Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

10 stycznia 2022 r.
13:53

Czarnek odpowiada Mazurek, publikując zaświadczenie od lekarza. "Zdrowy – słuch prawidłowy!"

Autor: Zdjęcie autora TOMA
34 14 A A
(fot. Piotr Michalski; Przemysław Czarnek/Twitter)

„Hej Czarnek, ty głuchy jesteś?” – tymi słowami zwróciła się do Przemysława Czarnka europosłanka Beata Mazurek, domagając się dymisji małopolskiej kurator oświaty. Minister edukacji i nauki odpowiedział jej… publikując zaświadczenie od lekarza, który potwierdził, że ze słuchem polityka jest wszystko w porządku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aktywna zazwyczaj w mediach społecznościowych Mazurek w ostatni piątek zwróciła się na Twitterze do swojego partyjnego kolegi z Prawa i Sprawiedliwości w związku z kontrowersyjną wypowiedzią małopolskiej kurator Barbary Nowak. Na antenie Radia Zet stwierdziła ona, że jest przeciwniczką obowiązkowych szczepień wśród nauczycieli, a same szczepienia nazwała „eksperymentem”. Później przeprosiła za swoje słowa, ale wielu polityków zaczęło się domagać jej dymisji. Wśród nich była chełmska europosłanka Beata Mazurek, która w jednym z wpisów napisała: "Hej, Przemysław Czarnek, Ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi".

Minister na to pytanie odpowiedział w poniedziałek, za pośrednictwem Facebooka. „A propos pytań europoseł Beaty Mazurek i wielu innych, pojawiających się od piątku – w załączeniu zaświadczenie” – napisał, dodając uśmiechniętą emotikonkę. I załączył podpisany przez lekarza dokument z poniedziałkową datą, potwierdzający jego zdolność do wykonywania pracy. „Zdrowy – słuch prawidłowy!” – możemy przeczytać na zaświadczeniu.

Polityk w rozmowie z Dziennikiem potwierdza, że wpis jest autentyczny. – Bardzo lubię i szanuję panią europoseł Mazurek, która ma swój styl bycia w przestrzeni publicznej. Wszyscy zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. Chciałem potwierdzić, że jestem zdrowy i z moim słuchem jest wszystko w porządku – komentuje Czarnek, gdy pytamy go o udzieloną partyjnej koleżance odpowiedź. Zapytany o sugestie dotyczące dymisji małopolskiej kurator oświaty, dodaje: – Bezzwłocznie podjąłem działania w tej sprawie. Pani kurator wycofała się ze swoich słów i przyznała, że nie będąc medykiem, nie powinna się na ten temat wypowiadać. Dalszą procedurę przekazałem wiceministrowi Tomaszowi Rzymowskiemu, który nadzoruje pracę kuratorów i wojewodzie małopolskiemu, jako bezpośredniemu przełożonemu. Co dalej? Najbliższe dni to wyjaśnią.

