Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

7 stycznia 2022 r.
9:58

Premier Morawiecki zapowiada, że benzyna ma kosztować 5 zł

Autor: Zdjęcie autora sko
87 8 A A
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki (fot. Jacek Szydłowski)

Szef rządu ogłosił powstanie kolejnej tarczy antyinflacyjnej. Dzięki niej mają spaść ceny paliwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsza tarcza zmniejszyła VAT i opłatę paliwową, co skutkuje tym, że na stacjach ceny są (zależy to jednak od sprzedawcy) od 20-30 grosze niższe niż jeszcze na początku grudnia. Teraz Mateusz Morawiecki zapowiada kolejne działania.

– W przyszłym tygodniu ogłosimy Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy – mówi szef rządu w wywiadzie udzielonym Interii.

Dodaje, że dzięki temu cena paliwa powinna wynieść około 5 złotych. –Pamiętajmy, że na początku grudnia 2021 r. litr kosztował już ponad 6 zł. Najpierw był pierwszy ruch, cena spadła zgodnie z zapowiedziami do ok. 5,70 zł, a teraz obniżymy ją o kolejne 60-70 groszy. To kolejne zapowiadane przez nas działanie, które ma pomóc w codzienności polskim rodzinom i polskim przedsiębiorcom. Cena paliwa przekłada się przecież na zdecydowaną większość cen – mówi Morawiecki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 7 stycznia 2022 r. o 10:06
+18
Tak, tak..... I jeszcze 3 miliony mieszkań i 10 milionów samochodów. No chyba że szejków podsłuc***ą z OPEC pegasusem i stąd te wieści. Partia PiS (Pegasus i Szpiegowanie) obiecuje..... Hahaha
Avatar
___K___ / 7 stycznia 2022 r. o 10:55
+15
A z czego pan premier uzupełni dziurę w budżecie spowodowaną obniżeniem VAT-u na paliwa? Dociśnie nas podatkami wielokrotnie wyższymi na inne produkty?
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2022 r. o 11:02
+11
Ale nie dodał że za pół litra... POlska w ruinie !!
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 7 stycznia 2022 r. o 17:55
+4
Ta benzyna będzie po 5 złotych, ale do wyborów. Po już zdrożeje o 500 %. Dodatkowo wszyscy co zarabiają powyżej 5000 zł brutto, Tak dostana po kieszeni, że dziadów z nich zrobią. Przecież z czegoś trzeba utrzymywać "tą niepracującą patologię - głosującą na PiS".
Avatar
___K___ / 10 stycznia 2022 r. o 14:06
0
Ta benzyna będzie po 5 złotych, ale do wyborów. Po już zdrożeje o 500 %.  Dodatkowo wszyscy co zarabiają powyżej 5000 zł brutto, Tak dostana po kieszeni, że dziadów z nich zrobią. Przecież z czegoś trzeba utrzymywać "tą niepracującą patologię - głosującą na PiS".
Ale pinćset plus starzy na ciebie bierą;) patologu, wtedy wam PiS już nie przeszkadza. Beka z takich kretynów
A to co - 500+ ma być tylko dla proPiSowskiej patologii? Jak się zrzucam na to świadczenie w niemałych podatkach, to mam większe moralne prawo do pobierania tej kasy, niż proPiSowskie nieroby. I kto tu jest kretynem?
A to co - 500+ ma być tylko dla proPiSowskiej patologii? Jak się zrzucam na to świadczenie w niemałych podatkach, to mam większe moralne prawo do pobierania tej kasy, niż proPiSowskie nieroby. I kto tu jest kretynem? rozwiń
Avatar
Wielejebny / 9 stycznia 2022 r. o 13:03
0
Ta benzyna będzie po 5 złotych, ale do wyborów. Po już zdrożeje o 500 %.  Dodatkowo wszyscy co zarabiają powyżej 5000 zł brutto, Tak dostana po kieszeni, że dziadów z nich zrobią. Przecież z czegoś trzeba utrzymywać "tą niepracującą patologię - głosującą na PiS".
 Ale pinćset plus starzy na ciebie bierą;) patologu, wtedy wam PiS już nie przeszkadza. Beka z takich kretynów
Avatar
poker / 7 stycznia 2022 r. o 20:08
-1
Ale nie dodał że za pół litra... POlska w ruinie !!
 Cytujesz PO. Wiesz o tym?
Avatar
Sir_Fred / 7 stycznia 2022 r. o 12:28
-14
Spoko, tuskowcy jak dojdą do koryta to pińćset plusy będą drałować pieszkom bo wacha będzie po 9,6 zeta
Avatar
___K___ / 10 stycznia 2022 r. o 14:06
0
Ta benzyna będzie po 5 złotych, ale do wyborów. Po już zdrożeje o 500 %.  Dodatkowo wszyscy co zarabiają powyżej 5000 zł brutto, Tak dostana po kieszeni, że dziadów z nich zrobią. Przecież z czegoś trzeba utrzymywać "tą niepracującą patologię - głosującą na PiS".
Ale pinćset plus starzy na ciebie bierą;) patologu, wtedy wam PiS już nie przeszkadza. Beka z takich kretynów
A to co - 500+ ma być tylko dla proPiSowskiej patologii? Jak się zrzucam na to świadczenie w niemałych podatkach, to mam większe moralne prawo do pobierania tej kasy, niż proPiSowskie nieroby. I kto tu jest kretynem?
A to co - 500+ ma być tylko dla proPiSowskiej patologii? Jak się zrzucam na to świadczenie w niemałych podatkach, to mam większe moralne prawo do pobierania tej kasy, niż proPiSowskie nieroby. I kto tu jest kretynem? rozwiń
Avatar
Wielejebny / 9 stycznia 2022 r. o 13:03
0
Ta benzyna będzie po 5 złotych, ale do wyborów. Po już zdrożeje o 500 %.  Dodatkowo wszyscy co zarabiają powyżej 5000 zł brutto, Tak dostana po kieszeni, że dziadów z nich zrobią. Przecież z czegoś trzeba utrzymywać "tą niepracującą patologię - głosującą na PiS".
 Ale pinćset plus starzy na ciebie bierą;) patologu, wtedy wam PiS już nie przeszkadza. Beka z takich kretynów
Avatar
poker / 7 stycznia 2022 r. o 20:08
-1
Ale nie dodał że za pół litra... POlska w ruinie !!
 Cytujesz PO. Wiesz o tym?
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 7 stycznia 2022 r. o 17:55
+4
Ta benzyna będzie po 5 złotych, ale do wyborów. Po już zdrożeje o 500 %. Dodatkowo wszyscy co zarabiają powyżej 5000 zł brutto, Tak dostana po kieszeni, że dziadów z nich zrobią. Przecież z czegoś trzeba utrzymywać "tą niepracującą patologię - głosującą na PiS".
Avatar
Sir_Fred / 7 stycznia 2022 r. o 12:28
-14
Spoko, tuskowcy jak dojdą do koryta to pińćset plusy będą drałować pieszkom bo wacha będzie po 9,6 zeta
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2022 r. o 11:02
+11
Ale nie dodał że za pół litra... POlska w ruinie !!
Avatar
___K___ / 7 stycznia 2022 r. o 10:55
+15
A z czego pan premier uzupełni dziurę w budżecie spowodowaną obniżeniem VAT-u na paliwa? Dociśnie nas podatkami wielokrotnie wyższymi na inne produkty?
Avatar
Kroll / 7 stycznia 2022 r. o 10:06
+18
Tak, tak..... I jeszcze 3 miliony mieszkań i 10 milionów samochodów. No chyba że szejków podsłuc***ą z OPEC pegasusem i stąd te wieści. Partia PiS (Pegasus i Szpiegowanie) obiecuje..... Hahaha
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"
galeria

