepszy, bo pochodzący z Lubelszczyzny.
Rozmowa z Markiem Goliszewskim, założycielem i prezesem Business Centre Club skupiającego blisko dwa tysiące firm i przedsiębiorców zatrudniających około 600 tys. pracowników rozmawiamy o szansach i zagrożeniach dla przedsiębiorców nie tylko z Lubelskiego.
Zaczynali od jednego modelu damskiej rękawicy motocyklowej, który po długich negocjacjach trafił na sklepowe półki. Dzisiaj puławska Shima to jeden z największych producentów odzieży motocyklowej w Europie, której rękawice, buty, kurtki i kombinezony zamawia już cały świat.
Zaczynali na studiach, dzisiaj mają tysiące klientów z całego świata. Na polskim rynku nikt z nimi nie może konkurować. Tyle że polski rynek im nie wystarcza, chcą sięgnąć w każdy zakątek Europy. A wszystko zaczęło się od prezentu dla koleżanki…
Jako pierwsze uruchomiono linie produkujące karmelki. Wkrótce ruszy wyrób pralinek, cukierków czekoladowych oraz galaretek. Na sklepowe półki trafią one najpóźniej we wrześniu.