Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 sierpnia 2019 r.
17:28

"Jeśli do tego dojdzie, ja swojego domu tutaj nie zbuduję". Mieszkańcy nie chcą masztu

72 47 A A
(fot. archiwum)

Sieć komórkowa Play regularnie powiększa ilość swoich masztów przekaźnikowych. Jeden z najnowszych ma stanąć w gminie Kazimierz Dolny, w miejscowości Jeziorszczyzna. Mieszkańcy wioski obawiają się negatywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na ich zdrowie oraz spadku cen działek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Pod koniec maja kupiłem tutaj działkę, a w ostatni piątek dostałem pismo z gminy mówiące o tym, że po sąsiedzku, zaledwie 15 metrów od jej granicy, ma powstać 40-metrowy maszt GSM. Powiem wprost, jeśli do tego dojdzie, ja swojego domu tutaj nie zbuduje. Nie chce narażać siebie, ani swoich bliskich na poważne choroby - opowiada Paweł Ciepielewski.

Podobnego zdania jest pani Marta, która w sprawie masztu napisała do naszej redakcji. - Wspólnie z innymi mieszkańcami naszej miejscowości próbujemy temu zapobiec. Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie się z tym wiąże. Uważam, że należy tę sprawę nagłośnić zanim będzie za późno - pisze zaniepokojona kobieta.

O planach budowy wieży przekaźnikowej ludzie dowiedzieli się w ostatni piątek, a już kilka dni później przygotowali petycję przeciwko tej inwestycji, a także listę z ok. 90-ma podpisami. - Nikt tej wieży u nas nie chce. Nie możemy dopuścić do jej budowy. Apelujemy do wszystkich, gminy, starostwa, mediów, parku krajobrazowego - wymienia Ciepielewski. Jak przyznaje, nie chodzi tylko o zdrowie, ale także kwestie spodziewanego spadku cen działek po wybudowaniu w ich pobliżu niechcianej konstrukcji oraz trudności w ich zbyciu.

Firma Play przyznaje, że planuje budowę wieży przekaźnikowej w Jeziorszczyźnie. - Tak, chcemy zlokalizować naszą stację w tej miejscowości z prostego powodu - są tam nasi klienci, którzy z roku na rok coraz bardziej aktywnie korzystają z transmisji danych. Stacja będzie spełniała wyśrubowane normy, co mamy nadzieję, potwierdzi starosta wydając pozytywną decyzję w postępowaniu budowlanym - zapewnia Witold Tomaszewski z biura prasowego Play.

Jak podkreśla inwestor, obecnie nie ma żadnych potwierdzonych naukowo badań wskazujących na negatywny wpływ promieniowania elektromagnetycznego wykorzystywanego w telefonii komórkowej na żywe organizmy. - Potwierdza to wykonany na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji raport Instytutu Łączności oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - dodaje Tomaszewski. Jak podkreśla, maszt będzie spełniał polskie, rygorystyczne normy tzw. promieniowania niejonizującego. O ile powstanie. Decyzja w tej sprawie należy do Starostwa Powiatowego w Puławach. To na razie do sprawy się nie odnosi. Trwa analiza złożonego wniosku.

