Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

10 grudnia 2022 r.
8:26

Ma wystarczyć na 20, 30 lat. Nowy most na drodze do Lublina otwarty

Autor: Zdjęcie autora sko
0 29 A A

Remont był zmorą mieszkańców. Osobówkami jeszcze się objazdami dało pojechać, ale rolnicy byli załamani. Z tym już koniec. Jest nowy most w Osmolicach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Starosta lubelski, Zdzisław Antoń uśmiecha się z nieukrywaną ulgą. Stoi na nowym moście nad Bystrzycą w miejscowości Osmolice. Przeprawa właśnie zostaje oddana do użytku i tak kończy się inwestycja kosztująca ponad 5,5 mln zł.

Ale dla Antonia to nie tylko most, który ma tak stać bez poważnych i koniecznych robót 20, 30 lat. Ten most oznacza pewną ulgę.

– O, miałem skargi – przyznaje, wspominając przebudowę. Bo właśnie na utrudnienia skarżyli się mieszkańcy. Nie tylko zawracali głowę staroście, ale też dzwonili do mediów i prosili o interwencję. – Miałem takie sygnały. Zwłaszcza na początku żniw. To był najbardziej kłopotliwy czas. O ile samochodem można było teren prac objechać, to maszynami rolniczymi nadłożenie 6-7 km to już był kłopot – wspomina samorządowiec.

Most jest tylko częścią inwestycji, bo w jej ramach wyremontowano także ok. 600 metrów drogi, a bardzo niewygodne dla kierowców skrzyżowanie zastąpiono rondem. – To było niebezpieczne skrzyżowanie zwłaszcza, że droga od Nowin była mocno zaniżona. Teraz nie ma takiego problemu – tłumaczy i dodaje, że każdemu, kto dzwonił z pretensjami, Antoń powtarzał, że tak musi być. Że muszą być utrudnienia.

Żeby przeprowadzić inwestycję powiat wszedł we współpracę z gminami. Zrzuciły się, a pieniądze dorzuciło Ministerstwo Infrastruktury.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka mówił w piątek, że nie każdy samorząd sięga po pieniądze z tej puli. Większość celuje w rządowe programy inwestycyjne. 

– Suma środków wsparcia administracji rządowej dla samorządów w zakresie inwestycji to jest ponad 6,5 mld zł. Kwota dofinansowania 5 622 199, 54 zł na przebudowę tej drogi powiatowej, czyli blisko 60 proc. wartości całej inwestycji najlepiej świadczy o tym, że rząd RP wspiera jednostki samorządu terytorialnego. Powiat ziemski lubelski i Gmina Niedrzwica Duża jest na ścieżce bardzo intensywnego rozwoju – mówił wojewoda Sprawka.

W tym roku powiat lubelski, oprócz mostu, kończy cztery inwestycje drogowe o łącznej długości ponad 17 km, a wszystkie inwestycje drogowe kosztują ok. 43 mln zł. To jednocześnie dużo i mało, bo starosta zarządza 700 kilometrami dróg. A nie chce. 

– Potrzebne jest rozwiązanie systemowe i apeluje od dłuższego czasu o to do rządu. Inaczej nigdy nie poradzimy sobie z tymi drogami – mówi Zdzisław Antoń.

Jego zdaniem tych dróg w zarządzie jest za dużo. Kiedy w 1999 roku zmieniała się mapa administracyjna Polski, znikały województwa i rodziły się samorządy, to każdą z dróg należących do dawnego województwa robiono powiatową. 

