Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

20 kwietnia 2021 r.
6:31

Posłanka Monika Pawłowska zapowiada, że pozwie lewicowego blogera

20 15 A A
Zarówno Monika Pawłowska (w środku) jak i Jędrzej Halerz (po prawej) przekonują, że zdjęcia z bloga Huberta Znajomskiego (z tyłu po lewej) nie przedstawiają stosowania przemocy. Tutaj zdjęcie z 2019 r., kiedy cała trójka działała w Wiośnie Roberta Biedronia
Zarówno Monika Pawłowska (w środku) jak i Jędrzej Halerz (po prawej) przekonują, że zdjęcia z bloga Huberta Znajomskiego (z tyłu po lewej) nie przedstawiają stosowania przemocy. Tutaj zdjęcie z 2019 r., kiedy cała trójka działała w Wiośnie Roberta Biedronia (fot. Krzysztof Mazur / archiwum)

To polityczna zemsta – mówi chełmska posłanka Monika Pawłowska o opublikowanych w internecie zdjęciach przedstawiających jej rzekome agresywne zachowanie wobec swojego asystenta. Parlamentarzystka, która niedawno odeszła z Lewicy do Porozumienia, zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o wpis na blogu Huberta Znajomskiego, lubelskiego działacza partii Wiosna. Zamieścił on zrzuty ekranu wykonane podczas wideokonferencji Pawłowskiej z członkami partyjnej młodzieżówki. Posłanka była wtedy w trakcie podróży samochodem. Na pierwszym ze zdjęć widać, jak siedząc w fotelu pasażera zwraca się do kierowcy gestykulując w jego stronę otwartą dłonią. Na dwóch kolejnych wykonuje ruch, jakby właśnie go uderzyła.

– Z relacji osoby, od której otrzymałem te zdjęcia jasno wynikało, że nagle pani poseł zaczęła go bić – mówi Znajomski. I dodaje, że wpis na blogu zamieścił na prośbę swojego informatora. – Osoba, która mi to dostarczyła, bała się zrobić to sama – tłumaczy.

Mężczyzna siedzący za kierownicą na wspomnianych zdjęciach ma zamazaną twarz. Można jednak poznać, że jest to dyrektor biura poselskiego Moniki Pawłowskiej Jędrzej Halerz, który pozostał jej najbliższym współpracownikiem po zmianie barw partyjnych. Potwierdza to w rozmowie z Dziennikiem sama parlamentarzystka, gdy pytamy ją czy rzeczywiście w trakcie wideokonferencji biła swojego asystenta. – To nieprawda. Rzekoma „ofiara” nadal ze mną pracuje. To zakrawa na mocną paranoję – mówi posłanka.

Także Jędrzej Halerz zaprzecza, by we wspomnianej sytuacji padł ofiarą przemocy. – Gdyby tak było, to sam bym zareagował. Nie czuję się ofiarą – zapewnia. I całą historię nazywa „nagonką polityczną” wywołaną przez odejście Pawłowskiej z Lewicy.

Parlamentarzystka zapowiada skierowanie sprawy do sądu. I podkreśla, że to nie pierwszy raz, gdy po odejściu do Porozumienia, jest atakowana w internecie przez działaczy swojej poprzedniej formacji. – Jestem już tym zmęczona. Wiem, że moje nazwisko pomaga z zdobyciu popularności w mediach społecznościowych, ale niech ci ludzie zrozumieją, że nie warto w ten sposób się zachowywać. To poniżej jakiegokolwiek poziomu. Możemy spierać się na argumenty do czego zawsze zachęcam. – mówi Pawłowska.

