Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 listopada 2021 r.
15:57

Kraśnik. 90-procentowa podwyżka pensji dla starosty

108 11 A A
(fot. Andrzej Rolla)

O blisko 90 procent wzrosną zarobki starosty kraśnickiego Andrzeja Rolli (Prawo i Sprawiedliwość): z 10 620 na 20 130 zł brutto. Za maksymalną podwyżką głosowali wczoraj radni PiS, w tym sam starosta, a także członkowie zarządu powiatu, których koledzy z PiS chcieli niedawno odwołać z funkcji. I to aż dwukrotnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt uchwały, który znalazł się w porządku obrad Rady Powiatu Kraśnickiego, to efekt zmian w przepisach. Zmieniły się tzw. kwoty bazowe, co oznacza, że maksymalne wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, starostów a także prezydentów miast i marszałków województw mogą wzrosnąć do nieco ponad 20 tys. zł brutto (z 12,5 tys. zł). Samorządcy nie będą mogli zarobić jednak mniej niż 80 proc. najwyższej stawki.

– Przy rewaloryzacjach rent i emerytur to wynagrodzenie jest wynagrodzeniem przesadzonym i to bardzo mocno – krytykował pomysł blisko 90-proc. podwyżki wynagrodzenia starosty kraśnickiego (w stosunku do obecnych jego zarobków), szef opozycyjnego klubu, radny Andrzej Maj (Koalicja Polska-PSL), były starosta kraśnicki. Oburzył go fakt, że w projekcie uchwały w tej sprawie znalazły się maksymalne kwoty.

Tyle, że powiat kraśnicki, jak tłumaczył sekretarz powiatu Łukasz Skokowski, nie jest w tym względzie wyjątkiem: – Dotychczas na terenie województwa lubelskiego podjęto trzy uchwały przez rady powiatów i we wszystkich tych uchwałach – dotyczących czy to starosty puławskiego, czy starosty łukowskiego czy też starosty chełmskiego, zastosowano te górne wartości składowe wynagrodzenia – podkreślił Skokowski. Nie argumentował jednak czym starosta Andrzej Rolla na taką podwyżkę sobie zasłużył.

W kwietniu 2019 r. wynagrodzenie starosty kraśnickiego zostało wyznaczone w wysokości 10 620 zł brutto. W przedstawionej na wczorajszej sesji propozycji: 20 130 zł brutto. – Uważamy jako klub, że podwyżka jest nie do przyjęcia – akcentował radny Maj. – Do pracy starosty mamy szereg uwag, co widać na sesjach.

Maj apelował do radnych o umiar „bo to są pieniądze podatników”. Przekonywał też, że kwota podana w projekcie został źle naliczona. Prawniczka starostwa przekonywała jednak, cytując przepisy, że wynagrodzenie zostało policzone prawidłowo.

Ostatecznie radny Maj włożył wniosek formalny z propozycją podwyżki dla starosty, ale niższą od zaproponowanej – bo na poziomie 5,6 tys. zł brutto zamiast 9,5 tys. zł brutto. Propozycja ludowców nie znalazła jednak poparcia u większości radnych.

W głosowaniu nad projektem uchwały ws. nowego wynagrodzenia starosty w wysokości 20 130 zł brutto za było 12 radnych,

w tym sam starosta, a także wicestarosta Andrzej Cieśla i członek zarządu powiatu Roman Bijak (którzy nie tak dawno mieli zostać odwołani z funkcji – na wniosek samego starosty). Oficjalnie powodem było „wyczerpanie się możliwości współpracy”. Nieoficjalnie: sprawa związana z zawyżonymi pensjami (chodziło o okres od 27 listopada 2019 r. do 28 lutego 2021 r., naliczonymi przez ówczesną kadrową) a także ze zwrotem pieniędzy.

Więcej będzie zarabiać nie tylko starosta, ale też radni powiatowi. Na wczorajszej sesji za podniesieniem diet głosowało 11 radnych (10 z PiS i radny Paweł Kudrel). Przeciwko byli Andrzej Maj i Mariusz Socha. Pozostali członkowie klubu radnych Koalicja Polska-PSL a także radny Michał Zimowski (niezależny) wstrzymali się od głosu. Na wczorajszym posiedzeniu nieobecny był radny Jarosław Czerw (Łączy Nas Powiat Kraśnicki).

