Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

17 listopada 2021 r.
6:37

Dostali czeki z kwotami, a jeszcze nie złożyli nawet wniosków. "Wzięliśmy udział w przedstawieniu"

90 20 A A
(fot. KPRM)

Wójtowie i burmistrzowie znowu pozowali do zdjęć z kartkami, na których wypisano kwoty w wysokości od 100 tysięcy do 2 milionów złotych. Kłopot w tym, że niektórzy z nich jeszcze nawet nie złożyli wniosku o takie dofinansowanie. – Bierzemy udział w propagandowym przedstawieniu – komentuje wójt jednej z gmin w regionie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przedstawiciele samorządów z terenu województwa lubelskiego otrzymali dofinansowanie w ramach programu „Cyfrowa Gmina” – poinformował na swojej stronie Lubelski Urząd Wojewódzki. W poniedziałek do Janowa Lubelskiego i Chełma przyjechał pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. To były wiceminister zdrowia, a jeszcze niedawno wiceprezydent Chełma.

– Zależy nam, aby „Cyfrowa Gmina” była programem wyrównywania szans. Dostęp do internetu, cyfrowych usług, doskonale wyposażonych pracowni szkolnych to prawo wszystkich Polaków – zachwalał projekt Janusz Cieszyński.

Jego były szef z Urzędu Miasta – prezydent Chełma Jakub Banaszek – podczas uroczystości odebrał tekturowy czek z kwotą 1 834 050 zł. Ale to nie jedyna rola, jaka mu przypadła tego dnia. Prezydent Chełma sam bowiem gratulował podczas wręczania czeków innym samorządowcom.

– Był też jedną z osób przemawiających na uroczystości. Wypowiadał się nawet przed ministrem – dziwi się jeden z samorządowców uczestniczących w wydarzeniu.

Samorządowcy odbierają symboliczne czeki od ministra Janusza Cieszyńskiego. Gratuluje prezydent Chełma Jakub Banaszek (fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)

Kolejną zaskakującą sprawą jest to, że pierwsza tura naboru projektów w programie kończy się dopiero dziś, czyli 17 listopada. A tymczasem już w poniedziałek na scenie w Chełmie i Janowie Lubelskim z konkretnymi kwotami na tabliczkach pozowało do zdjęć kilkudziesięciu samorządowców. I okazuje się, że wielu z nich wniosku o kwoty wypisane na tablicach nawet jeszcze nie złożyła.

– Chcemy wymienić serwery w urzędzie i zakupić oprogramowanie do obsługi księgowości – wylicza Krzysztof Adamowicz, wójt Międzyrzeca Podlaskiego. Poza tym, w gminie ma także powstać m.in. system powiadamiania mieszkańców o ważnych wydarzeniach z życia gminy czy też zagrożeniach. Na to wszystko gmina ma dostać 312 tysięcy złotych. Ma, bo do wczoraj wniosku nie złożyła. – Ale przyzwyczaiłem się do takiej formy wręczania promes. Jeszcze nie zdarzyło się, że takie pieniądze nie wpłynęły potem do budżetu – dodaje wójt Międzyrzeca.

– Wymienimy sprzęt komputerowy w urzędzie oraz kupimy licencje na oprogramowanie biurowe – zapowiada Monika Mackiewicz-Drąg, wójt Podedwórza w powiecie parczewskim. Jej gmina także nie złożyła jeszcze wniosku. Ale to dlatego, że nie została ujęta w pierwszej turze składania wniosków. Wójt zapewnia jednak, że gmina wniosek na pewno złoży w którymś z kolejnych naborów.

Inna gmina z województwa lubelskiego ma już wstępne plany, wśród których jest obowiązkowy dla każdego audyt na temat cyberbezpieczeństwa. Ale konkretów jeszcze nie ma. Tak samo jak i szczegółowych kwot, które chce wydać.

– Nie złożymy wniosku w pierwszym naborze, bo dla nas przewidziano któryś z kolejnych – mówi w rozmowie z nami jeden z przedstawicieli urzędu, który odebrał w poniedziałek czek z wypisaną na nim konkretną kwotą.

Kiedy dopytuję, dlaczego gmina otrzymała czek na projekt, który jeszcze nie został złożony, przedstawiciel urzędu reaguje śmiechem. – Może chodziło o taką mobilizację gmin – zastanawia się. I dodaje, że gmina z pewnością złoży wniosek.

Nawet w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznają, że mogło się tak zdarzyć, że symboliczny czek w poniedziałek otrzymały gminy, które nawet nie złożyły jeszcze wniosków. – Chodzi o wypromowanie projektu – słyszymy. Skąd zatem kwoty na czekach? Urzędnicy tłumaczą, że wysokość wsparcia została wyliczona na podstawie liczby mieszkańców i zamożności gminy.

Ale sami samorządowcy zarzucają, że w całej uroczystości chodziło o coś innego.