– Jestem przygotowany na rozprawę. Kilka osób chętnie potwierdzi agresywne zachowanie pani poseł nie tylko w tej sytuacji – przekonuje Hubert Znajomski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FelixFelix / 20 kwietnia 2021 r. o 07:24
+25
Oszukani wyborcy powinni ta Panią również pozwać. Szczyt bezczelności.
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 kwietnia 2021 r. o 07:11
+21
Dobrze wiedzieć że taka mierna posłanka tak łatwo zmienia poglądy... zawód polityk.
Avatar
Adam_z_Lublina / 20 kwietnia 2021 r. o 09:11
+17
Pani już się skompromitowała na tyle dużo, że na prawdę nie potrzebuje już więcej! Może jakaś życzliwa jej osoba jej to podpowie.
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 16:34
+9
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
 Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Avatar
Jasek / 20 kwietnia 2021 r. o 08:46
+9
Dramat, pozwij siebie paskudo
Avatar
_DX_ / 20 kwietnia 2021 r. o 09:06
+8
To ona powinna zostać pozwana za zdradzenie swoich wyborców.
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 19:32
+7
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
 Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD
 Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 11:23
+7
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
 Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Avatar
_XD_ / 21 kwietnia 2021 r. o 11:19
+3
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD
To nie gramotny jesteś jak nie wiesz kto to
  Na pewno nie jestem takim patryjotom, który musi wstawiać rusycyzmy (i to z błędami) żeby wyrazić swoje myśli.  XD
  Na pewno nie jestem takim patryjotom, który musi wstawiać rusycyzmy (i to z błędami) żeby wyrazić swoje myśli.  XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 21 kwietnia 2021 r. o 12:58
+1
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD
To nie gramotny jesteś jak nie wiesz kto to
Na pewno nie jestem takim patryjotom, który musi wstawiać rusycyzmy (i to z błędami) żeby wyrazić swoje myśli.  XD
Tacy jak ty wciąż klęczą na kolanach przed łunią żeby jej zrobić loda ,zmieńcie radka sikorskiego bo spuchł. Wy lizodupstwo i poddaństwo wyssaliście z mlekiem ojca
 HAHAHAHA! A powiedz mi w takim razie, co tam robią między innymi Becie Mazurek, Kępa i Szydło, z Ryśkiem Czarnieckim i Patryśkiem Jakim? XD
 HAHAHAHA! A powiedz mi w takim razie, co tam robią między innymi Becie Mazurek, Kępa i Szydło, z Ryśkiem Czarnieckim i Patryśkiem Jakim? XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 21 kwietnia 2021 r. o 12:58
+1
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD
To nie gramotny jesteś jak nie wiesz kto to
Na pewno nie jestem takim patryjotom, który musi wstawiać rusycyzmy (i to z błędami) żeby wyrazić swoje myśli.  XD
Tacy jak ty wciąż klęczą na kolanach przed łunią żeby jej zrobić loda ,zmieńcie radka sikorskiego bo spuchł. Wy lizodupstwo i poddaństwo wyssaliście z mlekiem ojca
 HAHAHAHA! A powiedz mi w takim razie, co tam robią między innymi Becie Mazurek, Kępa i Szydło, z Ryśkiem Czarnieckim i Patryśkiem Jakim? XD
 HAHAHAHA! A powiedz mi w takim razie, co tam robią między innymi Becie Mazurek, Kępa i Szydło, z Ryśkiem Czarnieckim i Patryśkiem Jakim? XD rozwiń
Avatar
Wielejebny / 21 kwietnia 2021 r. o 11:36
-4
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD
To nie gramotny jesteś jak nie wiesz kto to
 Na pewno nie jestem takim patryjotom, który musi wstawiać rusycyzmy (i to z błędami) żeby wyrazić swoje myśli.  XD
 Tacy jak ty wciąż klęczą na kolanach przed łunią żeby jej zrobić loda ,zmieńcie radka sikorskiego bo spuchł. Wy lizodupstwo i poddaństwo wyssaliście z mlekiem ojca
 Tacy jak ty wciąż klęczą na kolanach przed łunią żeby jej zrobić loda ,zmieńcie radka sikorskiego bo spuchł. Wy lizodupstwo i poddaństwo wyssaliście z mlekiem ojca rozwiń
Avatar
_XD_ / 21 kwietnia 2021 r. o 11:19
+3
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD
To nie gramotny jesteś jak nie wiesz kto to
  Na pewno nie jestem takim patryjotom, który musi wstawiać rusycyzmy (i to z błędami) żeby wyrazić swoje myśli.  XD
  Na pewno nie jestem takim patryjotom, który musi wstawiać rusycyzmy (i to z błędami) żeby wyrazić swoje myśli.  XD rozwiń
Avatar
Wielejebny / 20 kwietnia 2021 r. o 20:56
-6
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD
 To nie gramotny jesteś jak nie wiesz kto to
 To nie gramotny jesteś jak nie wiesz kto to rozwiń
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 19:32
+7
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
 Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD
 Nie wiem kto to, ale i tak podejrzewam, że był najlepszy w całej zawodówce. XD rozwiń
Avatar
Wielejebny / 20 kwietnia 2021 r. o 17:54
-10
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
 Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki
 Od kiedy to taki z ciebie Polak? Z orłem ortografii siedzialem w lawce bredzislawem komuchoruskim i takie są skutki rozwiń
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 16:34
+9
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
 Nie bardzo wiem co to jest chorongiewka? Po polsku możesz? XD
Avatar
Wielejebny / 20 kwietnia 2021 r. o 11:47
-8
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
 Już jej nie lubisz? A tak jej broniłeś jak niepodległości buhahaha. Sam jesteś większą chorongiewką od tej biedaczki. Kobita robi szybka karierę w komunie pierdo-lonej to nie było możliwe
Avatar
_XD_ / 20 kwietnia 2021 r. o 11:23
+7
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
 Czyli idealnie nadaje się do PiSd. Tam same zdradzieckie ***** XD
Avatar
Wielejebny / 20 kwietnia 2021 r. o 10:23
-8
Jeszcze niedawno żeście wychwalali panią posłankę jaka to ona fajna i za..ista. Sami jesteście gówno warci . Żal wam srake ściska ze was zrobiła w bambuko
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Do końca października ma powstać w Lublinie nowy odcinek torów łączący dwie linie kolejowe: tę prowadzącą do Warszawy i tę w stronę Stalowej Woli. Taki termin podaje oficjalnie kolej, której inwestycja ma się wiązać z budową nowego wiaduktu

