Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 października 2021 r.
9:02

Decyzja o wywłaszczeniu z 1975 r. Dawna właścicielka chce odzyskać działkę w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
73 32 A A
Dzisiaj stoją tu bloki, chociaż nie zajmują całego terenu. Pozostał niezabudowany skrawek
Dzisiaj stoją tu bloki, chociaż nie zajmują całego terenu. Pozostał niezabudowany skrawek (fot. Maciej Kaczanowski)

Dawna właścicielka chce odzyskać ziemię przy ul. Zana. Chodzi o część działki, którą zabrano jej kilkadziesiąt lat temu pod budowę osiedla im. Prusa. Teren jest wciąż niezabudowany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nieruchomość koło ul. Nadbystrzyckiej została przejęta przez Skarb Państwa na podstawie decyzji wywłaszczeniowej z marca 1975 r. Jako cel wywłaszczenia działki podano budowę osiedla mieszkaniowego.

Dzisiaj stoją tu bloki, chociaż nie zajmują całego terenu. Pozostał niezabudowany skrawek. I właśnie o tę część działki upomina się jej dawna właścicielka.

– Aktualnie przed gminą Lublin, na wniosek dawnej właścicielki, toczy się postępowanie administracyjne o zwrot nieruchomości – potwierdza nam Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

Teren, który chce odzyskać wnioskodawczyni, to 2008 mkw. gruntu. To część znacznie większej działki, na której stoją dziś bloki mieszkalne z adresami ul. Brzeskiej 2, 4, 6 i 8 oraz Nadbystrzycka 89, 91 i 93.

– Nieruchomość ta jest obecnie własnością osób fizycznych – informuje Monika Głazik. O którą konkretnie część tej działki upomina się dawna właścicielka? – Roszczenie dotyczą części nieruchomości od strony ul. Zana, na której znajdują się parkingi i tereny zielone.

Polskie prawo umożliwia odzyskanie odebranej ziemi, jeżeli nie została ona w określonym czasie wykorzystana pod budowę tego, co miało na niej powstać. W taki sposób dawni właściciele (lub ich spadkobiercy) przejęli m.in. grunt ze szkieletem niedoszłej hali sportowej przy ul. Jutrzenki, gdzie dzisiaj deweloperzy budują bloki.

Jak jest w przypadku terenów przy Zana? – Wniosek o zwrot części nieruchomości uzasadniono niezrealizowaniem na tej części celu wywłaszczenia – tłumaczy Głazik. A mówiąc prościej: kobieta starająca się o ziemię tłumaczy, że skoro działka nie została zabudowana, to nie można uznać, że powstało na niej osiedle, którego budowa była powodem zabrania jej ziemi.

– Wnioskodawczyni chce, żeby w przejrzystej procedurze zweryfikować, czy cel wywłaszczenia został osiągnięty, bo ma co do tego wątpliwości, patrząc na decyzję z lat 70 – mówi adwokat Bartosz Przeciechowski, pełnomocnik kobiety starającej się o zwrot ziemi. – W tym momencie swojego życia wnioskodawczyni uważa, że powinna otrzymać jasną odpowiedź i jeśli była tam nieprawidłowość, to zostanie ona zrekompensowana.