– A wiele z nich powinno być drogami gminnymi. Wiele z nich to drogi lokalne. Ale powiat nie może ich przekazać gminom bez ich zgody. A one dróg nie chcą – dodaje starosta, który w 1999 roku na Lubelszczyźnie przeprowadzał reformę administracyjną jako osoba wskazana przez rząd.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 14 grudnia 2022 r. o 06:51
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 14 grudnia 2022 r. o 02:23
Ciekawe ile ksiądz skasował za pokropek. Bo w 2008 roku za nowy most w Puławach Życinski ponoć wzial  45 tys pln. Na dzisiejsze pieniądze chyba trzeba by to pomnożyć x3
Ja wtedy słyszałem o 80 tys. dla Życińskiego, ale jaka była prawda, to cholera wie...
No, tak - mówiono o 80 tys. Nie tylko osoby z kropidłem nie powinno być na "otwarciu", ale nawet więcej - nie powinno być żadnego "uroczystego otwarcia". Niczego szczególnie dobrego takie uroczystości nie wnoszą.
O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80
Dopisz 1 z przodu. Wygląda jeszcze lepiej. A może dwie jedynki? Np. 1180000 ? Ładnie wygląda prawda? Plotki, plotki, plotki... To takie radzieckie, prawda k ?
Owszem, plotki. Nigdzie nie napisałem, że mam jakikolwiek dowód na to, że tyle wziął. Ale ty też nie dysponujesz żadnym dowodem na to, że tyle nie wziął.
  Dlatego na samym początku zadano pytania: " Co tam właściwie robi gość przybrany ozdobami w kwiatki i z kropidłem w dłoni? Kto go sprowadził? Czy dostaje jakieś wynagrodzenie za swój występ i z czyich środków?"  Na to żaden nie odpowiedział. Ani ten z kropidłem nie napisał, że robił to za darmo. Ani żaden inny nie napisał, że płacił z własnej kieszeni. Ani nikt się nie przyznał, że zapraszał kropidłowca. Nawet nie napisali, ile wyniosły "koszty reprezentacyjne" tej całej błazenady. A potem się skarżą, że są plotki... i jeszcze bezczelnie jakimiś wyzwiskami obrzucają. Na pewno w Puławach wiadomo, co to za gość z kropidłem - są zdjęcia, można go wypytać. ... Ale nie, "WIELKA TAJEMNICA WIARY".
  Dlatego na samym początku zadano pytania: " Co tam właściwie robi gość przybrany ozdobami w kwiatki i z kropidłem w dłoni? Kto go sprowadził? Czy dostaje jakieś wynagrodzenie za swój występ i z czyich środków?"  Na to żaden nie odpowiedział. Ani ten z kropidłem nie napisał, że robił to za darmo. Ani żaden inny nie napisał, że płacił z własnej kieszeni. Ani nikt się nie przyznał, że zapraszał kropidłowca. Nawet nie napisali, ile wyniosły "koszty reprezentacyjne" tej całej błazenady. A potem się skarżą, ż... rozwiń
Avatar
___K___ / 13 grudnia 2022 r. o 21:20
Ciekawe ile ksiądz skasował za pokropek. Bo w 2008 roku za nowy most w Puławach Życinski ponoć wzial  45 tys pln. Na dzisiejsze pieniądze chyba trzeba by to pomnożyć x3
Ja wtedy słyszałem o 80 tys. dla Życińskiego, ale jaka była prawda, to cholera wie...
No, tak - mówiono o 80 tys. Nie tylko osoby z kropidłem nie powinno być na "otwarciu", ale nawet więcej - nie powinno być żadnego "uroczystego otwarcia". Niczego szczególnie dobrego takie uroczystości nie wnoszą.
O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80
Dopisz 1 z przodu. Wygląda jeszcze lepiej. A może dwie jedynki? Np. 1180000 ? Ładnie wygląda prawda? Plotki, plotki, plotki... To takie radzieckie, prawda k ?
Owszem, plotki. Nigdzie nie napisałem, że mam jakikolwiek dowód na to, że tyle wziął. Ale ty też nie dysponujesz żadnym dowodem na to, że tyle nie wziął.
Owszem, plotki. Nigdzie nie napisałem, że mam jakikolwiek dowód na to, że tyle wziął. Ale ty też nie dysponujesz żadnym dowodem na to, że tyle nie wziął. rozwiń
Avatar
poker / 13 grudnia 2022 r. o 19:16
Ciekawe ile ksiądz skasował za pokropek. Bo w 2008 roku za nowy most w Puławach Życinski ponoć wzial  45 tys pln. Na dzisiejsze pieniądze chyba trzeba by to pomnożyć x3
Ja wtedy słyszałem o 80 tys. dla Życińskiego, ale jaka była prawda, to cholera wie...