Wpis wywołał ogromne zainteresowanie wśród internautów. Nie brakuje pozytywnych komentarzy, doceniających poziom żartu. Ale pojawiają się też sugestie, że minister edukacji i nauki w godzinach pracy powinien zajmować się poważniejszymi sprawami.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antypiss / 10 stycznia 2022 r. o 14:04
+29
Psychiatry nie przekupi bo żaden się nie podłoży w takim przypadku.
Avatar
Filips / 10 stycznia 2022 r. o 14:00
+26
Skoro pan minister taki łaskawy to jeszcze poprosimy zaświadczenie od lekarza ze specjalności , z którą polska opieka zdrowotna ma problemy . Zwłaszcza w części dotyczącej poletka pana Czarnka .
Avatar
Kroll / 10 stycznia 2022 r. o 19:06
+22
No to kwity na uszy mamy a co z tym co między uszami? PiS z wami i waszymi kato-ministrami .
Avatar
fiej / 10 stycznia 2022 r. o 14:36
+18
Otolaryngolog niech się wypowie, a nie jakiś tam masowy zatwierdzacz.
Avatar
OPUSDEI / 11 stycznia 2022 r. o 02:52
+14
Mam taką teorię, że nikt tak jak Przemysław Czarnek nie potrafi odwrócić kota ogonem. Czy on na prawdę myśli, że Beacie Mazurek chodziło o stan jego uszów!? Każdy Polak, choć odrobinę operujący językiem polskim (i to niekoniecznie polskim literackim), rozumie, że zapytanie "Czy Głuchy Jesteś" to IDIOM. W mojej ocenie trzeba być postacią pokroju osła, by w zaparte stosować takie młodzieńcze spychotechniki. Staram się wierzyć, że Czarnek nie jest ani idiotą ani osłem, ale z każdą jego wypowiedzią znikają kolejne argumenty temu przeczące. Jak widać, można być ministrem w rządzie prawicy, a nie znać elementarnie funkcji jaką w języku powszechnym stanowią idiomy. Wytłumaczę, kontekst wypowiedzi Beaty ("Głuchy Jesteś?") jest podobny do kontekstu ("Ślepy Jesteś?"). O ile "ślepy jesteś?" atakuje osobę zarzucając brak zrozumienia, empatii lub reakcji względem wydarzeń znanych powszechnie (namacalnych, odczuwalnych), to już "głuchy jesteś?" implikuje, że nie chodzi o brak zrozumienia, ale o brak stosownej reakcji. Beata Mazurek, używając "głuchy jesteś?" mogła nawiązać do jednej z dwóch sytuacji, po pierwsze formy w jakiej padły nieszczęsne słowa Małopolskiej Kurator Oświaty (wypowiedź medialna, nie czyn). Ale z drugiej strony, Beata Mazurek może sugerować opinii publicznej coś znacznie gorszego, a mianowicie to, że wewnętrznie członkowie partii PiS, albo obozu Zjednoczonej Prawicy, może nawet intelektualiści, albo sam Prezes Kaczyński, mówili Czarnkowi (lub do Czarnka) żeby ograniczał ekspozycję medialną Małopolskiej Kurator. Rzec można, w partii radzili Czarnkowi, ale on nie posłuchał, i poszedł w zaparte popierając działalność w tym działalność defektywną Małopolskiej Kurator. Jeżeli to ten drugi wariant, i jeżeli sama Beata Mazurek na forum publicznym pozwala sobie na taki idiom, a nie inny względem Czarnka, to może znaczyć coś znacznie gorszego. Że albo Czarnek wyrywa się spod partyjnej kontroli, tworzy swoje udzielne księstwo, albo co gorsza (i jestem w to w stanie uwierzyć) Czarnek nie kooperuje z własnym obozem politycznym. Nie słucha dobrych rad z wewnątrz, i nikt go nie dyscyplinuje. Stąd napomknienie Beaty Mazurek musi być rozpatrywane w formie zawoalowanej próby przywrócenia Czarnka na łono partii. Zanim będzie musiał się opowiedzieć, jak bardzo mu po drodze w którą frakcją i umotywować, dlaczego nie dołączył do Ziobrowej Rodziny Ojca Rydzyka. W mojej ocenie, Czarnek bardziej pasuje do Ziobry, ale to u Kaczyńskiego ma szansę na dobre miejsce na liście wyborczej. Atak ze strony doświadczonej chełmskiej parlamentarzystki, jest czymś więcej niż próbą zbicia kapitału na Ministrze, którego notowania stale pikują. Czas pokaże, ale nie spodziewałbym się po Czarnku przełomowych decyzji. Efekt dla partii może być taki, że frakcja toruńska w nowym sejmie będzie miała więcej do powiedzenia. Co do list wyborczych...w zjednoczonej prawicy, lubelskie mandaty parlamentarne są frywolnie oddawane do Gdańska, więc nie zdziwi mnie jeśli Czarnek zacznie grać na wybory do Parlamentu Europejskiego. To mu w pewien sposób nie zblokuje horyzontu na współpracę w frakcją toruńską. Czy jest głuchy? Jak widać, fizycznie nie, ale przydałoby się jeszcze żeby dodał jakieś badanie mentalne i wyniki z matury z języka polskiego. Wszak słyszenie nie implikuje zrozumienia. Czarnek nie musi koniecznie rozumieć co się do niego mówi.