– To wszystko to zabieg propagandowy, wzięliśmy udział w przedstawieniu – nie kryje jeden z wójtów z województwa. Nie chce wypowiadać się pod nazwiskiem, bo na pieniądze liczy tak jak inni samorządowcy. Wskazuje również na jeszcze jeden aspekt: – To są pieniądze unijne, o czym świadczą logotypy na czekach. A podczas uroczystości ich wręczenia nikt się nawet na temat nie zająknął.

Nabór, który kończy się dziś, jest pierwszym z trzech planowanych. W sumie 213 gmin z województwa lubelskiego ma dostać 51 mln złotych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 17 listopada 2021 r. o 07:18
Cała polityka Pisowców stoi na propagandzie. Uczyli się od komunistów i prześcignęli swojego mistrza. Rozdają pieniądze, które pochodzą z UE ale o tym cicho sza. Wyspowiada się w niedzielę. Hipokryci, kłamcy, oszuści i złodzieje. A tymczasem w zderzeniu z realnymi problemami jak inflacja bezradnie rozkładają ręce (propaganda to nie rozwiązywanie problemów).
Avatar
AdrinK21 / 17 listopada 2021 r. o 07:11
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Avatar
Gutek / 17 listopada 2021 r. o 09:06
Jak można dzielić pieniądze unijne , których się nie dostało i nie wiadomo kiedy będą ?
Avatar
12344567890 / 17 listopada 2021 r. o 09:32
Bareja w czystej postaci
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 07:34
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 07:48
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Zresztą - wymień po chociaż pięć dużych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych i zrealizowanych przez PiS i przez PO/PSL. Będziesz miał odpowiedź.
Avatar
altor / 17 listopada 2021 r. o 09:45
jak widać polityka to bagno. Uczciwy i prostolinijny człowiek niema tam czego szukać.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 listopada 2021 r. o 11:54
Dziwne, zazwyczaj na swoich przedstawicieli wybiera się osoby inteligentne a oni dopiero teraz się kapnęli że brali udział w przedstawieniu a czeki są bez pokrycia?
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 11:52
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
Dlaczego polecasz innym coś, co tobie nie pomogło?!
Odwiedzam okulistę regularnie i zawsze wychodzę zadowolony - wzrok mam znakomity.
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 11:52
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Zresztą - wymień po chociaż pięć dużych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych i zrealizowanych przez PiS i przez PO/PSL. Będziesz miał odpowiedź.
Tak tu i teraz, czyli na własnym podwórku, a nie w odległych gminach, to między innymi: "  Miasto     (większość radnych i prezydent z PO oraz przystawek)     jest winne naszej dzielnicy  567 tys. zł – twierdzą działacze z Felina. Mają dość czekania na zrealizowanie zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego. Chodzi o oczekiwany przez mieszkańców park, którego urządzanie miało ruszyć w zeszłym roku    "
To kompletnie nie jest odpowiedź na postawione przeze mnie zagadnienie.
To kompletnie nie jest odpowiedź na postawione przeze mnie zagadnienie. rozwiń
Avatar
tadek68 / 19 listopada 2021 r. o 21:04
To są mondre ludzie od żondzenia i jasnowidze jackoskie, za wczasu wiedzo jaki bendzie wniosek. Widno Ziober znów po kompach coś zdalnie ,,grzebie". W nie mogły by jakiej nowej szosy nowej pokazać w kamerach, może być na Ukrainie byle nowa. Jak minister od wyszczepiania odwiedza w lazaretach manekiny, to żaden wstyd postać chwile z kartonikiem w łapce, jak szympans z balonikiem. Jak bendzieta tyle paplać, to Mateusz wszystkim wyłączy internet, powie że to ruskie hakery popsuli i skończy się to marudzenie po gazetach. Po co to tyle gadać?
Avatar
Jasin / 17 listopada 2021 r. o 20:23
Na zdrowie!
A na zdrowie łysej krowie z oślimi uchami! Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska, łysa pało z oślimi uszyskami!! Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało tej jarmarczno odpustowej tragifarsy!! Straszyłeś, odgrażałeś się, przepowiadałeś, wieszczyłeś - no to czekam! Fugas chrustas, dupa w troki teraz? Que sera sera - szlag trafił bohatera? A warto było szczekać pod wiatr, szczerzyć zęby i robić d...ę z gęby????
A na zdrowie łysej krowie z oślimi uchami! Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska, łysa pało z oślimi uszyskami!! Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało tej jarmarczno odpustowej tragifarsy!! Straszyłeś, odgrażałeś się, przepow... rozwiń
Avatar
LAS / 17 listopada 2021 r. o 19:04
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
Dlaczego polecasz innym coś, co tobie nie pomogło?!
Odwiedzam okulistę regularnie i zawsze wychodzę zadowolony - wzrok mam znakomity.