No, tak - mówiono o 80 tys. Nie tylko osoby z kropidłem nie powinno być na "otwarciu", ale nawet więcej - nie powinno być żadnego "uroczystego otwarcia". Niczego szczególnie dobrego takie uroczystości nie wnoszą.
O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80
 Dopisz 1 z przodu. Wygląda jeszcze lepiej. A może dwie jedynki? Np. 1180000 ? Ładnie wygląda prawda? Plotki, plotki, plotki... To takie radzieckie, prawda k ?
 Dopisz 1 z przodu. Wygląda jeszcze lepiej. A może dwie jedynki? Np. 1180000 ? Ładnie wygląda prawda? Plotki, plotki, plotki... To takie radzieckie, prawda k ? rozwiń
Avatar
mirass / 13 grudnia 2022 r. o 07:46
Ciekawe ile ksiądz skasował za pokropek. Bo w 2008 roku za nowy most w Puławach Życinski ponoć wzial  45 tys pln. Na dzisiejsze pieniądze chyba trzeba by to pomnożyć x3
Ja wtedy słyszałem o 80 tys. dla Życińskiego, ale jaka była prawda, to cholera wie...
No, tak - mówiono o 80 tys. Nie tylko osoby z kropidłem nie powinno być na "otwarciu", ale nawet więcej - nie powinno być żadnego "uroczystego otwarcia". Niczego szczególnie dobrego takie uroczystości nie wnoszą.
 O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80
 O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80 rozwiń
Avatar
Jasin / 12 grudnia 2022 r. o 18:25
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
___K___ / 12 grudnia 2022 r. o 18:24
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
 Zanurz się w nim wreszcie, a na forum wróć, jak będziesz wreszcie miał coś sensownego do napisania, szambonurku.
Avatar
Jasin / 12 grudnia 2022 r. o 17:09
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
___K___ / 12 grudnia 2022 r. o 10:47
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Zanurz się w nim wreszcie, a na forum wróć, jak będziesz wreszcie miał coś sensownego do napisania, szambonurku.
Avatar
Jasin / 12 grudnia 2022 r. o 09:29
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Jasin / 14 grudnia 2022 r. o 06:51
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 14 grudnia 2022 r. o 02:23
Ciekawe ile ksiądz skasował za pokropek. Bo w 2008 roku za nowy most w Puławach Życinski ponoć wzial  45 tys pln. Na dzisiejsze pieniądze chyba trzeba by to pomnożyć x3
Ja wtedy słyszałem o 80 tys. dla Życińskiego, ale jaka była prawda, to cholera wie...
No, tak - mówiono o 80 tys. Nie tylko osoby z kropidłem nie powinno być na "otwarciu", ale nawet więcej - nie powinno być żadnego "uroczystego otwarcia". Niczego szczególnie dobrego takie uroczystości nie wnoszą.
O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80
Dopisz 1 z przodu. Wygląda jeszcze lepiej. A może dwie jedynki? Np. 1180000 ? Ładnie wygląda prawda? Plotki, plotki, plotki... To takie radzieckie, prawda k ?
Owszem, plotki. Nigdzie nie napisałem, że mam jakikolwiek dowód na to, że tyle wziął. Ale ty też nie dysponujesz żadnym dowodem na to, że tyle nie wziął.
  Dlatego na samym początku zadano pytania: " Co tam właściwie robi gość przybrany ozdobami w kwiatki i z kropidłem w dłoni? Kto go sprowadził? Czy dostaje jakieś wynagrodzenie za swój występ i z czyich środków?"  Na to żaden nie odpowiedział. Ani ten z kropidłem nie napisał, że robił to za darmo. Ani żaden inny nie napisał, że płacił z własnej kieszeni. Ani nikt się nie przyznał, że zapraszał kropidłowca. Nawet nie napisali, ile wyniosły "koszty reprezentacyjne" tej całej błazenady. A potem się skarżą, że są plotki... i jeszcze bezczelnie jakimiś wyzwiskami obrzucają. Na pewno w Puławach wiadomo, co to za gość z kropidłem - są zdjęcia, można go wypytać. ... Ale nie, "WIELKA TAJEMNICA WIARY".