Mam taką teorię, że nikt tak jak Przemysław Czarnek nie potrafi odwrócić kota ogonem. Czy on na prawdę myśli, że Beacie Mazurek chodziło o stan jego uszów!? Każdy Polak, choć odrobinę operujący językiem polskim (i to niekoniecznie polskim literackim), rozumie, że zapytanie "Czy Głuchy Jesteś" to IDIOM. W mojej ocenie trzeba być postacią pokroju osła, by w zaparte stosować takie młodzieńcze spychotechniki. Staram się wierzyć, że Czarnek nie jest ani idiotą ani osłem, ale z każdą jego wypowiedzią znikają kolejne argumenty temu przecz... rozwiń
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 08:13
+12
Czy wizyta lekarska odbyła się zdalnie, panie Czarnek? A nie, zapomniałem, że pan może nawet wchodzić do szpitala podczas zakazu odwiedzin. Przy okazji - jak zdrowie szanownej Babci?
Avatar
syn / 10 stycznia 2022 r. o 21:09
+12
Czy naprawdę wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić się do stylu bycia w przestrzeni publicznej Pani Mazurek?I innych wyjątkowych postaci?Może niech nikt nie wypowiada się za wszystkich. Ja jeszcze nie przywykłem do buty i arogancji. Tymi rozmówkami na poziomie szkoły podstawowej naprawdę nie ma się co zachwycać.
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 stycznia 2022 r. o 15:35
+12
Wizyta na NFZ czy prywatnie? Jak to drugie poprosimy o rachunek !!
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 15:39
+4
CZY NIEDZIELBAUM MA DYPLOM LEKARZA ????  Nieeee!!!!  Więc co on i jakim prawem robi ze zdrowiem 38 MILIONOW POLAKOW!!??? PRECZ z żynskim namiestnikami !!!!
 A gdzie jest napisane, że minister zdrowia ma być lekarzem?
Avatar
_XD_ / 11 stycznia 2022 r. o 19:42
+3
CZY NIEDZIELBAUM MA DYPLOM LEKARZA ????  Nieeee!!!!  Więc co on i jakim prawem robi ze zdrowiem 38 MILIONOW POLAKOW!!??? PRECZ z żynskim namiestnikami !!!!
 Czy minister finansów ma chociaż magistra z czegokolwiek? XD
Avatar
_XD_ / 11 stycznia 2022 r. o 19:42
+3
CZY NIEDZIELBAUM MA DYPLOM LEKARZA ????  Nieeee!!!!  Więc co on i jakim prawem robi ze zdrowiem 38 MILIONOW POLAKOW!!??? PRECZ z żynskim namiestnikami !!!!
 Czy minister finansów ma chociaż magistra z czegokolwiek? XD
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 15:39
+4
CZY NIEDZIELBAUM MA DYPLOM LEKARZA ????  Nieeee!!!!  Więc co on i jakim prawem robi ze zdrowiem 38 MILIONOW POLAKOW!!??? PRECZ z żynskim namiestnikami !!!!
 A gdzie jest napisane, że minister zdrowia ma być lekarzem?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 11 stycznia 2022 r. o 12:14
-3
CZY NIEDZIELBAUM MA DYPLOM LEKARZA ????  Nieeee!!!!  Więc co on i jakim prawem robi ze zdrowiem 38 MILIONOW POLAKOW!!??? PRECZ z żynskim namiestnikami !!!!
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 08:13
+12
Czy wizyta lekarska odbyła się zdalnie, panie Czarnek? A nie, zapomniałem, że pan może nawet wchodzić do szpitala podczas zakazu odwiedzin. Przy okazji - jak zdrowie szanownej Babci?
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 08:12
+1
TECZOWY_ZSL - a gdzie jest napisane, że ministrem zdrowia ma być lekarz?
Avatar
OPUSDEI / 11 stycznia 2022 r. o 02:52
+14
Mam taką teorię, że nikt tak jak Przemysław Czarnek nie potrafi odwrócić kota ogonem. Czy on na prawdę myśli, że Beacie Mazurek chodziło o stan jego uszów!? Każdy Polak, choć odrobinę operujący językiem polskim (i to niekoniecznie polskim literackim), rozumie, że zapytanie "Czy Głuchy Jesteś" to IDIOM. W mojej ocenie trzeba być postacią pokroju osła, by w zaparte stosować takie młodzieńcze spychotechniki. Staram się wierzyć, że Czarnek nie jest ani idiotą ani osłem, ale z każdą jego wypowiedzią znikają kolejne argumenty temu przeczące. Jak widać, można być ministrem w rządzie prawicy, a nie znać elementarnie funkcji jaką w języku powszechnym stanowią idiomy. Wytłumaczę, kontekst wypowiedzi Beaty ("Głuchy Jesteś?") jest podobny do kontekstu ("Ślepy Jesteś?"). O ile "ślepy jesteś?" atakuje osobę zarzucając brak zrozumienia, empatii lub reakcji względem wydarzeń znanych