Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 grudnia 2022 r.
17:16

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

0 7 A A

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do włamania na plebanię w Klementowicach doszło 4 grudnia pomiędzy godz. 11:30, a 12:30, w trakcie niedzielnej mszy. Wykorzystując nieobecność księdza oraz jego gospodyni w budynku plebanii, złodzieje podważyli okno i wtargnęli do środka. Nie niepokojeni przez nikogo przeszukali cały dom. Gdy znaleźli gotówkę, zabrali ją i opuścili budynek. O włamaniu proboszcz dowiedział się po zakończeniu nabożeństwa. Na miejsce wezwał policję.

– Skradzione zostały pieniądze w polskiej i obcej walucie. Tuż po zgłoszeniu na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz pies tropiący. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców – informuje kom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik puławskiej policji.

Mundurowi tego samego dnia rozmawiali z mieszkańcami wsi.

W kościele na tej mszy było bardzo dużo ludzi. Gdy jest zimno, większość wchodzi do środka. Wątpię, żeby ktoś coś zauważył. Obce osoby do kościoła też przychodzą, więc nikt z nas już nie zwraca na to uwagi. Poza tym, to nie musieli być obcy. Według mnie to był ktoś, kto dobrze wiedział, że na plebanii w tym czasie nikogo nie ma – mówi nam jedna z mieszkanek Klementowic. – Mam nadzieję, że policja ich znajdzie, bo to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o włamaniach. Niedawno złodzieje grasowali w sąsiedniej wsi, a teraz to. Musimy być czujni – dodaje.

Złodzieje mieli ułatwione zadanie, bo klementowicka plebania znajduje się na osobnej działce niemal z każdej strony otoczonej drzewami. Najlepszy dojazd do niej jest od ulicy, przy której znajduje się miejscowa szkoła podstawowa. Jeśli zatem sprawcy poruszali się samochodem, istnieje szansa, że nagrał ich monitoring placówki. Materiał z kamery został już zabezpieczony.

Bałaganu trochę zostawili. Otworzyli wszystkie szafki, nawet talerze powyciągali. Na szczęście zniszczeń większych nie ma. Widać było, że szukali głównie pieniędzy. Zbyt wiele ich nie znaleźli, bo wszystkie zbiórki parafian trafiają na konto bankowe. Zabrali parę moich spinek, jakieś sygnety. Policyjny pies podjął nawet trop, ale ten urwał się przy cmentarzu. Wygląda to tak, jakby wsiedli do samochodu i odjechali – mówi ks. Adam Lemieszek, proboszcz parafii w Klementowicach. Kamer w budynku nie było. – Zastanowię się nad ich zamontowaniem – zapowiada duchowny.

Skradzione pieniądze nie należały do parafii, ani proboszcza. Były własnością gospodyni, która pracowała na plebanii. Dokładna suma strat nie została podana. Według naszych informacji było to ok. 2 tys. dolarów amerykańskich oraz kilkaset złotych.