Szczególnie w postrzeganiu rzeczywistości  nie widać tego. 
Szczególnie w postrzeganiu rzeczywistości  nie widać tego.  rozwiń
Avatar
LAS / 17 listopada 2021 r. o 19:00
Bądź zdrów, bo na kulturę, rozsądek i rozum już za późno.
                                                              A na nieustanne, notoryczne robienie z siebie idoty? Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska,  łysa pało z oślimi uszyskami!!  Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało tej jarmarczno odpustowej tragifarsy!! Straszyłeś, odgrażałeś się, przepowiadałeś, wieszczyłeś - no to czekam! Fugas chrustas, dupa w troki teraz? Que sera sera - szlag trafił bohatera? A warto było szczekać pod wiatr, szczerzyć zęby i robić d...ę  z gęby????
 Na zdrowie!
 Na zdrowie! rozwiń
Avatar
Jasin / 17 listopada 2021 r. o 12:56
Bądź zdrów, bo na kulturę, rozsądek i rozum już za późno.
A na nieustanne, notoryczne robienie z siebie idoty? Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska, łysa pało z oślimi uszyskami!! Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało tej jarmarczno odpustowej tragifarsy!! Straszyłeś, odgrażałeś się, przepowiadałeś, wieszczyłeś - no to czekam! Fugas chrustas, dupa w troki teraz? Que sera sera - szlag trafił bohatera? A warto było szczekać pod wiatr, szczerzyć zęby i robić d...ę z gęby????
A na nieustanne, notoryczne robienie z siebie idoty? Nie uprawiaj tu namiętnie klituśbajdusiowania, durnosmętodupotrucia, tylko do roboty, trąbo jerychońska, łysa pało z oślimi uszyskami!! Ja wciąż czekam na swoje dossier z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, funkcją (funkcjami)!!! Przecież już dawno moja esbecka (podobno) zapluta morda z pełnym życiorysem miała wisieć na każdym rogu ulicy! Do dzieła, komiczny pokemonie śledczo - tropiąco -węszący! Jeszcze za mało te... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 listopada 2021 r. o 11:54
Dziwne, zazwyczaj na swoich przedstawicieli wybiera się osoby inteligentne a oni dopiero teraz się kapnęli że brali udział w przedstawieniu a czeki są bez pokrycia?
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 11:52
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Zresztą - wymień po chociaż pięć dużych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych i zrealizowanych przez PiS i przez PO/PSL. Będziesz miał odpowiedź.
Tak tu i teraz, czyli na własnym podwórku, a nie w odległych gminach, to między innymi: "  Miasto     (większość radnych i prezydent z PO oraz przystawek)     jest winne naszej dzielnicy  567 tys. zł – twierdzą działacze z Felina. Mają dość czekania na zrealizowanie zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego. Chodzi o oczekiwany przez mieszkańców park, którego urządzanie miało ruszyć w zeszłym roku    "
To kompletnie nie jest odpowiedź na postawione przeze mnie zagadnienie.
To kompletnie nie jest odpowiedź na postawione przeze mnie zagadnienie. rozwiń
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 11:52
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
Dlaczego polecasz innym coś, co tobie nie pomogło?!
Odwiedzam okulistę regularnie i zawsze wychodzę zadowolony - wzrok mam znakomity.
Avatar
LAS / 17 listopada 2021 r. o 11:35
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Zresztą - wymień po chociaż pięć dużych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych i zrealizowanych przez PiS i przez PO/PSL. Będziesz miał odpowiedź.
 Tak tu i teraz, czyli na własnym podwórku, a nie w odległych gminach, to między innymi: " Miasto  (większość radnych i prezydent z PO oraz przystawek)  jest winne naszej dzielnicy  567 tys. zł – twierdzą działacze z Felina. Mają dość czekania na zrealizowanie zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego. Chodzi o oczekiwany przez mieszkańców park, którego urządzanie miało ruszyć w zeszłym roku "
 Tak tu i teraz, czyli na własnym podwórku, a nie w odległych gminach, to między innymi: " Miasto  (większość radnych i prezydent z PO oraz przystawek)  jest winne naszej dzielnicy  567 tys. zł – twierdzą działacze z Felina. Mają dość czekania na zrealizowanie zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego. Chodzi o oczekiwany przez mieszkańców park, którego urządzanie miało ruszyć w zeszłym roku " rozwiń
Avatar
LAS / 17 listopada 2021 r. o 11:30
Jakbym oglądał film MIŚ :) PIS niczym nie różni się od partii komunistycznej która rządziła Polską za czasów komuny. Oni padli PIS też padnie. Jeszcze trochę i ludzie wywiozą ich na taczkach.
Poprzednicy czym się różnili, lub różnią? Nazwiskami?!
Jeśli nie widzisz różnicy, to czas odwiedzić okulistę.
 Dlaczego polecasz innym coś, co tobie nie pomogło?!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!