O tym, czy wspomniana nieruchomość może zostać zwrócona, mają zdecydować miejscy urzędnicy, którzy na 4 listopada zaplanowali oględziny działki. Ich decyzja nie musi wcale zakończyć sporu, bo może się on przenieść do wyższych instancji, włącznie z sądami administracyjnymi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Komentator / 26 października 2021 r. o 12:32
+19
Dlaczego mam wrażenie, że Jaś Fasola to kolejne wcielenie Felipe, tylko zamiast walczyć z automatyzacją komunikacji miejskiej i telefonią komórkową, to walczy z parkingami? Nawet tak samo nie potrafi cytować tekstów...I tak samo nie ma merytorycznych argumentów na żaden temat, poza "bo ja chcę/bo ja uważam". Kobieta została wywłaszczona zgodnie z prawem więc w czym problem? Skoro to jest tylko część działki którą przejęto, to znaczy, że zabudowa osiedla była wykonana pewnie zgodnie z planem jaki był przyjęty. Trzeba byłoby zajrzeć do ówczesnych planów zabudowy i sprawdzić, czy jest tak jak miało być ... proste.
Dlaczego mam wrażenie, że Jaś Fasola to kolejne wcielenie Felipe, tylko zamiast walczyć z automatyzacją komunikacji miejskiej i telefonią komórkową, to walczy z parkingami? Nawet tak samo nie potrafi cytować tekstów...I tak samo nie ma merytorycznych argumentów na żaden temat, poza "bo ja chcę/bo ja uważam". Kobieta została wywłaszczona zgodnie z prawem więc w czym problem? Skoro to jest tylko część działki którą przejęto, to znaczy, że zabudowa osiedla była wykonana pewnie zgodnie z planem jaki był przyjęty. Trzeba byłoby zajrzeć ... rozwiń
Avatar
___K___ / 26 października 2021 r. o 11:13
+12
"Tak, wiemy już doskonale, że jesteś przeciwnikiem samochodów prywatnych. Do Korei Pónocnej się przeprowadź - tam powinieneś być szczęśliwy." -usprawiedliwianie przejmowania własności prywatnej i jej niesłuszne zajmowanie, to akurat twoja domena. Skoro bronisz tego, że działka została komuś niesłusznie zabrana, to właśnie Tobie blisko do takich komunistycznych ustrojów znacznie bliżej.
Czyli jednak to ty nie rozumiesz tego, co czytasz. Działka została przd laty przejęta w majestacie prawa. Nie ma "niesłusznego zabrania". Co więcej - czy właścicielka nie otrzymała wówczas odpowiedniego do ówczesnej wartości zadośćuczynienia? Nigdzie nie neguję, że być może należy jej zwrócić kawałek terenu, ale ty uprawiasz demagogię twierdząc, że przejęto jej teren z naruszeniem prawa. Nieprawda, to zwyczajne kłamstwo z twojej strony. Swoją drogą dziwne, że LAS się nie odzywa - tu idealnie pasowałyby głoszone przez niego teksty o opłatach adiacenckich.
Czyli jednak to ty nie rozumiesz tego, co czytasz. Działka została przd laty przejęta w majestacie prawa. Nie ma "niesłusznego zabrania". Co więcej - czy właścicielka nie otrzymała wówczas odpowiedniego do ówczesnej wartości zadośćuczynienia? Nigdzie nie neguję, że być może należy jej zwrócić kawałek terenu, ale ty uprawiasz demagogię twierdząc, że przejęto jej teren z naruszeniem prawa. Nieprawda, to zwyczajne kłamstwo z twojej strony. Swoją drogą dziwne, że LAS się nie odzywa - tu idealnie pasowałyby głoszone przez... rozwiń
Avatar
___K___ / 26 października 2021 r. o 09:07
+11
A gdyby osiedle powstało, to pani upomniałaby się o niezabudowane trawniki pomiędzy blokami?
Avatar
Robek39 / 26 października 2021 r. o 12:50
+9
Ciekawe czy to któryś z deweloperów nie podpiął się pod właścicielkę i próbuje przejąć teren.
  Myślę, że deweloper mógł nawet specjalnie na tę okazję zrobić sobie operację twarzy, żeby wyglądać jak właścicielka działki i teraz podstępem próbuje przejąć czyjąś działkę. Ps. Czy Nowogrodzka razem z instrukcjami z przekazami dnia wysyła swoim trollom jakieś specjalne opium po którego zażyciu mogą bez większego problemu tworzyć paranoiczne teorie spiskowe?
Avatar
adamczuk / 26 października 2021 r. o 14:57
+6