powszechnie (namacalnych, odczuwalnych), to już "głuchy jesteś?" implikuje, że nie chodzi o brak zrozumienia, ale o brak stosownej reakcji. Beata Mazurek, używając "głuchy jesteś?" mogła nawiązać do jednej z dwóch sytuacji, po pierwsze formy w jakiej padły nieszczęsne słowa Małopolskiej Kurator Oświaty (wypowiedź medialna, nie czyn). Ale z drugiej strony, Beata Mazurek może sugerować opinii publicznej coś znacznie gorszego, a mianowicie to, że wewnętrznie członkowie partii PiS, albo obozu Zjednoczonej Prawicy, może nawet intelektualiści, albo sam Prezes Kaczyński, mówili Czarnkowi (lub do Czarnka) żeby ograniczał ekspozycję medialną Małopolskiej Kurator. Rzec można, w partii radzili Czarnkowi, ale on nie posłuchał, i poszedł w zaparte popierając działalność w tym działalność defektywną Małopolskiej Kurator. Jeżeli to ten drugi wariant, i jeżeli sama Beata Mazurek na forum publicznym pozwala sobie na taki idiom, a nie inny względem Czarnka, to może znaczyć coś znacznie gorszego. Że albo Czarnek wyrywa się spod partyjnej kontroli, tworzy swoje udzielne księstwo, albo co gorsza (i jestem w to w stanie uwierzyć) Czarnek nie kooperuje z własnym obozem politycznym. Nie słucha dobrych rad z wewnątrz, i nikt go nie dyscyplinuje. Stąd napomknienie Beaty Mazurek musi być rozpatrywane w formie zawoalowanej próby przywrócenia Czarnka na łono partii. Zanim będzie musiał się opowiedzieć, jak bardzo mu po drodze w którą frakcją i umotywować, dlaczego nie dołączył do Ziobrowej Rodziny Ojca Rydzyka. W mojej ocenie, Czarnek bardziej pasuje do Ziobry, ale to u Kaczyńskiego ma szansę na dobre miejsce na liście wyborczej. Atak ze strony doświadczonej chełmskiej parlamentarzystki, jest czymś więcej niż próbą zbicia kapitału na Ministrze, którego notowania stale pikują. Czas pokaże, ale nie spodziewałbym się po Czarnku przełomowych decyzji. Efekt dla partii może być taki, że frakcja toruńska w nowym sejmie będzie miała więcej do powiedzenia. Co do list wyborczych...w zjednoczonej prawicy, lubelskie mandaty parlamentarne są frywolnie oddawane do Gdańska, więc nie zdziwi mnie jeśli Czarnek zacznie grać na wybory do Parlamentu Europejskiego. To mu w pewien sposób nie zblokuje horyzontu na współpracę w frakcją toruńską. Czy jest głuchy? Jak widać, fizycznie nie, ale przydałoby się jeszcze żeby dodał jakieś badanie mentalne i wyniki z matury z języka polskiego. Wszak słyszenie nie implikuje zrozumienia. Czarnek nie musi koniecznie rozumieć co się do niego mówi.
Mam taką teorię, że nikt tak jak Przemysław Czarnek nie potrafi odwrócić kota ogonem. Czy on na prawdę myśli, że Beacie Mazurek chodziło o stan jego uszów!? Każdy Polak, choć odrobinę operujący językiem polskim (i to niekoniecznie polskim literackim), rozumie, że zapytanie "Czy Głuchy Jesteś" to IDIOM. W mojej ocenie trzeba być postacią pokroju osła, by w zaparte stosować takie młodzieńcze spychotechniki. Staram się wierzyć, że Czarnek nie jest ani idiotą ani osłem, ale z każdą jego wypowiedzią znikają kolejne argumenty temu przecz... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 stycznia 2022 r. o 22:33
+3
Ponad 4000 uczniów z chińskich szkół podstawowych zostało wysłanych do obozów Covidowych w Anyang aby kontynuować naukę... domokracja w Polsce zmierza w tym samym kierunku, co komunistyczne Chiny?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 stycznia 2022 r. o 22:33
0
Andrusiewicz (ex GWymiotna): "Dzieci zaszczepione będą się uczyć stacjonarnie i nie będą na kwarantannie, będą miały dostęp do powietrza". A nie zaszczepione będą miały dostęp do gazu?
Avatar
syn / 10 stycznia 2022 r. o 21:09
+12
Czy naprawdę wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić się do stylu bycia w przestrzeni publicznej Pani Mazurek?I innych wyjątkowych postaci?Może niech nikt nie wypowiada się za wszystkich. Ja jeszcze nie przywykłem do buty i arogancji. Tymi rozmówkami na poziomie szkoły podstawowej naprawdę nie ma się co zachwycać.
Avatar
Kroll / 10 stycznia 2022 r. o 19:06
+22
No to kwity na uszy mamy a co z tym co między uszami? PiS z wami i waszymi kato-ministrami .
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"
galeria

