Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2022 r.
17:02

Radny Lublina pozuje przy leju po rakiecie. Ktoś nie wytrzymał i wygarnął prosto w twarz

Autor: Zdjęcie autora sko
0 11 A A
Zbigniew Jurkowski w Przewodowie
Zbigniew Jurkowski w Przewodowie (fot. Zbigniew Jurkowski Facebook)

Zbigniew Jurkowski, radny prezydenckiego klubu w Radzie Miasta Lublin, pojechał na pogrzeb jednej z ofiar z Przewodowa. W internecie natychmiast pochwalił się zdjęciami, na których pozuje przy leju po rakiecie. Zdaniem niektórych – mocno przesadził.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W szarym ciemnym garniturze stoi nad głębokim dołem – to pozostałość po uderzeniu rakiety, która w Przewodowie zabiła dwie osoby. Mężczyzną przy leju jest Zbigniew Jurkowski, członek PO, wieloletni radny miejski z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka. Jurkowski pracuje w MKK (spółka-córka MPK Lublin), jest społecznikiem, organizatorem popularnego letniego festynu. W PO cenią go a to, że gdy przychodzi czas zbierania podpisów pod listami poparcia w wyborach, Jurkowski znosi ich tysiące. Potrafi, przy każdej tego typu akcji, stać na ulicy całymi dniami.

Radny ma też bogate życie internetowe. Dziennie w sieci umieszcza kilka - kilkanaście postów. Są na nich wędliny, humorystyczne kolaże, ciekawostki historyczne. Na Facebooku jest też zdjęcie z tragedii w Przewodowie.

Przewodów 20.11.2022. Byłem w miejscu upadku rakiety. Uczestniczyłem w Mszy Żałobnej. Ze względu na prośbę Rodziny Tragicznie Zmarłego tych zdjęć nie umieszczam. Zbigniew Jurkowski Radny Lublina” – tak je podpisał.

Zdjęć jest kilka, ale uwagę przykuwa to nad lejem, gdzie radny, z wprawą dziecka z przedszkola, dorysował jeszcze czerwoną strzałkę. „Tu spadła rakieta!” – uściślił.

>>Komentarz redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka<<

Pod wpisem Jurkowskiego komentarze są różne. Jak padają te krytyczne, to jednak delikatne. Na odwagę zebrał się za to Jakub Orzechowski. Uznany i doceniany fotoreporter „Gazety Wyborczej” napisał wprost:

„Pan radny pozuje w miejscu gdzie zaginęli tragicznie dwaj mężczyźni. Brak słów!!! Zero wyczucia, totalna znieczulica. To nie miejsce na lans panie radny! Wstyd!”.

 

(fot. Zbigniew Jurkowski Facebook)

Orzechowski był w Przewodowie po tragedii. Dlatego właśnie napisał, co napisał. – Od dawna mi się nie podobało, to co pan radny umieszcza na Facebooku, ale tym razem nie wytrzymałem. Po tym co widziałem na miejscu uznałem, że muszę zabrać głos. Że ktoś mu musi zwrócić uwagę – mówi Dziennikowi Orzechowski. I dodaje: – To nie jest miejsce do robienia sobie selfie. I jeszcze ta infantylna strzałka… Nie wiem, czy pan radny wie, że stoi w miejscu, w którym zginęło dwóch ludzi. Dokładnie w tym miejscu, bo tu znajdowała się waga do ważenia zboża.  

Jurkowskiego uraził nie tyle sam wpis fotoreportera co krytyczne pod nim komentarze.

„Pan Orzechowski rozpętał akcję hejtową. Porównano mnie do kompostu. Pan Orzechowski przytakiwał osobom hejtującym. Będąc Radnym 12 lat nigdy nie spotkałem się z taką reakcja obiektywnego dziennikarza” – napisał

Zdjęcia z sieci Jurkowski nie usunie, bo jak nam mówi, nigdy nie usuwa. – Szanuję każdą opinię. Nie boję się. Jak mnie ktoś krytykuje, to staram się wyciągnąć z tego wnioski. Chodzi mi o formę przekazu – mówi Dziennikowi. – W komentarzach było, że jestem „kompostem” i „szambem”, a on to popierał – dodaje.

