Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

9 września 2019 r.
8:33

Dyrektor szpitala sprzedawał proszki do prania. Będzie kontrola w placówce

59 58 A A
Dystrybucją niemieckiego proszku do prania w atrakcyjnej cenie 15 zł za 5-kilogramów miał się zajmować dyrektor szpitala powiatowego w Bychawie
Dystrybucją niemieckiego proszku do prania w atrakcyjnej cenie 15 zł za 5-kilogramów miał się zajmować dyrektor szpitala powiatowego w Bychawie (fot. Maciej Kaczanowski)

Dyrektor szpitala powiatowego w Bychawie miał handlować "pochodzącym z przemytu" proszkiem do prania z Ukrainy – napisali pracownicy placówki w anonimowym liście do starosty lubelskiego. Ten zapowiada kontrolę. A szef jednostki przyznaje, że rzeczywiście przywoził proszek, ale nie z Ukrainy, a z Niemiec, a na jego dystrybucji nie zarabiał

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Autorzy datowanego na 2 września anonimu informują starostę, że dwie pracownice bychawskiego szpitala w godzinach pracy mają sprzedawać „proszek do prania pochodzący z przemytu z Ukrainy, który nie posiada stosownych certyfikatów unijnych”.

– Wyżej wymienione panie sprzedają ten produkt bez paragonów fiskalnych w cenie 15 zł za pięciokilogramowe opakowanie. Dostawcą tego towaru jest pański podwładny, pan dyrektor Andrzej Strawa – czytamy w piśmie.

Okazja, tani proszek

Strawa placówką kieruje od 1 czerwca. Wkrótce Bychawę obiegła wieść, że w szpitalu można kupić tani proszek do prania. Mieszkańcy przekazywali sobie tę informację w codziennych rozmowach, SMS–ami czy za pomocą komunikatorów internetowych.

– Nikt nic nie wie, ale widzieli to wszyscy – słyszymy, gdy pojawiamy się na miejscu.

– Widziałem dwie takie sytuacje. Panie zabierały proszek z samochodu dyrektora do swoich gabinetów, a on sam sprzedawał go z samochodu na szpitalnym parkingu. To były duże dostawy, za każdym razem pełny bagażnik – mówi nam inny z pracowników.

Co na to szef placówki? – Nieprawdą jest, że to proszek ukraiński z przemytu. To proszek niemiecki, który kupiłem od importera i przywiozłem na prośbę pracownic, które stwierdziły, że cena jest atrakcyjna. Nie chodziło o zarobek, sprzedawałem go po cenie zakupu. To była chęć pomocy, bo wiadomo, że w służbie zdrowia zarobki nie są duże – tłumaczy Andrzej Strawa. 

Jak twierdzi, sprowadził 60, może 70 opakowań proszku.

Będzie kontrola

Od mieszkańców słyszymy, że w tej sprawie zwracali się do radnej powiatu lubelskiego z PiS Anny Pawlas, która jednocześnie od lipca pracuje w bychawskim szpitalu na stanowisku referenta. – Nie byłam świadkiem takiej sytuacji, ale docierało do mnie wiele takich sygnałów. Mieszkańcy pytali, czy coś o tym wiem, dlatego chciałam zwrócić uwagę na ten problem. W nieoficjalnej rozmowie poinformowałam o krążących plotkach wicestarostę i członka zarządu powiatu z nadzieją, że zostanie to wyjaśnione. Ale nie wiem, czy zostały podjęte jakiekolwiek kroki – mówi Anna Pawlas.

Jeszcze w piątek rano, przed rozmową z dyrektorem Strawą, o sprawę zapytaliśmy starostę lubelskiego Zdzisława Antonia (PiS). Stwierdził, że listu nie widział i o rzekomym handlu proszkiem nic nie wie. Po kilku godzinach zapowiedział jednak, że opisywana sytuacja zostanie sprawdzona.