Czyli podsumowując: Pani została wywłaszczona za co dostała zadośćuczynienie, zgodnie z obowiązującym wtedy prawem. Spółdzielnia tak zbudowała osiedle żeby nie było zagęszczenia bloków tylko pozostawiła teren na tereny zielone / parkingi. Teraz ta Pani chce odzyskać ten niezabudowany teren bowiem jest sporo wart i pewnie chce go opchnąć deweloperowi. Stracą mieszkańcy, zyska Pani bo skasuje za działkę 2x, no i jej papuga.
Avatar
Jas_Fasola / 26 października 2021 r. o 09:53
+4
"A gdyby osiedle powstało, to pani upomniałaby się o niezabudowane trawniki pomiędzy blokami?" - trawniku między blokami, alejki, plac zabaw, boki, itp. to jest kompleksowo urządzone osiedle i nie można sobie z niego wydzielić kawałka, bo to jest jedna całość. Zabudowana na kilku działkach. To o co dopomina się Pani, to jest odrębna działka, która nie ma związku z zabudowanymi działkami.
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 października 2021 r. o 10:49
+3
"Miejsca parkingowe także wchodzą w skład kompleksowo urządzonego osiedla..." - tak. Jeżeli mieszczą się na swoich działkach. Tutaj samochody parkują na innej działce.
 To zapraszam na geoportal. Sprawdź jak wygląda działka, a później się wypowiadaj. Podpowiem Tobie - działka 171.
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 października 2021 r. o 10:11
+3
To jest zastanawiające, że kogoś może dziwić, że ktoś inny upomina się o swoją własność.
 Tylko że to nie jest jego własność, bo został wtywłaszczony. Kiedyś osiedla się projektowało jako kompleksy, a nie pojedyńcze bloki i szans tu raczej nie ma. Ale adwokat zapewne ją nakręcił, zbajerował i swoje zarobi, niezależnie od wyniku.
Avatar
Jasin / 26 października 2021 r. o 14:07
+2
Moje teksty o rentach planistycznych i opłatach  adiacenckich  do tej sprawy nie pasują. Być może zmieni to ewentualne odzyskanie gruntów lub rekompensata dla byłego właściciela tej parceli .
        Bywaj zdrowy, "gwiazdorze"  lubelskiej tivi, trolllu oślogłowy. A chodzą słuchy, że i oślouchy.  Więcej wybujałej fantazji i śmiesznych skojarzeń, jeszcze więcej! Żebyś się przypadkiem nie doczekał, a potem mocno nie zdziwił, koziołku matołku! A potem hopsasa do LASA. Lecz się pokemonie na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Fobia na tle swojej osoby?Chcesz  fraglesie długouchy, żebym ze śmiechu zszedł z tego łez padołu?Długo nad tym myślałeś?Nawet Arystoteles razem z Kołakowskim do kupy  takiego koszmarka  by  nie wymyślili
        Bywaj zdrowy, "gwiazdorze"  lubelskiej tivi, trolllu oślogłowy. A chodzą słuchy, że i oślouchy.  Więcej wybujałej fantazji i śmiesznych skojarzeń, jeszcze więcej! Żebyś się przypadkiem nie doczekał, a potem mocno nie zdziwił, koziołku matołku! A potem hopsasa do LASA. Lecz się pokemonie na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Fobia na tle swojej osoby?Chcesz  fraglesie długouchy, żebym ze śmiechu zszedł... rozwiń
Avatar
___K___ / 26 października 2021 r. o 10:07
+2
"A gdyby osiedle powstało, to pani upomniałaby się o niezabudowane trawniki pomiędzy blokami?" - trawniku między blokami, alejki, plac zabaw, boki, itp. to jest kompleksowo urządzone osiedle i nie można sobie z niego wydzielić kawałka, bo to jest jedna całość. Zabudowana na kilku działkach. To o co dopomina się Pani, to jest odrębna działka, która nie ma związku z zabudowanymi działkami.
Miejsca parkingowe także wchodzą w skład kompleksowo urządzonego osiedla...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 października 2021 r. o 22:48
-5
KIEDY "właściciele" ZWRÓCĄ KASĘ ZA YESHIWĘ, którą POALCY SPŁACILI DWA RAZY ???????? DZIennikwschodni.pl/lubelskie/jesziwa-zwrocona-dwa-razy,n,1000065218.html
Avatar
poker / 26 października 2021 r. o 20:15
-4
No to się komuchy rozgrzały w obronie prawa do złodziejstwa i mitycznego zadośćuczynienia:) Rozkradło się dworki, pola, gorzelnie, cukiernie...dobrze być czerwonym, zielonym lub tęczowym baronem...
Avatar