Kolejna okradziona plebania

To już kolejny w ostatnim czasie przypadek włamania na kościelną plebanię w naszym regionie. Jak potwierdza komenda policji w Lubartowie, w poniedziałek, 28 listopada, okradziona została plebania w Brzeźnicy Bychawskiej (gmina Niedźwiada). Do zdarzenia doszło w biały dzień, przed godz. 13. Złodzieje wykorzystali nieobecność księdza, który był w tym czasie w szkole. Z budynku skradziono tylko gotówkę - 2 tys. zł. Sprawców szuka policja.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 8 grudnia 2022 r. o 03:41
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 8 grudnia 2022 r. o 01:52
Klementowice słyną w Polsce z tego że ofiarę na tacę wierni składają w walutach obcych. Stąd takowe na plebanii. A czemu na plebanii a nie w banku? A po co w banku. W banku to te kwity, zapisy i jakaś kontrola skarbowa z dostępem... To dobre dla suwerena a nie dla elity kościelnej. Tu doler, eur i złoto a nie banki.
Ciekawe, w którym banku zdeponował moskiewską pożyczkę tow Miller? Kilka reklamówek dolarów strach trzymać w domu.
 Bardzo częste zagranie "pokera" i rydzykowszczyzny, pisze się o czymś podejrzanym lub nagannym w ich środowisku, to ci odpowiadają, że ktoś inny też ponosi w jakiejś innej sprawie jakieś winy ("Kto nie miał pokus? Jedna Maryja" - gdy mowa była o czynach, nie pokusach, "pedofilnych"). Tak i tu: wystąpiło podejrzane nagromadzenie "obcych walut" w siedlisku pomniejszego członka "kasty watykańskiej", to "poker" wyskakuje z "moskiewską pożyczką  tow. Millera " (przy czym nie pisze, co z tym było nie w porządku). Na to można odpowiedzieć w podobny sposób, jak zrobił to "...Paliwas" - ale zrobił to przynajmniej nawiązując do zagadnienia wątku - pazerności członków "kasty watykańskiej".
 Bardzo częste zagranie "pokera" i rydzykowszczyzny, pisze się o czymś podejrzanym lub nagannym w ich środowisku, to ci odpowiadają, że ktoś inny też ponosi w jakiejś innej sprawie jakieś winy ("Kto nie miał pokus? Jedna Maryja" - gdy mowa była o czynach, nie pokusach, "pedofilnych"). Tak i tu: wystąpiło podejrzane nagromadzenie "obcych walut" w siedlisku pomniejszego członka "kasty watykańskiej", to "poker" wyskakuje z "moskiewską pożyczką  tow. Millera &quo... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 grudnia 2022 r. o 23:46
cyt. "Jarosław Kaczyński powiedział mi, że musi mieć jeszcze podpis księdza, który jest członkiem rady fundacji [Instytutu im. L. Kaczyńskiego]" i dalej "Ale zanim ten ksiądz podpisze, to trzeba mu zapłacić. Zapytałem Kaczyńskiego, ile musimy zapłacić, a on odpowiedział, że prawdopodobnie 100 tys. zł. Powiedziałem, że nie mam takich pieniędzy i muszę je wyłożyć z własnej kieszeni i mogę zebrać 50 tys. ''
Avatar
poker / 7 grudnia 2022 r. o 23:17
Klementowice słyną w Polsce z tego że ofiarę na tacę wierni składają w walutach obcych. Stąd takowe na plebanii. A czemu na plebanii a nie w banku? A po co w banku. W banku to te kwity, zapisy i jakaś kontrola skarbowa z dostępem... To dobre dla suwerena a nie dla elity kościelnej. Tu doler, eur i złoto a nie banki.
 Ciekawe, w którym banku zdeponował moskiewską pożyczkę tow Miller? Kilka reklamówek dolarów strach trzymać w domu.
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 grudnia 2022 r. o 20:10
Widocznie ten cały jego szef na górze tak chciał.
Avatar
Kroll / 7 grudnia 2022 r. o 19:24
Klementowice słyną w Polsce z tego że ofiarę na tacę wierni składają w walutach obcych. Stąd takowe na plebanii. A czemu na plebanii a nie w banku? A po co w banku. W banku to te kwity, zapisy i jakaś kontrola skarbowa z dostępem... To dobre dla suwerena a nie dla elity kościelnej. Tu doler, eur i złoto a nie banki.
Avatar
Mark211 / 7 grudnia 2022 r. o 18:57
Pieniądze na plebani trzyma gosposia??? Nie ma banku? domu??? Czyżby pracowała na czarno? Czy także nocuje? (młoda) ?
Avatar
Jasin / 8 grudnia 2022 r. o 03:41
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 8 grudnia 2022 r. o 01:52
Klementowice słyną w Polsce z tego że ofiarę na tacę wierni składają w walutach obcych. Stąd takowe na plebanii. A czemu na plebanii a nie w banku? A po co w banku. W banku to te kwity, zapisy i jakaś kontrola skarbowa z dostępem... To dobre dla suwerena a nie dla elity kościelnej. Tu doler, eur i złoto a nie banki.
