Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
27 lipca o godz. 20 przed Zamkiem Lubelskim rozpocznie się spacer tematyczny Starym Miastem organizowany przez PTTK Lublin.
Wydarzenia kulturalne w weekend 27-28 lipca w Kazimierzu Dolnym
W lipcu miłośnicy literatury w Kazimierzu Dolnym Spotkają się 27 dnia miesiąca o godz. 16 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12). Najbliższa Sobota literacka poświęcona będzie "Spowiedzi" Calka Perechodnika.
Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" zostanie otwarta wystawa "Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii". Ekspozycja będzie dostępna w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) od 27 lipca. Wernisaż zaplanowano na godz. 12.
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na kolejną edycję Centralnego Placu Zabaw - specjalnej przestrzeni dla mieszkańców Lublina, gdzie w wakacyjne weekendy będą mogli posłuchać dobrej muzyki, uczestniczyć w ciekawych warsztatach i projektach. W programie atrakcje dla uczestników w każdym wieku. Tegoroczną edycję projektu, który potrwa aż do 1 września, otworzy koncert formacji Bokka zorganizowany 27 lipca.
W dniach 27-28 lipca w Hotelu Victoria (ul. Narutowicza 58/60) w Lublinie spotkają się miłośnicy legendarnej grupy The Beatles z całego świata! To będzie już czwarta edycja zlotu organizowanego przez Fan Club The Beatles w Lublinie - Reaktywacja.
Ratusz podzielił miejskie dotacje do wydarzeń i innych przedsięwzięć kulturalnych
27 lipca, w trakcie Carnavalu Sztukmistrzów, wystartuje I edycja Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Przed nami cztery wydarzenia nawiązujące do tradycji Lublina.
22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.
Muzeum Wsi Lubelskie zaprasza na pokazy tradycyjnego żniwowania. Wydarzenie rozpocznie się 21 lipca o godz. 11. Poznamy tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, podbierania sierpem, robienia powróseł i formowania snopków.
Centrum Informacji Turystycznej w Puławach zaprasza na spływ kajakowy po rzece Wieprz, który odbędzie się w niedzielę, 21 lipca.
W najbliższy weekend 20-21 lipca odbędzie się wielkie święto Janowca. Na tamtejszym Zamku będzie nas czekać dwa dni atrakcji dla całych rodzin. Gwiazdą imprezy będzie zespół Mafia.
Pamiętacie smak chleba z „geesu” czy domowego makaronu w niedzielnym rosole? Można to sobie przypomnieć w niedzielę, 21 lipca, w Ludwinie. Kalorie będzie można spalić na wieczornej potańcówce.
20 lipca o godz. 13 rozpocznie się świętowanie w Kośminie. W programie m.in. spływ kajakowy i festyn rodzinny w stylu retro.
Galeria Muzealna Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim (ul. Sukiennicza) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Daniela Mroza. Otwarcie ekspozycji nastąpi 19 lipca o godz. 18.
Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza do udziału w marszu szlakiem ostatniego transportu z Majdanka na trasie Majdanek-Krężnica Jara (17 km). Marsz rozpocznie się 20 lipca o godz. 9 przed budynkiem Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku.
Już 20 lipca o godz. 15 W Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się Holi Festival, czyli kolejne święto kolorów w Lublinie.
Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zaprasza na wystawę "Dzieła utracone - Z przeszłości w przyszłość poprzez teraźniejszość". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 19 lipca o godz. 18 w Galerii WOK (ul. Dolna Panny Marii 3).
Już 17. raz pierwsza lipcowa pełnia Księżyca wyznacza czas specjalnego spaceru. We wtorek o godz. 19 w poetycką wyprawę wyruszą w Lublinie uczestnicy „Spaceru z Czechowiczem”.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W dniach 16-17 lipca będą miały miejsce uroczystości, spotkania i projekcja filmowa.
Dzieci mogły nie tylko się bawić, ale także oglądać spektakle teatralne przygotowane specjalnie dla nich. Druga odsłona dzielnicowego pikniku teatralnego już za nami. Tym razem Centrum Kultury w Lublinie zaprosiło najmłodszych i ich rodziców do wąwozu na LSM.
PTTK Lublin zaprasza na spacer tematyczny "Zabytki Dziedzictwa Europejskiego - wydarzenia, miejsca", który zostanie zorganizowany 13 lipca o godz. 11. Start na placu Zamkowym.
W sobotę, 13 lipca o godz. 13 na Krużgankach Klasztoru Ojców Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej kazimierzakom, członkom Polskiej Organizacji Wojskowej.
Dziś w tym miejscu jest siatka pól, nowe domy, a w lasach skryte krzyże. Szykuje się wielka rekonstrukcja wydarzeń, które rozegrały się tu na początku II wojny światowej. Organizatorzy spodziewają się kilku setek rekonstruktorów największej bitwy pancernej Wojny Obronnej 1939 r.
W tym roku obchodzimy 39. rocznicę Lubelskiego Lipca’ 80. Organizatorzy zaczynających się w czwartek uroczystości już myślą o przyszłorocznej, okrągłej rocznicy i organizacji muzeum Lubelskiego Lipca. Zbierają pamiątki i wspomnienia.