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła
23 maja 2021, 10:00

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła

W niedzielę, 23 maja w godz. 10-17 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się Nałęczowski Jarmark Rękodzieła.

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki
Alarm24

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki

Niemal każdego ranka ustawiają się długie kolejki osób czekających na rejestrację samochodu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Ludzie skarżą się na chaos, a nie pomaga też testowy system „zamów kolejkę”

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

W ramach nałożonego nadzoru Komisja zobowiązała Klub do reorganizacji pracy trenerów drużyn młodzieżowych tak aby trenerzy z licencjami UEFA A oraz UEFA Elite Youth A prowadzili drużyny młodzieżowe wskazane w jednym z kryteriów

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Żadnego listka nie wypuściły drzewa z ul. Zana, które nie przetrwały „pielęgnacji” będącej ich okaleczeniem. Fatalnie wyglądają też opisywane już przez nas brzozy poharatane przy ul. Szafirowej. Kolejne radykalne cięcie zgłoszono nam z ul. Wallenroda

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Ponad 108 tys. zł zapłacą władze Lublina za założenie i pielęgnację łąk kwietnych w dziewięciu punktach miasta. Ratusz wybrał firmę, której powierzy wykonanie takich prac. Zlecenie dostanie spółka Państwo Łąka, której oferta okazała się najtańsza spośród poprawnych ofert złożonych w przetargu. Spółka z Ełku ma dostać ponad 108 tys. zł.

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

W ciągu ostatnich miesięcy w Puławach przybywa nowych firm, a spada ilość tych, które kończą swoją działalność. Równolegle spada również poziom bezrobocia, który zbliża się do stanu z końcówki ubiegłego roku. Wygląda na to, że lokalna gospodarka rozpoczęła wychodzenie z dołka.

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"
Zdjęcia
galeria

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"

– To, co się dzieje, skłania nas do tego, żeby wyjść na ulicę – mówi lubelska sędzia, jedna z uczestniczek wtorkowego protestu Komitetu Obrony Demokracji w Lublinie w obronie niezależności sędziów

Masterklasy w Warsztatach Kultury
22 maja 2021, 10:00

Masterklasy w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na cykl warsztatów skierowanych do rzemieślników i twórców ludowych "Masterklasy". Pierwsze zajęcia odbędą się online już 22 maja o godz. 10.

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie
Zdjęcia
galeria

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Do rozwiązywania zadań przystąpiło blisko 200 osób.

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce w inauguracyjnym weekendzie ADAC TCR Germany na torze Motorsport Arena Oschersleben

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz
25 maja 2021, 18:00

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz

We wtorek, 25 maja o godz. 18 w Teatrze Starym odbędzie się spotkanie z cyklu "Bitwa o kulturę". Wydarzenie, którego gośćmi będą Karolina Szczypek i Paweł Sablik, będzie dostępne online na Facebooku.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Trener Motoru Marek Saganowski we wtorek odpowiadał na pytania dziennikarzy przed środowym spotkaniem z GKS Katowice.

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

W dziesiątkach milionów złotych liczony może być uszczerbek w kasie miasta spowodowany zapowiedzianą przez rząd reformą podatkową – szacują władze Lublina. Ratusz obawia się skutków zapowiedzianego przez rząd podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i ostrzega, że będzie „bezwzględnie” żądać od państwa zrekompensowania utraty dochodu.

Kraśnik: Budowa, wiatraki i plany. Deweloper dostał pozwolenie, a mieszkańcy nie

Kraśnik: Budowa, wiatraki i plany. Deweloper dostał pozwolenie, a mieszkańcy nie

Czy my jesteśmy gorsi? Jaka jest różnica między nami a deweloperem? – denerwują się mieszkańcy Kraśnika, którzy ze względu na budowę farmy wiatrowej w sąsiedztwie miasta nie mogą wybudować swoich domów. Magistrat od tego roku nie wydaje decyzji o warunkach zabudowy. Przed początkiem tego roku było to jeszcze możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!