e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hgg / 17 sierpnia 2019 o 19:17
+16
Normy w Polsce JESZCZE są wyśrubowane.... ale szykuje się projekt zmian prawnych podnoszących próg mocy emisji, poczytajcie w necie, jak mówię- JESZCZE jest bezpiecznie, ale żeby 5G mogło hulać trzeba zrobić 2 rzeczy: albo upakować bardzo gęsto nadajniki albo zwiększyć moc BTS-ów. Kto liznął trochę fizyki wie o stosunku długości fali do ilości przekazanych danych i o stosunku długości fali do efektywnego zasięgu. Niestety 5G jest pewnego rodzaju zagrożeniem o ile normy zostaną podniesione.
Avatar
stop inwazji sieci 5g / 17 sierpnia 2019 o 18:42
+16
Powinna byc zasada, że w pierwszej kolejności anteny ustawiane są w najbliższym możliwym sąsiedztwie domów burmistrzów, wójtów i prezydentów, którzy promują te technologie.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 18:38
+16
We wsi stanął przekaźnik. Zaczęły się petycje i skargi: że ludzie chorują, że się kury nie niosą, że Krysia w ciążę zajść nie może.... Rzecznik sieci odpisał : ...a co to dopiero będzie jak go w końcu włączymy
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 19:56
+11
Ludzie swoje wiedzą i lepiej niż uniwersytety że to szkodliwe
Avatar
Krzysztof Walewski / 18 sierpnia 2019 o 20:40
+9
Szanowny Panie Witoldzie jestem w pełni gotów nazwać Pana kłamcą, Pana jak równkeż całą spółkę p4 (play) Robicie co chcecie i zabijacie ludzi, ale na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi. Wyśrubowane normy? Podaliscie we własnych dokumentach (przez nikogo nie sprawdzane) że anten sektorowych ma być 3 szt oraz radioliniowych 6 szt. Podaliście moc oraz szkodliwe PEM (promieniowanie elektromagnetyczne) dla 1 anteny i napisaliście, że ich moce się nie sumują. Innego zdania był Naczelny Sąd Administracyjny w przypadku nielegalnej budowy waszej stacji w Warszowicach koło Żor. Tam też twierdziliście, że nie należy sumkwać mocy. Drodzy Państwo czytający ten wpis. Wiecie jak się stawia stacje bazowe w Polsce? Inwestor sam sobie pisze dokumentacje, informuje w niej, że moc 1 anteny taka i taka i wtedy inwestycja nie zostaje zaliczona do mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Nie trzeba więc sporządzać oceny oddziaływania na środowisko. Paradoks! Ja jak trochę jeszcze zarobie to zbuduję ubojnie zwierząt w pobliżu któregoś prezesa spółki P4. Napiszę sam dokumentację, w której podam, że będę trzymał 300 świń, ale smród podam od jednej i napiszę, że nieprzyjemnego zapachu nie należy sumować. No tak to dokładnje wygląda a jak uzyskam pozwolenie na budowę to zaraz dowiozę kolejne 300 świń i będę miał 600. Tak samo jak Wy dokładacie anten. Na szczęście mamy wyrok NSA II OSK 1237/17 z dnia 03.04.2019 który mówi jasno, że maszt stanowi 1 całość techniczno użytkową i dokładanie więcej świń tzn anten jest nielegalną rozbudową za co już płacicie kary. Co do braku szkodliwości to w Polsce brakuje badań a wszystkie, które były, były sponsorowane przez firmy telekomowe. Ludziska zanim się wypowiecie to wyedukujcię się trochę. ***s://youtu.be/lhvrpa-Ampc Takie wieże niech stoją, ale zgodnie z prawem i co najmniej 1 km od zabudowań. Będzie niezła afera. Pan Zbigniew Gelzok ze stowarzyszenia Prawo Do Życia bierze się za Jeziorszczyznę. Podobno jak prawnicy telekomów wiedzą, że ten Pan pojawi się w sądzie to odpuszczają sobie fatygę. Poznajcie się z tematem. Wystarczy wposać Zbigniew Gelzok w wyszukiwarkę.
Szanowny Panie Witoldzie jestem w pełni gotów nazwać Pana kłamcą, Pana jak równkeż całą spółkę p4 (play) Robicie co chcecie i zabijacie ludzi, ale na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi. Wyśrubowane normy? Podaliscie we własnych dokumentach (przez nikogo nie sprawdzane) że anten sektorowych ma być 3 szt oraz radioliniowych 6 szt. Podaliście moc oraz szkodliwe PEM (promieniowanie elektromagnetyczne) dla 1 anteny i napisaliście, że ich moce się nie sumują. Innego zdania był Naczelny Sąd Administracyjny w przypadku nielegalnej budowy wa... rozwiń
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 23:37
+9
Nadajnik nie ma potrzeby nadawać wiele większej mocy niż zwykły smartfon bo komunikacja musi być dwustronna, smartfon do masztu też musi dosłać sygnał więc też musi wysyłać promieniowanie. Różnica jest taka, że maszt jest ileś metrów czy nawet kilometrów od nas, a nadajnik w smartfonie grzeje nam prosto w ucho. Telefonia to nie radio UKF, gdzie maszt na świętym krzyżu rozsyłał sygnał na pół polski.
Avatar
nwo / 17 sierpnia 2019 o 18:08
+9
Większość masowych wycinek drzew w miastach jest związana z tematem 5G (drzewa zakłócają transmisję fal 5+GHz). Nie trzeba dodawać, że przodownikiem w tym procederze jest sorosowiec zunio.
Avatar
Kośko / 18 sierpnia 2019 o 08:24
+8
Mundrołki winni zobaczyć jak w Lublinie pracują w gmachach ludzie z Urzędu Wojewody ( ul. Spokojna d. 22 Lipca nr 4 ) i ludzie z Urzędu Miasta ( Wieniawska 14 ). Na dachach w/w gmachów od 30 lat zlokalizowane są potężne maszty przekażnikowe. Pracowałem tam 30 lat i mnie ani innym nie przeszkadzały. Nie było też protestów w tym temacie.
Avatar
Aga / 17 sierpnia 2019 o 23:21
+7
"Aga-głupaga zwyczajnie kłamie: DDT nigdy nie było uważane za "bezpieczne", bo truło owady, Roundup był opisywany jako herbicyd totalny, więc chwalony jako skuteczny w walce z chwastami (a nie bezpieczny). A przyczyn nowotworów nie upatrujesz jakoś, że przyszłe "madki" palą faje i łoją trunki różne bez umiaru?"
Gimnazjum już nie ma, ale poziom komentarza podobny. Aż sie słabo robi po pierwszym zdaniu.
 