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubsuburbs / 25 listopada 2021 r. o 16:00
I co niedowiarki, rządowa tarcza antyinflacyjna działa!
Avatar
___K___ / 25 listopada 2021 r. o 16:17
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
Avatar
Tuco_Ramirez / 25 listopada 2021 r. o 20:32
Podwyżki i Stanowiska !!! Niech wszyscy mieszkańcy powiatu zasmakują dobrobytu "miernej zmiany" ustami swoich przedstawicieli. Miejmy nadzieję, że dobrze naliczyli tą sowitą podwyżkę. Poza tym "statuetka Oskara" dla panów Romana i Andrzeja ... chyba tymi łapkami w górę za podwyżką, jakże niskich zarobków szefa, znów wrócili do pisowskich łask ... ciekawe na jak długo ???
Avatar
Kroll / 25 listopada 2021 r. o 17:17
Akurat w tym przypadku zgadzam się z panią Beatą. Należała się. Z zbudowanie wyraźnego i rozpoznawalnego w Europie obrazu miasta i regionu. Co prawda kontrowersyjnego i raczej mało nowoczesnego ale zawsze. Może to przełoży sie na sukces turystyczny: jest turystyka przemysłowa (industrial turism) to może powstanie turystyka nastawiona na zwiedzanie zaścianków i obszarów zabobonnych, obszarów zacofanych technologicznie, promujących średniowiecze i feudalizm?
Avatar
Japolan / 25 listopada 2021 r. o 17:33
Ci okupanci są bardziej pazerni od sanacyjnej bandy, która s... z Polski (symbolicznie przez Zaleszczyki).
Avatar
hektolitr / 25 listopada 2021 r. o 19:53
Ci okupanci są bardziej pazerni od sanacyjnej bandy, która s... z Polski (symbolicznie przez Zaleszczyki).
 Jaka "sanacyjna banda" uciekała przez Zaleszczyki, nieuku ?
Avatar
___K___ / 26 listopada 2021 r. o 08:56
Poza tym, kees22, specjalnie przywołałem akurat tę powieść w nadziei, że może załapiesz, o co chodzi.
Avatar
___K___ / 26 listopada 2021 r. o 08:55
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
Daj sobie trollu ratuszowy na wstrzymanie.Uważasz,że tylko negatywnie na temat podwyżki twojego pryncypała wypowiadali sie sympatycy PIS? I przestań używać inwektyw,bo sam jesteś beznadziejny. POwinni cię zwolnić za brak inteligencji.
Chłopcze - nie mierz innych swoją miarą. A co do inteligencji, to za cienki jesteś, by się na jej temat wypowiadać. Wracając do meritum - tak, zapewne nie tylko zwolennicy PiSu się tam wypowiadali, ale ja piję do konkretnych użytkowników forum, którzy tam toczyli pianę, a tu, dziwnymtrafem, ich nie ma. Moralność Kalego? Podpowiem ci, gdybyś nie wiedział - to z "W pustyni i w puszczy". Taka książka.
No widzisz potwierdzasz swoje braki przytaczając powiedzenia z lektury dla dzieci. Jednak zatrzymałeś się ewidentnie w rozwoju.
Nie, po prostu mam szerokie horyzonty. Ale co ty o tym możesz wiedzieć...
Nie, po prostu mam szerokie horyzonty. Ale co ty o tym możesz wiedzieć... rozwiń
Avatar
kees22 / 25 listopada 2021 r. o 21:31
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
Daj sobie trollu ratuszowy na wstrzymanie.Uważasz,że tylko negatywnie na temat podwyżki twojego pryncypała wypowiadali sie sympatycy PIS? I przestań używać inwektyw,bo sam jesteś beznadziejny. POwinni cię zwolnić za brak inteligencji.
Chłopcze - nie mierz innych swoją miarą. A co do inteligencji, to za cienki jesteś, by się na jej temat wypowiadać. Wracając do meritum - tak, zapewne nie tylko zwolennicy PiSu się tam wypowiadali, ale ja piję do konkretnych użytkowników forum, którzy tam toczyli pianę, a tu, dziwnymtrafem, ich nie ma. Moralność Kalego? Podpowiem ci, gdybyś nie wiedział - to z "W pustyni i w puszczy". Taka książka.
