Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

17 listopada 2021 r.
6:37

Dostali czeki z kwotami, a jeszcze nie złożyli nawet wniosków. "Wzięliśmy udział w przedstawieniu"

90 20 A A
(fot. KPRM)

Wójtowie i burmistrzowie znowu pozowali do zdjęć z kartkami, na których wypisano kwoty w wysokości od 100 tysięcy do 2 milionów złotych. Kłopot w tym, że niektórzy z nich jeszcze nawet nie złożyli wniosku o takie dofinansowanie. – Bierzemy udział w propagandowym przedstawieniu – komentuje wójt jednej z gmin w regionie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przedstawiciele samorządów z terenu województwa lubelskiego otrzymali dofinansowanie w ramach programu „Cyfrowa Gmina” – poinformował na swojej stronie Lubelski Urząd Wojewódzki. W poniedziałek do Janowa Lubelskiego i Chełma przyjechał pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. To były wiceminister zdrowia, a jeszcze niedawno wiceprezydent Chełma.

– Zależy nam, aby „Cyfrowa Gmina” była programem wyrównywania szans. Dostęp do internetu, cyfrowych usług, doskonale wyposażonych pracowni szkolnych to prawo wszystkich Polaków – zachwalał projekt Janusz Cieszyński.

Jego były szef z Urzędu Miasta – prezydent Chełma Jakub Banaszek – podczas uroczystości odebrał tekturowy czek z kwotą 1 834 050 zł. Ale to nie jedyna rola, jaka mu przypadła tego dnia. Prezydent Chełma sam bowiem gratulował podczas wręczania czeków innym samorządowcom.

– Był też jedną z osób przemawiających na uroczystości. Wypowiadał się nawet przed ministrem – dziwi się jeden z samorządowców uczestniczących w wydarzeniu.

Samorządowcy odbierają symboliczne czeki od ministra Janusza Cieszyńskiego. Gratuluje prezydent Chełma Jakub Banaszek (fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)

Kolejną zaskakującą sprawą jest to, że pierwsza tura naboru projektów w programie kończy się dopiero dziś, czyli 17 listopada. A tymczasem już w poniedziałek na scenie w Chełmie i Janowie Lubelskim z konkretnymi kwotami na tabliczkach pozowało do zdjęć kilkudziesięciu samorządowców. I okazuje się, że wielu z nich wniosku o kwoty wypisane na tablicach nawet jeszcze nie złożyła.

– Chcemy wymienić serwery w urzędzie i zakupić oprogramowanie do obsługi księgowości – wylicza Krzysztof Adamowicz, wójt Międzyrzeca Podlaskiego. Poza tym, w gminie ma także powstać m.in. system powiadamiania mieszkańców o ważnych wydarzeniach z życia gminy czy też zagrożeniach. Na to wszystko gmina ma dostać 312 tysięcy złotych. Ma, bo do wczoraj wniosku nie złożyła. – Ale przyzwyczaiłem się do takiej formy wręczania promes. Jeszcze nie zdarzyło się, że takie pieniądze nie wpłynęły potem do budżetu – dodaje wójt Międzyrzeca.

– Wymienimy sprzęt komputerowy w urzędzie oraz kupimy licencje na oprogramowanie biurowe – zapowiada Monika Mackiewicz-Drąg, wójt Podedwórza w powiecie parczewskim. Jej gmina także nie złożyła jeszcze wniosku. Ale to dlatego, że nie została ujęta w pierwszej turze składania wniosków. Wójt zapewnia jednak, że gmina wniosek na pewno złoży w którymś z kolejnych naborów.

Inna gmina z województwa lubelskiego ma już wstępne plany, wśród których jest obowiązkowy dla każdego audyt na temat cyberbezpieczeństwa. Ale konkretów jeszcze nie ma. Tak samo jak i szczegółowych kwot, które chce wydać.

– Nie złożymy wniosku w pierwszym naborze, bo dla nas przewidziano któryś z kolejnych – mówi w rozmowie z nami jeden z przedstawicieli urzędu, który odebrał w poniedziałek czek z wypisaną na nim konkretną kwotą.

Kiedy dopytuję, dlaczego gmina otrzymała czek na projekt, który jeszcze nie został złożony, przedstawiciel urzędu reaguje śmiechem. – Może chodziło o taką mobilizację gmin – zastanawia się. I dodaje, że gmina z pewnością złoży wniosek.

Nawet w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznają, że mogło się tak zdarzyć, że symboliczny czek w poniedziałek otrzymały gminy, które nawet nie złożyły jeszcze wniosków. – Chodzi o wypromowanie projektu – słyszymy. Skąd zatem kwoty na czekach? Urzędnicy tłumaczą, że wysokość wsparcia została wyliczona na podstawie liczby mieszkańców i zamożności gminy.