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 20:26
+6
Proponuję postawić maszt na kościele. To eliminuje całkowicie szkodliwe promieniowanie.
Avatar
Mieszkanka / 16 stycznia 2020 o 17:41
0
My z Opolszczyzny A dokładnie z wsi Twardawa jesteśmy w takiej samej sytuacji.Mamy już jeden maszt który powstał prawie 20 lat temu. Wisi na nim już ok 10 anten albo więcej.Prawie wszyscy mieszkańcy mają do masztu od 30 m do 300m.Teraz Play chce nam drugi postawić A Burmistrz nie ma nic przeciwko.Co mamy robić.Pisalismy petycje prośby itp.
Avatar
Łukasz Czyleko / 21 sierpnia 2019 o 23:15
0
Szanowni Państwo, osoby zainteresowane tematyką stacji bazowych telefonii komórkowych oraz wymogów prawnych stawianym tym obiektom, zapraszam na moją stronę internetową: ******czyleko.pl
Avatar
lolupo / 19 sierpnia 2019 o 13:03
+2
telefon każdy ma ale maszt to u sąsiada.
Avatar
KW / 19 sierpnia 2019 o 08:53
+1
Chyba bardziej chodzi o brak warunków zabudowy na tej działce, ale nie ważne. Nasze domy będą miały po 9m a za oknem wieża 44,5m. Nikt nke ma obowiązku nikogo powiadamiać bo stacja '' nie jest szkodliwa '' i powiadami się tylko sąziada za miedzą, bo tylko ten jest stroną. Jak ktoś ma ochotę to proszę zerknąć na geoportal. Numery działek na których wieża ma stanąć to 129, 131/1. Jedna działka wytyczona z drugiej większej, tak to wygląda jakby chcieli stawiać na 129 i wtedy nie ma sąsiadów - sąsiadem są ludzie od których chcą dzierżawić, ale się nje zmkeścili, dlatego powiadomili sąsiada. Nie będzie tam żadnej wieży - uwierzcie mi.
Chyba bardziej chodzi o brak warunków zabudowy na tej działce, ale nie ważne. Nasze domy będą miały po 9m a za oknem wieża 44,5m. Nikt nke ma obowiązku nikogo powiadamiać bo stacja '' nie jest szkodliwa '' i powiadami się tylko sąziada za miedzą, bo tylko ten jest stroną. Jak ktoś ma ochotę to proszę zerknąć na geoportal. Numery działek na których wieża ma stanąć to 129, 131/1. Jedna działka wytyczona z drugiej większej, tak to wygląda jakby chcieli stawiać na 129 i wtedy nie ma sąsiadów - sąsiadem są ludzie od których chcą dzierżawić, ale s... rozwiń
Avatar
Swojak / 18 sierpnia 2019 o 23:55
+1
A czy gmina jak się dowiedziała o możliwości budowy to powiadomiła sołtysa Jeziorszczyzny a ten powinien zrobić zebranie całej wsi i powiadomić ludzi o takiej możliwości.Wydaje mi się że z gminy też ktoś na takim zebraniu powinien być
Avatar
RobKazimierz / 18 sierpnia 2019 o 23:12
0
Kupiłem działkę obok planowanej inwestycji. Ku mojemu zdziwieniu 5 działek w prawo i w lewo od działki gdzie ma stanąć maszt 42m ma plan zagospodarowania na budowę domu do 9m. To jakim cudem 1 wąska działka nie ma planau zagospodarowania? Ktoś musiał nieźle nakombinowac w urzędach. Jak powstanie ten maszat to zajmę się odnalezieniem tych osób. Przeswietle majątki a i CBA i Izba Skarbowa będzie miała co i kogo sprawdzać. Widać grubymi nićmi sprawa szyta.
Avatar
KW / 18 sierpnia 2019 o 20:57
0
Telefon 1h dziennie (w moim przypadku) Stacja obok domu 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Nie dam rady na stacji włączyć tryb samolot. Nic nje wiesz człowieku. Kompletnie nic. 