stop_propagandzie / 26 października 2021 r. o 15:23
-10
Czyli podsumowując: Pani została wywłaszczona za co dostała zadośćuczynienie, zgodnie z obowiązującym wtedy prawem. Spółdzielnia tak zbudowała osiedle żeby nie było zagęszczenia bloków tylko pozostawiła teren na tereny zielone / parkingi. Teraz ta Pani chce odzyskać ten niezabudowany teren bowiem jest sporo wart i pewnie chce go opchnąć deweloperowi. Stracą mieszkańcy, zyska Pani bo skasuje za działkę 2x, no i jej papuga.
No i  przede wszystkim deweloper, który postawi tam swój kolejny "akademik".
Avatar
stop_propagandzie / 26 października 2021 r. o 15:20
-7
Ciekawe czy to któryś z deweloperów nie podpiął się pod właścicielkę i próbuje przejąć teren?
Avatar
adamczuk / 26 października 2021 r. o 14:57
+6
Czyli podsumowując: Pani została wywłaszczona za co dostała zadośćuczynienie, zgodnie z obowiązującym wtedy prawem. Spółdzielnia tak zbudowała osiedle żeby nie było zagęszczenia bloków tylko pozostawiła teren na tereny zielone / parkingi. Teraz ta Pani chce odzyskać ten niezabudowany teren bowiem jest sporo wart i pewnie chce go opchnąć deweloperowi. Stracą mieszkańcy, zyska Pani bo skasuje za działkę 2x, no i jej papuga.
Avatar
Jasin / 26 października 2021 r. o 14:07
+2
Moje teksty o rentach planistycznych i opłatach  adiacenckich  do tej sprawy nie pasują. Być może zmieni to ewentualne odzyskanie gruntów lub rekompensata dla byłego właściciela tej parceli .
        Bywaj zdrowy, "gwiazdorze"  lubelskiej tivi, trolllu oślogłowy. A chodzą słuchy, że i oślouchy.  Więcej wybujałej fantazji i śmiesznych skojarzeń, jeszcze więcej! Żebyś się przypadkiem nie doczekał, a potem mocno nie zdziwił, koziołku matołku! A potem hopsasa do LASA. Lecz się pokemonie na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Fobia na tle swojej osoby?Chcesz  fraglesie długouchy, żebym ze śmiechu zszedł z tego łez padołu?Długo nad tym myślałeś?Nawet Arystoteles razem z Kołakowskim do kupy  takiego koszmarka  by  nie wymyślili
        Bywaj zdrowy, "gwiazdorze"  lubelskiej tivi, trolllu oślogłowy. A chodzą słuchy, że i oślouchy.  Więcej wybujałej fantazji i śmiesznych skojarzeń, jeszcze więcej! Żebyś się przypadkiem nie doczekał, a potem mocno nie zdziwił, koziołku matołku! A potem hopsasa do LASA. Lecz się pokemonie na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Fobia na tle swojej osoby?Chcesz  fraglesie długouchy, żebym ze śmiechu zszedł... rozwiń
Avatar
Robek39 / 26 października 2021 r. o 12:50
+9
Ciekawe czy to któryś z deweloperów nie podpiął się pod właścicielkę i próbuje przejąć teren.
  Myślę, że deweloper mógł nawet specjalnie na tę okazję zrobić sobie operację twarzy, żeby wyglądać jak właścicielka działki i teraz podstępem próbuje przejąć czyjąś działkę. Ps. Czy Nowogrodzka razem z instrukcjami z przekazami dnia wysyła swoim trollom jakieś specjalne opium po którego zażyciu mogą bez większego problemu tworzyć paranoiczne teorie spiskowe?
Avatar
LAS / 26 października 2021 r. o 12:39
-17
"Tak, wiemy już doskonale, że jesteś przeciwnikiem samochodów prywatnych. Do Korei Pónocnej się przeprowadź - tam powinieneś być szczęśliwy." -usprawiedliwianie przejmowania własności prywatnej i jej niesłuszne zajmowanie, to akurat twoja domena. Skoro bronisz tego, że działka została komuś niesłusznie zabrana, to właśnie Tobie blisko do takich komunistycznych ustrojów znacznie bliżej.
Czyli jednak to ty nie rozumiesz tego, co czytasz. Działka została przd laty przejęta w majestacie prawa. Nie ma "niesłusznego zabrania". Co więcej - czy właścicielka nie otrzymała wówczas odpowiedniego do ówczesnej wartości zadośćuczynienia? Nigdzie nie neguję, że być może należy jej zwrócić kawałek terenu, ale ty uprawiasz demagogię twierdząc, że przejęto jej teren z naruszeniem prawa. Nieprawda, to zwyczajne kłamstwo z twojej strony. Swoją drogą dziwne, że LAS się nie odzywa - tu idealnie pasowałyby głoszone przez niego teksty o opłatach adiacenckich.
