ORLEN BASKET LIGA

17 lutego 2022 r.
23:40

Polski Cukier Pszczółka Start – Enea Zastal 82:81. Jimmy Taylor daje awans do półfinału Suzuki Pucharu Polski!

0 1 A A

Mnóstwo emocji na początek Suzuki Pucharu Polski. W pierwszym meczu King Szczecin wyeliminował Anwil Włocławek po dogrywce. W drugim spotkaniu dodatkowe pięć minut było potrzebne do wyłonienia lepszego zespołu z pary: Polski Cukier Pszczółka Start – Enea Zastal BC Zielona Góra. Lublinianie długo prowadzili, ale zwycięstwo zapewnili sobie równo z końcową syreną dzięki zbiórce w ataku i skutecznej dobitce w wykonaniu Jimmi’ego Taylora. Czerwono-czarni wygrali 82:81.

Przed pierwszym gwizdkiem zdecydowanym faworytem był Zastal. Trudno się dziwić skoro z powodu koronawirusa lublinianie od dawna nie pojawili się na parkiecie. Druga sprawa, to dwa poprzednie mecze obu ekip. Czerwono-czarni przegrali u siebie 73:99 i 70:85 na wyjeździe.

Tymczasem po 10 minutach gospodarze prowadzili 18:16. Po pierwszej połowie było za to 34:31, cały czas dla miejscowych. W trzeciej kwarcie goście rozpoczęli od agresywnej obrony już na połowie przeciwnika. A to sprawiało mnóstwo problemów rozgrywającym. Mike Scott trafił jednak dwie trójki, trzecią dołożył Cleveland Melvin i w pewnym momencie zrobiło się nawet 55:43.

Niestety, drużyna z Zielonej Góry nie zamierzała się tak łatwo poddawać. Trzecią część zawodów zakończyła serią 6:0 i przed czwartą kwartą na tablicy wyników widniał rezultat 55:49. Kiedy do końca meczu pozostawało 7,5 minuty Dragan Apić doprowadził do remisu po 57. Ten sam gracz na 2,5 minuty przed końcową syreną wykorzystał dwa rzuty wolne i znowu było po równo – 67:67.

W końcówce to jednak podopieczni Tane Spaseva zmarnowali olbrzymią szansę na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść. Czerwono-czarni zmarnowali cztery rzuty wolne, a Melvin nie trafił za trzy z czystej pozycji. Skorzystali z tego rywale, którzy na cztery sekundy przed końcem doprowadzili do dogrywki za sprawą Jarosława Zyskowskiego.

Dodatkowa część gry też była wyrównana. Na minutę przed końcem dogrywki Start miał w zapasie trzy „oczka” i piłkę, ale Scott uderzył w twarz rywala. Sędziowie obejrzeli całą akcję i uznali, że to było przewinienie niesportowe. Przyjezdni mogli nawet wyjść na prowadzenie, ale nie dość, że wykorzystali tylko jeden z dwóch rzutów, to dodatkowo po chwili Andrzej Mazurczak popełnił błąd kroków.

Po drugiej stornie spudłował Taylor i wydawało się, że jednak Zastal wyszarpie zwycięstwo. A niespodziewanym bohaterem mógł zostać Tony Meier, który na 18 sekund przed końcem trafił trojkę mimo że wcześniej goście spudłowali aż 16 z 19 prób.

Przy stanie 80:81 Scott zdecydował się na indywidualną akcję jednak nie trafił, ale Taylor zebrał piłkę w ataku i równo z syreną zdobył zwycięskie punkty dla Startu.

– Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Cała drużyna pokazała jednak wielkie serducho. Pierwszy raz przechodzimy chyba pierwszą rundę Pucharu Polski. Dlatego bardzo się cieszymy i na pewno to da nam pozytywnego kopniaka. Krótka ławka dała nam się we znaki, fajnie, że to wytrzymaliśmy i widać, że treningi jednak coś nam dają – mówił na antenie Polsatu Sport Mateusz Dziemba.

W sobotę ekipa trenera Spaseva zmierzy się w meczu o finał z Kingiem Szczecin (godz. 15).

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin – Enea Zastal BC Zielona Góra 82:81 (18:16, 16:15, 21:18, 16:22, 11:10)

Start: Scott 21 (3x3), Melvin 18 (3x3), Taylor 17, Kostrzewski 7, Wilson 2 oraz Dziemba 15 (3x3), Jeszke 2, Pelczar 0, Szymański 0.

Zastal: Apić 25, Joseph 13 (3x3), Zyskowski 10, Mazurczak 8, Brembly 2 oraz Nenadić 11, Żołnierowicz 7, Meier 3 (1x3), Sulima 2, Jackson 0.