  Dlatego na samym początku zadano pytania: " Co tam właściwie robi gość przybrany ozdobami w kwiatki i z kropidłem w dłoni? Kto go sprowadził? Czy dostaje jakieś wynagrodzenie za swój występ i z czyich środków?"  Na to żaden nie odpowiedział. Ani ten z kropidłem nie napisał, że robił to za darmo. Ani żaden inny nie napisał, że płacił z własnej kieszeni. Ani nikt się nie przyznał, że zapraszał kropidłowca. Nawet nie napisali, ile wyniosły "koszty reprezentacyjne" tej całej błazenady. A potem się skarżą, ż... rozwiń
Avatar
___K___ / 13 grudnia 2022 r. o 21:20
Ciekawe ile ksiądz skasował za pokropek. Bo w 2008 roku za nowy most w Puławach Życinski ponoć wzial  45 tys pln. Na dzisiejsze pieniądze chyba trzeba by to pomnożyć x3
Ja wtedy słyszałem o 80 tys. dla Życińskiego, ale jaka była prawda, to cholera wie...
No, tak - mówiono o 80 tys. Nie tylko osoby z kropidłem nie powinno być na "otwarciu", ale nawet więcej - nie powinno być żadnego "uroczystego otwarcia". Niczego szczególnie dobrego takie uroczystości nie wnoszą.
O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80
Dopisz 1 z przodu. Wygląda jeszcze lepiej. A może dwie jedynki? Np. 1180000 ? Ładnie wygląda prawda? Plotki, plotki, plotki... To takie radzieckie, prawda k ?
Owszem, plotki. Nigdzie nie napisałem, że mam jakikolwiek dowód na to, że tyle wziął. Ale ty też nie dysponujesz żadnym dowodem na to, że tyle nie wziął.
Owszem, plotki. Nigdzie nie napisałem, że mam jakikolwiek dowód na to, że tyle wziął. Ale ty też nie dysponujesz żadnym dowodem na to, że tyle nie wziął. rozwiń
Avatar
poker / 13 grudnia 2022 r. o 19:16
Ciekawe ile ksiądz skasował za pokropek. Bo w 2008 roku za nowy most w Puławach Życinski ponoć wzial  45 tys pln. Na dzisiejsze pieniądze chyba trzeba by to pomnożyć x3
Ja wtedy słyszałem o 80 tys. dla Życińskiego, ale jaka była prawda, to cholera wie...
No, tak - mówiono o 80 tys. Nie tylko osoby z kropidłem nie powinno być na "otwarciu", ale nawet więcej - nie powinno być żadnego "uroczystego otwarcia". Niczego szczególnie dobrego takie uroczystości nie wnoszą.
O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80
 Dopisz 1 z przodu. Wygląda jeszcze lepiej. A może dwie jedynki? Np. 1180000 ? Ładnie wygląda prawda? Plotki, plotki, plotki... To takie radzieckie, prawda k ?
 Dopisz 1 z przodu. Wygląda jeszcze lepiej. A może dwie jedynki? Np. 1180000 ? Ładnie wygląda prawda? Plotki, plotki, plotki... To takie radzieckie, prawda k ? rozwiń
Avatar
mirass / 13 grudnia 2022 r. o 07:46
Ciekawe ile ksiądz skasował za pokropek. Bo w 2008 roku za nowy most w Puławach Życinski ponoć wzial  45 tys pln. Na dzisiejsze pieniądze chyba trzeba by to pomnożyć x3
Ja wtedy słyszałem o 80 tys. dla Życińskiego, ale jaka była prawda, to cholera wie...
No, tak - mówiono o 80 tys. Nie tylko osoby z kropidłem nie powinno być na "otwarciu", ale nawet więcej - nie powinno być żadnego "uroczystego otwarcia". Niczego szczególnie dobrego takie uroczystości nie wnoszą.
 O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80
 O 45 tysiącach dla Życińskiego mówił były pracownik GDDKiA, ale być może miasto też dorzuciło się do "bógzapłacia" i w efekcie w sumie było 80 rozwiń
Avatar
Jasin / 12 grudnia 2022 r. o 18:25
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
___K___ / 12 grudnia 2022 r. o 18:24
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
 Zanurz się w nim wreszcie, a na forum wróć, jak będziesz wreszcie miał coś sensownego do napisania, szambonurku.
Avatar
Jasin / 12 grudnia 2022 r. o 17:09
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
___K___ / 12 grudnia 2022 r. o 10:47
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Zanurz się w nim wreszcie, a na forum wróć, jak będziesz wreszcie miał coś sensownego do napisania, szambonurku.
Avatar
Jasin / 12 grudnia 2022 r. o 09:29
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zagrał 279 meczów w ekstraklasie i jeden w reprezentacji Polski. Teraz trafił do zamojskiej klasy okręgowej