  To raczej nie ten przypadek i tytuł wystawienia noty. Podobnie zresztą, jak brak odzewu ze strony człowieka, a nie maszyny, której też zdarzają się zresztą awarie i przestoje. Poza pracą i innymi obowiązkami, sypiam, konsumuję itp. itd., czyli żyję tak jak inni ludzie. Moje teksty o rentach planistycznych i opłatach  adiacenckich  do tej sprawy nie pasują. Być może zmieni to ewentualne odzyskanie gruntów lub rekompensata dla byłego właściciela tej parceli .
  To raczej nie ten przypadek i tytuł wystawienia noty. Podobnie zresztą, jak brak odzewu ze strony człowieka, a nie maszyny, której też zdarzają się zresztą awarie i przestoje. Poza pracą i innymi obowiązkami, sypiam, konsumuję itp. itd., czyli żyję tak jak inni ludzie. Moje teksty o rentach planistycznych i opłatach  adiacenckich  do tej sprawy nie pasują. Być może zmieni to ewentualne odzyskanie gruntów lub rekompensata dla byłego właściciela tej parceli . rozwiń
Avatar
Komentator / 26 października 2021 r. o 12:32
+19
Dlaczego mam wrażenie, że Jaś Fasola to kolejne wcielenie Felipe, tylko zamiast walczyć z automatyzacją komunikacji miejskiej i telefonią komórkową, to walczy z parkingami? Nawet tak samo nie potrafi cytować tekstów...I tak samo nie ma merytorycznych argumentów na żaden temat, poza "bo ja chcę/bo ja uważam". Kobieta została wywłaszczona zgodnie z prawem więc w czym problem? Skoro to jest tylko część działki którą przejęto, to znaczy, że zabudowa osiedla była wykonana pewnie zgodnie z planem jaki był przyjęty. Trzeba byłoby zajrzeć do ówczesnych planów zabudowy i sprawdzić, czy jest tak jak miało być ... proste.
Dlaczego mam wrażenie, że Jaś Fasola to kolejne wcielenie Felipe, tylko zamiast walczyć z automatyzacją komunikacji miejskiej i telefonią komórkową, to walczy z parkingami? Nawet tak samo nie potrafi cytować tekstów...I tak samo nie ma merytorycznych argumentów na żaden temat, poza "bo ja chcę/bo ja uważam". Kobieta została wywłaszczona zgodnie z prawem więc w czym problem? Skoro to jest tylko część działki którą przejęto, to znaczy, że zabudowa osiedla była wykonana pewnie zgodnie z planem jaki był przyjęty. Trzeba byłoby zajrzeć ... rozwiń
Avatar
___K___ / 26 października 2021 r. o 11:13
+12
"Tak, wiemy już doskonale, że jesteś przeciwnikiem samochodów prywatnych. Do Korei Pónocnej się przeprowadź - tam powinieneś być szczęśliwy." -usprawiedliwianie przejmowania własności prywatnej i jej niesłuszne zajmowanie, to akurat twoja domena. Skoro bronisz tego, że działka została komuś niesłusznie zabrana, to właśnie Tobie blisko do takich komunistycznych ustrojów znacznie bliżej.
Czyli jednak to ty nie rozumiesz tego, co czytasz. Działka została przd laty przejęta w majestacie prawa. Nie ma "niesłusznego zabrania". Co więcej - czy właścicielka nie otrzymała wówczas odpowiedniego do ówczesnej wartości zadośćuczynienia? Nigdzie nie neguję, że być może należy jej zwrócić kawałek terenu, ale ty uprawiasz demagogię twierdząc, że przejęto jej teren z naruszeniem prawa. Nieprawda, to zwyczajne kłamstwo z twojej strony. Swoją drogą dziwne, że LAS się nie odzywa - tu idealnie pasowałyby głoszone przez niego teksty o opłatach adiacenckich.
Czyli jednak to ty nie rozumiesz tego, co czytasz. Działka została przd laty przejęta w majestacie prawa. Nie ma "niesłusznego zabrania". Co więcej - czy właścicielka nie otrzymała wówczas odpowiedniego do ówczesnej wartości zadośćuczynienia? Nigdzie nie neguję, że być może należy jej zwrócić kawałek terenu, ale ty uprawiasz demagogię twierdząc, że przejęto jej teren z naruszeniem prawa. Nieprawda, to zwyczajne kłamstwo z twojej strony. Swoją drogą dziwne, że LAS się nie odzywa - tu idealnie pasowałyby głoszone przez... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0. Bramkarz rywali rozdawał prezenty