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"

Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata
film

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata

– Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty przyjaciel, fantastyczny raper, legenda lubelskiego hip hopu – żegna artystę producent medyczny.

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji
film

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej efektowną wygraną z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek Maciej Gostomski i spółka zameldowali się w klubie skąd wyruszyli na zgrupowanie do tureckiej Antalyi

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe
21 stycznia 2022, 19:00

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty karnawałowe, podczas których będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej. Wydarzenia odbędą się 21 stycznia o godz. 19 i 22 stycznia o godz. 18.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała w poniedziałek poznańska prokuratura. W ub. tygodniu zatrzymano w tej sprawie łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Licząca ok. trzech tysięcy ferma norek w Starym Zadybiu w powiecie ryckim została objęta kwarantanną po tym jak badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osobników. Izolacja zwierząt potrwa 90 dni.

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

O „wzmożoną czujność” prosi mieszkańców Kamil Rarak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Niemce. Apel radnego ma związek z włamaniami do domów w podlubelskich miejscowościach.

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
20 stycznia 2022, 18:00

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

Od 21 stycznia w Galerii City Project Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i Lucjana Gazdy "Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem". Wernisaż zostanie zorganizowany w czwartek, 20 stycznia o godz. 18.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęła ligową rywalizację w 2022 roku. Akademicy pokonali w Świdniku Heiro Rzeszów, choć spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!