Okazuje się, że wieniec z szarfą „od radnych klubu prezydenta Żuka” kupił sam Jurkowski. – Zadzwoniłem do przewodniczącego klubu i zapytałem, czy mogę kupić wieniec. Wydałem 100 zł – uściśla. I kwituje: – Można o mnie źle pisać, ale nie można nakręcać hejtu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Indy_QG / 30 listopada 2022 r. o 13:28
obserwuje na facebooku radnego Jurkowskiego od jakiegoś czasu, i muszę powiedzieć, że zapał to on ma. Wrzuca jakieś przerobione fotki na słoniach, w słoikach, jakieś infantylne fotomontaże, swoje pomiary ciśnienia i glukozy, po co to komu? z mszy wrzuca, z jakiś akcji, zdjęcia ze znanymi ludźmi, totalny misz masz bez jakiegoś przewodniego tematu. albo jak się szczepi na grypę czy żółtaczkę. Czy nie ma jakiego w tym PO, np Krawczyka, który by du delikatnie powiedział że to co robi radny to jest żenada i obciach? naprawdę nie jest to śmieszne a jak widzę kolejny post to myślę czy w to wchodzić i wstydzić się za niego.
obserwuje na facebooku radnego Jurkowskiego od jakiegoś czasu, i muszę powiedzieć, że zapał to on ma. Wrzuca jakieś przerobione fotki na słoniach, w słoikach, jakieś infantylne fotomontaże, swoje pomiary ciśnienia i glukozy, po co to komu? z mszy wrzuca, z jakiś akcji, zdjęcia ze znanymi ludźmi, totalny misz masz bez jakiegoś przewodniego tematu. albo jak się szczepi na grypę czy żółtaczkę. Czy nie ma jakiego w tym PO, np Krawczyka, który by du delikatnie powiedział że to co robi radny to jest żenada i obciach? naprawdę nie jest to śmieszne... rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 23 listopada 2022 r. o 22:25
...kiedyś ZDJĘCIA Z CMENTARZA WSTAWIAŁ... zero empatii - w P0 liczy się lans.
Lepsze to niż pissowska kampania na trumnach osób któe zginęły w katastrofie lotniczej przez niekompetencje ówczesnego przydenta.
  ... komu w Katedrze życiński kampanie robił?
Avatar
Lubelak / 23 listopada 2022 r. o 19:15
Hiena cmentarna
Avatar
WSumieToNikt / 22 listopada 2022 r. o 15:41
Dzban - krótko i na temat.
Avatar
ratuszowa_sciema / 22 listopada 2022 r. o 07:37
Zbliżają się wybory i przedwyborczą błazenadę czas zacząć. PO - zresztą tak samo jak PIS - lubi wykorzystywać narodowe tragedie w wyborczej propagandzie.
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 listopada 2022 r. o 07:04
...kiedyś ZDJĘCIA Z CMENTARZA WSTAWIAŁ... zero empatii - w P0 liczy się lans.
 Lepsze to niż pissowska kampania na trumnach osób któe zginęły w katastrofie lotniczej przez niekompetencje ówczesnego przydenta.
Avatar
martinez957 / 22 listopada 2022 r. o 00:16
Może niech przejdzie do kaczyńskiego i z nim jeździ i głupoty gada
Avatar
TECZOWY--ZSL / 21 listopada 2022 r. o 23:09
...kiedyś ZDJĘCIA Z CMENTARZA WSTAWIAŁ... zero empatii - w P0 liczy się lans.
Avatar
nowy_tutaj / 21 listopada 2022 r. o 17:37
Nie widzę tu żadnego pozowania. Czerwona strzałka aż tak razi? Fakty są takie, że naczelnik Wiejak wraz ze swoją świtą wiernych redakcyjnych gryzipiórków upatrzył sobie paru konkretnych radnych z klubu Żuka i próbują za wszelką cenę ich skompromitować, a to w żenujących przeglądach tygodnia a to w artykułach Smagi. Takie lokalne polowanie na czarownice. Śmiesznie to wygląda. No i rzecz jasna bardzo obiektywnie.
Avatar
Mariolubelski / 21 listopada 2022 r. o 17:25
Podważanie wiarygodności sprawy z kontem pana Pakuły w piątkowym "przeglądzie humorystycznym" też wysokich lotów nie było. Ten antyukraiński wpis przeklejały potem wszystkie putinowskie tuby, podczas gdy lokalni dziennikarze uznali za stosowne zrobić sobie jaja, że może to jednak wcale nie było zhakowane konto. Nie wspominam już nawet o wiszącym obok dla klików artykule "tak teraz wygląda miejsce eksplozji w Przewodowie".
Avatar
Indy_QG / 30 listopada 2022 r. o 13:28
obserwuje na facebooku radnego Jurkowskiego od jakiegoś czasu, i muszę powiedzieć, że zapał to on ma. Wrzuca jakieś przerobione fotki na słoniach, w słoikach, jakieś infantylne fotomontaże, swoje pomiary ciśnienia i glukozy, po co to komu? z mszy wrzuca, z jakiś akcji, zdjęcia ze znanymi ludźmi, totalny misz masz bez jakiegoś przewodniego tematu. albo jak się szczepi na grypę czy żółtaczkę. Czy nie ma jakiego w tym PO, np Krawczyka, który by du delikatnie powiedział że to co robi radny to jest żenada i obciach? naprawdę nie jest to śmieszne a jak widzę kolejny post to myślę czy w to wchodzić i wstydzić się za niego.