Ale sami samorządowcy zarzucają, że w całej uroczystości chodziło o coś innego.

– To wszystko to zabieg propagandowy, wzięliśmy udział w przedstawieniu – nie kryje jeden z wójtów z województwa. Nie chce wypowiadać się pod nazwiskiem, bo na pieniądze liczy tak jak inni samorządowcy. Wskazuje również na jeszcze jeden aspekt: – To są pieniądze unijne, o czym świadczą logotypy na czekach. A podczas uroczystości ich wręczenia nikt się nawet na temat nie zająknął.

Nabór, który kończy się dziś, jest pierwszym z trzech planowanych. W sumie 213 gmin z województwa lubelskiego ma dostać 51 mln złotych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 17 listopada 2021 r. o 07:18
+42
Cała polityka Pisowców stoi na propagandzie. Uczyli się od komunistów i prześcignęli swojego mistrza. Rozdają pieniądze, które pochodzą z UE ale o tym cicho sza. Wyspowiada się w niedzielę. Hipokryci, kłamcy, oszuści i złodzieje. A tymczasem w zderzeniu z realnymi problemami jak inflacja bezradnie rozkładają ręce (propaganda to nie rozwiązywanie problemów).
Avatar
AdrinK21 / 17 listopada 2021 r. o 07:11
+41
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Avatar
Gutek / 17 listopada 2021 r. o 09:06
+21
Jak można dzielić pieniądze unijne , których się nie dostało i nie wiadomo kiedy będą ?
Avatar
12344567890 / 17 listopada 2021 r. o 09:32
+19
Bareja w czystej postaci
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 07:34
+17
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 07:48
+15
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Zresztą - wymień po chociaż pięć dużych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych i zrealizowanych przez PiS i przez PO/PSL. Będziesz miał odpowiedź.
Avatar
altor / 17 listopada 2021 r. o 09:45
+10
jak widać polityka to bagno. Uczciwy i prostolinijny człowiek niema tam czego szukać.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 listopada 2021 r. o 11:54
+6
Dziwne, zazwyczaj na swoich przedstawicieli wybiera się osoby inteligentne a oni dopiero teraz się kapnęli że brali udział w przedstawieniu a czeki są bez pokrycia?
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 11:52
+5
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
Dlaczego polecasz innym coś, co tobie nie pomogło?!
Odwiedzam okulistę regularnie i zawsze wychodzę zadowolony - wzrok mam znakomity.
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 11:52
+4
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Zresztą - wymień po chociaż pięć dużych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych i zrealizowanych przez PiS i przez PO/PSL. Będziesz miał odpowiedź.
Tak tu i teraz, czyli na własnym podwórku, a nie w odległych gminach, to między innymi: "  Miasto     (większość radnych i prezydent z PO oraz przystawek)     jest winne naszej dzielnicy  567 tys. zł – twierdzą działacze z Felina. Mają dość czekania na zrealizowanie zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego. Chodzi o oczekiwany przez mieszkańców park, którego urządzanie miało ruszyć w zeszłym roku    "
To kompletnie nie jest odpowiedź na postawione przeze mnie zagadnienie.
To kompletnie nie jest odpowiedź na postawione przeze mnie zagadnienie. rozwiń
Avatar
tadek68 / 19 listopada 2021 r. o 21:04
+1
To są mondre ludzie od żondzenia i jasnowidze jackoskie, za wczasu wiedzo jaki bendzie wniosek. Widno Ziober znów po kompach coś zdalnie ,,grzebie". W nie mogły by jakiej nowej szosy nowej pokazać w kamerach, może być na Ukrainie byle nowa. Jak minister od wyszczepiania odwiedza w lazaretach manekiny, to żaden wstyd postać chwile z kartonikiem w łapce, jak szympans z balonikiem. Jak bendzieta tyle paplać, to Mateusz wszystkim wyłączy internet, powie że to ruskie hakery popsuli i skończy się to marudzenie po gazetach. Po co to tyle gadać?
Avatar
Jasin / 17 listopada 2021 r. o 20:23
-1
Na zdrowie!
A na zdrowie łysej krowie z oślimi uchami! Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska, łysa pało z oślimi uszyskami!! Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało tej jarmarczno odpustowej tragifarsy!! Straszyłeś, odgrażałeś się, przepowiadałeś, wieszczyłeś - no to czekam! Fugas chrustas, dupa w troki teraz? Que sera sera - szlag trafił bohatera? A warto było szczekać pod wiatr, szczerzyć zęby i robić d...ę z gęby????
A na zdrowie łysej krowie z oślimi uchami! Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska, łysa pało z oślimi uszyskami!! Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało tej jarmarczno odpustowej tragifarsy!! Straszyłeś, odgrażałeś się, przepow... rozwiń