 No widzisz potwierdzasz swoje braki przytaczając powiedzenia z lektury dla dzieci. Jednak zatrzymałeś się ewidentnie w rozwoju.
 No widzisz potwierdzasz swoje braki przytaczając powiedzenia z lektury dla dzieci. Jednak zatrzymałeś się ewidentnie w rozwoju. rozwiń
Avatar
___K___ / 25 listopada 2021 r. o 19:22
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
Daj sobie trollu ratuszowy na wstrzymanie.Uważasz,że tylko negatywnie na temat podwyżki twojego pryncypała wypowiadali sie sympatycy PIS? I przestań używać inwektyw,bo sam jesteś beznadziejny. POwinni cię zwolnić za brak inteligencji.
Chłopcze - nie mierz innych swoją miarą. A co do inteligencji, to za cienki jesteś, by się na jej temat wypowiadać. Wracając do meritum - tak, zapewne nie tylko zwolennicy PiSu się tam wypowiadali, ale ja piję do konkretnych użytkowników forum, którzy tam toczyli pianę, a tu, dziwnymtrafem, ich nie ma. Moralność Kalego? Podpowiem ci, gdybyś nie wiedział - to z "W pustyni i w puszczy". Taka książka.
Chłopcze - nie mierz innych swoją miarą. A co do inteligencji, to za cienki jesteś, by się na jej temat wypowiadać. Wracając do meritum - tak, zapewne nie tylko zwolennicy PiSu się tam wypowiadali, ale ja piję do konkretnych użytkowników forum, którzy tam toczyli pianę, a tu, dziwnymtrafem, ich nie ma. Moralność Kalego? Podpowiem ci, gdybyś nie wiedział - to z "W pustyni i w puszczy". Taka książka. rozwiń
Avatar
___K___ / 26 listopada 2021 r. o 08:56
Poza tym, kees22, specjalnie przywołałem akurat tę powieść w nadziei, że może załapiesz, o co chodzi.
Avatar
___K___ / 26 listopada 2021 r. o 08:55
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
Daj sobie trollu ratuszowy na wstrzymanie.Uważasz,że tylko negatywnie na temat podwyżki twojego pryncypała wypowiadali sie sympatycy PIS? I przestań używać inwektyw,bo sam jesteś beznadziejny. POwinni cię zwolnić za brak inteligencji.
Chłopcze - nie mierz innych swoją miarą. A co do inteligencji, to za cienki jesteś, by się na jej temat wypowiadać. Wracając do meritum - tak, zapewne nie tylko zwolennicy PiSu się tam wypowiadali, ale ja piję do konkretnych użytkowników forum, którzy tam toczyli pianę, a tu, dziwnymtrafem, ich nie ma. Moralność Kalego? Podpowiem ci, gdybyś nie wiedział - to z "W pustyni i w puszczy". Taka książka.
No widzisz potwierdzasz swoje braki przytaczając powiedzenia z lektury dla dzieci. Jednak zatrzymałeś się ewidentnie w rozwoju.
Nie, po prostu mam szerokie horyzonty. Ale co ty o tym możesz wiedzieć...
Nie, po prostu mam szerokie horyzonty. Ale co ty o tym możesz wiedzieć... rozwiń
Avatar
kees22 / 25 listopada 2021 r. o 21:31
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
Daj sobie trollu ratuszowy na wstrzymanie.Uważasz,że tylko negatywnie na temat podwyżki twojego pryncypała wypowiadali sie sympatycy PIS? I przestań używać inwektyw,bo sam jesteś beznadziejny. POwinni cię zwolnić za brak inteligencji.
Chłopcze - nie mierz innych swoją miarą. A co do inteligencji, to za cienki jesteś, by się na jej temat wypowiadać. Wracając do meritum - tak, zapewne nie tylko zwolennicy PiSu się tam wypowiadali, ale ja piję do konkretnych użytkowników forum, którzy tam toczyli pianę, a tu, dziwnymtrafem, ich nie ma. Moralność Kalego? Podpowiem ci, gdybyś nie wiedział - to z "W pustyni i w puszczy". Taka książka.
 No widzisz potwierdzasz swoje braki przytaczając powiedzenia z lektury dla dzieci. Jednak zatrzymałeś się ewidentnie w rozwoju.