Zagrał 279 meczów w ekstraklasie i jeden w reprezentacji Polski. Teraz trafił do zamojskiej klasy okręgowej

Granica Lubycza Królewska spędza przerwę w rozgrywkach na ostatnim miejscu w tabeli. Zespół przygotowuje się do rudny wiosennej, a działacze również nie zasypują gruszek w popiele, bo do drużyny dołączyło dwóch byłych graczy Chełmianki, a jeden z nich to były reprezentant Polski

PKP Intercity obniży ceny biletów. Jest twarda deklaracja

PKP Intercity obniży ceny biletów. Jest twarda deklaracja

Państwowy przewoźnik kolejowy wycofuje się ze styczniowych podwyżek cen biletów.

Budżet obywatelski w Lublinie. Nowa edycja, nowe zasady i większe pieniądze

Budżet obywatelski w Lublinie. Nowa edycja, nowe zasady i większe pieniądze

Zwiększenie kwoty na projekt dzielnicowy i dodatkowe kompetencje dla oceniających projekty urzędników to nowości w tegorocznym budżecie obywatelskim. Właśnie wystartowała jego dziesiąta edycja. Pomysły można zgłaszać do 6 marca.

ABC przyrodnika - spotkanie w DDK Czuby Południowe
13 lutego 2023, 17:00

ABC przyrodnika - spotkanie w DDK Czuby Południowe

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaprasza dzieci do udziału w nowym cyklu spotkań, warsztatów i spacerów - "Lasoteka". Pierwsze spotkanie zatytułowane "ABC przyrodnika" zaplanowano na 13 lutego o godz. 17.

Bunt aptekarzy. Nie chcą pracować nocami i w święta

Bunt aptekarzy. Nie chcą pracować nocami i w święta

W Hrubieszowie jest kilkanaście aptek, a sytuacja z ich nocnymi i świątecznymi dyżurami patowa. Aptekarze, zgodnie z zapowiedzią, bojkotują od początku lutego przyjęty jeszcze w 2022 roku harmonogram dyżurów. Nie zamierzają też podejmować tych, które im na kolejne 12 miesięcy wyznaczono w uchwale podjętej w zeszłym tygodniu.

Obrazy z Nowym Jorkiem w nowoczesnych wnętrzach

Obrazy z Nowym Jorkiem w nowoczesnych wnętrzach

Najszybszym pomysłem na to, by współczesne wnętrze zyskało charakterystyczny akcent, jest zawieszenie na ścianie obrazu, który przyciąga wzrok. Spośród wielu różnych motywów na szczególną uwagę zasługuje miasto, które nigdy nie śpi, czyli Nowy Jork. Zobacz, jak wiele zmieni w przestrzeni taki dodatek.

Rost uśmiechu za pomocą nakładek ortodontycznych: tańsza alternatywa dla stałych aparatów ortodontycznych

Rost uśmiechu za pomocą nakładek ortodontycznych: tańsza alternatywa dla stałych aparatów ortodontycznych

Stają się coraz bardziej popularne wśród aktywnych dorosłych, których nie stać na stały aparat ortodontyczny. Nakładki ortodontyczne, znane również jako przezroczyste nakładki, to indywidualnie dopasowywane, wyjmowane nakładki przeznaczone do ustawiania zębów w pożądanej pozycji. Ta opłacalna alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych zyskuje na popularności wśród dorosłych, którzy chcą skorygować zęby.