Avatar
LAS / 17 listopada 2021 r. o 19:04
0
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
Dlaczego polecasz innym coś, co tobie nie pomogło?!
Odwiedzam okulistę regularnie i zawsze wychodzę zadowolony - wzrok mam znakomity.
Szczególnie w postrzeganiu rzeczywistości  nie widać tego. 
Szczególnie w postrzeganiu rzeczywistości  nie widać tego.  rozwiń
Avatar
LAS / 17 listopada 2021 r. o 19:00
0
Bądź zdrów, bo na kulturę, rozsądek i rozum już za późno.
                                                              A na nieustanne, notoryczne robienie z siebie idoty? Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska,  łysa pało z oślimi uszyskami!!  Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało tej jarmarczno odpustowej tragifarsy!! Straszyłeś, odgrażałeś się, przepowiadałeś, wieszczyłeś - no to czekam! Fugas chrustas, dupa w troki teraz? Que sera sera - szlag trafił bohatera? A warto było szczekać pod wiatr, szczerzyć zęby i robić d...ę  z gęby????
 Na zdrowie!
 Na zdrowie! rozwiń
Avatar
Jasin / 17 listopada 2021 r. o 12:56
0
Bądź zdrów, bo na kulturę, rozsądek i rozum już za późno.
A na nieustanne, notoryczne robienie z siebie idoty? Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska, łysa pało z oślimi uszyskami!! Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało tej jarmarczno odpustowej tragifarsy!! Straszyłeś, odgrażałeś się, przepowiadałeś, wieszczyłeś - no to czekam! Fugas chrustas, dupa w troki teraz? Que sera sera - szlag trafił bohatera? A warto było szczekać pod wiatr, szczerzyć zęby i robić d...ę z gęby????
A na nieustanne, notoryczne robienie z siebie idoty? Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska, łysa pało z oślimi uszyskami!! Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało te... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 listopada 2021 r. o 11:54
+6
Dziwne, zazwyczaj na swoich przedstawicieli wybiera się osoby inteligentne a oni dopiero teraz się kapnęli że brali udział w przedstawieniu a czeki są bez pokrycia?
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 11:52
+4
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Zresztą - wymień po chociaż pięć dużych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych i zrealizowanych przez PiS i przez PO/PSL. Będziesz miał odpowiedź.
Tak tu i teraz, czyli na własnym podwórku, a nie w odległych gminach, to między innymi: "  Miasto     (większość radnych i prezydent z PO oraz przystawek)     jest winne naszej dzielnicy  567 tys. zł – twierdzą działacze z Felina. Mają dość czekania na zrealizowanie zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego. Chodzi o oczekiwany przez mieszkańców park, którego urządzanie miało ruszyć w zeszłym roku    "
To kompletnie nie jest odpowiedź na postawione przeze mnie zagadnienie.
To kompletnie nie jest odpowiedź na postawione przeze mnie zagadnienie. rozwiń
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 11:52
+5
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
Dlaczego polecasz innym coś, co tobie nie pomogło?!
Odwiedzam okulistę regularnie i zawsze wychodzę zadowolony - wzrok mam znakomity.
Avatar
LAS / 17 listopada 2021 r. o 11:35
-8
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Zresztą - wymień po chociaż pięć dużych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych i zrealizowanych przez PiS i przez PO/PSL. Będziesz miał odpowiedź.
 Tak tu i teraz, czyli na własnym podwórku, a nie w odległych gminach, to między innymi: " Miasto  (większość radnych i prezydent z PO oraz przystawek)  jest winne naszej dzielnicy  567 tys. zł – twierdzą działacze z Felina. Mają dość czekania na zrealizowanie zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego. Chodzi o oczekiwany przez mieszkańców park, którego urządzanie miało ruszyć w zeszłym roku "
 Tak tu i teraz, czyli na własnym podwórku, a nie w odległych gminach, to między innymi: " Miasto  (większość radnych i prezydent z PO oraz przystawek)  jest winne naszej dzielnicy  567 tys. zł – twierdzą działacze z Felina. Mają dość czekania na zrealizowanie zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego. Chodzi o oczekiwany przez mieszkańców park, którego urządzanie miało ruszyć w zeszłym roku " rozwiń
Avatar
LAS / 17 listopada 2021 r. o 11:30
-4
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
 Dlaczego polecasz innym coś, co tobie nie pomogło?!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!