 No widzisz potwierdzasz swoje braki przytaczając powiedzenia z lektury dla dzieci. Jednak zatrzymałeś się ewidentnie w rozwoju. rozwiń
Avatar
Tuco_Ramirez / 25 listopada 2021 r. o 20:32
Podwyżki i Stanowiska !!! Niech wszyscy mieszkańcy powiatu zasmakują dobrobytu "miernej zmiany" ustami swoich przedstawicieli. Miejmy nadzieję, że dobrze naliczyli tą sowitą podwyżkę. Poza tym "statuetka Oskara" dla panów Romana i Andrzeja ... chyba tymi łapkami w górę za podwyżką, jakże niskich zarobków szefa, znów wrócili do pisowskich łask ... ciekawe na jak długo ???
Avatar
hektolitr / 25 listopada 2021 r. o 19:53
Ci okupanci są bardziej pazerni od sanacyjnej bandy, która s... z Polski (symbolicznie przez Zaleszczyki).
 Jaka "sanacyjna banda" uciekała przez Zaleszczyki, nieuku ?
Avatar
___K___ / 25 listopada 2021 r. o 19:22
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
Daj sobie trollu ratuszowy na wstrzymanie.Uważasz,że tylko negatywnie na temat podwyżki twojego pryncypała wypowiadali sie sympatycy PIS? I przestań używać inwektyw,bo sam jesteś beznadziejny. POwinni cię zwolnić za brak inteligencji.
Chłopcze - nie mierz innych swoją miarą. A co do inteligencji, to za cienki jesteś, by się na jej temat wypowiadać. Wracając do meritum - tak, zapewne nie tylko zwolennicy PiSu się tam wypowiadali, ale ja piję do konkretnych użytkowników forum, którzy tam toczyli pianę, a tu, dziwnymtrafem, ich nie ma. Moralność Kalego? Podpowiem ci, gdybyś nie wiedział - to z "W pustyni i w puszczy". Taka książka.
Chłopcze - nie mierz innych swoją miarą. A co do inteligencji, to za cienki jesteś, by się na jej temat wypowiadać. Wracając do meritum - tak, zapewne nie tylko zwolennicy PiSu się tam wypowiadali, ale ja piję do konkretnych użytkowników forum, którzy tam toczyli pianę, a tu, dziwnymtrafem, ich nie ma. Moralność Kalego? Podpowiem ci, gdybyś nie wiedział - to z "W pustyni i w puszczy". Taka książka. rozwiń
Avatar
Japolan / 25 listopada 2021 r. o 17:33
Ci okupanci są bardziej pazerni od sanacyjnej bandy, która s... z Polski (symbolicznie przez Zaleszczyki).
Avatar
kees22 / 25 listopada 2021 r. o 17:26
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
  Daj sobie trollu ratuszowy na wstrzymanie.Uważasz,że tylko negatywnie na temat podwyżki twojego pryncypała wypowiadali sie sympatycy PIS? I przestań używać inwektyw,bo sam jesteś beznadziejny. POwinni cię zwolnić za brak inteligencji.
Avatar
Kroll / 25 listopada 2021 r. o 17:17
Akurat w tym przypadku zgadzam się z panią Beatą. Należała się. Z zbudowanie wyraźnego i rozpoznawalnego w Europie obrazu miasta i regionu. Co prawda kontrowersyjnego i raczej mało nowoczesnego ale zawsze. Może to przełoży sie na sukces turystyczny: jest turystyka przemysłowa (industrial turism) to może powstanie turystyka nastawiona na zwiedzanie zaścianków i obszarów zabobonnych, obszarów zacofanych technologicznie, promujących średniowiecze i feudalizm?
Avatar
___K___ / 25 listopada 2021 r. o 16:17
A ja pytam, gdzie są te wszystkie matołki, które tak się pluły z oburzenia, że Żukowi przyznano podwyżkę. To jest ten sam przepis, tylko samorządowiec PiSowski i proszę - już tych tłuczków nie ma na posterunku?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Nałęczowska straż miejska w przyszłym roku zostanie rozwiązana. Formację tworzą obecnie trzy osoby. Samorząd liczy na oszczędności, bo utrzymanie straży kosztuje nałęczowskich podatników ok. 300 tys. zł rocznie.

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.