Avatar
K. W / 18 sierpnia 2019 o 20:52
-1
Zaczekaj kilka lat
Avatar
K. W / 18 sierpnia 2019 o 20:51
-1
Nie tym razem uwierz mi człowieku. Sprzeciw już był a dopiero później się dowiedzieliśmy, że działka nie jest własnością Playa. 
Avatar
Krzysztof Walewski / 18 sierpnia 2019 o 20:40
+9
Szanowny Panie Witoldzie jestem w pełni gotów nazwać Pana kłamcą, Pana jak równkeż całą spółkę p4 (play) Robicie co chcecie i zabijacie ludzi, ale na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi. Wyśrubowane normy? Podaliscie we własnych dokumentach (przez nikogo nie sprawdzane) że anten sektorowych ma być 3 szt oraz radioliniowych 6 szt. Podaliście moc oraz szkodliwe PEM (promieniowanie elektromagnetyczne) dla 1 anteny i napisaliście, że ich moce się nie sumują. Innego zdania był Naczelny Sąd Administracyjny w przypadku nielegalnej budowy waszej stacji w Warszowicach koło Żor. Tam też twierdziliście, że nie należy sumkwać mocy. Drodzy Państwo czytający ten wpis. Wiecie jak się stawia stacje bazowe w Polsce? Inwestor sam sobie pisze dokumentacje, informuje w niej, że moc 1 anteny taka i taka i wtedy inwestycja nie zostaje zaliczona do mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Nie trzeba więc sporządzać oceny oddziaływania na środowisko. Paradoks! Ja jak trochę jeszcze zarobie to zbuduję ubojnie zwierząt w pobliżu któregoś prezesa spółki P4. Napiszę sam dokumentację, w której podam, że będę trzymał 300 świń, ale smród podam od jednej i napiszę, że nieprzyjemnego zapachu nie należy sumować. No tak to dokładnje wygląda a jak uzyskam pozwolenie na budowę to zaraz dowiozę kolejne 300 świń i będę miał 600. Tak samo jak Wy dokładacie anten. Na szczęście mamy wyrok NSA II OSK 1237/17 z dnia 03.04.2019 który mówi jasno, że maszt stanowi 1 całość techniczno użytkową i dokładanie więcej świń tzn anten jest nielegalną rozbudową za co już płacicie kary. Co do braku szkodliwości to w Polsce brakuje badań a wszystkie, które były, były sponsorowane przez firmy telekomowe. Ludziska zanim się wypowiecie to wyedukujcię się trochę. ***s://youtu.be/lhvrpa-Ampc Takie wieże niech stoją, ale zgodnie z prawem i co najmniej 1 km od zabudowań. Będzie niezła afera. Pan Zbigniew Gelzok ze stowarzyszenia Prawo Do Życia bierze się za Jeziorszczyznę. Podobno jak prawnicy telekomów wiedzą, że ten Pan pojawi się w sądzie to odpuszczają sobie fatygę. Poznajcie się z tematem. Wystarczy wposać Zbigniew Gelzok w wyszukiwarkę.
Szanowny Panie Witoldzie jestem w pełni gotów nazwać Pana kłamcą, Pana jak równkeż całą spółkę p4 (play) Robicie co chcecie i zabijacie ludzi, ale na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi. Wyśrubowane normy? Podaliscie we własnych dokumentach (przez nikogo nie sprawdzane) że anten sektorowych ma być 3 szt oraz radioliniowych 6 szt. Podaliście moc oraz szkodliwe PEM (promieniowanie elektromagnetyczne) dla 1 anteny i napisaliście, że ich moce się nie sumują. Innego zdania był Naczelny Sąd Administracyjny w przypadku nielegalnej budowy wa... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów: W centrum miasta stanie pomnik Armii Krajowej?