Czym jest skaler do usuwania kamienia nazębnego

Czym jest skaler do usuwania kamienia nazębnego

Kamień nazębny jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych zębów i dziąseł, a jego usunięcie jest niezbędne do utrzymania zdrowia jamy ustnej. Wiele osób korzysta z tradycyjnych metod, takich jak nitkowanie i szczotkowanie, aby pozbyć się kamienia nazębnego, ale coraz więcej osób decyduje się na skalery do usuwania kamienia nazębnego, aby uzyskać bardziej skuteczne i bezbolesne rezultaty.

Awantura w Sejmie. Opozycja chce odwołania ministra Czarnka za „willę plus"

Awantura w Sejmie. Opozycja chce odwołania ministra Czarnka za „willę plus"

To wniosek odwołanie człowieka, który zabiera dzieciom, żeby dać kolegom – mówiła w Sejmie posłanka Nowej Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk domagając się wotum nieufności dla ministra edukacji Przemysława Czarnka. To ciąg dalszy zamieszania wokół ministerialnego rozdania dotacji dla organizacji pozarządowych.

Zespoły z zamojskiej klasy okręgowej rozegrały szereg kolejnych meczów kontrolnych

Zespoły z zamojskiej klasy okręgowej rozegrały szereg kolejnych meczów kontrolnych

Mocno w okres przygotowawczy wszedł szczególnie lider tabeli – Łada 1945 Biłgoraj

Biała Podlaska. Most w końcu powstanie. Są miliony złotych na budowę

Biała Podlaska. Most w końcu powstanie. Są miliony złotych na budowę

Biała Podlaska otrzymała ogromną dotację na budowę nowego mostu na Krznie. Prezydent Michał Litwiniuk (PO) zapewnia, że miasto jest gotowe do tej inwestycji.

Michał Barański Quartet  w CSK
16 lutego 2023, 19:00

Michał Barański Quartet w CSK

W czwartek, 16 lutego o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) z premierowym materiałem wystąpi Michał Barański Quartet. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Jazz w CSK".

Żywy lód na ulicy w Lublinie. Odśnieżania nie ma, bo drogi nie ma na liście

Żywy lód na ulicy w Lublinie. Odśnieżania nie ma, bo drogi nie ma na liście

– Ulica permanentnie nie jest odśnieżana ani posypywana solą. Już nie wiem, jak mam to zgłaszać, bo dzwonię, ale nikt nie odbiera telefonu. Wczoraj się tam wywróciłam i wszystko mnie boli – skarży się nasza czytelniczka mieszkająca przy ul. Emilii Plater. – Mieszkam tu 3 lata i często sama odśnieżam, choć nie powinnam się tym zajmować. Miasto zupełnie nie dba o tę ulicę.

MKS AZS UMCS Lublin – ChKS PŁ Łódź 35:24. Nokaut już na samym początku

MKS AZS UMCS Lublin – ChKS PŁ Łódź 35:24. Nokaut już na samym początku

MKS AZS UMCS Lublin pewnie pokonał ChKS PŁ Łódź. Niedzielne spotkanie w hali Globus było wyjątkowo jednostronne. Gospodynie kompletnie zdominowały rywalizację i rozpoczęły mecz od prowadzenia 10:0.

Kto chce mistrzowski medal Motoru Lublin? Można go wylicytować

Kto chce mistrzowski medal Motoru Lublin? Można go wylicytować

Lublin to żużel, a żużel to miłość - mówi marszałek Jarosław Stawiarski, który na licytację dla Caritasu przekazał medal Motoru Lublin za zdobycie mistrzostwa Polski w żużlu w 2022 r. Aukcja odbywa się w ramach 19. Plebiscytu Sportowiec Roku 2022 Dziennika Wschodniego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!