obserwuje na facebooku radnego Jurkowskiego od jakiegoś czasu, i muszę powiedzieć, że zapał to on ma. Wrzuca jakieś przerobione fotki na słoniach, w słoikach, jakieś infantylne fotomontaże, swoje pomiary ciśnienia i glukozy, po co to komu? z mszy wrzuca, z jakiś akcji, zdjęcia ze znanymi ludźmi, totalny misz masz bez jakiegoś przewodniego tematu. albo jak się szczepi na grypę czy żółtaczkę. Czy nie ma jakiego w tym PO, np Krawczyka, który by du delikatnie powiedział że to co robi radny to jest żenada i obciach? naprawdę nie jest to śmieszne... rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 23 listopada 2022 r. o 22:25
...kiedyś ZDJĘCIA Z CMENTARZA WSTAWIAŁ... zero empatii - w P0 liczy się lans.
Lepsze to niż pissowska kampania na trumnach osób któe zginęły w katastrofie lotniczej przez niekompetencje ówczesnego przydenta.
  ... komu w Katedrze życiński kampanie robił?
Avatar
Lubelak / 23 listopada 2022 r. o 19:15
Hiena cmentarna
Avatar
WSumieToNikt / 22 listopada 2022 r. o 15:41
Dzban - krótko i na temat.
Avatar
ratuszowa_sciema / 22 listopada 2022 r. o 07:37
Zbliżają się wybory i przedwyborczą błazenadę czas zacząć. PO - zresztą tak samo jak PIS - lubi wykorzystywać narodowe tragedie w wyborczej propagandzie.
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 listopada 2022 r. o 07:04
...kiedyś ZDJĘCIA Z CMENTARZA WSTAWIAŁ... zero empatii - w P0 liczy się lans.
 Lepsze to niż pissowska kampania na trumnach osób któe zginęły w katastrofie lotniczej przez niekompetencje ówczesnego przydenta.
Avatar
martinez957 / 22 listopada 2022 r. o 00:16
Może niech przejdzie do kaczyńskiego i z nim jeździ i głupoty gada
Avatar
TECZOWY--ZSL / 21 listopada 2022 r. o 23:09
...kiedyś ZDJĘCIA Z CMENTARZA WSTAWIAŁ... zero empatii - w P0 liczy się lans.
Avatar
nowy_tutaj / 21 listopada 2022 r. o 17:37
Nie widzę tu żadnego pozowania. Czerwona strzałka aż tak razi? Fakty są takie, że naczelnik Wiejak wraz ze swoją świtą wiernych redakcyjnych gryzipiórków upatrzył sobie paru konkretnych radnych z klubu Żuka i próbują za wszelką cenę ich skompromitować, a to w żenujących przeglądach tygodnia a to w artykułach Smagi. Takie lokalne polowanie na czarownice. Śmiesznie to wygląda. No i rzecz jasna bardzo obiektywnie.
Avatar
Mariolubelski / 21 listopada 2022 r. o 17:25
Podważanie wiarygodności sprawy z kontem pana Pakuły w piątkowym "przeglądzie humorystycznym" też wysokich lotów nie było. Ten antyukraiński wpis przeklejały potem wszystkie putinowskie tuby, podczas gdy lokalni dziennikarze uznali za stosowne zrobić sobie jaja, że może to jednak wcale nie było zhakowane konto. Nie wspominam już nawet o wiszącym obok dla klików artykule "tak teraz wygląda miejsce eksplozji w Przewodowie".
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin
9 grudnia 2022, 19:00

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert zespołu Moow mi Janek, który zaplanowano na 9 grudnia o godz. 19.

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Mieszkańcy kilkunastu ulic dzisiaj o północy stracą dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Prace mają zakończyć się w piątek rano. Skutki awarii odczuje m.in. IUNG, Dom Chemika i Zespół Szkół nr 2. Szpital przełączono na zasilanie awaryjne.

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Skarbonka była przymocowana do stolika. To ukradli też stolik.

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej
12 grudnia 2022, 18:00

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę Kodeksu karnego, zaostrzającą m.in. kary za najcięższe przestępstwa. Część zmian, jak wprowadzenie tzw. bezwzględnego dożywocia czy konfiskatę aut nietrzeźwych kierowców krytykowali przedstawiciele środowiska prawniczego.

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!