Lubartów: W centrum miasta stanie pomnik Armii Krajowej? 0 0

Wraca temat budowy pomnika na placu im. Piłsudskiego. Decyzję w tej sprawie rada miasta podjęła jeszcze w 2014 roku, ale później sprawa trafiła „do szuflady”.

Dwie osoby objęte kwarantanną w szpitalu w Lublinie. Wróciły z Włoch, gdzie jest epidemia koronawirusa

Dwie osoby objęte kwarantanną w szpitalu w Lublinie. Wróciły z Włoch, gdzie jest epidemia koronawirusa 0 1

Dwóch mieszkańców województwa lubelskiego zostało objętych kwarantanną w SPSK1 w Lublinie. Trafiły do szpitala z objawami infekcji: kaszlem i gorączką.

Dwutygodniowa dziewczynka od urodzenia była zakażona koronawirusem. Pokonała chorobę

Dwutygodniowa dziewczynka od urodzenia była zakażona koronawirusem. Pokonała chorobę 10 4

Lekarze z Chin wykryli, że mała Xiao Xiao już od urodzenia była zakażona koronawirusem. Dziewczynka zwalczyła jednak chorobę sama, nie trzeba było podawać jej żadnych leków - podaje Polsat News, powołując się na portal People's Daily.

Cement-Gryf najlepszy w województwie w rywalizacji dzieci i młodzieży

Cement-Gryf najlepszy w województwie w rywalizacji dzieci i młodzieży 0 0

26 medali i tytuł najlepszej drużyny w województwie wywalczyli młodzi reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm podczas rozegranych w Kocudzy koło Janowa Lubelskiego mistrzostw województwa dzieci, młodzików i kadetów. Zmagania młodych zapaśników rozpoczęły tegoroczny sezon w najmłodszych grupach wiekowych.

Spotkanie z Hanką Bondarenko w Dosłownej
28 lutego 2020, 18:00

Spotkanie z Hanką Bondarenko w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z Hanką Bondarenko, które odbędzie się 28 lutego o godz. 18.

Zaginęła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kto widział Małgorzatę Gałczyńską?