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0. Bramkarz rywali rozdawał prezenty

Pozytywnym akcentem 2021 rok zakończyli piłkarze Motoru. Drużyna Marka Saganowskiego nie rozegrała może wielkiego spotkania, ale pewnie pokonała Śląsk II Wrocław 2:0. Mimo wszystko kibice i działacze liczyli na więcej, bo żółto-biało-niebiescy przezimują przerwę w rozgrywkach tuż za strefą barażową, na siódmym miejscu w tabeli.

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej w postaci szczepionki mieszkańcom Włodawy – wiadomość takiej treści, adresowana do burmistrza, trafiła na skrzynkę mailową Urzędu Miasta. Wiesław Muszyński zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Święty Mikołaj już w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Święty Mikołaj już w Lublinie

Już po raz ósmy ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Nowy blok w Lublinie z placem zabaw na dachu. Dziedziniec dla seniorów

Nowy blok w Lublinie z placem zabaw na dachu. Dziedziniec dla seniorów

Nowy blok mieszkalny może stanąć przy Chodźki 12, na działce będącej niegdyś zapleczem technicznym telekomunikacji. Urząd Miasta dał deweloperowi zielone światło

Mikołaje w Świdniku pobiegły dla Lenki
Zdjęcia
galeria

Mikołaje w Świdniku pobiegły dla Lenki

Kolorowo i mikołajkowo było dziś na ulicach Świdnika. Wszystko za sprawą VIII Charytatywnego Biegu Mikołajkowego.