Ciekawe, w którym banku zdeponował moskiewską pożyczkę tow Miller? Kilka reklamówek dolarów strach trzymać w domu.
 Bardzo częste zagranie "pokera" i rydzykowszczyzny, pisze się o czymś podejrzanym lub nagannym w ich środowisku, to ci odpowiadają, że ktoś inny też ponosi w jakiejś innej sprawie jakieś winy ("Kto nie miał pokus? Jedna Maryja" - gdy mowa była o czynach, nie pokusach, "pedofilnych"). Tak i tu: wystąpiło podejrzane nagromadzenie "obcych walut" w siedlisku pomniejszego członka "kasty watykańskiej", to "poker" wyskakuje z "moskiewską pożyczką  tow. Millera " (przy czym nie pisze, co z tym było nie w porządku). Na to można odpowiedzieć w podobny sposób, jak zrobił to "...Paliwas" - ale zrobił to przynajmniej nawiązując do zagadnienia wątku - pazerności członków "kasty watykańskiej".
 Bardzo częste zagranie "pokera" i rydzykowszczyzny, pisze się o czymś podejrzanym lub nagannym w ich środowisku, to ci odpowiadają, że ktoś inny też ponosi w jakiejś innej sprawie jakieś winy ("Kto nie miał pokus? Jedna Maryja" - gdy mowa była o czynach, nie pokusach, "pedofilnych"). Tak i tu: wystąpiło podejrzane nagromadzenie "obcych walut" w siedlisku pomniejszego członka "kasty watykańskiej", to "poker" wyskakuje z "moskiewską pożyczką  tow. Millera &quo... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 grudnia 2022 r. o 23:46
cyt. "Jarosław Kaczyński powiedział mi, że musi mieć jeszcze podpis księdza, który jest członkiem rady fundacji [Instytutu im. L. Kaczyńskiego]" i dalej "Ale zanim ten ksiądz podpisze, to trzeba mu zapłacić. Zapytałem Kaczyńskiego, ile musimy zapłacić, a on odpowiedział, że prawdopodobnie 100 tys. zł. Powiedziałem, że nie mam takich pieniędzy i muszę je wyłożyć z własnej kieszeni i mogę zebrać 50 tys. ''
Avatar
poker / 7 grudnia 2022 r. o 23:17
Klementowice słyną w Polsce z tego że ofiarę na tacę wierni składają w walutach obcych. Stąd takowe na plebanii. A czemu na plebanii a nie w banku? A po co w banku. W banku to te kwity, zapisy i jakaś kontrola skarbowa z dostępem... To dobre dla suwerena a nie dla elity kościelnej. Tu doler, eur i złoto a nie banki.
 Ciekawe, w którym banku zdeponował moskiewską pożyczkę tow Miller? Kilka reklamówek dolarów strach trzymać w domu.
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 grudnia 2022 r. o 20:10
Widocznie ten cały jego szef na górze tak chciał.
Avatar
Kroll / 7 grudnia 2022 r. o 19:24
Klementowice słyną w Polsce z tego że ofiarę na tacę wierni składają w walutach obcych. Stąd takowe na plebanii. A czemu na plebanii a nie w banku? A po co w banku. W banku to te kwity, zapisy i jakaś kontrola skarbowa z dostępem... To dobre dla suwerena a nie dla elity kościelnej. Tu doler, eur i złoto a nie banki.
Avatar
Mark211 / 7 grudnia 2022 r. o 18:57
Pieniądze na plebani trzyma gosposia??? Nie ma banku? domu??? Czyżby pracowała na czarno? Czy także nocuje? (młoda) ?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią Fundusze Europejskie, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa – Zarząd Województwa Lubelskiego kieruje na projekt dotyczący przebudowy części szpitala, w tym gruntownej przebudowy Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki, a także doposażenie części obszarów udzielania świadczeń.

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Hero nie miał łatwego życia. Jego poprzedni właściciel rzadko spuszczał go z łańcucha, nie szczepił i nie dokarmiał. Za znęcanie się nad czworonogiem mężczyzna teraz będzie musiał zapłacić. Puławski sąd uznał go za winnego, skazał na grzywnę i nałożył zakaz posiadania psów.

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii. Umowa została podpisana przez przedstawicieli sponsora i klubu. Od 26 stycznia drużyna występować będzie w rozgrywkach Tauron 1. Ligi pod nazwą PZL Leonardo Avia Świdnik.

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Nadchodzi podwyżka wysokości czynszów w budynkach wielorodzinnych. O nadchodzących zmianach swoich lokatorów poinformowała już Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa wskazując na rosnącego koszty utrzymania. Nowe stawki zaczną obowiązywać od maja.

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette odniosła życiowy sukces docierając do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka w walce o finał musiała jednak uznać wyższość Aryny Sabalenki, z którą przegrała w dwóch setach 6:7 i 2:6