Zaginęła mieszkanka Białej Podlaskiej. Kto widział Małgorzatę Gałczyńską? 1 0

Zaginęła 62-letnia Małgorzata Gałczyńska z Białej Podlaskiej. W poniedziałek wyszła z domu i do dzisiaj nie powróciła, ani nie kontaktowała się ze swoją rodziną.

W Lubartowie już nie oddasz posegregowanych śmieci

W Lubartowie już nie oddasz posegregowanych śmieci 0 0

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od marca znika z miasta. Osoby, które będą chciały oddać posegregowane odpady do PSZOK-u będą musiały udać się do Nowodworu, Brzostówki lub Luszawy.

Straż Miejska w Lublinie będzie nosić kamery mocowane do mundurów i nagrywać interwencje

Straż Miejska w Lublinie będzie nosić kamery mocowane do mundurów i nagrywać interwencje 16 8

Funkcjonariusze Straży Miejskiej mają nosić podczas służby kamery mocowane do mundurów. Tak zdecydował ich komendant, który miałby dostać z kasy miasta pieniądze na zakup „kamer nasobnych”. Ostateczną decyzję w sprawie tego wydatku ma podjąć w czwartek Rada Miasta

Chełm: Za szybko wszedł w zakręt i zatrzymał się na latarni

Chełm: Za szybko wszedł w zakręt i zatrzymał się na latarni 0 2

Samotną szarżą w środę o świcie popisał się 20-letni mieszkaniec Chełma. Jazdę zakończył na przydrożnej latarni

W Chełmie będzie jaśniej, bo umyją klosze latarń i wymienią spalone żarówki

W Chełmie będzie jaśniej, bo umyją klosze latarń i wymienią spalone żarówki 10 3

Umyją klosze i wymienią spalone żarówki w Chełmie. Za 360 tys. zł rocznie.

Kadra MKS Perły Lublin ponownie rośnie w siłę

Kadra MKS Perły Lublin ponownie rośnie w siłę 0 0

MKS Perła ma już cztery punkty przewagi nad Metraco Zagłębiem Lubin. Ważniejszy od różnicy punktowej jest to, że kadra mistrzyń Polski jest coraz szersza

Wystawa prac Lecha Majewskiego w Galerii Saskiej
29 lutego 2020, 12:00

Wystawa prac Lecha Majewskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 29 lutego o godz. 12 zostanie otwarta wystawa prac Lecha Majewskiego. Dzieła artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 29 maja.

Pierwszy obywatel Francji zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Nagranie z pokładu samolotu, który przyleciał z Rzymu
Aktualizacja

Pierwszy obywatel Francji zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Nagranie z pokładu samolotu, który przyleciał z Rzymu 4 14

Zmarł pierwszy obywatel Francji zakażony koronawirusem - podaje Wirtualna Polska, powołując się na BFMTV oraz agencję ASP. 60-letni mężczyzna zmarł ostatniej nocy. Z kolei nagranie z pokładu samolotu, którzy przyleciał z Rzymu, opublikował były piłkarz Artur Wichniarek

Kierowca busa miał zasnąć za kierownicą. Wjechał w barierkę i w inny samochód [zdjęcia]
galeria

Kierowca busa miał zasnąć za kierownicą. Wjechał w barierkę i w inny samochód [zdjęcia] 0 1

Kierowca busa zasnął za kierownicą, a jego auto uderzył najpierw w barierkę ochronną, a potem w inny samochód - wynika ze wstępnych ustaleń policjantów. Do zdarzenia doszło wczoraj rano na obwodnicy Kocka (pow. lubartowski).

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika 16 6

Nowy blok mieszkalny powstaje na rogu Spacerowej i Kopernika w Puławach. Budynek będzie wyglądał tak samo, jak jego starszy o kilka lat sąsiad od tego samego dewelopera. W pobliżu rośnie także kilka kolejnych budynków wielorodzinnych. To obecnie najszybciej rozwijająca się część miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.