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"

Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata
film

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata

– Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty przyjaciel, fantastyczny raper, legenda lubelskiego hip hopu – żegna artystę producent medyczny.

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji
film

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej efektowną wygraną z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek Maciej Gostomski i spółka zameldowali się w klubie skąd wyruszyli na zgrupowanie do tureckiej Antalyi

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe
21 stycznia 2022, 19:00

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty karnawałowe, podczas których będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej. Wydarzenia odbędą się 21 stycznia o godz. 19 i 22 stycznia o godz. 18.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała w poniedziałek poznańska prokuratura. W ub. tygodniu zatrzymano w tej sprawie łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Licząca ok. trzech tysięcy ferma norek w Starym Zadybiu w powiecie ryckim została objęta kwarantanną po tym jak badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osobników. Izolacja zwierząt potrwa 90 dni.

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

O „wzmożoną czujność” prosi mieszkańców Kamil Rarak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Niemce. Apel radnego ma związek z włamaniami do domów w podlubelskich miejscowościach.

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
20 stycznia 2022, 18:00

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

Od 21 stycznia w Galerii City Project Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i Lucjana Gazdy "Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem". Wernisaż zostanie zorganizowany w czwartek, 20 stycznia o godz. 18.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęła ligową rywalizację w 2022 roku. Akademicy pokonali w Świdniku Heiro Rzeszów, choć spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!