Hetmański awans na jedenaście lat

20 marca 2024 roku minęło 75. lat od utworzenia piłkarskiej 2. Ligi, w 2008 nazwanej 1. Ligą. Dziś zamieszczamy kolejną część wspomnień z okazji brylantowego jubileuszu drugo(pierwszo)ligowców. Tym razem poświęconą piłkarzom z Zamościa

Niedziela Palmowa u Prawosławnych

Wierni obrządku wschodniego obchodzili 28 kwietnia, święto Wejścia Pana do Jerozolimy czyli Niedzielę Palmową, rozpoczynającą prawosławny Wielki Tydzień

Hetman z 19. wygraną w sezonie. Komplet wyników zamojskiej klasy okręgowej

Główny faworyt do awansu kolejny raz nie zawiódł swoich kibiców. Hetman Zamość pokonał u siebie broniącego się przed spadkiem Metalowca Goraj 3:0

Janowianka przegrała w Opolu, Lublinianka 4:0 Lublin i pierwsza wygrana Motoru II od października [zdjęcia]

Bardzo długo na kolejne zwycięstwo musieli poczekać piłkarze Motoru II Lublin. Poprzednio młodzież ekipy z Lublina cieszyła się z kompletu punktów… 8 października, kiedy wygrała na wyjeździe z Ogniwem Wierzbica 2:1. Później zanotowała: trzy remisy i 10 porażek. W niedzielę wreszcie przyszło przełamanie, bo drużyna Wojciecha Stefańskiego zaaplikowała Stali Poniatowa pięć goli, nie tracąc żadnego.

Górnik słabszy od Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Baraże zaczynają "odjeżdżać"

Walczący o strefę barażową w Fortuna I Lidze Górnik Łęczna minimalnie przegrał na swoim stadionie z walczącym o utrzymanie Bruk-Betem Termaliką Nieciecza

Nagroda za wskazanie truciciela 50 300 zł

Otrucie Czarta, lubelskiego sokoła wzbudziło emocje tysięcy osób. W rekordowej zbiórce zebrano od piątku do tej chwlili 50 300 zł na nagrodę za "zidentyfikowania przestępcy i zakończenia tego potwornego procederu, który trwa od 2019 roku"

Power Party
foto

Power Party

Nasz weekendowy clubbing kończymy wizytą w Helium Club, gdzie naprawdę było super. Zobaczcie, jak się bawiliście i co się działo.

Polskie Party
foto

Polskie Piosenki w Berecie to mega popularna imprezka. To była niezapomniana noc, w rytm polskich przebojów. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Padwa Zamość wygrała bez problemów, przykra niespodzianka w Białej Podlaskiej

W spotkaniu otwierającym 28. kolejkę KPR Padwa Zamość odniosła cenne zwycięstwo nad Handball Stalą Mielec 32:22.

Grom Różaniec wygrywa w hicie kolejki i wskakuje na drugie miejsce w tabeli

W hicie 22. kolejki zamojskiej klasy okręgowej grająca przez całą drugą połowę w przewadze jednego zawodnika Huczwa Tyszowce przegrała w Wożuczynie z Gromem Różaniec

Pogoń i Graf zagrały na remis. Niesamowity pech grającego trenera gości

W sobotę w meczu derbowym w Łaszczówce nie brakowało emocji. Tamtejsza Pogoń 96 zremisowała z rewelacyjnym Grafem Chodywańce 1:1. Wielkim pechowcem w tym spotkaniu okazał się grający trener gości Piotr Gozdek Bartosz Surman

Katarzyna Krawczyk nie powalczy o występ na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. "Czujemy niesmak"

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm nie weźmie udziału w światowym turnieju kwalifikacyjnym do tegorocznych igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Stambule od 9 do 15 maja.

Lublin. Bieg Botaniczna Piątka - zdjęcia
Foto

W Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie odbył się bieg Botaniczna Piątka. Lubelski bieg jest jednym z trudniejszych, bo są tu wzniesienia, więc zwłaszcza końcówka biegu jest wymagająca.

Polski Cukier Start znowu nie zagra w play-offach. "Przyczyny tego, co się stało musimy przeanalizować"

Polski Cukier Start Lublin na finiszu sezonu wypadł z najlepszej ósemki i ponownie nie zagra w fazie play-off. W sobotę, na koniec rozgrywek czerwono-czarni dostali lanie od Legii Warszawa (92:112). Jak spotkanie oceniają gospodarze?

Dlaczego mieszkania drożeją? Dla kogo jest nowy, rządowy program?
Magazyn

W tym roku zakończył się rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 procent, ale już jest koncepcja innej formy wsparcia. Nowy program Mieszkanie na start, który zakłada stałe oprocentowanie o wysokości zależnej od np. liczby dzieci czy dochodów. O programie, jego plusach i wyzwaniach rynku mieszkaniowego rozmawiamy z Piotrem Turskim, prezesem TTS Development.