– To anonim, ale na tyle jednoznaczny, że się nie zastanawiałem i zleciłem kontrolę w placówce. Odbędzie się ona w poniedziałek, żeby te informacje potwierdzić albo im zaprzeczyć – mówi Antoń. – Jeżeli rzeczywiście były takie przypadki, konsekwencją może być złożenie zawiadomienie do służb kontroli skarbowej.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chuck Norris / 9 września 2019 o 14:58
+25
Strawa myje, dyżuruje, Bychawiaków wyszoruje. Tajny proszek swój posiada, co zalety ma nie lada. Przemycany jest zza Buga. Jego zalet lista długa. Cenę ma swą wyjątkową, Dystrybucję ma kadrową. Panie Zosia i Beatka dorabiają na podatkach. Zapomniały obie panie, że więzienie czeka na nie. Co starosta na to powie? Zmyje Strawie proszkiem głowę? Konferencję czas zwoływać i pomówień dokonywać. Bo kolega ulubiony cały w proszku utopiony.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 08:55
+15
Nie będzie taniego proszku ale będzie nowy dyrektor. Ot logika.
Avatar
Gosc / 9 września 2019 o 11:32
+11
Bychawa to jednak wyjątkowe za**pie
Avatar
Halina / 9 września 2019 o 13:46
+10
|Odnośnie kontroli ze Starostwa to pani Mierzwa chodzi z ankietami ze Starostwa i pyta pracowników czy sprzedawała proszek czy nie bo już sama nie wie. Dyrektor też się zastanawia. Konieczne są ankiety.
Avatar
ktoś / 9 września 2019 o 15:12
+9
tak, no rewelacyjnie poprostu. Doświadczenie w służbie zdrowia ma takie, że sam parę razy chorował, zna się chłop jak nikt inny. Budowlaniec specjalista bielizna czysta
Avatar
Makkouczei / 9 września 2019 o 11:10
+9
Zwykle pierdzielenie. Paniusie za czasów wojtasia przyzwyczajone do nieróbstwa, teraz czasy się zmieniły więc szukaja haków na nowego dyrektora. Wywalic ta cała elyte z biura (razem z A. Pawlas) i zatrudnić młodych ludzi którzy chcą pracować ale nie ryć.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 10:58
+9
Czy ststarosta nie pracował u dyrektora w Milejowie ?;-)
Avatar
Karla / 9 września 2019 o 09:11
+9
Sami pracownicy brali proszek na potęgę później piszą anonimy haha
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 08:56
+9
Czy ten proszek jest niemiecki czy ukraiński nie ma znaczenia. Ja uwagę bym zwrócił do czego doszło żeby dyrektor musiał handlować proszkiem do prania. Jak rządzący się przyczyniają do takich sytuacji, by piastując odpowiedzialne stanowisko musieć dorabiać sobie handlem proszkiem do prania.
Avatar
Leon / 9 września 2019 o 14:32
+8
Pani Mierzwa zbiera imienne ankiety od pracowników mobbingując i zastraszając ich, widocznie zapomniała jak sama sprzedawała proszek, pierwszą ankietę powinna sama wypełnić. Stosuje groźby karalne, straszy pracowników zwolnieniem z pracy !!!
Avatar
beatka / 6 dni temu o 11:05
+2
ona i honor to dwa różne bieguny.
Avatar
Janusz / 14 września 2019 o 20:17
0
Pan starosta zasmucony, bo kolega utopiony. Fale proszku to porwały W ląd nieznany to zabrały. Czy przestępstwa są znamiona? Myśli głowa roztrzęsiona. Jak ratować druha swego, Udawajmy,że nic z tego. Niechaj dalej rządzi ZOZ-em, Nawet jeśli będzie pozew!!! A wieść niesie okoliczna,że Afera idzie nowa, Fakturowa,karetkowa!!!!! Nie wiadomo co się stało, Gdy karetkę zblokowało. Pan dyrektor ma na głowie, Co Starosta na to powie? Bo kolega to naprawiał i fakturę lewą sprawiał.......... Trzeba jechać do Świdnika bo z faktury wszystko znika. Takie rzeczy- co jak było naprawiane Nieistotne to są dane. Pewnie ktoś ma przez to katar Bo w kartce silnik zatarł. Pan księgowy płacił w ciemno-no i z głowy jajogłowy. A pieniądze są publiczne A wydatki nieprzejrzyste. Puchnie głowa, pęka bania, Lecz spokojny jest pan Kania. Przetrwał już nie jedną władzę, ja i tak sobie poradzę. Myśli biedak nad kwitami..... Jak ukręcić......? i co dalej?
Pan starosta zasmucony, bo kolega utopiony. Fale proszku to porwały W ląd nieznany to zabrały. Czy przestępstwa są znamiona? Myśli głowa roztrzęsiona. Jak ratować druha swego, Udawajmy,że nic z tego. Niechaj dalej rządzi ZOZ-em, Nawet jeśli będzie pozew!!! A wieść niesie okoliczna,że Afera idzie nowa, Fakturowa,karetkowa!!!!! Nie wiadomo co się stało, Gdy karetkę zblokowało. Pan dyrektor ma na głowie, Co Starosta na to powie? Bo kolega to naprawiał i fakturę lewą sprawiał.......... Trzeba jechać do Świdnika bo z faktury wszystko znika. T... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2019 o 21:16
+3
pani kadrowa jak by miala honor to sama by odeszla ale gdzie u niej szukac honoru
Avatar
x / 13 września 2019 o 21:11
+1
taki dobry taki uczynny ideal a kretacz i kombinator 
Avatar
Gość / 13 września 2019 o 20:12
+2
strawa normalny a tyle firm wylozyl .
Avatar
Szkoda słów / 13 września 2019 o 19:53
+1
W partii też trzeba się wykazać "prawością" i "sprawiedliwością" społeczną, żeby dostać "1" na liście w kolejnych wyborach
Avatar
Anton / 12 września 2019 o 20:04
+1
Pani Radna Pawlas z PIS ale normalna
Avatar
niegodni / 12 września 2019 o 16:55
+5
Skoro my nie jesteśmy godni czyścić Strawie butów, to może sam mu wyczyść proszkiem Almina.
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 14:58
0
A. Pawlas przecież też z PIS....
Avatar
Leonsio / 12 września 2019 o 14:31
-2
Te wszystki hieny które tak atakują P. Strawę nie są godne czyścić mu butów .Tyle dobrych rzeczy które zrobił Strawa  to trudno nawet docenić .to naprawdę  najlepszy człowiek na świecie. A swoją drogą ile są warte jskiś małych flustratów którzy ukrywają swoje prawdziwe nazwisko Pozdrawiam
 Przyznaj się ile worków proszku przytuliłeś?
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 4

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 2 2

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 2

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 3 7

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 8 4

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 33 19

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 19 5

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 10

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 2 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 2

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!