Puławy: Są chętni do budowy 10-metrowego pylonu przed halą

Puławy: Są chętni do budowy 10-metrowego pylonu przed halą

Puławy zobowiązały się do sfinansowania budowy pylonu reklamowego, który ma stanąć przed nową halą sportową przy Lubelskiej. Chodzi o dziesięciometrowej wysokości stalowy słup z logo jej sponsora na szczycie. To część umowy pomiędzy Ratuszem, a Grupą Azoty.

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego. Brygadę zasiliło też 35 nowych ochotników.

Lubelskie. Ulica jak "pole bitwy". Urzędnicy tłumaczą to opadami deszczu

Lubelskie. Ulica jak "pole bitwy". Urzędnicy tłumaczą to opadami deszczu

– Chcemy normalnej drogi– mówią mieszkańcy ulicy Ceglanej i narzekają, że urzędnicy nie reagują na ich prośby. Efekt jest taki, że w ich ocenie ulica jest teraz ledwo przejezdna. Urzędnicy obiecują „wyprofilowanie”.

Ponad 3,4 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki

Ponad 3,4 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki

W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 3 406 687 osób – podano w niedzielę na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi blisko 42,7 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad 20,5 mln obywateli.

Budżet Lublina na 2022 rok. Miasta nie stać na spełnienie próśb radnych

Budżet Lublina na 2022 rok. Miasta nie stać na spełnienie próśb radnych

Nie mają powodu do radości miejscy radni, którzy prosili prezydenta o wpisanie dodatkowych wydatków do planowanego na przyszły rok budżetu Lublina. Prezydent ogłosił, że miasta nie stać na spełnienie zdecydowanej większości tych próśb.

Karp pijany czy imbirowy? Propozycje na niedzielny obiad
magazyn

Karp pijany czy imbirowy? Propozycje na niedzielny obiad

Dzisiaj o godzinie 12 w Dworze Anna odbędą się Karpiowe Potyczki. W sekrety przyrządzania karpia wprowadzą gości Kamil Klekowski, szef kuchni w Mobilnej Akademii Kulinarnej i Paweł Szorek, szef kuchni restauracji w Dworze Anna. A my mamy dla was autorski przepis Pawła na flaczki z karpia i zestaw przepisów na smaczne dania z tej ryby

Zwierzęta ze schroniska też czekają na mikołajki

Zwierzęta ze schroniska też czekają na mikołajki

Nowe, lepsze życie będzie można podarować w poniedziałek zwierzętom z miejskiego schroniska przy ul. Metalurgicznej, które kolejny raz organizuje „Zoomikołajki” będące zarazem dniem otwartym placówki. Przygarnięte stąd psy i koty, być może nie od razu, ale zapewne zrewanżują się miłością.

Wędkarze wypadli z łódki. Dla jednego z nich zakończyło się to tragicznie

Wędkarze wypadli z łódki. Dla jednego z nich zakończyło się to tragicznie

Wędkowanie na zalewie w Nieliszu zakończyło się tragicznie. 44-latek wypadł z łódki. Niestety, nie udało się go uratować.

Koronawirus w Polsce, 5 grudnia. W Lublinie 120 nowych zakażeń

Koronawirus w Polsce, 5 grudnia. W Lublinie 120 nowych zakażeń

W całej Polsce jest 22 389 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 5 grudnia 2021 r. Zmarło 19 osób zakażonych koronawirusem, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 26 osób.

Wygraną dedykujemy pracownikom kopalni, czyli opinie po meczu Jagiellonii z Górnikiem Łęczna

Wygraną dedykujemy pracownikom kopalni, czyli opinie po meczu Jagiellonii z Górnikiem Łęczna

Piłkarze Górnika Łęczna pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok po dwóch trafieniach Damiana Gąski i dali jasny sygnał, że nie mają zamiaru poddawać się w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Jak sobotnie spotkanie podsumowali trenerzy obu ekip?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty